Ako zrýchliť web WordPress (bez zmeny hostiteľa webu)

Aké sú výhody zrýchlenia webových stránok??

Ako vlastník webových stránok by sa nemal podceňovať vplyv rýchlosti vášho webu na návštevnosť, konverzie a výnosy. Rýchlosť je tiež veľmi dôležitá pri prehliadaní webu pomocou mobilných zariadení. Prieskum Google napríklad ukazuje, že 53% návštevníkov mobilných stránok opúšťa stránku, ktorá trvá načítanie dlhšie ako tri sekundy.


Bolo publikovaných mnoho ďalších štúdií o vplyve rýchlosti webových stránok. Napríklad štúdia v roku 2017 zistila, že jednosekundové oneskorenie pri načítaní stránok môže znížiť zobrazenia stránok o 11%, znížiť spokojnosť zákazníka o 16% a odčerpá 7% požadovanej miery konverzie..

Je tiež dôležité si uvedomiť, že Google teraz používa rýchlosť webových stránok ako faktor hodnotenia.

Stručne povedané, mať pomalý web bude mať negatívny vplyv na nasledujúce:

 • Premávka a zobrazenia stránok
 • konverzie
 • odbyt
 • Imidž značky a vnímanie v mysli vašich návštevníkov

Keďže je naším cieľom, aby sa hostingfacts.com stal hlavným zdrojom budovania úspešných webových stránok, rozhodli sme sa pripraviť príručku, ako zvýšiť rýchlosť webových stránok.. Nižšie uvádzame 21 spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok:

Dozviete sa:

UPDATE: Skôr ako začnete s optimalizáciou načítania svojich webových stránok, mali by ste zvážiť dve veci:

Najprv prejdite a skontrolujte svoj aktuálny čas načítania webových stránok pomocou nástroja Pingdom alebo Google PageSpeed ​​Insights. Pomôže vám to porovnať zmeny rýchlosti po vyladení stránky.HostingFacts rýchlosť pingdom

Štatistiky stránky HostingFacts

Po druhé, nezabudnite si zálohovať svoje stránky, pretože niektoré z metód si vyžadujú vyladenie / úpravu súborov, ktoré môžu vaše stránky pokaziť. Tu je návod, ako zálohovať web WordPress a ako zálohovať ďalšie …

Pripravený? Začnime krokom 1:

1. Odstráňte nepotrebné doplnky a doplnky

Zbytočné doplnky a doplnky môžu znížiť rýchlosť vašich webových stránok O VEĽKOSTI, a obzvlášť dôležité im venovať pozornosť, ak používate redakčné systémy blogov, ako sú WordPress, Joomla alebo Drupal..

Dobrá prípadová štúdia o vplyve doplnkov na rýchlosť webu môže odhaliť, ako sa podarilo dosiahnuť rýchlosť webu z 4,23 sekundy na 1,33 sekundy. Pri analýze webových stránok sa zistilo, že doplnky prispeli k neuveriteľných 86% času načítania webových stránok

Je veľmi dôležité poznamenať, že nejde iba o počet doplnkov, ktoré ste nainštalovali na svoje webové stránky, ale aj o kvalitu; web s 50 doplnkami sa môže načítať oveľa rýchlejšie ako web s 10 doplnkami, ak web s menším počtom doplnkov obsahuje mizerné doplnky; všeobecne sa chcete vyhnúť doplnkom, ktoré načítavajú veľa skriptov a štýlov, doplnkom, ktoré vykonávajú veľa vzdialených požiadaviek, a doplnkom, ktoré pridávajú ďalšie dotazy na databázu na každú stránku na vašom webe.

Doplnky skutočne pomáhajú vylepšiť funkčnosť vašich webových stránok, ale je tiež dôležité používať doplnok, iba ak ste presvedčení, že je to absolútne nevyhnutné.

Ak ste používateľom systému WordPress, možno budete chcieť nainštalovať P3 (Profin Performance Profiler);

P3_performance

Tento doplnok prehľadá všetky vaše doplnky WordPress, aby zistil úzke miesta, a dá vám správu, aby ste videli, ako každý doplnok ovplyvňuje výkon vašich webových stránok..

2. Významne obmedzte alebo odstráňte tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti na vašom webe

Ak si myslíte, že na svojom webe potrebujete 100 tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti, zamyslite sa znova; je ťažké určiť výskum, ktorý vytvára masívny nárast v návštevnosti webových stránok vďaka tlačidlám na zdieľanie v sociálnych sieťach (ak ich číta, príliš veľa tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti zmätí vašich čitateľov), ale prieskum ukazuje, že pomalý web znižuje návštevnosť.

Väčšina tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti používa skript JavaScript, čo môže byť veľmi náročné, pokiaľ ide o výkon; vyskytli sa opakované prípady výpadku Facebooku alebo nejakej inej stránky sociálnych médií, ktoré významne ovplyvňujú rýchlosť webových stránok ľudí, ktorí si nainštalovali tlačidlá zdieľania.

Riešením je obmedziť alebo odstrániť tlačidlá sociálneho zdieľania alebo ich nakonfigurovať tak, aby sa načítavali asynchrónne, aby výpadok konkrétneho webu sociálnych médií nespôsobil spomalenie vášho webu..

tlačidlá sociálneho zdieľania

3. Načítajte analyticky a kód reklamných sietí asynchrónne

Kódy sledovania Analytics a kódy reklamných sietí môžu tiež významne brzdiť rýchlosť vašich webových stránok, najmä ak je vzdialený server pomalý alebo nižší; tomuto problému môžete ľahko zabrániť nakonfigurovaním všetkých kódov sledovania na používanie asynchrónneho zobrazovania; Týmto spôsobom výpadok alebo oneskorenie servera v reklamnej sieti alebo analytickej službe nespomalí váš web.

4. Povoliť vyprší hlavičky

Rýchlosť webových stránok ovplyvňuje niekoľko faktorov, ale doba odozvy servera výrazne prispieva k rýchlosti webových stránok; čím viac žiadostí sa odosiela na váš server, tým pomalšie sa načíta váš web.

Platnosť záhlavia vyrozumie prehliadač návštevníka, kedy má požiadať o určité súbory zo servera oproti vyrovnávacej pamäti prehliadača; Ak je záhlavie skončenia platnosti nakonfigurované tak, že prehliadač vášho návštevníka požaduje súbor iba raz za mesiac a tento súbor bol uložený do jeho vyrovnávacej pamäte od poslednej návštevy, potom jeho prehliadač nebude požadovať tento súbor znova, kým neuplynie mesiac. Je to ako dvojsečný meč, ktorý zvyšuje rýchlosť stránok, pretože obmedzuje počet požiadaviek HTTP na serveri a súčasne znižuje zaťaženie servera, pretože ten istý súbor sa nebude opakovane vyžadovať..

Ak chcete implementovať Expires Headers na svoj web, tento tutoriál od GTmetrix vám ukáže, ako to urobiť.

5. Povoľte vyrovnávaciu pamäť

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte zaisťuje používateľom vašich webových stránok omnoho rýchlejší zážitok uložením verzie vášho webu do prehliadača a poskytnutím tejto verzie, kým sa webový server neaktualizuje alebo kým nedostanete pokyn, aby obnovil verziu svojho webu, v ktorej sa zobrazujú..

Existujú rôzne spôsoby, ako povoliť ukladanie webových stránok do pamäte cache v závislosti od platformy, ktorú používate; pre WordPress môžete nainštalovať nasledujúce doplnky:

 • Celková medzipamäť W3
 • W3 Super Cache

Ak chcete niečo pokročilejšie, choďte do toho a kúpte si WP Rocket (pravdepodobne je to najlepšie!). V prípade Drupalu môžete sledovať tento zdroj.

Tu je viac návodov, ako povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre vaše webové stránky:

 • Ako optimalizovať svoje stránky pomocou vyrovnávacej pamäte HTTP
 • Článok GTmetrix o využití vyrovnávacej pamäte prehliadača

6. Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Väčšina serverov je umiestnená na serveroch v USA. Aj keď tieto webové stránky budú vo všeobecnosti rýchlejšie pre ľudí v USA alebo pre ľudí navštevujúcich službu VPN v USA, váš web bude pre ľudí z iných častí sveta pomalší. CDN rieši tento problém distribúciou súborov vašich webových stránok cez sieť serverov na rôznych miestach sveta, takže niekto, kto sa pokúša navštíviť z Indie, dostane obsluhovaný server v Ázii namiesto zo servera v Európe. To povedie k výraznému zvýšeniu rýchlosti vašich webových stránok.

Matthew Woodward uskutočnil experiment, aby zistil, ako efektívne môžu byť CDN, a zistil, že použitie CDN môže zvýšiť rýchlosť webových stránok až o 60%.

Tu je niekoľko najlepších možností CDN:

 • Cloudflare (ich bezplatný plán je dosť dobrý!)
 • KeyCDN (stojí za vyskúšanie)

7. Získajte lepší webhosting

Zoznam najrýchlejších poskytovateľov webhostinguOspravedlňujeme sa, ale my sme to jednoducho museli hodiť sem …

Ak nefunguje všetko, čo robíte, aby sa váš web zrýchlil, alebo si len všimnete malý, nevýznamný rozdiel v rýchlosti stránok od dodržiavania najlepších postupov, možno je čas zmeniť hostiteľa webu..

V článku pre časopis Smashing Magazine Marcus Taylor odhalil, ako použitý webový hostiteľ ovplyvnil rýchlosť stránok dvoch jeho klientov; obaja klienti majú podobné webové stránky, ale iného poskytovateľa hostingu. Jeden z klientov je hostiteľom spoľahlivého vyhradeného servera, zatiaľ čo ostatní hostitelia na lacnom serveri, výsledkom bol obrovský rozdiel v čase odozvy na server; doba odozvy DNS klienta na vyhradenom serveri bola 7 milisekúnd, zatiaľ čo doba odozvy klienta na lacnom serveri bola 250 milisekúnd. Žiadne vyladenie alebo doplnok nedokáže napraviť taký rozdiel!

Váš webový hostiteľ je veľmi dôležitý, pokiaľ ide o rýchlosť vášho webu, takže si z našich recenzií hostiteľov vyberte niečo dobré. Podľa našich testov a analýz na adrese hostingfacts.com by však títo traja poskytovatelia hostenia mali byť najrýchlejší (<400 ms):

 1. A2 Hosting 320 ms
 2. Hostinger 363 ms
 3. Bluehost 380 ms

Ak ste teda na stavbu svojich stránok nepoužívali tvorcovia webových stránok (napríklad Wix), vykonajte prieskum, aby ste pre svoj web našli najlepší hostiteľ..

8. Téma vášho webu

Aký vplyv má téma vášho webu na rýchlosť na mieste? Veľa! Julian Fernandes bol schopný zmeniť čas načítania svojich webových stránok zo 630 ms na 172 ms iba prepínaním tém; toto bola rovnaká stránka s rovnakým hostiteľom a nič iné sa nezmenilo, ale téma webovej stránky a to viedlo k výraznému zvýšeniu času načítania stránky.

Dokonca ani najlepšia konfigurácia servera neuloží vaše stránky, ak použijete mizerný motív s nafúknutým kódom; nezabudnite vziať do úvahy aj výkon pri hľadaní témy webovej stránky, nielen estetiky.

9. Nainštalujte Google PageSpeed ​​na svoj serverrýchlosť stránky google

Modul PageSpeed ​​je serverový modul s otvoreným zdrojom od spoločnosti Google, ktorý automaticky optimalizuje rýchlosť vašich webových stránok; Vykonáva úpravy servera a súborov podľa osvedčených postupov týkajúcich sa výkonu webových stránok bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek iné.

Ak ste technicky zdatní, môžete si nainštalovať Google PageSpeed ​​sami. Ak nie ste technicky zdatní, môžete požiadať svojho webového hostiteľa / vývojárov, aby ho nainštaloval za vás.

10. Optimalizujte a zmenšite veľkosť obrázka

Neoptimalizované obrázky môžu byť veľmi ťažké, a preto môžu využívať veľa serverových prostriedkov a ich načítanie trvá dlhšie; Ak je priemerná veľkosť obrázka na vašom webe 1 MB alebo 2 MB +, musíte urobiť vážnu prácu. Veľkosť obrázka môžete výrazne znížiť a zároveň zaistiť, že jeho kvalita nebude negatívne ovplyvnená použitím nasledujúcich nástrojov:

 • WP Smush (pre používateľov WordPress)
 • EWWW Image Optimizer (pre používateľov WordPress)
 • Kraken (pre všetkých – Drupal a Joomla)

11. Povoľte kompresiu gzip

Pravdepodobne ste sa pokúsili skomprimovať súbor v počítači a videli ste, čo môže mať za následok masívne zmenšenie veľkosti; 60 MB súbor môže byť skomprimovaný na 5 MB. Kompresia gzip funguje rovnako, ale pre webové stránky; Gzip automaticky komprimuje súbory z vašich webových stránok do súborov zip, čím výrazne znižuje veľkosť súborov a v dôsledku toho zvyšuje rýchlosť vašich stránok..kompresia gzip

V článku Smashing Magazine, na ktorý sme už odkazovali, sa web zmenil z 68 kB na 13 kB výhradne kvôli povoleniu Gzip.

Ak chcete povoliť kompresiu Gzip na svojich webových stránkach, tento sprievodca GTmetrix je dobrým miestom na začiatok.

12. Pravidelne optimalizujte svoju databázu

Toto je často ignorovaný, ale veľmi účinný spôsob, ako zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok; je to obzvlášť efektívne, ak používate WordPress alebo akýkoľvek CMS, ktorý sa vo veľkej miere spolieha na používanie databázy.

Niektoré CMS a doplnky, ktoré inštalujete, sa pri ukladaní údajov veľmi spoliehajú na vašu databázu; tým sa zvýšia údaje uložené v databáze, keď používate CMS / plugin, čím sa vaša webová stránka postupne spomaľuje. Platí to najmä pre doplnky, ktoré ukladajú denníky, štatistiky a údaje o používateľoch. Platí to aj v prípade, že používate program WordPress a povoľujete následné revízie, pingbacky a trackbacky.

Svoj web môžete oveľa rýchlejšie zrýchliť pravidelným čistením databázy, čo je proces, ktorý je možné automatizovať pomocou doplnku WP-Optimize, ak používate WordPress, alebo manuálne (pre iné platformy) podľa tohto návodu..

13. Minifikujte súbory Javascript a CSS

Ak váš web používa veľa súborov JavaScript a CSS, existuje vysoká pravdepodobnosť, že vaše stránky hovoria prehliadaču návštevníka, aby s týmito súbormi zaobchádzal individuálne; To vedie k mnohým požiadavkám, ktoré nakoniec negatívne ovplyvnia rýchlosť vašej stránky. Minimalizácia súborov JavaScript a CSS znižuje počet jednotlivých súborov JavaScript a CSS tým, že ich má na jednom mieste, čím výrazne zvyšuje rýchlosť vašich webových stránok..

14. Skombinujte svoje obrázky na pozadí do obrazových skřítkov

Čím viac žiadostí musí prehliadač používateľa zadať na server, tým bude váš web pre daného používateľa pomalší; väčšina šablón webových stránok sa skladá z viacerých obrázkov na pozadí, a to nakoniec vytvorí niekoľko rôznych požiadaviek vždy, keď sa návštevník pokúsi načítať webovú stránku. Riešením je skombinovať tieto obrázky do jedného, ​​takže prehliadač návštevníka musí pri pokuse o načítanie vašich webových stránok požadovať iba jeden obrázok; to sa dá dosiahnuť pomocou Sprites.

Kombináciou obrázkov na pozadí do obrazových spritov budete môcť znížiť režijné požiadavky, počet bajtov na stiahnutie prehliadača návštevníka a oneskorenie spôsobené spiatočnými okamihmi, ku ktorým dôjde, keď server sťahuje ďalšie zdroje. To povedie k oveľa rýchlejšej webovej stránke.

Môžete použiť SpriteMe na skombinovanie svojich obrázkov do sprites, alebo môžete postupovať podľa návrhov v tomto článku Smashing Magazine..

15. Povoľte HTTP Keep-Alive

Keď sa webový prehliadač návštevníka pokúsi vyžiadať súbor z vášho webového servera, zvyčajne ho uchopí jednotlivo; inými slovami, spojenie sa uzavrie, keď sa súbor uchopí, a potom sa znova otvorí, aby požiadal o nový súbor. To vyžaduje viac procesora, siete a pamäte a nakoniec vedie k pomalšej webovej stránke, ak je na vašom serveri veľa zaťaženia. Ak povolíte udržiavanie protokolu HTTP nažive, všetky žiadosti o súbory na váš server sa budú odosielať prostredníctvom jediného otvoreného pripojenia, čo vedie k oveľa rýchlejšej webovej stránke pre vašich používateľov obmedzením počtu pripojení k serveru..

Môžete povoliť udržiavanie nažive skopírovaním a vložením nižšie uvedeného kódu do súboru .htaccess:

Záhlavie nastavené Spojenie udržiavané nažive

Alebo môžete postupovať podľa týchto pokynov v závislosti od servera.

16. Opravte všetky nefunkčné odkazy na svojich webových stránkach

Aj keď prerušené odkazy vo vašom obsahu neovplyvnia rýchlosť vášho webu, aj keď môžu spôsobiť zlý dojem používateľa, prerušené odkazy v adresách URL JavaScript, CSS a obrázkov môžu spôsobiť, že váš web bude dráždivo spomaľovať; nezabudnite skontrolovať tieto aspekty svojej webovej stránky, či neobsahujú nefunkčné odkazy, a opraviť ich skôr, ako odošlú vašich používateľov.

17. Vyhnite sa horúcim odkazom na obrázky

Hotlinking obrázkov, známy aj ako „inline linking“, je aktom prepojenia s obrázkom na webových stránkach inej osoby namiesto načítania obrázka na vlastný server. Na povrchu sa to javí ako akt, ktorý vám ušetrí veľkú šírku pásma, najmä ak máte web s vysokou návštevnosťou, ale v skutočnosti môže spôsobiť, že váš web bude skutočne pomalý, ak web, ktorý hostí obrázok, na ktorý ste odkazovali, má výpadok. alebo je pomalý.

Či už ide o obrázky vo vašom obsahu alebo obrázky bannerov pre vaše reklamy, nezabudnite ich najprv hostiť na svojom webe, skôr ako na ne vytvoríte odkaz..

18. Obmedzte počet externých žiadostí

Na zabezpečenie plne funkčnej webovej stránky sa musíte spoľahnúť na súbory a zdroje z iných webových stránok; v dôsledku toho musíte vložiť videá, prezentácie a ďalšie multimediálne súbory. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne zlé, ak je príliš veľa alebo ak požadujete externé súbory z pomalých webových stránok, môže to mať vplyv na rýchlosť načítania stránok..

Pokúste sa obmedziť počet externých žiadostí, ktoré vaše webové stránky predložia; ak je to možné, umiestnite na server toľko súborov, koľko len môžete. Pokiaľ ide o iné súbory, nechajte ich na svojich webových stránkach iba od veľmi spoľahlivých webových stránok.

19. Použite spoľahlivý systém správy obsahu

Váš CMS je rámec vašej webovej stránky; Ak používate jednoduché HTML alebo populárne a spoľahlivé CMS ako WordPress alebo Drupal, mali by ste byť v poriadku. Ak však používate menej populárny redakčný systém alebo niečo, čo ste si sami vytvorili, riskujete pomalý web; pred použitím sa uistite, že ste vykonali príslušné testy a urobili správny výskum, aby ste sa uistili, že CMS je rýchly a spoľahlivý.

20. Použite urýchľovač PHP

PHP znižuje potrebu neustále zadávať rovnaké informácie na váš web, ale môže ho pridať k času načítania vášho webu. Môžete skúsiť nahradiť súbory PHP statickými súbormi HTML, ak je to možné, alebo môžete použiť urýchľovač PHP, aby vaše webové stránky oveľa rýchlejšie zrýchlili, ak sa spolieha na PHP veľmi.

Táto položka na Wikipédii obsahuje zoznam niekoľkých urýchľovačov PHP, ktoré môžete použiť.

21. Zabráňte ostatným v prepojení vašich obrázkov

Rovnako ako je dôležité zabrániť tomu, aby sa obrázky ostatných ľudí nerozpojovali, mali by ste tiež zabrániť ostatným v tom, aby si svoje vlastné obrázky prepojili.

Keď ľudia hotlink odkazujú na vaše obrázky, v podstate kradnú vašu šírku pásma, pretože váš server dostane požiadavku zakaždým, keď sa ich čitatelia pokúsia zobraziť obrázky na svojich webových stránkach. Tomu môžete zabrániť zakázaním hotlinkingu obrázkov hostených na vašom serveri.

Tento článok o Hongkiat vás naučí, ako zabrániť prepojeniu vašich obrázkov za horúca, a tento nástroj vám pomôže automaticky vygenerovať súbor .htaccess, ktorý zabraňuje rýchlemu prepojeniu vašich obrázkov..

Váš ťah – Otestujte rýchlosť svojich webových stránok

Otestujte rýchlosť svojich stránokPo implementácii vyššie uvedených návrhov by ste mali pokračovať a otestovať rýchlosť svojich webových stránok, aby ste zistili, či sú nejaké rozdiely (ak vidíte rozdiel, zanechajte komentár nižšie). Tu sú naše najlepšie odporúčania na testovanie rýchlosti vašich webových stránok:

Test rýchlosti webových stránok Pingdom: Pomocou tohto nástroja by ste sa mali zamerať na skrátenie času načítania stránky a zníženie počtu požiadaviek na server. Tento nástroj tiež porovnáva rýchlosť vašich webových stránok s inými webovými stránkami online.

GTMetrix: Tento nástroj analyzuje rýchlosť vašej webovej stránky pomocou štatistík Google Pagespeed Insights a Yslow a poskytuje hodnotenie od A do F. Poskytuje tiež návrhy na zlepšenie.

Analyzátor webových stránok: Tento nástroj poskytuje informácie o veľkosti stránky a čase sťahovania webových stránok a ponúka návrhy na zlepšenie času načítania stránok..

Štatistiky služby Google Pagespeed: Mali by ste sa zamerať na skóre bližšie k 100. Obsahuje tiež nástroj na testovanie rýchlosti mobilných zariadení, ktorý môžete použiť.

Yslow: Tento nástroj analyzuje rýchlosť vašich webových stránok na základe pravidiel spoločnosti Yahoo !..

Test webovej stránky: Čím bližšie je vaše skóre 100, tým rýchlejšie je váš web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector