Najlepší poskytovatelia CDN (Network Delivery Network) v Kanade

Rok bol 1883, ol ‘Divoký západ. Dvaja chlapíci stojaci 50 stôp od seba, pred vežou s hodinami.


Rýchlosť stránky je veľmi dôležitá, pretože priamo ovplyvňuje dojem používateľa. V elektronickom obchode ste buď rýchle… alebo mŕtvy. ��

Rýchlosť je dôležitejšia ako šikovnosť funkcií alebo akékoľvek estetické vzory, ktoré by ste mohli začleniť do svojich webových stránok. Podľa najnovších štúdií vidíte, že 47% používateľov webu sa sotva prilepí na váš web, ak sa nenačíta dve sekundy alebo menej.

Niektoré štúdie tiež ukázali, že 78% online nakupujúcich, ktorí majú problémy s webovými stránkami, je menej pravdepodobné, že si ich kúpite z toho istého webu opäť, a 44% z nich bude hovoriť svojim priateľom o ich zlá skúsenosť!

vektor rýchlosti webových stránokAko by to nebolo dosť zlé, spoločnosť Google to neustále zdôrazňuje rýchlosť stránky je hodnotiacim faktorom.

To znamená, že webové stránky s rýchlym načítaním sú rýchlou cestou k získaniu väčšieho počtu návštevníkov, lepšieho hodnotenia a lepšej používateľskej skúsenosti. Teraz všetci vieme, že algoritmy spoločnosti Google sú – z veľkej časti – zahalené tajomstvom, napriek tomuto nedostatku informácií vieme, že gigant vyhľadávacieho nástroja výslovne poukazuje na to, že rýchlosť webových stránok je neoddeliteľnou súčasťou úspechu ktorejkoľvek webovej stránky..

Kde začať?

Inštalácia a Sieť na doručovanie obsahu je to skvelé miesto pre optimalizáciu rýchlosti. Ale pretože v Kanade je toľko poskytovateľov siete na doručovanie obsahu, zúženie na najlepšieho poskytovateľa siete na doručovanie obsahu (CDN) môže byť obrovskou úlohou.

Našťastie pre vás, urobili sme všetko ťažké ktoré vám pomôžu prerezať kecy a nájsť tú správnu službu CDN pre vaše potreby. Dnes sa s vami podelíme o to najlepšie z najlepších. Ak teda budete potrebovať viac dobroty v hostovaní, navštívte stránku s najlepším hosťovaním Kanady neskôr.

Skôr ako začneme, pochopme, čo je to CDN a ako je to krok správnym smerom.

Poďme na to.

Čo je sieť na doručovanie obsahu?

Sieť na doručovanie obsahu, známa tiež ako CDN, je globálne distribuovaná sieť webových serverov ktoré ukladajú do vyrovnávacej pamäte statický obsah na vašom webe a ukladajú ho na viacerých rôznych miestach, aby sa priblížili globálnym používateľom.

Takto to funguje. Spravidla sa vaše webové stránky zobrazujú z jedného miesta. Všetci vaši návštevníci majú teda prístup k rovnakému serveru. To znamená, že ak máte vysokú návštevnosť, váš web sa automaticky spomalí. A niekedy aj počas špičky, vaše webové stránky môžu dokonca zlyhať server.

prečo používať cdn

Úlohou CDN je v tomto prípade ukladať do vyrovnávacej pamäte všetky statické zdroje na vašom webe, aby boli poskytované prostredníctvom serverov CDN. toto znižuje zaťaženie vášho hostiteľského servera a robí ho rýchlejším a efektívnejším. Navyše, každá požiadavka používateľov webových stránok vybavuje server, ktorý je k nim najbližší, čo uľahčuje ich oznámenie.

Aké sú výhody použitia CDN?

Existuje niekoľko výhod, na ktoré by som mohol myslieť – na prvom mieste je to, že vám šetria peniaze. Pravda je, že si najmete poskytovateľa služieb CDN a poskytovateľa hostingu šetrí náklady ktoré by ste inak utrpeli, keby ste investovali do infraštruktúry a samostatných poskytovateľov služieb na celom svete.

výhody používania cdn

Ale to nie je všetko.

 • CDN tiež znižuje latenciu siete a stratu paketov, čo znamená, že koncoví používatelia zažívajú menej chvenia a zlepšenú kvalitu toku. Vďaka tomu môžu používatelia poskytovať obsah vo vysokom rozlíšení.
 • CDN uľahčuje segmentáciu publika a poskytovanie rôzneho obsahu rôznym používateľom v závislosti od druhu zariadenia, ktoré používateľ používa.
 • Z dôvodu nastavenia architektúry CDN sa vytvárajú redundancie, aby sa zabezpečila spoľahlivosť a príjemný webový zážitok.
 • Poskytuje ďalšie zabezpečenie, ktoré pomáha zmierňovať útoky DDoS a webové hrozby.
 • CDN je možné bez problémov nasadiť na takmer každej platforme.
 • CDNS môže tiež výrazne zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok.

Čo hľadať v CDN

Poskytovatelia CDN nie sú rovnakí. Niektoré sú samozrejme v mnohých ohľadoch lepšie ako iné. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vziať do úvahy, aby ste sa uistili, že ste si vybrali správneho poskytovateľa CDN.

Diagram časov načítania stránky cdnrýchlosť

Rýchlosť webových stránok veľa záleží. Vzhľadom na to, že priemerný človek čaká na načítanie webovej stránky iba dve až tri sekundy, doba načítania zvolenej CDN by malo byť pekne dobré. Nemá zmysel utrácať veľké peniaze za CDN, ak to nebude rýchle.

Spoľahlivosť

Poďme na to. Spoľahlivosť neznamená, že sieť CDN ponúkne spoľahlivosť 100% času. Určite to dokážu dať čo najlepšie a priblížiť sa, ale rovnako ako všetky ostatné technologické riešenia majú aj svoje nedostatky. Ako všeobecné pravidlo by však dobrá CDN mala zverejňovať aspoň príspevky zdravá spoľahlivosť 99,999%.

ssl-iconzabezpečenia

Ďalším faktorom, ktorý chcete zohľadniť, je miera bezpečnosti CDN, ktorú hľadáte.

Chcete zaistiť, aby ste mali najlepší protokol SSL (Secure Sockets Layer) alebo TLS (Transport Layer Security), aby nedošlo k zasielaniu údajov vo formáte obyčajného textu, keď by sa malo všetko v ideálnom prípade šifrovať..

cena

Predtým, ako budete investovať do akéhokoľvek CDN, budete vedieť, koľko vás to bude stáť. Väčšina poskytovateľov poplatkov účtuje GB. Preto je užitočné vedieť, koľko šírky pásma používate, aby ste mohli vypočítať, koľko vás bude stáť CDN..

disclaimer: Aj keď by mohlo byť lákavé vziať na stôl najlacnejšie riešenie, pokiaľ ide o siete na doručovanie obsahu, určite nechcete robiť kompromisy týkajúce sa kvality. Pretože to znamená, že budete prechádzať publikom a to nie je niečo, čo chcete robiť. Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš.

vektor umiestnenia globálneho sieťového serveraPočet umiestnení v sieti

Vo svete poskytovateľov CDN, čím viac miest má CDN, tým väčšiu flexibilitu budete mať. Z tohto dôvodu by sieť CDN, ktorú hľadáte, mala mať čo najviac sieťových umiestnení pokrývajúcich všetky hlavné kontinenty.

Zákaznícka podpora 24/7

Buďme úprimní. Pravdepodobnosť stretnutia so škytavkami neexistuje. A ak získavate veľa dopravy, tieto kurzy stúpajú exponenciálne. Predtým, ako sa rozhodnete, pre ktorého poskytovateľa CDN hľadáte, musíte sa ubezpečiť, že poskytovateľ ponúka podporu 24/7 keď sa niečo pokazí.

Optimalizácia obrazu

Jedným z dôvodov, prečo sa webové stránky spomaľujú, sú obrázky s vysokým rozlíšením. Dobrý CDN by mal ponúkať optimalizáciu obrázkov, ktorá umožňuje rýchlejšie načítavanie obrázkov a webových stránok. Teraz, keď viete, čo hľadať, prejdeme k šťavnatej časti.

Najlepšie poskytovatelia CDN v Kanade Recenzované

1. Zapuzdrenie

logo Imperva inkascaIncapsula je ľahko jedným z mojich obľúbených poskytovateľov. Dôvody sú dosť jednoduché. S inými CDN nie je také ľahké nájsť takú pokročilú ochranu zabezpečenia. Okrem funkcií vyrovnávania záťaže a brány firewall s certifikáciou PCI má Incapsula tiež inteligentnú ochranu DDoS, ktorá vám poskytuje bezpečnosť čeľuste.

Páči sa mi tiež skutočnosť, že ponúka niektoré z najrýchlejších rýchlostí, s ktorými sa stretnete. Vďaka rozsiahlej kapacite dátových centier po celom svete poskytuje Incapsula superrýchly servis pre rôzne druhy potrieb, vrátane podnikania SaaS, online obchodov a streamovania videa na požiadanie..

Najlepšie zo všetkého je, že okrem vynikajúcej rýchlosti je Incapsula tiež optimalizovaná na zvládnutie prenosu medzi servermi. Nehovoriac o tom, že je tiež veľmi jednoduché nastavenie.

2. Zákal

logo cloudflareVďaka veľkej sieti dátových centier rozmiestnených po celom svete a extrémne odolnej sieti vám Cloudflare ponúka vysoko spoľahlivé a efektívne služby.

Cloudflare má navyše vstavané funkcie núdzového prepnutia a vyrovnávania záťaže, ktoré pomáhajú udržiavať dostupnosť služieb. A pomocou analýzy v reálnom čase môžete ľahko monitorovať a blokovať podozrivé prehľadávače, hrozby a zneužívajúce roboty..

Okrem spoľahlivosti a účinnosti je o službe Cloudflare omnoho viac milovať. Najvýznamnejšou je skutočnosť, že ponúkajú bezplatný plán s niektorými obmedzenými funkciami pre malé webové stránky, ktoré nemôžu získať svoje vlastné prémiové CDN.

3. Amazon CloudFront

Logo Amazon CloudFrontCloudfront je pevný rockový CDN poskytovateľ, ktorý ponúka rýchle, globálne a rýchlo sa rozvíjajúce servery.

Obzvlášť som si vybral CloudFront, pretože ponúka bezpečné a bezpečné prostredie pre takmer akýkoľvek obsah webovej stránky a vy môžete skutočne obmedziť krajinu CDN a ľahko vysielať živé vysielanie..

Na rozdiel od služieb Incapsula a Cloudflare sa však služba Cloudfront zdá byť pre začiatočníkov trochu zložitejšia, čo znamená, že na jej používanie je potrebné trochu školenia..

4. Cesta stohu

Stackpath logoMoje číslo štyri je Stackpath. Je to môj štvrtý výber, pretože je to jedna z najpopulárnejších sietí na doručovanie obsahu na svete. Je rýchla, bezpečná a ľahko nastaviteľná a servery majú strategické umiestnenie v 90 krajinách.

Okrem toho sú servery naložené SSD optimalizované tak, aby poskytovali rýchlosť načítania stránky a vynikajúcu akceleráciu obrazu – nehovoriac o zabudovanej funkcii SSL, ktorá chráni váš web v reálnom čase, a funkcii zabezpečenia v dvoch krokoch, ktorá pomáha uzamknúť váš obsah a zabezpečte svoj účet.

5. Akamai

Akamai logoĎalej je Akamai. Táto sieť na doručovanie obsahu sa mi obzvlášť páči, pretože má vizualizáciu v reálnom čase, ktorá poskytuje cenné informácie o globálnych regiónoch, ktoré sú náchylné na útok na web..

Ďalej pomáha identifikovať mestá s najvyššou hustotou premávky a najpomalšími spojeniami. Akamai je okrem svojej inteligentnej platformy známa aj svojou schopnosťou zrýchliť pripojenia a mať k dispozícii potrebnú infraštruktúru potrebnú na zrýchlenie pripojení..

Na rozdiel od väčšiny ostatných sietí na doručovanie obsahu, ktoré som spomínal, má však Akamai tendenciu byť v porovnaní s nimi mierne pomalšie, hlavne preto, že používa vyhľadávanie založené na DNS..

6. Cachefly

Logo CacheflyAk hľadáte alternatívu k Incapsule, potom je to jedna z najlepších dostupných možností.

Cachefly sa podobá známym menám ako Cloudflare a CloudFront v tom, že je to jeden z najrýchlejších CDN dostupných na trhu. Okrem toho spoločnosť ponúka CDN na všetkých kontinentoch, čo je docela skok, ak o tom premýšľate, najmä preto, že väčšina ostatných CDN ponúka CDN iba na obmedzenom počte kontinentov..

Na vrchole všetkých tých dobrot, spoločnosť sa zaoberá niektorými z najväčších značiek, ktoré poznáte, čo je signál dôvery a viery. Nevýhodou však je Cachefly môže byť dosť drahá. Ďalej je dosť ťažké nájsť plán s niekoľkými gigabajtmi. Aj keď sú drahé, stále sú jeden z najlepších tam za svoje peniaze.

Zhrnutie to

To je všetko, ľudia! Šesť z najlepších poskytovateľov siete na doručovanie obsahu do roku 2020. Ako vždy, nezabudnite urobiť svoj vlastný prieskum a hĺbkovú analýzu, aby ste zistili, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám..

Tiež sa ti môže páčiť:

 • Najlepší tvorca webových stránok
 • Najlepšia platforma pre blogovanie

Referencie a obrazové kredity:

 • EHRIntelligence.com
 • DigiMarkCentral.com
 • ColocationAmerica.com
 • HackerNoon.com
 • GlobalDots.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector