Erinevat tüüpi veebimajutus on seletatud (jagatud, VPS, spetsiaalne)

Erinevat tüüpi veebimajutus


Kas vajate oma veebisaidi majutamiseks kohta, kuid erinevat tüüpi veebimajutus on segane? Siis olete jõudnud õigesse kohta.

Enda jaoks õige veebi leidmine pole lihtne. Arvesse tuleb võtta palju tegureid. Isegi kui olete tutvunud meie parimate veebimajutuste loendiga, võite siiski jääda mõne küsimärgi alla, milline veebisait on teie jaoks kõige parem.

Selles abistamiseks annab see postitus teile ülevaate sellest, mis on veebimajutus ja millised veebimajutused on saadaval. Pärast seda arutame üksikasjalikult eri tüüpi veebimajutusteenuseid, sealhulgas nende toimimist, plusse ja miinuseid ning kellele need kõige paremini sobivad.

Kas olete valmis? Alustame siis.

Esiteks – põhitõed – mis on täpselt veebimajutus?

erinevat tüüpi veebimajutus - Hosting seletatudEsiteks selgitame välja, mis on isegi veebimajutus.

See on tegelikult üsna lihtne. Veebisaiti brauseris vaadates saate seda teha, kuna brauser on alla laadinud hulga koodiga täidetud faile ja teisendanud märgistuse millekski, mida te tegelikult näete.

Nii nagu teie arvutis, olid need failid kuskile salvestatud, et saaksite neile juurde pääseda. Kuid teie kõvaketta asemel asusid nad teises arvutis, nn serveris.

Serverid on teie sülearvutist võimsamad (seega saavad nad korraga hallata paljusid veebisaidile sisenevaid inimesi), kuid see koosneb samadest asjadest nagu protsessor, mälu ja muud komponendid. Sellel on isegi opsüsteem, mis tavaliselt põhineb Linuxil.

Serveri omanik rentib selle välja teie külastatava veebisaidi omanikule ja pakub ka muid teenuseid, näiteks serverihaldus, tugi, pahavara skannimine, varundamine ja nii edasi. Selle taristu pakkumist teistele nimetatakse veebimajutuseks. Inimest, kes seda teeb, nimetatakse hostingu pakkujaks.

Kas kõik on siiani selge? Jahutage, siis sukeldugem üksikasjadesse.

Millised on erinevad veebimajutusliigid?

eri tüüpi veebimajutuste kuvamine - jagatud vs vps vs pühendatud

Veebimajutus on rohkem kui üks asi. Esiteks pakuvad enamik võõrustajaid mitut teenusepaketti, mis võivad hinna ja selle eest, mida te selle eest saate, olla metsikult erinevad.

Üks esimesi ja kõige põhilisemaid otsuseid, mida peate tegema, on siiski otsustada erinevate hostimise tüüpide üle.

Ehkki veebimajutuspakkumiste eristamiseks on erinevaid viise (funktsioonid, haldustasand), on kõige põhilisemad viisid vaadata serveri jaoks kasutatavat tehnoloogiat.

See on mõistlik, kuna nagu näete allpool, määrab see osa ka palju muid tegureid, näiteks jõudluse, turvalisuse, mastaapsuse ja teie pingutuse taseme.

Kuna see muudab sellise erinevuse, keskenduge selle asemel, et kõigepealt vaadata ettevõtteid ja hindu, ja keskenduge siiski kõigepealt sellele, et teada saada, milline erinevat tüüpi veebimajutus on teie jaoks kõige parem. Pärast seda saate ikkagi vaadata, mis on saadaval.

Järgnevalt uurime põhjalikult nelja kõige levinumat hostimisliiki: jagatud, VPS, pühendatud ja pilvemajutus. Nii et teate, kuidas otsus ise teha.

1. Virtuaalserver – parim algajatele

Virtuaalserver

Jagatud hostimine on täpselt selline, nagu see kõlab. Jagatud hostimiskonto korral asub teie sait samas serveris nagu hulk teisi veebisaite.

Kui palju on hunnik? See sõltub tõesti teie seadistusest ja hostiteenuse pakkujast. Kuid pole harvad juhud, kui sait võtab ruumi sadade ja isegi tuhandete teistega.

Plussid

Selle valiku suurim eelis on see, et jagate serveri kulud ka paljude inimestega. Kui hostiteenuse pakkuja suudab mitusada või tuhat klienti kõik ühte serverisse panna, võimaldab see neil jagada tegevuskulud paljude osapoolte vahel.

Seetõttu on ka jagatud hostimine kõige taskukohasem. See võib olla nii odav kui 2 dollarit kuus, keskmise maksumusega vahemikus 5–10 dollarit kuus. Suurepärane piiratud rahaliste vahenditega ja alles alustavatele inimestele.

Peale selle on virtuaalserverikontoga tavaliselt seadistuse eest täielikult hoolitsetud. Seadistamist on väga vähe, nii et saate täielikult keskenduda oma veebisaidi ülesehitamisele.

Miinused

Serveri jagamine paljude osapooltega on aga ka selle kokkuleppe suurim varjukülg. Nagu mainitud, on server arvuti, mille ressurssideks on näiteks kõvakettaruum, protsessori kiirus ja RAM.

VPS-vs-jagatud

Need ressursid on piiratud. Nii nagu teie sülearvuti aeglustub, kui käivitate liiga palju programme korraga, tehke neid masinaid ka siis, kui neil on liiga palju teha.

Kuna kõik jagatud masina veebisaidid nõuavad serveri ressursse, võib teil tekkida probleeme, kui üks neist kogub suuremat liiklust või vigase koodi tõttu kogu töötlemisvõimsust. See jätab kõik ülejäänud konkureerima ülejäänutele, põhjustades seisakuid (st teie veebisait pole juurdepääsetav) või vähendatud laadimiskiirust.

See on nähtus, mida nimetatakse “halva naabri efektiks” ja üks peamisi põhjuseid, miks jagatud hostimine on erinevat tüüpi veebimajutuste korral kõige problemaatilisem. Kuigi paljud võõrustajad püüavad seda stsenaariumi aktiivselt vältida, on selle konkreetse seadistamisega risk. Lõppude lõpuks, kui iga klient maksab 5 dollarit kuus, kas see on tõesti väärt kulutada tundide tuge ühele kliendile? Mitte päris.

Kellele see on?

Nii et kas virtuaalserver on kunagi hea mõte? Jah! See võib olla suurepärane selliste saitide jaoks, kus pole veel suurt liiklust (veel), staatiliste brošüüride, arendus- ja testimiskohtade, isiklike või muude veebisaitide jaoks, kus tööaeg ei häiri.

Virtuaalserver on suurepärane võimalus ka siis, kui teie eelarve on väga pingeline. See võimaldab ettevõtetel luua veebi olemasolu isegi siis, kui nad pole selleks kõige paremas olukorras. Kuna selline jagatud hostimine on veebis võrdsuse tagamiseks äärmiselt oluline vahend.

Selle segmendi kõige tuntumad hostid on Bluehost, Siteground ja InMotion Hosting.

Soovitatav täiendav lugemine: 8 parimat odavat veebimajutusteenuse pakkujat

2. VPS-hostimine – järgmise taseme virtuaalserver

VPS-i hostimine

VPS tähistab virtuaalset privaatserverit. See on erinevat tüüpi veebimajutuste seas kõige tasakaalustatum. VPS-server on endiselt jagatud keskkond, kuid selle seadistamise viis on väga erinev.

Kuigi kõik VPS-i saidid jagavad ühte füüsilist serverit, sisaldab see mitut eraldi virtuaalset masinat. See muudab omamoodi kesktee jagatud hostimise ja omaenda serveri hankimise vahel.

Plussid

VPS on palju usaldusväärsem ja stabiilsem kui jagatud hostimine. Esiteks piirdub see tavaliselt 10–20 veebisaidiga serveri kohta. See vähendab serveri nõudlust iseenesest.

Tõeline edasiminek on aga see, et kõik ressursid jagunevad ühtlaselt ja ühelgi veebisaidil ei tohi ületada selle osa. Kui olete jõudnud teile määratud piirini, võib teie sait alla minna, kuid teised jäävad stabiilseks.

See saavutatakse virtuaalsete masinate abil, mis loovad serveris eralduse. See lihtne lisamine leevendab enamikku halva naabri efektist.

Veel üks VPS-serverite eelis on see, et need pakuvad suuremat paindlikkust ja võimaldavad teil oma keskkonda kohandada. Jagatud hostides pole see võimalik, kuna see muudaks ka kõigi teiste seadistusi. Kuna teie konto asub virtuaalmasinas, saate muudatusi ilma teisi mõjutamata teha.

Viimaseks on VPS skaleeritav. Kuna teil on virtuaalne masin, mis võtab mõne protsendi serveris saadaolevatest ressurssidest, pole teile saadaoleva teabe suurendamine üldse probleem. See on suurepärane lohutus ettevõtete omanikele, kes loodavad, et nende saidid kasvavad ja õitsevad.

Miinused

Seda tüüpi hostimise jaoks pole liiga palju varjukülgi. Suurim asi on muidugi see, et see maksab rohkem kui teie madalama astme lahendused. Seega, kui teil on piiratud eelarve, peate leidma lahenduse, mis töötaks rahaliselt teie heaks.

Kuigi keskmine VPS maksab umbes 50 dollarit kuus (ja võib ulatuda kuni 200 dollarini), on VPS-i võimalik saada umbes 20 dollarist kuus. Ja kui olete jõudnud seda tüüpi veebimajutuse kõrgematesse ešelonidesse, teenite tõenäoliselt piisavalt raha, et kulusid hõlpsalt katta.

Teine asi VPS-i hostimise juures on see, et suurema konfiguratsioonivõimsusega kaasneb ka suurem vastutus. Kui te ei tea, mida teete, on võimalik olulised failid või tarkvara eemaldada seda teadmata. Niisiis, et seda reaalselt ära kasutada, peate saama hariduse.

Kellele see on?

Kui teil on raha, soovitame värskendada võimalikult kiiresti VPS-i. Ehkki see on kallim, on ka madalaim aste tavaliselt palju parem kui mis tahes jagatud hostimise lahendus.

Hiljemalt kui hakkate saama korralikku liiklusmahtu, kas peaksite selle liikuma hakkama? Kuid kontrollige kindlasti saadava teabe üksikasju (seadistustasud, protsessori toide, mälu, salvestusruum, ribalaius), et saaksite teada, et see on see, mida vajate.

Mõnda tuntud ja lugupeetud VPS-lahendust pakuvad inMotion Hosting ja Dreamhost.

3. Pühendatud hostimine – suurtele liigadele

Spetsiaalne hostimine

Nagu nimigi juba viitab, tähendab spetsiaalne hostimine seda lihtsalt: teil on server kõik enda jaoks. See pakub hulgaliselt eeliseid, kuid sisaldab ka üsna palju varjukülgi.

Plussid

Esiteks on pühendatud hostimise üks peamisi eeliseid see, et see tühistab kõik halva naabriga seotud probleemid lihtsalt seetõttu, et neid pole. Ükski teine ​​veebisait ei saa teie ressursse varastada, turvariski ega muid probleeme tekitada. See eristab seda erinevat tüüpi veebimajutustest, millest oleme varem arutanud.

Lisaks, kuna saate arvuti iseseisvalt, lubavad paljud ettevõtted seda ulatuslikult kohandada. Võimalik, et saate valida operatsioonisüsteemi, mälu ja muude riistvaraelementide hulga ja tüübi. See annab teile palju paindlikkust.

Miinused

Muidugi, selline seadistamine on seotud kuludega. Spetsiaalse serveri rentimine pole odav. Hinnad algavad 60 dollarist kuus ja lähevad kuni 350 dollarini + kuus. Siiski, kui teie ettevõte vajab spetsiaalset serverit, peaksite tõenäoliselt suutma kulud kanda.

Lisaks sellele peate tegelikult üsna palju teadma ka arvutite ja serveritehnoloogia kohta. Ehkki hallatavate spetsiaalsete hostimislahenduste osas on olemas, peate siiski ise palju ära tegema.

Asjade äärmisel küljel võiksite saada täiesti haldamata teenuse, kus peate OS ise installima, rääkimata kõigist veebiserveri käitamiseks vajalikest tööriistadest, turvaskaneerimise, pahavara eemaldamise võimalustest ja nii edasi. Teise võimalusena võite palgata ka serveri administraatori. See toob aga kaasa lisakulusid.

Samuti panite spetsiaalse serveriga kõik oma munad ühte korvi. Kui selle riistvara ebaõnnestub, pole teie sait väljas. Muude kokkulepete korral võivad muud moodulid rikke korral üle võtta või need asendatakse automaatselt. Spetsiaalsete serverite puhul, eriti kui jälgite neid ise, võib see võtta kauem aega.

Kellele see on?

Kas keegi vajab kunagi spetsiaalset hostimist? See on vaieldav. Tänapäeva maailmas, kus pilve VPS levib, on vajadus oma serveri järele väheneda. Muidugi, see võib võtta palju rohkem tabamusi kui traditsiooniline VPS, kuid mastaapsuse osas pole see peaaegu midagi sellist, mida pilvepõhine süsteem võiks pakkuda (lähemalt allpool).

Peale selle võib tipptasemel VPS olla palju odavam kui madala hinnaga spetsiaalne server ja ka palju võimsam. Ärge laske end petta mõeldes, et pühendatud on täiustatud võimalus lihtsalt sellepärast, et olete serveris ainus inimene. Vaadake selle asemel teile kättesaadavaid ressursse, see on kõige olulisem.

Niisiis, siin käsitletud erinevat tüüpi veebimajutusteenuste seas on see teie jaoks kõige tõenäolisem. Ainukesed kaks korda, kui me ütleme, et peaksite kindlasti spetsiaalset serverit otsima, on see, kui teil on riistvara osas väga spetsialiseerunud vajadused või soovite oma andmete privaatsuse üle palju rohkem kontrolli kui kuskil mujal.

Mõned parimatest pühendatud hostidest on LiquidWeb, GreenGeeks ja PickaWeb.

4. Pilvemajutus – veebimajutuse tulevik

Pilvemajutus

Pilvemajutus on sisuliselt sama, mis VPS-i hostimine, kuna teil on oma sait ka virtuaalses masinas.

Ühe füüsilise serveri asemel on teie sait siiski osa tervest arvutivõrgust, kust see saab kogu vajaliku jõu dünaamiliselt ära tõmmata.

Seda tüüpi seadistamine muutub üha tavalisemaks. Mõned ettevõtted ei helista enam isegi oma teenuse VPS-i, näiteks Cloud või Cloud VPS.

Plussid

Pilvemajutuse üks suurimaid eeliseid on mastaapsus. Traditsioonilist VPS-i saab skaleerida, kuid ainult teatud piirini. Seda piirab sisseehitatud riistvara mahutavus. 32 GB muutmäluga serveris ei pääse teie sait vajaduse korral kunagi 64 GB juurde.

Pilvepõhise süsteemi puhul see pole nii. Selle asemel, et jagada üks arvuti mitmeks virtuaalseks masinaks, ühendab see mitu arvutit võimsaks virtuaalserveriks, mis saab vajaduse korral oma ressursse pakkuda. Vaatamata sellele, kui palju teie sait nõuab, on see palju.

Lisaks sellele võetakse teile arve ainult nende ressursside eest, mida te tegelikult kasutate. See võib olla parem lahendus kui fikseeritud hinna maksmine spetsiaalse serveri eest, mille jaoks te ei kasuta kunagi kogu mahtu.

Seda tüüpi seadistamine on hea ka turvakaalutlustel, eriti DDoS-rünnakute korral. Seda tüüpi häkkimiste korral on server tohutul hulgal paralleelseid päringuid, kuni see kokku jookseb. Pilvevõrgus saate neid taotlusi levitada paljude erinevate arvutite vahel ja leevendada nende mõju palju paremini kui ühegi serveriga süsteemi korral.

Miinused

Pilvemajutuse peamine negatiivne külg on see, et kulud pole alati täielikult prognoositavad. Paljud pilvemajutuse pakkujad töötavad koos fikseeritud hinnakujunduse ja tasuliste maksetega. Kui näete liiklustihedust, võib see teie kulusid märkimisväärselt tõsta. Kuigi see tähendab tavaliselt ka seda, et teenite paremini ja saate seetõttu kulusid kanda, on see midagi, mida tuleks meeles pidada.

Kellele see on?

cloud_hosting

Pilvesüsteemid on suurepärased, kui soovite oma veebisaiti skaleerida palju kaugemale kui traditsioonilised süsteemid. Tulevikus asendab see tõenäoliselt jagatud ja sihtotstarbelised valikud, kui tehnoloogia areneb.

Sellegipoolest pole sel hetkel suurt vahet, kas otsite VPS-i või pilvemajutust. Paljud ettevõtted asendavad tavalise süsteemi pilvepõhise VPS-iga niikuinii lihtsalt eeliste tõttu, mida see ka neile pakub. Seega, isegi kui otsite lihtsat VPS-i, võiksite kasutada pilvemajutamist teadmata.

Mõned tuntud hostad, mis pakuvad pilvemajutust, on Dreamhost, Google Cloud Platform, Amazon Web Services ja Linode.

Milline eri tüüpi veebimajutus on teie jaoks?

Hostipaketi valimine võib olla üsna keeruline ja võtab palju tähelepanu. Esimene samm on aga teile saadaolevate hostimistüüpide mõistmine. Loodetavasti on see artikkel andnud teile selleks tausta.

Kui alles alustate (nt oma esimese ajaveebi / saidi loomisel), on jagatud hostimisega täiesti tore minna. Hiljem on alati võimalik üle minna võimsamale seadistusele. Ainult siis, kui teate juba, et teie saidil on vajadusi, mida jagatud hostimine ei suuda täita, peaksite uurima teisi võimalusi, mida saate hankida.

Kui olete otsuse teinud, on mõistlik vaadata hunnik ettevõtteid. Parimate leidmiseks soovitame vaadata meie kõrgelt hinnatud hoste. Vaadake pakutavat ja võrrelge RAM-i, kettaruumi, CDN-i kasutamist, ribalaiust ja muid kvantifitseeritavaid ressursse. Seejärel tutvuge kõigi vajalike lisafunktsioonidega.

Protsessi lõpus peaks teil olema 2-3 lemmikut, sel hetkel keeb see isiklike eelistuste järgi. Võib-olla läheb lühike toetusvestlus nende abivalmiduse hindamiseks kaugele.

Kas vajate täiendavat lugemist veebimajutuse kohta? Vaadake artikleid, näiteks domeeninime registreerimise kohti ja veebisaidi koostaja võimalusi oma saidi loomiseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector