Kuidas WordPressi turvaliselt varundada ja taastada ��️

Juhend WordPressi tasuta, lihtsate ja turvaliste varukoopiate jaoks.


Ükskõik, kas teie WordPressi sait on ettevõte, veebipood või ajaveeb, on see üks funktsioon, mida see alati vajab: vajadus varundada!

Ajastul, mil häkkimine, pahavara ja serveri rikked on kõik kasvav oht, on saidi varundamine muutunud pigem vajalikuks kui lihtsalt võimaluseks. Ilma kindla varunduse pistikprogrammita on kogu WordPressi tehtud raske töö pidev kadumisoht.

Mis tahes saidi jaoks, mis on selle soola väärt, pole see lihtsalt riskimist väärt. Kuid teie õnneks on seal palju tõhusaid, lihtsaid ja tasuta WordPressi pistikprogramme, mis varundavad teie veebisaiti ja pakuvad teile vajalikku kaitset.

Ainuüksi viimase 2 aasta jooksul koges uskumatul hulgal 91% serveritest kavandamata seiskamisi, pühkides tuhandeid saite ilma varukoopiateta. Ettevõtte veebisaite tabas eriti raskesti, kaotades (keskmiselt) kümneid tuhandeid dollareid tulu. Kui selliste kahjumite lahendus on tasuta, ei saa te endale lubada mitte varundamist! Õnneks oleme siin selleks, et näidata teile, kuidas need pistikprogrammid teie ja teie veebisaidi heaks tööle panna.

Varukaitse: sirgjooneline kaitse

WordPressi varukoopia migreerimine

Kui soovite oma varukoopiaid teha võimalikult kiiresti ja võimalikult lihtsalt, siis otsige ainult tasuta varundusvalvuri pistikprogrammi.

Varukaitse: ülevaade

Nagu üks kõige laialdasemalt kasutatavaid ja kõrgeima hinnangu saanud WordPressi pistikprogramme, on selge, et see sirgjooneline varusüsteem töötab. Nii varukoopia kui ka taastamise võimaluste leidmine lühikeses ja tasuta paketis on haruldane asi. Selle peamised omadused on järgmised:

 • Korkideta käsitsi varundamine
 • Kohandatud varundusvõimalus: failid, andmebaasid või mõlemad
 • Dropboxiga ühilduvad varufailid
 • Kiire ja lihtne taastamine
 • Varundamisprotsessi tühistamise võimalus
 • Mitme WordPressi saidi tugi

Kui see kõlab nagu teie jaoks sobiv süsteem, siis siin on kuidas seda hankida ja kuidas kasutada.

1. Varukaitse: paigaldus

Varundamiskaitset saate hõlpsalt WordPressi juhtpaneelilt installida. Otsige seda vahekaardil Pistikprogrammid, seejärel laadige alla ja installige. Kui allalaadimine ja installimine on lõpule viidud, veenduge, et see on sisse lülitatud (nupu Aktiveerimine abil) ja olete kõik valmis alustama.

varukoopia plugina spetsifikatsioonid

2. Varukoopia: varukoopiad

Varundamise esimene samm on varukoopia valvuri pistikprogrammi varundamine ja klõpsates nupul Varundamine, mille arvasite ära. Siit peate varundama oma nime ja valima kas täieliku või kohandatud tüübi.

varukoopia varukoopiad

Kohandatud suvand võimaldab teil valida failide või andmebaasi varundamise vahel, nii et valige kumb neist sobib. Mõlemad on meie soovitus, kuid kui salvestusruum on probleem, võib olla mõistlik proovida andmete mahtu vähendada.

Varukoopiaid saab pilve üles laadida ka Dropboxi lingi kaudu. Selle seadistamiseks minge lihtsalt varundusfunktsiooni > Pilv ja klõpsake nuppu SISSE.

See suunab teid automaatselt Dropboxi veebisaidile, kus teil palutakse pistikprogramm volitada. Klõpsake nuppu Luba ja teid suunatakse ühenduse taastamise kaudu tagasi WordPressi.

varuvalvuri juurdepääs

Näitelehtedel oleme valinud täieliku varukoopia ja nimetanud seda testvarundamiseks, kuid meie soovitus oleks kasutada varukoopiate pealkirjade jaoks vastavat kuud ja aastat, võimaldades teil hõlpsalt andmeid jälgida.

Kui see on kõik soovitud valikutega seadistatud, klõpsake nuppu Varundamine. Kui varundamine on tehtud, laadige see lihtsalt alla ja salvestage oma eelistatud asukohta.

3. Varukoopia: plaanipärased varukoopiad

Kuigi see varundamisvalvur muudab käsitsi varundamise piisavalt lihtsaks, tagab pistikprogrammi ajastusfunktsiooni kasutamine kogu turvalisuse, tunduvalt vähem vaeva.

Nende varundamiste ajastamiseks pääsesin Backup Guard’i > Ajakava, siis lülitage sisse lüliti ON ja pange oma ajakavale nimi. Järgmisena peate valima varundamiste sageduse. Valikuid on tunni, päeva, nädala või kuu vahel, nii et vali kumb, mis teie arvates sobib kõige paremini teie veebisaitide vajadustega. Parim on proovida varundamiste sagedust sobitada sisu postitamise sagedusega, kuid selles näites on meie seadistatud iganädalaseks.

Varunduspiirkonna plaanipärased varukoopiad

Viimane samm on valida kas täielik või kohandatud varukoopia, mis on täpselt sama nagu käsitsi varundamise jaotises. Kui olete selle teinud ja olete varunduskavaga rahul, klõpsake nuppu Salvesta ja oletegi valmis!

4. Varukaitse: restaureerimine

Pole vaja muretseda, kui mingil põhjusel peate taastama, on protsess lihtne ja arusaadav. Varukoopia kaardil minge jaotisse Varundamine. See annab teile kõigi salvestatud varukoopiate täieliku loendi, valige lihtsalt üks, mille soovite taastada, ja klõpsake rohelist taastamisikooni.

Kui protsess on lõpule jõudnud, kontrollige, kas kõik on täielikult taastatud, ja siis saate oma veebisaidi varundada ja valmis olla.

Varundamine koos varukoopiaga

Varukaitse … Pro

Varukoopia valvuril on ka premium versioon: Backup Guard Pro. Seal on hõbe-, kuld- ja plaatina liikmelisuse kavad. Nende plaanide lisad hõlmavad järgmist:

 • Varufailide valimine koos võimalusega teatud failid välja jätta
 • E-posti jälgimine plaanitud varukoopiate korral
 • Mitme saidi katvus (kuni 10)
 • Teisaldatava saidi / domeeni teenus
 • Mitmekordne salvestusteenuse katvus
 • Mitu ajastatud varundamist
 • Ja palju muud

Tasulised plaanid algavad alates 12,50 dollarist ning hõlmavad tervet aastat tuge ja värskendusi. Platinumi plaan on hiljuti hinnas poole võrra vähenenud ja see on kindlasti väärt uurimist kõigile, kes soovivad oma WordPressi veebisaidile ülimat varunduskaitset.

UpdraftPlus: parim turul

Backup Guard’i tugevus seisneb lihtsuses ja otsekohesuses, kuid kelle jaoks, kes vajab rohkem mänguruumi ja kohanemisvõimet, võib vabakava tunda end pisut piiravana. Siin tuleb mängu UpdraftPlus ja selle suurem paindlikkus.
updraftplus

UpdraftPlus: ülevaade

Üle 2 miljoni aktiivse installi korral ja 5-tärnise hinnanguga on Updraft plus tõenäoliselt kõige populaarsem tasuta WordPressi varukoopia ja ilmub regulaarselt enamikes võrdlevates ülevaadetes. Nagu varukoopia, pakub see nii varundamist kui ka taastamist, kuid mõne peamise funktsiooniga, mis annavad sellele eelise:

 • Hõlpsasti automatiseeritud varundusgraafikud
 • Mitu salvestusvõimalust, näiteks Dropbox, Cloud jne.
 • Saidi funktsioone saab varundada eraldi salvestusüksustena
 • Automaatsem ajastamissüsteem, ebaõnnestunud varukoopiad on ümber ajastatud
 • Varundamine konkreetsete saidielementide üle
 • Võimalus kontrollida, kus hoitakse eraldi varuelemente
 • Kiire ja lihtne taastamine, madal serverinõue

1. UpdraftPlus: installimine

UpdraftPlus leiate WordPressi juhtpaneelilt, minge lihtsalt pistikprogrammide juurde > Lisage uus ja otsige üles UpdraftPlus, seejärel klõpsake nuppu Installi. Kui see on installitud, klõpsake nuppu Aktiveeri. Seejärel pakub pistikprogramm teile selle sätete ja võimaluste lühikese ülevaate.

otsi üles updraftplus pistikprogramm

2. UpdraftPlus: varundamine

Jaotises UpdraftPlus Seaded leiate menüü nimega UpdraftPlus Backup / Restore. Seal on sinine varundamise nupp, käsitsi varundamise alustamiseks vajutage seda.

UpdraftPlus varukoopia taastamine

Teile antakse võimalus failid, andmebaasid või mõlemad taastada; valige suvand ja klõpsake siis nuppu Varunda kohe. Selles näites oleme valinud mõlemad.

See teeb teie saidi kaugserveris varukoopia, sellele määratakse nimena loomise kuupäev, nii et seda on hiljem lihtne leida.

3. Varunduste ajastamine

Nii nagu Backup Guard, võimaldab UpdraftPlus käivitada plaanitud varukoopiaid. Selle valiku leiate UpdraftPlus vahekaardilt Seadistamine, kuid teil on lisatud võimalus käivitada failide ja andmebaaside jaoks eraldi varundusgraafikud.

See suvand võimaldab teil varundusteenust kohandada oma veebisaidi vajadustele ja see, mis teile kõige paremini sobib, sõltub sellistest teguritest nagu värskenduste sagedus ja värskenduste määr.

WordPressi saidi varundamine UpdraftPlusiga

Kui ajakava on paika pandud, peate valima salvestuskoha. Valige asukoht, kaasatavad failid ja klõpsake siis nuppu Salvesta. Ilmub hüpikaknad, mis võimaldavad teil ühenduse autoriseerida, ja kui see on tehtud, hakkab ajastamine kehtima.

4. UpdraftPlus: taastamine.

UpdraftPlusiga taastamine pakub rohkem võimalusi ja valikuid taastamiseks. Üldine ülesehitus ei ole aga kuigi keeruline, nii et te ei pea tundma end kõigi olemasolevate valikute ees hirmul!

Varundamise taastamise alustamiseks minge tagasi kõigi varundamiste loendi vahekaardile Varundamine / taastamine. Seejärel valige sellest varukoopiad, mida soovite taastada.

Klõpsake taastamisnupul ja teile antakse võimalus valida, mida täpselt taastada; paindlik süsteem võimaldab teil taastada WordPressi saidi konkreetseid aspekte, nagu teemad, pluginad või failid jne.

Kui olete valinud, mida taastada, klõpsake taastamisnupul ja laske protsessil kulgeda. Kui taastamine on lõpule viidud, saate ka logifailid alla laadida. On mõistlik seda teha ja probleemide ilmnemisel muudavad need failid UpdraftPlus tugitiimil palju hõlpsamaks.

Restaureerimine-õnnestumine-uuendaminePlus

UpdraftPlus… lisatasu

UpdraftPlus pakub ka veelgi põhjalikumat premium-versiooni, suuremale saidile, kus on suurem maht ja mitmekesisem sisu, millega tegeleda, võib see olla sobivam. Lisafunktsioonide hulka kuuluvad:

 • Täpsustatud sisu varukoopiaid
 • Veebisaidi lihtsustatud migratsioon
 • Mitme saidi ühilduvus
 • Varukoopiad hõlmavad mitte WordPressi sisu
 • Tehnikute tasuta tugi
 • 1 GB salvestusruumi UpdraftVault
 • Suurem valik salvestusplatvorme, näiteks Amazon S3, Rackspace, OneDrive ja palju muud
 • Laiendatud andmebaasi valikud
 • Ja veel

70.00 dollaril on lisatasu plaan järsem hind kui Backup guard Pro, kuid UpdraftPlus plugin pakub teie veebisaidile palju rohkem utiliiti. Ja paljude veebisaitide jaoks on lisafunktsioonid kindlasti lisakulusid väärt.

Milline pistikprogramm on parem WordPressi varundamiseks: Backup Guard või UpdraftPlus?

Mõlemad valikud tagavad varundamise pistikprogrammist vajaliku meelerahu, turvalisuse ja utiliidi. Kuigi igaüks teeb oma tööd hästi, on olulisi eristusi, mis mõjutavad seda, mis teile kõige paremini sobib.

Lihtsa ja sirgjoonelise toote jaoks, mis vajab oma töö hästi tegemiseks vähe sisendit, on Backup Guard valitud pistikprogramm. See sobib ideaalselt väiksema aeglase sisutempoga saitidele, lihtne seadistamine ja lihtsad protsessid teenivad teid hästi.

Teisest küljest, kui teie sait on sisult raskem, keerukam ja vajab täpsemaid hooldusi, on UpdraftPlus see teie jaoks ideaalne valik. Pistikprogrammide võimalus pakkuda erinevate saitide funktsioonide jaoks diferentseeritud varundamise ajastamist muudab selle oluliseks ressursiks aktiivsemate veebisaitide jaoks.

Käsitsi varundamine: pistikprogramme pole vaja.

Erinevatel põhjustel võite tunda, et pistikprogramm pole teie või teie veebisaidi jaoks, või võib-olla pole pistikprogramm teile kättesaadav. Sel juhul pole põhjus ikkagi varundamata jätmine. Kui teate, kuidas käsitsi varundada, saate oma saidi siiski ilma pistikprogrammideta turvata, nii et siin on, kuidas seda teha..

Käsitsi varundamisel on protsess kahetine ja peate varundama nii andmebaasi- kui ka saidifailid. Alustamiseks seadke varukoopia hoidmiseks töölaua kaust koos kahe alamhulgaga vastavalt andmebaas ja saidifailid. Jälle soovitame nimetada kausta varundamise kuupäev, et säästa aega hiljem selle leidmiseks! Twitter

Selles õpetuses on näited pärit cPaneli serverist. Kuid enamikul serverisüsteemidel on sarnased vormingud ja kui kasutate erinevat serverit, siis pole tõenäoliselt erinevus palju. Otsige sarnaseid sõnastusi ja teid ning teil ei tohiks varundamiseks vajalike andmete ja failide leidmisega probleeme olla.

CPaneli serveris leiate jaotise Andmebaas jaotises phpMyAdmin ja failid asuvad failihalduri konsoolis.

Käsitsi varundamine: andmebaasi eksportimine

Esmalt peate sisse logima cPaneli (või mõne muu teie kasutatava serveri) administraatori liidesesse. See tähendab, et tõenäoliselt kasutate tõenäoliselt cPaneli MySQL andmebaasisüsteemi, kuna see on WordPressi saitide standard.

Minge MySQL-i süsteemi ja leiate veebisaidi andmebaasi, paremklõpsake ja vajutage nuppu phpMyAdmin (jällegi on see WordPressi standard). Teid suunatakse uude vahekaardile phpMyAdmin, vasakul on loetelu kõigist selle serveriga lingitud veebisaitidest.

Valige veebisait, mida soovite varundada, ja teile kuvatakse rippmenüü, tabel, valige „eksport”.

ekspordi andmebaas

See viib teid ekspordikonsooli, kus on mõned valikud, kuidas jätkata, valige eksportimisviis: kiire ja vormingu valikud: SQL. Pärast seda klõpsake lihtsalt nuppu Mine ja allalaadimine jätkub. Teisaldage see kindlasti varukoopia kausta Andmebaas kausta, et saaksite seda jälgida.

Mõnel juhul ei toimu allalaadimine automaatselt ja selle asemel kuvatakse kõik komponendid veebikonsoolis. Kui see juhtub, siis lihtsalt kopeerige see ja kleepige IDE-kausta ja liikuge kausta Varundamine.

Kui olete andmebaasi varundanud, on järgmine samm saidifailid.

Käsitsi varundamine: saidifailide eksportimine

Saidifailide eksportimiseks on kaks peamist meetodit, enamkasutatav on cPaneli kaudu, kuid mõne veebisaidi jaoks võib olla sobivam kasutada FTP-d.

Kirjeldame mõlemat meetodit ja saate ise otsustada, mis teile kõige paremini sobib.

Saidifailide eksportimine: cPaneli meetod

CPaneli meetodiga alustamiseks minge serveri armatuurlauale ja otsige failihalduri suvandit.

Siit leiate kausta public.html ja klõpsake sellel, see peaks andma teile võimaluse tihendada.

Avaneb vahekaart faili tihendamise kohta. Valige suvand .zip arhiiv. Pärast seda kinnitage tihendamine, vajutades nuppu Tihenda fail.

Kui protsess on lõpule jõudnud, näete kausta nimega public_html.zip, laadige see alla ja teisaldage see varem tehtud saidifailide kausta ja kõik failid varundatakse!

Ärge unustage pärast töö lõppu serverisse jäänud .zip-faili kustutada, muidu raiskate väärtuslikku serveriruumi!

Kui mingil põhjusel see meetod teie jaoks ei tööta, on teie järgmine kasutusviis FTP.

Saidifailide eksportimine: FTP-meetod

FTP-meetod, lühendatult File Transfer Protocol, on natuke keerukam, kuid sellega harjumine ei võta liiga palju aega. Selle meetodi jaoks vajate klienditeenindust, hea vaba valik on kas FileZilla või Cyberduck. Mõlemat saab hõlpsalt installida otse nende veebisaitidelt.

Need klienditeenused võimaldavad teil luua liidese otse veebisaidi failide ja arvuti vahel, mis on FTP-meetodi aluseks.

Selle demonstratsiooni jaoks oleme alla laadinud FileZilla ja teie esimene samm on hankida üks klientidest.

FTP: ühenduse loomine veebisaidi serveriga

Esimene samm, kui leiate oma FTP sisselogimisandmed, vajate seda FileZilla ühenduse loomiseks serveriga.

Üksikasjad leiate cPaneli failidest, otsige lihtsalt jaotist FTP-kontod ja need peaksid olema saadaval, kui see pole nii, peate võtma ühendust serveri hostiettevõttega.

Kui teil on need üksikasjad, avage FileZilla. Teile kuvatakse kahe paneeli vorming, vasak tähistab teie arvutit ja paremal server, millega olete ühendatud / millega ühendate.

Ühenduse toimimiseks sain faili > lehe haldaja. Ilmub uus vahekaart, klõpsake nuppu uus sait ja teil palutakse anda nimi saidiserverile, millega soovite ühenduse luua.

Ühenduse loomiseks valige kõigepealt tavaline sisselogimistüüp ja seejärel sisestage serveri üksikasjad, näiteks host (domeen), kasutajanimi ja parool. Kui olete selle lõpetanud ja ühenduse loonud, salvestatakse üksikasjad, nii et te ei pea muretsema, et sisestate selle iga kord, kui soovite serverile juurdepääsu FileZilla kaudu.

Kui olete kõik ühendatud, otsige kaugsaitide paneeli, see sisaldab kõiki veebisaitide faile ja kaustu. Seal on rippmenüü, kust leiate faili nimega public¬_html, see fail on kõigi saidifailide täielik kogum ja see, mida ekspordite varukoopiana.

FTP: WordPressi failide eksportimine

Vasakpoolse liidese abil (see, mis on ühendatud teie kohalike arvutifailidega) leidke varem tehtud saidifaili varukoopia kaust.

Siit edasi on nii lihtne kui kausta public_html parempoolsest liidesest lohistamine ja vasakpoolsesse saitifailidesse lohistamine. Sellega algab allalaadimisprotsess, mis sõltub ajast sõltuvalt ühenduse kiirusest.

Käsitsi varundamine on kindlasti pistikprogrammi kasutamisest erinev protsess ja kuigi see võib tunduda keerulisem, on see väärtuslik oskus. Kui mingil põhjusel teie kasutatavat pistikprogrammi järsku ei toetata, võite puhata, teades varukoopiate varulahendust.!

Järeldus

WordPressi veebisaidi varundamine on väike ja lihtne muudatus, kuid praeguses veebikeskkonnas on see muutunud vajalikuks. Värske statistika kohaselt on peaaegu 90% WordPressi veebisaitidel häkkimise osas märgatavad haavatavused; ja varundamine on üks ainsaid viise, kuidas end selle vastu kaitsta.

Varukoopia annab teile meelerahu, turvalisuse ja võimaluse kaotuse korral kiiresti tagasi põrkuda. Theres pole kunagi olnud rohkem põhjust oma saidi varundamiseks ja mitte kunagi vähem takistuseks selle tegemisel.

Nii et ärge oodake, kuni peate ütlema: “Ma soovin, et mind varundataks!”, Laadige alla mõni siin nimetatud pistikprogramm (või tehke seda käsitsi!) Ja tehke oma WordPressile varukoopia.

Samuti, kui teil on huvi oma WordPressi saidi veebihostide vahetamiseks, lugege meie selleteemalist juhendit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map