Kuidas migreerida WordPress.com saidile WordPress.org

kuidas migreerida wordpress.com saidile wordpress.orgKuigi WordPress.com on üks parimaid platvorme algajatele, kes saavad hakata blogima ja oma veebiruumi looma, on sellega kaasas ka mitmeid piiranguid. WordPress.com võimaldab teil luua konto tasuta, kuid selle taskukohasuse külg on see, et võrreldes WordPress.org-iga olete oma veebisaidi kohandamise ja kontrolli osas palju piiratum..


Näiteks WordPress.com-i saitidel on piiratud võimalused oma sisu raha teenimiseks; te ei saa installida mitmesuguseid pistikprogramme SEO optimeerimiseks, e-kaubanduseks ja muuks ning te ei saa oma liiklusega kasutada kolmanda osapoole reklaame. Lisaks on teil WordPress.com ajaveebi abil oma veebisaidile pakutavate serveriressursside ja turvalisuse üle palju vähem kontrolli.

WordPress.org ajaveebid on palju võimsamad, nii serveriruumi kui ka kohandamisvõimaluste osas. Selle põhjuseks on asjaolu, et WordPress.org-i veebisaidid või teie WordPress-i hostimiskontoga käitajad (st registreerute oma saidi jaoks hea sihtotstarbelise hostimise jaoks) ja teil on päris domeeninimi. Teisisõnu, see kindlustab natuke Interneti-kinnisvara, selle asemel et odavalt midagi rentida.

Selles juhendis käsitleme lähemalt, kuidas migreerida WordPress.com-ist WordPress.org ja selgitada iga toiming üksikasjalikult. Alustame.

Lülitage WordPress.com-ist üle WordPress.org-i

WordPress.com-ist WordPress.org-i vahetamine ei ole eriti keeruline ega keeruline, eriti seetõttu, et WordPress-platvorm ise pakub teile enamikku või kõiki tööriistu, mida vajate protsessi lõpuleviimiseks. Siiski on mõned toimingud, mida peate ise ilma WordPressi platvormi abita läbima, näiteks veebimajutusteenuste turvamine ja domeeni üle otsustamine.

Sukeldugem sügavale WordPress.com ja WordPress.org ning uurime, kuidas need platvormid üksteisest eristuvad.

Mida WordPress.com peab pakkuma

Kuigi nad jagavad sama nime, WordPress.com pole nii populaarne ega nii tõhus kui WordPress.org. Kuid WordPress.com lõi siiski üks WordPressi kaasliikmetest: Matt Mullenweg. See lisab ainult algajatele segadust ja paneb paljud inimesed uskuma, et WordPress.com pakub brändi kõigi omaduste ja kasutatavuse ulatust.

WordPress.com on jagatud viieks plaaniks, alates tasuta kuni VIP-ni. Nendel plaanidel on erinevad hinnaklassid, kusjuures iga hinnaklass vastab erinevale tellimusele ja lisafunktsioonidele või kohandamisvalikutele. Isikliku paketi tellimiskulud ulatuvad 48 dollarist aastas kuni VIP-ni kuni 5000 dollarini või rohkem kuus, kuna plaanis sisalduv pühendatud pilve hostimise tehnoloogia.

Enamik kasutajaid on aga juba WordPress.com’i tasuta paketiga alustamas või sellest kinni pidamas. See pole mitte ainult uskumatult lihtne seadistamine, vaid võimaldab teil ka oma rahakotti riskimata katsetada. Isegi ilma tellimusteta pakub WordPress.com teile 3 GB salvestusruumi ning platvormi ja teie veebisaidi automaatseid värskendusi ja varundamisi. Varundamine on suurepärane funktsioon, kuna need takistavad teil krahhi korral vaja oma saiti nullist uuesti üles ehitada..

Nagu öeldud, on WordPress.com-il tõsised piirangud, mis muudavad WordPress.org atraktiivsemaks võimaluseks tõsiste Interneti-ettevõtete omanike või ajaveebide pidajate jaoks.

Tasuta kava sisaldab reklaame

Alustuseks, kõik WordPress.com’i tasuta veebisaidid sisaldavad reklaame. Te ei teeni nende reklaamide pealt raha, kuna teie külastajatel pole seda võimalust mitte neid näha. Temaatiliste ajaveebide või konkreetse külastaja jaoks kohandatud sisu korral võib see teie lugejad välja lülitada, eriti kui reklaamid lähevad teie sisule vastuollu. Kui soovite neist üldistest reklaamidest lahti saada, peate üle minema tasulisele plaanile.

Lisaks ei saa te ühtegi oma reklaami müüa, see tähendab, et teie monetiseerimisvõimalused on piiratud. Tõepoolest, kui teil on esiteks tiheda liiklusega veebisait, siis soovite tõenäoliselt niikuinii juba uuemale versioonile üle minna, kuid see on siiski märkimisväärne puudus.

Nagu varem mainitud, samuti ei saa te ühtegi pistikprogrammi üles laadida. Pistikprogrammid on sisuliselt lisandmoodulid, mis töötavad koos WordPressi platvormiga ja lisavad kasulikke funktsioone või turbefunktsioone. WordPress.com tasuta paketi kasutajad saavad oma veebisaidi juhtelementide hulka mitu Jetpacki funktsiooni, ehkki need on võrreldes tasuliste võimalustega piiratud.

WordPress.com tasuta veebisaidid on ka äärmiselt suured teema ja välimuse osas piiratud. Paljud WordPress.com’i kasutajad vaatavad WordPressi platvormilt saadaolevate teemade paljusust, mõistmaks vaid seda, et enamik neist on lukustatud, välja arvatud juhul, kui nad maksavad esimese tellimuse taseme eest.

Lõpuks pole WordPress.com Free Plansi kasutajatel Google Analyticsi tööriistu ega staatuse jälgimise võimalust. Kokkuvõttes WordPress.com tasuta variant on tõepoolest ainult hea alustaja hobide ajaveebiplatvormina; olemasolevate tööriistadega ei saa te palju muud teha.

Mida WordPress.org peab pakkuma

wordpress.com logoWordPress.org on platvorm, mida kasutavad veebiettevõtete omanikud tõsistes blogijates kogu maailmas. Kaasas ka tasuta plaan, ehkki peate maksma domeeninime ja veebimajutuse eest (esimene kuulub sageli teise juurde). WordPress.org kui platvorm on ka avatud lähtekoodiga, nii et suur osa veebiringkonnast usaldab seda.

WordPress.orgi peamine vaatamisväärsus on täielik kontroll selle üle, mida see teile oma veebisaidi üle annab. See on üks lihtsamini kasutatavaid veebisaitide platvorme, mis eales loodud, mis on osa sellest, mis nii palju inimesi kõigepealt platvormile meelitab. See võimaldab teil kasutada WordPressi teemade levikut kohandamistööriistades, et saaksite tõeliselt luua külastajatele ainulaadse veebisaidi või veebiettevõtte.

Imelised kohandamisvalikud

Samuti saate oma veebisaidile lisada WordPressi pistikprogramme või rakendusi. Need võimaldavad teil üles seada e-poe poode, paremat turvalisust külastajatele, meediatööriistu või fotode kuvamise lehti ja palju muud. Nimelt peate alla laadima WordPressi varundamise pistikprogrammid, kui soovite säilitada oma veebisaidi terviklikkust ja ajalugu, mitte tugineda automaatsetele varukoopiatele, mida WordPress.com-i valikud pakuvad tasuta.

Sisuliselt saab looge mis tahes veebisait, mida võite ette kujutada kasutades WordPress.org platvormi tänu oma kohandamisvalikutele.

Annab teile palju rohkem kontrolli

Kuid WordPress.org’i teine ​​suur atraktsioon on selle monetiseerimisvõimalused ja potentsiaal. Kui soovite oma veebiettevõttest või veebisaidilt raha teenida, peate põhimõtteliselt hankima saidi WordPress.org. Saate mitte ainult oma reklaame käitada, ilma et peaksite tulusid WordPressiga jagama, vaid saate ka kontrolli Google Analyticsi andmete ja jälgimisriistade üle et WordPress.com veebisaidid jätavad pahatahtlikult välja.

See võimaldab teil kohandada turunduskampaaniaid, välja selgitada, millised reklaamid on teie kasutajaskonnaga kõige edukamad, ja otsustada, milline sisu kõige paremini liiklust suurendab, mis omakorda suurendab teie kasumit.

Veelgi parem, WordPress.org-i veebisaidid võimaldavad teil luua liikmelisuse võimalusi ja müüa neid sisu, teatud tüüpi meediumite ja palju muu jaoks. Veebiettevõtte loomine on nende tööriistade tõttu tehtud enam kui võimalik ja kõik see on saavutatav ühe inimese poolt, kellel on piisavalt sõitu ja loomingulist taipu.

Ainsad tõelised varjuküljed on need, millega kaasneb täielik kontroll. Näiteks, vastutate oma veebisaidi värskendamise eest, nii üldiselt kui ka turvalisuse huvides. Lisaks peate maksma serveri hostimise eest, mis muutub kalliks, kui teie liiklus suureneb ja teie serveriressursid vajavad vastavalt suurenemist.

Siiski leiab valdav enamus inimesi, et WordPress.org-i veebisaidid on alternatiivist palju paremad. See on parim valik, kui kavatsete oma veebipinna välja kujundada ja seda hooldada.

Enda peremehe hankimine

Esimene samm oma WordPress.com saidi migreerimiseks WordPress.orgi hõlmab WordPressi veebimajutuse ostmist. WordPressi veebimajutusettevõtte leidmine on piisavalt lihtne: lihtsalt Google’il sama päring ja teil peaks hetkega olema palju tulemusi. Kuid parima WordPressi veebimajutuse valiku määramine on pisut keerulisem.

Mida otsida

Alustuseks, tahate ettevõtet, millel on serveriressursside osas suurepärane mastaapsus. Need ressursid on näiteks salvestusruum (mõõdetuna gigabaiti) ja ribalaius, mis tavaliselt on piiramatu (ehkki reaalselt piiratud, kui teie sait kasvab järsult). Mastabeeritavus on oluline, kuna see võimaldab teil hakkama saada rohkem igakuiste külastajatega ja kasu saada äkilistest liikluse üleskutsetest, selle asemel et kiirustades oma hostimise tellimust rüseleda ja uuendada..

WordPressi turvalisusJärgmisena proovige leida WordPressi veebimajutus head turvalisust pakkuv ettevõte. Teie veebisaidi WordPress.org turvalisus on tegelikult kriitilise tähtsusega, eriti GDRP ja muude Interneti-eeskirjade ajastul. Lihtsamalt öeldes tahavad veebisaitide külastajad teada, et nende andmed on turvalised.

See võib hõlmata SSL-i sertifitseerimist, mis loob teie saidi turvalisuse aluse ja pakub külastajatele meelerahu. See on vajalik, kui soovite hallata mis tahes veebipoodi. SSL-i sertimine maksab tavaliselt kuutasu, kuid mõned WordPressi veebimajutusteenused sisaldavad boonusena SSL-i sertimist. Otsige neid, kui soovite saada parima hinna ja kvaliteedi suhet.

Mõned WordPressi veebimajutusettevõtted sisaldavad ühe funktsioonina ka varukoopiaid. Need on suurepärased täiendavad eelised. DDoS-kaitsesüsteemid ja muud viirusevastased meetmed on samuti suurepärased asjad, millel silma peal hoida.

Pärast turvalisust uurige, mida WordPressi veebimajutusettevõte pakub klienditeeninduse osas. Heal hostiettevõttel peaks klienditeeninduse meeskonda jõudmiseks olema mitu viisi, sealhulgas telefoni või veebivestluse tugi.

Majutuse tüüp

Lõpuks kaaluge tüüp ettevõtte WordPressi veebimajutusteenust. Valdav enamus tellimispakkumisi on jagatud veebimajutus, mis tähendab, et jagate serverite kogumist pärit veebimajutuse ruumi teiste “rentnikega”. Tavaliselt sobib see hästi väikeste ja keskmise suurusega veebisaitide jaoks.

WordPressi majutamineKuid võite soovida veebimajutusettevõtet, mis pakub spetsiaalset tipptasemel WordPressi hostimist. See tähendab, et saate endale kogu serveriruumi ja te ei pea kunagi serveri ressursse kellegi teisega jagama. Loomulikult on need hostimisvalikud jagatud tellimustega võrreldes pisut kallid, kuid need võivad olla seda väärt, kui arvate, et teie veebisait kasvab plahvatuslikult.

Või võite uurida Pilve WordPressi hostimine. See on uuem kui kaks muud võimalust ja võimaldab teil oma serveriandmeid pilve salvestada. Kvaliteetse pilvesalvestuse populaarsus kasvab kiiresti tänu suurenenud kiirusele, paremale turvalisusele ja kasutuslihtsusele. Need kavad võivad teenusepakkujast sõltuvalt olla keskmises hinnas või kulukad.

Rääkides sellest, ärge unustage enne hostimisvaliku lõpuleviimist kaaluda hinda. Pidage meeles, et lisage oma hostimise plaanide igakuised kulud koos WordPress.org-i plaaniga, mille teie igakuine kulueelarve ette näete.

Domeeni registripidaja ülekandmine

WordPress.org saidi seadistamisel saate olemasoleva domeeninime üle kanda WordPress.org andmebaasi või võite alustada uue domeeninimega, kui te pole eriti seotud sellega, mis teie saidil WordPress.com praegu on.

Kui valite uue domeeninime, võite proovida minna oma veebisaidi põhinimega, ehkki see ei pruugi töötada sõltuvalt sellest, kui tavapärane nimi juba on. Domeeninimi ei pea igal juhul tingimata olema seotud peamise veebisaidiga; lihtsalt vali midagi, mida mäletate ja mida on lihtne tuvastada.

Oma domeeni ülekandmiseks WordPress.com-ist teisele hostile saate esmalt sisse logida oma WordPress.com-i kontole ja seejärel hallata domeeni vahekaardil Domeeni haldus. Valige veebisait, mida kavatsete üle kanda, ja see peaks teid suunama lehele, kus on kirjas selle teave ja mitmesugused valikud.

A Nupp Edasta domeen peaks olema saadaval, mis viib teid ekraanile, mis võimaldab teil üle minna mõnele teisele domeeni registripidajale või kasutajale või isegi teisele saidile. Ilmselt valige ülekandmine teisele registripidajale. Võimalik, et peate oma domeeni avama ja eemaldama kõik privaatsuse kaitse. Tehke seda siis, kui teil palutakse värskendada sätteid ja jätka.

See annab teile e-posti ülekoodi, mille saate seejärel edastada WordPress.com-i liidesele.

Pärast seda kõike minge uuele veebisaidile WordPress.org ja nõudke domeeninime.

Olemasolevate veebisaitide migreerimine

Mõnel juhul ja sõltuvalt teie valitud veebimajutusteenusest on oma WordPress.com saidi teisaldamine WordPress.org tasuta. Muudel juhtudel võib see maksta väikest tasu; kontrollige seda enne ülekandeprotsessi alustamist kindlasti.

Esimene samm

WordPressi administraatori piirkond

Alustamiseks peate oma andmed eksportima WordPress.com-ist. Logige sisse oma WordPress.com-i kontole ja minge armatuurlauale, seejärel klõpsake vasakul asuval halduse lingil (nn WP administraator).

Suunake Tööriistad, siis Eksport. Teil peaks olema kaks võimalust: tasuta ja juhendatud ülekanne. Tasuta võimalus sobib meie eesmärkidel hästi, kuna teil on see juhend!

Järgmisel ekraanil küsitakse, milliseid andmeid soovite oma uuele saidile eksportida; enamasti eeldame, et soovite kogu oma sisu üle kanda, kuid võite ka kategooria, vaadetega eraldatud lehti, postitusi, meediat ja muud sisu üle kanda.

kuidas sõnapress.com avaldada

Sellel ekraanil klõpsates laaditakse teie arvutisse XML-fail, mis sisaldab kõiki andmeid, mida ekspordite uude WordPress.org-i saidile.

Teine samm

Järgmisena on aeg installida WordPress oma veebimajutusserverisse. See võib juba lõpule viia sõltuvalt eelnevalt valitud WordPressi hostimiskavast – mitmed teevad seda automaatselt oma tellimuse boonusena. Mõlemal juhul võtab see vaid mõne klõpsu.

Kolmas samm

Seejärel saate sisse logida oma WordPressi veebisaidi haldusalasse nagu varem, kuid seekord oma hostiteenuse pakkuja serveri kaudu. Minema Tööriistad, siis Import ja leidke nupp tähistatud Installeeri nüüd valiku WordPress all. See käivitab automaatse WordPressi importimise tööriista; kõik, mida peate tegema, on klõpsata nuppu Käivita importija, kui näete seda hüpikakent.

kuidas importida WordPressi

Ekraan palub teil üles laadida enne alla laaditud XML-faili. Laadige see üles kõikjalt, kuhu salvestasite (töölaud on lihtne meelde jätta).

Importija annab teile võimaluse määrata sisu teie praegusele kasutajaprofiilile või laseb teil luua uue kasutajaprofiili, samuti impordib vanad manused. Soovitame sellel kastil klõpsata, nii et hoiate oma pildifaile seostatud õigete postituste või lehtedega.

Neljas samm

Nüüd peate vaid klõpsama nuppu Esita nuppu ja WordPress migreerib teie vana saidi automaatselt uuele WordPress.org platvormile. Pidage meeles, et suurema hulga andmetega veebisaitide täielik migratsioon võtab kauem aega, samal ajal kui väiksemate veebisaitide valmistamine võib toimuda vaid mõne minutiga.

Pärast importimise lõpulejõudmist on ikka hea mõte oma veebisait läbi vaadata ja veenduda, et kõik näeks välja nagu varem. Pildid ja muud meediumid võivad migratsiooniprotsessi ajal olla pisut peened, nii et peate kõik siin ja seal hakkama saama, et kõik tagasi saada, nagu see oli.

Liikluse ümbersuunamine

Veel üks näpunäide: kui teil oli oma WordPress.com saidiga lojaalset jälgimist, siis tasub tasuda WordPressile 13 dollarit aastas tasu, et suunata WordPress.com saidilt vana liiklus oma uude WordPress.org asukohta. See aitab teil säilitada oma koha Google’i otsingu paremusjärjestuses ja hoida liiklust oma eelmisel tasemel, ilma et peaksite uut nullist või aeglasemalt uut vaatajaskonda üles ehitama. Seda on võimalik saavutada: WordPress.com saidi ümbersuunamise leht, mis tegeleb ka kõigi maksetega

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector