Podrobný rozpis nákladov na vývoj webových stránok

vývojár webových stránokV tento deň a vek takmer každý potrebuje webovú stránku. Ak ste firma, potrebujete webovú stránku na spojenie so svojimi zákazníkmi; nezáleží na tom, či ste rovnako veľký ako Walmart, alebo či ste podnikateľ začínajúci malú vlastnú firmu.


Prípadne môžete použiť webovú stránku na spojenie s fanúšikmi svojho koníčka alebo na predstavenie obsahu vášho koníčka online. Mnohé z nich používajú svoje vlastné webové stránky ako blogy a priťahujú sledovania, najmä ak ide o nezávislých umelcov alebo umelcov nejakého druhu.

Mnoho ľudí však úplne nevie, čo je potrebné alebo náklady na vytvorenie webovej stránky od začiatku. Aj keď sú osobné webové stránky bežnejšie ako kedykoľvek predtým, je ťažké vopred vidieť všetky náklady na vývoj webových stránok kvôli zložitosti procesu..

V tejto príručke sa podrobne venujeme celkovým nákladom na vývoj webových stránok od začiatku do konca a poskytujeme všeobecný odhad, takže viete, čo môžete očakávať, keď sa rozhodnete vytvoriť alebo objednať svoj vlastný digitálny priestor. Začnime!

Čo ovplyvňuje náklady na vývoj webových stránok?

Koľko stojí váš web celkovo na vývoj, môže ovplyvniť veľa faktorov. Existujú však aj štyri osobné aspekty, ktoré môžu spôsobiť, že váš web bude lacnejší alebo drahší na vývoj.

tržby

Je zrejmé, že koľko peňazí máte k dispozícii na vytvorenie a fungovanie vášho webu, určuje nástroje, ktoré môžete použiť na jeho vytvorenie, typ webových stránok, ktoré môžete vytvoriť, a aké druhy zdrojov sú k dispozícii. Viac peňazí znamená, že si môžete vytvoriť drahšie webové stránky s potenciálne vyššími výnosmi a menej peňazí znamená, že máte obmedzené nástroje budete mať všetko na to, aby ste všetko spojili.

S peňažným faktorom sa však dá vo väčšine situácií ľahšie pracovať, pretože je najflexibilnejší. Vždy môžete zarobiť viac peňazí alebo odložiť budovanie svojich webových stránok, kým nemáte väčší rozpočet. Ostatné potenciálne ovplyvňujúce faktory nie sú takmer také flexibilné.

čas

čas na vývoj webových stránokČas, ktorý musíte vytvoriť, ovplyvňuje aj celkové náklady na vývoj. Dlhšie časové rámce vám poskytujú viac času na uistenie sa, že webová stránka je správne zostavená a nemá žiadne väčšie chyby ani chyby.

Kratší časový rámec môže znamenať, že budete musieť minúť ďalšie peniaze na drahú pomoc alebo nástroje alebo že nemáte dostatok času na správne ladenie svojho webu a uistite sa, že je to príjemné prostredie pre vašich návštevníkov..

Akákoľvek pomoc zvonku, ktorú si najmete pri vytváraní alebo vyplňovaní svojich webových stránok, bude pravdepodobne pravdepodobne účtovať vyšší poplatok, ak ste v časovej tiesni. Najdôležitejšie je najať vývojára webu na zostavenie vašej webovej stránky za dva týždne, ako jej najať na zostavenie webovej stránky do dvoch mesiacov.

V jednom prípade môžu odložiť ďalšie projekty a uprednostniť svoje vlastné, čo ich bude stáť príjmy od iných klientov. Na druhej strane majú dostatok času na vyrovnanie vášho webu s inými projektmi a môžu vám účtovať nižšiu sadzbu.

Tech know-how

Ak máte technické know-how na vytvorenie väčšiny architektúry alebo hardvéru backendu pre svoj web, môžete ušetriť tisíce dolárov, namiesto nákupu týchto aspektov seba. Technické know-how stojí čas a možno aj peniaze, v závislosti od toho, či máte titul v odbore tvorby webových stránok. Neskôr by to však mohlo nepriamo ušetriť peniaze na vašom webovom projekte.

Poznámka: Ak sa rozhodnete pre známeho tvorcu webových stránok, bude nákladný proces oveľa lacnejší ako pri nábore profesionálneho návrhára.

Samozrejme sa môžete vždy naučiť, ako vytvoriť mnoho aspektov svojich stránok, aj keď tak ešte neurobíte. Vyžaduje si to, aby ste mali dosť času na to, aby ste pochopili základné aj komplexné aspekty predmetu skôr, ako začnete seriózne budovať svoje webové stránky. Ako vidíte, kompromis je v čase, ak chcete ušetriť peniaze prostredníctvom svojho vlastného technického know-how.

Dizajnové zručnosti

zručnosti v oblasti webdizajnuMôžete tiež ušetriť peniaze alebo zaplatiť viac peňazí v závislosti od vašich vlastných dizajnérskych zručností. Ak nemáte možnosti návrhu, aby sa váš web stal atraktívnym a vizuálne efektívna pre vašich návštevníkov, musíte si najať niekoho, kto to robí, a zvýšiť tak celkový rozpočet pre svoj web.

Opak je tiež pravdou; môžete ušetriť peniaze, ak si sami urobíte všetky dizajnové prvky, hoci to vás stojí viac času.

Celkovo povedané, zníženie nákladov na vývoj celého webu na jediné číslo je frustrujúce cvičenie. Existuje príliš veľa premenných na to, aby sme ich mohli zohľadniť. Poďme teda rozobrať jednotlivé časti projektu vývoja webových stránok a pre každú z nich navrhnite všeobecné náklady.

plánovanie

proces plánovaniaFáza plánovania vášho webu vás nemusí nevyhnutne stáť jediný dolár. Stálo vás to však časom a čím dlhšie trávite plánovanie svojho webu, tým viac času budete musieť stráviť na projekte ako celku alebo viac peňazí, ktoré budete musieť minúť, aby ste nahradili stratený čas..

Výhodou toho, že trávite veľa času plánovaním svojich webových stránok, je to, že je menej pravdepodobné, že narazíte na problémy neskôr na cestách alebo pri navrhovaní problémov.

Ak plánujete najať pomoc zvonku, vždy je vhodné starostlivo naplánovať vaše webové stránky zhora nadol. Svojim pracovníkom budete môcť poskytnúť podrobné pokyny a minimalizovať tak pravdepodobnosť, že postavia niečo, čo nebude vyhovovať vašim potrebám..

okrem toho, Dôkladné plánovanie vášho webu vám umožňuje presne rozpočtu na celkové náklady na vývoj webu. Je to ako stavať rôzne typy domov; lacnejšie domy sú zvyčajne menšie a nemajú toľko izieb alebo vybavenia, zatiaľ čo väčšie domy s väčším počtom oboch nevyhnutne stoja viac.

Budete tiež potrebovať plán pre celkový počet návštevníkov, ktorých môžete na svojej stránke očakávať, pretože to ovplyvňuje množstvo serverového priestoru a zdrojov, ktoré potrebujete na spoľahlivé hostenie stránok..

Celkovo vzaté, hoci fáza plánovania vývoja vašich webových stránok vás nestojí žiadne peniaze, neprekračujte čas. Je to pravdepodobne najdôležitejšia časť celého procesu.

Celkové náklady: 0 dolárov, ale významný čas.

dizajn

Ďalšou fázou vývoja webových stránok je dizajn. V tejto fáze si vyberiete prvky, ktoré tvoria váš skutočný interiér webových stránok, jeho rozloženie a využitie pre vašich návštevníkov. Existuje veľa aspektov, ktoré môžu ovplyvniť konečné náklady.

veľkosť

Pokiaľ ide o začiatočníkov, väčšina väčších webových stránok tiež stojí drahšie náklady, a to z dôvodu serverových zdrojov a kvôli predĺženiu času potrebného na navrhnutie viacerých stránok a na zabezpečenie toho, aby navzájom správne spolupracovali, a to aj v prípade, že niekoľko stránok je v podstate kópií.. Tvorba menších webových stránok je rýchlejšia a lacnejšia v mnohých prípadoch, aj keď cena za stránku môže značne kolísať v závislosti od prvkov návrhu na týchto stránkach a ich celkovej funkčnosti.

Napríklad základný blog s piatimi stránkami vás môže stáť iba do 1 000 dolárov, zatiaľ čo zložitejšie stránky s 12 stránkami vás môžu stáť niekoľko tisíc dolárov..

typ

e-commerce podnikaniaTyp webovej stránky, ktorú vytvárate, nevyhnutne určuje typy funkcií a funkcií, ktoré musíte zahrnúť do architektúry stránok, aby ste mohli slúžiť svojim návštevníkom alebo potrebám. Napríklad webové stránky elektronického obchodu potrebujú nákupné stránky, digitálne nákupné vozíky a dodatočnú ochranu vašich zákazníkov.

Za štyri platené kategórie webových stránok môžete zaplatiť

 • Informačné, malé podniky alebo blog: tieto webové stránky sú najmenšie v okolí a zvyčajne slúžia na osobitné účely pre jednotlivcov alebo malé skupiny návštevníkov alebo zákazníkov. Zvyčajne sa pohybujú medzi tromi a 16 stranami v závislosti od ich presného použitia. Môžete očakávať, že vám tieto typy webových stránok spustia niekoľko tisíc dolárov, ak ich chcete zväčša nezávisle navrhnúť dodávateľom alebo agentúrou.
 • právnických: tieto webové stránky sú určené pre spoločnosť a môžu obsahovať až 25 až 75 strán v závislosti od veľkosti spoločnosti a poskytovaných informácií. Tieto sa zvyčajne pohybujú medzi 10 000 a 40 000 USD v závislosti od zložitosti.
 • E-commerce: webové stránky elektronického obchodu alebo internetové obchody, ktoré môžu obsahovať stovky alebo tisíce produktov, čo si vyžaduje vývoj niekoľkých nákupných stránok, stránok služieb zákazníkom, nákupných košíkov a ďalších. Tieto môžu stáť kdekoľvek medzi niekoľko tisíc dolárov a 50 000 dolárov v závislosti od ich veľkosti. Veľká časť týchto nákladov je spôsobená vývojovými požiadavkami, aby sa web stal na prvom mieste bezpečným obchodom s elektronickým obchodom.
 • Databázovo riadená aplikácia pre web / web: tieto stránky sú informačné zdroje, z ktorých majú úžitok iné stránky a jednotliví používatelia. Ako také potrebujú dobré serverové zdroje a bezpečnosť, pretože sa primárne používajú na zhromažďovanie, zhromažďovanie, organizovanie a rozdeľovanie údajov iným používateľom. Ľahko môžu stáť desiatky tisíc dolárov.

Media

Akákoľvek webová stránka, ktorá obsahuje multimédiá, napríklad videá, funkcie rozhovoru alebo interaktívne prezentácie, bude nákladnejšia ako webové stránky bez týchto typov rozhraní. Celkové náklady sa môžu výrazne líšiť. Niektoré multimediálne funkcie majú v dôsledku svojej veľkosti spolu iba niekoľko stoviek dolárov, zatiaľ čo iné vás môžu spustiť až do výšky 10 000 dolárov, najmä ak potrebujete nové multimediálne pole na každej stránke..

Celkové náklady: 300 – 15 000 dolárov

stavba

Po návrhu všetkých aspektov svojich webových stránok môžete prejsť do fázy výstavby tohto procesu. V tejto fáze budete musieť utrácať peniaze za to, že vaše webové stránky budujete na prednej aj zadnej strane, ako aj navrhovať efektívne používateľské rozhrania..

Konštrukcia UI

Musíte navrhnúť a skonštruovať užívateľsky prívetivé rozhranie, ako aj všeobecnú tému, ktorá ľudí privádza na vaše stránky a upúta ich pozornosť, takže neodchádzajú okamžite. Konštrukcia používateľského rozhrania je rovnako dôležitá ako ostatné prvky stavby budov; zahŕňa podrobný výskum pre vaše cieľové publikum, ako aj hĺbkovú analýzu vašich konkurentov, aby ste nestavali niečo, čo by bolo priamym kópiou iného webu. Namiesto toho si chcete vziať silné stránky svojich konkurentov a urobiť z nich svoje vlastné.

Potom budete musieť prísť s „drôtovým rámom“ a všeobecným prototypom svojho používateľského rozhrania a ukázať ho niekoľkým ľuďom, aby ste vedeli, či by ste mali pokračovať. Vytvorenie používateľského rozhrania spolu vám môže spustiť 500 až niekoľko tisíc dolárov v závislosti od veľkosti a času poskytnutého vývojárovi alebo agentúre..

Front-end rozvoj

front-end vývoj webových aplikáciíPo používateľskom rozhraní budete musieť zostaviť klientske rozhranie svojho webu. Front-end vášho webu je všetko, čo návštevník môže vidieť a pracovať s ním, čo je dôvod, prečo prichádza po používateľskom rozhraní. Zahŕňa všetko od obrázkov a multimédií až po štýl kurzora, registračné tlačidlá, prihlasovacie polia a procesy.

Budete chcieť stavať niečo, čo je citlivé a užívateľsky príjemné, rovnako ako niečo, čo je pre oko príjemné. Táto kúsok stavby vás môže ľahko stáť niekoľko tisíc dolárov, ak nemáte zručnosti alebo čas to urobiť sami.

Back-end vývoj

Po front-ende je samozrejme back-end vývoj. Zahŕňa to zápis všetkého softvéru a iného kódu potrebného na zabezpečenie správneho fungovania vášho webu. Keď niekto zadá svoje prihlasovacie údaje, musíte mať zadanú architektúru webových stránok, aby ste zabezpečili hladký priebeh procesu. Zahŕňa to aj integráciu vašej webovej stránky so službami tretích strán a nástrojmi na spracovanie údajov.

Preto je to jedna z najkomplexnejších častí fázy výstavby a môže vás stáť viac ako 3 000 až 15 000 dolárov.

Vlastnosti

Funkcie, ktoré na svoje stránky uvediete, nevyhnutne ovplyvňujú jeho celkové náklady. Interaktívne médiá sú jednou z najdôležitejších a pútavých funkcií, ktoré môžete poskytnúť pre svoj web, a mnoho spoločností je zahrnutých ako predvolená možnosť, pretože je tak dobré udržať ľudí na webe dlhšie..

Interaktívnymi médiami môžu byť malé videohry, vizuály, ktoré umožňujú návštevníkom kliknúť na rôzne možnosti, alebo dokonca interaktívne chatovacie systémy. Interaktívne médiá sú však veľmi náročné na čas a zdroje, takže môžu ľahko stáť až 10 000 dolárov.

Pravdepodobne budete tiež chcieť investovať do systému na správu obsahu, ak neuverejňujete príspevky na vopred navrhnutej platforme, ako je WordPress. Systémy na správu obsahu vám a vášmu tímu umožňujú pridávať alebo upravovať informácie, ktoré už existujú na vašom webe, bez toho, aby ste museli meniť kód. Môže to tiež spôsobiť niekoľko tisíc dolárov.

Každá stránka, ktorú pridáte na svoj web, sa navyše zvýši o celkové celkové náklady na váš projekt. Nie je neobvyklé, že cena stránky bude stáť 100 dolárov a viac, v závislosti od obsahu, ktorý ju vyplní.

Elektronický obchod sme už spomínali, ale ešte raz, pridanie tejto funkcie na vaše stránky vážne zvýši celkovú požadovanú cenu. Medzi funkcie elektronického obchodu patria systémy na spracovanie platieb, nákupné vozíky, možnosti platby, produktové stránky a tiež stránky s recenziami, na ktorých môžu zákazníci zanechať svoje pripomienky. Možno budete potrebovať veľa obsahu elektronického obchodu na základe toho, koľko produktov chcete predať alebo zobraziť. V dôsledku toho môže funkcia elektronického obchodu dosiahnuť až 20 000 dolárov alebo viac v závislosti od veľkosti firmy.

A nakoniec, mnoho webových stránok využíva nástroje alebo služby integrácie databázy. Stručne povedané, tieto zhromažďujú údaje, ktoré zhromažďujete o svojich návštevníkoch alebo klientoch, a vkladajú ich do jediného zdroja, ktorý môžete získať vy alebo iní ľudia vo vašom tíme alebo vo vašom podnikaní. Je to nevyhnutná funkcia pre mnohé spoločnosti a vážne online značky, takže väčšina spoločností nakoniec pridá k svojim nákladom niekoľko tisíc dolárov, aby si mohli zaistiť integráciu databázy..

Použitie nástroja na tvorbu webových stránok

logo wix verzus wordpressPokiaľ ide o zostavenie nového webu, existujú dve hlavné možnosti: môžete použiť nástroj na tvorbu webových stránok, ako je WordPress alebo Wix, a zostaviť svoje stránky pomocou svojich predurčených prvkov a zariadení alebo môžete prísť s vlastným webom, ktorý vyvinuli sami alebo iní osoba alebo tím kvalifikovaný v tomto odbore.

Použitie nástroja na tvorbu webových stránok je zďaleka lacnejšia možnosť a prístup k nástroju na vytváranie webových stránok je často súčasťou mnohých balíkov webhostingu.

Tvorcovia webových stránok vám to umožňujú „Drag and drop“ rôzne prvky webovej stránky, ako sú dialógové okná alebo obsahové polia, na miesto pomocou premade systému alebo systému zavesenia. V podstate tvoria drôtový model pre vaše webové stránky a umožňujú vám vyplniť obsah alebo upraviť rôzne widgety alebo polia s obsahom, ako uznáte za vhodné..

Je to relatívne intuitívne a môže vás stáť iba niekoľko stoviek dolárov. Možno bude potrebné zaplatiť niekoľko dodatočných poplatkov na základe tém alebo dodatkov k médiám; Každý tvorca webových stránok je jemne iný a niektoré sú určite lepšie ako iné.

Poznámka: Existujú kvalitné bezplatné webové stránky, ale tie prémiové sú väčšinou užitočnejšie

Použitie vlastného webu / od vývojára

Alebo je oveľa drahšie vytvoriť si vlastnú stránku, ktorú vyrobí vývojár alebo agentúra pre webový dizajn.

Vývojári webových stránok na voľnej nohe sa dajú nájsť relatívne ľahko vďaka veľkému množstvu webových stránok a obsahových sietí na voľnej nohe, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Nezávislí nezávislí dodávatelia sú nezávislí dodávatelia, ktorí zostavujú vaše webové stránky po predložení ponuky práce, a suma, ktorú môžu požadovať za svoje služby, sa môže veľmi líšiť. Nie je nezvyčajné, že si nezávislí účtujú niekoľko tisíc dolárov za vybudovanie úplnej webovej stránky od nuly a ešte vyššie ceny, ak musia webovú stránku tiež naplánovať a navrhnúť..

Vo všeobecnosti je lepšie platiť za drahšie osoby na voľnej nohe, ktoré majú pod pásom alebo vo svojom portfóliu dobrú prácu, ako lacnejšie a najať si lacného nezávislého pracovníka, ktorý nevie, čo robia..

Môžete si tiež najať agentúru pre webový dizajn. Jedná sa o profesionálne spoločnosti zaoberajúce sa vytváraním webových stránok, ktoré fungujú podobne ako nezávislý pracovník; dáte im návrh a budú s vami spolupracovať na vytyčení detailov a vytvorení vašich webových stránok, keď budete spokojní. Výhoda ich použitia na voľnej nohe je uvedená v čas a detail. Keďže prevádzkujú tím niekoľkých desiatok alebo stoviek ľudí, môžu oveľa rýchlejšie a efektívnejšie vypĺňať väčšie a komplexnejšie webové stránky, ako môžu samostatne zárobkovo činné osoby pracujúce samostatne..

Nevýhodou je, že sú oveľa drahšie. Mnoho vyšších agentúr pre webový dizajn účtuje do desiatok tisíc alebo stoviek tisícov dolárov stavbu webovej stránky od nuly..

Poslednou možnosťou je, samozrejme, rozvíjať svoje webové stránky sami bez použitia nástroja na tvorbu webových stránok. Toto je teoreticky úplne zadarmo, ale stále musíte platiť za hosting serverov a ďalšie prvky. Tiež vás to stojí dosť veľa času a nemusí stáť za námahu, ak nemáte zručnosti a odborné znalosti na to, aby ste vytvorili vynikajúci web..

Celkové náklady: hore o 10 000 dolárov v závislosti od použitého pracovníka a implementovaných funkcií.

Hosting / iné náklady

Ak máte vlastnú webovú stránku, musíte mať vlastné servery, ktoré sa pripájajú k internetu alebo, obyčajne, použite webhostingovú službu. To umožňuje ostatným používateľom internetu prístup na vaše webové stránky uložením údajov na serveroch, ktoré sú neustále pripojené na web.

Hostingová služba

web hostingZa webhostingové služby platíte tak, že v podstate prenajímate priestor na serveri za mesačný alebo ročný poplatok. Typ a kvalita služieb hostenia vášho webu môže ovplyvniť veľa vecí, vrátane:

 • prostriedky servera, napríklad úložný priestor alebo šírku pásma
 • čas načítania vašich návštevníkov; lepšie hostingové služby umožňujú citlivejšie načítanie stránky
 • widgety alebo doplnky, ktoré zvyšujú alebo rozširujú funkčnosť vašich stránok

Celkovo vzaté, váš poskytovateľ webhostingu záleží na celkovom úspechu a kvalite vášho snaženia na webe. Hosting webových stránok môže stáť kdekoľvek od 20 do niekoľko tisíc dolárov ročne, v závislosti od potrieb zdrojov servera. Existuje niekoľko základných typov webhostingových služieb, ktoré môžeme rozdeliť:

Zdieľaný hosting

Toto je najzákladnejší typ webhostingu a umožňuje vám prenajať priestor, ktorý zdieľate s ostatnými ľuďmi na rovnakom serveri. Na serverové prostriedky nemáte tony šírky pásma, ale ich predplatné balíčky sú zvyčajne veľmi prijateľné a často prichádzajú s tvorcami webových stránok alebo inými výhodami.

Medzi ne patrí najlepší hostingový balík pre malé blogy alebo iné webové stránky, ktoré nepotrebujú neustále poskytovať najvyšší výkon pre tisíce návštevníkov. Zdieľané hostingové služby stoja kdekoľvek medzi 20 a 300 dolárov za rok

Hosting na WordPress

Uvidíte často označený hosting „WordPress“; to je to isté ako zdieľaný hosting, ale s predinštalovaným programom WordPress. Tieto hostingové balíčky často zahŕňajú špeciálne výhody alebo funkcie špeciálne pre používateľov WordPress a ich cena je približne rovnaká ako cena zdieľaných hostingových plánov.

VPS-hosting-ca

Hosting VPS (virtuálny súkromný server)

Tento typ hostingu zdieľate serverový priestor s ostatnými klientmi, ale poskytuje vám z tohto servera ďalšie zdroje kvôli softvérovej mágii – server sa pre každého používateľa rozdelí na „virtuálne“ servery..

Je to v podstate dobré spojenie medzi vlastným serverom a udržaním nižších nákladov ako pri zdieľanej hostingovej službe. Tieto balíky môžu stáť 200 až 700 dolárov ročne.

Dedikovaný hosting

Kvalitný dedikovaný serverový hosting je najnákladnejšou zo všetkých možností, ale poskytuje vášmu webovému serveru alebo spoločnosti vlastný server a všetky zdroje, ktoré s ním prichádzajú. Preto sú jedinou skutočnou možnosťou pre veľké online podniky alebo multimediálne webové stránky, ktoré denne prijali tisíce návštevníkov. Dedikované servery môžu stáť medzi 1 000 a 25 000 $ ročne.

doména

Okrem webhostingu budete musieť zvážiť aj relatívne nižšie poplatky za názov vašej domény. Stručne povedané, vaša doména je identita online vášho webu, ktorá je špecifická iba pre vás a vašu značku. Vaša doména zostáva jedinečná, aj keď iné webové stránky môžu mať názvy podobné tým vašim.

Ak chcete získať túto výhodu, musíte si kúpiť doménové meno a zaregistrovať ho každý rok. Na udržanie solídnej značky na internete je dôležité mať názov domény a zabezpečiť dôveryhodnosť vašich návštevníkov aj spoločnosti Google; konkurenčne zaraďuje webové stránky s vlastnými názvami domén, čím sa stáva nevyhnutnou funkciou pre vážne online podniky alebo webové stránky, ktoré chcú rásť..

to tiež hrá veľkú úlohu, pokiaľ ide o online reklamu. Názov vašej domény určuje, kam sú návštevníci presmerovaní po kliknutí na vaše reklamy. Ak nezabezpečíte svoju individuálnu doménu, znamená to, že by mohli ísť niekde inde a zbytočne míňať tieto reklamné doláre.

Môžete si kúpiť a zaregistrovať doménové meno od mnohých rovnakých hostingových spoločností, ktoré poskytujú hostingové služby, ako sme opísali vyššie. Názvy domén stoja od 1 do 15 USD v závislosti od popularity mena alebo služby, ktorú používate.

súvisiace: Ako kúpiť doménové meno

SSL

SSL alebo Vrstva zabezpečených zásuviek, certifikácia je jednou z najdôležitejších častí webovej hádanky. Certifikácia SSL chráni vaše webové stránky a vašich návštevníkov strážením ich citlivých údajov. Je to také bežné a bežné bezpečnostné opatrenie, ktoré sa dokonca zobrazí v adrese URL vášho webu, čo znamená, že každý návštevník, ktorý zastavil váš web, môže vidieť, či je váš web WordPress zabezpečený.

Je to dôležité aj preto, že GDPR nedávno zaviedlo niekoľko obmedzení na webové stránky, ktoré vykonávajú medzinárodný obchod, ale ktoré neprijímajú účinné kroky na ochranu údajov svojich používateľov. Prakticky musíte mať certifikáciu SSL, ak chcete obchodovať so zákazníkmi v EÚ a mimo nej. Vlastníci webových stránok elektronického obchodu musia zvážiť náklady na certifikáciu SSL ako nevyhnutnosť podnikania.

Aj keď nie ste vlastníkom stránok elektronického obchodu, budete mať úžitok zo zvýšenej bezpečnosti, ktorú takáto certifikácia prináša.

Certifikáty SSL môžu pochádzať od spoločností poskytujúcich webhosting alebo od iných predajcov alebo služieb; certifikáciu SSL je možné získať zadarmo, hoci platené certifikáty SSL sú zvyčajne lepšie pre celkovú bezpečnosť, napríklad pokročilé šifrovacie modely. Certifikáty SSL preto môžu stáť 0 dolárov alebo až 1 000 dolárov ročne, pričom väčšie weby s väčšou potrebou zabezpečenia zaručujú vyššie náklady.

Poznámka: Ak je bezpečnosť hlavným problémom (ako by mal byť), vysokokvalitné bezpečnostné doplnky uľahčia váš život

Celkové náklady: približne 100 dolárov mesačne, až 1 000 dolárov dolárov mesačne.

SEO / Content

Dokonca ani po vytvorení webovej stránky nebude pre nikoho užitočná, pokiaľ ju nenaplníte obsahom a nevykonáte optimalizáciu tohto obsahu pre návštevníkov vyhľadávacích nástrojov. To je miesto, kde SEO, alebo optimalizácia pre vyhľadávače, prichádza do hry.

Písomný obsah

Ak do svojich webových stránok zapĺňate obsah, cena za to sa môže líšiť v závislosti od množstva potrebného obsahu, ako aj od kvality a typu obsahu..

Napríklad väčšina webových stránok má obsah, ktorý napísali ich vlastníci, tvorcovia alebo profesionálni textári na voľnej nohe. Písanie vlastného obsahu je samozrejme bezplatné, ale môže trvať značné množstvo času, najmä ak uvažujete o výskume, formátovaní a úpravách..

Na druhú stranu, profesionálny copywriter možno nájsť buď na voľnej nohe, alebo ako súčasť špecializovanej copywriting agentúry. Copywriting dodávaný na voľnej nohe môže byť buď veľmi lacný alebo oveľa drahší v závislosti na požadovanej kvalite.

Nezávislý copywriting platený za dolnú časť ceny suda môže byť vyplnený preklepmi alebo chybami. Medzitým špičkoví nezávislí copywriteri účtujú viac za každú stránku obsahu, ktorý vytvárajú, ale zvyčajne sa dodávajú s pridanými odkazmi, optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov a inteligentným vkladaním kľúčových slov do obsahu. To všetko môže tento obsah zatraktívniť pre algoritmy hodnotenia vyhľadávania Google a zefektívniť získavanie návštevníkov pre váš web.

Agentúry pre copywriting majú tímy autorov, ktorí spoločne pracujú na obsahu webových stránok. Vďaka tomu sú oveľa lepšou voľbou, ak potrebujete naplniť väčšiu webovú stránku desiatkami strán v oveľa kratšom časovom rámci.

Celkovo vzaté, profesionálny copywriting od nezávislého agenta alebo od agentúry pre copywriting vás bude stáť kdekoľvek medzi 20 – 500 $ na stránku podľa typu a množstva obsahu. Nezabudnite to zohľadniť pri výpočte konečných nákladov na web.

Iný obsah

Ak potrebujete pre svoj web vytvoriť videá, hudbu alebo iný obsah, musíte tieto náklady zohľadniť. Náklady na vytvorenie videa sú v podstate nepočítateľné z dôvodu nespočetných faktorov, ktoré sa používajú pri tvorbe videí.

SEO

optimalizácia vyhľadávacieho nástrojaOptimalizácia vyhľadávacieho nástroja znamená prichádzať s obsahom, ktorý inteligentne používa hľadané kľúčové slová bez toho, aby sa s nimi robil roboticky; táto prax sa často nazýva „plnenie kľúčových slov“.

Pútavé písanie obsahu a šnurovanie odkazov na vaše vlastné stránky a produkty a na iné webové stránky, s ktorými ste v sieti návštevníkov, vám môžu pomôcť pri zobrazovaní vášho webu atraktívnejšie pre algoritmy výsledkov vyhľadávania Google a môžu tak získať návštevníkov..

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja tiež rozširuje umiestnenie stránky a vývoj webových stránok. Z tohto dôvodu existujú copywriteri alebo iní vývojári webových stránok, ktorí majú súpravy zručností pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov a môžu vám účtovať poplatky za ich použitie na svojich webových stránkach. Napríklad optimalizácia obrazu alebo kompresia súboru.

To môže stojí kdekoľvek od 700 dolárov do niekoľko tisíc dolárov mesačne; je to drahšie, ak neustále pridávate nový obsah a chcete zostať relevantní, a je to lacnejšie, ak svoje stránky neaktualizujete tak často.

Optimalizáciu vyhľadávacieho nástroja môžete samozrejme vykonať sami. Nezabúdajte však, že to môže trvať značné množstvo času, najmä ak tak urobíte v súvislosti s písaním vlastnej kópie.

Celkové náklady: 100 dolárov na stránku až 500 dolárov na stránku pri faktoringu obsahu, SEO, prepojení atď.

marketing

Akonáhle budete mať svoj web v prevádzke a naplníte ho obsahom, je pravdepodobné, že budete musieť stráviť nejaký čas marketingom svojho webu, aby ste získali dostatok návštevníkov na prekonanie vyhľadávacích algoritmov Google a posunuli ich na titulnú stránku. , Zahŕňa to marketing obsahu, marketing sociálnych médií a e-mailový marketing.

Obsahový marketing

marketing obsahu

Inzerujte svoje príspevky na blogu alebo iný obsah priamo cieľovému publiku prostredníctvom prepojenia s podobnými stránkami alebo inzerovaním obsahu pomocou iných prostriedkov, napríklad bannerových reklám..

Môžete si najať službu marketingu obsahu alebo utrácať svoje vlastné reklamné doláre tým, že získate slovo o svojom webe na širšom internete za niekoľko tisíc dolárov mesačne, až do 10 000 dolárov, ak prevádzkujete skutočne veľkú stránku s množstvom obsahu.

Marketing sociálnych médií

Jednoduchšie a dostupnejšie; zahŕňa to buď najatie niekoho, kto vám urobí marketing, alebo to urobíte sami.

Či tak alebo onak, vy alebo váš predajca sociálnych médií budete tráviť čas na platformách, ako sú Facebook, Twitter, a viac sa venovať svojim sledovateľom a prinášať nových sledovateľov, aby ste zvýšili návštevnosť svojich stránok a vytvorili vyššie miery konverzie. Ak sa rozhodnete najať niekoho, kto to urobí za vás, marketing sociálnych médií môže stáť niekoľko stoviek až 2 000 dolárov mesačne.

E-mailový marketing

Najlacnejšia možnosť, aj keď to často vyžaduje, aby vaše webové stránky mali funkciu spravodajcu alebo zoznamu e-mailov. V prípade e-mailového marketingu zasielate týždenný alebo mesačný bulletin alebo e-mail s uvedením nového obsahu alebo reklamy na svoje stránky. To vám môže spôsobiť iba pár dolárov mesačne až do výšky 1 000 dolárov mesačne, ak sa chystáte skutočne masívnej e-mailovej marketingovej kampani.

Celkové náklady: 300 – 1 000 dolárov, v závislosti od marketingového dosahu.

údržba

údržba webových stránokVytvorenie stránky a jej naplnenie kvalitným obsahom je iba časťou boja. Taktiež je potrebné dlhodobo udržiavať webovú stránku, ktorá zahŕňa udržiavanie ich funkčnosti a spokojnosť vašich návštevníkov a zároveň sa vyhýba možným prestojom..

Pamätajte, že ak dôjde k poklesu vašich webových stránok, je to najcennejší čas, keď by ste mohli získať návštevníkov a konverziu!

Dobrá správa je, že údržba webových stránok je jedným z nižších výdavkov v porovnaní so všetkými ostatnými faktormi, ktoré sa podieľajú na vývoji stránky. Údržba webových stránok sa môže rozšíriť na:

 • získavanie nových serverových zdrojov v čase, keď dôjde k zvýšeniu vašej prevádzky
 • prepínanie serverov na server s väčšou kapacitou, ak váš web úspešne rastie
 • vykonávať pravidelné ladenia alebo aktualizácie zabezpečenia
 • zálohovanie vašich webových stránok v prípade zlyhania servera
 • vybavovanie sťažností alebo sťažností zákazníkov

Všetci hovoríme, že vy alebo váš tím môžete očakávať, že zaplatíte niekoľko stoviek dolárov až 1 500 dolárov ročne za všetky vaše potreby týkajúce sa údržby webových stránok. Všimnite si, že vaše celkové náklady na údržbu sa môžu dramaticky zvýšiť, ak potrebujete rýchlo prepnúť servery pre poskytovateľov hostingu alebo v prípade núdze alebo ak vaše servery alebo webové stránky potrebujú okamžité opravy z dôvodu kybernetického útoku.

Náklady môžu byť ešte vyššie, ak sa hackerovi podarí zachytiť citlivé údaje používateľa a spôsobí vážne poškodenie vašich stránok, čo si vyžaduje rekonštrukciu.

Celkové náklady: 200 – 1500 dolárov ročne, v závislosti od veľkosti webových stránok, potrieb servera atď.

zhrnutie

Ako vidíte, zúženie nákladov, ktoré by ste mali očakávať za výstavbu a údržbu webovej stránky, je neuveriteľne komplikované. Závisí to od nespočetných faktorov vrátane:

 • svoju osobnú úroveň zručností
 • typ webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť
 • množstvo obsahu, ktoré chcete na web vložiť
 • zdroje servera, ktoré potrebujete pre web
 • počet návštevníkov stránky
 • koľko údržby stránka vyžaduje

Napríklad, ak váš web nebude taký veľký, môžete sa zbaviť nejakého lacného hostingu na najvyššej úrovni a výrazne znížiť výdavky. Na tento účel je často rozumnejšie vypočítať priemery nákladov na vaše webové stránky na základe ich veľkosti a typu. Nižšie sme pre vás urobili rozpis.

Webová stránka pre malé podniky / blog

 • Očakávajte, že zaplatíte najskôr 500 – 10 000 dolárov. To zahŕňa účtovanie toho, že niektoré veci sami urobíte pre nižší odhad.
 • Očakávajte, že ročne zaplatíte medzi 200 a 1 000 USD za ročné náklady na údržbu.

Webová stránka elektronického obchodu

 • Očakávajte, že zaplatíte až 3 000 dolárov za obchody s približne 100 produktmi a vyššie od 20 000 až 30 000 dolárov za obchody s viac ako 500 až 1 000 produktmi..
 • Očakávajte, že zaplatíte medzi 5 000 až 20 000 USD za ročné náklady na údržbu.

Webové stránky pre firmy / veľké firmy

 • Očakávajte, že zaplatíte za vysokokvalitné weby medzi 10 000 a 40 000 USD, ktoré zvýšia mieru podnikania a konverzií, vrátane marketingu na vyššej úrovni.
 • Očakávajte, že zaplatíte 2000 až 20 000 dolárov za ročné náklady na údržbu.

Webové stránky riadené databázou

 • Očakávajte, že zaplatíte 5 000 až 50 000 dolárov za počiatočnú stavbu stránok a zhromažďovanie / zhromažďovanie údajov.
 • Očakávajte, že zaplatíte medzi 10 000 až 60 000 dolárov za ročné náklady na údržbu vrátane dodatočnej bezpečnosti a údržby servera na ochranu údajov používateľov.

Náklady na vašu webovú stránku budú v konečnom dôsledku do veľkej miery závisieť od typu pomoci, ktorú si najmete, od kvality, ktorú chcete pre svoju webovú stránku, a od času, ktorý ste ochotní sami prepadnúť, pokiaľ ide o dizajn, plánovanie a kódovanie..

Vždy môžete znížiť cenu o viac práce s vlastným úsilím alebo hľadaním skvelých obchodov na veciach, ako sú hostingové služby alebo pomocou nástroja na tvorbu webových stránok. Vyššie uvedené sumy používajte ako všeobecné pokyny a rozsahy, a nie ako tvrdé a rýchle pravidlá, najmä preto, že vývoj webových stránok sa neustále mení.

Ďakujem za prečítanie a veľa šťastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map