5 najlepších blogovacích platforiem hodnotených do roku 2020 (platené a bezplatné)

Ste pripravení vstúpiť do sveta blogov?


Potom by ste sa mali radšej vydať na správnu cestu výberom najlepšia platforma pre blogovanie… Platforma blogov, ktorú si vyberiete, bude mať vplyv na kvalitu vášho blogu (a na tom, ako veľmi si cestu blogovaním užívate).

To sa však ľahšie povie, ako urobí …

Na internete je dnes viac ako miliarda blogov a počet dostupných blogovacích platforiem sťažuje výber iba jedného.

Táto príručka vám pomôže zistiť, ktorá blogovacia platforma je pre vás najvhodnejšia, porovnaním výhod a nevýhod každého z nich.

Predpokladáme, že ste nový blogger, ktorý chce blogovaciu platformu, ktorá sa ľahko používa a nastavuje. Chcete platformu, ktorá s vami narastie s rastúcimi skúsenosťami a publikom.

Výber nesprávnej platformy pre blogovanie na začiatku povedie k výzvam v budúcnosti, najmä ak dúfate, že sa váš blog použije ako spôsob, ako zarobiť peniaze.

Ste pripravení začať? Poďme sa ponoriť.

Náš výber číslo 1: Wix

Wix je náš výber číslo jedna pretože je intuitívny, má množstvo návodov a je jednoduchý pre začiatočníkov.

wix logo box

Navštívte stránku Wix.com

Pros:
 • Ľahko prispôsobiteľné pomocou šablón a aplikácií tretích strán
 • Nevyžadujú sa žiadne zručnosti v oblasti kódovania. Zostavte svoje stránky pomocou nástrojov drag and drop
 • Jednoduché a rýchle nastavenie
Zápory:
 • Bezplatný účet zobrazuje značku WIX a reklamy na vašom webe
 • Obmedzený počet bezplatných aplikácií tretích strán
 • Po výbere nie je možné šablónu zmeniť

WIX vyniká od ostatných tvorcov webových stránok. Svoju značku postavili predovšetkým na ústnej báze od roku 2006. Vytvorili produkt, ktorý je intuitívny a univerzálny, ale ľahko použiteľný pre nových blogerov ktorí hľadajú platformu drag and drop. Je to komplexný tvorca webových stránok.

WIX vám umožňuje vytvoriť si web spolu s blogom pomocou nástrojov, softvéru a serverov. Panel správcu Wix vám umožňuje prístup na vaše stránky. Ostatné riešenia na budovanie stránok vyžadujú, aby ste rôzne časti vášho Wix nainštalovali, stiahli a spravovali osobitne.

Wix možno porovnávať s prenájmom bytu na rozdiel od kúpy domu. Ste schopní prispôsobiť jadro a vzhľad webu.

O infraštruktúru, bezpečnosť a výstavbu sa však stará vlastník nehnuteľnosti, ktorý je v tomto scenári Wix. Medzi pohodlím a kontrolou existuje kompromis.

Po viac ako 14 mesiacoch kontroly Wix na mojej vlastnej stránke a na mnohých stránkach našich klientov to cítim zasahuje dokonalú rovnováhu medzi dizajnom, funkciami a cenami.

Cena Wix

Bezplatný plán spoločnosti Wix je určený pre tých, ktorým nevadí, aby bola ich adresa štruktúrovaná takto: http://yourwebsite.wix.com/yourwebsite. Plán zadarmo umožňuje neobmedzené množstvo stránok a typov stránok. Ste obmedzení na ukladanie a funkcie.

ceny wix

Platené plány sa pohybujú od 5 do 25 dolárov. Plán pripojenia domény 5 USD zahŕňa šírku pásma 1 GB, 500 MB úložného priestoru a možnosť pripojenia k vašej doméne.

VIP plán je 25 dolárov mesačne. Zahŕňa to neobmedzenú šírku pásma, 20 GB úložného priestoru, profesionálnu kontrolu stránok, internetový obchod, bezplatnú doménu a ďalšie funkcie. Platba sa môže uskutočniť pomocou akejkoľvek hlavnej kreditnej karty.

Aplikácia blogu Wix vám uľahčí pridávanie blogov na vaše webové stránky, ktoré budú podporované na mobilných zariadeniach. Wix poskytuje zákaznícku podporu prostredníctvom e-mailu a telefónu a odpovedá na všetky vaše prípadné otázky.

Wix splní svoj sľub, že bude stopercentne vhodný pre webdesignérov a blogerov do-it-yourself. Nedostatok flexibility môže byť výzvou pre profesionálnych vývojárov (pre ktorých odporúčame program Squarespace), ale pre začiatočníkov, ktorí chcú rozšíriť svoj blog, sa domnievame, že Wix predstavuje to najlepšie z toho, čo je v súčasnosti na trhu..

Náš výber číslo 2: WordPress

WordPress je náš druhý výber, pretože je jednoduchý, bezplatný a ľahko udržiavateľný.

LogoPress box

Navštívte stránku WordPress.com

Pros:
 • Úplná kontrola nad webom
 • Pridajte funkcie vrátane online obchodov, členstiev a fór
 • Tisíce bezplatných a prémiových tém WordPress
 • Viac ako 45 000 bezplatných doplnkov
 • WordPress dobre funguje so SEO
Zápory:
 • Pomerne strmá krivka učenia pre správu vášho blogu
 • Ste zodpovední za zálohy a bezpečnosť

WordPress, na rozdiel od našej prvej voľby Wix, vyžaduje na vytvorenie prvého blogu viac dotykových znalostí. Je to oveľa jednoduchšie ako naučiť sa kódovať, ale nie je to drag-and-drop.

Predtým, ako sme s našou recenziou prešli oveľa ďalej, sme chceli vysvetliť rozdiel medzi WordPress.org a WordPress.com.

Podpora tém
 • WordPress.org ponúka úplnú podporu tém. Môžete používať, upravovať a prispôsobovať komerčné a bezplatné témy. S webom môžete robiť čokoľvek chcete.
 • WordPress.com obmedzuje vaše témy na témy, ktoré sa momentálne nachádzajú v úložisku WordPress. Existujúce témy nie je možné prispôsobiť ani nemôžete odovzdávať vlastné témy.
Plug-Ins
 • WordPress.org vám umožňuje maximalizovať výkon WordPressu ako CMS. Môžete nahrať a prispôsobiť ľubovoľný doplnok, ktorý chcete.
 • WordPress.com nepovoľuje žiadne doplnky. V platforme sú zabudované niektoré funkcie typu plug-in.
Ceny WordPress.com

ceny wordpress

 • WordPress.org vyžaduje, aby ste si zakúpili hosting a zaplatili za registráciu svojej domény v službe tretej strany.
 • WordPress.com umožňuje blogy zadarmo a poskytuje až 3 GB úložného priestoru. Nemôžete prispôsobiť svoju doménu a ste obmedzení na subdomény. WordPress bude zobrazovať reklamy na vašich stránkach.
speňaženie
 • WordPress.org vám umožňuje predávať reklamy, ak sa rozhodnete na svojich stránkach. Môžete si ponechať 100 percent z toho, čo zarobíte na svojich stránkach.
 • WordPress.com vám neumožňuje predávať reklamy na vašich stránkach. Ak má váš web 25 000 alebo viac zobrazení stránky mesačne, existuje možnosť zdieľania výnosov.
branding
 • WordPress.org vás nenúti, aby ste označili svoje stránky pomocou programu WordPress. Môžete, ak chcete, ale je to čisto voliteľné.
 • WordPress.com vyžaduje, aby ste na svojich stránkach zobrazili odkaz „powered by“. Okrem toho bude na vašom webe WordPress zobrazovať reklamy bez toho, aby vám poskytoval príjem.

Toto je niekoľko rozdielov medzi WordPress.com a WordPress.org. Medzi ďalšie rozdiely patrí spôsob, akým platformy využívajú SEO, analýzy, elektronický obchod a údržbu.

WordPress.com a WordPress.org poskytujú blogerom bezkonkurenčnú podporu z tutoriálov, ktoré stránky ponúkajú, ako aj obrovská komunita používateľov, ktorí túži pomáhať ostatným používateľom s otázkami alebo obavami.

So všetkými dostupnými informáciami sa noví blogeri môžu rýchlo dostať na rýchlosť a začať prispôsobovať svoje stránky s malými až žiadnymi problémami.

Náš výber číslo 3: Medium.com

Medium.com je naša číslo tri, pretože sa ľahko používa. Je to vynikajúca voľba pre bezplatnú platformu pre blogovanie.

stredné logoPros:
 • Jednoduchosť použitia
 • Nevyžaduje sa žiadne kódovanie
 • Nevyžaduje sa žiadne nastavenie
 • Zamerajte sa na písanie, nie na navrhovanie webových stránok
 • Spája vás s online komunitou písania
Zápory:
 • Obmedzené funkcie
 • Media.com vlastní vaše publikum. Ak stratíte svoj blog, vaše publikum ide s ním
 • Speňaženie nie je možnosťou prostredníctvom reklám

Medium.com je platforma, ktorá umožňuje autorom zdieľať informácie od roku 2012. Umožňuje vášmu obsahu osloviť veľké publikum. Media.com bol opísaný ako Twitter v dlhej forme.

Jedným z výhod, ktoré ponúkajú, je možnosť importovať obsah blogu z ľubovoľného miesta na internete. Po jeho importovaní ho môžete voľne upravovať.

Ešte lepšie je, že vás sledujú vaše sociálne médiá na stránke Media.com. Prepojenie účtu Medium s webmi ako Facebook a Twitter vás automaticky spojí s priateľmi, ktorí používajú médium Medium.

Médium vám ukáže, koľko čitateľov máte. To vám povie, ktoré z nich to až do konca. Niektorí vydavatelia prechádzajú na web Media.com ako spôsob, ako nájsť nových prispievateľov na svoje stránky.

ako médium funguje

Médium neobsahuje API. Sledovatelia, ktorých máte, sú legitímni a zvyšujú dôveryhodnosť toho, čo píšete.

Médium nie je tou správnou platformou pre komplikované a technické písanie. Blogeri, ktorí sa zameriavajú na životné vzdelávanie, podnikanie a politiku, sa môžu lepšie dariť.

Na rozdiel od WordPress, nevlastníte nič na doméne Medium.com. Spoločnosť Medium Corporation vás môže podľa vlastného uváženia vypnúť. Môžu zrušiť váš účet podľa vlastného uváženia a môžu zmeniť cenové plány.

Používanie Média nezvýši vašu značku tak, ako narastie. Keď píšete, v podstate propagujete web Media.com.

Ak ste populárny autor, ľudia si budú pamätať, čo ste napísali, a budú si pamätať, že ho našli na stránke Media.com, ale oni nebude si pamätať vaše meno, rovnako ako by ste ho napísali na svoju vlastnú doménu alebo účet sociálnych médií. Práve naopak, platí pre stránky ako WordPress.

Medium.com je zadarmo. Môže to zvýšiť vašu expozíciu, ale má vážne obmedzenia. Cítime, že to stojí za cenu, ktorú zaň platíte.

Náš výber číslo 4: Blogger

Blogger je stará platforma, ktorá sa snaží vyhovieť potrebám moderných blogerov.

logo logger bloggerPros:
 • Je to zadarmo
 • Jednoduché nastavenie a správa
 • Využíva bezpečnosť a spoľahlivosť spoločnosti Google
Zápory:
 • Obmedzené funkcie
 • Obmedzené šablóny a možnosti dizajnu
 • Aktualizácie sú zriedkavé
 • Google môže váš blog zrušiť alebo pozastaviť podľa vlastného uváženia

Blogger, dedko blogov, založil Evan Williams v 90. rokoch. Evan Williams neskôr založil Twitter a Medium. Frustrácia Matta Mullenwega zo služby Blogger ho viedla k tomu, aby začal používať WordPress. Blogger je mnohými považovaný za zastaraný a plný zabudnutej technológie.

Služba Blogger, ktorú vlastní spoločnosť Google, je úplne zadarmo. Jeho komplexná povaha vám poskytuje všetko, čo potrebujete. Ešte, spisovatelia musia obchodovať kontrolu pre pohodlie.

Blogger sa zameriava na blogovanie (… duh); do platformy je zabudovaných len málo funkcií na správu obsahu. Niet divu, že najväčšou sťažnosťou na službu Blogger je, že jej chýbajú funkcie, čo spôsobuje, že autori rýchlo prerástli platformu.

Google vidí službu Blogger ako dodatočnú myšlienku. Zákaznícky servis a podpora, ktoré ponúkajú, sú menej ako hviezdne. Akékoľvek riešenie problémov, ktoré budete potrebovať, bude pochádzať z podporných fór alebo prehľadávania videí YouTube.

blogger na stránkach Google

Blogger je platforma, ktorá odmieta rast. Ich jediným zameraním je blogovanie. Iné stránky vám umožňujú propagovať váš obsah pomocou sociálnych médií.

Zdá sa však, že služba Blogger sa chopí vecí tým, ako ich vždy robili. Nie je to nevyhnutne zlé, ak sa zameriavate iba na blogovanie. Ale ak chcete, aby zvončeky a píšťalky boli prítomné na iných platformách, jednoducho tu neexistujú.

Google udržiaval program Blogger viac ako desať rokov. Neexistuje náznak, že by čoskoro zmizol. však, Spoločnosť Google má povesť zabitia svojich produktov. Blogger v súčasnosti nie je ani pre Google prioritou. Stále bude hroziť, že sa odstaví.

Keďže váš obsah je hostený na blogovej platforme Google, musíte dodržiavať pravidlá pre obsah spoločnosti Google. Táto zásada je liberálna (a stáva sa liberálnejšou každý rok …), ale viac ako jeden bloger zaznamenal zatvorenie svojho blogu kvôli svojvoľnému presadzovaniu zo strany spoločnosti Google..

Ak je váš blog na tému, ktorá by sa mohla považovať za kontroverznú, mali by ste si dvakrát premyslieť, ako investujete svoj čas a energiu do písania na platforme, ktorú nemáte nad úplnou kontrolou.

Používaním služby Blogger môže byť prospešné malé publikum. Domnievame sa však, že to nie je vhodné pre väčšinu blogerov.

Náš výber číslo 5: Tumblr

Tumblr je mikroblogová platforma, ktorá obsahuje niektoré funkcie sociálnej siete.

tumblr logo boxPros:
 • Jednoduché použitie
 • Ľahko integrovateľná súčasť sociálnych médií
 • Zjednodušte používanie obrázkov, videí, GIF atď.
Zápory:
 • Obmedzené funkcie
 • Zlý výber tém
 • Je ťažké zálohovať blog
 • Je ťažké importovať alebo exportovať projekty

Tumblr je určený pre mladších klientov. Prístrojová doska by mala byť intuitívna, ale vyžaduje si vážnu krivku učenia. Blog je podriadený multimédiám.

tumblr layoutV textovom obsahu chýbajú vážne možnosti a nástroje. Ako začiatočník si môžete užiť niektoré z dostupných umeleckých nástrojov. Váš blog môže vyzerať atraktívne, ale bude mu chýbať zvonček a píšťalka, na ktorú si vaši čitatelia zvykli.

Nástroje na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov nie sú súčasťou tejto služby. Toto je hlavná nevýhoda, najmä ak vidíte svoj blog ako budúci zdroj príjmov. Tumblr sa môže pochváliť stále sa rozvíjajúcou členskou základňou. Čo však nespomínajú, sú húfy ľudí, ktorí opúšťajú službu každý mesiac, keď si uvedomia, že mu chýbajú nástroje potrebné na úspech blogov..

Nemáme pocit, že Tumblr je dobrá voľba, najmä pre nových autorov. Nechcete, aby frustrácia spôsobila, že ste sa úplne vzdali blogov.

Odporúčame vám pozrieť si náš výber číslo jedna Wix. Poskytuje vám všetky nástroje, ktoré potrebujete na vytvorenie atraktívneho blogu. Je ľahko použiteľný a intuitívny.

záver

Na celom svete existuje viac ako 400 miliónov blogov. Ľudia sa obracajú na blogy, aby našli komunitu, ktorá zdieľa rovnaké ideály, záujmy, nádeje a ašpirácie. Ak hľadáte začať svoj vlastný blog, začínate obrovskú cestu, ktorá má množstvo výhod.

Predtým, ako začnete s blogovaním, musíte si vybrať tú správnu platformu pre blogovanie. Chcete, aby platforma, ktorú ste si vybrali, bola ľahko použiteľná, cenovo dostupná, výkonná a aby hladko pracovala so sociálnymi médiami. Za naše peniaze, Wix je odpoveď.

Dúfame, že sa vám náš príspevok páčil. Ste nový blogger? Aké platformy ste použili? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie. Dobudúcna.

Keď ste pripravení inovovať svoj blog, budete potrebovať dobrého hostiteľa. Pozrite si nášho sprievodcu najlepším webhostingom pre kanadských blogerov, aby ste zistili, kto berie tortu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector