Ako vytvoriť webovú stránku od nuly

Chcete vytvoriť webovú stránku od nuly, ale neviete ako? Ste na správnom mieste, napísali sme tento komplexný sprievodca 7 000+ slovami práve pre vás! Nezáleží na tom, či chcete založiť blog alebo vytvoriť webovú stránku pre svoju firmu. Na konci budete mať plne funkčný web a budete vedieť, ako vykonať základné úpravy dizajnu a pridať obsah.


Nie, nie je ťažké to urobiť. A nie, nepotrebujete zručnosti v oblasti kódovania a navrhovania, aby ste prišli s krásnym profesionálnym webom.

Pomocou metód, ktorými sa zaoberáme v tomto článku, budete môcť umiestniť funkčný web približne za hodinu (od začiatku do konca). Nebudeme používať kódovanie HTML alebo CSS (tie trvajú príliš dlho), takže všetko, čo skutočne potrebujete, je vykonať kroky, ktoré vám poskytneme, kliknite sem a kliknite sem, kým sa nedokončí.

Ak budete postupovať podľa všetkého, čo hovoríme v tomto článku, budete mať svoju vlastnú doménu a funkčný web WordPress bez toho, aby ste si museli najímať profesionálnych webových dizajnérov (tí sú drahí, viete).

Ako vytvoriť webovú stránku

Contents

Prečo používame WordPress

Predtým, než čokoľvek iné, chceme vedieť, že na vytvorenie vašich webových stránok použijeme platformu WordPress. Áno, existujú aj ďalšie platformy (nazývané aj systémy na správu obsahu alebo CMS) – ale veríme (na základe skúseností), že je to najlepšia voľba pre vytváranie webových stránok.

Pozrite sa na najnovšie štatistiky používateľov zo služby BuiltWith (úžasný nástroj, ktorý vám môže povedať, čo technika konkrétna webová stránka používa, určite sa odporúča, aby sa točil).

 • * WordPress – 52%
 • ** Wix – 7%
 • * Joomla – 4%
 • ** SquareSpace – 4%
 • * Progress Sitefinity – 4%
 • ** Weebly – 2%

referencie:

* Zadarmo
** Platené

Logo WordPress

Ako vidíte, veľa majiteľov webových stránok, vývojárov a dizajnérov uprednostňuje používanie platformy WordPress. Povedali sme vám, že použitie tohto porovnávacieho nástroja s inými tvorcami webových stránok a platformami CMS je veľmi jednoduché. A samozrejme, je to ľahšie a rýchlejšie, než keby ste začínali od nuly pomocou HTML a CSS. Ak nie ste odborníkom na kódovanie, môžete dokonca skončiť s priemerne vyzerajúcou stránkou. Zatiaľ čo s programom WordPress môžu aj začiatočníci prísť s profesionálne vyzerajúcimi a atraktívnymi webmi tak, že vyberú slušnú tému WordPress..

Výhody a nevýhody používania WordPress

Možno sa pýtate, aké sú jeho výhody a nevýhody, pokiaľ ide o používanie WordPress. Budeme sa zaoberať otázkami v tejto časti.

Najprv sa pozrieme na výhody:

 • Zadarmo – Áno, ZADARMO. To samo hovorí veľa, však? Funkčnosť vášho webu WordPress môžete tiež rozšíriť pomocou doplnkov ZDARMA vo forme doplnkov. A tiež získate ZDARMA podporu od samotných vývojárov a ostatných používateľov. V skutočnosti nájdete veľa výukových programov WordPress iba na YouTube.
 • Flexibilný – so svojimi prispôsobiteľnými nastaveniami môžete používať WordPress pre malé i veľké podniky. Je to tiež populárna platforma pre internetové obchody.
 • Nevyžadujú sa žiadne znalosti a zručnosti v oblasti kódovania – Výučba HTML / CSS môže trvať mesiace, kým si vytvoríte slušne vyzerajúcu webovú stránku. S programom WordPress môžete funkčnú webovú stránku umiestniť za hodinu – alebo za deň, ak naozaj chcete prispôsobiť množstvo nastavení na svojom webe. V každom prípade si môžete byť istí, že váš web bude vyzerať profesionálne (napríklad profesionáli!).
 • Dostupné témy a doplnky – WordPress prichádza s bezplatnými témami, dostupnými témami a drahými témami (prémiové témy môžu stáť 100 dolárov a viac). Aj keď je veľa doplnkov zadarmo (s možnosťou darovania), existujú aj platené doplnky, ktoré si môžete zvoliť. Nezabúdajte však, že s bezplatnými a dostupnými môžete robiť veľmi dobre (v skutočnosti skvelé).
 • Užívateľsky prívetivý – Začiatočníci sa ľahko dokážu naučiť používať WordPress. Profesionáli (dokonca aj tí, ktorí majú skúsenosti s kódovaním) tiež ocenia rýchle a časovo náročné funkcie systému WordPress.

A teraz, pre nevýhody:

 • Učebná krivka – Úplné zvládnutie používania programu WordPress trvá nejaký čas a trpezlivosť – to sa však dá očakávať od každej novej úlohy. Ak ju používate prvýkrát, neočakávajte prechádzku v parku. S týmto príspevkom v tutoriáli je to však ako mať nás po svojom boku. Zoberieme vás za ruku a pomôžeme vám s ňou (to ešte viac zjednoduší výučbovú krivku).
 • Bugs – No jo, niektoré témy a doplnky WordPress môžu obsahovať chyby. Ich vývojári však vždy pracujú na aktualizácii a vylepšovaní svojho softvéru z chýb. Chyby sú tiež bežné (a dajú sa očakávať) na internete. Z tohto dôvodu odporúčame pri výbere a používaní tém (ako aj doplnkov) vždy kontrolovať recenzie a hodnotenia používateľov..

Dobre, zvážili sme výhody a nevýhody používania WordPress a odporúčame ho začiatočníkom aj profesionálnym tvorcom webových stránok. Celá práca na vytvorení webového servera je teda oveľa rýchlejšia a jednoduchšia. Nehovoriac o tom, že s jednoduchým doplnkom (ako je napríklad SEO) máte webovú stránku, ktorú budú milovať aj spoločnosti Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje..

Ako vytvoriť webovú stránku – Váš sprievodca krok za krokom

Tu sme – pripravte sa na vytvorenie svojich webových stránok. Toto sú základné kroky, ktoré treba dodržať:

 1. Zaregistrujte si doménové meno a získajte webhosting.
 2. Nastavte si svoj web.
 3. Navrhnite svoje webové stránky.
 4. Pridajte obsah na svoj web.
 5. Pridajte doplnky na svoj web.

Budeme sa zaoberať každým z nich podrobne nižšie (spolu s krok za krokom). Toto je veľmi ľahké, pretože sme zjednodušili kroky. Potom, keď ste skončili a web je aktívny, pridali sme ďalších 20 krokov, aby ste sa dostali na pravú nohu (tieto sú voliteľné, ale váš život môže byť oveľa jednoduchší).

1. Zaregistrujte si doménové meno a získajte webhosting

Webový hosting

Prečo by ste mali získať doménové meno a webhosting? Naozaj nemáte na výber :).

 • Názov domény – Toto je vaša adresa URL alebo internetová adresa. Vyzerá to asi takto: www.yourwebsite.com.
 • Webhosting – túto službu potrebujete na zviditeľnenie obsahu svojich stránok na webe. Váš poskytovateľ webhostingu je poskytovateľ, ktorý skutočne hostí súbory vašich stránok.

Ak chcete získať doménové meno a hosting, dôrazne vám odporúčame ísť s programom SiteGround. Sú najlepším poskytovateľom hostingu, ktorý spoločnosť WordPress oficiálne odporúča pre WordPress, a majú viac dátových centier na celom svete, aby sa minimalizovali časy načítania stránok. Obaja môžu zaregistrovať vaše doménové meno a hostiť vaše nové stránky. Ak chcete urobiť ďalší výskum, máme všeobecné porovnanie webhostingu, jedno pre Austráliu, Kanadu a ďalšie.

Poznámka: Ak už máte doménové meno u iného registrátora domén (napríklad NameCheap, GoDaddy, atď.) A chceli by ste ho použiť, môžete ho bez problémov sledovať, ale stačí prejsť na svoj účet registrátora, prejdite na svoj doménový server názvov. nastavenia a vložte do nich nameservery SiteGrounds, akonáhle si zakúpite hostingový balík od SiteGround (viac informácií tu).

Ak chcete pokračovať v získaní názvu domény a webhostingu, postupujte takto:

 1. Prejdite na stránku siteground.com
 2. Prejdite na kartu hostenia.
 3. Kliknite na položku Webhosting.
 4. Krok č. 3 vás dovedie na stránku s 3 možnosťami:
 • Začiatok
 • GrowBig
 • GoGeek

Odporúčame zvoliť prvú možnosť (spustenie). Balík Startup je vhodný pre začiatočníkov. Nezabúdajte, že svoj plán môžete kedykoľvek inovovať alebo downgrade (podľa potreby)..

Hostingové balíčky pre stránky

 1. Kliknite na možnosť Získať plán
 2. Krok č. 5 vás dovedie na stránku Vybrať doménu. Ak ešte nemáte názov domény, kliknite na možnosť „Registrovať novú doménu“. Ak už máte doménové meno a potrebujete iba webhosting, kliknite na „Už mám doménu“.
 3. Pomyslite na názov domény a zadajte ho do prázdneho poľa. Napríklad spoločnosť xyzcompany.
 4. V predvolenom nastavení je rozšírenie (koncová časť adresy vášho webu) nastavené na .com. Nechajte to tak, aj keď vidíte, že máte ďalšie možnosti.
 5. Kliknite na Pokračovať. V tomto kroku sa dostanete na stránku Blahoželáme (k výberu názvu dostupnej domény).

Poznámky:

 • Názov vašej domény bude závisieť od vášho typu webových stránok – napríklad ak ide o web spoločnosti alebo osobný blog. Môžete sa rozhodnúť používať názov spoločnosti pre webovú stránku firmy alebo svoje meno pre osobný web.
 • Odporúčame ísť na .com (prvá možnosť), .net (druhá možnosť) alebo .org (tretia možnosť). Jedná sa o najbežnejšie používané a veľa ľudí ich už považuje za serióznych (tu nás znepokojuje branding a autorita).
 • Pripravte si niekoľko doménových mien (možností), pretože výber dostupného názvu domény môže byť dosť ťažký. Zahrajte si s niekoľkými možnosťami a určite nájdete tú najlepšiu (ktorá je k dispozícii) pre vás.

Informácie o účte lokality

 1. Po dokončení kroku č. 9 sa dostanete na stránku Kontrola a dokončenie. Vyplňte všetky požadované informácie, napríklad:
 • Informácie o účte – vaša e-mailová adresa a heslo.
 • Informácie o klientovi – Vaša krajina, meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo atď.
 • Informácie o platbe – číslo vašej kreditnej karty, uplynutie platnosti karty atď.
 • Informácie o kúpe – Váš plán (StartUp, ak ste postupovali podľa nášho návrhu). V rozbaľovacej ponuke Obdobie je tiež potrebné zvoliť dĺžku času, počas ktorého bude vaša hostingová služba (napr. 12 mesiacov)..
 • Extra služby – Uistite sa, že je začiarknuté políčko „Registrácia domény“. Odporúčame tiež získať možnosť ochrany osobných údajov domény (kliknutím na začiarkavacie políčko), aby vaše registračné informácie zostali súkromné ​​(nikto nebude vedieť, kto je vlastníkom vašich stránok – kvôli vašej ochrane pred spamom).

Informácie o nákupe na webe

 1. Krok č. 10 vám ukáže celkovú sumu, ktorú bude váš nákup / služba stáť. Budete tiež musieť potvrdiť (začiarknutím políčka), že ste si prečítali ich zmluvné podmienky.
 2. Kliknutím na tlačidlo Pay Now (Platiť teraz) dokončíte proces získania názvu vašej domény a hostingovej služby z lokality SiteGround.

Poznámka: Po dokončení vyššie uvedených krokov už budete mať doménové meno a webhosting. blahoželanie!

Platba za pozemok

2. Nastavte si svoj web

Inštalácia nástrojov WordPress

Teraz, keď už máte doménové meno a webhosting, je čas, aby ste si vytvorili svoj web inštaláciou WordPress. Nemusíte sa obávať, existuje možnosť inštalácie jedným kliknutím, ktorá vám umožní rýchlo nastaviť WordPress (opäť nie sú potrebné žiadne znalosti kódovania). Na výber sú 2 spôsoby:

 • Metóda 1 – Inštaláciou jedným kliknutím
 • Metóda 2 – Prostredníctvom Softaculous inštalácie

Nižšie vám ukážeme podrobné informácie.

SiteGround cPanel

Metóda 1 – Inštalácia jedným kliknutím

 1. Prihláste sa do svojho účtu Siteground. Použite poverenia uvedené v kroku č. 10 v predchádzajúcej časti (Informácie o účte). Nezabudnite, že toto (váš účet SiteGround) je miesto, kde pôjdete kúpiť domény (ďalšie) a upgradovať alebo znížiť váš plán. Upozorňujeme, že nebudete môcť pristupovať na svoje webové stránky WordPress s rovnakými podrobnosťami (viac informácií o vašich povereniach pre WordPress sa dozvieme neskôr v tomto príspevku).
 2. Kliknite na svoje účty.
 3. Kliknite na položku Spravovať účty. Zobrazí sa tu váš účet domény a kombinácia hostenia.
 4. Kliknite na tlačidlo cPanel vedľa vašej domény a hostiteľského balíka (oranžové tlačidlo).
 5. Kliknite na položku Zabezpečiť prístup k cPanel.
 6. Kliknite na Pokračovať.
 7. Krok č. 6 vás dovedie na stránku s množstvom vecí. Vyhľadajte časť Nástroje WordPress a kliknite na položku WordPress.
 8. Krok č. 7 vás dovedie na stránku inštalácie WordPress. Kliknite na tlačidlo Inštalovať umiestnené v ľavom hornom rohu. Máte tiež možnosť kliknúť na tlačidlo Inštalovať teraz pod stránkou (sú rovnaké).
 9. Krok č. 8 vás dovedie na stránku, kde môžete prispôsobiť svoje nastavenia WordPress. Postupujte takto:
 • V rozbaľovacej ponuke protokolu domény vyberte toto: http: // www.
 • Ak chcete použiť možnosť In Directory, nechajte ju prázdnu.

Inštalácia programu WordPress jedným kliknutím

 1. Na aktuálnej stránke sa posúvajte nadol, kým sa nezobrazí Nastavenia stránky. Tu si prispôsobíte názov a popis svojho webu – pre návštevníkov svojich stránok a pre účely SEO (tieto sa objavia pri vyhľadávaní). Je potrebné urobiť tieto kroky:
 • Názov webu hovorí „Môj blog“ – zmeňte ho na názov svojho skutočného webu, napríklad názov vašej domény (napr. Spoločnosť XYZ).
 • V popise stránky sa uvádza „Môj blog WordPress“ – zmeňte ho na popis svojej vlastnej stránky (napr. Oblečenie Online Shop).
 • Zmeňte používateľské meno správcu na jednu z vašich možností. Toto poverenie použijete na prístup na svoje stránky WordPress.
 • Zmeňte heslo správcu na nové (malo by byť silné a ťažké uhádnuť). Toto heslo budete používať s používateľským menom Admin vyššie uvedeným na prístup na back-end svojich stránok.
 • Pre možnosť e-mailu ju môžete nechať tak, ako je, a jednoducho posielať e-maily prijaté ďalej na svoj e-mailový účet pre váš web. Môžete sa tiež rozhodnúť zmeniť ho na aktuálny e-mail a prijímať správy priamo v uvedenom e-mailovom účte.
 1. Kliknite na tlačidlo Uložiť.
 2. Krok 11 vás privedie na stránku Gratulujeme (za dokončenie inštalácie WordPress).

Poznámky:

 • Ak použijeme náš predchádzajúci príklad, návštevníci vašich stránok sem prejdú (je to adresa URL vašich stránok):

http://www.xyzcompany.com.

 • Stále používate ten istý príklad, prejdete sem, aby ste upravili svoje stránky (je to vaša administratívna adresa URL):

http://www.xyzcompany.com/wp-admin.

Poznámka: Toto je back-end vášho webu a budete sa musieť prihlásiť tu, ak chcete poslať niečo nové alebo drotár s nastaveniami svojho webu.

 • Ak sa chcete prihlásiť do svojho administračného panela WordPress, použite svoju admin URL a zadajte svoje užívateľské meno a heslo administrátora (pozri krok # 10). Potom ste tu!

Metóda 2 – Via Softaculous Inštalácia

Aj keď dôrazne odporúčame použiť metódu 1 (Inštalácia jedným kliknutím na WordPress), radi by sme vám ukázali vašu ďalšiu možnosť. Tentoraz budete musieť nainštalovať WordPress pomocou Softaculous.

Tu je postup na použitie tejto metódy:

 1. Vykonajte kroky 1 až 6 v prvej metóde.
 2. V časti AutoInstallers vyhľadajte ikonu Softaculous a kliknite na ňu.
 3. Krok č. 2 vás dovedie na stránku, kde si môžete vybrať softvér, ktorý chcete nainštalovať. Vyhľadajte WordPress a kliknite naň.
 4. Vykonajte kroky 8 až 11 v prvej metóde.

Poznámka: Krok č. 4 vás dovedie na stránku Gratulujeme (za úspešnú inštaláciu WordPress).

Tlačidlo inštalácie WordPress

3. Navrhnite svoj web

Navrhovanie vašich webových stránok vo veľkej miere závisí od vašej témy (presnejšie od vybratej témy). Konkrétna téma, ktorú vyberiete, bude čiastočne definovať vašu značku.

Na nájdenie správnej témy WordPress pre svoje stránky by ste mali vynaložiť veľa času a úsilia (ak vytvárate obchodné stránky, mali by ste hľadať napríklad obchodné témy). V tejto časti však nebudeme tráviť toľko času výberom témy (toto je iba príklad, ktorý treba sledovať). Okrem toho môžete kedykoľvek zmeniť svoje motívy – stačí si teda vybrať čokoľvek, čo je pre vás pekné a príťažlivé.

V predvolenom nastavení je už vaša inštalácia WordPress dodávaná s témou pripravenou na použitie. Ak chcete, môžete sa uspokojiť. Napriek tomu odporúčame zvoliť inú tému WordPress (pretože predvolene sa používajú štandardné témy a my chceme jedinečný vzhľad stránky, nie?). Takže choďte do toho a vyberte si tému pre svoj web a majte na pamäti nasledujúce veci:

 • Na výber je viac ako 1 500 motívov WordPress.
 • Mnoho tém WordPress je zadarmo.
 • Témy WordPress sú vysoko prispôsobiteľné, takže si môžete skutočne vytvoriť jedinečnú stránku.

Aby sme vám dali predstavu, inštalujeme tému hneď teraz. Nasleduj tieto kroky:

 1. Prihláste sa na svoje stránky WordPress pomocou adresy URL správcu (samozrejme použite svoje používateľské meno a heslo správcu).
 2. Na hlavnom paneli WordPress prejdite na položku Vzhľad (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Témy.
 4. Kliknite na Pridať nový motív.
 5. Na stránke Pridať témy vyhľadajte vyhľadávacie pole a zadajte kľúčové slová pre uprednostňovanú tému. V tomto príklade vložíme tieto kľúčové slová: modrý, dva stĺpce.
 6. Pozrite sa na výsledky a vyberte tému. Pre kľúčové slová, ktoré sme použili, sa ukázali 2 výsledky – pôjdeme na tému Modrá planéta.
 7. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.
 8. Po úspešnej inštalácii kliknite na Aktivovať.

Témy WordPressPoznámky:

 • Krok č. 8 automaticky zmení motív vašej stránky z predvoleného na nový.
 • Témy môžete meniť bez straty predchádzajúceho obsahu.
 • Ak zistíte, že nejaký obsah chýba (po zmene témy), jednoducho zvoľte iný (tieto dve témy nemusia byť navzájom kompatibilné).

4. Pridajte obsah na svoj web

V tomto kroku sa dozviete viac o pridávaní stránok na svoje stránky, o vytváraní ponúk, pridávaní príspevkov a úpravách príspevkov.

Kroky na pridanie základných stránok na váš web

Vďaka stránkam na vašom webe sa to stane viac organizovaným a príťažlivým pre vaše publikum. Tieto stránky tiež predstavujú určité sekcie a funkcie na vašom webe. Ak chcete pridať stránky, postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoju webovú adresu správcu WordPress.
 2. Na informačnom paneli prejdite na stránky (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Krok č. 3 vás dovedie na stránku, ktorá vyzerá ako Microsoft Word. Do oblasti Titul napíšte názov stránky (napr. About). Do textovej oblasti zadajte svoju správu (v tomto príklade niečo o vašom webe, spoločnosti alebo firme).
 5. Kliknite na Publikovať.

Kroky na vytvorenie ponúk na vašom webe

Ponuka WordPressPoužívanie ponúk pre navigáciu uľahčí návštevníkom vašich stránok nájsť na webe to, čo hľadajú. Tu sú kroky:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na Vzhľad (nachádza sa na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na položku Ponuky.
 4. Kliknite na Vytvoriť nové menu a pomenujte ho napríklad Primárne menu alebo Hlavné menu. Upozorňujeme, že niektoré témy už majú predvolené ponuky.
 5. Položky pridajte do ponuky kliknutím na stránky, ktoré ste už vytvorili (umiestnené na ľavej strane). Môžete kliknúť na stránku Informácie a ďalšie stránky, ktoré ste už vytvorili pri vytváraní ponúk. Upozorňujeme, že nové stránky môžete do svojej ponuky jednoducho pridať, keď budú dostupné.
 6. Po kontrole všetkých potrebných stránok kliknite na položku Pridať do ponuky.
 7. Kliknite na tlačidlo Uložiť.

Poznámky:

 • Ak chcete reorganizovať položky v ponuke, jednoducho ich presuňte myšou (hore a dole).
 • Kliknutím na kartu Správa umiestnení vyberte, kde sa majú ponuky zobrazovať.

Kroky na pridanie príspevkov na váš web

Ak chcete na svoj web pridať nový článok, postupujte takto:

 1. Otvorte informačný panel WordPress.
 2. Nájdite sekciu Príspevky v ponuke (ľavý bočný panel).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Na stránke editora zadajte názov a text článku.
 5. Kliknutím na začiarkavacie políčko vyberte kategóriu článku zo zoznamu kategórií (na pravej strane).
 6. Kliknite na Publikovať.

WordPress Pridať nový príspevok

Kroky k úprave príspevkov na vašom webe

Príspevky môžete niekedy opraviť a aktualizovať. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na položku Príspevky (v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Všetky príspevky.
 4. V zozname príspevkov vyhľadajte príspevok, ktorý chcete upraviť, a kliknite na tlačidlo Upraviť (nachádza sa pod názvom príspevku).

5. Pridajte doplnky na svoj web

Doplnky WordPress Pridať nové

Doplnky sú rozšírenia WordPress určené na rozšírenie funkcií a funkcií témy. Ak potrebujete konkrétnu funkciu, ktorá nie je zabudovaná do aktuálneho / vybraného motívu, môžete namiesto toho použiť doplnok.

Pravda je, že pridanie doplnkov na vaše stránky WordPress vám umožní vyťažiť maximum z vašej témy. V skutočnosti nevieme o žiadnych používateľoch WordPress, ktorí nepoužívajú doplnky. Okrem veľmi užitočných je väčšina doplnkov zadarmo (niektoré prichádzajú s možnosťou darovania).

Tu je postup na inštaláciu doplnku:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na položku Doplnky (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Na stránke Pridať nový vyhľadajte doplnok zadaním jeho názvu (napr. Kontaktný formulár 7). Môžete tiež zadať kľúčové slová, ak nehľadáte konkrétny doplnok (napr. Kontaktný formulár).
 5. Keď sa zobrazia výsledky, kliknite na doplnok.
 6. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.
 7. Kliknite na položku Aktivovať.

Ako nainštalovať kontaktný formulár 7

Kontaktný formulár WP 7

Vo vyššie uvedenom príklade sme použili kontaktný formulár 7 (na vyhľadanie doplnku kontaktného formulára), pretože práve teraz je to najpopulárnejší kontaktný formulár pre WordPress. Vďaka tomuto doplnku (ako u väčšiny doplnkov pre kontaktné formuláre) budú môcť návštevníci vašich stránok posielať e-maily priamo z vášho webu (je to bezpečné, efektívne a rýchle).

Ako príklad uvedieme inštaláciu doplnku, nižšie uvádzame kroky na inštaláciu kontaktného formulára 7.

 1. Prihláste sa do svojho správcovského informačného panela WordPress.
 2. Prejdite na položku Doplnky (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Na stránke Pridať nový vyhľadajte vyhľadávacie pole a napíšte „Kontaktný formulár 7.“
 5. Keď uvidíte doplnok Contact Form 7, stiahnite ho kliknutím na Install Now.
 6. Po úspešnej inštalácii kliknite na Aktivovať.
 7. Vráťte sa na hlavný panel a kliknite na položku Kontakt (teraz je zahrnutá v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 8. Krok č. 7 vás dovedie na stránku Kontaktných formulárov, kde sa v zozname položiek zobrazí „Kontaktný formulár 1“ (ak ho používate prvýkrát, mala by existovať iba jedna). Kliknutím na krátky kód kontaktného formulára ho skopírujete do svojej schránky. Skrátený kód vyzerá takto: [contact-form-7 id = „123“ title = „Form for Contact Page“].
 9. Prilepte skrátený kód na stránku, príspevok alebo do textového widgetu (ak chcete umiestniť kontaktný formulár na bočný panel webu). V tomto príklade ho však umiestnime na stránku, aby sme vytvorili kontaktnú stránku.

Už sme skoro tam. Ak chcete dokončiť kroky na vytvorenie kontaktnej stránky pomocou kontaktného formulára 7, vykonajte tieto ďalšie kroky:

 1. Prejdite späť na informačný panel WordPress.
 2. Prejsť na stránky (v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. V editore Pridať novú stránku zadajte do poľa názvu „Kontakt“ alebo „Kontaktujte nás“.
 5. Do časti tela tela prilepte skrátený kód Kontaktného formulára 7 (pozri krok č. 8 z predchádzajúcej časti).
 6. Kliknite na Publikovať.

Vytvorili ste svoj web!

Vykonajte VŠETKY kroky, ktoré sme podrobne opísali vyššie, a budete mať svoj vlastný pracovný web. Nižšie sú uvedené niektoré ďalšie dôležité veci, ktoré musíte urobiť po vytvorení svojej webovej stránky. Tieto veci sú potrebné na vylepšenie, aby ste zaistili úspech vašej stránky (aby bola používateľsky prívetivá aj pre vyhľadávače). Zahŕňa to konfiguráciu niektorých predvolených nastavení na vašom webe WordPress a inštaláciu doplnkov podľa vašich konkrétnych potrieb.

20 vecí, ktoré musíte urobiť po vytvorení webovej stránky

Pamätajte, že WordPress je užívateľsky prívetivá platforma a je veľmi ľahké sa s ňou hádať. Je tiež vysoko prispôsobiteľná pomocou doplnkov. Po dokončení inštalácie a nastavenia vášho webu je potrebné urobiť 20 ďalších vecí:

 1. Odstráňte falošný / ukážkový obsah WordPress
 2. Obnovte svoje heslo WordPress
 3. Upravte názov svojej stránky a slogan
 4. Upravte nastavenie dátumu a času na svojom webe
 5. Nastavte jazykové preferencie na svojich stránkach
 6. Vytvorte pre svoj web základné stránky
 7. Zadajte štruktúru trvalých odkazov na svojich stránkach
 8. Aktualizujte svoj profil WordPress
 9. Upravte a prispôsobte bočný panel (-y) vášho webu
 10. Nastavte svoju domovskú stránku a zdroj blogov
 11. Vytvorte pre svoj web kategórie príspevkov
 12. Nakonfigurujte nastavenia komentárov na svojich stránkach
 13. Nakonfigurujte možnosť členstva na svojich stránkach
 14. Pridajte na svoje stránky ďalších používateľov
 15. Aktualizujte verziu WordPress svojich stránok
 16. Pridajte na svoj web WordPress zoznam pingov
 17. Naplánujte si zálohu svojho webu
 18. Nahrajte logo favicon svojho webu
 19. Odstráňte všetky nepoužité doplnky na vašom webe WordPress
 20. Vyčistite a usporiadajte informačný panel WordPress

Nižšie uvádzame podrobné pokyny, ako ich všetky vykonať.

# 1 – Odstráňte fiktívny / vzorový obsah WordPress

Vzorový príspevok WP

Pri prvej inštalácii programu WordPress na svoje webové stránky príde vzorový príspevok s názvom „Ahoj svet“. Pokiaľ ide o telo, povie to niečo ako: „Toto je váš prvý príspevok.“ Netreba dodávať, že tento príspevok nebudete mať k dispozícii, pretože slúži iba ako ukážka pre nových používateľov. Ak chcete odstrániť tento falošný obsah, postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na stránky.
 3. Kliknite na všetky stránky.
 4. Nájdite názov Hello World a kliknite na kôš (nachádza sa v dolnej časti príspevku).

Poznámky:

 • Ak na webe zverejníte príspevok Hello World, vaše publikum odhalí, že ide iba o nový web (zatiaľ bez oprávnenia)..
 • Profesionálne webové stránky neuchovávajú fiktívny obsah Hello World – takže sa ubezpečte, že sa ich čo najskôr zbavíte.

# 2 – Obnovte svoje heslo WordPress

Správa používateľov WordPress

Po inštalácii programu WordPress cPanel budete musieť okamžite zmeniť svoje heslo, aby sa vaša stránka stala bezpečnejšou. Tu je postup, ako to urobiť:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejsť na Používatelia (v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na svoj profil.
 4. Kliknite na Generate Password.
 5. Kliknite na Aktualizovať profil.

Poznámky:

 • Zapíšte si svoje nové heslo, pretože toto heslo budete používať pri nasledujúcich prihláseniach.
 • Ak ste už vytvorili nové heslo podľa pokynov, ktoré sme dostali v jednej z predchádzajúcich sekcií vyššie (Krok 2 – Nastavenie metódy 1, inštalácia jedným kliknutím, krok č. 10), môžete tento krok preskočiť.

# 3 – Upravte názov stránok a slogan

Názov nadpisu stránky WordPress

Názov a slogan vašej stránky je možné vidieť na domovskej stránke aj na karte prehliadača – preto je veľmi dôležitý pre účely budovania značky. Tu je postup na úpravu týchto polí:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (nachádza sa na ľavom bočnom paneli na informačnom paneli)..
 3. Kliknite na Všeobecné.
 4. Krokom 3 sa dostanete na stránku Všeobecné nastavenia. Zobrazí sa pole pre názov stránky (uvádza sa na webe WordPress) a na slogan (v ktorom je uvedené, že sa sem nachádza váš slogan). Upravte obe polia kliknutím do poľa a zadaním vlastného názvu a sloganu.
 5. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Poznámky:

 • Názov môže byť názov vašej spoločnosti, názov obchodu alebo názov domény.
 • Váš slogan môže byť čokoľvek, čo popisuje vaše stránky alebo obsah. Mohlo by to byť vaše heslo, vyhlásenie o misii alebo niečo v tomto zmysle.
 • Môžete tiež zvoliť, aby ste dostali prázdny slogan – výsledkom bude čisto vyzerajúca karta prehliadača, keď ľudia navštívia váš web.

# 4 – Upravte nastavenie dátumu a času na svojom webe

Nastavenia času WP

Konfiguráciou nastavení dátumu a času môžete prevziať kontrolu nad tým, ako sa budú prvky dátumu a času zobrazovať na vašom webe. Kroky, ako to urobiť, sú uvedené nižšie.

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (v ponuke na ľavom bočnom paneli)
 3. Kliknite na položku Všeobecné.
 4. Krok č. 3 otvorí stránku Všeobecné nastavenia a môžete nakonfigurovať nasledujúce položky:
 • Časové pásmo – napr. UTC + 0
 • Formát dátumu – napr. 24.03.2019, 03/24/2019 atď.
 • Formát času – napr. 12:30, 12:30 atď.
 • Týždeň začína – vyberte z rozbaľovacej ponuky (predvolená hodnota je v pondelok).
 1. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny

Poznámky:

 • Nastavenia času a dátumu sú obzvlášť dôležité pre blogerov, ktorí pravidelne uverejňujú príspevky na svojich blogoch.
 • Nastavenie času a dátumu na vašich stránkach je tiež dôležité, ak plánujete príspevky na budúce zverejnenie.

# 5 – Nastavte jazykové preferencie na svojich stránkach

Máte možnosť zvoliť si jazyk, ktorý chcete používať na svojich webových stránkach. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na položku Všeobecné.
 4. V kroku č. 3 sa dostanete na kartu Všeobecné nastavenia. Posuňte zobrazenie nadol, kým nenájdete sekciu Jazyk stránok.
 5. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku a vyberte konkrétny jazyk – napr. Anglické Spojené štáty).
 6. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

# 6 – Vytvorte základné stránky pre svoj web

WordPress Pridať stránku

Predtým, ako začnete naplniť svoj web obsahom (príspevkami), musíte najskôr vytvoriť základné stránky. V skutočnosti je vytváranie stránok ideálne skôr, ako sa vytvoria ponuky (samozrejme, môžete tiež pridať novo vytvorené stránky do svojho menu).

Už sme vám ukázali, ako vytvoriť kontaktnú stránku v jednej z vyššie uvedených sekcií. Okrem stránky Kontakt však musíte tiež vytvoriť stránku O aplikácii a ďalšie stránky, ktoré sú relevantné pre váš konkrétny web. V tejto sekcii vám ukážeme, ako vytvoriť stránku About (ďalšie stránky môžete vytvoriť rovnakým spôsobom). Kroky sú uvedené nižšie.

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na Stránky (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Krok č. 3 vás dovedie na stránku Pridať novú. Do poľa Názov zadajte slovo „About“.
 5. Vyplňte do tela editora obsahu svoju správu o vašej spoločnosti, blogu alebo vyhlásení o poslaní (prečo ste si vytvorili svoj web).
 6. Kliknite na Publikovať.

Poznámka: Teraz, keď viete, ako vytvoriť 2 stránky (Kontakty a O aplikácii), môžete počas cesty jednoducho pridať ďalšie stránky.

# 7 – Zadajte štruktúru pre trvalé odkazy na vašom webe

Nastavenia trvalého pripojenia WP

WordPress generuje adresy URL pre každý z vašich príspevkov – a tieto sa nazývajú Permalink. V predvolenom nastavení majú permalinky WordPress štruktúru, ktorá vyzerá asi takto:

http://www.xyzcompany.com/?p=12

Ako vidíte, nie je to príliš poučné (a tiež to nie je také atraktívne). Pri prezeraní trvalých odkazov by používatelia chceli vedieť, o čom je konkrétny príspevok (alebo stránka). Niečo, čo vyzerá takto, by bolo lepšie:

http://www.xyzcompany.com/mens-clothes-for-sale

Nižšie je uvedený zoznam krokov na dosiahnutie tohto cieľa.

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Permalinks.
 4. Krok č. 3 vám ukáže 6 možností nastavenia permalinku. Vyberte možnosť Názov príspevku, pretože v nadpise vášho článku sa zobrazí adresa URL vášho webu.
 5. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Poznámky:

 • Dôrazne odporúčame, aby ste nakonfigurovali permalinky na svojich stránkach pred uverejnením prvého príspevku.
 • Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených postupov, návštevníci vašich stránok budú vedieť, o čom konkrétne je konkrétny príspevok.
 • Používanie správnych permalinks pomôže vylepšiť vašu stratégiu SEO, pretože môžete umiestniť kľúčové slová do svojich príspevkov.

# 8 – Aktualizujte svoj profil WordPress

Keď je webová stránka WordPress aktívna, mali by ste sa uistiť, že je aktualizovaný váš užívateľský profil. Nasleduj tieto kroky:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejsť na Používatelia (ponuka na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na svoj profil.
 4. Krok č. 3 vás privedie na stránku profilu. Zadajte všetky potrebné informácie (najmä tie, ktoré sú označené podľa potreby), ako napríklad:
 • Krstné meno
 • Priezvisko
 • Prezývka (je to meno, ktoré sa zobrazí ako autor vo vašich príspevkoch)
 • Kontaktné informácie (napr. E-mail)
 • Yahoo IM
 • Google+
 • cvrlikání
 • Facebook
 • About Yourself – Životopisné informácie (tu môžete uviesť krátky, ale chytľavý životopis)

# 9 – Upravte a prispôsobte bočný panel (-y) vášho webu

Widgety bočného panela WP

Bočné panely na prednej časti vášho webu sú užitočné pre návštevníkov vášho webu, pretože majú ľahký prístup k potrebným prvkom na vašom webe. Ak však bude mať príliš veľa prvkov, môže sa ukázať ako mätúca a kontraproduktívny. Ak chcete, aby bol váš bočný panel čistý (najmä po dokončení procesu nastavenia na novej webovej stránke WordPress), postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na Vzhľad (ponuka na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Widgety.
 4. Uchopte miniaplikácie z postranných panelov tak, že ich presuniete myšou z oblasti miniaplikácií na ľavej strane obrazovky.
 5. Ak potrebujete miniaplikácie z kolekcie dostupných miniaplikácií, jednoducho ich presuňte myšou na bočné panely vašej stránky.
 6. Zmeny, ktoré vykonáte v tejto oblasti koncového zariadenia WordPress, sa automaticky uložia.

Poznámky:

 • Keďže zmeny sa ukladajú v reálnom čase, môžete znova načítať stránku a skontrolovať, ako vyzerá všetko na klientskom rozhraní.
 • Odporúčame vám odstrániť prvky, ktoré nie sú pre vás a vašich návštevníkov skutočne užitočné (napr. Meta, Archívy atď.)..
 • Použite widget Textové pole na zobrazenie prvkov, ktoré používajú kódy HTML (napr. Reklamy). Jednoducho vložte kód do miniaplikácie a bude sa správne zobrazovať na prednej časti vášho webu.

# 10 – Nastavte si domovskú stránku a blogový kanál

Nastavenia čítania WP

Na vašej domovskej stránke WordPress sa predvolene zobrazujú vaše najnovšie príspevky. Môžete sa však rozhodnúť namiesto toho zobraziť jednu zo svojich stránok ako domovskú stránku. Postupujte takto:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Čítanie.
 4. Krok č. 3 povedie na stránku Nastavenia čítania. Uvidíte tieto možnosti:
 • Vaše posledné príspevky
 • Statická stránka

V predvolenom nastavení je nastavenie nastavené na „vaše najnovšie príspevky“. Ak to chcete zmeniť, kliknite vedľa možnosti „statická stránka“.

 1. Na tej istej stránke sa vám zobrazí rozbaľovacia ponuka s možnosťou výberu domovskej stránky. Kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky a vyberte konkrétnu stránku, ktorú chcete použiť ako domovskú stránku svojich stránok.
 2. Teraz, keď ste stále na tej istej stránke, prejdite nadol a vyhľadajte oblasť, v ktorej môžete nakonfigurovať počet príspevkov, ktoré sa majú zobraziť na vašich stránkach, a informačný kanál RSS. V predvolenom nastavení sa vám zobrazia tieto položky:
 • Na stránkach blogu sa zobrazuje najviac – 10 príspevkov
 • Informačné kanály zobrazujú posledných – 10 položiek

Čísla môžete zmeniť kliknutím na políčko a úpravou čísel. Odporúčame vám však zachovať predvolené nastavenia pre toto nastavenie (10 je dobré číslo, ak chcete prehľadný vzhľad).

 1. Na tej istej stránke sa posuňte nadol a vyhľadajte oblasť, v ktorej môžete nastaviť dĺžku článku v informačnom kanáli na svojich stránkach. Máte dve možnosti:
 • Celý text – zobrazí sa celý článok.
 • Zhrnutie – táto možnosť zobrazí iba výňatok z článku.

Poznámka: Odporúčame vám použiť možnosť Zhrnutie, pretože výsledkom bude usporiadanejší a čistejší vzhľad. Výňatok bude obsahovať tlačidlo „Čítať viac“ pre čitateľov, ktorí chcú vidieť celú vec.

# 11 – Vytvorte kategórie príspevkov pre svoje stránky

Kategórie WordPress

Určite už poznáte typ obsahu, ktorý chcete na svojich stránkach zverejniť ešte predtým, ako ste ho vytvorili. Svoje nápady na kategórie môžete získať z možných tém pre vaše miesto. Vytvorte zoznam svojich kategórií a vytvorte svoj zoznam kategórií podľa týchto krokov:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na položku Príspevky (ponuka na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na položku Kategórie.
 4. Krok č. 3 vás dovedie na stránku Pridať novú kategóriu. Do poľa Názov zadajte kategóriu.
 5. Kliknite na položku Pridať novú kategóriu
 6. Zopakujte kroky 4 a 5 pre každú kategóriu.

Poznámky:

 • Používanie funkcie Kategórie pomôže udržať vaše stránky v organizácii.
 • Návštevníci vašich stránok budú mať ľahšiu navigáciu na vašom webe, ak máte kategórie pre svoje témy.
 • WordPress má predvolenú kategóriu s názvom Nezaradené. Všetky príspevky, ktoré nie sú kategorizované, automaticky spadajú do tejto kategórie.
 • Pri uverejnení článku môžete kategorizovať článok tak, že pred jeho uverejnením vyberiete zo zoznamu kategórií v editore obsahu.

# 12 – Nakonfigurujte nastavenia komentárov na svojich stránkach

Nastavenia diskusie WordPress

Môžete sa rozhodnúť povoliť alebo zakázať komentáre k svojim starým a novým príspevkom. Tu je postup, ako nakonfigurovať nastavenia komentárov na svojich stránkach:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (nachádza sa na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Diskusiu.
 4. Na stránke Diskusia sa zobrazia tri predvolené nastavenia – všetky ich môžete ponechať tak, ako sú. Berte však na vedomie tretie nastavenie, ktoré hovorí: Povoliť ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom. To znamená, že každý môže komentovať vaše nové články. Nechajte to skontrolované, ak to chcete. Nezabúdajte tiež, že túto možnosť je možné prispôsobiť (prepísať) pre každý článok.
 5. Na tej istej stránke posuňte zobrazenie nadol a nakonfigurujte nastavenia ďalších možností komentovania. Nakonfigurujte toto nastavenie: Automaticky uzatvára komentáre k článkom starším ako – 14 dní. Pre túto možnosť odporúčame 14 až 30 dní. Môžete tiež jednoducho zrušiť začiarknutie, ak chcete povoliť komentovanie starých príspevkov.
 1. Hneď pod nastavením v kroku č. 5 nájdete túto možnosť: Povoliť závitové (vnorené) komentáre. Odporúčame vám zaškrtnúť možnosť povoliť komentáre s vláknami, pretože to vašim používateľom pomôže sledovať ich diskusie o konkrétnych komentároch.

# 13 – Konfigurácia možnosti členstva na vašom webe

Ak prevádzkujete web členstva, je dôležité nakonfigurovať možnosti členstva. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli)..
 3. Kliknite na Všeobecné.
 4. Krok č. 3 otvorí stránku Všeobecné nastavenia. Uvidíte niečo také:

Členstvo: _ Každý sa môže zaregistrovať.

 1. Uistite sa, že nie je začiarknuté políčko vedľa možnosti Ktokoľvek sa môže zaregistrovať.

Poznámka: Ak je toto políčko začiarknuté, umožníte každému zaregistrovať sa na vašom webe. Áno, ktokoľvek – vrátane spamerov.

# 14 – Pridajte na svoje stránky ďalších používateľov

WordPress Pridať nového používateľa

Ak prevádzkujete web alebo blog s mnohými autormi, bolo by dobré použiť funkciu WordPress na pridanie ďalších používateľov na vaše stránky. Týmto spôsobom môžete každému používateľovi prideliť inú rolu a môžu sa prihlásiť samostatne, aby vykonávali svoje konkrétne úlohy. Postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na Používatelia
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Krok č. 3 vás dovedie na stránku Pridať nového používateľa. Tu vyplňte potrebné údaje (najmä požadované), napríklad:
 • Používateľské meno – povinné
 • E-mail – povinné
 • Krstné meno
 • Priezvisko
 • webové stránky
 • Heslo – povinné
 1. Kliknite na Odoslať upozornenie používateľa – systém umožní novým používateľom poslať svoje heslá (e-mailom).
 2. Kliknite na Pridať nového používateľa

Poznámky:

 • Noví používatelia môžu aktualizovať svoj vlastný profil.
 • Noví používatelia môžu zmeniť svoje heslá, keď sú vo vnútri.

# 15 – Aktualizujte verziu WordPress na svojich stránkach

Aktualizujte verziu WordPress

Staršie verzie aplikácie zvyčajne prenášajú inštalatéri WordPress jedným kliknutím. Je vhodné mať stále najnovšiu verziu WordPress – preto aktualizujte verziu WordPress svojich stránok podľa krokov uvedených nižšie..

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Ak sa zobrazí upozornenie na aktualizáciu, znamená to, že používate staršiu verziu programu WordPress. V takom prípade uvidíte niečo podobné: WordPress 5.x.x je k dispozícii. Prosím aktualizujte teraz.
 1. Kliknite na časť „Prosím aktualizujte teraz“ a systém automaticky aktualizuje vašu verziu WordPress.

Poznámky:

 • Ak existuje aktualizovaná verzia programu WordPress, zobrazí sa upozornenie na aktualizáciu.
 • Ak na informačnom paneli vidíte oznámenie o aktualizácii verzie WordPress, uistite sa, že okamžite kliknete na odkaz na aktualizáciu.
 • Ak budete mať aktualizovanú verziu, vaše stránky budú v bezpečí.

# 16 – Pridajte zoznam pingov na svoju stránku WordPress

Pre účely SEO je veľmi dôležité mať zoznam pingov. WordPress má vo svojom zozname pingov iba jednu predvolenú položku, ale v skutočnosti ich môžete mať veľa. Ak chcete pridať do zoznamu pingov svojich stránok WordPress, postupujte takto:

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite do časti Nastavenia (v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na položku Písanie.
 4. Krok č. 3 sa otvorí na stránku pre nastavenia zápisu. Posuňte zobrazenie nadol, kým sa nezobrazí časť Aktualizačné služby.
 5. Pridajte do svojho zoznamu zoznam služieb ping.
 6. Kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny.

Poznámky:

 • Vyššie uvedené nastavenia umožnia programu WordPress odosielať oznámenia službám ping vždy, keď sa uverejní nový príspevok.
 • Môžete vyhľadávať na webe Google najnovší zoznam služieb ping.

# 17 – Naplánujte si zálohovanie pre svoj web

Zálohovanie WP

Je dôležité naplánovať si zálohy na svojom webe, aby ste mohli súbory obnoviť v prípade zlyhania alebo iných neočakávaných problémov. Netreba dodávať, že na to musíte nainštalovať doplnok. Nižšie sú uvedené kroky, ako to urobiť.

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na položku Doplnky (nachádza sa v ponuke na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na Pridať nový.
 4. Krok č. 3 otvorí stránku pre časť Pluginy.
 5. Do vyhľadávacieho poľa zadajte kľúčové slová, napríklad „záloha wordpress“.
 6. Vyberte si jeden z výsledkov (vyberte ten, ktorý má dobré hodnotenie a vysoké hodnotenie).
 7. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.
 8. Po nainštalovaní doplnku kliknite na Aktivovať.

Poznámka: Existuje veľa bezplatných záložných doplnkov WordPress – určite nájdete ten, ktorý bude pracovať pre vás.

# 18 – Nahrajte logo pre svoj web Favicon

Malý obrázok, ktorý vidíte na ľavej strane názvu stránky (keď ho otvoríte na karte prehliadača), sa nazýva Favicon. Používa sa hlavne na účely budovania značky. Ak chcete na svoj web nahrať súbor Favicon, postupujte takto:

 1. Prejdite na informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na Vzhľad (vyhľadajte ho na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na položku Prispôsobiť. Tým sa dostanete na stránku s množstvom možností. Zatiaľ sa však sústredíme na odovzdanie Favicon.
 4. Kliknite na Identita stránok.
 5. Kliknite na ikonu lokality.
 6. Kliknutím na pole vyberte obrázok, ktorý chcete nahrať z počítača. Na pravej strane vyhľadávacieho poľa uvidíte, ako to vyzerá.
 7. Po úspešnom odovzdaní sa obrázok automaticky uloží. Potom budete mať tieto dve možnosti:
 • Remove
 • Zmeniť obrázok

Poznámky:

 • Na karte vášho webu sa bez favicon jednoducho zobrazí názov vášho webu. V niektorých prípadoch sa logo poskytovateľa webhostingu zobrazí ako favicon.
 • Odporúčame vám používať favicon nielen na účely brandingu, ale aj z estetických dôvodov (karta vášho prehliadača bude bez favicon vyzerať nudne)..
 • Svojím obrázkom favicon (veľkosť, farba, dizajn) sa môžete posúvať, až kým nenájdete pre svoj web najlepší vzhľad.

# 19 – Odstráňte všetky nepoužité doplnky na vašom webe WordPress

Nainštalované doplnky WP

Balíčky WordPress sa dodávajú s predinštalovanými doplnkami, ktoré sa vám nemusia vôbec zdať užitočné. Ak ich chcete odstrániť, postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

 1. Prihláste sa na svoj informačný panel WordPress.
 2. Prejdite na položku Doplnky (uvidíte ju na ľavom bočnom paneli).
 3. Kliknite na nainštalované doplnky.
 4. Kliknite na položku Deaktivovať na všetkých aktívnych doplnkoch, ktoré chcete odstrániť. Upozorňujeme, že možnosť odstrániť sa zobrazuje iba na deaktivovaných doplnkoch.
 5. Odstráňte všetky deaktivované doplnky, ktoré chcete zo svojich stránok odstrániť.
 6. WordPress vás požiada o potvrdenie vašej akcie – stačí potvrdiť kliknutím na Áno a tým sa automaticky odstráni doplnok zo zoznamu nainštalovaných doplnkov (a vášho systému).

Poznámky:

 • Nainštalované doplnky máte možnosť ponechať, aj keď ich nepoužívate. V tomto prípade ich jednoducho deaktivujte.
 • Odstránením nepotrebných doplnkov (najmä tých, o ktorých ste si istí, že ich už nepoužívate) zostane vaše zariadenie WordPress v poriadku (aspoň v časti Doplnky).

# 20 – Vyčistite a usporiadajte informačný panel WordPress

Možnosti obrazovky informačného panela WP

Inštalácie programu WordPress z programu cPanel sa zvyčajne dodávajú spolu s miniaplikáciami a doplnkami, ktoré pre vás nie sú skutočne užitočné – takže vám môžu zaplniť iba informačný panel. Ak chcete vyčistiť informačný panel programu WordPress, postupujte takto:

 1. Prejdite na informačný panel.
 2. Vyhľadajte šípku rozbaľovacej ponuky Možnosti obrazovky (nachádza sa v pravom hornom rohu informačného panela v blízkosti obrázka profilu správcu). Kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky.
 3. Krok č. 2 vám odhalí všetky widgety, ktoré sú predvolene kontrolované. Zrušte začiarknutie všetkých miniaplikácií, ktoré nepotrebujete.

Poznámky:

 • Po vykonaní vyššie uvedených krokov už na hlavnom paneli neuvidíte všetky nepotrebné (nekontrolované) widgety.
 • Pokiaľ nezrušíte začiarknutie niektorých miniaplikácií v ponuke Možnosti obrazovky, uvidíte ich všetky pri každom prihlásení na informačný panel WordPress..
 • Odporúčame odstrániť miniaplikáciu Welcome.
 • Zvážte odstránenie miniaplikácie Activity.
 • Zvážte odstránenie widgetu WordPress News.

Gratulujeme vám k vašej novej webovej stránke!

Web WordPress

Ako vidíte, vytvorenie webovej stránky bez znalosti kódovania je skutočne možné. Určite to vyžaduje veľa krokov – ale môžete si na ne zvyknúť, keď budete na svojej webovej stránke pracovať (alebo v budúcnosti možno budete vytvárať nové)..

Uschovajte si tento krok za krokom sprievodcu a sme si istí, že na svojom výklenku si môžete vytvoriť skutočne krásny a funkčný web. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map