Ako kúpiť doménové meno – jednoduchý sprievodca (2020)

Gratulujeme vám k založeniu vášho nového online obchodu! ������


Založenie novej firmy môže byť vzrušujúce (a skľučujúce), ale pred začiatkom zábavy musíte vyriešiť niekoľko vecí …

V prvom rade bude potrebné, aby vaše nové online podnikanie bolo dobré doménové meno.

Je ťažké zveličiť dôležitosť názvu domény … môže to doslova viesť alebo narušiť vaše podnikanie (ako sa jeden pevný startup v Toronte zistil, že je to ťažké).

Názov domény pre váš web je dôležitý aj pre vaše publikum a vyhľadávacie nástroje. Preto je dôležité zvoliť si doménové meno, ktoré odráža vašu značku, je nezabudnuteľné a odteraz bude trvať asi roky.

Ak uvažujete, ako rýchlo a lacno kúpiť doménové meno, ste na správnom mieste. Je to jednoduchý, bezbolestný a jednoduchý postup, ak poznáte najlepších registrátorov domén, z ktorých si môžete vybrať a ako ich používať..

Ste pripravení získať svoje nové doménové meno? Úžasné, potom začnime.

�� SLEDOVAŤ: Pred zakúpením domény …

1. Vykonajte svoj vlastný výskum (DYOR)

Predtým, ako začnete hľadať názov domény, vždy urobte trochu domácu úlohu vopred.

Pod pojmom „domáca úloha“ máme na mysli dôkladnú predstavu o tom, čo vlastne chcú vaši čitatelia alebo zákazníci. Mali by ste tiež študuj svoje miesto porozumieť populárnym kľúčovým slovám a hľadaným výrazom, ktoré používa vaše cieľové publikum.

Prezrite si webové stránky podobných firiem a skontrolujte názvy domén svojich konkurentov. Prejdite na stránku a zistite, kedy bol konkrétny názov domény naposledy predaný a kto sú poskytovatelia webhostingu. Najlepší kanadskí weboví hostitelia a registrátori zaobchádzajú so svojimi zákazníkmi (a ich doménami) dobre a vyhýbajú sa „temným“ praktikám bežným medzi nízko kvalitnými, rozpočtovými webovými hostiteľmi v niektorých krajinách..

2. Ľahko písať a zapamätať domény

Nechajte to jednoduché a ľahké. Nezabudnite si vybrať doménové meno, ktoré bude publikum ľahko napísané. Nesledujte výstreky a trendy dňa a nevyberajte si ľahké doménové meno.

Najlepšie je vyhnúť sa zvláštnym pravopisom a iným postavám. Pravopisy, ktoré zmiasť publikum, ich môžu preniesť na nesprávne stránky a dokonca môžete prísť o zákazníkov. Krátke meno, ktoré hovorí o vašej firme a ktoré sa dá ľahko šíriť ústne, je skutočne najvhodnejšie.

3. Choďte s .com

Vieš neuveriteľných 48% doménových mien má príponu .com?

Áno, stále je to najlepšie rozšírenie, aké môže mať vaše doménové meno v roku 2020 a neskôr. Nielenže je to najjednoduchšie si zapamätať, ale každý to pozná.

V prípade, že sa použije rozšírenie .com, môžete ísť s ostatnými populárnymi TLD, ako sú „.net“, „.org“ atď. Brainstorm niektoré rozšírenia sami. (Odporúčame vám však vyhnúť sa takým zvláštnym rozšíreniam, ako je .pizza.)

4. Dajte si pozor na skryté poplatky

Cena hrá obrovskú úlohu pri rozhodovaní o kúpe názvu domény. Trh je plný registrátorov domén, ktorí sa vás budú snažiť nalákať, aby ste ich kúpili. Kľúčom však je byť ostražitý a nenechať sa zmiasť tým, že si kúpim lacný, ale má veľa skrytých poplatkov a drahých zvyškov (pri pohľade na vás, GoDaddy)..

Niektorí registrátori vám môžu v mene propagačných ponúk predať doménové meno za nízku cenu. V mene poplatkov za obnovenie, zmluvných poplatkov, drahých náhrad a ďalších sa však zvýšia náklady. Predtým, ako sa rozhodnete, urobte si výskum dobre.

5. Vyhľadajte priehľadnosť

Vždy nezabudnite ísť s registrátormi, ktorí udržiavajú optimálnu úroveň transparentnosti vo svojom podnikaní. Vopred musíte poznať všetky ceny, služby a ďalšie dôležité informácie.

Mali by ste napríklad poznať poplatky za obnovenie, poplatky za prevod a sumu zrušenia. Ak niektorý registrátor odmietne zdieľať také dôležité aspekty, niečo s ním nie je v poriadku. Najlepšie je, aby sa s ním neuzavrela žiadna dohoda.

6. Vyberte obchodovateľný názov

Branding je jedným z najdôležitejších parametrov úspechu akéhokoľvek podnikania. Mať značkový názov domény pre svoju firmu dáva jedinečnú identifikáciu. Čo je to? A prečo je to potrebné?

Značkové doménové meno nemá žiadny konkrétny význam. Je jedinečný a dá sa ľahko vysloviť a zapamätať. Napríklad Google nie je slovo a nemá zmysel, napriek tomu je tak slávny a ľahko zapamätateľný. Ak si nie ste istí, ako zvoliť značkové doménové meno, vyskúšajte niektorého z týchto generátorov doménových mien – výborne vám pomôžu vybrať názov pre váš web (a je to celkom zábavné).

7. Uistite sa, že názov nie je ochrannou známkou a používaný

Na začiatku podnikania nikto z nás nechce skončiť v súdnom spore. Pri výbere názvu domény sa uistite, že nie je ochrannou známkou. Musíte tiež skontrolovať stránky sociálnych médií, aby ste zistili, či sa zvolené meno už používa.

Použitie rovnakého mena vo vašej doméne a sociálnych sieťach je ideálna vec. Pomôže publiku zoznámiť sa s menom a nájde vás na webe.

8. Chráňte svoje súkromie

Ochrana osobných údajov je najväčším problémom pri kúpe názvu domény. Pri nákupe doménového mena hľadajte registrátorov, ktorí vám poskytujú ochranu bezplatne alebo za minimálnu cenu. Pretože doménové mená sú verejné záznamy v adresároch WHOIS a RDAP, je najlepšie uchovať vaše osobné informácie v súkromí.

Je na vás, aby ste si ponechali svoje vlastníctvo a kontaktné údaje v súkromí. Buďte v strehu a nenechajte sa chytiť pasti registrátorov, ktorí účtujú prémie za ochranu vášho súkromia. Pokiaľ ide o ochranu súkromia, nehľadajte nič viac ako Namecheap; štandardne ponúkajú bezplatnú ochranu súkromia WHOIS. Ďakujeme spoločnosti Namecheap za to, že bola „modelovými občanmi“ registračného priemyslu, pokiaľ ide o ochranu informácií ich zákazníkov.

9. Mysli dlhodobo

Všetko rozhodnutie prijaté pre vaše podnikanie, či už malé alebo veľké, by malo byť z dlhodobého hľadiska. Podobne je vaša doména vašou investíciou a mala by to byť dlhodobá vec.

Nepoužívajte meno, ktoré bude potrebné v blízkej budúcnosti zmeniť alebo vyradiť. Namiesto toho si vyberte názov, ktorý môže predstavovať vaše podnikanie a značku pre nadchádzajúce roky. Zohľadnite svoje miesto a vyberte názov, ktorý bude definovať vaše obchodné služby, aj keď sa v blízkej budúcnosti rozhodnete expandovať.

Dôležitosť názvu domény:

  • Buduje vašu značku – Názvy domén pomáhajú zvyšovať informovanosť o vašej firme a vašej značke. Perfektný názov domény uľahčuje divákom poznať vaše služby. Sila ústneho podania pomôže rozšíriť povedomie o vašej značke medzi omše.
  • Názov domény zvyšuje dôveryhodnosť vašej firmy – Názov domény zanecháva na publikum dobrý dojem. Názov domény vzbudí dôveru vašej cieľovej skupiny vo vaše podnikanie a služby. Vaše podnikanie bude vyzerať profesionálnejšie a dôveryhodnejšie. Ak nie ste ochotní minúť tento cent navyše na registráciu názvu domény, prečo by publikum dôverovalo vašim produktom a službám?
  • Priťahuje podnikavosť – Vybratie názvu domény, ktoré zodpovedá povahe vašej firmy, môže prilákať veľa podnikateľov online. Ak napríklad pracujete s kozmetickými výrobkami, doménové meno ako lookbeautiful.com okamžite upúta pozornosť tých, ktorí hľadajú kozmetické výrobky..
  • Založte svoje podnikanie ako Tech-pútavé – V ére digitálnej revolúcie bude mať doménové meno vašu firmu ako prognostiku. Vybuduje si tak svoju povesť technologicky dôvtipnej značky. Ľudia dôverujú podnikom, ktoré majú prítomnosť online, viac ako podnikom bez prítomnosti online.
  • Hodnotenie vyhľadávacieho nástroja – Kvalitné webové stránky s kvalitným obsahom a dobrým názvom domény zvýšia hodnotenie vyhľadávacieho nástroja. Názov vašej domény bude rozpoznateľnejší vo vyhľadávačoch, ako je Google. Toto následne zvýši vašu zákaznícku základňu a prinesie vám viac podnikania.

Ako kúpiť doménové meno (presné kroky)

Teraz, keď viete, ako zvoliť názov domény, vás prevedieme krokmi, ktoré sú súčasťou nákupu doménového mena.

Po výbere názvu domény si ho musíte kúpiť pre svoju firmu. Postupujte takto:

1. Vyberte názov domény

Vyberte meno, ktoré má mať vaša firma. Mali by ste správne definovať vaše služby, a ak je to možné, mali by byť zapamätateľné a trochu chytľavé.

generátor názvu domény nameboy

Použite generátor názvu domény, ako je Nameboy, ktorý vám pomôže prísť s dobrým menom pre svoju doménu.

2. Nájdite registrátora domény

Prvým krokom je nájsť registrátora, ktorý zaregistruje vaše doménové meno. Ako už bolo spomenuté, navrhujem Namecheap.

namecheap vyhľadávanie

3. Dostupnosť domény

Po výbere názvu musíte skontrolovať, či je k dispozícii. Zamerajte sa na dobre známe a dôveryhodné rozšírenie TLD ako .com, .net alebo .org.

skontrolovať dostupnosť

Nezabudnite, že doména s požadovaným rozšírením nemusí byť k dispozícii.

Ak je to tak, zamerajte sa na „najbližšie najlepšie“ dostupné rozšírenie. Po nájdení stačí zaplatiť za doménu a dokončiť transakciu.

4. Registrácia domény

Po vykonaní platby budete musieť dokončiť registráciu.

registrácia domény

Vyplňte všetky potrebné kontaktné informácie, ktoré požaduje váš registrátor. Nezabudnite, že ak máte súkromie WHOIS, vaše osobné údaje zostanú súkromné. .

5. Overenie

Posledným a posledným krokom pri kúpe názvu domény je overenie podrobností o vlastníctve, ktoré ste uviedli. Po overení je všetko nastavené.

blahoželanie!

Vaše online podnikanie má teraz nový názov domény.

Ste pripravení kúpiť si svoju doménu?

Pri zabalení vecí zohrávajú doménové mená kľúčovú úlohu pri zastupovaní, zakladaní a propagácii vášho podnikania na internete.

Názov domény dáva identita vo vašom podnikaní a pomáha to urobiť dlhú cestu.

Okrem brandingu by mal dobrý názov domény pomôcť vašej firme zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok a prilákať zákazníkov.

Dúfame, že tento článok vám pomôže vybrať – a kúpiť – najvhodnejší názov domény pre vaše podnikanie.

Ak ste zmätení pri výbere názvu domény pre svoju firmu alebo máte otázky týkajúce sa rôznych registrátorov, jednoducho nám pošlite správu na našu kontaktnú stránku a my vás krok za krokom prevedieme týmto procesom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector