Porovnanie cPanel verzus Plesk pre hosting webových stránok v roku 2020

cpanel vs pleskAk ste ako väčšina majiteľov firiem online, chcete absolútne najjednoduchší spôsob správy svojich webových stránok … niečo vám pomôže zvládnuť veci s minimálnymi problémami.


Našťastie dva najlepšie hodnotené ovládacie panely, cPanel a Plesk, ponúkajú funkcie, vďaka ktorým je správa webových stránok neuveriteľne jednoduchá..

Ak ste už niekedy premýšľali, ako sa hromadí proti sebe, potom je pre vás porovnanie cPanel verzus Plesk pre vás.

Ste pripravení vidieť, koho korunujeme za kráľa ovládacieho panela? ��

Poďme sa ponoriť.

Spoločné funkcie ovládacieho panela

Väčšina ovládacích panelov webhostingu by mala poskytovať tieto funkcie:

 • Správa databázy, často MySQL alebo PostgreQSL
 • Správa systému doménových mien. To by zahŕňalo poštové domény a webové domény
 • Správa FTP
 • Správa zálohy
 • Správa e-mailových systémov. To by zahŕňalo e-mailové kvóty, e-mailové adresy a prevenciu proti spamu
 • Prístup k protokolovým súborom a podávanie správ
 • Správa užívateľských kľúčov SSH

Rovnako ako u väčšiny produktov poskytujúcich webhosting na trhu, existujú aj upgrady a produkty najvyššej úrovne pre webové ovládacie panely.

Mnohé z týchto produktov sú vynikajúce pre rozširovanie podnikania. Teraz sa pozrime, čo ponúkajú cPanel a Plesk svojim klientom.

cPanel

cPanel-logocPanel je doteraz najpoužívanejší ovládací panel. Môže sa pochváliť intuitívnym užívateľským rozhraním a funkčným rozhraním pre správu servera.

Obidve rozhrania fungujú bez problémov a ponúkajú hladký zážitok z hostovania, či už ste správca stránky, koncový používateľ alebo predajca. cPanel dôveruje najväčším hráčom v hostiteľskom priemysle, vrátane hostGator, Bluehost a GoDaddy.

Aj keď je cPanel podporovaný iba Linuxom, podporu Windows môžete získať pomocou virtualizácie nastavenej od popredných hostiteľov cPanel.

Kľúčové vlastnosti zahŕňajú:

 • Schopnosť nastaviť väčšinu CMS pomocou intuitívnych inštalátorov
 • Veľké množstvo užitočných nástrojov vrátane databázových a zálohovacích nástrojov
 • Ovládací panel je založený na systéme Linux
 • Môže byť použitý spolu s WHM na napájanie hostiteľskej platformy

cpanel prehľad

cPanel sa zaväzuje vzdelávať svojich klientov s cieľom zmocniť poskytovateľov hostingu bez ohľadu na veľkosť ich prevádzky..

Ponúkajú dokumentáciu, videonávody a vedomostné databázy. cPanel má špecializovaných školiteľov, ktorí riadia bezplatné online školiace programy. Univerzitu cPanel má prístup ktokoľvek.

cPanel a WHM

U WHM sa často uvádza cPanel. cPanel je klientskou stranou produktu. To znamená, že budete môcť robiť úpravy, ako napríklad upravovať súbory webových stránok, spravovať databázy a vytvárať nové e-mailové účty.

WHM – ktorý si môžete vyskúšať tu – je administratívny nástroj, ktorý vám umožňuje spravovať niekoľko účtov cPanel súčasne. To je skvelé pre každého, kto má viac ako jednu webovú stránku (tj takmer každý), pretože pravdepodobne má viac ako jeden cPanel.

whm palubná doska

Špeciálne vlastnosti

Rýchle webové stránky PHP a Ruby

PHP7 používané v spojení s PHP – FPM a HTTP / 2 znamená, že budete mať rýchly web. Multi-PHP uľahčuje majiteľom stránok lepšie spravovať PHP – FPM a PHP, ako aj konfiguráciu možností virtuálnych hostiteľov. cPanel & WHM pracuje o 90 percent rýchlejšie. Potrebné prostriedky servera sú teraz o 30 percent nižšie.

Každý web dostane certifikát SSL zadarmo

Vďaka AutoSSL bola každá webová stránka hosťovaná na portáli cPanel & WHM môže byť vydaný automatický certifikát SSL zadarmo. Tento proces trvá iba niekoľko minút. Pretože používatelia môžu inštalovať certifikáty pomocou rozhrania cPanel, poskytovatelia hostingu nebudú potrebovať SSL služby.

Jednoduché dodržiavanie PCI

CPanel & WHM server môže byť kompatibilný s PCI za pár minút. Je to vďaka priateľskému používateľskému rozhraniu, ktoré WHM ponúka.

Automaticky blokujte škodlivých návštevníkov

cPHulk umožňuje vlastníkom stránok chrániť ich stránky pred útočníkmi a súčasne umožňuje legitímnym návštevníkom prístup na stránky.

Ste schopní zakázať celú krajinu, účty alebo adresy IP. Môžete tiež povoliť zoznam povolených položiek pomocou rovnakých parametrov. Ste schopní monitorovať a blokovať pokusy o prihlásenie do cPanel, SSH, WHM, e-mailu a FTP.

Take Away

cPanel je postavený pre každého. Ich celosvetové usporiadanie je robustné. Majú infraštruktúru, zákaznícky servis a kvalitné produkty, aby svojim zákazníkom poskytli to, čo potrebujú.

Či už sa chystáte vykonať malú zmenu o tretej hodine ráno alebo chcete na svojom webe vykonať zásadnú opravu, cPanel je vám k dispozícii, aby vám pomohol.

Plesk

logo pleskPlesk je ovládací panel, ktorý je navrhnutý tak, aby vám pomohol zaistiť, vytvoriť a prevádzkovať vaše aplikácie a webové stránky. Zameriava sa na jednoduchosť a jednoduchosť použitia. Plesk je o niečo mladší ako cPanel. cPanel bol uvedený na trh v roku 1996 a Plesk sa dostal na trh v roku 2001.

Plesk zdieľa s cPanel niekoľko podobností & WHM. Kým cPanel je obmedzený na Linux, Plesk je multiplatformová služba.

Môže fungovať na platformách Linux, Windows a ďalších obslužných platformách. Plesk ponúka klientske aj administratívne funkcie. To znamená, že Plesk ponúka silný zážitok, flexibilitu a kontrolu.

Plesk používajú lídri v oblasti hostingu vrátane Go Daddy, Amazon Web Services, Google a Docker..

Kľúčové vlastnosti zahŕňajú:

 • Podpora serverov Linux a Windows
 • Podporuje a poskytuje inštalátory pre väčšinu populárnych redakčných systémov
 • Poskytuje funkcie správy účtov a funkcie správy serverov hneď po vybalení

palubná doska plesk

Plesk ponúka užívateľské rozhranie, ktoré je o niečo čistejšie ako to, čo získate s cPanel. Funkcie, ktoré ponúka Plesk, sa však veľmi nelíšia od funkcií, ktoré ponúka cPanel.

Plesk sa nedávno stal samostatnou spoločnosťou. Sú odhodlaní držať krok s neustálymi zmenami, ktoré sú vidieť na webe.

Ich cieľom je zamerať sa na jednotlivcov, ktorí sú nováčikmi v oblasti hostingu, ako aj na vývojárov s kľúčovým významom. Ich myšlienkou je zefektívniť správu servera a zároveň ju uľahčiť.

Využívajú marketing obsahu ako výučbový nástroj, aby pomohli webovým dizajnérom pochopiť dôležitosť rozprávania príbehov, ako podnikať online a marketingu..

WebOps

Plesk je hrdý na to, že je to kompletný ovládací panel servera Webops. To znamená, že ponúkajú silnú bezpečnosť webových stránok a serverov, ako aj schopnosť spravovať viac ako jeden server pomocou jedného ovládacieho panela.

Flexibilita, rozšíriteľnosť a kontrola znamenajú, že môžete Plesk prinútiť urobiť presne to, čo potrebujete.

Špeciálne vlastnosti

Zabezpečenie SSL jedným kliknutím

Aj keď ste novým hosťovaním, chápete, prečo je zabezpečenie SSL také dôležité. Nanešťastie to môže byť výzva na zostavenie a aktualizáciu.

Vďaka novým službám na trhu neexistuje dôvod, prečo by mal byť váš web nezabezpečený. Plesk automaticky získa certifikát a nakonfiguruje databázové súbory tak, aby vyhovovali iba prístupu HTTPS.

To znamená, že váš webový panel a všetky vaše stránky sú zabezpečené. Podrobnosti o zabezpečení získate aj pri útoku na váš server a certifikáty sa automaticky obnovia.

Zabezpečte WordPress jedným kliknutím

Plesk umožní zákazníkom hosťujúcim WordPress zveriť ich správu bezpečnosti. Jediným kliknutím bude Plesk schopný monitorovať aktualizácie doplnkov, inštalovať bezpečnostné opravy a spracovávať opravy chýb za vás..

Integrácia Git

Mnohí sa sťažovali, že webové panely neposkytujú podporu spoločnosti Git. Plesk odpovedal pridaním ich rozšírenia Gitman. Rozšírenie je možné použiť s Pleskom 12.5 a vyšším.

katalóg rozšírení plesk

Integrácia doku

Od októbra 2016 zahŕňa Plesk podporu spoločnosti Docker. K dispozícii je katalóg s viac ako 200 000 obrázkami Docker. Docker je možné spustiť priamo z Plesku bez použitia príkazového riadku.

Agnostický OS / hostiteľ

Plesk môže bežať na väčšine operačných systémov a je vlastne agnostický. Plesk môže byť dokonca spustený vo vnútri kontajnera Docker na doku Hub. Toto je jeden z najväčších rozdielov medzi Pleskom a cPanelom.

cPanel verzus Plesk

Ako vidíte, medzi cPanel a Plesk existuje niekoľko podobností. Ako teda rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás najvhodnejší? Je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

 • kompatibilita
 • Sada funkcií
 • Užívateľské skúsenosti
 • Cena a licenčné možnosti
 • podpora

Porovnávacia tabuľka cPanel verzus Plesk

kompatibilita

CPanel funguje iba v systéme Linux. Takže ak používate cPanel, musíte použiť jeden z nasledujúcich podporovaných operačných systémov:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • Amazon Linux

Plesk je multiplatformový program, ktorý je možné spustiť pomocou viacerých operačných systémov vrátane:

 • Debian
 • ubuntu
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • Windows Server

Je dôležité si uvedomiť, že budete musieť kúpiť voľbu Plesk pre konkrétny OS, ktorý používate. Nemôžete si kúpiť iba jeden softvérový balík a potom ho použiť na viacerých počítačoch, ktoré majú rôzne operačné systémy.

Sada funkcií

Ako sme už spomenuli, oba produkty majú základné funkcie potrebné na správu webových stránok a servera. Rozšíriteľnosť je hlavným rozdielom medzi týmito dvoma výrobkami.

Napríklad s Pleskom môžete ľahko integrovať Git alebo Docker. Ak však hľadáte nástroje, ktoré sú bežne spojené s programami WordPress alebo Virtualmin, fungujú nástroje Plesk aj cPanel..

Užívateľské skúsenosti

CPanel aj Plesk majú atraktívne, moderné a užívateľsky prívetivé rozhrania. Ako už bolo povedané, nováčikovia v správe serverov považujú ľahší prístup k zjednodušenému prístupu, ktorý ponúka Plesk. To však neznamená, že použitie cPanelu je ťažké.

Plesk zoskupuje funkcie spolu, takže pred vyhľadaním toho, čo hľadáte, nemusíte prehľadávať veľa možností..

stránka webových stránok a domén

Plesk aj cPanel vám umožňujú prístup k ovládaciemu panelu pre mobilné zariadenia bez ohľadu na to, či používate Android alebo IOS.

cpanel obrazovky na mobilných zariadeniach

Ceny a licencovanie

cPanel ponúka tri možnosti, od 15 dolárov mesačne po 45 dolárov mesačne. Môžete platiť mesačne alebo ročne, alebo môžete platiť naraz až tri roky. Čím dlhšie je časové obdobie, ktoré platíte vopred, tým nižšia bude vaša priemerná mesačná platba.

tabuľka cien cpanelu

Plesk ponúka tri možnosti, ktoré začínajú na 4,17 USD mesačne a až do 29,17 USD, v závislosti od zvolených možností. Nájdite si čas a prečítajte si popis toho, čo kupujete, aby ste sa uistili, že pre vás získate tú správnu voľbu.

cenová tabuľka plesk

podpora

Obe spoločnosti ponúkajú obrovskú podporu. Plesk má službu technickej podpory, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

cPanel má helpdesk k dispozícii od pondelka do piatka od 6:00 do 18:00 CST a soboty a nedele od 6:00 do 16:00 CST.

Výber medzi Pleskom a cPanelom

Ovládací panel webhostingu, ktorý vyberiete, bude hrať veľkú úlohu pri interakcii so serverom. Váš panel vám poskytuje funkcie, ktoré potrebujete na správu svojho projektu. Väčšina ľudí si prečíta túto príručku, odporúčame cPanel ako možnosť pre správu plánu hostenia webových stránok.

Varovanie beasor: Všetky naše najobľúbenejšie možnosti webhostingu v Kanade sa pri správe databáz spoliehajú na cPanel, preto vám odporúčame, aby ste s nimi ísť. Naopak, Wix a Squarespace – často považované za dvoch z najlepších tvorcov webových stránok dnes – neprichádzajú s ovládacím panelom, ako je Plesk alebo cPanel. Ide skôr o vlastný ovládací panel navrhnutý špeciálne pre ich webové služby, a preto ponúka málo možností prispôsobenia.

cPanel je veľmi populárny, pretože sa ľahko používa a pracuje so servermi založenými na Linuxe, ktoré napájajú väčšinu webu. Na druhej strane Plesk pracuje na Linuxe aj na Windows. Toto je dobrá voľba, ak chcete zostať pri podobnom ovládacom paneli pri používaní viacerých serverov.

Dúfame, že táto príručka bola užitočná pri poskytovaní prehľadu toho, čo Plesk a cPanel prinášajú k stolu. Ktorý z nich je podľa vás lepší? Prosím, podeľte sa s nami o svoje komentáre nižšie.

Viac príručiek

 • Apache vs Nginx
 • Čo sú to zástupcovia používateľov
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map