Najlepšie Linux hosting

Ako webová agentúra s množstvom hostiteľských účtov (máme nespočet vedľajších projektov a radi experimentujeme) máme celkom dobrú predstavu o tom, čo definuje skvelého webhostingu. Toto sú naši najlepší poskytovatelia hostingu Linuxu, skvelý hosting bez porušenia banky.


Web Hosting CompanyOverall RatingCena / mo.Disk SpaceFeaturesWebsite
siteground29,3 / 103,95 USD (dočasná zľava 67%)10 GBVýkonná, rýchla, epická podpora, + 30-dňová záruka vrátenia peňazí! = Win!
hostgator8,7 / 10$ 2,78neobmedzenýLacný + neobmedzený priestor na disku!
A2HostingLogo8,5 / 103,92 USD (pokles zo 7,99 $)neobmedzenýNeobmedzený diskový priestor!
v pohybe8,3 / 104,19 $ (zľava 40%)neobmedzenýSkúsený, spoľahlivý, o niečo drahší.
Dreamhost8/10$ 7,95neobmedzenýSkvelý výkon & podpora

Najlepšie Linux Hosting 2020 – Recenzie

1.Rozsah stránok

Logo SiteGround

Webové stránky: www.siteground.com
Cena: $ 3,95
Miesto na disku: 10 GB

Podľa nášho názoru, najlepšia hostingová spoločnosť pre Linux je SiteGround. Majú na výber tri plány:

 • Uvedenie do prevádzky – tento plán odporúčame, ak práve začínate a nie ste si istí, ako postupovať pri svojej online prítomnosti. S týmto plánom máte povolený iba jeden web (nezabudnite na to).
 • GrowBig – Toto je najobľúbenejší plán SiteGround. Dôvodom, prečo veľa ľudí uprednostňuje tento plán, je skutočnosť, že s ním môžete hosťovať neobmedzený počet webových stránok. V zásade máte pri výbere tohto plánu viac priestoru (v porovnaní s plánom spustenia)..
 • GoGeek – Ak chcete so svojím odberom prémiové funkcie, choďte na program GoGeek programu SiteGround. Netreba dodávať, že s týmto plánom môžete hostiť neobmedzený počet webových stránok. Je tiež väčšia a rýchlejšia ako prvé dva plány, ktoré sme spomenuli vyššie.

Ak si nie ste istí, ktorý plán sa prihlásiť na odber, odporúčame vám zvoliť si možnosť GrowBig (hlavne z dôvodu neobmedzenej funkcie webových stránok). Alebo ak chcete, môžete tiež začať s ich plánom spustenia, pretože aj tak môžete kedykoľvek upgradovať na vyšší plán.

Nezáleží na tom, aký typ plánu vyberiete, nezabudnite, že na rýchle umiestnenie svojej stránky môžete kedykoľvek použiť vstavaný nástroj na tvorbu webových stránok SiteGround. A ak by ste s tým potrebovali pomoc, tím podpory zákazníkov je vám vždy k dispozícii.

Pros

 • Skvelá podpora zákazníkov
 • Flexibilné cenové plány
 • Jednoduchá správa stránok

2. HostGator

Logo HostGator

Webové stránky: www.hostgator.com
Cena: $ 2,75
Miesto na disku: neobmedzený

Ak považujete hostiteľa za svojho poskytovateľa hostingu, vedzte, že máte na výber tri možnosti – Hatchling, Baby a Business.

Hatchling je ich najlacnejším plánom a je skutočne veľmi cenovo dostupný. Upozorňujeme však, že s ním môžete mať iba jeden web.

Miláčik, ich cenovo výhodný plán je v skutočnosti najobľúbenejším plánom spoločnosti. V skutočnosti to odporúčame v rámci plánu šrafovania, pretože s ním získate oveľa viac (pridaním len pár dolárov k lacnejšiemu plánu). A čo viac, môžete s ním hosťovať neobmedzené stránky.

Samozrejme, ak si to môžete dovoliť (a ak chcete všetky najlepšie funkcie hostgátora), najlepšou možnosťou je ísť za svojím obchodným plánom. Tento typ hostingu zvládne náročné podniky aj online obchody.

HostGator tiež poskytuje svojim zákazníkom 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, aby sa ubezpečil, že sú skutočne spokojní so zvolenými plánmi. Preto vám odporúčame pracovať na vašom webe okamžite po registrácii, aby ste nestratili týchto 45 dní (sú rozhodujúcim bodom, ak sa chystáte uspokojiť hostgátora alebo nie).

Uvedomte si, že HostGator má užívateľsky prívetivý cPanel – naučíte sa ho rýchlo. A ak nie, vždy sa môžete spoľahnúť na ich zákaznícku podporu. Majú dobrého.

Pros

 • Stabilná prevádzka
 • Inštalácia aplikácií jedným kliknutím
 • Dobrá doba odozvy

Zápory

 • Nízke ceny platia iba pre prvé roky.
 • Drahý poistný plán
 • Žiadne bezplatné certifikáty SSL

3. A2 Hosting

Logo hostingu A2

Webové stránky: www.a2hosting.com
Cena: $ 3,92
Miesto na disku: neobmedzený

Na rozdiel od väčšiny poskytovateľov webhostingu poskytuje server A2 Hosting neobmedzené úložisko a neobmedzenú šírku pásma pre všetky svoje plány. Ich najlacnejším plánom je plán Lite, ktorý skutočne nesie neobmedzené úložisko a šírku pásma, ale iba pre jednu webovú stránku. Skutočne to považujeme za trochu neobvyklé, pretože väčšina firiem s jedným webovým serverom zvyčajne nevyžaduje neobmedzené úložisko a šírku pásma..

Cenovo výhodnejší je cenový plán A2 Hosting s názvom Swift. Okrem neobmedzeného ukladacieho priestoru a šírky pásma je k dispozícii aj neobmedzené množstvo webových stránok a neobmedzené prevody.

Plán turbo (najdrahší plán A2 Hosting) je tiež dobrý z hľadiska funkcií. Dodáva sa so všetkými funkciami nachádzajúcimi sa v pláne Swift, ale je oveľa rýchlejší. A2 Hosting v skutočnosti využíva integráciu Cloudfare (v celom svojom systéme) – a to vysvetľuje ich stránky s rýchlym načítaním.

Páči sa nám tiež záruka vrátenia peňazí A2 Hosting. Okrem toho, že vám poskytnú 30 dní na testovanie svojich stránok, v niektorých prípadoch vrátia aj nevyužité služby.

A2 Hosting vám tiež ponúka množstvo platobných možností, ako sú kreditné karty, PayPal a bankové prevody.

A samozrejme podporujú mnoho aplikácií, ako sú WordPress, Joomla, Drupal, Magento a ďalšie.

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, poskytujú sa aj v tejto oblasti. Majú live chat, telefonickú podporu, e-mail atď.

Pros

 • Neobmedzené všetko vo všetkých svojich plánoch
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí alebo pomerná náhrada
 • Podporuje veľa aplikácií CMS

Zápory

 • Zvýšenie ceny pri obnove je skutočne vysoké
 • Je povolený iba 1 web s najlacnejším plánom
 • Neexistujú žiadne automatické zálohy podľa ich najlacnejšieho plánu

4. InMotion Hosting

Logo InMotion Hosting

Webové stránky: www.inmotionhosting.com
Cena: $ 6,39
Miesto na disku: neobmedzený

InMotion Hosting už dlho poskytuje svojim zákazníkom dobré služby webhostingu. Ak uvažujete o získaní svojho plánu hostenia od tejto spoločnosti, vedzte, že si môžu vybrať z troch plánov – spustenie, výkon a profesionál.

Vedzte, že všetky ich plány prichádzajú s bezplatnou doménou, neobmedzeným úložiskom a neobmedzenou šírkou pásma. Hlavným rozdielom medzi plánmi je počet webových stránok povolených pre každý plán.

Ak sa rozhodnete pre svoj najlacnejší plán (Spustiť), počas tohto plánu môžete hostiť maximálne 2 webové stránky (nezabudnite, že môžete vždy inovovať).

Ak plánujete iba asi 6 webových stránok, môže byť pre vás program napájania vhodnejší, pretože umožňuje až 6 webových stránok.

Ak máte pocit, že na ceste budete potrebovať viac ako 6 webových stránok, choďte na Pro plán. Vďaka tomuto plánu to umožňuje nielen neobmedzené webové stránky, ale tiež poskytuje vašim webom najväčšiu moc (v porovnaní s ostatnými dvoma lacnejšími)..

Ak je bezpečnosť na vašej webovej stránke jednou z hlavných priorít, uvedomte si, že hosting InMotion je vybavený systémom ochrany pred hrozbami (je vysoko účinný proti rôznym útokom).

Pros

 • Skvelý obranný systém proti škodlivým útokom
 • Neobmedzený priestor a šírka pásma pri všetkých plánoch
 • Prevod stránok zdarma

Zápory

 • Žiadny okamžitý prístup k účtu, pretože proces overenia môže nejaký čas trvať
 • Ak žijete mimo USA, proces overenia sa môže ukázať ako problematický
 • Môžete ušetriť veľa peňazí iba vtedy, ak platíte vopred za prvých 24 mesiacov.

5. Dreamhost

Logo DreamHost

Webové stránky: www.dreamhost.com
Cena: $ 2,95
Miesto na disku: neobmedzený

Ak plánujete zvoliť DreamHost ako svojho poskytovateľa hostingu, vedzte, že je to v skutočnosti jedna z najpopulárnejších spoločností poskytujúcich webhosting v súčasnosti. To nevyhnutne neznamená, že je to dobré, ale v skutočnosti prichádza s množstvom funkcií, ako napríklad:

 • Inštalátor CMS aplikácií jedným kliknutím
 • Má tvorcu webových stránok s názvom Remixer
 • 97-dňové pravidlá pre vrátenie platby (čo je O veľa dlhšie ako väčšina poskytovateľov hostingu)
 • Zákaznícka podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom interného tímu (plus e-mail, článok s informáciami o článkoch, fóra atď.)
 • Medzi akceptované spôsoby platby patria hlavné kreditné karty, šeky, peňažné poukážky, PayPal atď.

Ak ste sa rozhodli získať svojho hostiteľa zo služby DreamHost, majú na výber dva spoločné plány hosťovania – Starter a Unlimited.

Aj keď plány Starter aj Unlimited majú neobmedzené úložisko a šírku pásma, v pláne Starter máte povolený iba jeden web. Ak je to pre vás veľa, choďte namiesto toho na plán Neobmedzený, pretože prichádza s neobmedzeným počtom webových stránok.

Pokiaľ ide o spoľahlivosť spoločnosti, pokiaľ ide o výkon, vedzte, že spoločnosť DreamHost sa zaväzuje na 99,96% dostupnosti – a väčšinou ju spĺňajú. Rýchlosť ich stránok je tiež známa ako dobrá.

Pros

 • Jasné cenové plány
 • Obnovovacie ceny nie sú príliš vysoké
 • Aktivácia účtu je rýchla

Zápory

 • Príliš veľa krokov v procese registrácie
 • Ovládací panel sa môže ukázať ako celkom mätúci (najmä pre začiatočníkov)
 • Prevod stránok nie je bezplatný

Linux hosting: Ako nájsť najlepší!

Ak hľadáte dobrého hostiteľa systému Linux, mali by ste vedieť, čo hľadať. V tomto príspevku definujeme niektoré z najpoužívanejších terminológií týkajúcich sa hostingu, aby ste lepšie pochopili, ktoré funkcie treba hľadať. Postupujte podľa nášho sprievodcu nižšie, aby ste skončili so skutočne dobrou hostingovou spoločnosťou.

Umiestnenie servera

mapa umiestnenia serveraOdporúčame vám skontrolovať umiestnenia vášho hostingového servera Linux, aby ste zistili, či je blízko vás. Môžete sa ubezpečiť, že tomu tak je v prípade poskytovateľov webhostingu vo vašej krajine. Napríklad, ak žijete v Kanade, mali by ste hľadať kanadských webových hostiteľov, ale ak žijete v Austrálii, mali by ste hľadať austrálske služby hostenia webových stránok. Na zabezpečenie rýchlosti si v ideálnom prípade chcete zvoliť poskytovateľa hostingu, ktorý má servery vo vašej krajine. Vieme však, že to nie je vždy možné, pretože servery od renomovaných hostiteľov sa môžu nachádzať v rôznych častiach sveta.

Ak zistíte, že spoločnosť, o ktorú máte záujem, nemá servery v okolí, zatiaľ ju neodmietajte. Ak poskytovateľ hostingu používa sieť CDN (Content Distribution Network), je rovnako dobré ako mať servery vo vašej vlastnej krajine.

Uvidíte, siete CDN majú siete na celom svete a ukladajú verziu vašej stránky uloženú v pamäti pre distribúciu (v prípade potreby). Návštevníci vašich stránok potom budú mať prístup k vášmu webu kdekoľvek na svete.

CloudFlare je obzvlášť obľúbený typ CDN. A našťastie, veľa spoločností poskytujúcich hosting v systéme Linux to zahrnie do svojich balíkov zadarmo.

Prevádzková doba servera

Pri hľadaní konkrétnej hostiteľskej spoločnosti si najprv skontrolujte údaje o dostupnosti v službe Google a zistite, ako sa darí. Dôrazne odporúčame zvoliť poskytovateľa hostingu s približne 99,9% dostupnosťou, aby ste zaistili minimálne prestoje. Prestoje môžu znamenať straty v podnikaní – a tomu sa chceme za každú cenu vyhnúť.

Certifikáty SSL

Nie všetci poskytovatelia hostingu zahŕňajú bezplatné certifikáty SSL – vedia však, že túto funkciu zabezpečenia potrebujete. Certifikáty SSL (Secure Sockets Layer) sú protokoly vytvorené na šifrovanie údajov (medzi návštevníkmi vašich stránok a servermi), aby sa zabránilo zneužitiu ukradnutých informácií..

Je ľahké zistiť, či web má certifikát SSL. Ak adresa URL obsahuje znak „s“ (https: //), znamená to, že je zabezpečená. Ak nemá „s“ (http: //), znamená to, že webová stránka nemá certifikát SSL, a preto nie je zabezpečená.

Uvedomte si, že certifikáty SSL sú teraz dobré aj pre SEO (je to jeden z faktorov, ktoré spoločnosť Google pri určovaní poradia stránok zvažuje). Používatelia, ktorí si dávajú pozor na svoje súkromné ​​informácie, majú tiež väčšiu tendenciu používať zabezpečené stránky (najmä ak sú potrebné údaje o kreditnej karte).

Hostiteľské spoločnosti, ktoré používajú službu s názvom Poďme šifrovať, ponúkajú základné certifikáty SSL zadarmo. Ďalší poskytovatelia hostingu zahŕňajú do svojich plánov aj bezplatné certifikáty SSL. Ak nie, odporúčame vám kúpiť túto službu za poplatok (približne 10 dolárov ročne), aby ste mali zabezpečenú stránku (a na účely SEO).

rýchlosť

Rýchlosť je tiež faktorom v SEO. A návštevníci vašich stránok to samozrejme ocenia, ak sa vaše stránky načítajú rýchlo. Tým, že ste sa riadili našimi predchádzajúcimi radami o umiestneniach serverov a CDN, máte v zásade pokrytú funkciu rýchlosti. Napriek tomu, ak zistíte, že spoločnosť poskytujúca Linux ponúka viac zdrojov CPU, upozorňujeme, že to zvyšuje rýchlosť celého scenára.

Miesto na disku

Úložný priestor je skutočne dôležitou vlastnosťou, ktorú je potrebné pri výbere poskytovateľa hostingu dávať pozor. Nepotrebujete však vždy veľké (alebo neobmedzené) miesto, pretože to závisí od typu vášho webu. Väčšina blogov a firemných webov sa skutočne dokáže veľmi dobre s iba 1 GB voľného miesta na disku (s Gmailom ako e-mailovým účtom na svojej webovej stránke). Pokiaľ teda nevytvoríte web s elektronickým obchodom alebo skutočne obrovskú webovú stránku, môžete sa na svojom webe Linux uspokojiť s niekoľkými GB úložného priestoru..

Šírka pásma a prenos dát

zdieľaná grafika hosteniaŠírka pásma a prenos údajov súvisia v tom zmysle, že oba umožňujú rýchly tok informácií na vašich serveroch. Tieto funkcie sú veľmi potrebné, ak vaše stránky zahŕňajú sťahovanie veľkých súborov, ako sú videá, hudba a súbory PDF (okrem iného). V takom prípade vám odporúčame ísť na plán s veľkou (alebo neobmedzenou) šírkou pásma, pretože takéto súbory môžu ľahko využiť vašu šírku pásma a dáta.

Zákaznícka podpora

Bez ohľadu na to, čo hovoria ostatní, verte nám, keď hovoríme, že mať 24/7 zákazníka je veľmi, veľmi dôležité. Vždy a potom budete potrebovať rýchle odpovede (a riešenia) – a je dôležité vedieť, že vždy existuje pomoc (najmä prostredníctvom živého chatu alebo telefónu).

Linux: Podrobnosti

Linux hosting výskum

S toľkými rôznymi poskytovateľmi, ktorí ponúkajú Linux hosting, máte možnosť vybrať si z najlepších plánov na trhu. Pri výbere poskytovateľa hostingu v Linuxe je kľúčové nájsť plán, ktorý je bohatý na funkcie, a maximalizuje vašu schopnosť ľahko spravovať váš server, aby ľahko vytvoril návrhy webových stránok. Okrem základov jednoduchého prideľovania prostriedkov, záruk dostupnosti a nepretržitej podpory zákazníkov môžete tiež vybrať plán založený na ďalších dôležitých faktoroch, ako je miesto na disku, šírka pásma, e-mailové adresy, databáza a ďalšie..

Aby sme vám pomohli nájsť najlepší Linux hosting pre vaše potreby, zostavili sme naše najlepšie odporúčania.

Čo je Linux?

Logo systému LinuxLinux je pre poskytovateľov hostenia webových stránok najčastejšie používaným operačným systémom na svete. Okrem vysokej popularity je Linux tiež najdostupnejšou možnosťou webhostingu, pričom niektoré dokonca ponúkajú bezplatné alebo „freemiové“ balíčky..

Niekoľko hostiteľov v skutočnosti predvolené pre Linux, pretože to je považovaný za lídra trhu, najmä pre zdieľaný hosting. Spoločnosť Google v skutočnosti operuje v systéme Linux so svojimi neustále rastúcimi bankami serverov, ktoré sa doteraz zvýšili na viac ako 15 000.

História Linuxu

Linux bol vytvorený v roku 1991 finským systémovým inžinierom Linusom Torvaldsom, ktorý vytvoril operačný systém ako súčasť svojho titulu počítačovej vedy. Linux, ktorý bol pomenovaný po svojom tvorcovi, sa v nasledujúcich rokoch stal veľmi populárnou v komunite vývojárov a získal obrovské fanúšikov, ktorí ho neustále vylepšujú a udržujú. V roku 1996 bol Linux označený svojim slávnym logom, ktoré obsahuje tučniaka – čo je, samozrejme, inšpirované tučniakom v austrálskej národnej zoo, ktorý kousal Trovalds..

V priebehu rokov bola značka operačného systému rozdelená, zlúčená, rebrandingovaná, reimaginovaná a prešla neustálymi zmenami a vylepšeniami. Dnes existuje niekoľko rôznych distribútorov systému Linux, a preto ich môžete nazývať niekoľkými rôznymi menami vrátane spoločností Red Hat Linux, Fedora, CentOS, Ubuntu a ďalších. Napriek rozsiahlej komunite, ktorá neustále podporuje Linux, nie každý je fanúšikom tohto operačného systému. Napríklad Steve Ballmer (bývalý výkonný pracovník spoločnosti Microsoft) notoricky poznamenal, že Linux má „charakteristiky komunizmu“ na 2000 udalosti v Seattli vo Washingtone..

Jedna vec, o Linuxe je, že môže byť prijatá spoločnosťami a použitá na vytvorenie jedinečných operačných systémov. Napríklad operačný systém Google Chrome je v podstate verziou systému Linux a operačný systém Android tiež upravil operačný systém. A navzdory predchádzajúcim sťažnostiam Steva Ballmera spoločnosť Microsoft tiež používa systém Linux a používa ho pre telefóny radu Nokia X. Spoločnosť Dell tiež predáva notebooky, ktoré sú predinštalované s Ubuntu, a tvorcovia Ubuntu, Caconical, predávajú smartfón so systémom Linux..

Výhody Linux Hosting

Mnoho ľudí si vyberá webhosting bez toho, aby si to uvedomovali. Je to preto, že ide o najdostupnejší typ hostingu, takže je to skvelá voľba pre tých, ktorí pracujú s rozpočtom alebo nemusia mať technické skúsenosti so správou servera..

Medzi najväčšie výhody najlepších hostingových plánov pre Linux patrí:

 • Pokiaľ je server neustále aktualizovaný, Linux hosting je veľmi bezpečný a má menej hackerov.
 • Mnohí zvažujú migráciu hostiteľov s operačným systémom Linux oveľa jednoduchšie ako Windows, pretože Linux je kompatibilný s cPanel a iným populárnym softvérom na webhosting.
 • Je to jedna z najdostupnejších možností hostenia, v niektorých prípadoch dokonca bezplatná
 • Medzi hostiteľmi existuje všeobecná štandardizácia

Moderné servery Linux sú nakonfigurované podľa štandardu LAMP, ktorý je skratkou pre:

L – Linux (operačný systém)

A – Apache (serverová aplikácia)

M – MySQL (Structure Query Language)

P – PHP (hypertextový procesor)

Pomocou tohto štandardu môžete vytvoriť modernú webovú stránku s malými problémami. Aj keď existuje niekoľko vecí, ktoré sa budete musieť naučiť, aby ste sa stali pokročilejšími, napríklad povolenia súborov pre systémy Linux, existuje veľa zdrojov na podporu hostingu systému Linux..

Prečo je Linux medzi webovými hostiteľmi obľúbený??

Existuje niekoľko dôvodov, prečo hostitelia vyberajú Linux, medzi ktoré patria:

 • Je to výkonný hostingový systém
 • Je ľahké škálovať, ako vaše hostingové potreby rastú
 • Je cenovo dostupný, často dokonca bezplatný
 • Má veľkú komunitu používateľov a priaznivcov
 • Je kompatibilný so staršími servermi
 • Je ľahko prispôsobiteľný
 • cPanel a ďalšie ovládacie panely umožňujú hostiteľovi zabezpečiť server tak, aby zákazníci náhodne nekonfigurovali operačný systém

Mnoho spoločností zaoberajúcich sa webhostingom významne investovalo do systému Linux, takže oboznámenie sa s jeho operačným systémom je pre technikov a vývojárov žiaducou technickou zručnosťou. V skutočnosti existuje niekoľko rôznych typov certifikačných programov, ako je napríklad program certifikovaného inžinierstva RedHat, ktorý umožňuje kandidátom preukázať svoju odbornosť v systéme Linux a spoločnosti môžu školiť tím technickej podpory o najnovších inováciách a aktualizáciách.

Windows Vs Linux

Linux a Windows sú dva najobľúbenejšie typy hostingu a podľa vašich potrieb môže byť jeden lepší ako druhý. Zatiaľ čo Linux je celosvetovo najobľúbenejšou voľbou, v systéme Windows sa dá použiť aj veľa jazykov a skriptov. Napríklad WordPress, PHP a Perl je možné spustiť na serveri Windows, tieto aplikácie však v systéme Linux fungujú oveľa plynulejšie. Najmä pre WordPress je k dispozícii oveľa viac zdrojov pre hostiteľov cez Linux ako Windows.

Existujú však aj niektoré aplikácie a skripty, ktoré Linux nepodporuje. Napríklad IIS a ASP sa nedajú spustiť v systéme Linux, ale sú kompatibilné so systémom Windows. Pre tých, ktorí chcú používať tieto konkrétne aplikácie a skripty, môže byť Windows praktickejšou možnosťou.

Linux Hosting FAQ

Je Linux hosting užívateľsky prívetivý?

Mnohí považujú Linux za ľahko spravovateľné riešenie hostingu. Linux môže byť dobrou voľbou pre začiatočníkov, pretože s najlepším hostingom v Linuxe je možné väčšinu správy serverov dokončiť pomocou jednoduchej navigácie cPanel.

Čo je súčasťou balíka Linux pre hosting?

Konkrétne vlastnosti hostiteľského balíka pre Linux sa medzi poskytovateľmi líšia, existujú však určité štandardné spoločné znaky. Napríklad pri zdieľanom hostovaní systému Linux zvyčajne získate na serveri obmedzený priestor a šírku pásma. Vo väčšine prípadov budete mať tiež možnosť nainštalovať ďalšie skripty, napríklad wiki, fóra a CMS.

Aký programovací jazyk používa Linux?

Každý hostiteľ používa iný programovací jazyk, takže s hostením Linuxu nie je spojený žiadny štandard, bežné jazyky však zvyčajne zahŕňajú PHP, Perl a Python. Nielenže neexistuje štandardný jazyk, ale rôzni poskytovatelia budú používať aj rôzne verzie každého z týchto jazykov.

Ak nakupujete pre plán hostenia, nezabudnite sa opýtať na podporované jazyky každého balíka.

Robí distribučná verzia systému Linux, ktorú mám, veľký rozdiel?

Vo väčšine prípadov nezáleží na tom, akú distribúciu systému Linux máte ako súčasť svojho plánu hostenia, pretože ide o odchýlky od toho istého systému. Základné funkcie webhostingu zvyčajne fungujú v rámci Linuxových distribúcií úplne rovnako a najväčšie rozdiely medzi distribúciami Linuxu sú viditeľné iba na stolnom počítači v grafickom používateľskom rozhraní (GUI) – ktoré sa nikdy nevideli na webhostingovom účte..

Musím mať Windows hosting, ak mám počítač so systémom Windows?

Nie! Typ operačného systému, ktorý máte doma alebo v pracovnom počítači, je úplne nezávislý od typu operačného systému vášho servera. Môžete použiť akýkoľvek typ operačného systému, vrátane systému Linux, aj keď máte počítač so systémom Windows. Jediný čas, ktorý to môže ovplyvniť váš hosting, je, keď sa snažíte vyvíjať veľké aplikácie systému Windows.

Aký softvér je potrebný na hosťovanie Linuxu?

Po zakúpení vášho hostingového plánu pre Linux sa môžete rozhodnúť, ktoré programy chcete nainštalovať na vytvorenie svojej webovej stránky. V závislosti od toho, či ste sa rozhodli sami kódovať svoj web alebo či používate webovú vývojovú aplikáciu, možno budete musieť pre vývoj webových aplikácií nainštalovať CMS, blogovaciu aplikáciu alebo iný typ softvéru..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map