Ako spravovať databázy WordPress pomocou phpMyAdmin (2020)

Väčšina ľudí považuje WordPress za jednoduchý nástroj na tvorbu webových stránok a elektronického obchodu. Po pravde povedané, ktokoľvek môže používať WordPress na vytváranie rôznych tematických webových stránok a internetových obchodov. Možno si však neuvedomíte, keď kliknete na inštaláciu jedným tlačidlom a vytvárate databázu. Vaša databáza MySQL ukladá vaše webové stránky a so správnou starostlivosťou a údržbou sa už nikdy nemusíte obávať o stratu svojich webových stránok.


S PMA môžete použiť nástroje na zálohovanie a zabezpečenie tejto databázy. Pozrime sa bližšie na to, čo robí MySQL databáza WordPress a ako chrániť váš web pomocou nástrojov a príručky pre bežné úlohy PMA..

Ako používať phpMyAdmin

Predtým, ako sa dostaneme do podrobností o databázach WordPress, pomôže definovať niekoľko pojmov:

Čo je MySQL databáza WordPress?

MySQL znamená „štruktúrovaný dopytovací jazyk“. Toto definuje systém správy databáz s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete skutočne spustiť pomocou dopytov.

Váš WordPress má databázu MySQL nainštalovanú vždy, keď vytvoríte novú inštaláciu. Databáza je jedným z dvoch základných komponentov vášho webu WordPress. Ak je WordPress bránou a rozhraním na vytváranie webovej stránky, vaša databáza MySQL je srdcom. Celý váš obsah vrátane príspevkov, komentárov, stránok, obrázkov atď. Je uložený v databáze.

how-to-use-php-to-insert-data-do-mysql-databázu

Pri každej inštalácii sa pre vašu databázu WP vytvoria nové štandardné tabuľky. Celkom je 11 tabuliek. Ak však máte pre svoju tému potrebné doplnky, budete mať viac tabuliek. Inštalačné súbory sa však dodávajú s kľúčovými tabuľkami WordPress takto:

 •  wp_comments: tu sú uložené všetky komentáre vašich stránok.
 •  wp_commentmeta: zahŕňa to aj „meta údaje“ (napríklad názov, kľúčové slová atď.) pre vaše komentáre na webe.
 •  wp_links: obsahuje informácie, ktoré ste zadali do funkcie prepojenia WordPress.
 •  wp_posts: to zahŕňa všetky údaje o stránkach, navigácii a príspevkoch.
 • wp_options: to zahŕňa všetky vaše súbory na správu a nastavenie.
 • wp_postmeta: meta údaje pre všetky vaše príspevky.
 • wp_terms: Tu sú uložené kategórie a značky.
 • wp_term_relationships: tu nájdete všetky informácie týkajúce sa príspevkov a taxonómie.
 • wp_users: môžete nastaviť množstvo používateľov, napríklad správcov a autorov, a tu sú uložené ich informácie.
 • wp_usermeta: toto sú meta údaje používateľa.
 • wp_term_taxonomy: toto zahŕňa taxonómiu pre tabuľky v rámci wp-_terms.

Tieto tabuľky v podstate ukladajú všetky nespracované údaje a súbory, na ktorých je váš web postavený. Na strane WordPress môžete média upravovať, upravovať a odovzdávať. Tieto tabuľky sa vytvárajú automaticky pri inštalácii inštalačných súborov WordPress, takže si nemusíte robiť starosti s konfiguráciou tejto časti..

Čo je phpMyAdmin a prečo ho používať na správu databázy WordPress?

Prečo to teda používate na riadenie databázy MySQL? S PMA môžete zálohovať a ovládať svoju databázu pomocou nástrojov, čo znamená, že nemusíte písať dotazy MySQL..

Tu sú hlavné vlastnosti:

 •  Pomocou nástrojov môžete spravovať a monitorovať svoje databázy pomocou otvorenej webovej aplikácie založenej na PHP.
 • Kompatibilný s viacerými servermi v systémoch Windows aj Linux.
 • Upravte akýkoľvek hodnotový bod v databáze
 • Hladko klikajte a spúšťajte akcie, aby ste vykonávali dotazy SQL, ktoré efektívnejšie riadia a zabezpečujú databázy
 •  Vytvorte a odstráňte akúkoľvek databázu, ktorú chcete.
 • Zálohujte, exportujte a importujte databázy pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

V súčasnosti takmer všetci hostitelia WordPress poskytujú tento administratívny balík PHP v softvéri cPanel a všetci poskytovatelia hostenia cPanel to tiež robia. Dostanete ich ako súčasť svojho hostingového balíka a je k nim prístup prostredníctvom stránok produktu alebo nastavení vášho hostingového účtu. Ak však prevádzkujete vlastný server, tieto súbory by ste nastavili sami.

Aj keď nepoznáte nastavenie servera a práve ste sa začali učiť o databázach, môžete ho použiť ako administratívny nástroj pre svoju databázu MySQL. Aj keď existuje mnoho ďalších administratívnych nástrojov, ako je tento, PMA funguje aj pre iné platformy na vývoj webových aplikácií, ako je WampServer alebo MAMP. Preto je PMA vysoko odporúčaný pre WordPress, pretože je ľahko nastaviteľný, ľahko použiteľný a je súčasťou väčšiny poskytovateľov webhostingu vysokej kvality..

Potrebujete vedieť PHP, aby ste mohli pracovať s PMA?

Krátka odpoveď znie nie! Tento PMA je napísaný v PHP, čo vám umožní bežať v bežnom webovom prehliadači. Všetky riadiace akcie už existujú v rozhraní, takže môžete ľahko kliknúť a spustiť, aby ste vykonali každú z nich.

Chcete sa napriek tomu naučiť PHP? Aj keď nepotrebujete vedieť, ako písať PHP, aby ste mohli používať PMA, možno sa budete chcieť naučiť PHP lepšie porozumieť a prispôsobiť svoj WordPress neskôr. Tu je skvelý návod pre začiatočníkov.

Ako pristupujete k PMA?

Ak ste sa prvýkrát dozvedeli o MySQL a PMA pre správu databáz, pravdepodobne budete chcieť použiť nástroje poskytovateľa hostingu na nastavenie a správu servera WordPress. Každý web potrebuje hosting, nie? Keď sa zaregistrujete u poskytovateľa hostingu, či už si kúpite tému WordPress alebo na inštaláciu súborov použijete program cPanel (alebo Plesk), vytvoríte databázu MySQL. Mali by ste mať prístup na domovskú stránku pre správu PMA v rámci cPanel, alebo možno budete musieť kliknúť na hostiteľský produkt v rámci svojho hosťovacieho účtu a potom kliknúť na „Spravovať“ alebo „Nastavenia“.

Ak máte problémy so získaním prístupu k svojim nástrojom na správu databáz, mali by ste sa obrátiť na poskytovateľa hostingu alebo na stránku podpory.

Ste pokročilý užívateľ, ktorý si nastavuje svoj vlastný server a databázy? Ak ju inštalujete sami, existuje niekoľko spôsobov, ako ju pridať na server. Inštalačné príručky môžete použiť na získanie informácií o nastavení pre každý typ servera.

Použitie phpMyAdmin na správu databázy WordPress

Ako ste možno vyvodili vyššie, existujú dva spôsoby, ako nastaviť túto správu databázy PMA f WP.

Najbežnejším a najjednoduchším spôsobom prístupu k PMA je váš hostingový účet. V takom prípade je tento nástroj pravdepodobne nainštalovaný vo vašej databáze MySQL. Zvyčajne potrebujete prístup do svojho hlavného panela na správu účtu a prejsť na domovskú stránku cPanel. Ak s tým máte problémy, je najlepšie osloviť poskytovateľa hostingu telefonicky. Na stránke účtu vášho poskytovateľa hostingu vám budú môcť vysvetliť, ako získať prístup k tomuto nástroju na správu.

Druhým a zložitejším spôsobom je spustenie vlastného servera a manuálna inštalácia PMA, ale to je ľahké, ak ste oboznámení s nastavením a správou servera. Napríklad môžete nastaviť server Ubuntu pomocou služby. Potrebujete iba príkaz apt-get v systéme Linux alebo použite nástroj Composer pre server Windows.

cPanel

Tento proces závisí od vášho poskytovateľa hostingu. Po prihlásení na hostiteľskú webovú stránku by ste zvyčajne našli produkt na hosťovanie webových stránok, potom vyberte inštaláciu WordPress, ktorú chcete spravovať, a kliknite na „Spravovať“ alebo „Nastavenia“. Môže to otvoriť odkaz na nástroj, ale zvyčajne budete presmerovaní na cPanel.

Poznámka: Ak ste nikdy nenastavili inštaláciu programu WordPress, musíte najprv nainštalovať program WordPress, aby ste nastavili svoje databázy. Väčšinu času je PMA nainštalovaný s vašou databázou MySQL. Tu je návod na manuálnu inštaláciu programu WordPress prostredníctvom programu cPanel.

PMA nájdete v sekcii databázy. Snímka vyššie ukazuje, kde tento nástroj na správu existuje na modernej domovskej stránke cPanel (od roku 2020)..

Po kliknutí na nástroj spustí aplikáciu a otvorí stránku, ktorá by mala vyzerať takto:PhpMyAdmin

Okamžite môžete začať pracovať na protokoloch správy databázy. Možno budete chcieť najprv zmeniť niektoré z nastavení vzhľadu rozhrania. Moja predvolená hodnota je nastavená na „pmahomme“ a má veľkosť písma „82%“, môžete však zväčšiť písmo alebo zmeniť farby, ak by s ním bolo ľahšie pracovať.

Poznámka: Nastavenia vzhľadu jednoducho menia vzhľad a nie vaše stránky WordPress.

Štyri spoločné úlohy, ktoré treba urobiť s phpMyAdmin

Nasledujúce návody sa zaoberajú tým, čo väčšina ľudí rád robí s vašimi databázami MySQL vrátane:

 •  Skontrolujte stav svojho WordPress: Na vašom WordPress s PMA môžete vidieť všetku komunikáciu, spojenia, neúspešné pokusy a ďalšie stavové štatistiky..
 •  Pristupujte k svojej databáze WP a upravujte ju: Obsah, príspevky a informácie o zabezpečení svojich stránok môžete upravovať priamo prostredníctvom domovskej stránky nástroja.
 •  Pridanie alebo odstránenie databázy WP Možno budete chcieť použiť server na nastavenie novej inštalácie, môžete tu vytvoriť novú databázu WP alebo ju môžete odstrániť, aby ste ušetrili miesto..
 •  Zálohovanie, exportovanie a importovanie databázy WP: Možno budete chcieť vytvoriť databázu WP z už existujúcej databázy, pomocou programu PMA môžete zálohovať súbory WordPress a importovať databázu, takže sa už nikdy nebudete musieť obávať straty svojich webových stránok..
 •  Optimalizácia databázy WP: Ušetrite miesto optimalizáciou fragmentovaných tabuliek a zabezpečte, aby vaše stránky bežali rýchlo.
 • Obnovte používateľské heslá a pridajte alebo upravte používateľské účty
 • Zabezpečte svoju databázu WP: Poskytujeme príručku s niekoľkými spôsobmi, ako zaistiť bezpečnosť vášho webu WordPress pred bežnými hackermi.

Ako skontrolovať stav databázy WP

PhmMyAdmin Status

 •  Keď sa nachádzate v administratívnom nástroji, kliknite na „Stav“ v hornej časti ponuky.Skontrolovaný server MySQL
 •  Teraz môžete vidieť všetky informácie o prevádzke a pripojení k svojej webovej stránke. Podmenu môžete použiť aj na prístup k informáciám o ďalších procesoch, dopytoch, monitorovaní a ďalších položkách. Najlepšie je použiť tieto údaje, aby ste zistili, či váš web nemal nejaké prestoje, keď je offline, a či potrebujete väčšiu šírku pásma..

Ako pristupovať a upravovať svoju databázu WP

Kontrola databázy v informačnom paneli PhpMyAdmin

Na bočnom paneli sa zobrazia všetky dostupné databázy alebo kliknutím na položku „Databázy“ v hornej časti ponuky. V niektorých prípadoch sa v názve databázy zobrazí „wp“. Toto je hlavná predpona označujúca „WordPress“.

Po vyhľadaní databázy, ktorú chcete upraviť, stačí kliknúť na ňu a zobraziť zoznam tabuliek.

Tabuľka databázy

Môžete upraviť ľubovoľnú tabuľku, ale mali by ste byť opatrní, pretože tieto tabuľky obsahujú súbory na živé živé stránky WordPress. Najskôr by ste si mali vždy vytvoriť zálohu databázy a možno budete chcieť vytvoriť „testovaciu databázu“, kde si budete môcť hrať s nastaveniami a editovať databázy bez toho, aby ste museli pracovať na živom webe..

Príklad: Prístup a úprava príspevkov v PMA

Rozhranie tabuľky databázy

Kliknutím na tabuľku wp_posts a výberom položky Prehľadávať zobrazíte všetky príspevky, ktoré ste vytvorili. Z tohto rozhrania je možné upravovať každú časť príspevku. Možno budete chcieť kliknúť na príspevok a rýchlo zmeniť obsah, upraviť zlú fotku alebo zmeniť ďalšie informácie. Ak kliknete na „Drop“ alebo „Delete“ na príspevku alebo jeho obsahu, bude odstránený zo servera.

Zálohovanie, vytváranie a odstraňovanie databáz WP pomocou phpMyAdmin

vymazanie

Odstránenie databázy je najjednoduchšou časťou tejto príručky. Môžete jednoducho prejsť na svoju domovskú stránku, kliknite na „Databázy“ a potom vyberte databázu, ktorú chcete odstrániť. V dolnej časti kliknite na položku „Drop“ a vymažte databázu. Týmto natrvalo odstránite databázu zo svojho servera.
Databáza WP

Vytvorte novú databázu WP

Vytvorenie databázy

Prejdite späť na kartu „Databázy“. Ak máte možnosť vytvárať databázy, v hornej časti stránky sa zobrazí „Vytvoriť databázu“. V niektorých prípadoch vám poskytovateľ hostenia nemusí umožniť pridávanie databáz prostredníctvom PMA.

Môžete zadať ľubovoľný názov databázy. Mali by ste si však vybrať meno, ktoré vám uľahčí identifikáciu, či sa potrebujete vrátiť neskoro. Po zadaní názvu databázy kliknite na „Vytvoriť“. PMA okamžite vytvorí prázdnu databázu.

Kliknite na „Privilégiá – Pridať používateľské konto“ a potom zadajte nové meno a heslo pre nového správcu WordPress. V poli názvu hostiteľa vyberte možnosť „Použiť textové pole“ a ako názov zadajte localhost. Mali by ste nastaviť veľmi bezpečné heslo pre tohto používateľa.

Prihlasovacia stránka databázy

Ďalej nakonfigurujete nastavenie svojej novej databázy WP. Nachádza sa v časti „Databáza pre používateľský účet“. Vyberte možnosť „Udeliť všetky privilégiá pre databázu ___“ (____ je názov vašej databázy). Kliknutím na tlačidlo „Go“ dokončíte nastavenie účtu správcu. Inštalátor programu WordPress potom načíta a požiada vás o ďalšie podrobnosti vrátane názvu databázy, používateľského mena MySQL, hesla MySQL a informácií o vašom účte..

Poznámka: Použijete názov prázdnej databázy, ktorú ste práve vytvorili. Pre prihlásenie do MySQL sa môžete vrátiť do cPanel a kliknúť na „MySQL“ v databáze a získať svoje prihlasovacie informácie. Ak nie je k dispozícii tu, možno budete musieť kontaktovať poskytovateľa hostingu.

Ako sa pripojiť k databáze?

V tomto okamihu WordPress automaticky nainštaluje potrebné súbory a nastaví pre vás nový web.

Zálohovanie, import a export databáz

Môžete exportovať svoje súčasné databázy a importovať databázy cez PMA. Toto je užitočný nástroj, ak chcete zálohovať databázu WP alebo manuálne migrovať databázu na iného hostiteľa. Môžete to urobiť pomocou FTP klienta alebo to môžete urobiť priamo prostredníctvom PMA.

Export databázy

Exportuje sa databáza

Z hlavnej stránky PMA prejdite na stránku „Exportovať“ hore. Kliknutím na toto otvoríte nástroj na export, kde môžete vybrať export „Rýchly“ alebo „Vlastný“. Možnosť „Rýchly“ obsahuje všetky tabuľky v súčasnosti. Toto je najrýchlejšia možnosť zálohovania celej databázy WP naraz.

 •  Ak chcete okamžite zálohovať svoju databázu, vyberte možnosť „Quick“.
 •  Ak chcete manuálne vybrať, čo chcete exportovať, vyberte možnosť „Vlastné“.
 •  V časti „Formát“ vyberte možnosť „SQL“ a potom kliknite na tlačidlo „Prejsť“.
 •  Zobrazí sa dialógové okno so žiadosťou o uloženie súboru do počítača. Uložte zálohu s jedinečným názvom do priečinka v počítači, na ktorý nezabudnete.
 • Súbor SQL obsahujúci všetky informácie o vašej databáze WP sa stiahne do vášho počítača.

Importovanie databázy

Ak potrebujete migrovať túto databázu na nový server alebo váš web klesá a potrebujete rýchlo nahrať zálohu, môžete tak urobiť prostredníctvom PMA.

Importuje sa databáza

 •  Ak chcete importovať export uloženej databázy, kliknite na domovskej stránke PMA na „Import“.
 •  Kliknite na možnosť „Vybrať súbor“. Vyhľadajte databázový súbor, ktorý chcete importovať, a nahrajte ho. Presná kópia vašej databázy sa teraz nachádza na vašom serveri.

Je to také ľahké!

Optimalizácia databázy WP pomocou phpMyAdmin

Po tom, čo ste už chvíľu mali svoj web WordPress, sa vám môžu zobraziť fragmentované tabuľky. Toto sú výpisy z pamäte, ktoré zvyšujú využitie šírky pásma databázy a spomaľujú časy dotazov. V zásade je čas na optimalizáciu!

MySQL vám umožňuje používať príkaz, ktorý optimalizuje vašu databázu WP behom niekoľkých sekúnd. Jednoducho prejdite do svojho PMA a kliknite na svoju databázu WP, ktorú chcete upraviť. Zobrazia sa všetky tabuľky. V dolnej časti kliknite na položku „Skontrolovať všetko“ a napravo od nej vyberte rozbaľovaciu ponuku a kliknite na položku Optimalizovať tabuľku.

Ako vybrať optimalizačnú tabuľku?

Po dokončení budú vaše tabuľky defragmentované a nová pamäť by sa mala uvoľniť na použitie. Vaše stránky WordPress môžu navyše bežať rýchlejšie.

Správa používateľov a hesiel WordPress z phpMyAdmin

Ako obnoviť svoje heslo WordPress v PMA

Zabudli ste heslo k svojmu účtu správcu na WordPress? Nikdy sa neboj! Môžete sa vrátiť na domovskú stránku PMA, vybrať si databázu WP pre správne heslo a potom kliknúť na tabuľku „wp_users“.

Ako nájsť používateľa databázy WP

Kliknutím na „Prehľadávať“ zobrazíte všetkých používateľov a heslá. Heslá môžete zmeniť ručne kliknutím na položku „Upraviť“ vedľa hesla.

Pridajte nového používateľa alebo zmeňte meno používateľa pre WordPress v PMA

Ak chcete používateľov upravovať alebo pridávať prostredníctvom PMA, prejdite na tú istú tabuľku „wp_users“, ako je uvedené vo vyššie uvedenom sprievodcovi..

Zmena používateľského mena:

 •  Kliknite na „Prehľadávať“ vedľa položky „wp_users“.
 •  Zobrazí sa zoznam používateľov, kliknite na položku „Upraviť“ vedľa používateľa, ktorého chcete zmeniť.
 •  Vedľa položky „user_login“ môžete nové používateľské meno zadať ručne.Informačný panel používateľa databázy WP

Pridanie nového používateľa:

 •  Vyberte možnosť „Prehľadávať“ vedľa položky „wp_users“. Váš zoznam používateľov sa načíta. V hornej časti stránky kliknite na položku Vložiť.Vkladacia ponuka používateľa tabuľky databázy WP
 •  Odtiaľ vyplníte všetky polia vo formulári potrebnom na založenie nového používateľa.
 •  ID: Toto sa vygeneruje automaticky, takže nechajte prázdne.
 •  user_login: Toto je používateľské meno, ktoré sa používa na prihlásenie.
 •  user_pass: Toto je heslo, ktoré sa používa na prihlásenie do vášho WordPress.
 •  user_nicename: Ak chcete používateľské meno, ktoré je priaznivejšie pre adresu URL, môžete ho zadať tu. Môže sa to použiť, ak vaše používateľské meno obsahuje špeciálne znaky, ale chcete webovú adresu s iba písmenami.
 •  user_email: Zadajte platnú e-mailovú adresu, aby ste mali prístup k e-mailom svojho účtu WordPress.
 •  user_url: Môžete nechať toto pole prázdne alebo zadať URL adresu vášho webu WordPress.
 •  user_registered: V stĺpci funkcií vyberte CURRENT_TIME, aby automaticky pridal čas.
 •  user_activation_key: Nechajte prázdne.
 •  user_status: Nechajte prázdne.
 • display_name: Môžete zadať meno alebo prezývku používateľa tak, ako by sa zobrazovalo na príspevkoch a článkoch v poli autora.

Kliknutím na „Ísť“ pridáte používateľa.

Zmena užívateľských oprávnení v PMA pre WordPress

Predtým, ako zmeníte oprávnenie používateľa, musíte už mať ID používateľa. Ak to chcete dosiahnuť, prejdete späť na tabuľku „wp_users“ a kliknete na tlačidlo „Prehľadávať“. Potom si môžete vybrať ID zo stĺpca.

Zmena užívateľských oprávnení-ID
Ak chcete zmeniť oprávnenia používateľa, prejdite v zozname tabuliek na „wp_usermeta“. Vyberte možnosť Prehliadať.

Zmena užívateľských oprávnení - WP Usermeta
V hornej časti kliknite na položku „Vložiť“. Načíta formulár na zmenu oprávnení. Pomocou sprievodcu nižšie môžete pridať oprávnenia správcu.

Možnosť vloženia databázy

 •  umeta_id: Nechajte prázdne. Toto sa automaticky vyplní.
 •  user_id: Zadajte identifikátor používateľa, ktorý ste vybrali od pridaného používateľa.
 •  meta_key: Do tohto poľa zadajte wp_capabilities. (Môžete mať ďalšiu predponu pre svoje tabuľky, ak by ste ju zadali namiesto wp.)
 •  meta_hodnota: Zadajte nasledujúci sériový kód: a: 1: {s: 13: ”administrator”; s: 1: ”1 ″;}

Kliknutím na tlačidlo „Prejsť“ uložíte zmeny a pridáte nové povolenia.

Ako zabezpečiť svoju databázu WP v PMA

Aj keď je každý web citlivý na hackerov a počítačových robotov, existuje niekoľko opatrení, ktoré môžete urobiť, aby ste sa úplne neotvorili. Tieto kroky sťažia hackerom infiltráciu vašich stránok.

Zmeňte predponu databázy WP

Teraz každý vie, že štandardnou predponou pre databázy WP je „wp“. Preto vidíte stránky wp_users alebo wp_posts.

Môžete to urobiť v PMA tak, že prejdete na svoju domovskú stránku a kliknete na „SQL“ v hornej časti ponuky.

Databáza SQL Menu

Vyhľadávanie pomocou dotazu SQL

Ak chcete manuálne prejsť jeden po druhom a zmeniť predpony, je to zdĺhavé, takže pomocou dotazu SQL môžete veci zrýchliť. Pripravili sme pre vás dopyt, ktorý môžete použiť nižšie. Môžete ho skopírovať a vložiť do poľa SQL a namiesto toho zmeniť všetky predpony na wp_b123456. Toto číslo môžete nájsť a zmeniť na akúkoľvek predponu, ktorú chcete mať v rovnakom formáte ako číslo wp_insertnumber.

RENAME tabuľka `wp_commentmeta` TO` wp_b123456_commentmeta`;
RENAME tabuľka `wp_comments` TO` wp_b123456_comments`;
RENAME tabuľka `wp_links` TO` wp_b123456_links`;
RENAME tabuľka `wp_options` TO` wp_b123456_options`;
RENAME tabuľka `wp_postmeta` TO` wp_b123456_postmeta`;
RENAME tabuľka `wp_posts` TO` wp_b123456_posts`;
RENAME tabuľka `wp_terms` TO` wp_b123456_terms`;
RENAME tabuľka `wp_termmeta` TO` wp_b123456_termmeta`;
RENAME tabuľka `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`;
RENAME tabuľka `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy`;
RENAME tabuľka `wp_usermeta` TO` wp_b123456_usermeta`;
RENAME tabuľka `wp_users` TO` wp_b123456_users`;

Zmena užívateľského mena a hesla MySQL

Používateľa databázy a heslo by malo byť ťažké uhádnuť. To znamená pridávanie špeciálnych znakov alebo použitie generátora hesiel na zabezpečenie silného hesla. Okrem toho by ste nemali uchovávať svoje heslo v žiadnom priečinku pre správu otvorenom na počítači alebo webe, pokiaľ to nie je tiež dostatočne bezpečné.

Použite doplnok zabezpečenia WordPress od tretích strán

Ak sa obávate o svoje zabezpečenie WordPress a potrebujete ďalšiu ochranu, môžete použiť Sucuri. Je to jeden z najlepších bezpečnostných doplnkov WordPress, pretože v skutočnosti upozorňuje, že ste sa pokúsili preniknúť do svojej databázy skôr, ako váš web niekedy klesne..

Tiež by vám neuškodilo získanie jednej z najlepších sietí VPN pre vašu osobnú sieť, aby sa zabránilo krádeži údajov.

Zabalenie

Dúfame, že tento sprievodca vám poskytol niekoľko informácií o tom, ako nastaviť, získať prístup a optimalizovať phpMyAdmin (PMA). Ak potrebujete ďalšie pokyny týkajúce sa navigácie a zabezpečenia WordPress, neváhajte zanechať komentár alebo vyskúšajte naše výskumy a analýzy týkajúce sa webhostingu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map