Najlepšie hosting PHP: Porovnanie a recenzie

Ako webová agentúra s množstvom hostiteľských účtov (máme nespočet vedľajších projektov a radi experimentujeme) máme celkom dobrú predstavu o tom, čo definuje skvelého webhostingu. Toto sú naši najlepší poskytovatelia hostingu PHP, webhosting v skutočnej kvalite bez porušenia banky.


Web Hosting CompanyOverall RatingCena / mo.Disk SpaceFeaturesWebsite
siteground2 9,3 / 10 3,95 USD (dočasná zľava 67%) 10 GB Výkonná, rýchla, epická podpora, + 30-dňová záruka vrátenia peňazí! = Win!
hostgator 8,7 / 10 $ 2,78 neobmedzený Lacný + neobmedzený priestor na disku!
A2HostingLogo 8,5 / 10 3,92 USD (pokles zo 7,99 $) neobmedzený Neobmedzený diskový priestor!
v pohybe 8,3 / 10 4,19 $ (zľava 40%) neobmedzený Skúsený, spoľahlivý, o niečo drahší.
Dreamhost 8/10 $ 7,95 neobmedzený Skvelý výkon & podpora

Najlepšie PHP hosting Recenzie 2020

1.Rozsah stránok

Logo SiteGround

Webové stránky: www.siteground.com
Cena: $ 3,95
Miesto na disku: 10 GB

My si myslíme najlepším poskytovateľom hostenia PHP je SiteGround. SiteGround je globálny líder v oblasti hostenia webových stránok. Ponúka cloudový hosting, vyhradený hosting, hosting WordPress a zdieľaný hosting (jeho najobľúbenejšia služba). Ak teda hľadáte pre svojho webu najlepšieho poskytovateľa hostingu, odporúčame vám preskúmať funkciu SiteGround a porovnať jej vlastnosti s inými poskytovateľmi hostenia..

SiteGround vám ponúka tri možnosti pre ich plány zdieľaného hostenia – spustenie (ich základný plán), GrowBig (ich stredný pôdorys) a GoGeek (ich najobľúbenejší plán). Odporúčame vám ísť s ich plánom GrowBig (najmä ak máte plány na aktualizáciu), pretože prichádza s najpraktickejšími funkciami. Aj keď vám plán StartUp poskytuje veľa možností na rozšírenie podnikania, ste obmedzení iba na jeden web. Ale nebojte sa – ak sa rozhodnete pre svoj najzákladnejší plán, môžete ho aj tak kedykoľvek upgradovať.

Okrem flexibilných plánov SiteGround sa nám tiež páči ich zákaznícka podpora. Majú 24/7 podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu – viete, že sú tu vždy ľudia, ktorí vám môžu pomôcť (kedykoľvek počas dňa).

Naozaj by ste sa nemali báť skontrolovať program SiteGround, pretože majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí len pre prípad, že sa rozhodnete svoj plán zrušiť. 30 dní stačí na to, aby ste mali pocit zo svojich služieb – takže naozaj nemáte čo stratiť.

Pros

 • Flexibilné plány hostenia
 • Dostupné ceny
 • Certifikát SSL zadarmo

2. HostGator

Logo HostGator

Webové stránky: www.hostgator.com
Cena: $ 2,75
Miesto na disku: neobmedzený

Ak hľadáte vhodný zdieľaný plán hostenia pre vaše potreby, pozrite si plány hostgátora. Ich plán šrafovania umožňuje iba jednu webovú stránku, ale prichádza s neobmedzeným úložiskom a nemeranou šírkou pásma. Ak si myslíte, že je to pre vás príliš limitujúce, potom choďte na svoj Baby plán (v skutočnosti je to ich najobľúbenejší plán). Plán Baby vám umožňuje mať neobmedzené webové stránky – to je veľké plus. Dôrazne však odporúčame získať ich obchodný plán, ak už podnikáte (a je to tiež najlepší plán pre elektronický obchod)..

Plánujete preniesť svoje webové stránky na server HostGator? Ak áno, vedzte, že ponúkajú bezplatnú pomoc pri migrácii, ale je to len pre jeden web. Ak máte veľa stránok, musíte za svoje služby platiť (za ostatné)..

Ak máte stále pochybnosti o tom, či je pre vás program HostGator, môžete využiť jeho 45-dňovú politiku vrátenia platby. Získate tak možnosť zrušiť svoj plán, pokiaľ je v rámci uvedeného tolerančného obdobia.

Jedným z dôvodov, prečo je HostGator pre jeho používateľov populárny, je to, že sa veľmi ľahko používa. Či už ste začiatočník alebo profesionálny webový dizajnér, určite oceníte jeho užívateľsky prívetivý cPanel.

Pros

 • Jednoduché použitie
 • Dobrý zákaznícky servis (24/7 telefón, live chat, e-mail)
 • Spoľahlivá dostupnosť

Zápory

 • Nemáte dovolené zvoliť umiestnenie svojich údajových serverov
 • Bezplatná migrácia sa týka iba jednej webovej stránky
 • Niektorí ľudia majú ťažkosti s orientáciou v znalostnej báze

3. A2 Hosting

Logo hostingu A2

Webové stránky: www.a2hosting.com
Cena: $ 3,92
Miesto na disku: neobmedzený

Pri porovnávaní webhostingových spoločností nezabudnite vyskúšať aj hosting A2. Je to jeden z najlepších na svete a mohol by byť pre vás tým správnym poskytovateľom hostingu.

Na rozdiel od iných webových hostiteľov ponúka služba A2 Hosting svojim používateľom neobmedzené úložisko a neobmedzenú šírku pásma aj na základe najlacnejšieho plánu. Takže, ak všetko, čo potrebujete, je základná webová stránka, ich plán Lite vám pravdepodobne vyhovuje (jediné skutočné obmedzenie je, že prichádza iba s jednou webovou stránkou)..

Teraz, ak chcete mať viac ako jednu webovú stránku, ich stredný plán v skutočnosti ponúka neobmedzené množstvo webových stránok. Ak však sledujete rýchlosť, odporúčame vám pozrieť si plán turbo. Je to ich konečný zdieľaný hostingový plán a prichádza so všetkými funkciami, ktoré sa nachádzajú v ich lacnejších plánoch a ešte oveľa viac.

Okrem toho, že máte vo svojich plánoch na výber tri možnosti, máte tiež veľa možností na spôsob platby. Môžete platiť mesačne, 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov vopred. Ak využívate zľavy, skúste ísť na 36 mesiacov, pretože má najväčšie úspory.

Ak máte obavy o zákaznícku podporu A2, v skutočnosti ich má veľa. Môžete ich kontaktovať prostredníctvom telefónu a živého rozhovoru. Majú tiež systém predaja lístkov prostredníctvom e-mailu.

Pros

 • Certifikát SSL zadarmo
 • Bezplatná migrácia stránok
 • Veľa bezpečnostných prvkov

Zápory

 • Niektorí ľudia sa sťažujú na zlý zákaznícky servis
 • Zrušenie programu môže byť dosť náročné (striktne sa vyžaduje, aby ste žiadosť o zrušenie odoslali 15 dní pred dátumom obnovenia).
 • Pri registrácii sú potrebné skryté poplatky

4. InMotion Hosting

Logo InMotion Hosting

Webové stránky: www.inmotionhosting.com
Cena: $ 6,39
Miesto na disku: neobmedzený

InMotion Hosting je dnes jedným z dôstojných poskytovateľov hostingových plánov. V skutočnosti sú jednou z mála hostiteľských spoločností, ktoré poskytujú svojim zákazníkom neobmedzený úložný priestor a neobmedzenú šírku pásma aj podľa svojho najlacnejšieho plánu..

Plán spustenia spoločnosti InMotion je ich základným a najlacnejším plánom a na ňom môžete umiestniť dva webové stránky. Ich plán stredného rozsahu s názvom Výkon je výkonnejší a pri výbere tohto plánu môžete mať viac ako dva webové stránky (až šesť webových stránok). Ak máte konkrétne informácie o počte povolených webových stránok a máte po neobmedzenom počte webových stránok, majú k tomu tiež plán s názvom Pro (je to tiež ich najrýchlejší).

Uvádzame niekoľko ďalších vecí, ktoré môžete od hostenia InMotion očakávať:

 • Záruka vrátenia peňazí – Ich spoločné plány hostenia majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ich hostingové plány Business, VPS a Reseller vlastne prichádzajú s 90-dňovou zásadou vrátenia platby.
 • Sprievodca aplikáciami Google – Ak plánujete používať aplikácie Google, vďaka zabudovanému sprievodcovi bude úloha oveľa jednoduchšia a rýchlejšia.
 • Zaručená dostupnosť 99,95% – ide o slušnú mieru dostupnosti.
 • Bezpečnostný systém – InMotion Hosting využíva systém ochrany pred hrozbami (TDS), čo je veľmi pôsobivá bezpečnostná funkcia.
 • Zákaznícka podpora – V databáze vedomostí majú rozsiahly počet užitočných článkov. Ak však s niekým potrebujete hovoriť, môžete tak urobiť aj prostredníctvom telefónu, e-mailu a živého rozhovoru.

Pros

 • Spoľahlivá dostupnosť
 • Integrácia s populárnymi aplikáciami
 • Prevod stránok zdarma

Zápory

 • Existujú správy o sklzoch od spotrebiteľov
 • Nebudete mať neobmedzené webové stránky, aj keď inovujete na svoj stredný rozsah plánu
 • Ak chcete maximalizovať svoje úspory, budete musieť zaplatiť vopred 24 mesiacov.

5. Dreamhost

Logo DreamHost

Webové stránky: www.dreamhost.com
Cena: $ 2,95
Miesto na disku: neobmedzený

Pri hľadaní dobrého poskytovateľa hostingu je vhodné zvážiť DreamHost. Toto je renomovaná spoločnosť poskytujúca zdieľaný hosting, VPS hosting, cloud hosting, vyhradený hosting a hosting WordPress..

Pokiaľ ide o ich zdieľaný hosting, máte k dispozícii iba dve možnosti – môžete si vybrať svoj plán začiatočníkov (základný) alebo si zvoliť svoj neobmedzený plán (plnohodnotný). Odporúčame pozorne si pozrieť dva plány, ale vieme, že ich hlavný rozdiel spočíva v počte povolených webových stránok na jeden plán. Ako vidíte, ich plán Starter má limit jednej webovej stránky, zatiaľ čo ich Neobmedzený plán umožňuje neobmedzený počet stránok.

Na plánoch DreamHost sa nám páči to, že obidva prichádzajú s bezplatnou doménou, neobmedzenou šírkou pásma a bezplatným SSL – to všetko sú dôležité funkcie. Nie všetci poskytovatelia hostingu ich ponúkajú (najmä na základe najlacnejších plánov).

Ďalšou pôsobivou funkciou DreamHost je to, že svojim zákazníkom ponúkajú veľmi štedré pravidlá vrátenia platby – 97 dní. Pokiaľ vieme, sú jedinou hosťujúcou spoločnosťou, ktorá má 97-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Je pre vás dôležitá podpora zákazníkov? Malo by, ako budete určite potrebovať nejakú pomoc po ceste. Máte veľa spôsobov, ako kontaktovať tím podpory DreamHost (telefonicky a e-mailom) a majú tiež veľa užitočných článkov vo svojej databáze..

Pros

 • Dobrá rýchlosť
 • Spoľahlivá dostupnosť
 • Veľkorysá politika vrátenia dane

Zápory

 • Bezplatnú doménu získate, iba ak platíte ročne za prvý rok služby
 • Proces registrácie môže trvať veľmi dlho
 • Ich informačný panel nie je užívateľsky príjemný

PHP hosting: Ako nájsť najlepší!

Ak si nie ste istí, čo hľadať, môže byť dosť ťažké zvoliť si dobrého hostiteľa PHP. Sme tu, aby sme vám oznámili všetky dôležité funkcie, ktoré by ste si mali skontrolovať pred prijatím konečného rozhodnutia. Nakoniec by bolo potrebné porovnať funkcie, o ktorých hovoríme, medzi všetkými poskytovateľmi hostenia, o ktorých uvažujete.

Umiestnenie servera

mapa umiestnenia serveraUmiestnenie servera hostiteľa vášho PHP je dôležité pre rýchlosť. Preto by vašou najvyššou prioritou bolo nájsť hostiteľskú spoločnosť so servermi umiestnenými vo vašej blízkosti. Napríklad, ak žijete v Austrálii, skúste nájsť poskytovateľa webhostingu v Austrálii a ak žijete v Kanade, vyhľadajte kanadského webhostingu. Ak nie, mali by mať vo svojich funkciách aspoň integrovanú službu CDN.

CDN je skratka pre distribučnú sieť obsahu – a to je presne to, čo robí – distribuujte verzie svojho obsahu v medzipamäti do svojich sietí, aby ste sa ku koncovým používateľom dostali rýchlo.

Existuje veľa CDN a váš vybraný poskytovateľ hostenia PHP môže použiť ktorúkoľvek z nich. Jedno veľmi obľúbené CDN sa dnes nazýva CloudFlare – a bežne sa vyskytuje v hostiteľských plánoch. Pri kontrole funkcií webhostingových spoločností PHP, ktoré zvažujete, dávajte pozor na túto službu.

Prevádzková doba servera

Najlepšie sú hostingové spoločnosti, ktoré dokážu zabezpečiť 99,9% prevádzkovej doby. Vyhľadávaním na stránkach Google môžete ľahko porovnať dostupnosť rôznych webových hostiteľov v skutočných hodnotách.

Neodporúčame, aby ste poskytovali hostiteľské služby, ktoré nesľubujú (a nedodávajú) časy prevádzky takýmto tempom, pretože by to mohlo byť problematické. Príliš veľa prestojov môže ovplyvniť vašu firmu, najmä ak ide o web elektronického obchodu.

Certifikáty SSL

Zabezpečená stránka je výhodná pre všetkých – pre vás a vašich návštevníkov. Vďaka certifikátu SSL (SSL znamená Secure Sockets Layer) si môžete byť istí, že prenosy údajov medzi servermi hostiteľa a návštevníkmi stránok sú šifrované. Hackeri nebudú vedieť ukradnúť informácie, ak sú šifrované.

Pravdepodobne ste už videli stránky s certifikátmi SSL – ale jednoducho o nich neviete. Ak sa na začiatku adresy URL webových stránok zobrazí znak „(napríklad: https: //), znamená to, že daná stránka je v súlade s certifikátom SSL. Ak web má iba http na svojej adrese URL, znamená to, že nemá certifikát SSL a nie taký zabezpečený.

V dnešnej dobe sa bezpečnosť stala hlavným problémom na internete – a preto stále viac ľudí dôveruje iba webom, ktoré na svojich adresách obsahujú tieto znaky „s“. V skutočnosti samotná spoločnosť Google podporuje weby, ktoré majú certifikáty SSL, a považuje to za hodnotiaci signál v oblasti SEO.

Na základe vyššie uvedených vyhlásení odporúčame zvoliť si poskytovateľa hostingu PHP, ktorý ponúka certifikáty SSL ako súčasť svojich plánov hostenia. Základné certifikáty SSL sa dodávajú aj s balíčkami, ktoré obsahujú službu Poďme šifrovať.

Ak sa ukáže, že plán hostenia, ktorý skončíte, nemá certifikát SSL zadarmo, uistite sa, že ho dostanete (áno, je to také dôležité). Môžete si ho kúpiť od ktorejkoľvek hostiteľskej spoločnosti zaplatením za pridanú funkciu (stojí to okolo 10 dolárov ročne).

rýchlosť

Vo všeobecnosti sa o rýchlosť vašich stránok už postará, ak budete postupovať podľa našich rád o umiestneniach serverov a / alebo CDN. Nemáte však čo stratiť (a všetko, čo by ste mali získať), ak vám vaša vybraná hostingová spoločnosť ponúkne viac.

Viac prostriedkov CPU je vždy dobrá vec. Vlastné skripty špeciálne pre PHP tiež zvýšia rýchlosť vašej stránky. Všetky sú dobré a mali by ste ich považovať za bonusy, keď ich nakoniec získate ako ďalšie funkcie.

Miesto na disku

Ak budujete obchod s elektronickým obchodom alebo členskú stránku, miesto na disku je veľmi dôležité. V týchto situáciách odporúčame približne 20 až 30 GB miesta na disku a dokonca aj neobmedzené (ak je váš web obrovský).

Pre iné typy firiem (vrátane blogov) však môžeme povedať, že príliš veľké miesta na disku naozaj nie sú také potrebné. Ak si nemôžete dovoliť získať plány s neobmedzeným úložným priestorom, vedzte, že 1 GB zvyčajne postačuje pre bežné podniky a blogy. Odporúčame vám v tomto prípade použiť samostatný e-mail, aby ste nezaťažili váš obmedzený priestor na disku.

Preto si nekúpite plán okamžite, pretože má neobmedzenú funkciu úložného priestoru. Pamätajte, že existuje veľa ďalších funkcií, ktoré treba zvážiť, aby ste pre svoj web skončili s najlepším webovým hostiteľom PHP.

Šírka pásma a prenos dát

Šírka pásma a prenos údajov u vášho poskytovateľa hostenia PHP je veľmi dôležitý, najmä ak ponúkate sťahovanie skutočne veľkých súborov na mieste (napríklad obrázky, videá a súbory PDF, aby sme vymenovali aspoň niektoré z nich). V takom prípade vám odporúčame získať plán s neobmedzenou šírkou pásma a prenosom dát, pretože takéto činnosti môžu skutočne ovplyvniť údaje..

Zákaznícka podpora

Vzhľadom na jeho veľký význam (najmä v časoch problémov), môžeme navrhnúť, aby ste navštívili poskytovateľov, ktorí poskytujú nepretržitú zákaznícku podporu. Okrem toho uprednostnite možnosti živého rozhovoru a telefonickej podpory.

PHP: Podrobnosti

Výskum hostenia PHP

V minulosti tvorili weboví tvorcovia nevýrazné, statické webové stránky a obsah, pretože nemali prístup k skriptovaciemu jazyku, ktorý máme teraz. Pretože neexistoval absolútne žiadny spôsob, ako vytvoriť dynamickú webovú stránku, webové stránky obsahovali surový obsah HTML, takže vývojári nechali s tým pracovať veľmi málo. Až v roku 1995 sa programátor Rasmus Lerdorf rozhodol vyvinúť skriptovací jazyk, ktorý bude sledovať jeho online životopis a súvisieť s osobnými údajmi. Tento skriptovací jazyk nazval PHP alebo Personal Home Page. Toto sa stalo prvým pohľadom na PHP a všetky jeho zázraky.

Čo je to PHP?

Logo PHPPHP je programovací jazyk nevyhnutný na vytváranie dynamických webových stránok a obsahu. Pôvodne to znamenalo „Osobná domovská stránka“, zatiaľ čo dnes táto skratka znamená „PHP: Hypertext Preprocessor“. Dôvod zmeny názvu je ten, že pôvodný účel skriptovacieho jazyka bol na osobné použitie Lerfordsom. Nakoniec sa PHP vyvinulo na niečo väčšie, ako si Lerford pravdepodobne predstavoval, čo z neho robí jeden z najpopulárnejších, bežne používaných programovacích jazykov na svete.

PHP vyvolalo zmenu vo svete webových vývojárov, čo im umožnilo vytvárať dynamické webové stránky s úžasným animovaným obsahom. Priniesla ľahko použiteľný rámec s potrebnými nástrojmi na rozvoj živých a zaujímavejších miest. Pred webmi založenými na PHP sa používal pevne kódovaný HTML, vďaka čomu boli webové stránky veľmi nevýrazné. PHP vyriešil tento problém pomocou nestatického skriptu.

Skvelý príklad toho, ako PHP funguje, pokiaľ ide o HTML, sú webové stránky s prihlasovacím formátom, ako napríklad Facebook. Aby sa používatelia mohli prihlásiť na svoju stránku na Facebooku, musia do dvoch malých políčok zadať svoje prihlasovacie informácie, napríklad používateľské meno a heslo. Polia, do ktorých používatelia zadávajú svoje prihlasovacie informácie, slúžia ako formuláre. PHP potom robí informácie vo forme a podnikne potrebné kroky.

Aké sú niektoré vlastnosti PHP?

Nie je dosť miesta na vymenovanie všetkých funkcií a výhod, ktoré PHP ponúka. Od svojho založenia existovalo veľa verzií tohto jazyka a programátori sa stále snažia vylepšovať a vylepšovať tento skriptovaný jazyk. Z tohto dôvodu PHP môže robiť čokoľvek, či už ide o zhromažďovanie údajov z formulárov, generovanie dynamického obsahu stránky alebo odosielanie a prijímanie súborov cookie. Tento skriptovací jazyk sa dá použiť pri vývoji webových aplikácií alebo vložiť do HTML. Môže byť tiež použitý v kombinácii s rôznymi systémami webových šablón, systémami na správu webového obsahu a webovými rámcami.

PHP je primárne dostupné pre hostingové plány Linuxu, ale je tiež kompatibilné s ostatnými hlavnými operačnými systémami vrátane Windows, Mac OS X, RISC OS a ďalších. Vďaka svojej univerzálnosti a extrémne silnej podpore širokej škály databáz je ľahké nájsť najlepší hosting PHP, ktorý bude k dispozícii podľa vašich potrieb..

Prečo používať PHP?

PHP prekračuje očakávania vďaka softvéru, ktorý sa ľahko používa, pozostáva z úžasných funkcií a bezpečných technológií. PHP môže používať ľubovoľná úroveň odborných znalostí, čo zjednodušuje vytváranie alebo pridávanie dynamického obsahu na webovú stránku. Je spoľahlivý, má za sebou úžasný podporný tím programátorov a je bezplatný. PHP je ideálny programovací jazyk, ktorý sa používa, je veľmi obľúbený medzi vývojármi a programátormi.

Vývojári musia z tohto ľahkého zdroja získať čo najviac, čo uľahčuje a zefektívňuje webové stránky, pričom všetci môžu pridávať obsah z databázy, aby poskytovali zábavu na všetkých druhoch hostiteľských účtov. Tento programovací jazyk je konzistentný a dobre navrhnutý, takže proces tvorby interaktívneho obsahu je plynulý a jednoduchý. Okrem nekonečných funkcií, ktoré PHP ponúka, môže komunikovať s mnohými rôznymi databázovými jazykmi. PHP stále prináša nové skvelé funkcie. Začiatok nového projektu v PHP je skvelým začiatkom písania skvelého kódu, poskytuje dobrý výkon, nakoniec vytvára skvelé nastavenie / webovú stránku PHP.

Mnoho populárnych webových stránok ako Facebook, Etsy alebo WordPress používa PHP, pretože je dobre otestované a plne funkčné. PHP je podporované takmer všetkými webhostingmi od najlacnejších po najdrahšie. Je vyvíjaný s jednoduchým rámcom, vďaka ktorému je ťažké robiť chyby. Okrem webových stránok môžete pomocou PHP tiež vyvíjať súbory PDF, určité formy flash a ďalšie.

Odporúčaný hostiteľ pre PHP

Výber najlepšieho hostenia PHP pre rozvoj vašich potrieb je jednoduchý, pretože PHP je kompatibilné s väčšinou webových hostiteľov. Nielenže vytvára dobrý základ, skvelý pre všetky úrovne odborných znalostí, ale prináša život aj webové stránky (na rozdiel od pevne kódovaných webových stránok HTML). Weboví vývojári zistili, že najlepší hosting PHP je SiteGround. Tento poskytovateľ webhostingu vyniká svojou konkurenciou tým, že ponúka skvelé funkcie za veľmi nízke ceny.

PHP Hosting Často kladené otázky

Čo je to dynamická webová aplikácia?

Pred PHP sa webové stránky do značnej miery spoliehali na HTML, čím sa urýchlilo vytváranie statických nemenných webových stránok. PHP vytvára interaktívne, zábavné webové stránky, zbavuje obsah z nudných a nudných strán, ktoré by inak boli.

Dynamická webová aplikácia poskytuje divákom esteticky príjemný, príjemný obsah a funkcie. Facebook je napríklad vedúcou stránkou sociálnych sietí medzi používateľmi, ktorá pozostáva z programovacieho jazyka PHP. Súčasťou toho, čo robí Facebook tak populárnym, je jeho dynamický obsah webovej aplikácie.

Je PHP populárne?

Áno. PHP existuje už od roku 1995, čím sa otvárajú nové dvere pre vývojárov webu a zároveň sa otvára prvý pohľad na skriptovaný jazyk a jeho vlastnosti. Dnes ho používajú mnohí vývojári, pretože je ľahké sa ho naučiť a predpokladá sa, že sa bude držať ešte mnoho rokov (napríklad WordPress). PHP prekračuje očakávania používateľov a pozostáva z veľkého množstva úžasných funkcií, ktoré uľahčujú vytváranie alebo pridávanie dynamického obsahu na webovú stránku. Je spoľahlivý, má za sebou úžasný podporný tím programátorov a je bezplatný. PHP je ideálny programovací jazyk, ktorý sa používa, je veľmi obľúbený medzi vývojármi a programátormi.

Kto by sa mal učiť PHP?

Vývojári, programátori alebo ktokoľvek, kto je zaujímavý pri vytváraní interaktívnych webových stránok a obsahu, by sa mal naučiť PHP. Je ľahké sa ho naučiť, skvelé pre všetky úrovne odbornosti a predpokladá sa, že zostane na trhu mnoho ďalších rokov.

Ako zobrazím statické HTLM v skripte PHP?

Na rozdiel od iných programovacích jazykov je PHP navrhnuté tak, aby pracovalo spolu s HTML. V skripte PHP môžete medzi nimi pracovať a poskytnúť jednoduché zdroje na vytváranie zaujímavých webových aplikácií v porovnaní s inými skriptovacími jazykmi.

Prečo nebol nikdy vydaný PHP 6?

PHP 6 nebolo nikdy vydané, pretože projekt sa snažil splniť svoj konečný cieľ. Pretože sa to nikdy nestretlo, pokrok dosiahnutý v tejto verzii sa posunul späť do menšieho vydania verzie PHP 5. Aby sa predišlo nejasnostiam, nová generácia bola pomenovaná PHP 7..

Je PHP bezpečné?

PHP má potenciál poskytovať bezpečné a bezpečné webové aplikácie. Neskúsení vývojári musia mať čas na úplné pochopenie tohto jazyka, inak sa môžu stretnúť s bezpečnostnými medzerami na svojich webových stránkach alebo v aplikáciách, ak si to nebudú dávať pozor. Pomocou publikovaných kurzov, kurzov a školení získajú používatelia rýchle a efektívne porozumenie PHP. Spolu s tým, keď sa uvoľňujú novšie verzie PHP, používatelia odporúčajú aktualizovať svoje webové stránky, aby zaistili ešte bezpečnejšie webové stránky alebo aplikácie..

Môžem stále používať predchádzajúce verzie PHP?

Áno, predchádzajúce verzie PHP sú stále k dispozícii. V prípade verzie 4 už nie je oficiálne podporovaná a odporúča sa prechod starších webových stránok na novšiu verziu 5 alebo vyššiu..

Čo je nové v PHP 7?

PHP 7 je najnovší vývoj, ktorý prináša ešte vyššiu rýchlosť ako predchádzajúca verzia, ako aj lepšiu metódu na zlepšenie spracovania chýb, obmedzenú podporu Unicode a ďalšie funkcie. Používateľom sa odporúča prejsť na PHP 7 a využívať nové a vylepšené funkcie, ktoré prináša.

Ako získať PHP?

Pokyny na inštaláciu sa mierne líšia v závislosti od toho, či sa PHP inštaluje do systému Unix, Mac OS X alebo Windows. Inštaláciu a konfiguráciu PHP nájdete zvyčajne v aplikácii ovládacieho panela webovej stránky, ktorú poskytuje váš hostiteľ, bez akýchkoľvek ďalších nákladov na hostiteľské poplatky; potvrdenie sa odporúča pri výbere plánu s hostiteľom.

História PHP

Všetci poznáme PHP ako jeden z mnohých základných jazykov, ktoré používame pri vývoji webových aplikácií a programovaní na všeobecné účely. Je to jeden z kódovacích jazykov, ktorý vám umožňuje vkladať kód do značiek HTML alebo HTML 5, aby sa uľahčilo písanie rôznych funkcií, programov a úloh..

Ako a kedy bolo vytvorené PHP

Poďme preskúmať niektoré z histórie PHP a ako to vzniklo. Najskorší vývoj jazyka PHP začal s Rasmusom Lerdorfom v roku 1995. Lerdorf už napísal hrsť programov Common Gateway Interface v jazyku C, ktoré doteraz používal iba na udržiavanie osobnej domovskej stránky svojej webovej stránky. Nakoniec sa rozhodol rozšíriť ich tak, aby mohli pracovať a prepojiť sa s webovými formulármi a tiež sa spájať s databázami. Zamýšľal sa odvolávať na túto novú implementáciu, ktorú mal ako Personal Home Page / Forms Interpreter alebo PHP / FI.

PHP sa stalo neuveriteľne užitočným pre vývoj jednoduchých a dynamických webových aplikácií, ktoré by mohli byť použité v rôznych scenároch. Lerdorf sa potom rozhodol vylepšiť kód a urýchliť proces nahlasovania chýb, a preto oznámil spustenie PHP / FI ako nástroja Personal Home Page Tools Verzia 1.0 v diskusnej skupine Usenet. Zdieľal to v júni 1995. Čo je neuveriteľné, je to, že v roku 2013 malo PHP stále rovnaké základné schopnosti, s ktorými bolo navrhnuté v roku 1995..

Ešte zaujímavejšie je, že Lerdorf nemal na mysli, aby sa PHP stalo týmto masívnym novým programovacím jazykom. Len dal niečo, čo tam používal, do vesmíru, aby ho otestoval a vylepšil. Odtiaľ len robil ďalšie logické kroky na zlepšenie procesov a funkčnosti PHP. Skôr ako to vedel, vytvoril sa okolo neho vývojový tím a skromný muž, ktorý povedal, že nemá potuchy, ako vytvoriť kódovací jazyk, pracoval na vytvorení vlastného kódu..

Lerdorf a vývojový tím spustili PHP / FI 2, o dva roky neskôr v novembri 1997. Čo odlišuje PHP od mnohých kódovacích jazykov, je to, že pôvodne nebol navrhnutý ako kódovací jazyk. Bol to nástroj, ktorý sa organicky vyvíja prostredníctvom zdieľania niečoho užitočného, ​​s ktorým by sa dalo ľahko pracovať a bolo by ho možné vložiť do HTML.

Nanešťastie, pretože bol organicky vyvinutý spôsobom „postava-to-za-krokom“, došlo k mnohým nezrovnalostiam a nezrovnalostiam pri pomenovávaní funkcií a usporiadaní parametrov týchto funkcií..

Zmeny v PHP v priebehu rokov

1) Verzie 3 a 4

V roku 1997 Andy Gutmans a Zeev Suraski nadviazali partnerstvo so Zerdorfom prepísali syntaktický analyzátor, aby rozvinuli základňu, ktorá by bola známa ako PHP 3. Po vykonaní práce s PHP sa rozhodli spustiť PHP 3 v roku 1998. Obaja tiež začal prepisovať a redizajnovať jadro PHP, z ktorého bol Zend Engine vytvorený v roku 1999.

Krátko neskôr v roku 2000 by sa novo zrekonštruovaná verzia PHP a Zend Engine spojili s vytvorením PHP 4, ktorý bol poháňaný Zend Engine 1.0. Tím bol schopný pracovať na tejto verzii PHP od roku 2000 do roku 2008, keď dosiahli verziu 4.4.9 predtým, ako sa rozhodli zastaviť vývoj tejto verzie, a prestal pre ňu vydávať žiadne aktualizácie zabezpečenia..

2) Verzia 5

V čase, keď PHP 4 stále prešiel aktualizáciami a novým vývojom, bol PHP 5 prepustený v roku 2004 a potom bol poháňaný Zend Engine II. Táto verzia PHP prišla s niekoľkými cennými aktualizáciami, ktoré zahŕňali vylepšenú podporu programovania, ktorá bola špecifická pre objektovú orientáciu. Prišiel tiež s rozšírením údajových objektov PHP, známym ako CHOP, a ďalšími úpravami výkonu, ktoré pomohli vylepšiť funkciu jazyka. V roku 2008 začalo mnoho vývojárov PHP podporovať prechod a prechod z PHP 4 na PHP 5.

3) Verzia 6

PHP bolo predtým terčom mnohých expertov a kritík, pretože im chýbala podpora natívneho Unicode na úrovni základného jazyka. V dôsledku toho v roku 2005 viedla Andrei Zmievski iniciatívu zameranú na podporu natívnej podpory Unicode v celom jazyku PHP. Urobil to tak, že najskôr vložil knižnicu ICU a potom na vnútornej úrovni predstavoval textové reťazce ako UTF-16..

Bohužiaľ, v tíme nebol dostatok vývojárov, ktorí by pochopili, ako vykonať tieto úpravy, a vyústili do vývoja stále aktualizovaného PHP 6, ktorý nie je kódom Unicode..

4) Verzia 7

Potom sme konečne dospeli k najaktuálnejšiemu jazyku PHP, ktorý používame dnes (ktoré väčšina hostingových spoločností teraz podporuje – ďalšie informácie nájdete na našej najlepšej hostiteľskej stránke PHP). Verzia 7 bola výsledkom snáh Dmitrij Stogov, Nikita Popov a Xinchen Hui, ktorí sa rozhodli pre refaktorku Zend Engine, aby mohla používať podstatne kompaktnejšie dátové štruktúry so zlepšením vyrovnávacej pamäte. Ak tak urobia, dokážu si tiež udržať takmer úplnú jazykovú kompatibilitu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector