Najlepšie generátory doménových mien

generátor vektorov doménových mienPrichádza s správny názov domény môže byť trochu výzvou, pretože nemôžete presne otočiť doménové šťastie, aby ste zaistili dostupnosť domény … ?


Názov vašej domény je potrebné ľahko zapamätať (a v skutočnosti niečo znamenať) a zároveň opísať, čo značka robí alebo predáva.

Bohužiaľ, aj keď vlastníci firiem prídu s chytľavým menom, ktoré odráža ich značku, už by sa mohla používať dokonalá doména, ktorá vás odošle späť na rysovaciu dosku. To, čo začalo ako zábavný projekt, sa môže rýchlo zmeniť na niečo frustrujúce a stresujúce.

?Našťastie sú k dispozícii nástroje, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepší názov domény. Tieto nástroje skracujú čas potrebný na výber názvu a pomáhajú vám vygenerovať názov domény, ktorý ešte nie je prijatý.

Ešte nemáte doménové meno? Vyberte si lacno tu:

 • HostGator.com (cena domény: 0,01 dolárov za 1 rok)
 • Bluehost.com (náklady na doménu: 1 rok ZADARMO)
 • Viac registrátorov domén nájdete tu.

Zo všetkých veľkých generátory doménových mien na internete sú to naše obľúbené položky:

1. Lean Domain Search

logo leandomainsearchLean Domain Search vám pomôže vybrať názov domény zadaním jediného kľúčového slova súvisiaceho s vašimi produktmi alebo službami. Po zadaní vybratého kľúčového slova budete môcť vyhľadávať dostupné možnosti domény.

Výsledky sa vracajú ako adresy .com.

Okrem toho ste schopní:

 • Filtrujte svoje vyhľadávanie podľa dĺžky, popularity alebo abecedne
 • Uložte mená, ktoré sa vám najviac páčia
 • Sledujte svoju históriu vyhľadávania
 • Zdieľajte výsledky s ostatnými ľuďmi
 • Okamžite vyhľadajte konkrétne názvy a zistite, či sú k dispozícii

Tento vyhľadávací nástroj je najlepší dostupný, ak máte na mysli niektoré kľúčové slová, ktoré chcete začleniť, ale hľadáte nové nápady pre celý názov domény.

2. Busta mena

logo bustanameBusta názvu poskytuje množstvo nástrojov na filtrovanie, ktoré uľahčujú nájdenie najlepšieho názvu, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Vyhľadávanie môžete začať filtrovaním kľúčových slov a výberom možností, ako napríklad „začína s“ alebo „končí s“ kľúčovým slovom. Potom môžete svoje výsledky filtrovať ďalej tak, že určíte, ako prirodzene chcete mať názov domény a či existuje alebo nie je obmedzený počet znakov.

Je tiež možné zobraziť už prevzaté názvy domén a názvy filtrovať podľa .com, .org a .net. Stránka tiež poskytne ďalšie návrhy kľúčových slov.

Je to vynikajúci generátor názvov domén, ak už kľúčové slovo nemáte. Môžete si vybrať možnosť Vytvoriť náhodnú doménu, ktorá vám pomôže vytvárať nápady. Môžete tiež uložiť kľúčové slová na neskôr, ak nie ste celkom pripravení na nákup, alebo ak ste pripravení na nákup, môžete odkazovať priamo na registrátorov domén, ako sú GoDaddy a Namecheap..

Nakoniec vám táto stránka tiež umožňuje vyhľadať konkrétny názov domény, ak chcete zistiť, či je už vybraný názov k dispozícii.

3. Shopify Generátor obchodného mena

shopify obchodné logoGenerátor obchodného názvu firmy Shopify vám pomôže nájsť dostupné názvy domén, aj keď ich nepoužívate na podnikanie.

Hľadanie začnete výberom kľúčového slova súvisiaceho s témou, ktorú chcete pokryť, alebo súvisiacich s vašimi obchodnými produktmi alebo službami. Zadajte ho do funkcie vyhľadávania na webe a vygeneruje stovky možných návrhov doménových mien.

Táto stránka vás vyzýva, aby ste si vytvorili obchod Shopify s vybratým názvom domény, ale nemusíte. Webovú adresu si môžete kúpiť kdekoľvek.

Všetky návrhy sa vracajú pomocou prípony .com.

4. Menoboy

menovka logoNameboy je dobrý nástroj na vyhľadávanie dostupných doménových mien na základe zvolených kľúčových slov. Do zadaného vyhľadávania môžete zadať až dve kľúčové slová a web okamžite vráti zoznam navrhovaných mien.

Poskytujú graf, ktorý uľahčuje zistenie, ktoré rozšírenia sa už používajú a ktoré sú dostupné. Môže sa napríklad použiť doména donuts.com, ale môže byť k dispozícii donuts.net alebo donuts.org.

Je tiež možné zistiť, ktoré názvy domén sú k dispozícii na ďalší predaj, aj keď už boli prijaté. Firmy a jednotlivci podľa doménových mien niekedy myslia, že ich budú v budúcnosti používať, ale potom sa ich rozhodnú ich ďalej predať.

Toto je skvelý generátor názvov domén, ak už máte na mysli niekoľko kľúčových slov, ale neviete presne, ako ich premeniť na názov domény..

5. MenoStall

namestall logoNameStall obsahuje niekoľko rôznych nástrojov, ktoré uľahčujú vyhľadávanie názvu domény. Svoje vyhľadávanie môžete začať pomocou nástroja na generovanie mien, ktorý umožňuje vyhľadávanie pomocou:

 • Časti reči
 • Populárne kľúčové slová
 • Kategórie priemyslu
 • Základné anglické slová

Tento nástroj vám umožňuje zistiť, či chcete, aby sa vaše kľúčové slovo nachádzalo na konci alebo na začiatku názvu vašej domény alebo či chcete do webovej adresy zahrnúť spojovník. Je tiež možné filtrovať podľa prípony.

Nástroj vráti dostupné výsledky, ako aj názvy, ktoré boli prevzaté, ale ešte neboli zaregistrované.

Môžete tiež použiť NameStall na vygenerovanie názvu domény a na vyhľadanie, či je k dispozícii meno, ktoré máte na mysli. Je tiež možné hľadať vysoko platiace kľúčové slová.

6. Domain Puzzler

Logo domény hlavolamDomain Puzzler je jedným z najjednoduchších nástrojov v našom zozname generátorov doménových mien.

Vložíte ideálne kľúčové slová a vyberiete rozšírenie domény a potom vyhľadáte nápady na meno. Toto sa nám páči, pretože namiesto jedného alebo dvoch môžete vložiť niekoľko rôznych kľúčových slov, čo je prípad doteraz uvedených návrhov. Tento nástroj kombinuje kľúčové slová, ktoré zadáte do rôznych kombinácií, aby vám pomohol vytvoriť dokonalý názov.

Mená, ktoré sa vám páčia, môžete pridať do zoznamu obľúbených položiek.

Tento nástroj obsahuje aj pokročilejšie možnosti vyhľadávania. Je tiež možné porovnať poradie stránok pre rôzne názvy domén, takže budete vedieť, či je vaše meno priateľské k SEO.

7. Meno Mesh

Názov Mesh logoName Mesh je ďalší nástroj, ktorý vám umožňuje vyhľadávať podľa viac ako jedného alebo dvoch kľúčových slov a je vynikajúcou možnosťou, ak máte na mysli niekoľko kľúčových slov. Do vyhľadávacieho poľa zadajte 2–3 a vygenerujte zoznam.

Vaše výsledky sa zoradia do kategórií, ako napríklad:

 • SEO
 • Podobný
 • Nový
 • obyčajný
 • Krátky

Po vyhľadávaní pomocou kľúčových slov môžete filtrovať výsledky na základe rozšírenia, maximálnej dĺžky a toho, či už bola doména zaregistrovaná. Name Mesh je tiež schopný navrhnúť ďalšie kľúčové slová, ktoré by ste mohli zvážiť.

8. Domény Bot

Logo domény BotsDomains Bot vám môže pomôcť vyhľadať meno a zistiť, či sa už používa. Vyhľadávanie začnete kľúčovým slovom, ktoré vracia zoznam navrhovaných mien na základe daného kľúčového slova, kombinovaných kľúčových slov a ďalších súvisiacich kľúčových slov.

Môžete tiež vyhľadať názov domény, ktorý chcete zistiť, či je k dispozícii, a ak je, môžete ho kúpiť a zaregistrovať pomocou odkazu. Táto stránka tiež navrhuje podobné názvy domén a umožňuje vám filtrovať podľa rozšírenia a jazyka. Môžete tiež pridať vlastné predpony, prípony a synonymá.

9. Panabee

Logo PanabeePanabee vám umožňuje vyhľadať názov domény, vygenerovať nové meno a vygenerovať obchodné meno.

Umožňuje vám začať hľadať pomocou až dvoch kľúčových slov a na základe týchto kľúčových slov vracia návrhy. Ak vyberiete názov domény, môžete navštíviť server GoDaddy a pozrieť si ďalšie dostupné rozšírenia.

Spoločnosť Panabee je tiež schopná poskytnúť návrhy na základe súvisiacich hľadaných výrazov a ukáže vám, či sa na sociálnych sieťach používa ideálny názov vašej domény – čo mnohí majitelia firiem nezvažujú, kým nie je neskoro..

10. Názov stanice

logo pomenovaniaName Station ponúka bezplatný účet, ktorý môže odkazovať na váš e-mail alebo na váš účet Facebook. Po registrácii ste schopní

 • Generovanie doménových mien
 • Skontrolujte, či je názov k dispozícii
 • Zadajte verejné súťaže o mená
 • Preskúmajte návrhy kľúčových slov

Aplikácia Name Station umožňuje filtrovať výsledky podľa rozšírenia, dĺžky názvu alebo množstva ďalších možností. Ak ste stratili nápady na kľúčové slová, pomôže vám to vygenerovať zadaním vášho odvetvia. Táto stránka bola prezentovaná na stránkach SEOMoz, TechCrunch, Mashable a ďalších renomovaných hráčoch v odbore, takže sú dobre známi a oplatí sa vyskúšať.

11. Nemožnosť!

Nemožnosť! logoNemožnosť má jedinečný prístup k vytváraniu doménových mien. Začnete kľúčovým slovom a potom vyberiete prídavné mená, podstatné mená a slovesá, ktoré môžete pridať na začiatok alebo koniec kľúčového slova. Potom určíte, či chcete mať možnosť štvor, päť alebo šesť písmen, alebo či chcete nechať niečo zmiešať s kľúčovým slovom.

Táto stránka je vynikajúca na vytváranie zábavných nápadov. Ak niektoré z názvov vyhovuje vašim potrebám, môžete si ich kúpiť od spoločnosti GoDaddy alebo Namecheap prostredníctvom poskytnutého odkazu..

12. Okamžité vyhľadávanie domén

Logo okamžitého vyhľadávania doménVyhľadávací nástroj je vynikajúci, ak už máte na mysli konkrétny názov domény.

Zadajte to na web a zistíte, či sa už používa. Ak nie je k dispozícii, stránka navrhne podobné alternatívy, ktoré sú k dispozícii. Tiež vás upozorní, či je vaše pôvodné meno v aukcii.

Akonáhle nájdete správne meno alebo sa rozhodnete ponúknuť už použité meno, môžete priamym prepojením na GoDaddy prostredníctvom Okamžitého vyhľadávania domén uskutočniť nákup alebo ponuku. Môžete tiež vyhľadať, kto vlastní web, ak sa používa, a zistiť, ako podať ponuku na jeho nákup, ak si to želáte..

13. Chcem svoje meno

Logo Chcem svoje menoChcem svoje meno ponúka funkcie, ktoré sú podobné vyhľadávaniu domény. Funguje to najlepšie pre tých, ktorí už majú na mysli doménové meno.

Zadáte adresu domény, ktorú chcete používať, a stránka vás informuje, či je k dispozícii. V čase, keď už máte požadované doménové meno, vám chcem svoje meno poskytnúť alternatívy a náklady na ne. Je tiež možné filtrovať skrytím doménových názvov, ktoré nie sú k dispozícii, takže si môžete prezrieť zoznam potenciálnych mien bez toho, aby ste dúfali v niečo, čo nemôžete použiť..

14. Dot-o-Mator

Logo Dot-o-MatorAk neviete, kde začať pri vytváraní názvu domény, dot-o-Mator je skvelý nástroj na vyskúšanie.

Existujú dve kategórie, ktoré vám umožňujú zvoliť začiatok a koniec názvu vašej domény. Stránka potom vráti dlhý zoznam náhodných možností. Umožňuje tiež zadávať vlastné slová, ktoré súvisia s vašou témou.

Ak nájdete medzi výsledkami niečo, čo vás zaujíma, môžete ich pridať do Scratchboxu, ktorý vám pomôže sledovať vaše obľúbené mená. Stránka tiež ponúka Web 2.0 Name Generator, ktorý vám pomôže generovať náhodné obchodné názvy a názvy domén bez zadania akýchkoľvek kľúčových slov.

Táto stránka vám poskytuje veľa informácií a môže byť ťažké skrátiť dlhý zoznam mien, ale ak chcete generovať nové nápady, je to skvelé miesto, kde začať..

15. Cool Name Ideas

cool meno nápady logoCool Name Ideas predstavuje obchodné meno vytvárajúce nástroj, ktorý vám tiež povie, či sú k dispozícii nejaké súvisiace názvy domén. Tento nástroj je jedinečný, pretože umožňuje filtrovať výsledky na základe veľkosti firmy alebo zákazníckej základne. To uľahčuje hľadanie skvelých obchodných mien, ktoré už oslovujú publikum.

Stránka obsahuje rozšírené možnosti, ktoré vám umožňujú vybrať dĺžku znaku pre vaše meno, ako aj umiestnenie kľúčových slov, ktoré ste vybrali. Môžete zistiť, či je doména k dispozícii, a môžete skontrolovať, či sa meno používa ako niekto spracuje.

16. DomainWheel

Logo DomainWheelDomainWheel je najnovšie spomedzi nástrojov, ktoré sme uviedli. Vďaka svojej jednoduchej konštrukcii je jednou z najlepších možností na zozname. Obsahuje tiež výkonný vyhľadávací nástroj, ktorý môže navrhovať domény, ktoré je možné kúpiť.

Získate výsledky, ktoré sú vám kŕmené rozšíreniami domén najvyššej úrovne +15 vrátane .com, .net, .org, .info a .biz). Je tiež možné hľadať nové, pôvodné názvy. Ak sa snažíte vybrať meno, tento nástroj poskytuje zoznam rýmujúcich sa návrhov a kľúčových slov, ktoré majú urobiť váš web atraktívnym pre vyhľadávače a pre ľudí..

Poskytli sme tu viac ako tucet generátorov doménových mien, ktoré vám, dúfajme, pomôžu vytvoriť meno, ktoré je skvelé pre vaše podnikanie a ktoré je tiež možné zakúpiť.

Referencie a obrazové kredity:

 • Fly.biz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map