WP Engine Recenzie – Je to podarilo WordPress Hosting rýchlo dosť?

Recenzia WPEngineDomovská stránka motora WP


Pravdepodobne ste považovali WordPress za svoj firemný web z dobrého dôvodu.

Je to jeden z najpopulárnejších a užívateľsky prívetivých systémov na správu obsahu na svete. Preto sa niekoľko služieb webhostingu rozhodlo zamerať sa výlučne na platformu WordPress. WP Engine dokonca dal WordPress na svoje meno.

WP Engine je hostingová spoločnosť, ktorú mnohí spájajú s vysokou kvalitou. Ponúka špecifické funkcie WordPress a automaticky optimalizuje prvky vášho webu pre danú platformu.

Zahŕňajú aj niekoľko možností zabezpečenia, ako napríklad firewall, denné aktualizácie, certifikáty SSL a zisťovanie hrozieb v reálnom čase.

Je však pre vás WP Engine tou správnou hostiteľskou službou?

To je to, čo vám chceme pomôcť zistiť pri tejto kontrole. Uskutočnili sme niekoľko testov na službu a zostavili sme dobré a zlé spolu s našim celkovým odporúčaním.

Všeobecné informácie & Prehľad hostingu

NAŠE VERDICT: odporúča
SPEED: 425ms (Február 2020 až apríl 2020)
UPTIME: 100% (Február 2020 až apríl 2020)
PODPORA: 24/7 Live Chat, obmedzená telefonická podpora
APAS: WordPress, Amazon Web Services, Google Cloud
VLASTNOSTI: Denné zálohy, zabezpečenie SSL, globálna CDN, brána SSH
HOSTINGOVÉ PLÁNY: WordPress Spravované, Vyhradené
PRENOS STRÁN: Unlimite Free (vlastný doplnok)
CENY: Od 25,00 $ / mesiac

Výhody používania WP Engine Hosting

1. Optimalizované pre WordPress

Ak hľadáte hosťovanie stránok WordPress, ste na správnom mieste. WP Engine ponúka iba hosťovanie WordPress a to prostredníctvom zdieľaných alebo vyhradených plánov hostenia.

Pri tejto kontrole sa zameriame výlučne na služby zdieľaného hostingu.

WP Engine je hostiteľom vašej stránky WordPress v plne spravovanom prostredí. Je to hostingová platforma špeciálne navrhnutá pre inštalácie, témy a doplnky spojené s webom WordPress.

Nie je potrebné inštalovať ani WordPress, pretože CMS je predinštalovaný na platforme.

Prístrojová doska WPEngine

Ak hľadáte zjednodušený riadený proces hosťovania, možno ste našli správneho hostiteľa. Mimo samotného procesu registrácie je potrebné len veľmi malé nastavenie.

2. Denné zálohy

WP Engine poskytuje vášmu webu WordPress automatické denné zálohy a aktualizácie doplnkov.

Automatické zálohovanie WPEngine

To znamená, že v prípade zlyhania stránok nikdy nestratíte svoju prácu. WP Engine môže vždy vrátiť stránku späť na predchádzajúcu verziu. A keď sa zálohy robia každý deň, už sa nikdy nebudete musieť vrátiť k neaktuálnej verzii.

3. Systém detekcie hrozieb a bezpečnosť SSL

Pokiaľ ide o hosting platforiem, chcete vedieť, že máte zabezpečené pripojenie pre vás, ako aj pre zákazníkov, ktorí používajú vaše služby..

Prečo na tom záleží?

Ak je váš web štandardným serverom HTTP, Google vás označí ako zabezpečeného prostredníctvom prehliadača Chrome.

Existuje dôvod, prečo viac ako 90% času prehliadania v prehliadači Chrome je na stránkach HTTPS. Keď vás prehliadač upozorní, že web nemusí byť bezpečný, nejdete tam.

WP Engine našťastie používa certifikát Secure Socket Layer, ktorý chráni všetky údaje prenášané medzi používateľom a vašim webom.

SSL certifikáty vám poskytnú všetky dôležité HTTPS pred vašou adresou URL.

A čo viac, za službu nemusíte platiť navyše. Niekoľko ďalších hostiteľov vyžaduje, aby ste si zakúpili zabezpečenie SSL.

Okrem tohto rozšíreného bezpečnostného certifikátu vykonáva WP Engine každodenné kontroly škodlivého softvéru a na ochranu vašich stránok používa bránu firewall. Firewall je denne aktualizovaný, aby bojoval proti novým bezpečnostným hrozbám.

K dispozícii je tiež detekcia hrozieb v reálnom čase, ktorá vám umožní heads-up vždy, keď sa na vašom webe niečo deje.

WP Engine využíva vyškolených bezpečnostných odborníkov na poskytnutie bezplatnej nápravy pred hackermi.

Toto je hostiteľ, ktorý v mene bezpečného prehliadania webu skutočne presahuje rámec tohto cieľa.

4. Veľká dostupnosť – 100%

WP Engine sa môže pochváliť pôsobivou zárukou dostupnosti 99,9%.

Nie je to tak, že im neveríme, ale pri klasifikácii hostiteľských služieb je dôležité urobiť si vlastnú rolu.

To je dôvod, prečo práve skúšame dobu prevádzkyschopnosti WP Engine. Robíme to tak, že vytvoríme testovacie miesto na hostiteľskej platforme a zmeriame zaznamenané doby prevádzky v dlhšom časovom období.

WPEngine uptime and speedPriemerná doba prevádzky motora WP Engine | Zobraziť štatistiky

Testovanie stále prebieha, ale od posledných dvoch mesiacov, kedy sme ich testovali, mali perfektnú dostupnosť 100%. Budeme ich naďalej sledovať a túto kontrolu budeme aktualizovať, keď budeme mať viac údajov.

5. Rýchlosť načítania stránky rýchlo

Pri výbere hostiteľa webovej stránky má rýchlosť najvyššiu dôležitosť.

Ak sa vaše stránky načítavajú pomaly, miera okamžitých odchodov sa zvýši a vaše skóre SEO klesne.

To je dôvod, prečo okrem prevádzkovej doby merame aj rýchlosť načítania stránky. A zatiaľ, čo sa nám podarilo zhromaždiť, majú impozantnú rýchlosť načítania stránky 425 ms.

Podrobné výsledky prevádzkyschopnosti a rýchlostiPriemerná rýchlosť motora WP od februára 2020 do apríla 2020 | Zobraziť štatistiky

Keď zhromaždíme ďalšie údaje, túto kontrolu zodpovedajúcim spôsobom zaktualizujeme.

6. Zákaznícky servis Live Chat

Zákaznícky servis je dôležitý.

Páči sa mi to naozaj dôležité.

Preto pri hodnotení rôznych služieb webhostingu sa veľa zameriavame na možnosti a kvalitu služieb zákazníkom

Našťastie WP Engine ponúka našu obľúbenú formu zákazníckej podpory – nepretržitý live chat.

WPEngine podpora live chatu

V jednej správe sme položili dve jednoduché otázky. Dostali sme odpoveď takmer okamžite a obe otázky boli zodpovedané dobre.

Poskytli nám dobré a úplné odpovede. Museli sme sa o niekoľko dní neskôr vrátiť so zákazníckou podporou, aby sme potvrdili niečo iné o tejto službe a mali sme podobné pozitívne skúsenosti.

WP Engine má tiež telefónne číslo zákazníckej podpory, ale nie je dostupné pre všetkých. O tom budeme diskutovať v ďalšej časti.

7. Prevody stránok zdarma

S presunom existujúcej webovej stránky z jednej hostiteľskej služby na druhú je spojené veľa nákladov.

Preto je vždy vítané, keď vidíme hostiteľa ochotného ponúknuť prevody bez akýchkoľvek nákladov.

WP Engine bezplatne zamení vaše webové stránky na svoje servery pomocou vlastného migračného doplnku WordPress. Je to manuálny prenos webovej stránky, ale podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby vám pomohla s týmto procesom.

8. 60-denná záruka vrátenia peňazí

Vždy je dobré, keď vám hostiteľská služba poskytne finančnú záruku.

Väčšina hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. WP Engine v skutočnosti zdvojnásobí toto obdobie, čo je úžasné.

Poskytujú vám dostatok času na to, aby ste sa cítili pre hostingové služby, takže pri registrácii nehrozí žiadne riziko.

Nevýhody použitia WP Engine Hosting

1. Iba pre používateľov WordPress

WordPress je populárny. O tom niet pochýb. Je to najpopulárnejší systém na správu obsahu na svete z nejakého dôvodu.

WPEngine WordPress

Ale skutočnosť, že WP Engine sa úplne pripojila k vozu WordPress, sa môže občas obmedziť.

Taktiež neposkytujú známy c-panel, namiesto toho majú vlastný backend systém, ktorý sa ľahko naviguje.

Možno sa vám páči zabezpečenie, cena a služby zákazníkom spoločnosti WP Engine, ale nechcete stavať svoje stránky na WordPress..

Bohužiaľ by ste to museli buď nasávať a používať WordPress, alebo si zvoliť inú hostingovú službu.

2. Nemožno kúpiť doménové meno

Mnoho služieb ponúka bezplatné doménové mená, keď sa zaregistrujete. Niekoľko poskytovateľov, ktorých sme preverili, ako napríklad GreenGeeks, ponúka najmenej prvý rok, v ktorom ste s nimi.

Pomocou nástroja WP Engine nemôžete ani kupovať doménové meno prostredníctvom platformy, nieto ešte zadarmo. Ste nútení prejsť službou tretej strany, z ktorej mnohé ponúkajú aj hosťovanie.

Niektorí ľudia sa môžu rozhodnúť, že je jednoduchšie robiť všetko iba z jednej centrálnej služby, napríklad z GoDaddy, než kúpiť doménu od jedného poskytovateľa a vytvoriť a hostiť vaše stránky na inom.

3. Žiadne e-mailové adresy

Pamätáte si, čo sme povedali o názvoch domén? Ditto pre e-mailové adresy.

Toto je ďalšia služba, ktorú vidíte niekoľko poskytovateľov hostingu, ktorí ponúkajú bezplatne. Pokiaľ však ide o službu WP Engine, neposkytujú sa ani sa nepredávajú žiadne e-mailové adresy.

Toto je inokedy, kde by ste museli ísť cez spoločnosť tretej strany. Ak chcete pre svoju spoločnosť vzbudiť pocit dôvery a profesionality u ľudí, s ktorými obchodujete, potrebujete značkové e-mailové adresy. Ich zahrnutie do poskytovateľa hostingu (alebo prinajmenšom ponúkané) uľahčuje prácu.

4. Spustenie má obmedzenú telefonickú podporu

Už sme povedali, že možnosti podpory live chatu pre WP Engine sú vynikajúce, a stále to platí. S ich telefonickou podporou však využívame určité výnimky.

Telefonická podpora je k dispozícii iba v pláne rastu spoločnosti WP Engine. To znamená, že ak používate plán spustenia, ktorý je najlacnejšou možnosťou, nebudete môcť volať žiadny zo svojich problémov v.

Aj keď je live chat stále k dispozícii, niektorí ľudia nechcú používať chatovací systém a radšej telefonujú. Obmedzenie prístupu k telefonickej podpore zužuje množstvo podpory, ktorú ponúkate ľuďom.

5. Drahé

Toto je jedna z najdrahších služieb, ktoré sme skontrolovali.

Spravidla sa pozeráte na mesačné náklady vo výške 3 – 9 dolárov.

Plán spustenia WP Engine je však neuveriteľných 25 dolárov mesačne. A to je ich ročná cena predplatného! Mesačné náklady začínajú na 30 dolárov mesačne.

Ceny motorov WP, plány hostenia & Rýchle fakty

WP Engine ponúka tri spoločné plány hostenia. Sú to Startup, Growth and Scale. Existujú aj vlastné špecializované plány hosťovania, ale nezaoberáme sa tu.

Ceny a plány WPEngine

  • Plán spustenia: stojí 25 dolárov mesačne s ročným záväzkom. Zahŕňa jednu webovú stránku, ktorá vydrží až 25 000 návštev mesačne. K dispozícii je 10 GB miestneho úložiska a 50 GB šírky pásma.
  • Plán rastu: je 95,83 dolárov mesačne na jeden rok. Dokáže spracovať až 100 000 návštev za mesiac až pre 10 lokalít. Miestne úložisko je 20 GB a má šírku pásma 200 GB.
  • Plán mierky: je 241 dolárov mesačne na obdobie jedného roka. Umožňuje vám vytvoriť 30 webových stránok, ktoré môžu spracovať 400 000 návštevníkov za mesiac. Miestne úložisko je špičkové na 50 GB pri šírke pásma 500 GB.

Ak by mal váš web dosiahnuť zvýšenie návštevnosti a získať viac návštevníkov, ako je plánované, bude vám účtovaný príplatok vo výške 2,00 USD za 1 000 návštev..

Spoločnosť WP Engine akceptuje všetky hlavné kreditné a debetné karty. Neberie PayPal a ponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Všetky zdieľané plány hosťovania však majú 60-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Odporúčame WP Engine?

Áno, robíme.

Je to vysoko bezpečná a ľahko použiteľná hostiteľská služba. Skutočne sa nám páčila ich podpora naživo a so 60-dňovou zárukou vrátenia peňazí sa vyplatí vyskúšať.

Ich prevádzka a rýchlosť boli v posledných mesiacoch tiež skvelé.

Bohužiaľ, táto cena je obrovským bodom lepenia. Za 25 dolárov mesačne na rok je to o niečo drahšie ako iné hostené servery WordPress. Je ťažké urobiť konečný záver. Poskytujú vynikajúce služby, ale cena za ne je mnohonásobne vyššia ako konkurencia. Nakoniec ich odporúčame, ak mesačné náklady nie sú vaše hlavné obavy.

PS: Už ste predtým používali WPEngine? Zvážte zanechanie kontroly nižšie – dobré alebo zlé – nezáleží na tom, nakoľko je to užitočné pre našich návštevníkov. Ďakujem za tvoju podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector