Recenzia HostMonster: Dôležité nevýhody a výhody, ktoré treba zvážiť pred nákupom

Recenzia HostMonster


S vekom sa niektoré veci zlepšujú. Aj tak je to staré príslovie.

Bohužiaľ to tak nie je vždy.

Spoločnosť HostMonster bola založená už v roku 1996 a stala sa tak jedným z najstarších webových hostiteľov v odbore (pred zlúčením so spoločnosťou EIG v roku 2015).

V júni 2015 sme zakúpili „základný plán“ spoločnosti HostMonster, aby sme mohli začať podrobne testovať výkonnosť s cieľom vyhodnotiť ich výkon. Vytvorili sme základnú webovú stránku WordPress a sledovali sme štatistiku stránok, napríklad rýchlosť & prevádzkyschopnosť (okrem iných dôležitých kritérií) na niekoľko mesiacov s cieľom určiť, kde sa hromadí s inými webovými hostiteľmi v tomto odvetví.

Poskytujú im skúsenosti spoločnosti HostMonster konkurenčnú výhodu? Alebo ich výkon poklesol, rovnako ako mnoho iných nedávno získaných značiek EIG?

Pozrime sa na to, čo sme našli!

Výhody používania hostMonster Hosting

Priznávame: pre týchto veteránov sme mali veľké nádeje.

Niekoľkokrát sa nachádzali okolo bloku a teraz ich vlastní jeden z najväčších priemyselných konglomerátov. Takže by ste si mysleli, že by mali mať svoje veci spolu.

HostMonster dodáva niektoré slušné veci (hádzanie do niekoľkých pekných ďalších funkcií, ako je okamžité zabezpečenie).

Tu je stručné zhrnutie najväčších pozitívnych aspektov, ktoré sme našli:

1. Počas priemernej doby bezporuchovosti (99,96%)

Priemer priemyslu za prevádzkyschopnosť je na základe našej analýzy okolo 99,93%.

HostMonster je nadpriemerný, s priemerným priemerom dostupnosť 99,96 percent za posledných 24 mesiacov. To je celkom dobré.

Priemerná doba prevádzky v posledných 12 mesiacoch:

 • Priemerná doba prevádzky v januári 2020: 99,99%
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2019: 99.96%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2019: 99,85%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2019: 99.96%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2019: 99.96%
 • Priemerná doba prevádzky v júli 2019: 99,93%
 • Priemerná doba prevádzky v júni 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2019: 99,97%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 99.96%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 100%

HostMonster za posledných 24 mesiacovPriemerná doba bezporuchovosti hostMonster | Zobraziť štatistiky

2. Dôstojná (zatiaľ nekonzistentná) podpora

Počas našej osobnej kontroly hostmonstera sa ich agent na podporu živého chatu spojil do štyroch minút a na väčšinu našich otázok odpovedal do 2 minút. Neodfúkli sme podporu, ale bolo to dosť dobré na to, aby sme v tom čase vykonali prácu.

Aj keď ponúkajú podporu telefónu, e-mailu a živého chatu, existuje zdĺhavý proces overovania, ktorý môže byť pre niektorých používateľov nepríjemný.

Kontrola na pozadí však odhalila veľmi nekonzistentné recenzie od iných zákazníkov. Takže šliapajte opatrne.

Podpora HostMonster

Slušná zákaznícka podpora od spoločnosti HostMonster

3. Dobré možnosti zabezpečenia

HostMonster ponúka niekoľko rôznych bezpečnostných možností, z ktorých si môžete vybrať, aby ste chránili svoje stránky a chránili škodlivých ľudí (alebo programy) na uzde.

Je neuveriteľné, že vedúce postavenie hackerských webov WordPress spočíva v zraniteľnosti ich hostiteľskej spoločnosti (v jednej štúdii až 41%).!

Dôsledne nasledujú „nezabezpečené témy“ a „zraniteľné doplnky“, čo je prirodzený výsledok toho, že sa veľa rôznych nástrojov tretích strán pokúša spolupracovať v rýchlo sa rozvíjajúcom prostredí..

HostMonster odvádza dobrú prácu vrátane rôznych bezpečnostných funkcií, ako napríklad ochrana pomocou horúcich liniek, prístup SSH, podpora SSL, pravidelné zálohy stránok a ochrana pred nevyžiadanou poštou..

4. Okamžité zabezpečenie & Rýchle nastavenie

Ak sa rozhodnete pre ich vyhradený hosting alebo hosting VPS, sľubujú okamžité zabezpečenie svojich serverov.

To je dobrá správa pre ľudí, ktorí chceli začať rýchlo (alebo pre tých, ktorí sa nachádzajú mimo zámorských krajín mimo USA), pretože nemusíte absolvovať dlhý, vyčerpaný verifikačný hovor ani nič. Namiesto toho by ste mali očakávať, že vaše servery budú pripravené v priebehu niekoľkých sekúnd.

Rovnako ako mnoho iných poskytovateľov webhostingu, aj oni si na jeden rok vrhnú bezplatné doménové meno so všetkými novými plánmi. hurá!

5. Docela dobrá hodnota (50 GB úložného priestoru, nemeraná šírka pásma, SSL zadarmo)

Základný plán hostiteľa Monster nie je najlacnejší za 4,95 dolárov mesačne, ale s ohľadom na niektoré obmedzenia a výhody získate dosť dobrú hodnotu.

Pre začiatočníkov získate až 50 GB úložného priestoru a nemeranú šírku pásma hneď z brány. Okrem toho získate aj bezplatný certifikát SSL.

Berúc do úvahy, že sa GoDaddy vás snaží túto ponuku predať len o ďalších 100 dolárov ročne a uvedomíte si, že počiatočná cena je dosť slušná hodnota.

Nevýhody použitia HostMonster Hosting

Doteraz boli naše skúsenosti s podporou dobré. Našli sme však niekoľko zmiešaných recenzií od ostatných.

Ocenili sme mimoriadnu pozornosť venovanú podrobnostiam o bezpečnostných problémoch, vďaka ktorým sme sa uistili, že stránky ich zákazníkov sú bezpečné a bezpečné.

Ale tu sú veci zaujímavé.

Pozrime sa, na aké negatívne aspekty by ste mali pamätať pred rozhodnutím o ďalšom webovom hostiteľovi.

1. Priemerná doba načítania stránky za posledných 24 mesiacov

HostMonster za posledných 24 mesiacov dodal priemernú rýchlosť stránky 936 ms.

To určite nie je to najlepšie, ale nie to najhoršie, čo sme videli.

To je kritické, ak vezmeme do úvahy, že skupina Aberdeen zistila, že iba malé, malé sekundové oneskorenie spôsobuje zásah cez všetky oblasti:

 • 7% pokles konverzií
 • 11% zníženie počtu zobrazení stránky
 • 16% zníženie spokojnosti zákazníkov

Priemerná doba načítania hostMonster:

HostMonster za posledných 16 mesiacov podrobné štatistikyPriemerná rýchlosť hostmonsterov 2019-2020 | Zobraziť štatistiky

2. Zavádzanie cien s dlhým záväzkom

HostMonster neponúka skutočný „mesačný“ plán s minimálnou požiadavkou začínajúcou na 12 mesiacov.

Čo je ešte horšie – cena je drahšia aj pre túto možnosť.

Napríklad, ak by ste chceli lacnejšiu „propagačnú“ mieru, ktorú zobrazujú na webe, musíte sa zaviazať na tri roky (zaplatené v plnej výške vopred).

Je to veľký záväzok urobiť, keď nemáte doslova tušenie, či sa vám ich budú páčiť.

Bohužiaľ, táto technika je tiež štandardnou praxou v hostiteľskej aréne.

HostMonster podrobné ceny

3. Skryté náklady & poplatky

Je smutné, že počas cesty existuje niekoľko skrytých nákladov, ktoré by vás mohli prekvapiť.

Najprv – vaša nízka propagačná sadzba je k dispozícii iba pre nové plány. Keď sa váš plán obnoví, cena skočí späť na bežnú (nafúknutú) sadzbu.

Ich „bezplatné doménové meno“ nie je bezplatné. Ak sa rozhodnete zrušiť svoj účet, bude vám účtovaný poplatok, ktorý je nevratný.

30-dňové vrátenie peňazí

4. Účtujú sa za zálohy

Keď už hovoríme o dodatočných poplatkoch, za zálohy sa tiež účtuje mesačný poplatok 1,99 dolárov (ak ich chcete). Mnoho ďalších webhostingových spoločností, ktoré sme doteraz preskúmali, túto funkciu hodí ako freebie, takže je to len ďalší poplatok v dlhom zozname, ktorý sa teraz pripočítava..

5. Drahé náklady na migráciu

Presun existujúceho webu z jednej hostiteľskej spoločnosti do inej nie je najnáročnejšou vecou na svete. Technicky je tento proces celkom jednoduchý, ak viete, čo robíte.

Ale to je presne ten problém:

Ak už nie ste technicky zdatným správcom webu, všetka táto manuálna práca sa naozaj nestojí za to.

Preto veľa webových hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, vám poskytne migráciu stránok bez ďalších nákladov. Dáva to zmysel, pretože vidia, že v podstate získavajú nového zákazníka, zatiaľ čo jeho konkurent jedného stráca. Je teda ľahké „freebie“ ponúkať ľuďom, aby získali svoju dobrú vôľu.

HostMonster bohužiaľ s týmto prijatím úplne nesúhlasí. Namiesto toho ho využívajú ako ďalšiu príležitosť na zarábanie peňazí.

Umožnia vám bezplatne migrovať svoje vlastné stránky prostredníctvom FTP (čo znamená „File Transfer Protocol“). Ale, ako sme už diskutovali, pravdepodobne to nestojí za váš čas.

HostMonster to môže urobiť za vás, ale za skvelých 149,99 dolárov na oplátku. Urobia to až pre päť webových stránok a 20 e-mailových účtov. Je však stále dosť drahý vo veľkom pláne vecí, keď vás hostingový plán, ktorý kupujete, pravdepodobne nestojí ani toľko.

Aspoň nie počas prvého funkčného obdobia. Čo nás privádza k nasledujúcemu číslu …

6. Vysoké náklady na obnovu plánu

Webové stránky zamerané na hosting nelžia samy o sebe. Len trochu napínajú pravdu.

Vezmite ako príklad cenovú stránku. Tieto sadzby z dolného kameňa vyzerajú skvele pri prvom priechode, však? Pár babiek mesačne pravdepodobne ani dnes nepokryje váš účet za kávu.

Avšak iba vtedy, keď prechádzate častými otázkami alebo zmluvnými podmienkami, začnete odlupovať vrstvy podvodov.

Prvou bežnou chybou je zvyčajne to, že tieto nízke inzerované ceny môžete získať, iba ak predplatíte minimálne tri roky. Keď začneme skúmať, koľko budú tieto plány stáť, keď je čas obnoviť sa po niekoľkých prvých rokoch, ideme od zlého k horšiemu..

Cena obnovenia služby HostMonster sa po prvom funkčnom období zdvojnásobí.

„Lacné“ mesačné sadzby spoločnosti HostMonster sa za jeden okamih zdvojnásobia a od najnižšej ceny sa pohybujú od 4,95 dolárov mesačne až po takmer desať dolárov za rovnakú presnú službu. Väčšie plány Plus, Choice a Plus Pro sa zvyšujú ešte dramatickejšie a na konci dňa vás budú stáť prémiové ceny za relatívne základnú ponuku..

Takže ak sami neuvidíte, že by ste sa chceli za pár rokov znova pohybovať medzi hostiteľmi, pravdepodobne stojí za to nabrať si pár dolárov navyše a z dlhodobého hľadiska získať najlepšiu hodnotu..

Ceny hostMonster, plány hostingu & Rýchle fakty

Uvádzame rýchly prehľad plánov hostenia spoločnosti HostMonster:

Zdieľaný hosting: Majú tri spoločné plány hosťovania:

 • Základný plán: Tento plán stojí 4,95 dolárov mesačne. Podporuje 1 webovú stránku a obsahuje úložisko s kapacitou 50 GB, neobmedzenú šírku pásma, podporu pre 5 e-mailových účtov a 25 subdomén.
 • Plus plán: Tento plán stojí 6,95 dolárov mesačne. Podporuje neobmedzené webové stránky a je dodávaný s nemeraným úložiskom, neobmedzenou šírkou pásma, neobmedzeným subdoménami a e-mailovými účtami..
 • Hlavný plán: Tento plán stojí 14,99 dolárov mesačne, ale je často na predaj za 6,95 dolárov za mesiac. Podporuje neobmedzené webové stránky, úložisko, e-mailové účty, subdomény a šírku pásma

Upozorňujeme, že táto cena je k dispozícii, iba ak sa zaregistrujete na obdobie troch rokov.

Ceny a plány spoločnosti HostMonster

 • Jednoduchosť registrácie: Registrácia na jednej stránke. Zjednodušujú registráciu.
 • spôsob platby: Kreditná karta, PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Registráciou súhlasíte s tým, že im poskytnete nevýhradnú licenciu bez licenčných poplatkov na používanie obsahu, ktorý je k dispozícii na vašom účte, ak to považujú za vhodné. Všetky účty zdieľaného hostingu majú limit 1 000 celkových databázových tabuliek, celkovú veľkosť databázy 3 GB a 200 000 inódov.
 • upsells: Niekoľko zvratov.
 • Aktivácia účtu: Okamžitá aktivácia.
 • Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom: cPanel.
 • Inštalácia aplikácií a CMS (WordPress, Joomla atď.): Mojo Marketplace pre ľahkú inštaláciu populárnych aplikácií a CMS.

Odporúčame HostMonster?

Nie, nie.

Úprimne povedané, výkon HostMonsteru je celkom priemerný.

Ich zákaznícka podpora je slušná, ale nekonzistentná.

HostMonster zlyhal v našich rýchlostných testoch, a to je obrovský problém. Vidieť sa ako „fungujúci“ web je tu predpokladom.

Potom máte problém s príliš bežnými cenovými trikmi, ktoré nie sú až také dobré, ako sa inzerujú, keď začnete časom pripočítavať všetky dodatočné poplatky a poplatky..

Jednoducho povedané – sú tu lepšie hostitelia za vaše peniaze.

Napríklad naše recenzie ukázali, že A2 Hosting aj SiteGround sú vynikajúce v takmer každej kategórii. Odporúčame vám vyskúšať jeden z týchto dvoch pohľadov pred vyskúšaním HostMonster.

Máte nejaké skúsenosti s HostMonsterom? Radi by sme videli nižšie uvedenú recenziu! Vítame všetky recenzie – kladné alebo záporné – pokiaľ sú čestné a transparentné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector