Ako prispôsobiť WordPress

Logo WordPressV starých časoch ste potrebovali poznať HTML, aby ste mohli vytvoriť webovú stránku. Keďže web bol pokročilejší a komplexnejší, musíte sa naučiť aj Javascript.


Jedným zo spôsobov, ako tomu zabrániť, je použitie systému na správu obsahu (CMS). CMS, ako je WordPress alebo Wix, robí ťažké zdvíhanie za vás. Použitím motívov, editora WYSIWYG a vopred vytvorených widgetov môžete vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu..

WordPress je zďaleka najobľúbenejší redakčný systém na svete. Od marca 2020 ju používa vyše 35 percent webových stránok. Ale prečo je to tak populárne?

Odpoveď znie: WordPress dosiahol dokonalú rovnováhu medzi prispôsobením a ľahkým používaním. Môžete použiť predvolenú tému a dať dohromady rýchly a špinavý blog. Alebo si môžete nainštalovať doplnky a vytvoriť skutočne profesionálny web.

Tu budeme diskutovať o všetkom, čo potrebujete vedieť o prispôsobení stránok WordPress. Budeme hovoriť o základných nastaveniach, témach a miniaplikáciách. Budeme hovoriť aj o pokročilejších funkciách, ako sú doplnky, analytické nástroje a ďalšie integrované nástroje.

Poznámka: Ak dokážete zvládnuť dizajn a prispôsobenie sami, výrazne znížite náklady na vývoj svojich webových stránok.

Pozrime sa bližšie!

Prispôsobenie WordPress 101

Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete prispôsobiť svoje stránky WordPress. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú si možno všimnúť, je, že WordPress nie je hostiteľskou spoločnosťou. Je to len CMS. V dôsledku toho budete musieť zvoliť vlastného hostiteľa a zaregistrovať svoje vlastné doménové meno. Mnoho hostiteľov ponúka kvalitný vyhradený hosting WordPress s predinštalovaným WordPress na vašom serveri.

prispôsobenie wordpressu

Keď vyriešite svoju hostiteľskú situáciu, ďalším krokom je vytvorenie stránky. Existujú dva primárne spôsoby, ako prispôsobiť stránku WordPress:

 • Výber témy
 • Pridávanie miniaplikácií
 • Pridanie ponuky

O všetkých troch týchto možnostiach sa budeme baviť neskôr podrobnejšie, ale tu je ich podstata:

témy definujte rozloženie a farebnú schému svojho webu. Môžete si vytvoriť základný formát blogu, galériu obrázkov a ďalšie bežné typy stránok. Môžete si dokonca zvoliť inú tému pre svoju domovskú stránku, aby váš web poskytol viac šitý na mieru.

Miniaplikácie sú nástroje zvyčajne umiestnené na bočnom paneli, ktoré poskytujú pridanú hodnotu. Medzi typické widgety patria odkazy na sociálne médiá alebo formulár na registráciu e-mailov.

ponuky uľahčte návštevníkom navigáciu na vašom webe. Predpokladajme napríklad, že prevádzkujete autoservis. V hornej časti stránky sa môže nachádzať ponuka s odkazmi na časti, služby, mapu Google vašej polohy a stránku „kontaktujte nás“.

Okrem týchto možností existujú aj ďalšie, pokročilejšie spôsoby prispôsobenia vašich stránok. Jedným z nich je vytvoriť kaskádový štýl (CSS). CSS umožňuje prispôsobiť písma, farby a veľkosti písma pre rôzne štýly textu. Namiesto manuálneho nastavovania veľkostí a farieb písma pre každú stránku si môžete vytvoriť prednastavené možnosti pre hlavičky, podnadpisy a obyčajný text a rýchlo a ľahko ich vybrať..

Môžete dokonca vytvoriť vlastné hlavičky pre svoj web WordPress. Vlastná hlavička spojí celý váš web. Každá stránka bude vyzerať ako súčasť väčšieho celku, aj keď téma je inak iná.

Môžete úplne prispôsobiť WordPress?

Keď uvažujete o WordPress, pravdepodobne uvažujete o blogu alebo inej obsahovo orientovanej stránke. Používajú ho skutočne také prestížne spoločnosti ako Flickr, LinkedIn a BBC America. Predpokladajme však, že chcete integrovať pokročilejšie funkcie, ako sú fóra, rozhovory so zákazníkmi alebo elektronický obchod? WordPress natívne nepodporuje žiadnu z týchto aplikácií.

Našťastie existujú doslova tisíce doplnkov, ktoré zvyšujú funkčnosť vašich stránok. Tento bohatý ekosystém obsahuje takmer všetky webové funkcie, ktoré si viete predstaviť. Ak teda chcete na svoje stránky pridať fórum alebo stránku elektronického obchodu, určite to môžete urobiť.

inštalácia doplnku wordpress

Jediným problémom je, že tieto doplnky sa nedajú správne škálovať. Sú navrhnuté pre malé a stredne veľké weby a väčšie weby budú musieť na udržanie výkonu používať čoraz viac spletité kludges. V takom prípade môžete zvážiť pokročilejší redakčný systém s natívnejšími funkciami.

Ak sa teda váš web tak rozrástol, že ste vyrastali nad WordPress, je dobrý problém mať.

Všeobecné nastavenia WordPress

Skôr ako začnete s vytváraním svojich stránok, WordPress vás požiada o konfiguráciu základných nastavení, napríklad používateľského mena, hesla a ďalších základných nastavení servera. Toto je ten správny čas, aby ste sa uistili, že vaše stránky WordPress sú zabezpečené, pretože nesprávne nastavenie vášho základného nastavenia vás môže viesť k zraniteľnosti hackerov..

ochrana heslomPred prihlásením vás WordPress požiada o vytvorenie používateľského mena a hesla. Nezabudnite použiť silné heslo. a nikdy nepoužívajte ako svoje používateľské meno „admin“. To je prvá vec, ktorú sa hackeri budú snažiť uhádnuť, pretože mnoho tvorcov to nikdy nezmení.

Po prihlásení sa zobrazí informačný panel, na ktorom budete robiť väčšinu svojej práce. Spočiatku je prístrojová doska trochu preplnená. Na obrazovke je niekoľko miniaplikácií, ale nie všetky sú potrebné pre všetkých používateľov.

V pravom hornom rohu obrazovky sa nachádza malý odkaz s nápisom „Nastavenia obrazovky“. Kliknite na to a môžete zakázať jednotlivé miniaplikácie. Ako prvé by mali ísť widgety Vitajte, Rýchly koncept a Udalosti a novinky WordPress. Väčšina ľudí tieto funkcie nikdy nepoužije.

Potom kliknite na odkaz „Nastavenia“ na ľavej strane stránky a potom na odkaz „Všeobecné nastavenia“..

Tu uvidíte svoje najzákladnejšie možnosti webu. Prvé dve polia umožňujú zadať názov a nadpis pre vaše stránky. Názov stránok sa objaví na kartách prehľadávača, zatiaľ čo názov a nadpis sa objavia v hornej časti stránky v mnohých témach WordPress. Keďže toto sú prvé veci, ktoré ľudia uvidia pri návšteve vašich stránok, je dobré na ne zamyslieť.

Ďalej musíte zadať svoju adresu WordPress. Toto by mala byť doména, ktorú ste zaregistrovali pre svoje stránky. WordPress sa automaticky vyhľadá v adresári WordPress a nájde vašu domovskú stránku. Ak je vaša domovská stránka iná – napríklad ak je hosťovaná na inom serveri – zadajte túto adresu URL do poľa Adresa webu. Vo väčšine stránok by však mala byť adresa WordPress a adresa stránky rovnaké.

všeobecné nastavenia palubnej dosky wordpress

Môžete tiež zmeniť svoju e-mailovú adresu pre správu. V predvolenom nastavení bude to adresa správcu vášho webu. Ak máte iný e-mailový účet, napríklad Gmail, môžete tieto informácie zadať tu.

ako zvoliť užívateľskú rolu v WordPress všeobecné nastavenia

Pre väčšinu ľudí je to dobrý nápad, pretože hackeri budú mať ťažšie uhádnuť tieto informácie. V najhoršom prípade bude mať správcovská e-mailová adresa, ktorá sa nenachádza na vašom serveri WordPress, jednoduché obnovenie hesla správcu WordPress..

V dolnej časti stránky môžete vybrať svoje časové pásmo, formát dátumu, formát času a jazyk stránok. Väčšinou ide o administratívne možnosti a neovplyvní to dojem používateľa.

Rôzne roly používateľov

Je tu ešte jedna možnosť, o ktorej by sme mali hovoriť: nová predvolená rola používateľa. Tu je rýchly prehľad o tom, čo znamenajú:

 • Super správca poskytuje používateľovi všetky administratívne funkcie na webe, ako aj všetky ďalšie weby v rovnakej sieti. Pokiaľ nepoužívate sieť, toto nastavenie nemá zmysel.
 • admin poskytuje používateľovi všetky administratívne možnosti, ktoré máte. Na väčšine webových stránok budete chcieť byť jediným správcom. Ak však prevádzkujete web s dôveryhodným partnerom, budete chcieť z neho urobiť správcu.
 • Editor rola umožňuje používateľovi publikovať a upravovať akýkoľvek príspevok na webe. To môže byť užitočné, ak pracujete na projekte spolupráce s inými partnermi. V podstate môžu upravovať obsah stránok, ale nie celkový formát alebo funkcie zabezpečenia.
 • autor umožňuje používateľovi publikovať a upravovať všetky príspevky, ktoré vytvorili. Nebudú však môcť upravovať obsah, ktorý vytvorili iní používatelia.
 • prispievateľ vie písať príspevky. Nemôžu ich však publikovať. Všetko, čo napísali, bude musieť zverejniť editor alebo správca.
 • predplatiteľ môžu spravovať iba svoj vlastný profil.

Vo všeobecnosti budete chcieť ponechať predvolenú rolu používateľa nastavenú na možnosť Odberateľ. Keď má niekto na vašom účte účet, môžete kedykoľvek zmeniť svoje postavenie pomocou administratívnych právomocí. Ak máte viac ako niekoľko používateľov, najjednoduchší spôsob, ako ich spravovať, je použitie nástroja tretej strany, napríklad phpMyAdmin..

Ak sa neskôr rozhodnete niektoré z týchto nastavení zmeniť, je ľahké to urobiť. Jednoducho prejdite na stránku Všeobecné nastavenia a vykonajte potrebné zmeny.

Prispôsobenie motívov WordPress

Teraz, keď ste nakonfigurovali základné nastavenia, je čas prispôsobiť vzhľad a dojem z vašich webových stránok. Prvým krokom v tomto procese je výber témy WordPress. Existujú dva typy tém: témy zadarmo a prémiové témy. Najprv sa pozrime, ako nainštalovať bezplatný motív.

Na informačnom paneli kliknite na odkaz „Vzhľad“ na ľavej strane a potom na tlačidlo „Témy“. Zobrazí sa vám kachľové zobrazenie všetkých tém, ktoré sú aktuálne uložené na vašom serveri.

ako zmeniť tému

Ak hosťujete na vyhradenom serveri WordPress, bude už niekoľko možností. Ak nie, alebo ak si chcete zvoliť iný vzhľad, musíte si nainštalovať nový motív.

Zadarmo téma nemusí byť najbezpečnejšou možnosťou

Na webe je niekoľko archívov tém WordPress. Ale ako sa hovorí, „ak sa zdá byť príliš dobré na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je“. Mnoho z týchto „bezplatných“ tém je zabudovaných pomocou sledovačov reklám alebo dokonca škodlivého softvéru, ktorý môže ohroziť bezpečnosť vašich stránok.

Ak chcete zostať v bezpečí, najlepším miestom na nájdenie témy je vybrať si niektorú z oficiálnych archívov WordPress. Odtiaľ môžete vyhľadávať témy a nájsť tie, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Vyberte si hravý motív pre svoj záhradný blog alebo pre váš profesionálny blog prepínateľnejší motív.

oficiálne archív tém WordPress

Keď nájdete ten, ktorý sa vám páči, jednoducho stlačte tlačidlo „Stiahnuť“. Uloží sa do počítača ako súbor .zip. Odtiaľ sa vráťte na stránku motívov hlavného panela WordPress a kliknite na tlačidlo v hornej časti s nápisom „Pridať nové“. Vyberte súbor .zip témy a nahrá sa na váš server.

Vyberte tému a budete mať niekoľko možností. Najprv môžete kliknúť na „Podrobnosti“ & Preview “, ktorý vám poskytne živý pohľad na tému v akcii, s nejakým výplňovým textom a obrázkami. To vám umožní získať lepšiu predstavu o tom, ako to vyzerá, bez zverejnenia na webe. Ak ste spokojní, stačí kliknúť na položku Aktivovať a motív bude aktívny.

ukážka wordpress tému

WordPress má editor tém, ktorý vám umožňuje manuálne upravovať tému. Nepoužívajte ho, aj keď vám vyhovuje HTML, PHP a CSS. WordPress vás dokonca varuje, aby ste tak neurobili. Dôvod je ten, že môžete natrvalo prerušiť svoje stránky, takže budete musieť znova nainštalovať tému a začať od nuly. Okrem toho sa pri budúcich aktualizáciách tém stratia všetky zmeny.

Ak chcete vylepšiť tému, zvážte inštaláciu doplnku na úpravu témy. Napríklad Elementor je vynikajúci a bezpečný editor WYSIWYG, ktorý neporuší vaše stránky. K dispozícii sú aj ďalšie možnosti tretích strán, napríklad Gutenberg.

Ak chcete skutočne upraviť tému manuálne, budete chcieť vytvoriť podradenú tému. Zabezpečíte tak, že vaše témy sa v budúcich aktualizáciách nezlomia. Nevýhodou je, že sa vôbec neaktualizuje. Ak má téma bezpečnostný problém, ktorý sa neskôr opraví, prídete o opravu.

Ďalším dôležitým faktorom je skutočnosť, že väčšina používateľov internetu teraz pristupuje na internet prostredníctvom svojich smartfónov. Ak chcete týmto ľuďom poskytnúť čistý a pohodlný zážitok, mali by ste si vybrať tému s responzívnym dizajnom. Predtým, ako pôjdete ďalej, jednoducho vytvorte fiktívnu stránku a spustite ju v teste spoločnosti Google pre mobilné zariadenia.

WordPress Premium Témy

Okrem bezplatných tém existuje niekoľko spoločností, ktoré predávajú prémiové témy. Okrem toho, že vám dávajú širšiu škálu možností, prémiové témy majú niekoľko výhod. Tie obsahujú:

 • Častejšie aktualizácie vývojárov, ktoré vám poskytujú lepšiu bezpečnosť
 • Kompatibilita s najnovšími štandardmi WordPress, HTML, PHP a CSS
 • Zákaznícka podpora od spoločnosti WordPress pri riešení chýb a prispôsobovaní

Po stiahnutí prémiového motívu ho jednoducho nainštalujte rovnakým spôsobom, ako by ste si nainštalovali bezplatný motív. Je na vás, či to stojí za to alebo nie.

Nastavenie doplnku WordPress

doplnky pre wordpressAk chcete ísť nad rámec základných funkcií WordPress, budete musieť využiť doplnky. Doplnky sú ďalšie nástroje, ktoré môžu byť použité na zvýšenie bezpečnosti vašich stránok, vytváranie automatických záloh a dokonca zvýšenie výkonnosti vašich stránok.

Nevýhodou doplnkov je, že im dávate prístup k údajom svojich stránok. V dôsledku toho môže chybný doplnok narušiť zabezpečenie vašich stránok. Pred inštaláciou doplnku si prečítajte recenzie na webe tretích strán, aby ste sa uistili, že nemá žiadne známe bezpečnostné chyby. Najlepším spôsobom, ako nájsť zabezpečený doplnok, je použitie oficiálneho archívu WordPress.

Ak chcete nainštalovať doplnok, musíte si ho najprv stiahnuť, rovnako ako inštalácia motívu. Doplnok sa stiahne ako súbor .zip, ktorý budete musieť pred odovzdaním rozbaliť.

Keď to urobíte, otvorte informačný panel WordPress, vyberte ponuku „Doplnky“ a kliknite na „Pridať nový“. V hornej časti obrazovky sa zobrazuje tlačidlo s názvom „Doplnok na odovzdanie“. Vyberte toto tlačidlo, nahrajte svoj doplnok a ste pripravení ho nakonfigurovať.

ako nahrať wodpress plugin

Po úspešnom nainštalovaní doplnku sa zobrazí výzva na jeho nakonfigurovanie. Väčšina doplnkov WordPress je vopred nakonfigurovaná, ale stále je dobré vyskúšať si možnosti. Keďže možnosti sa medzi rôznymi doplnkami veľmi líšia, musíte sa obrátiť na stránku podpory doplnku, ak potrebujete viac informácií o rôznych nastaveniach.

Je ťažké poskytnúť komplexný návod, ktoré doplnky potrebujete, pretože presný typ bude závisieť od typu stránok, ktoré prevádzkujete. To znamená, že existuje niekoľko, ktoré by ste mali nainštalovať hneď od netopiera.

 • Yoast je navrhnutý tak, aby vám pomohol vylepšiť hodnotenie vašich webových stránok vo vyhľadávačoch. Obsahuje množstvo vstavaných nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť obsah priateľský k vyhľadávacím nástrojom, vrátane výberu správnych kľúčových slov pre odkazy. Prémiová verzia dokonca poskytuje tipy na ďalšie kľúčové slová, ktoré sa majú zahrnúť do vášho textu.
 • Akismet je nevyhnutnosťou, ak vaše stránky umožňujú komentáre. Je to filter proti spamu, ktorý vylučuje známe odkazy na spam, aby bola vaša sekcia komentárov čistá.
 • Duplikátor uľahčuje vytváranie záloh pre vaše stránky WordPress. Pred vykonaním akýchkoľvek významných zmien spustite zálohu. Ak vaše zmeny spôsobia zlyhanie stránok, obnovte zálohu a budete späť online. Pomocou duplikátora môžete tiež ľahko migrovať svoje stránky z jedného hostiteľa na druhého.

Doplnky WordPress Premium

Rovnako ako v prípade tém, nie všetky doplnky WordPress sú zadarmo. Niekedy musíte platiť za prémiový doplnok. Môže to byť jednorazový poplatok alebo mesačné predplatné. Výhodou je, že získate lepšiu podporu, čo je dôležité najmä pre doplnky súvisiace s bezpečnosťou.

Ak chcete nainštalovať jeden prémiový doplnok, nainštalujte program Defender Security. Tento doplnok umožňuje administrátorom dvojfaktorové overenie a množstvo ďalších bezpečnostných funkcií. Prvých 30 dní je zadarmo a od tohto bodu stojí mesačný poplatok.

Ďalším dobrým prémiovým doplnkom je Hummingbird. Pomáha vám optimalizovať vaše stránky tak, aby sa načítali čo najrýchlejšie. Zlepšuje tiež efektívnosť vyrovnávacej pamäte prehliadača. Rovnako ako program Defender Security, Hummingbird prichádza s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou.

Bez ohľadu na to, ktoré prémiové pluginy si kupujete, môžete ich nainštalovať presne tak, ako by ste použili akýkoľvek bezplatný doplnok.

Ako pridať jedinečný obsah do WordPress

V tomto okamihu ste vytvorili základné nastavenia svojich stránok, vytvorili si svoj motív a vybrali ste doplnky pre efektívnosť, bezpečnosť a SEO. Ale viete, čo ste ešte neurobili? Skutočne vytvorený akýkoľvek obsah. Opravme to.

Ak chcete vytvoriť novú webovú stránku, prejdite na informačný panel WordPress a vyberte ponuku „Stránky“. Uvidíte dve možnosti: „Všetky stránky“ a „Pridať nové“. V predvolenom nastavení vytvorí WordPress stránku ochrany osobných údajov a vzorovú stránku, ktorú môžete použiť ako karanténu na oklamanie. Tieto budú viditeľné v ponuke Všetky stránky..

Ak chcete vytvoriť novú stránku, stačí kliknúť na tlačidlo Pridať novú.

ako pridať novú stránku v

V tom momente sa vo vybranom motíve zobrazí prázdna stránka. V závislosti od témy budete môcť zadať názov, alebo môže byť predvyplnený názov a nadpis stránky. Pod ním budete môcť zadávať text alebo umiestňovať obrázky.

Ak ste nainštalovali aplikáciu Yoast – a naozaj by ste mali – uvidíte v dolnej časti okna políčko na zadanie frázy zamerania. Do poľa zadajte kľúčovú frázu a Yoast vám automaticky pomôže pri optimalizácii stránky pri písaní.

Pre väčšinu webových stránok budete chcieť mať pár stránok na minimum: vaša domovská stránka, stránka „asi“ a „kontakt“..

Opäť je to len minimum. V praxi budete chcieť ďalšie stránky, ktoré sú prispôsobené účelu vášho webu.

Napríklad, ak prevádzkujete kaderníctvo, možno budete chcieť navštíviť sekciu galérie, ktorá zobrazuje vaše najnovšie výsledky. Možno to dokážete zmeniť na reklamu pre stálych zákazníkov. „Dovoľte mi, aby som vás predstavil na mojom webe, a získajte účes zadarmo“, môže to trvať dlhá cesta.

Ako príklad môžeme uviesť, že ak prevádzkujete obchod s automobilmi, možno budete chcieť navštíviť stránku „služby“ s cenami za bežné služby.

Pravidelne aktualizujte svoj blog

A samozrejme, ak prevádzkujete blog, budete chcieť uverejňovať príspevky. V takom prípade sa pravidelne aktualizujte. Neexistuje lepší spôsob, ako stratiť sledovateľov, ako prestať s blogovaním na mesiac a pol.

Podľa toho, aký typ obsahu uverejňujete, možno budete chcieť použiť iné rozloženie. Napríklad, ak uverejňujete veľa obrázkov, môžete pridať galériu fotografií. Na druhej strane, ak práve blogujete, bude jednoduchý text s atraktívnym bannerom fungovať dobre.

ako pridať galériu v

Keď už hovoríme o baneri, práve teraz je pravdepodobne vhodný čas na pridanie loga stránky, ak ste to ešte neurobili. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite do ponuky „Hlavička“ a nahrajte kliknutím na „Vybrať logo“. V ideálnom prípade by logo malo byť vo formáte PNG alebo WebP, čo umožní, aby sa pozadie zobrazilo prostredníctvom akýchkoľvek medzier. Nezabudnite však, že vaše logo nahradí názov stránky vo väčšine tém.

Pri podobnej poznámke by ste mali zvoliť ikonu lokality. Toto je malý obrázok, ktorý sa zobrazuje na karte prehľadávača, čo uľahčuje jeho odlíšenie od ostatných kariet. Rovnako ako v prípade loga je formát PNG alebo WebP ideálny, pokiaľ vaša ikona nie je dokonalým štvorcom. Ikonu svojej stránky si môžete zvoliť rovnakým spôsobom ako svoje logo z ponuky Téma v časti Identita stránok.

Ako používať widgety WordPress

Widgety vám umožňujú rozšíriť funkčnosť svojich stránok. Môžete napríklad pridať kalendár, odkazy na sociálne médiá alebo e-mail. Vo väčšine motívov sa widgety objavia na bočnom paneli vašej stránky, aj keď niektoré motívy namiesto toho umiestnia widgety do spodnej časti stránky..

widgety wordpress

Ak chcete nakonfigurovať svoje miniaplikácie, vráťte sa z ponuky Téma a namiesto toho kliknite na ponuku Vzhľad. Potom vyberte položku „Widgety“. V závislosti od témy sa vám zobrazia rôzne potenciálne umiestnenia miniaplikácií. V rámci vašej témy môžu byť predinštalované aj niektoré miniaplikácie.

ako pridať widget v

Miniaplikácie môžete jednoducho presúvať na rôzne miesta, aby ste ich mohli na stránke presúvať, čím ďalej prispôsobíte vzhľad a dojem svojej stránky..

Ak sa vám nepáči už nainštalovaná miniaplikácia, jednoducho kliknite na šípku v názve miniaplikácie a potom kliknite na príkaz Odstrániť. Týmto sa úplne odstráni z vašej stránky.

Môžete tiež pridať ďalšie miniaplikácie na vylepšenie svojich webových stránok. Stačí ich vybrať z ľavej strany ponuky miniaplikácií a pretiahnuť ich do požadovanej oblasti na stránke.

Na rozdiel od tém a doplnkov nemôžete pridať miniaplikácie priamo na svoju stránku. WordPress sa dodáva s niekoľkými predvolenými miniaplikáciami a väčšina tém obsahuje aj ďalšie miniaplikácie.

Miniaplikácie môžete pridať aj pomocou doplnku. Ak to chcete urobiť, nájdite doplnok, ktorý obsahuje požadovaný widget, a potom ho pridajte rovnakým spôsobom, ako by ste pridali akýkoľvek iný doplnok. Po nainštalovaní doplnku sa vráťte do ponuky Widgety a widget by mal byť k dispozícii.

Vyberte si miniaplikácie v závislosti od vášho webu

V závislosti od typu stránky, ktorú vytvárate, budete chcieť používať rôzne widgety. To znamená, že existuje niekoľko typov, ktoré by mali byť užitočné pre takmer všetky webové stránky. Tu je rýchly prehľad:

 • Odkazy na sociálne médiá – pre väčšinu webových stránok ide o nič netušiace. Vynikajúci spôsob, ako zvýšiť viditeľnosť ľudí, ako zdieľať váš obsah na stránkach Facebook, Twitter a na iných sociálnych sieťach.
 • Miniaplikácia „Posledné príspevky“ – Nie všetky stránky budú používať jednu z nich. Je to však vynikajúca funkcia pre blogy. Ak niekto našiel váš príspevok pomocou vyhľadávania Google, prečo mu nedať jednoduchý spôsob, ako sa držať a čítať viac?
 • Miniaplikácia na registráciu e-mailov – Ak sa vám váš obsah páči, odporúčame im, aby dostávali aktualizácie. Doplnok, ako je WPForms, uľahčuje zhromažďovanie e-mailových adries a ďalších informácií.
 • Miniaplikácia kalendára – Toto je skvelá voľba pre komunitné organizácie. Tento widget môžete použiť na informovanie ľudí o pripravovaných špeciálnych udalostiach alebo fundraiseroch.
 • Miniaplikácia reklamy – Buďte opatrní. Na jednej strane vám reklama môže pomôcť zarobiť si peniaze z vášho webu. Na druhej strane, viac ako jedna reklama môže spôsobiť, že váš web bude preplnený a ľudí vypne.

Ako upravovať ponuky WordPress

Teraz, keď už máte nejaký obsah, je čas zjednodušiť navigáciu na vašom webe. Ak to chcete urobiť, budete chcieť pridať ponuku. Na hlavnom paneli prejdite do sekcie „Vzhľad“ a kliknite na odkaz „Ponuky“.

ako editovať ponuky wordpress

Nerobte si starosti s názvom ponuky. Ste jediný, kto to uvidí. To znamená, že ak sa na vašich stránkach bude nachádzať viac ako jedno menu, možno budete chcieť rozlíšiť rôzne názvy. Pre väčšinu webových stránok je to zlý nápad – stránku preplýva viac ako jedno menu.

Kliknite na „Vytvoriť ponuku“ a na ďalšej obrazovke sa zobrazí otázka, kam by sa malo menu umiestniť. Pre väčšinu webových stránok to bude v hornej časti stránky, ale existujú výnimky. Možnosť „Mobile“ umožňuje prispôsobiť umiestnenie ponuky na mobilnom zariadení. Napríklad môžete mať ponuku bočného panela na svojom počítači, ale napriek tomu budete chcieť mať k dispozícii hornú ponuku pre ľahšie používanie v mobilných zariadeniach.

Nemusíte sa obávať začiarknutia políčka „Automaticky pridať nové stránky najvyššej úrovne do tejto ponuky“. Táto voľba vedie k chaotickým a nedbalým ponukám so stránkami mimo prevádzky. Budete chcieť ručne pridajte stránky tak, ako boli vytvorené.

Na ďalšej obrazovke budete môcť pridať stránky do svojej ponuky. Po kliknutí na položku Pridať do ponuky sa zobrazí ďalšia obrazovka, ktorá vám umožní prispôsobiť poradie ponúk. Usporiadajte stránky podľa vlastného uváženia.

Môžete tiež rozšíriť jednotlivé možnosti ponuky a ako vedľajšie možnosti vložiť ďalšie stránky. Napríklad, ak vaša denná starostlivosť ponúka služby starostlivosti a chôdze, môžete umiestniť obe tieto stránky do hlavnej ponuky „Služby“. Pomôže vám to udržiavať čistý vzhľad a vyhnete sa preplneniu hlavnej ponuky vášho webu.

Pri navigácii je tiež dôležité nespoliehať sa iba na vaše menu. Prepojenie rôznych webových stránok môže používateľom uľahčiť navigáciu. Môže to tiež pomôcť zvýšiť návštevnosť spolu s hodnotením vyhľadávania.

Integrácie WordPress

Blahoželáme! Vytvorili ste svoj web!

Ale ešte si neskončil. Aby ste porozumeli svojej premávke, musíte teraz integrovať niektoré analytické nástroje. To má niekoľko výhod.

Najprv vám umožní pochopiť, ako ľudia nájdu váš web a ako dlho zostávajú.

Po druhé, získate prehľad o tom, aký typ obsahu riadi vašu návštevnosť. Blogy? Foto galérie? Informačné stránky? To vám môže pomôcť ďalej rozvíjať vaše stránky s cieľom zlepšiť prevádzku na webe.

analytika

logo analytiky googleNajobľúbenejší analytický nástroj WordPress je Google Analytics a je ľahké pochopiť prečo. Google je zďaleka najobľúbenejší vyhľadávací nástroj na webe, takže pred začatím práce na čomkoľvek inom chcete pochopiť výkonnosť vyhľadávania Google na svojich stránkach..

Služba Google Analytics však ponúka oveľa viac. Môžu vám povedať, ako sa návštevníci dostávajú na vaše stránky. Nachádzajú to na google? Na iných webových stránkach, ako je Facebook? Alebo to priamo navštevujú? Znalosť týchto informácií vám poskytne informácie o tom, ako riadite premávku, ako aj to, čo môžete urobiť lepšie.

Viac nástrojov & Príklady

Google Analytics vám nepovie všetko, čo by ste mohli vedieť. Napríklad by ste mohli poznať vek a pohlavie vašich návštevníkov. V takom prípade zvážte pokročilejší nástroj, napríklad ExactMetrics. ExactMetrics nie je lacný, ale poskytuje vám hlbší prehľad o vašich návštevníkoch ako Google Analytics.

Možno budete chcieť automatizovať aj niektoré funkcie svojich stránok. Zapier Automation to urobí. Pomocou tohto doplnku môžete automaticky zdieľať nové príspevky na sociálnych médiách. To môže eliminovať niektoré problémy, ktoré sa vyskytujú pri manuálnom uverejňovaní každého denného blogového príspevku na viacerých sociálnych sieťach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map