Ako prepnúť webhostingu pre vaše stránky WordPress

Ak sa rozhodnete prejsť od svojej súčasnej webhostingovej služby, je to zvyčajne potom, čo ste vyčerpali svoju trpezlivosť a všetky dostupné cesty, aby váš prebiehajúci systém fungoval..


prečo?

Pretože prepínanie poskytovateľov hostingu často naráža na nervy a je plné chýb, dokonca aj potom, čo ste urobili domáce úlohy a rozhodli ste sa na platforme, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Väčšina ľudí sa vracia k nepríjemnostiam a hojnej príležitosti na chyby, ktoré prechod prináša.

Aby sme minimalizovali stres a chyby, poskytli sme túto príručku, aby bol proces čo najplynulejší a najbezpečnejší.

Poďme sa rozbehnúť!

Naše odporúčanie – Požiadajte svoju hostiteľskú spoločnosť!

Táto príručka je motivovaná snahou zjednodušiť a zjednodušiť migráciu. V tejto súvislosti kvalitný hostiteľ ďalej zmierni vaše bremeno tým, že vybaví všetky vaše migrácie.

HostPapa, ktorá sa stáva jedným z našich najlepších partnerov, poskytuje úplne migračnú službu, takže nemusíte potiť migráciu svojich stránok. Musíte im poskytnúť iba svoje prihlasovacie údaje. Pozrite sa na našu recenziu hostiteľa

Zostavte zdroje, ktoré budete potrebovať

Musíte dostať všetky svoje kačice za sebou. Zozbierajte preto všetko, čo potrebujete pre vypínač. Ako sa hovorí, je lepšie ho mať a nepotrebovať, ako ho potrebovať a mať.

 • Uistite sa, že máte prístup k starým aj novým hosťujúcim účtom – Niektoré z týchto zmien si budú vyžadovať zvýšené privilégiá, takže sa uistite, že nemáte iba správne prihlasovacie údaje, ale aj administratívny prístup..
 • Uistite sa, že máte prístup k svojej databáze – Zvonky a píšťalky sa môžu na novej platforme zmeniť, ale vaše údaje zostávajú rovnako relevantné ako kedykoľvek predtým. Rovnako ako je potrebné mať prihlasovacie údaje na prístup k vašim účtom, potrebujete ich aj na prístup do svojej databázy.
 • Využite FTP klienta. – Na presun údajov medzi servermi budete potrebovať FTP klienta. Na výber sú veľké možnosti, napríklad Filezilla.
 • Získajte spoľahlivého textového editora. – Potrebujete kvalitný textový editor, pretože budete robiť veľa úprav. Poznámkový blok ++ je vynikajúcim príkladom.

Po zhromaždení všetkých potrebných nástrojov a prostriedkov je čas začať. Zhlboka sa nadýchnite a poďme sa ponoriť do prvého kroku procesu.

A. Proces krok za krokom pri manuálnom presúvaní vašich stránok z jedného hostiteľa na druhého

Táto časť ukazuje, ako vykonať prepínač manuálne. Ak hľadáte proces, ktorý používa doplnok WordPress, prejdite ďalej do tejto sekcie.

1. Najprv si zazálohujte svoje súbory

Nič nie je spoľahlivé, takže prvou vecou, ​​ktorú by ste mali urobiť pred migráciou, je zálohovanie všetkých vašich súborov. Preto v prípade nešťastnej chyby alebo omylu môžete svoj systém obnoviť zo zálohovaných údajov..

Tento aspekt procesu bude pravdepodobne trvať najdlhšie, pretože bude prenášať systémové súbory aj všetky vaše súbory. Na tento účel odporúčame použiť systém FTP alebo SFTP. FTP znamená protokol na prenos súborov a umožňuje vám prístup a prenos súborov cez počítačovú sieť.

Spustite FTP klienta a zadajte prihlasovacie údaje pre prístup k FTP serveru. Prejdite do koreňového adresára svojho webu WordPress, najmä ak nie je predvolene nakonfigurovaný ako vstupná stránka.

Vyberte všetky súbory. Systémy majú zvyčajne skryté súbory, ktoré chránia používateľov pred náhodným alebo úmyselným vymazaním a úpravou. Jedným takýmto súborom je súbor .htaccess. Poučte klienta FTP, aby zobrazoval všetky skryté súbory, aby ste nezabudli na žiadne.

Napríklad, ak používate FileZilla, môžete to urobiť prostredníctvom servera > Vynútiť zobrazenie skrytých súborov.

Po označení vybratých súborov ich skopírujte na miesto, ktoré ste určili vo svojom počítači. Proces kopírovania môže chvíľu trvať, v závislosti od veľkosti vášho webu.

2. Exportujte databázu MySQL

Ďalšia fáza procesu migrácie zahŕňa export celej databázy. Aj keď je k dispozícii niekoľko nástrojov, dôrazne odporúčam pre túto úlohu použiť phpMyAdmin, pretože je jednoduchý, užívateľsky príjemný a intuitívny.

phpMyAdmin

Na ľavom paneli sú uvedené dostupné databázy. Jednoducho vyberte ten, ktorý chcete exportovať. Ak si nie ste istí, ktorý z nich je presne, skontrolujte súbor wp-config.php na vašej aktuálnej webovej stránke. Tento súbor poskytuje základné konfiguračné podrobnosti pre vaše webové stránky WordPress.

Skontrolujte položku, kde je definovaný názov databázy. Malo by to vyzerať takto:

Uvedie sa namiesto , Database_name_here ‘ placeholder je skutočný názov databázy..

Po dokončení prejdite na kartu exportu:

K dispozícii sú dve metódy exportu. Vyberte možnosť Vlastné.

Nižšie je uvedený zoznam možností ponuky v časti Vlastné, kde sú vysvetlené optimálne možnosti výberu:

 • Formát – Ponechajte ho na predvolenej možnosti SQL.
 • Tabuľky – Tabuľky, ktoré sa majú vyviezť, by mali byť označené.
 • Výkon – Ak chcete sťahovanie zrýchliť, nastavte kompresiu na zips alebo gzip.
 • Možnosti špecifické pre formát – Ponechajte predvolenú možnosť.
 • Možnosti vytvorenia objektu – Vyberte možnosť Pridať DROP TABLE / VIEW / POSTUP / FUNKCIU / UDALOSŤ / TRIGGER.
 • Možnosti vytvárania údajov – Ponechajte predvolenú možnosť.

Po dokončení všetkých výberov kliknite na tlačidlo Prejsť v dolnej časti formulára.

Táto akcia by mala exportovať vaše dáta ako súbor na stiahnutie. Uložte na ľahko prístupnom mieste v počítači a prejdite na ďalší krok.

3. U svojho nového hostiteľa vytvorte databázu

Musíte importovať svoju databázu do svojej novej hostiteľskej platformy. Najprv však musíte vytvoriť domov v novom systéme pre databázu. Každý hostiteľ je trochu zvláštny, ale na hostiteľovi nájdete časť, ktorá sa zaoberá databázami a vykonáva tieto kroky:

 • Vytvorte novú databázu.
 • Vytvorte databázového používateľa a poskytnite mu plné administrátorské práva.
 • Zabezpečte a uložte heslo používateľa na bezpečnom mieste.

4. Upravte konfiguračný súbor systému (wp-config.php)

Znovu použijeme súbor wp-config.php. Je to dôležitý súbor, ktorý obsahuje základnú konfiguráciu vašich stránok, pripojenie k databáze a komunikáciu.

Vytvorte kópiu tohto súboru a uložte ho niekde v bezpečí. Potom otvorte pôvodný súbor v textovom editore a vykonajte nasledujúce zmeny:

Nahraďte database_name_here, username_here a password_here skutočné informácie o aktuálnom názve databázy hostiteľa, používateľskom mene a hesle..

Namiesto localhost zadajte názov servera MySQL alebo ho nechajte ako localhost, ak je to nastavenie povolené poskytovateľom hostingu.

Po dokončení potrebných zmien uložte zmeny.

5. Nahrajte svoje súbory na nového hostiteľa

Naposledy ste si stiahli súbory zo svojej starej hostiteľskej služby. Teraz však tento proces obrátime a namiesto toho začneme odovzdávať tieto súbory vášmu novému hostiteľovi. Dokončenie procesu môže nejaký čas trvať dosť dlho, preto vám odporúčame spustiť proces, zatiaľ čo budete pokračovať s ďalšími aspektmi migrácie..

Spustite FTP klienta, ale tentoraz sa pripojte k novému serveru. Toto pripojenie vyžaduje, aby niektoré zmeny odrážali túto skutočnosť zadaním adresy IP tohto nového servera namiesto predchádzajúceho servera FTP. Túto novú adresu IP zvyčajne nájdete vo svojom hostingovom účte, ale ak si nie ste istí, kontaktujte technickú podporu.

Po nadviazaní spojenia s novým hostiteľom vyhľadajte súbory, ktoré ste stiahli skôr, a podľa toho ich nahrajte. Nezabudnite zahrnúť súbor wp-config.php do koreňového adresára. Ak nahrávanie stále beží, prejdite na ďalšiu úlohu, pretože môžete súčasne vykonávať ďalšie činnosti.

6. Importujte svoju databázu do nového hostiteľa

Databázu môžete importovať, keď prebieha načítanie súboru. Prihláste sa pomocou nástroja na správu databázy, ktorý vám poskytol váš nový hostiteľ, čo bude predpokladať phpMyAdmin.

Po výbere databázy vytvorenej skôr na novom hostiteľovi kliknite na kartu importu.

importovanie databázy

V časti Importovať súbor vyhľadajte exportovaný súbor kliknutím na tlačidlo Prehľadávať.

Ponechajte všetky ostatné možnosti ako predvolené a posuňte sa nadol do dolnej časti formulára a kliknutím na tlačidlo Prejsť spustite import. Čas na dokončenie importu databázy bude samozrejme závisieť od veľkosti súborov.

Po dokončení procesu importu dostanete upozornenie na spätnú väzbu.

Dodatočná možnosť: Pri prepínaní & Zmena webových adries

V prípade, že prechádzate na nového hostiteľa A tiež meníte adresu URL svojich stránok, je potrebné vykonať ďalší krok: nahradiť odkazy na starú adresu URL v databáze novou..

V prípade, že máte svoje adresy URL roztrúsené v niekoľkých skriptoch PHP namiesto toho, aby ste ich centralizovali, môžete tento príkaz pohodlne použiť tento skript na nahradenie databázy Search. Funguje ako skript na vyhľadávanie a nahrádzanie databáz v PHP a je k dispozícii zadarmo.

Po dokončení nezabudnite na jeho varovanie NIKDY nenechajte skript na serveri.

7. Účinky zmien na váš server DNS

Váš nový server musí smerovať na svoju adresu URL, čo znamená zmenu nastavení servera DNS. Tento proces závisí od toho, kde bola pôvodne zaregistrovaná doména adresy URL. Ak bola doména zaregistrovaná u vášho starého poskytovateľa hostingu, musíte celú doménu previesť na nového poskytovateľa. Zákaznícky servis by mal byť schopný vám pomôcť s prevodom.

Ak ste si však doménu kúpili od registrátora domény, napríklad Domain.com, bude potrebné aktualizovať nastavenia menného servera. Získajte adresu menného servera nového hostiteľa a spojte ju s novou doménou. V prípade, že ich nepoznáte, adresy nameserverov zvyčajne vyzerajú asi takto: ns1.yourhost.com, ns2.yourhost.com

Pripojte túto adresu menného servera k svojej doméne. Proces bude závisieť od toho, kde ste doménu kúpili. Nižšie sú uvedené pokyny pre bežné prípady:

 • Domény registrované u GoDaddy
 • Zmena serverov DNS na serveri HostGator
 • Ako zmeniť nameserverov na doméne.com

Zmeny nadobudnú účinnosť až 48 hodín. Ak chcete sledovať, kedy je proces dokončený, použite nástroje ako Čo je moje DNS. Dokiaľ sa tento proces neukončí, nevykonávajte na svojich stránkach žiadne úpravy, pretože namiesto nového miesta stále meníte pôvodné miesto..

Po dokončení procesu by sa migrácia mala uskutočniť bez akýchkoľvek prestojov. Keďže starý aj nový web majú v podstate rovnaký obsah, používatelia si nevšimnú žiadny rozdiel.

8. Vykonajte čistenie

Keď bude zmena DNS konečne dokončená, niektoré domácnosti sú v poriadku. Vráťte sa k svojmu starému hostiteľovi, odstráňte databázu a všetky súbory. V ideálnom prípade by ste mali počkať aspoň týždeň, aby ste sa uistili, že všetko funguje dobre.

V prípade, že musíte migráciu vrátiť, ponechajte si kópie základných konfiguračných súborov, napríklad wp-config.php.

B. Prepínanie webových hostiteľov pomocou doplnku WordPress

Ručný proces, o ktorom sme doteraz diskutovali, sa dá rovnako vykonať automaticky a omnoho ľahšie pomocou doplnkov. Existuje niekoľko možností, ale na tento obrázok sa zameriame na doplnok Duplicator.

1. Inštalácia doplnku duplikátora

Ak chcete nainštalovať tento doplnok, musíte sa prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress. Na informačnom paneli vyhľadajte ponuku Doplnky → Pridať nový a vyhľadajte duplikátor. Po návrate výsledkov kliknite na Inštalovať.

Po dokončení inštalácie doplnku WordPress ho začnite používať kliknutím na tlačidlo Aktivovať.

2. Ďalej exportujte existujúci web

Po aktivácii by ste mali nájsť doplnok Duplikátor v pracovnej oblasti nainštalovaných doplnkov. Kliknutím na možnosť Spravovať spustíte ďalší proces.

V tomto okamihu ste ešte nevytvorili balíky, ktoré bude používať. Tieto balíčky sú komprimované verzie vašich webových stránok a databáz. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový v pravom hornom rohu formulára a zmeňte to.

Uvádzajú sa tri možnosti:

 • Ukladací priestor – Nakonfigurujte, kam sa má zálohovať. Pokiaľ ste si nezakúpili pro-verziu duplikátora, jedinou možnosťou, ktorá je v súčasnosti k dispozícii, je váš server.
 • Archív – Zadajte súbory a segmenty databázy na vylúčenie. Urobte to, iba ak máte dobré dôvody.
 • Inštalátor – Umožňuje vyplniť databázové informácie v prostredí nového servera.

Po dokončení kliknite na tlačidlo Ďalej. Doplnok vykoná kontrolu systému, aby sa ubezpečil, že má všetko, čo potrebuje, aby pokračoval. Po dokončení skenovania a úspešnom by sa vám mali zobraziť nasledujúce výsledky:

Ak ste spokojní, začnite proces zostavovania kliknutím na tlačidlo Vytvoriť.

Zobrazí sa priebeh operácie. Po dokončení by sa vám mala zobraziť táto obrazovka:

Stiahnite si archív a inštalátor jednotlivo alebo naraz pomocou odkazu na stiahnutie jedným kliknutím.

Blahoželáme, skončili ste s exportom existujúceho webu.

3. Odovzdávanie súborov pomocou FTP

Potom stiahnite stiahnuté súbory na nový hostiteľský server cez FTP pomocou jeho adresy IP namiesto domény.

Uistite sa, že koreňový adresár vašej stránky je prázdny. Nahrajte inštalátor aj archív do koreňového adresára.

4. Vytvorte novú databázu

Rovnako ako v predchádzajúcom procese budete musieť na svojom novom hostiteľovi vytvoriť databázu. Urobte tak a uistite sa, že aspoň jeden používateľ má všetky práva na jeho správu. Všimnite si verziu servera MySQL, ktorú váš hostiteľ poskytuje a zabezpečte heslo databázy na bezpečnom mieste.

5. Vytvorte pripojenie k novej webovej stránke

Ak používate rovnaký názov domény ako vaša predchádzajúca stránka, v tomto štádiu sa môžu vyskytnúť problémy, pretože vaša doména stále ukazuje na váš starý web. Na rozdiel od manuálneho procesu, v ktorom som odporúčal zmenu nastavení servera DNS, by toto riešenie porazilo účel rýchlejšej migrácie, ktorá pomocou doplnku podporuje.

Našťastie existuje riešenie pomocou súboru hostiteľa vášho počítača. Je možné lokálne mapovať názvy domén na konkrétne adresy IP, čo vám umožní prístup k súborom na novom serveri prostredníctvom starej domény.

(Ak používate novú doménu, môžete túto časť úplne vynechať.)

Ak nemáte IP adresu vášho nového servera, získajte ju od svojho poskytovateľa služieb.

Spôsob otvorenia súboru hostiteľa závisí od platformy operačného systému, takže tu je niekoľko možností:

 • Windows – V ponuke na paneli úloh vyhľadajte výraz „poznámkový blok“. Vyžaduje zvýšené oprávnenia, takže kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Spustiť ako správca. Použite editor na otvorenie hostiteľov c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \. Ak chcete vyhľadať súbor, nezabudnite vyhľadať výraz „Všetky súbory“.
 • Mac OS – Použite terminálovú aplikáciu a zadajte príkaz sudo nano / etc / hosts. Potom budete vyzvaní na zadanie hesla správcu..
 • Linux – Rovnaká metóda ako v systéme Mac OS.

Po získaní prístupu k súboru zadajte adresu IP nového hostiteľa a názov domény vašich stránok, aby vyzerali takto:

Nahraďte zástupný symbol yoursite.com skutočnou doménou a 192.165.1.10 skutočnou IP adresou vášho nového hostiteľa.

Poznámka: medzera oddeľujúca IP adresu a názov domény v zobrazenom príklade je priestor na karte.

Výstraha: Po dokončení procesu migrácie nezabudnite zmeniť hostiteľský súbor späť na pôvodný obsah.

6. Spustite proces migrácie

Doprajte si bedrá, pretože je čas začať migráciu vážne. Prejdite v prehliadači na adresu http://yoursite.com/installer.php (nahraďte svoju skutočnú doménu.) Celkovo by ste mali vidieť, aké sumy sú na tejto obrazovke:

rozmnožovacie stroj

Uistite sa, že prešli všetky overovacie kontroly, najmä tie, ktoré sa týkajú archivácie a validácie. Kliknutím na tlačidlo Ďalej spustíte proces nasadenia.

Po dokončení extrahovania súboru sa dostanete na ďalší krok so žiadosťou o identifikáciu databázy a prístupové poverenia.

Zadajte požadované informácie o databáze a kliknutím na tlačidlo Testovať databázu skontrolujte, či je všetko v poriadku. Ak je to v poriadku, kliknutím na tlačidlo Ďalej spustite import databázy.

Nasledujúci krok poskytne príležitosť nahradiť pôvodnú webovú adresu novou.

Po dokončení kliknite na tlačidlo Ďalej a povolte doplnku dokončiť proces a pozrite si niečo podobné tomuto:

Na obrazovke sa zobrazuje, či všetko prebehlo dobre, a poskytuje možnosť dokončiť inštaláciu poskytnutím odkazu na prihlásenie sa na vaše stránky.

Postupujte podľa pokynov, najmä tých, ktoré sa týkajú odstránenia VŠETKÝCH inštalačných súborov.

7. Nakoniec aktualizujte DNS Nameserver

O tomto kroku sme už diskutovali podrobne, preto by ste sa mali vrátiť k tejto časti. Stačí získať adresy menného servera od nového hostiteľa a potom ich pripojiť k svojej doméne. Pred vykonaním akejkoľvek zmeny na vašom webe ako obvykle počkajte, kým sa zmena prejaví.

Gratulujeme, máte v poriadku – práve ste sa naučili, ako zmeniť weboví hostitelia pre váš web WordPress. Úžasné!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector