Recenzia Namecheap – je to skutočne dobré?

Testujeme Namecheap už niekoľko mesiacov a veríme, že môžeme poskytnúť čestnú a podrobnú kontrolu služby a porovnanie jej nástrojov s inými podobnými možnosťami, ktoré sú podobné.


Kto je Namecheap a o čom sú?

Najprv niečo o tom, čo je Namecheap a čo robí.

Namecheap začal v roku 2000 a za dve desaťročia svojho podnikania nazhromaždil milióny zákazníkov. Namecheap je spoločnosť zaoberajúca sa webhostingom a registrátormi domén a má viac ako sedem miliónov doménových mien a používateľov pod kontrolou.

Zdá sa, že tu sa Namecheap líši od niektorých ostatných spoločností. Existuje veľa hostiteľských spoločností, ktoré sú známe tým, že robia také a také, a používajú tento známy obchodný a finančný sval na vykonávanie doplnkových služieb..

Ukazuje sa však, že nie sú dobrí pri tejto novej službe a možno dokonca nie sú skvelí pri svojej pôvodnej ponuke služieb – majú v priemysle iba dobre známe meno.

Ako sa Namecheap líši?

V ideálnom prípade by Namecheap mohol mať úspech, ktorý mali s tým, čo robili s názvami domén, a preniesť ho do iných oblastí, ako je hosťovanie a registrácia domény, by mal byť hračkou. Pokúsili sme sa to zistiť.

Prostredníctvom registrácie doménového mena sme zakúpili ich najlacnejší hostingový plán a vytvorili sme testovaciu webovú stránku, aby sme zistili, ako to funguje.

Naše metriky boli založené na dostupnosti a rýchlosti. Popíšeme si, čo sme sa podrobne dozvedeli, ale začneme tým, čo si myslíme, že je najlepšie, pokiaľ ide o hostingové schopnosti Namecheap..

Prosech hosting Namecheap

Namecheap ponúka celý rad funkcií vrátane:

Doména a migrácia zadarmo

Toto je ich chlieb a maslo. Namecheap robí svoju najlepšiu prácu, pokiaľ ide o názvy domén.

Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa pri registrácii na hosting dostanete jeden zadarmo. A ak ste už vytvorili webovú stránku inde, Namecheap vám pomôže s bezplatnou migráciou existujúcej stránky.

Nehovoriac o tom, všetky domény Namecheap prichádzajú s bezplatnou ochranou súkromia, čo z neho robí celkovo jedného z mojich obľúbených registrátorov domén.

Garancia vrátenia peňazí

Vektor 30-dňovej záruky vrátenia peňazíNamecheap ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Táto záruka nie je vtip a získate celý mesiac na používanie služby a na určenie, či je pre vás alebo vašu firmu najlepšia voľba. To znamená, že máte dostatok času na vyskúšanie a späť zo situácie, ak sa rozhodnete radšej ísť iným smerom..

Toto je dobrá správa a znamená to, že by ste si to mali vyskúšať sami, bez ohľadu na to, čo o tom musel povedať niekto iný. Koniec koncov, pokiaľ sa v rámci 30-dňového okna rozhodnete, nemáte čo stratiť.

Plne zaťažený plán hodnoty

Máme veľa skúseností so skúšaním a kontrolou plánov webhostingu. Vieme, čo je tam, a poznáme výhody a výhody toho, čo ponúkajú.

Vo väčšine prípadov sme sa zaregistrovali na najzákladnejší plán a použili sme testovacie stránky, ako sme to urobili tu v prípade Namecheap. Robíme to preto, lebo väčšina plánov ponúka v podstate to isté a chceme si byť istí, že pri analýze vychádzame z podobných okolností. V podstate robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zaistili, že porovnávame jablká iba s jablkami.

Napriek použitiu našich obvyklých hodnotiacich kritérií pre Namecheap sme boli prekvapení tým, čo sme sa o spoločnosti dozvedeli. Začiatočníkom ponúkli nemeranú šírku pásma v ich najlacnejšom pláne.

Poskytujú tiež prístup k štandardným funkciám vrátane prístupu cPanel a aplikácie WordPress a ďalších. S najlacnejším plánom získate zadarmo certifikát SSL na celý prvý rok. Potom zaplatíte, ale ešte stále máte rok zadarmo.

cpanel namecheap

Súčasťou plánu sú aj zálohy, ktoré sa vyskytujú dvakrát týždenne a ktoré chránia vaše stránky, ak aktualizácia nepôjde podľa plánu..

Nakoniec, a čo si myslíme, že je veľmi príťažlivé v súvislosti so základnou ponukou plánu, získate 50 databáz MySQL. Väčšina hostingových spoločností vám vo svojom základnom pláne neponúka nič podobné.

Máte tiež možnosť nastaviť tri stránky so základnou možnosťou. Väčšina hodnotových plánov vám ponúka možnosť hostenia iba jednej stránky. Ak máte viac ako jednu webovú stránku, napríklad osobnú a obchodnú stránku alebo viac firemných stránok, táto možnosť je neprekonateľná. Je toho viac.

Ihneď po registrácii získate až 50 e-mailových adries. To vám dáva možnosť podnikať s komplexnou webovou stránkou a poskytovať zamestnancom vlastné e-mailové adresy prepojené s webovou stránkou firmy.

Je to veľká úspora nákladov, ktorú nenájdete u väčšiny hostingových spoločností.

Recenzie tretích strán sú vynikajúce

Nie sme jediní, ktorí si všimli, že Namecheap odvádza skvelú prácu.

Súčasťou nášho hodnotiaceho procesu je zistenie toho, čo hovoria ostatní o hostiteľských spoločnostiach, ktoré hodnotíme. A v prípade Namecheap je väčšina dobrých slov. Natoľko nás niektoré pozitívne recenzie prekvapili.

nameneap review review

Namecheap má v hodnotení Shopper Recenzia 4,6-hviezdičkový rating, ktorý je údajne založený na takmer milióne recenzií. Spárujte toto silné hodnotenie s tým, čo sme už vedeli o ich základnom pláne, a boli sme nadšení Namecheapom. Až keď sme umiestnili našu testovaciu stránku, začali sme vidieť niektoré slabiny Namecheap.

Nevýhody hostingu Namecheap

Pri hodnotení webhostingu berieme do úvahy tri veci. Naše celkové hodnotenie zakladáme predovšetkým na týchto troch veciach, s niekoľkými ďalšími úvahami, ktoré sa v jednotlivých spoločnostiach líšia.

Tri hlavné kategórie sú:

 • uptime: Je moja stránka väčšinu času aktívna?
 • rýchlosť: Poskytujú návštevníkom stránok pozitívny zážitok, takže sa určite chcú vrátiť?
 • Podpora: Pomáhajú mi, ak sa niečo pokazí?

Namecheap nedoručil v žiadnej z týchto troch oblastí.

Uvádzame niekoľko príkladov:

Prevádzková doba bola nízka

Spočiatku sme mali počas prvého skúšobného mesiaca 100% dostupnosť (pamätajte na 30-dňovú záruku vrátenia peňazí?). Naše nádeje boli vysoké, ale v najbližších mesiacoch sa doba prevádzky nevykonala až do priemeru odvetvia. Nakoniec bola naša prevádzková doba iba okolo 99,876%, čo je viac ako 60 minút, keď je váš web mimo prevádzky každý mesiac.

Test prevádzky Namecheap uptime

Aj keď si myslíte, že dokážete zvládnuť hodinu prestojov mesačne, nie je možné predpovedať, kedy k nim dôjde. Čo keď je to v najrušnejšom období roka? Čo keď nastane najdôležitejší predaj? Neexistuje spôsob, ako naplánovať tento nepredvídateľný výpadok, takže musíte trpieť, kedykoľvek sa to stane. To nie je dobré a znamená to stratené príjmy pre vašu spoločnosť.

Toto je konkrétne rozdelenie našich čísel za mesiac v priebehu 10 mesiacov. Môžete vidieť živé sledovanie tu. Prečítajte si viac o našom Proces výskumu v 4 krokoch tu.

 • Priem. December 2017 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,83%
 • Priem. Január 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,85%
 • Priem. Február 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,78%
 • Priem. Marec 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,94%
 • Priem. Apríl 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,94%
 • Priem. Máj 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,94%
 • Priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,89%
 • Priem. Júl 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,84%
 • Priem. August 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,80%
 • Priem. September 2018 priem. doba prevádzkyschopnosti: 99,95%

Čas načítania bol pomalý

Nikto nechce čakať, kým sa stránka načíta, a toto vyhlásenie sa stáva každým rokom pravdivejšie. Ľudia sú netrpezliví a hlavným cieľom každej hostiteľskej spoločnosti by malo byť čo najrýchlejšie zavedenie času načítania. Čas načítania považujeme za druhý najdôležitejší aspekt pri hodnotení hostiteľskej spoločnosti za čas prevádzkyschopnosti.

čas načítania namecheap

Majitelia stránok chcú návštevníkom spríjemniť a pokiaľ nedostanú požadované informácie rýchlo, nebudú šťastní. Niekoľko štatistík Google, ktoré dokazujú dôležitosť času načítania a ako rýchle časy načítania vytvárajú spokojných zákazníkov:

 • Webové stránky, ktoré načítanie trvajú tri sekundy alebo menej, majú priemernú mieru odchodov 32%.
 • Keď sa čas načítania zvýši na päť sekúnd, miera odchodov sa zvýši na 90%.
 • Miera odchodov sa zvyšuje až na 106 sekúnd na 106%.
 • A ak návštevníci čakajú 10 sekúnd na načítanie stránok, miera odchodov je 123%.

Spodná čiara? Vynášate ľudí preč, ak sa vaše stránky načítavajú pomaly. Pozrime sa na to takto: ak je načítanie stránok príliš pomalé, môže to byť tiež zlé, pretože toľko ľudí pôjde inde..

Podľa údajov má Namecheap hodiny za posledných 10 mesiacov v priemere 942 milisekúnd. Toto je dvakrát pomalšie ako hostgator cloud a A2 hosting.

Ďalšia vec, ktorú sme si všimli: nebol to jediný zlý mesiac, ktorý strhával priemer. Namecheap bol pre nás pomalý už od prvých dní, kedy sme ho používali, a len nedávno sa trochu zrýchlil.

Tu sú naše čísla pre naše testovacie stránky za obdobie 10 mesiacov:

 • Priem. December 2017 priem. rýchlosť: 905 milisekúnd
 • Priem. Január 2018 priem. rýchlosť: 1 127 milisekúnd
 • Priem. Február 2018 priem. rýchlosť: 1 297 milisekúnd
 • Priem. Marec 2018 priem. rýchlosť: 1 299 milisekúnd
 • Priem. Apríl 2018 priem. rýchlosť: 1 303 milisekúnd
 • Priem. Máj 2018 priem. rýchlosť: 1 117 milisekúnd
 • Priem. rýchlosť: 590 milisekúnd
 • Priem. Júl 2018 priem. rýchlosť: 559 milisekúnd
 • Priem. August 2018 priem. rýchlosť: 662 milisekúnd
 • Priem. September 2018 priem. rýchlosť: 559 milisekúnd

Menej ako Hviezdna podpora zákazníkov

Zákaznícky servis je poslednou oblasťou, kde sme hodnotili Namecheap. Zistili sme, že napriek ich silnej platforme FAQ, ktorá bola skutočne veľmi užitočná ako poskytovatelia hostingu, v rámci podporného tímu neexistovalo nič iné..

Je pravda, že väčšina problémov, ktoré by mohli vzniknúť, sa dá vyriešiť informáciami uvedenými v častých otázkach. Tiež by sme radi vedeli, že v prípade potreby je k dispozícii živý chat a iná podpora.

Live chat je možnosť s Namecheap. Rýchlo sa pripojil a zástupca podpory bol priateľský. Nebola nám však schopná pomôcť a musela nás preniesť na recepciu – zdá sa byť dosť nápomocná a priateľská. Nebolo to.

podpora chatu namecheap2

V podstate Namecheapov concierge práve vystrihol a vložil do chatovej skrinky článok základných informácií, ktorý vôbec nepomohol. Nepotrebovali sme niekoho, kto by vysvetlil tento postup, ale potrebovali sme ich, aby poskytovali služby – niečo, čo priemerná hostiteľská spoločnosť robí viac, ako je ochotná urobiť, dokonca ako súčasť svojho základného plánu. V podstate sme dostali niekoľko ďalších informácií a bolo nám povedané, aby sme to urobili sami.

Akonáhle sme boli odovzdaní pôvodnému zástupcovi, proces sa spomalil. Veľa. Trvalo to niekoľko minút a všetko, čo sme odišli, boli iba informácie, ktoré sme mohli nájsť, keby sme sa pozreli, čo dokonca neponúkalo riešenie..

Toto sú zlé správy. Ak je váš web nefunkčný a potrebujete pomoc, potrebujete ho rýchlo a musíte byť schopní dať svoju vieru tímu zákazníckych služieb, ktorý problém vyrieši..

Ceny Namecheap, plány hostenia a fakty

Skôr ako zabalíme našu recenziu, pozrime sa na informácie o maticiach a maticiach, ktoré máme o hosťovaní v Namecheap.

Hostingové plány zahŕňajú:

 • Hviezdna: nemeraná šírka pásma až pre tri webové stránky za 2,88 dolárov mesačne v prvom roku.
 • Stellar Plus: Zvýšené miesto na disku pre Unmetered, za 4,88 dolárov mesačne v prvom roku.
 • Obchodné SSD: diskový priestor SSD 50 GB, čo je dosť pre desať webových stránok a všetko, čo prichádza s iba 8,88 dolárov mesačne.

Prvý rok získate bezplatnú doménu a registrácia je jednoduchá. Prijímajú platby kreditnými kartami, ako aj PayPal, Bitcoin a Dwolla.

Pokiaľ ide o skryté poplatky, neexistujú žiadne oficiálne poplatky, musíte však pamätať na to, že ponuky sú k dispozícii iba pre nové nákupy hostingu. Cena je dobrá po dobu 12 mesiacov, keď platíte ročne a sadzba sa bude obnovovať podľa bežnej sadzby. Všetky upgrady alebo downgrades sa vykonávajú za úplnú obnovovaciu cenu.

cenové plány namecheap

Zažijete nejaký vzostup, ktorý nie je ohromujúci alebo nepríjemný. Aktivácia účtu je rýchla a získate prístup k ovládaciemu panelu a dashboardu, ktorým je cPanel.

Nakoniec budete môcť nainštalovať aplikácie a redakčný systém vrátane aplikácií od WordPress a Joomla, ako aj ďalších, pomocou inštalačného nástroja na jedno kliknutie, ktorý sa ľahko inštaluje.

Spodná čiara

Spodný riadok? Myslíme si, že naša skúsenosť s Namecheap bola spočiatku pozitívna, ale z dlhodobého hľadiska sme neboli spokojní.

Tam je veľa šťastných zákazníkov a nie je možné poprieť všetko, čo prichádza s ich základným plánom.

Bohužiaľ, táto veľká hodnota zmizne po prvom roku a miera obnovy sa zvýši o viac ako 300%. Niet pochýb, Namecheap je fantastický miesto na kúpu nového názvu domény, ale nie také skvelé, ak sa skutočne snažíte hosťovať svoje webové stránky.

Faktor nedostatočnej prevádzkyschopnosti, pomalých nízkych rýchlostí a nedostatku podpory zákazníkov, a to jednoducho nestojí za to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector