Ako bezpečne zálohovať a obnovovať WordPress ��️

Sprievodca bezplatnými, ľahkými a bezpečnými zálohami pre WordPress.


Či už je váš web WordPress obchodom, internetovým obchodom alebo blogom, existuje jedna funkcia, ktorú bude vždy potrebovať: potreba zálohovania!

V dobe, keď hackerstvo, malware a poruchy servera predstavujú stále väčšie riziko, zálohovanie stránok sa stalo nevyhnutnosťou, nie iba možnosťou. Bez nainštalovaného doplnku zvukového zálohovania je všetka tvrdá práca, ktorú vložíte do svojho WordPress, neustále ohrozená.

Pre akékoľvek stránky, ktoré sa oplatia soľou, to jednoducho nehrozí riziko. Našťastie pre vás existuje množstvo účinných, jednoduchých a bezplatných doplnkov WordPress, ktoré zálohujú vaše webové stránky a poskytujú vám potrebnú ochranu..

Len za posledné 2 roky došlo k neuveriteľným 91% serverov v prípade neplánovaných vypínaní, ktoré vymazali tisíce lokalít bez záloh. Podnikateľské webové stránky boli zasiahnuté obzvlášť tvrdo a stratili (v priemere) tržby desaťtisíce dolárov. Ak je riešenie takýchto strát bezplatné, naozaj si nemôžete dovoliť zálohovať! Našťastie sme tu, aby sme vám ukázali, ako zabezpečiť fungovanie týchto doplnkov pre vás a váš web.

Guard Guard: Priama ochrana

zálohovanie wordpress migrovať

Ak chcete zálohovať čo najrýchlejšie a čo najjednoduchšie, nehľadajte nič viac ako bezplatný doplnok Backup Guard.

Guard Guard: Prehľad

Ako jeden z najpoužívanejších a najlepšie hodnotených doplnkov WordPress je zrejmé, že tento jednoduchý zálohovací systém funguje. Je zriedkavé nájsť možnosti zálohovania a obnovy v stručnom a bezplatnom balení. Medzi jeho hlavné vlastnosti patrí:

 • Ručné zálohovanie bez uzáveru
 • Možnosť vlastnej zálohy: súbory, databáza alebo oboje
 • Záložné súbory kompatibilné s Dropboxom
 • Rýchle a ľahké výplne
 • Možnosť zrušiť proces zálohovania
 • Podpora viacerých stránok WordPress

Ak to znie ako správny systém pre vás, potom je tu, ako ho získať a ako ho používať.

1. Backup Guard: Inštalácia

Ochranu zálohovania môžete nainštalovať ľahko z ovládacieho panela WordPress. Vyhľadajte ho na karte Doplnky a potom si ho stiahnite a nainštalujte. Po dokončení sťahovania a inštalácie sa uistite, že je zapnutá (pomocou tlačidla Aktivovať) a či ste pripravení začať..

špecifikácie doplnkov záložnej ochrany

2. Backup Guard: Zálohy

Prvým krokom zálohy je zálohovanie v doplnku Guard Guard a kliknutie na tlačidlo, uhádli ste, tlačidlo Backup. Odtiaľ budete musieť pomenovať zálohu a vybrať buď úplný alebo vlastný typ.

záložné záložné zálohy

Prispôsobená možnosť vám umožňuje vybrať si medzi zálohovaním súborov alebo databázy, takže si vyberte, ktorý z nich vám vyhovuje. Obe sú naše odporúčanie, ale ak je úložný priestor problémom, môže mať zmysel vyskúšať zníženie objemu údajov.

Zálohy je možné nahrať aj do cloudu prostredníctvom odkazu Dropbox. Ak to chcete nastaviť, jednoducho choďte na Backup Guard > Zakalte a kliknite na tlačidlo ZAP.

Tým sa automaticky presmerujete na webovú stránku Dropbox, kde budete požiadaní o autorizáciu doplnku. Kliknite na tlačidlo Povoliť a budete presmerovaní späť na WordPress s potvrdením pripojenia.

prístup záložnej stráže

Na vzorových stránkach sme vybrali úplnú zálohu a nazvali ju Test Backup, ale našou radou by bolo použiť príslušný mesiac a rok pre vaše záložné tituly, čo vám umožní ľahko sledovať údaje.

Keď je všetko nastavené s požadovanými možnosťami, kliknite na tlačidlo Zálohovať. Po dokončení zálohovania si ju jednoducho stiahnite a uložte na požadované miesto.

3. Guard Guard: Plánované zálohy

Aj keď táto funkcia Backup Guard umožňuje manuálne zálohovanie, funkcia plánovania doplnku poskytuje všetku bezpečnosť s oveľa menším úsilím.

Ak chcete naplánovať tieto zálohy, choďte na Backup Guard > Naplánujte, potom prepnite prepínač ZAP a pomenujte ho. Ďalej budete musieť zvoliť frekvenciu zálohovania. Existujú možnosti medzi hodinovými, dennými, týždennými alebo mesačnými zálohami. Vyberte si podľa toho, ktoré z vašich webových stránok sa najviac hodia. Najlepšie je skúsiť prispôsobiť frekvenciu záloh a frekvenciu uverejňovania obsahu, ale v tomto príklade je náš nastavený na týždenné.

Plánované zálohy programu Guard Guard

Posledným krokom je vybrať úplnú alebo vlastnú zálohu, rovnako ako v časti manuálne zálohovanie. Po dokončení a spokojnosti s plánom zálohovania kliknite na tlačidlo Uložiť a je hotovo!

4. Backup Guard: Obnova

Nie je potrebné sa obávať, ak z akéhokoľvek dôvodu potrebujete obnoviť, proces je jednoduchý a jednoduchý. Na karte Ochrana zálohy prejdite do časti Zálohy. Zobrazí sa vám kompletný zoznam všetkých uložených záloh, stačí vybrať tú, ktorú chcete obnoviť a kliknúť na zelenú ikonu obnovenia..

Po dokončení procesu skontrolujte, či je všetko úplne obnovené a či máte webové stránky zálohované a pripravené.

Zálohovanie-s-Backup-Guard

Backup Guard … Pro

Backup Guard má tiež prémiovú verziu: Backup Guard Pro. Existujú plány členstva striebra, zlata a platiny. Medzi výhody v týchto plánoch patrí:

 • Výber záložného súboru s možnosťou vylúčenia určitých súborov
 • Sledovanie e-mailov pri plánovaných zálohách
 • Viacnásobné pokrytie stránok (do 10)
 • Migrovateľná služba pre web / doménu
 • Viacnásobné pokrytie úložnými službami
 • Viacero plánovaných záloh
 • A oveľa viac

Platené plány začínajú už od 12,50 dolárov a zahŕňajú celý rok podpory a aktualizácií. Cena Platinum bola nedávno znížená na polovicu a určite stojí za to sa pozrieť na každého, kto chce na svojich webových stránkach WordPress konečnú ochranu zálohy..

UpdraftPlus: To najlepšie na trhu

Sila programu Backup Guard spočíva v jeho jednoduchosti a priamosti, ale pre niekoho, kto potrebuje viac priestoru na manévrovanie a schopnosť prispôsobiť sa, sa bezplatný plán môže cítiť trochu reštriktívne. Tu prichádza UpdraftPlus a jeho väčšia flexibilita.
updraftplus

UpdraftPlus: Prehľad

Pri vyše 2 miliónoch aktívnych inštalácií as 5-hviezdičkovým hodnotením je Updraft plus pravdepodobne najobľúbenejšou bezplatnou dostupnou zálohou WordPress a vo väčšine porovnávacích recenzií pravidelne vychádza na špičke. Rovnako ako ochrana zálohy, ponúka aj zálohovanie a obnovenie, ale obsahuje niekoľko kľúčových funkcií, ktoré jej dávajú výhodu:

 • Ľahko automatizované plány zálohovania
 • Viac možností úložiska, napríklad Dropbox, Cloud atď.
 • Funkcie lokalít je možné zálohovať ako samostatné úložné jednotky
 • Automatizovaný systém plánovania, neúspešné zálohovanie je naplánované
 • Výber zálohy nad konkrétnymi prvkami lokality
 • Schopnosť kontrolovať, kde sa ukladajú samostatné záložné prvky
 • Rýchle a jednoduché obnovenie, nízke požiadavky na server

1. UpdraftPlus: Inštalácia

UpdraftPlus nájdete na hlavnom paneli WordPress, stačí prejsť na Pluginy > Pridajte nový a vyhľadajte UpdraftPlus, potom kliknite na Inštalovať. Po inštalácii kliknite na tlačidlo Aktivovať, doplnok vám potom poskytne krátku prehliadku jeho nastavení a možností.

hľadať doplnok updraftplus

2. UpdraftPlus: Zálohovanie

V sekcii Nastavenia aktualizačného softvéru nájdete ponuku s názvom Zálohovanie / obnovenie aktualizačného softvéru. K dispozícii je modré tlačidlo zálohy, stlačením tohto tlačidla spustíte manuálne zálohovanie.

Obnovenie zálohy UpdraftPlus

Budete mať možnosť obnoviť svoje súbory, databázu alebo oboje; vyberte možnosť a potom kliknite na položku Zálohovať. V tomto príklade sme vybrali oboje.

Tým sa vaše stránky zálohujú na vzdialenom serveri, ako názov sa mu priradí dátum jeho vytvorenia, takže ich neskôr ľahko nájdete..

3. Plánovanie záloh

Rovnako ako služba Backup Guard, služba UpdraftPlus vám umožňuje spustiť naplánované zálohovanie. Túto možnosť nájdete na karte Nastavenie aplikácie UpdraftPlus, ale budete mať pridanú možnosť spúšťania samostatných plánov zálohovania pre súbory a databázy..

Táto možnosť vám umožňuje prispôsobiť službu zálohovania potrebám vašej webovej stránky a ktorá je pre vás najlepšia, záleží na faktoroch, ako sú frekvencia odosielania a miera aktualizácií..

Zálohujte web WordPress pomocou

Po nastavení rozvrhu budete musieť vybrať umiestnenie úložiska. Vyberte umiestnenie, súbory, ktoré sa majú zahrnúť, a potom stlačte Uložiť. Zobrazia sa kontextové okná, ktoré vám umožnia autorizáciu pripojenia. Akonáhle sa tak stane, plánovanie sa začne uplatňovať.

4. UpdraftPlus: Obnova.

Obnovenie pomocou programu UpdraftPlus ponúka viac možností a možností, ako ho obnoviť. Celková štruktúra však nie je príliš komplikovaná, takže sa nemusíte cítiť skľučovaní zo všetkých dostupných možností!

Ak chcete obnoviť zálohovanie, prejdite späť na kartu Zálohovanie / obnovenie, kde nájdete zoznam všetkých vašich predchádzajúcich záloh. Potom vyberte zálohy, ktoré chcete obnoviť.

Kliknite na tlačidlo obnovenia a budete mať možnosť vybrať si, čo sa má presne obnoviť; flexibilný systém vám umožňuje obnoviť konkrétne aspekty vášho webu WordPress, napríklad témy, doplnky alebo súbory atď.

Keď vyberiete, čo sa má obnoviť, kliknite na tlačidlo obnovenia a nechajte proces bežať. Po dokončení obnovy budete môcť tiež stiahnuť súbory denníka. Je rozumné to urobiť, a ak sa vyskytnú nejaké problémy, tieto súbory uľahčia tím technickej podpory UpdraftPlus pomoc..

Obnova-successul-UpdraftPlus

UpdraftPlus … Premium

UpdraftPlus tiež ponúka ešte komplexnejšiu prémiovú verziu, pre väčšie stránky s väčším objemom a rozmanitosťou obsahu, ktoré je potrebné riešiť, by to mohlo byť vhodnejšie. Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • Zadané zálohy obsahu
 • Zjednodušená migrácia webových stránok
 • Kompatibilita viacerých miest
 • Zálohy zahŕňajú obsah, ktorý nie je WordPress
 • Bezplatná podpora od technikov
 • 1 GB úložného priestoru na serveri UpdraftVault
 • Široká škála použiteľnosti úložných platforiem, ako sú Amazon S3, Rackspace, OneDrive a mnoho ďalších
 • Rozšírené možnosti databázy
 • A viac

Na 70,00 dolárov je prémiový plán drahší ako program Backup Guard Pro, ale doplnok UpdraftPlus ponúka oveľa viac nástrojov pre vaše webové stránky. A pre mnoho webových stránok ďalšie funkcie budú určite stáť za dodatočné náklady.

Ktorý doplnok je pre zálohovanie WordPress lepší: Backup Guard alebo UpdraftPlus?

Obe možnosti poskytujú pokoj, bezpečnosť a pomôcku potrebnú zo záložného doplnku. Aj keď každý robí svoju prácu dobre, existujú dôležité rozdiely, ktoré ovplyvnia to, čo je pre vás najlepšie.

Pre jednoduchý, priamy produkt, ktorý potrebuje malý vstup, aby svoju prácu dobre vykonával, je Backup Guard výberom doplnku. Je ideálny pre menšie weby s pomalým tempom obsahu. Ľahké nastavenie a nekomplikované procesy vám budú dobre slúžiť.

Na druhej strane, ak je váš web ťažší, zložitejší a vyžaduje si konkrétnejšiu údržbu, potom je to pre vás ideálnou voľbou. Schopnosť doplnkov ponúkať diferencované plánovanie zálohovania pre rôzne funkcie webu a zadarmo z neho robí nevyhnutný zdroj aktívnejších webových stránok..

Manuálne zálohovanie: Doplnky nie sú potrebné.

Z rôznych dôvodov sa môže zdať, že doplnok nie je pre vás alebo váš web, alebo z nejakého dôvodu môže byť tento doplnok nedostupný. Ak je to tak, potom nie je dôvod zálohovať. Ak viete, ako ručne zálohovať, budete mať stále možnosť zabezpečiť svoj web bez potreby doplnkov, takže tu je uvedený postup..

Pri manuálnom zálohovaní je tento proces dvojaký a budete si musieť zálohovať súbory databázy aj lokality. Ak chcete začať, nastavte priečinok na pracovnej ploche tak, aby obsahoval zálohu, s dvoma podsúbormi pre súbory databázy a lokality. Znova vám odporúčame pomenovať priečinok dátum zálohy, aby ste ušetrili čas a našli ho neskôr! cvrlikání

V tomto návode sú príklady zo servera cPanel. Väčšina serverových systémov má však podobné formáty, a ak používate iný server, potom pravdepodobne nebude veľký rozdiel. Vyhľadajte podobné formulácie a cesty a nemali by ste mať problém nájsť údaje a súbory, ktoré potrebujete na zálohovanie.

Na serveri cPanel nájdete databázu v časti phpMyAdmin a súbory budú v konzole Správca súborov..

Manuálne zálohovanie: Exportovanie databázy

Najprv sa musíte prihlásiť do administračného rozhrania cPanel (alebo iného servera, ktorý používate). To znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou budete používať databázový systém cPanel MySQL, pretože to je štandard pre weby WordPress..

Prejdite do systému MySQL a nájdete databázu webových stránok, kliknite pravým tlačidlom myši a stlačte možnosť phpMyAdmin (opäť to je štandard WordPress). Budete presmerovaný na novú kartu phpMyAdmin, vľavo bude zoznam všetkých webových stránok, ktoré ste prepojili s týmto serverom..

Vyberte web, ktorý chcete zálohovať, a zobrazí sa rozbaľovacia ponuka, tabuľka, vyberte možnosť „exportovať“.

exportovať databázu

Tým sa dostanete na exportnú konzolu s niekoľkými možnosťami, ako postupovať, vyberte metódu exportu: rýchle a možnosti formátovania: SQL. Po kliknutí na tlačidlo Go a sťahovanie bude pokračovať, nezabudnite ho presunúť do podadresára Database v záložnom priečinku, aby ste ho mohli sledovať..

Sú prípady, keď sťahovanie nebude automatické a namiesto toho zobrazí všetky komponenty v online konzole. Ak sa to stane, jednoducho ho skopírujte a vložte do priečinka IDE a prejdite do priečinka Zálohovanie.

Keď máte databázu zálohovanú, ďalším krokom sú súbory lokality.

Manuálne zálohovanie: export súborov stránok

Existujú dve hlavné metódy exportu súborov stránok, najbežnejšie sa používa cez cPanel, ale pre niektoré webové stránky môže byť vhodnejšie použiť FTP.

Popíšeme obe metódy a vy sa môžete rozhodnúť, čo je pre vás najlepšie.

Export súborov stránok: metóda cPanel

Ak chcete začať s metódou cPanel, choďte do hlavného panela servera a vyhľadajte možnosť správcu súborov.

Odtiaľ vyhľadajte priečinok public.html a kliknite naň, čím by ste mali dať možnosť komprimovať.

Otvorí sa záložka týkajúca sa spôsobu komprimovania súboru. Vyberte možnosť archív .zip. Potom potvrďte kompresiu stlačením Compress File.

Po dokončení procesu sa zobrazí priečinok s názvom public_html.zip, stiahnite si ho a presuňte do priečinka so súbormi webov, ktorý ste vytvorili predtým, a všetky vaše súbory sa zálohujú.!

Nezabudnite po dokončení odstrániť súbor .zip, ktorý zostal na serveri, inak strácate cenné miesto na serveri.!

Ak z akéhokoľvek dôvodu táto metóda pre vás nefunguje, ďalším zdrojom bude FTP.

Export súborov stránok: metóda FTP

Metóda FTP, ktorá je skratka pre protokol File Transfer Protocol, je trochu zložitejšia, ale nezabúda si na ňu príliš zvyknúť. Pre túto metódu budete potrebovať klientsku službu. Dobrá voľba je FileZilla alebo Cyberduck, ktorú môžete jednoducho nainštalovať priamo z ich webových stránok..

Tieto klientske služby vám umožňujú robiť priame rozhranie medzi živými súbormi webových stránok a počítačom, čo je základom metódy FTP.

Pre túto ukážku sme stiahli FileZilla a vaším prvým krokom bude získanie jedného z klientov.

FTP: pripojenie k webovému serveru

Prvým krokom, ak zistíte svoje prihlasovacie údaje pre FTP, budete potrebovať, aby ste otvorili pripojenie FileZilla k serveru.

Podrobnosti nájdete v súboroch cPanel, stačí vyhľadať sekciu FTP účty a mali by byť k dispozícii. Ak to tak nie je, musíte sa obrátiť na hostiteľskú spoločnosť servera.

Ak máte tieto podrobnosti, otvorte FileZilla. Zobrazí sa vám dvojpanelový formát, ľavý predstavuje počítač a vpravo server, ku ktorému ste sa pripojili / pripojili..

Ak chcete, aby pripojenie fungovalo, musíte sa prihlásiť > stavbyvedúci. Objaví sa nová karta, kliknite na novú webovú stránku a budete požiadaní o zadanie názvu serveru lokality, ku ktorému sa pripájate..

Ak sa chcete pripojiť, najprv vyberte normálny typ prihlásenia a potom vyplňte podrobnosti o serveri, ako je hostiteľ (doména), používateľské meno a heslo. Keď to urobíte a pripojíte sa, podrobnosti sa uložia, takže sa nemusíte obávať, že ich budete mať zakaždým, keď chcete získať prístup k serveru prostredníctvom FileZilla..

Keď ste všetci pripojení, vyhľadajte panel Vzdialený web, ktorý obsahuje všetky súbory a priečinky webových stránok. Existuje rozbaľovacia ponuka, v ktorej nájdete súbor s názvom public¬_html, tento súbor predstavuje úplnú zbierku všetkých súborov stránok a to, čo exportujete ako zálohu.

FTP: Exportuje súbory WordPress

Pomocou ľavého rozhrania (rozhrania pripojeného k súborom miestneho počítača) vyhľadajte priečinok so záložnými súbormi, ktorý ste vytvorili predtým.

Odtiaľ je to také jednoduché, ako pretiahnuť priečinok public_html z pravého rozhrania do súborov stránok vľavo. Začne sa proces sťahovania, ktorý sa mení v závislosti od rýchlosti pripojenia.

Ručné zálohovanie je určite iný proces ako používanie doplnku. Aj keď sa môže zdať zložitejší, je to cenná zručnosť. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu stane zásuvný modul, ktorý používate, náhle nepodporovaný, môžete si byť istí, že máte k dispozícii zálohovacie riešenie vašich záloh.!

záver

Zálohovanie webových stránok WordPress je malá a ľahká zmena, ale v súčasnom online prostredí sa stáva nevyhnutnosťou. Podľa posledných štatistík má takmer 90% webových stránok WordPress značné zraniteľné miesta v hackerstve; a záložný doplnok je jedným z spôsobov, ako sa proti tomu zaistiť.

Zálohovanie vám poskytne pokoj, bezpečnosť a šancu rýchlo sa odraziť v prípade straty. Nikdy nebolo viac dôvodov na zálohovanie vašich stránok, a nikdy to nebolo menšou prekážkou.

Nečakajte, až budete musieť povedať: „Prial by som si, aby som bol zálohovaný!“, Stiahnite si niektorý z tu uvedených doplnkov (alebo to urobte ručne!) A zálohujte si WordPress..

Ak vás zaujíma aj spôsob prepínania webových hostiteľov pre vaše stránky WordPress, prečítajte si o tom nášho sprievodcu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector