15 viisi oma veebisaidi kiirendamiseks

Üks halvimaid asju, mis teie veebisaidiga juhtuda võib, on klientide kaotamine probleemidest, mis on täielikult välditavad. 2017. aasta Google’i lehe laadimisaja uuringu statistika näitab, et üks sekund võib teie liikluse arvu ja klientide rahulolu märkimisväärselt muuta.


Ainult ühe sekundiga:

 • Teie lehevaatamised võivad väheneda 11 protsenti ��
 • Klientide rahulolu tase võib langeda 16 protsenti ��
 • Konversioonimäärad võivad väheneda 7 protsenti ��

Aasta jooksul võib selle ühe sekundi pikkune viivitus põhjustada 2,5 miljoni dollari suuruse tulude languse ettevõtjatele, kelle igapäevane keskmine käive on tavaliselt 100 000 dollarit.

Lühidalt, latentsus on veebisaidi jõudluse ja kasutajate rahulolu vaenlane. Viiskümmend kolm protsenti tarbijatest väidavad, et nad lahkuvad veebisaidilt, mille laadimiseks kulus rohkem kui kolm sekundit.

Mis on latentsus ja miks see on oluline??

Andmete edastamise kiirusele aitab kaasa kolm komponenti: ribalaius, latentsus ja läbilaskevõime. Koos optimeeritud sisu ja kodeerimisega käivad need elemendid käsikäes. Ühega seotud probleemid mõjutavad teisi.

pilt, mis näitab võrgu latentsust ja kiirustRibalaius on torujuhtme, mille kaudu teie andmed liiguvad. Kitsas ribalaius vähendab selle torujuhtme kaudu igal ajahetkel liikuva teabe hulka. See põhjustab probleeme latentsusajaga ja mõjutab läbilaskevõimet.

Veebisait latentsus on määratletud kui aeg, mis kulub teabele tagasisõiduks brauserilt serverile ja tagasi kasutajale. Läbilaskevõime on kindlaksmääratud aja jooksul serverist rändav andmemaht.

See on optimaalne latentsusaja (madal) ja ribalaiuse (kõrge) tasakaal, mis tagab tõhusa edastamise ja parema läbilaskevõime. Kui see tasakaal on ebasoodne, on teie veebisaidi lehe laadimisajad aeglasemad ja andmete edastamine hilineb.

Mis aitab kaasa kõrgele latentsusajale?

 • Paljundamine. See on ajavahemik, mis kulub andmepakettide liikumiseks ühest allikast teise.
 • Käigukast. Oleme telefoninumbripäevadest kaugele jõudnud, kuid edastamise meedium mõjutab siiski latentsusaega. Isegi sellistel tehnoloogilistel edusammudel nagu fiiberoptika ja WAN on füüsilised piirangud, mis mõjutavad sisu edastamise kiirust.
 • Ruuterid. See, mida me hiireklõpsuga või URL-i sisestamisega teha saame, paneb liikuma sündmuste ahela, mis võimaldab meil Interneti-juurdepääsu. Tavalise kasutaja silmis tehakse valguse kiirusel taotlus ja seda austatakse. Kuid see sõltub meie ruuteri võimest õigesti pakettide päiseid ja muud teavet analüüsida.

Mida laialdasem võrk on, seda rohkem kordi peab pakett hüppama ruuterilt ruuterile. See aitab kaasa kõrgele latentsusajale.

 • Ladustamine. Viivitused tekivad iga kord, kui andmepakett õnnestub või salvestatakse. Protsessi muudab veelgi keerukamaks esialgse brauseri päringu ja kohaletoimetamise vaheliste vahetatavate lülitite ja sildade arv. Vaadake seotud – parim pilvesalvestus
 • Vormindamine Failide konfigureerimine ja WordPressi andmebaaside haldamine mõjutab juhiste ja koodi lugemist ja töötlemist. Puhas, lahja ja elegantne kood tagab tõhususe ja kiiruse.
 • Failitüübid ja suurused. On mõistetav, et väiksemad failid ja lihtsam vormindamine läbivad võrgu kiiremini ja tõhusamalt. Graafika ja muude rikasmeediumide jaoks suure koormusega veebisaidid tunduvad olevat segasemad ja see mõjutab lehtede täielikku laadimist. Seetõttu on oluline oma veebisaidi failid tihendada.

Veebisaidi optimeerimise eelised

Ükskõik, kas otsustate kasutada kvaliteetset veebisaitide koostajat, palgata veebidisainerit või ise oma veebilehte konstrueerida, arvestades turvalisust ja konstruktsiooni kiirust, parandate teie sisu väljanägemist ja edastamist. See aitab SEO optimeerimine ja pakub paremat kasutajakogemus (UX).

Uuringud näitavad, et keskmise sihtlehe täielikuks laadimiseks võib mobiilse veebisaidi vastuvõtmine võtta kuni 22 sekundit. Kujutage ette, milline on teil konkurentsivõistluste serv, kui saate raseerida oma laadimisajad kuni seitsme sekundini või vähem.

15 viisi, kuidas saate oma veebikiirust juba täna suurendada

Tänapäeva serverid suudavad pakkuda laadimisaegu, mis mõõdavad mitte sekundites, vaid millisekundites. Lisaks veebisisu külastajatele edastamise tehnoloogia juhtimisele saate rakendada mitmeid muudatusi ja parandusi, et tagada järjepidev, kiire lehtede laadimine ja rahuldavam üldine UX.

Siin on 15 viisi, kuidas saate oma veebisaidi kiirust suurendada ja need ei kahanda teie sisu kvaliteeti ega saidi esteetikat üldse.

1. Luba failide tihendamine

Failide tihendamine pole midagi uut. Oleme kõik kokku puutunud failidega, mis olid allalaadimiseks liiga suured ja millele meil on pärast pakkimist tihendatud juurdepääs. Sama idee aitab Gzip-pakkimise abil teie veebisaiti kiiremini laadida.

Selle teostamiseks installige oma sisuhaldussüsteemi tihendamise pistikprogramm või käsitsi .htaccess-faili kaudu. See töötab CSS, JS, XML ja HTML jaoks, lisades järgmise koodi:

AddOutputFilterByType DEFLATE text / plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / xhtml + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE rakendus / javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-javascript

2. Eemaldage tarbetud pistikprogrammid ja laiendused

Kui oma veebisaiti esimest korda loote, on ahvatlev installida ja proovida mitmeid pistikprogramme. Mõned neist on suurepärased, kuid paljud neist koguvad meie kataloogidesse tolmu. Muutke reegliks vanade, mittevajalike või toetamata pistikprogrammide ja lisandmoodulite või laienduste viivitamatu desinstallimine. Nende keelamine võib tunduda lihtsam variant, kuid see võib põhjustada turvaprobleeme ja seada teid ohtu rikkumiste ja ekspluateerimise korral..

Veebisaidi turvalisuse osas on äärmiselt oluline keskenduda ainult parimate WordPressi pistikprogrammide installimisele, samal ajal eemaldades ebavajalikud.

3. Optimeerige HTTP-d

HTML-i optimeerimise abil saate lehe laadimisaega parandada kahel viisil. Esimene on oma HTTP-taotluste minimeerimine. Saate seda teha mitmel viisil:

 • Kui vähegi võimalik, kasuta piltide asemel CSS-i
 • Kombineerige CSS-, JS- ja HTML-faile, et vältida paisumist ja koondamist
 • Kujundage puhtad ja lihtsad lehed, milles on vähem elemente
 • Lülita vahemällu salvestamine
 • Vähendage ümbersuunamiste arvu, puhastades vanad lehed ja katkised lingid

Teine viis HTML-i optimeerimiseks on Keep-Alive lubamine. Tavaliselt algatab iga failitaotlus eraldi toimingu. Lubades HTML Keep-Alive’i, loote ühe avatud ühenduse, mis püsib nii, kuni kõik brauseritaotlused on täidetud. Kopeerige see natuke koodi oma .htaccess-faili, ümbritsetud sobivate avamis- ja sulgemissiltidega:

IfModule mod_headers.c
Päise komplekt Ühendus säilib elus
IfModule

4. Installige sisuedastusvõrk (CDN)

Sisu edastamise võrgud (CDN) vähendage lehtede laadimisaegu samamoodi kui servereid. Need võrgud asuvad kogu maailmas erinevates punktides, võimaldades sellel geograafilises asukohas oleval inimesel pääseda teie veebisaidile koju lähemale.

Paljud hostimisteenused sisaldavad CDN-d oma teenuse osana, seega kontrollige enne kellegagi sisselogimist saadavust. Vt seotud – parimad Kanada CDN-id

5. Luba vahemällu salvestamine

Caching jätab teie veebilehe koopia kasutaja brauserisse, kuni leht värskendatakse ja sisu värskendatakse. See tähendab vähem HTTP päringuid ja lehti laadimiseks. Vahemällu lubamise korral saate lehe laadimisaegu lühendada 1,5 sekundi võrra. Ajastul, mil loeb iga sekund, on see tohutu erinevus.

Puhverdamist WP-s saab lubada pistikprogrammi Rocket abil või ühe tasuta pistikprogrammi kaudu, näiteks WP3 kogu vahemälu või Super vahemälu. HTML-i kasutajad saavad vahemällu salvestamise lubada märgiste Etags, Expire või muude meetodite abil. Drupali kasutajad saavad vahemälu lubada, järgides neid juhiseid.

6. Minimeerige JS ja CSS kood

Lehe laadimisaega saate parandada, vähendades toimingu tegemiseks vajalikku kodeerimise mahtu. Alustage JS-i ja CSS-i jaoks eraldi faili loomisega ning töötage seejärel vaba ruumi vähendamise, mittevajalike kommentaaride kustutamise ja võimaluse korral failide või käsuridade ühendamise nimel. Kui te pole kindel, kuidas koodi kõige paremini minimeerida ilma muid probleeme tekitamata, on saadaval minimiseerimise tööriistad, mis tuvastavad ja parandavad ülespuhutud kodeeringut.

7. Kasutage asünkroonset JS- ja CSS-faili laadimist

Kui teie kood on lahja ja tõhus, saate asünkroonse laadimise abil näpistada, kuidas failid teie lehele laaditakse. See muudab seda, kuidas sisu teie lehele laaditakse, tehes seda tõhusamalt.

Näete, et enamik brausereid haldab taotlusi, laadides lehti järjest, ükshaaval. Seda nimetatakse sünkroonne lehe laadimine. Iga kord, kui brauser kohtub sünkroonse lehega, peatab see kogu muu tegevuse, kuni praegune leht on täielikult laaditud. Asünkroonse laadimisega on teie brauser võimeline käsitlema mõnda taotlust üheaegselt, mis tähendab veebisaidi lühemat laadimisaega.

Enamikul sisuhaldussüsteemidel on mehhanism asünkroonsete CSS- ja JS-failide laadimise võimaldamiseks. Näiteks on WordPressi Rocketi pistikprogrammi vahekaart „Staatilised failid”, mis võimaldab teil selle funktsiooni lubada, märkides vastavad ruudud jaotises „Render-blocking CSS / JS”. WP-välised kasutajad saavad selle JS-is lubada, kasutades atribuuti async või edasilükkamine. CSS-i jaoks proovige HTML-i päisesse kirjutada esimese ekraani stiilid, et võimaldada esimese lehe asünkroonne laadimine.

Edasilükatud JavaScripti laadimine võib anda samu tulemusi ja selle saab WP Rocketi paneeli samas jaotises lubada laadimiseelistustega. Kui teil on sait HTML-is, saate JS-i laadimist edasi lükata, helistades välisele failile vahetult enne teie koodi kehasildi järgmiselt:

8. Optimeerige pildifaile

Üks suurimaid ressursi- ja andmebaasikohti on pildid. Muidugi, fotod lisavad teie sisu, kuid liiga paljud mõjutavad ka kiirust ja eemaldavad liikluse. Kui peate oma veebisaidile lisama pildid, valige üks või kaks, vähendage nende failisuurust ja tippige midagi tõhusamat, näiteks .jpeg, või tehke neist kollaaž, mitte eraldi piltide galerii. Samuti võiksite nad teisaldada piltide jaoks loodud platvormile, näiteks InstaGram, ja oma veebisaidilt selle platvormi lihtsa lingi.

Sama kehtib videosisu kohta, mille saab YouTube’i kanalile eemaldada. Mõlemad lahendused aitavad ka SEO-d, kuna saate neid eraldi optimeerida, kasutades piltide ja videosisu indekseerimiseks alt-siltide ja lehe üldise optimeerimise jaoks lehel SEO-d. Üks meie lemmikuid on Optimizilla.

9. Keelake Hotlinking ja piirake sotsiaalmeedia jagamist

Sotsiaalmeediast ja piltidest rääkides oleks hea keelata oma veebilehel kuumad lingid ja piirata sotsiaalmeedia jagamist. Teine soovitus näib olevat vastuolus kõigega, mida teate sotsiaalsete tõendite, teavitustegevuse ja kaasamise kohta, kuid võite leida tasakaalu, mis toetab teie sotsiaalmeedias esinemist, ilma et see mõjutaks toimivust.

See viib meid probleemini vihjelinke. Kiirlingid on natuke tehnikat, mis võimaldab teistel inimestel võtta teie sisu ja kasutada seda oma veebisaidil või sotsiaalmeedia platvormil. See suurendab tahtmatult ka teie ressursikasutust.

Selle asemel, et linkida mõne teise veebisaidi piltide või sisuga või lubada teie varastada, laadige need alla ja salvestage oma serverisse. See võib tunduda vastuoluline, kuid linkimisel veebisaidi muu sisuga võib olla tahtmatu tagajärg, kui lubatakse, et kellegi teise potentsiaalselt mittevastav saidi toimivus mõjutab teie oma.

10. Vähendage väliste skriptide arvu

Väliste skriptide lisamine vi JS-kood suurendab HTTP-taotluste arvu, mis vähendab veebisaidi kiirust. Mõned välised skriptid on vajalikud, nii et te ei pea neid täielikult likvideerima. Pingdom võimaldab teil testida iga välist linki, et teha kindlaks, millised põhjustavad probleemi.

Enne väliste linkide lisamist oma veebisisu veenduge, et allika veebisait on usaldusväärne või võiksite nende probleemid oma platvormile koju tuua.

11. Leidke ja parandage katkised lingid

Kõik purunenud lingid, mis lõppevad ümbersuunamiste või tõrketeadetega, võivad UX-i mõjutada. See näpunäide osutab siiski teie pildi, JS- või CSS-failides sisalduvatele linkidele. Otsige ja katsetage linke oma CSS-failide pealkirjadest ja JavaScripti lähte URL-ist. Saate neid otsida käsitsi, uurides serveri logisid või kasutades lingi kontrollimise tööriista.

12. Optimeerige oma andmebaase

Mahukas failisalvestus aitab kindlasti kaasa aeglasele jõudlusele. Soovite kõigi turvalisuse tagamiseks tehtud toimingute täielikku salvestust, kuid iga kord, kui pistikprogramm või muu funktsioon andmeid salvestab, koguneb see teie andmebaasi. Kujutage ette kõiki neid tagasilööke, rämpspostitusi või tarbetuid kommentaare ja postitage parandusi ning teil on sellest probleemist hea ettekujutus.

andmebaasi optimeerimine

Selle probleemi vältimiseks tehke regulaarselt varukoopiaid, millele järgneb puhastus, et liigsetest andmetest lahti saada, ilma et peaksite tahtmatuid tagajärgi kannatama.

13. Kasutage kergekujulisi teemasid

Teid hämmastaks erinevus, kui muudate oma teema millegi kohmaka ja koormatud kergelt raamiks. Kui teie veebisait tundub aeglane ja kõik muud elemendid on korras, proovige kasutada uuemat, kergemat teemat. See tähendab, et sukeldutakse sügavamalt teema esitusajaloosse, selle asemel, et lihtsalt minna millegi poole, mis näeb ilus välja.

Nagu pistikprogrammide puhul, desinstallige kindlasti vana teema, mitte keelake see.

14. Valige hea sisuhaldussüsteem

Sisuhaldussüsteemid (CMS) on kriitilise tähtsusega usaldusväärse kiiruse ja jõudluse säilitamiseks. Kõige populaarsem on WordPress, kuid on ka Joomla, Drupal ja paljud teised. Need pakuvad sisu optimeerimise eelist ja jõudlust parandavate pistikprogrammide või funktsioonide kättesaadavust.

15. Valige oma hostimisteenus, pidades silmas jõudlust

Võib-olla on ahvatlev leida odavat hostimisteenust. Lõppude lõpuks on teie leib ja või teie platvormil, eks? Kõigi muude tõhusat toimimist soodustavate komponentide optimeerimisel pole siiski tähtsust, kas teie hostimisplatvorm on ebastandardne.

See ei tähenda mitte ainult sellise plaani valimist, mis võimaldab teil käsitleda liikluse kasvu ja kasvu, vaid ka teenusepakkuja leidmist toimivust toetava tehnoloogiaga. Jagatud hostimisplaanid sobivad, kui alles alustate ja kasutate staatilisemat sisu. Kuid teie kiirus ja ressursside kättesaadavus sõltub mõnikord sellest, kas teil on head naabrid.

Võimaluse korral vali kvaliteetne virtuaalne privaatvõrk (VPN) või a spetsiaalne server. See annab teile seisaku ja latentsuse vähendamiseks vajalikud ressursid, salvestusruumi ja saadavuse.

Ärge unustage testimist ja pidevat hindamist

Teadmine, mida ja millal täpsustada, sõltub teadmisest, millised probleemid mõjutavad lehe laadimisaegu ja sisu üldist edastamise kiirust. Mõnedes hostimisteenustes on sisseehitatud tööriistad, mida saate kasutada veebisaidi toimivuse mõõtmiseks. Samuti on latentsusaja ja lehe laadimisaegade mõõtmiseks mitmeid meetodeid ja tööriistu.

Pole tähtis, millist meetodit või tööriista kasutate, katsetage kindlasti mitmest erinevast kohast. On mõistetav, et allikast kaugemal asuvate serverite sisu edastamine võtab kauem aega. Geograafiline testimine mitmest asukohast aitab teil saada latentsusaega. Kiirustesti läbiviimisel tehke seda nii sisse lülitatud kui ka keelatud CDN-iga. See aitab teil hinnata CDN-i ja muu tehnoloogia tõhusust.

kuidas cdn töötab?

Üks levinumaid ja tõhusamaid kiiruse testimise tööriistu on Pingdom. See tasuta veebitööriist on lihtne viis veebisaidi toimivuse ja kiirusega seotud probleemide hulga kindlaksmääramiseks. Sisestate lihtsalt otsingukasti oma URL-i ja serveri asukoha ning vajutate nuppu “Alusta testi”. Samuti saate osta lisatasu tellimust tööaja ja sisutüüpide põhjalikumaks testimiseks enam kui 70 serveri asukohast.

See on näide Google’i avalikku DNS-i kasutavast pingist:

$ ping 8.8.8.8
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 andmebaiti
64 baiti alates 8.8.8.8: icmp_seq = 0 ttl = 56 aeg = 54.524 ms
64 baiti alates 8.8.8.8: icmp_seq = 1 ttl = 56 aeg = 43.423 ms
64 baiti alates 8.8.8.8: icmp_seq = 2 ttl = 56 aeg = 50.773 ms

Teekonna määramise tööriist jälgib pakettide teekonda serverist serverisse, mõõtes marsruuti brauserist hostini ja tuvastades kõik kitsaskohad või muud probleemid.

Siin on näide marsruudi käsuaruandest, mis kasutab sama Google DNS-i:

$ traceroute 8.8.8.8
teekond marsruudile 8.8.8.8 (8.8.8.8), maksimaalselt 64 hopi, 52 baiti paketid
1 192.168.0.1 (192.168.0.1) 6.632 ms 9.659 ms 10.089 ms
2 10,89,0,1 (10,89,0,1) 29,867 ms 14,293 ms 30,259 ms
3 blk-212-126-117.eastlink.ca (173.212.126.117) 20.677 ms 19.575 ms 20.155 ms
4 ns-hlfx-dr002.ns.eastlink.ca (24.215.102.161) 30.093 ms 29.371 ms 30.796 ms
5 ns-hlfx-br002.ns.eastlink.ca (24.215.102.221) 29.540 ms 29.516 ms 29.989 ms
6 ns-hlfx-br001.ns.eastlink.ca (24.215.102.9) 26.678 ms 29.203 ms 30.787 ms
7 google.eastlink.ca (24.215.101.10) 49.027 ms 49.196 ms 90.601 ms
8 209,85,241,127 (209,85,241,127) 49,999 ms
72,14,239,75 (72,14,239,75) 48,939 ms
72.14.235.169 (72.14.235.169) 46.823 ms
9 google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8) 49.465 ms 45.436 ms 43.772 ms

Google’ist rääkides on neil ka tasuta tööriist veebisaitide kiiruse ja toimivusega seotud probleemide testimiseks. Nende PageSpeed ​​Insights’ile pääsete juurde siin.

Testimine ei ole ühekordne toiming. Teie veebisaiti tuleks ööpäevaringselt jälgida, kasutades automatiseerimist ja mõnda jõudluse ja kiiruse testimiseks saadaolevat tööriista. et tulemustel oleks mingit tähendust. See aitab teil tuvastada kõik probleemid enne, kui need muutuvad kulukateks probleemideks.

Lõplikud mõtted

Kuna võrgud muutuvad rahvarohkemaks ja levitatavamaks, muutub latentsusaeg tõenäolisemaks. Meie eesmärk on pakkuda teile teavet, mida vajate oma veebisaidi toimivuse ja kiiruse parandamiseks. Lisaks sellele, et valite oma vajadustele ja eelarvele parima veebimajutusteenuse, saate sisu optimeerimise ja selle pakkumise optimeerida ka palju seisakuid ja aeglast toimimist põhjustavate põhjuste kõrvaldamist..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector