Ako migrovať WordPress.com na WordPress.org

ako migrovať wordpress.com na wordpress.orgAj keď je WordPress.com jednou z najlepších platforiem pre začiatočníkov, ktorí môžu začať blogovať a vytvárať si svoj vlastný online priestor, prichádza s niekoľkými obmedzeniami. WordPress.com vám umožňuje bezplatne vytvoriť účet, ale prevratnou stránkou tejto cenovej dostupnosti je to, že ste v porovnaní s WordPress.org omnoho obmedzenejší z hľadiska prispôsobenia a kontroly nad svojím webom..


Napríklad webové stránky WordPress.com majú obmedzené možnosti speňažovania svojho obsahu, nemôžete inštalovať rôzne doplnky na optimalizáciu SEO, elektronický obchod a ďalšie a pri svojej návštevnosti nemôžete používať reklamy tretích strán. Okrem toho máte oveľa menšiu kontrolu nad serverovými prostriedkami a zabezpečením, ktoré poskytuje váš web pomocou blogu WordPress.com.

Blogy WordPress.org sú omnoho výkonnejšie, čo sa týka priestoru na serveri aj možností prispôsobenia. Je to z toho dôvodu, že webové stránky WordPress.org alebo prevádzkované s hostingovým účtom WordPress (t. J. Zaregistrujete sa pre svoj web vyhradený hosting) a dostanete skutočný názov domény. Inými slovami, je to skôr zabezpečenie internetového nehnuteľností, než prenájom niečoho lacného.

V tejto príručke sa zameriame na to, ako migrovať z lokality WordPress.com na lokalitu WordPress.org a podrobne vysvetliť jednotlivé kroky. Začnime.

Prepnite z WordPress.com na WordPress.org

Prechod z WordPress.com WordPress.org nie je nijako zložitý alebo komplikovaný, najmä preto, že samotná platforma WordPress vám ponúka väčšinu alebo všetky nástroje, ktoré potrebujete na dokončenie procesu. Niektoré kroky však musíte urobiť sami, bez pomoci platformy WordPress, ako je zabezpečenie webovýchhostingových služieb a rozhodovanie o doméne..

Poďme sa hlboko ponoriť do stránok WordPress.com a WordPress.org a preskúmajme, ako sa navzájom líšia.

Čo môže WordPress.com ponúknuť

Hoci zdieľajú rovnaké meno, WordPress.com nie je tak populárna alebo efektívna ako WordPress.org. Web WordPress.com však stále vytvoril jeden zo spoluzakladateľov WordPressu: Matt Mullenweg. To len zvyšuje zmätok pre začiatočníkov a spôsobuje, že veľa ľudí verí, že WordPress.com ponúka rozsah celkových funkcií a použiteľnosti značky..

WordPress.com je rozdelený do 5 plánov, od bezplatných po VIP. Tieto plány majú rôzne cenové rozpätia, pričom každé cenové rozpätie zodpovedá inému predplatnému a ďalšie funkcie alebo možnosti prispôsobenia. Náklady na predplatné sa pohybujú medzi osobným plánom od 48 dolárov ročne až do výšky 5 000 dolárov alebo viac mesačne pre VIP vďaka špecializovanej technológii cloudhostingu, ktorá ide do plánu.

Väčšina používateľov však začína alebo sa drží bezplatného plánu WordPress.com. Nielen, že je to neuveriteľne ľahké nastaviť, ale umožňuje experimentovať bez toho, aby ste riskovali svoju peňaženku. Aj bez predplatného vám WordPress.com poskytuje 3 GB úložného priestoru a automatické aktualizácie a zálohy na platformu a na vaše webové stránky. Zálohy sú vynikajúcou funkciou, pretože vám bránia v tom, aby ste museli v prípade zlyhania prestavať svoje stránky..

Ako už bolo povedané, WordPress.com má vážne obmedzenia, vďaka ktorým je WordPress.org atraktívnejšou možnosťou pre vážnych majiteľov internetových firiem alebo blogerov..

Plán zadarmo zahŕňa reklamy

Pre začiatočníkov, všetky bezplatné webové stránky WordPress.com zahŕňajú reklamy. Z týchto reklám nevydeľujete žiadne peniaze, pretože návštevníci nemajú na výber nie vidieť ich. V prípade tematických blogov alebo obsahu prispôsobeného konkrétnej základni návštevníkov to môže čitateľov vypnúť, najmä reklamy sa stretávajú s vaším obsahom. Ak sa chcete zbaviť týchto všeobecných reklám, musíte prejsť na platený program.

Okrem toho nemôžete predávať žiadne svoje vlastné reklamy, čo znamená, že vaše možnosti speňaženia sú obmedzené. Je pravda, že ak máte webové stránky s vysokou návštevnosťou na prvom mieste, pravdepodobne budete chcieť vykonať inováciu vopred, ale stále je to pozoruhodná nevýhoda..

Ako už bolo uvedené, tiež nemôžete nahrať žiadne doplnky. Doplnky sú v podstate doplnky, ktoré pracujú s platformou WordPress a dodávajú užitočné funkcie alebo bezpečnostné funkcie. Používatelia bezplatného programu WordPress.com dostávajú do svojich ovládacích prvkov svojich webových stránok niekoľko funkcií „Jetpack“, hoci tieto sú v porovnaní s platenými možnosťami obmedzené..

WordPress.com Webové stránky zadarmo sú tiež mimoriadne obmedzené z hľadiska témy a vzhľadu. Mnoho používateľov WordPress.com sa pozerá na množstvo tém dostupných z platformy WordPress, len aby si uvedomili, že sú uzamknutí mimo väčšinu z nich, pokiaľ neplatia za prvú úroveň predplatného..

A konečne používatelia programu WordPress.com pre bezplatný plán nemajú žiadne nástroje Google Analytics ani možnosť sledovania štatistík. Celkovo vzaté, možnosť WordPress.com Free je naozaj dobrá iba ako platforma pre začiatočnícke hobby blogy; s dostupnými nástrojmi nemôžete robiť nič iné.

Čo ponúka WordPress.org

logo wordpress.comWordPress.org je platforma, ktorú používajú majitelia firiem online vo vážnych blogeroch z celého sveta. Je tiež dodávaný s zadarmo plán, aj keď musíte zaplatiť za doménové meno a web hosting (prvý je často súčasťou druhého). WordPress.org ako platforma je tiež otvoreným zdrojom, preto je v komunite online dôveryhodná.

Hlavnou atrakciou WordPress.org je úplnú kontrolu nad tým, čo vám dáva na vašich webových stránkach. Je to jedna z najjednoduchších webových stránok, aké boli kedy vytvorené, čo je súčasťou toho, čo na túto platformu priťahuje toľko ľudí. Umožňuje vám využívať šírenie tém WordPress v nástrojoch na prispôsobenie, aby ste mohli skutočne vytvoriť jedinečnú webovú stránku pre svojich návštevníkov alebo online obchod..

Úžasné možnosti prispôsobenia

Na svoj web môžete tiež pridať doplnky alebo aplikácie WordPress. Umožňujú vám zriadiť obchody s elektronickým obchodom, lepšie zabezpečenie pre vašich návštevníkov, mediálne nástroje alebo stránky na zobrazenie fotografií a oveľa, oveľa viac. Ak si chcete zachovať integritu a históriu svojich webových stránok, namiesto toho, aby ste sa spoliehali na automatické zálohovanie, ktoré možnosti WordPress.com poskytujú bezplatne, budete si musieť stiahnuť záložné doplnky WordPress..

V podstate môžete vytvorte akýkoľvek web, aký si dokážete predstaviť používanie platformy WordPress.org vďaka svojim možnostiam prispôsobenia.

Poskytuje vám oveľa väčšiu kontrolu

Ale ďalšou veľkou atrakciou pre WordPress.org sú jej možnosti speňaženia a potenciál. Ak chcete zarobiť peniaze na internete alebo na webe, musíte v zásade získať stránku WordPress.org. Môžete nielen prevádzkovať svoje vlastné reklamy bez toho, aby ste museli zdieľať príjmy s WordPress, ale získate aj kontrolu nad údajmi a nástrojmi na sledovanie Google Analytics ktoré webové stránky WordPress.com neslávne vylučujú.

To vám umožní prispôsobiť marketingové kampane, zistiť, ktoré reklamy sú s vašou užívateľskou základňou najúspešnejšie, a určiť, ktorý obsah najlepšie vedie návštevnosť, a následne zvyšuje vaše zisky..

A ešte lepšie, webové stránky WordPress.org vám umožňujú vytvárať možnosti členstva a predávať možnosti pre obsah, určité typy médií a oveľa viac. Budovanie online obchodu je vďaka týmto nástrojom urobené viac, ako je to možné a všetko je dosiahnuteľné jednou osobou s dostatočným pohonom a kreatívnym porozumením..

Jedinou skutočnou nevýhodou sú tie, ktoré prichádzajú s úplnou kontrolou. Napríklad, ste zodpovedný za aktualizáciu svojich webových stránok, všeobecne aj z bezpečnostných dôvodov. Okrem toho budete musieť platiť za hosting serverov, ktorý bude drahší, pretože vaša prevádzka stúpa a potreby servera sa primerane zvyšujú.

Napriek tomu drvivá väčšina jednotlivcov zistila, že webové stránky WordPress.org sú omnoho lepšie ako alternatíva. Je to najlepšia voľba, ak máte vážne problémy s vyrezávaním a údržbou vlastného online priestoru.

Získanie vlastného hostiteľa

Prvým krokom k migrácii vášho webu WordPress.com na WordPress.org je nákup webhostingu WordPress. Nájsť webhostingovú spoločnosť WordPress je dosť jednoduché: stačí, keď Google vyhľadá rovnaký dotaz a mali by ste mať okamžite veľa výsledkov. Určenie najlepšej možnosti webhostingu WordPress je však trochu zložitejšie.

Čo hľadať

Pre začiatočníkov, budete chcieť spoločnosť, ktorá má vynikajúcu škálovateľnosť, pokiaľ ide o prostriedky servera. Tieto zdroje sú veci ako úložisko (merané v gigabajtoch) a šírka pásma, ktorá zvyčajne prichádza ako „neobmedzená“ (hoci realisticky obmedzená, ak sa vaša stránka náhle rozrastie). Škálovateľnosť je dôležitá, pretože vám umožní zvládnuť viac mesačných návštevníkov a plne využívať výhody náhlych dopravných zápch, namiesto toho, aby ste museli rušiť a inovovať svoje predplatné hostingu v zhone.

bezpečnosť wordpressPotom skúste nájsť webhosting WordPress spoločnosť, ktorá ponúka dobrú bezpečnosť. Bezpečnosť pre vaše webové stránky WordPress.org je skutočne kritická, najmä v dobe GDRP a iných internetových predpisov. Jednoducho povedané, návštevníci webových stránok chcú vedieť, že ich údaje sú bezpečné.

Môže ísť o certifikáciu SSL, ktorá predstavuje základnú úroveň zabezpečenia vášho webu a poskytuje návštevníkom pokoj. Je to nevyhnutné, ak chcete prevádzkovať internetový obchod akéhokoľvek druhu. Certifikácia SSL zvyčajne stojí mesačný poplatok, ale niektoré webhostingové služby WordPress zahŕňajú certifikáciu SSL ako bonus. Pozrite sa na tieto, ak chcete maximálnu hodnotu za peniaze.

Niektoré webhostingové spoločnosti WordPress tiež zahŕňajú zálohy ako jednu zo svojich funkcií. To sú vynikajúce ďalšie výhody. Ochranné systémy DDoS a ďalšie antivírusové opatrenia sú tiež skvelými vecami, na ktoré treba dávať pozor.

Po zabezpečení preskúmajte, čo webhostingová spoločnosť WordPress ponúka v oblasti služieb zákazníkom. Dobrá hostingová spoločnosť by mala mať niekoľko spôsobov, ako osloviť svoje tímy služieb zákazníkom vrátane telefonickej podpory alebo podpory prostredníctvom webového rozhovoru.

Typ hostenia

Nakoniec zvážte typ webhostingu ponúkaného spoločnosťou WordPress. Prevažná väčšina ponúk na odber bude zdieľaný webhosting, čo znamená, že budete zdieľať webhostingový priestor zo súboru serverov s inými „nájomcami“. To zvyčajne funguje dobre pre malé a stredné webové stránky.

wordpress hostingMožno však budete chcieť webhostingovú spoločnosť, ktorá ponúka špecializovaný hosting WordPress. To znamená, že získate plný serverový priestor pre seba a nikdy nebudete musieť zdieľať serverové prostriedky s nikým iným. Tieto možnosti hostenia sú v porovnaní so zdieľanými odbermi prirodzene trochu drahé, ale pravdepodobne sa oplatí, ak očakávate, že vaše webové stránky budú exponenciálne rásť..

Alebo by ste to mohli vyšetriť Cloudový hosting WordPress. Toto je novšie ako ostatné dve možnosti a umožňuje vám ukladať údaje servera do cloudu. Kvalitné cloudové úložisko rýchlo rastie v popularite vďaka zvýšenej rýchlosti, lepšej bezpečnosti a ľahkému používaniu. Tieto plány môžu byť stredne nákladné alebo nákladné v závislosti od poskytovateľa.

Keď už hovoríme o tom, nezabudnite zvážiť cenu pred dokončením výberu hostingu. Nezabudnite si spočítať mesačné náklady na vaše hostingové plány s plánom WordPress.org, ktorý budete používať pre váš celkový rozpočet mesačných výdavkov..

Prevod registrátora domény

Keď nastavíte web WordPress.org, môžete buď preniesť existujúci názov domény do databázy WordPress.org, alebo môžete začať s novým názvom domény, ak nie ste zvlášť pripojení k tomu, ktorý má váš web WordPress.com v súčasnosti..

Ak vyberáte nový názov domény, môžete skúsiť použiť hlavný názov svojej webovej stránky, nemusí to však fungovať v závislosti od toho, ako už je názov obvyklý. Názov domény sa nemusí nevyhnutne týkať hlavnej webovej stránky; stačí si vybrať niečo, na čo si pamätáte a ktoré sa dá ľahko identifikovať.

Ak chcete preniesť svoju doménu z lokality WordPress.com na iného hostiteľa, musíte sa najskôr prihlásiť do svojho účtu WordPress.com a potom spravovať doménu na karte Správa domén. Vyberte webovú stránku, ktorú chcete preniesť, a mali by ste prejsť na stránku so svojimi informáciami a rôznymi možnosťami.

Tlačidlo Prenos domény by malo byť k dispozícii, čo vás dovedie na obrazovku, ktorá vám umožní prenos na iného registrátora alebo používateľa domény alebo dokonca na inú stránku. Je zrejmé, že vyberte prevod do inej možnosti registrátora. Možno budete musieť odomknúť svoju doménu a odstrániť všetku ochranu súkromia. Urobte tak po zobrazení výzvy v časti Nastavenia aktualizácie a Pokračovať.

Takto získate kód na prenos e-mailov, ktorý potom môžete poskytnúť rozhraniu WordPress.com.

Potom prejdite na novú webovú stránku na WordPress.org a požiadajte o názov domény.

Migrácia existujúcich webových stránok

V niektorých prípadoch a v závislosti od vybranej služby webhostingu bude prevod vašich stránok WordPress.com na WordPress.org bezplatný. V iných prípadoch to môže stáť malý poplatok; nezabudnite to skontrolovať pred začatím procesu prenosu.

Krok jedna

oblasť správcov wordpress

Ak chcete začať, musíte exportovať svoje údaje z lokality WordPress.com. Prihláste sa do svojho účtu WordPress.com a prejdite na informačný panel a potom kliknite na odkaz na správu vľavo (tzv Správca WP).

Choďte na náradie, potom Export. Mali by ste vidieť dve možnosti: bezplatný a riadený prevod. Bezplatná možnosť je pre naše účely v poriadku, pretože ste si vybrali tohto sprievodcu!

Na ďalšej obrazovke sa opýtate, aké údaje chcete exportovať na svoju novú stránku; vo väčšine prípadov očakávame, že chcete preniesť všetok svoj obsah, ale tiež môžete prenášať stránky, príspevky, médiá a iný obsah oddelený zobrazeniami kategórií na.

ako expoert wordpress.com

Kliknutím na túto obrazovku stiahnete do svojho počítača súbor XML, ktorý obsahuje všetky údaje, ktoré exportujete na nový web WordPress.org..

Krok dva

Ďalej je čas nainštalovať WordPress na váš webový hostingový server. Toto už môže byť dokončené v závislosti od vopred vybraného hostingového plánu WordPress – niekoľko to automaticky robí ako bonus k ich predplateniu. V každom prípade trvá iba niekoľko kliknutí.

Krok tri

Potom sa môžete prihlásiť do administratívnej oblasti svojho webu WordPress ako predtým, ale tentoraz cez server poskytovateľa hostingu. Ísť do náradie, potom import a nájdite tlačidlo označené Nainštalovať teraz pod možnosťou WordPress. Spustí sa automatický importný nástroj WordPress; Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo „Spustiť dovozcu“, keď ho uvidíte.

ako importovať

Na obrazovke sa zobrazí výzva na odovzdanie súboru XML, ktorý ste predtým stiahli. Nahrajte ho odkiaľkoľvek, kde ste ho uložili (na pracovnej ploche si ľahko zapamätáte).

Dovozca vám dá možnosť priradiť obsah k aktuálnemu užívateľskému profilu alebo vám umožní vytvoriť nový užívateľský profil, ako aj možnosť importovať staré prílohy. Odporúčame kliknúť na toto políčko, aby sa vaše obrázkové súbory udržali spojené s správnymi príspevkami alebo stránkami.

Krok štyri

Teraz stačí kliknúť na ikonu Predložiť a WordPress automaticky migruje vaše staré stránky na novú platformu WordPress.org. Nezabúdajte, že úplná migrácia väčších webových stránok s väčším počtom údajov bude trvať dlhšie, zatiaľ čo menšie webové stránky sa môžu vykonať za pár minút..

Po dokončení importu je stále dobré navštíviť web a uistiť sa, že všetko vyzerá tak, ako predtým. Počas migračného procesu môžu byť obrázky a iné médiá trochu rafinované, takže možno budete musieť pokaziť veci tu a tam, aby ste dostali všetko späť tak, ako to bolo..

Presmerovanie premávky

Jeden ďalší tip: ak ste s webom WordPress.com boli lojálni, môže byť užitočné zaplatiť WordPress poplatok 13 dolárov ročne, aby ste presmerovali starú návštevnosť z vášho webu WordPress.com na nové miesto WordPress.org. To vám môže pomôcť udržať si svoje miesto v rebríčku vyhľadávania Google a pomôcť vám udržať návštevnosť na svojich predchádzajúcich úrovniach bez toho, aby ste museli budovať nové publikum od nuly alebo pomalším tempom. Toto je možné dosiahnuť prostredníctvom internetu Stránka presmerovania stránok WordPress.com, ktorý tiež spracováva všetky platby

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map