Shërbimet më të mira të lira të mbajtjes së faqes në internet

shërbime të lira të mbajtjes në internetA do të paguanit më pak për web hosting … ose më shumë?


Weirdos duan të paguajnë më shumë. Ju ndoshta dëshironi të paguani më pak. Ju nuk jeni weirdo.

Constitfarë përbën një opsion “më të mirë” të mbajtjes së lirë të internetit, përveç përballueshmërisë? Do të dëshironi të gjitha gjërat që çdo kompani pritëse duhet të sigurojë – herë të shpejtë të ngarkesës, afër 100% në kohë, dhe mbështetje të besueshme të klientit që mund t’ju ndihmojnë nëse është e nevojshme.

Si e kuptoni se cili shërbim strehimi me kosto të ulët është zgjedhja e duhur?

Për të filluar, ju keni ardhur në vendin e duhur – ne e dimë se cilat hostë të lirë në internet kanë kohë të shpejtë të ngarkesës dhe ngritje të përqindjeve të larta. Ne jetojmë në provë çdo shërbim dhe ndajmë rezultatet tona këtu në këtë artikull. Kontrolloni gjurmimin tonë të drejtpërdrejtë për kohën e mbarimit / joproduktive / latencës në të gjithë hostet tona të shqyrtuara. Lexoni më shumë rreth procesit tonë të kërkimit këtu.

Contents

Hosting më i Lirë në internet – Zgjedhjet më të mira për vitin 2020

Këtu nuk ka përgjigje të tëra-madhësive, por ka mundësi! Ne i duam opsionet. Në këtë udhëzues, ne do të shikojmë nikoqirët më të mirë të lirë të disponueshëm sot që mbajnë shërbim të shkëlqyeshëm në një pikë çmimi që mund të përballoni.

1. Hostinger – Pritësi më i përballueshëm, Periudha.

hostinger-logo

Koha mesatare e ngarkesës: 585 ms
Uptime mesatare: 99,87%
kosto: 0,99 dollarë në muaj

Ingermimi hyrës i Hostinger

Hostinger është një nga opsionet më të mira të lirë të mbajtjes në internet në Kanada, që nuk sjell cilësi kompromentimi. Mimi aktual fillon me 0,99 dollarë në muaj. Kjo e lë Hostinger të ulur me rreth 1/3 çmimin e konkurrentëve të tij më të afërt për zbritje. (Ju madje mund të paguani me kripto.)

Me kohëzgjatje mesatare dhe koha e ngarkesës duke qenë në fund të lartë vitet e fundit, është e vështirë të shikosh të kaluarën Hostinger si një mundësi e shkëlqyeshme për mbajtjen në internet me kosto të ulët.

Mbështetje për klientët Hostinger

Hostinger gjithashtu ka Mbështetje 24/7 vendase për çdo pyetje që lind. Nuk ka nevojë për përdorimin e një sistemi të ngadaltë të biletave mbështetëse. Të gjitha faqet janë optimizuar për nisje të shpejtë në WordPress dhe ato vijnë me ndërfaqen e tyre personale për ta bërë më të lehtë vendosjen. Kjo e bën Hostinger një nga shërbimet më të mira të hostimit të WordPress në dispozicion. Ju gjithashtu merrni një domen i lire dhe SSL falas. Në përgjithësi, Hostinger ofron atë që ju do të merrni me një 6-8 dollarë dollarë në muaj në një pjesë të kostos.

Nëse po kërkoni thjesht të presni blogun tuaj dhe mos planifikoni të ndërtoni ndonjë biznes në faqen tuaj të internetit, atëherë Hostinger nuk është në të vërtetë një zgjedhje e keqe.

Ndërtues falas i faqes në internet

Nëse jeni duke kërkuar për një ndërtues të faqes në internet që nuk kërkon që ju të keni ndonjë përvojë të kodimit, keni ardhur në vendin e duhur.

Prodhuesi i Zyro’s Logo ju ndihmon të përmirësoni jo vetëm faqen tuaj të internetit, por edhe markën tuaj duke rregulluar ose rishfaqur logon e markës tuaj në asnjë kohë.

Pjesa tjetër e karakteristikave mund të mos jetë aq e ndezur, por ato ende janë mjaft të mira. Theksohet se janë gjeneratori i përmbajtjes së Zyro AI, çertifikatë falas SSL, ruajtje e pakufizuar e SSD, dhe bandë e pakufizuar.

Nëse dëshironi të shihni Testet tona të kohës së pushimit dhe të pushimit të hostingerit, Shikoni Rishikimin tonë të plotë të Hostinger. 

2. HostPapa – 70% Ulje Premium Hosting (Domain Falas)

logoja e hostpapa

Koha mesatare e ngarkesës: 475 ms
Uptime mesatare: 99.95%
Kostoja: Pricemimi – 2.95 $ në muaj (13.99 $ e rregullt / muaj)

HostPapa nuk është vetëm zgjedhja jonë kryesore për nikoqirët më të mirë të lirë, por është gjithashtu zgjedhja jonë kryesore për hostet më të mirë në përgjithësi. Mendja, apo jo?

HostPapa është një nga shërbimet më të mira të pritjes në treg dhe zgjedhja jonë kryesore për Kanadezët. Prmimi aktual fillon nga pak i pjerrët i cili fillimisht e skualifikoi shërbimin nga zgjedhjet më të mira të hostit tonë të lirë. Sidoqoftë, HostPapa ka ofruar një ekskluzive zbritje për të pritur lexuesit e Kanadasë. Kjo vendos HostPapa në mënyrë të vendosur në kategorinë e lirë.

Me zbritjen, po shikoni të paguani 2.95 dollarë në muaj për një shërbim pritës të nivelit të lartë. Jo vetëm që çmimi është i ulët, por gjithashtu do të merrni planin e biznesit dhe jo planin fillestar.

Shpejtësia mesatare e faqes ⏱️

HostPapa ka regjistruar kohëzgjatje të mahnitshme dhe shpejtësi mesatare të faqes. Edhe me zbritjen, HostPapa nuk është opsioni më i lirë në listën tonë. Loonie shtesë në muaj ju sjell shumë përfitime të shtuara.

HostPapa ka mbështetje 24/7 të klientit me biseda live gjithmonë në dispozicion. Arsyeja kryesore që HostPapa është zgjedhja jonë kryesore është për shkak të kompanisë duke qenë Kanadeze përmes dhe përmes. Uptimes dhe rezultatet e shpejtësisë në sit janë të shkëlqyera për shkak të qendrave lokale të të dhënave në të gjithë vendin tonë të shkëlqyeshëm.

Nëse po kërkoni të filloni një biznes në internet ose thjesht hidhni një faqe në internet, HostPapa është një zgjedhje fantastike.

Nëse dëshironi të shihni testet tona të kohës së pritjes dhe të ndërprerjes së hostPapa, Shikoni Rishikimin tonë të plotë të HostPapa.

Karakteristikat shtesë të hostPapa përfshirë:

Shumica e njerëzve fillojnë me planin më të lirë të disponueshëm kur fillojnë një shërbim. HostPapa po ofron ofertat e saj niveli i mesëm për të njëjtin çmim si paketa e tyre fillestare për të pritur lexuesit e Kanadasë (Kjo është e drejtë, një azhurnim falas). Ja çfarë ju merr juve ajo niveli i mesëm me HostPapa.

 • Uebfaqe të pakufizuara
 • Regjistrim falas i domenit
 • Ruajtje e pakufizuar SSD
 • Bandwidth i pashoqëruar
 • Transferim Falas në Uebfaqe
 • Cloudflare Falas CDN
 • Trajnim falas një-për-një
 • SSL falas
 • Paneli i Kontrollit cPanel
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • 400+ Aplikacione Falas
 • Serverët CloudLinux
 • 24/7 Mbështetje
 • Garanci 99,99% Uptime
 • Garancia 30-ditore
 • Domenet e Shtesave të Pafundme
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Baza e të dhënave të pakufizuar MYSQL
 • 2x më shumë burime CPU dhe MYSQL

3. HostGator – Plani më i lirë për cilësi

logoja e hostit

Koha mesatare e ngarkesës: 657 ms
Uptime mesatare: 99,68%
kosto: 2.75 dollarë në muaj

Hostgator nuk është opsioni më i lirë në këtë listë por për sa i përket kostos në krahasim me performancën ai renditet shumë. Shërbimi ofron të mira përreth, shpejtësinë, kohën e duhur dhe çmimet ndërsa ofron të gjitha këmbanat dhe bilbilat. Moreshtë më shumë se e mjaftueshme që HostGator të fitojë një vend në listën tonë të shërbimeve më të mira të lirë të mbajtjes së uebit në Kanada.

Me përvojën e tyre të përmirësuar së fundmi në WordPress, si dhe ndërtuesin e tyre të internetit me cilësi të lartë, ekziston shumë funksionalitet për ndërtimin e faqes në internet.

Kredi shtesë për reklamim

Të gjitha planet e HostGator gjithashtu vijnë me një 100 dollarë kredi për Google Adwords dhe reklamat Bing si dhe çertifikatat SSL dhe rezervat automatike falas.

Sa i përket kohëzgjatjes, ata shënuan jashtëzakonisht mirë në testimin tonë të drejtpërdrejtë dhe çdo problem me kohëzgjatjen zakonisht kufizohet në 1-2 sekonda MAX (shiko shqyrtimin tonë të HostGator për rezultatet e testit). Ata gjithashtu kanë bisedë të drejtpërdrejtë për çdo problem mbështetje dhe ofertë Garanci e kthimit të parave 45 ditë.

Për herë të parë, ata vazhdimisht goditën 99.68% gjë që i vendos ata në nivelet më të larta të përballueshme për sa i përket performancës.

4. Bluehost – Besueshmëria dhe besueshmëria më e madhe

Bluehost

Koha mesatare e ngarkesës: 1.765 ms
Uptime mesatare: 99,74%
kosto: 2.95 dollarë në muaj

Bluehost u themelua zyrtarisht në vitin 2003, por ka qenë rreth e rrotull në një formë apo një tjetër që nga viti 1996. Këto janë ditët OG të web hosting dhe Bluehost duhet të konsiderohet i fortë për të gjitha llogaritë. Shërbimi është pak më i shtrenjtë, por është në nivelin e lartë të besueshmërisë me ton qendra të të dhënave.

Ky opsion i përballueshëm përdoret nga shumë zhvillues që kanë qenë rreth një kohë të gjatë, si dhe oferta funksionaliteti fillestar miqësor. Ata gjithashtu ofrojnë një domain falas për vitin e parë.

Shumë burime mësimore

Një tjetër gjë e shkëlqyeshme për Bluehost është sasi të madhe të mësimeve dhe udhëzuesve të palëve të treta në dispozicion në bazën e njohurive. Dokush nga blogerët për herë të parë të bëjë zhvilluesit e përparuar të uebit mund të zbulojë lehtësisht se si të shkulni ose vendosni çdo ndryshim.

Sidoqoftë, një dobësi mbështetëse është jashtë shtetit dhe nuk janë gjithmonë më të dobishmit. Për sa i përket teknikëve, Bluehost bën jashtëzakonisht mirë në gjurmimin tonë live me 99.74% rezultate në kohë (shiko përmbledhjen e plotë të Bluehost këtu).

5. iPage – Shërbim i shkëlqyeshëm për çmimin. Mbështetje = Meh

iPage

Koha mesatare e ngarkesës: 1941 ms
Uptime mesatare: 97,77%
kosto: 1.99 dollarë në muaj

iPage ka shumë komente negative në forume të ndryshme të mbajtjes në internet. Shumica e këtyre rishikimeve janë mbështetje për klientët bazuar pasi ato bazohen vetëm jashtë Shteteve të Bashkuara, e cila i lë klientët globalë të frenojnë.

Domain falas për një vit dhe hapësirë ​​të pakufizuar në disk ��

Shërbimi i ofruar nuk është shumë i shurdhër, siç e shpjegojmë në tonë rishikim i iPage. Në fundin më të lirë të spektrit nuk ka asgjë të keqe me iPage dhe ai vjen i mbushur me shumë karakteristika si p.sh. domain falas për një vit dhe hapësirë ​​të pakufizuar në disk. Mjerisht, iPage ju ngarkon për një certifikatë SSL, një tipar themelor i sigurisë i cili duhet të jetë 100% i lirë nga çdo ofrues pritës, qoftë ata të lirë apo të paguar.

IPage i përgjithshëm është një kompani e shkëlqyer pritëse dhe ne na pëlqen produkti i tyre, megjithatë, çështja e mbështetjes është diçka që duhet të zgjidhet.

6. A2 Hosting – Hosting i lirë “Premium”

A2 HostingKoha mesatare e ngarkesës: 601 ms
Uptime mesatare: 99.4%
kosto: 3.92 dollarë në muaj

A2 Hosting ka çmime hyrëse që janë pak më të larta se pjesa tjetër e listës. Me këtë çmim të rritur vijnë përmirësime në disa fusha të tilla si mbështetja e klientit dhe karakteristikat shtesë.

Lertifikatë SSL Pa pagesë arge

Shërbimi me kosto të ulët ofron siguri falas dhe parandalim hack, si dhe çertifikatë falas SSL dhe kopje rezervë automatike. A2 ofron një shërbim fantastik, por nëse po kërkoni një alternativë më të lirë, ato ekzistojnë.

Ne e ruajtëm A2 për herë të fundit jo sepse ne mendojmë se ata nuk mund të konkurrojnë me djemtë e tjerë (ata në fakt tejkalojnë), por sepse është pak më e kushtueshme për një shërbim margjinalisht më të mirë.

Pse Web Hosting Ultra-Cheap është një ide e keqe

malware të faqes në internetNe duam të jemi të sinqertë me ju. Nëse paguani më pak se një dollar në muaj për mbajtjen në internet, do të keni një kohë të keqe (Hostinger nuk përfshihet).

Ne e duam një marrëveshje të mirë po aq sa kushdo, por kur ju merrni në një web hosting nën 1 $ – është një rrezik. Do të arrini të paguani më shumë në të ardhmen për një ofrues të lirë të pritjes sesa nëse shpenzoni një 1-2 dollarë shtesë në muaj në një host me cilësi më të mirë.

Arsyeja kryesore për të shmangur këto shërbime të lira të pritjes është vetëm një mënyrë ata mund të fitojnë para me atë çmim. Ata thjesht hedhin të gjithë faqet e internetit të klientëve të tyre së bashku në një server të madh të vjetër të përbashkët me të njëjtën adresë IP. Ju duhet ta shmangni atë me çdo kusht dhe ne do t’ju tregojmë pse.

Arsyet për të shmangur serverët gjigantë të përbashkët:

 • Connector.

  hackable

  Njerëzit e këqij synojnë adresat e IP të përbashkëta sepse siguria është zakonisht e dobët dhe është e lehtë të futesh dhe të krijosh keq në një shkallë më të madhe.

 • Connector.

  Përhapja e Sëmundjes

  Meqenëse është kaq e thjeshtë për tu futur në kodin burimor, prit që së shpejti në faqen tënde të internetit do të shfaqen të gjitha llojet e viruseve, malware dhe reklamat me të cilat nuk do të shoqërohesh më.

 • Connector.

  Lagjja e keqe e IP

  Meqenëse ky lloj i pritjes është kaq i lirë, fqinjët tuaj në serverin e përbashkët ka të ngjarë të jenë një bandë e blog-ve spam të cilët nuk kontribuojnë asgjë pozitive në internet dhe qëllimi i të gjithë jetës së të cilit duket se do të bllokojë gjithçka me hedhurina. Qëllimi i tmerrshëm i jetës.

 • Connector.

  Google do t’ju urrejë

  Ju me të vërtetë – dhe dua të them që nuk dëshironi që Google t’ju urrejë. Falë të gjitha sa më sipër, ekziston një shans i mirë afërsia juaj me bloget e kota dhe shkathtësia do ta bëjë Google t’ju shikojë me përçmim dhe t’ju ndëshkojë në përputhje me rrethanat me renditjen e ulët të motorit të kërkimit.

 • Connector.

  Periudha e tmerrshme

  Siç mund ta prisni, lagja juaj miqësore “më e mirë” kompani e lirë e pritjes në internet kohëzgjatja vs joproduktivenuk do të kushtojë shumë pajisje ose burime cilësore për tu siguruar që keni përvojën më të mirë të klientit.

  Ndërsa një host i një cilësie të lartë normalisht premton së paku 99% në kohën e duhur, shifrat e diskutimeve tuaja të thella çdo gjë mbi 50 përqind është e mirë. Një host në internet që lë faqen tuaj për minuta ose orë në të njëjtën kohë nuk po ju bën asnjë favor, pa marrë parasysh sa është i lirë. ��

 • Connector.

  Mbështetje e keqe

  Më shumë të ngjarë që nuk do të përjetoni asnjë mbështetje. Nga këndvështrimi i tyre ata thjesht nuk mund të alokojnë burime më themelore për zgjidhjen e problemeve tuaja. Prisni një seksion shumë të përgjithshëm FAQ në rastin më të mirë. Nëse jeni veçanërisht të pafat, do të merrni një email ose telefon pa mbështetje të klientit që nuk ju përgjigjet, i cili ju dërgon në një sistem të automatizuar në mënyrë kaq të ngjeshur që të hiqni dorë dhe të vendosni të hani burrito dy-vjeçare në mbrapa frigoriferit tuaj ishe shumë dembel për të hedhur jashtë ndërsa binte në erë.

 • Connector.

  SSL NUK përfshihet

  vërtetim ssl Pritësit e lirë të internetit ju tarifojnë deri në $ 80 në vit për mbrojtjen e Secure Socket Layer (SSL). Pritësit tanë të rekomanduar ofrojnë të gjithë SSL 100% falas.

  Pa këtë, asnjë procesor i besueshëm pagese nuk do t’ju prekë. Nëse po përpiqeni të shesni asgjë, ky është një problem.

  Nëse po përpiqeni të keni një uebfaqe të cilit vërtet i besohet Google dhe të jeni në gjendje që një ditë të shesë diçka, do ta bëni absolutisht 100% kanë nevojë për SSL. Aspekti ironik i kësaj, është se SSL mund të instalohet falas duke përdorur një shërbim e di si Encrypt të Let … por ushtruesit më të lirë insistojnë të ju ngarkojnë për këtë!

Do të vini re se gjërat që më shqetësojnë vërtet në lidhje me hostet e lirë të internetit janë gjithashtu ankesat e mia kryesore për VPN falas. Ofrimi i produkteve me kosto të ulët dixhitale me kosto të ulët vjen me një kosto, e cila për fat të keq zakonisht përfshin shitjen e të dhënave tuaja ose vendosjen e të dhënave tuaja në një vend të pasigurt.

Nëse jeni të interesuar se si e bëjnë këtë VPN, shikoni në udhëzimin tim për VPN-të më të mira Kanadeze.

Më shumë probleme sesa është me vlerë

Problemi i vërtetë arrin pasi që më në fund të ushqeheni me një pritje të lirë të pakufizuar në internet – por periudha e rimbursimit ka kaluar tashmë – dhe keni paguar për një vit të tërë shërbimi paraprakisht, në para të gatshme.

Ndërkohë, qindra pinjollë në ditë po bëjnë të njëjtin gabim që sapo shmangit duke lexuar këtë udhëzues. Ju nuk jeni pinjoll. Pak e dinë ata se brenda disa muajve të shkurtër ëndrrat e tyre për perandorinë e tyre në internet do të rrëzohen.

Për shumë blogerë dhe njerëz që ndërtojnë faqet e tyre të internetit, ky lloj i mbajtjes në internet me zbritje nuk është thjesht një marrëveshje e mirë – jo kur jeni merrni parasysh koston totale REAL në konsideratë.

E-Tregtia është një Ballgame ndryshe – Ju Keni Cilësi Hosting

biznesi i tregtisë elektronikePërkundër faqeve të internetit informative ose blogjeve personale, le të marrim rastin e një siti të tregtisë elektronike që qëllimi i vetëm është të bëjë shitje.

Tani ideja e uptime bëhet më e rëndësishme kritike. Nëse faqja juaj e internetit është në rregull, ju nuk po bëni shitje dhe nëse janë të ardhurat tuaja të vetme, mund të hani Ramen Noodles atë ditë. Pro-Tip: Shtoni një vezë në Ramen tuaj – yum.

Në fund të fundit është se, për disa sipërmarrës në internet, kostoja e të qenurit poshtë është më e vërtetë – humbur para. Në këtë rast, një paketë e përbashkët pritjeje nuk vlen për rrezikun e një faqe në internet të ngadaltë ose pa ngarkim.

Koha e ndalimit në një faqe në internet që shet produkte është njësoj si… djegia e parave

Për të qenë i drejtë, shumë site të tregtisë elektronike janë të mbushura plot me karakteristika të burimit të lartë si imazhe me rezolucion të lartë, audio transmetuese dhe / ose video, dhe më shumë.

Mos harroni se si kemi biseduar rreth asaj se si të gjitha llogaritë në një host të përbashkët mund të vuajnë për shkak të një kosh bandwidth? Epo, nëse mendon se mund të jesh derri, mos shko në rrugën e përbashkët.

Njerëzit këto ditë janë shumë të padurueshëm në internet. Nëse duhen më shumë se disa sekonda për të ngarkuar faqen tuaj, harroni atë.

Ata kanë lëvizur për të shpenzuar paratë e tyre me një konkurrent. Papritur një ose dy dollarë që po kurseni duket si një tregtim shumë i dobët.

Pritësi më i mirë i lirë për tregti – Vendi i faqes

Unë e di që ne vetëm folëm për të gjitha opsionet më të lira për një pritje të pakufizuar në internet. Sidoqoftë, për paratë tona – dhe ato gjithashtu – opsioni që zgjedhim për ecommerce është SiteGround. Me 3,95 dollarë në muaj, çmimi nuk është mbajtja më e lirë në internet në vit dhe nuk është aq e lirë sa opsionet e listuara më lart. Me këtë u tha se ende është një shërbim pritës i përballueshëm dhe i pakufizuar.

Arsyeja ne zgjedhim SiteGround është për shkak të shërbimit cilësor dhe numrave të lartë të kohës.

Mos harroni kur përmendëm sa e rëndësishme është të keni SSL me faqen tuaj të internetit? SiteGround e ofron atë pa asnjë tarifë, ndryshe nga shumë para që kursen para për planet e pritjes. Nëse po shesni produkte dixhitale ose fizikë në internet dhe dëshironi që faqja juaj e internetit të shfaqet në kërkimet në Google, kjo nuk është opsionale. Vendet e tjera tarifojnë diku nga 60 deri në $ 80 në vit për SSL.

Dokush mund të pretendojë se ka mbështetje të madhe. SiteGround pretendon se bën dhe në fakt jep. me 24/7 mbështetje që kanë të bëjnë me çështje teknike të thella dhe zgjidhjen e problemeve të përgjithshme, do të flisni me një përfaqësues të ditur, miqësor, të trajnuar i cili do të ndihmojë në zgjidhjen e problemit.

Gjithashtu – ne do ta lëmë këtë kohë të flasë vetë: 99,95%.

Pyetjet më të mira për Hosting në internet në Kanada

Tjetra, le të hedhim një vështrim në disa nga pyetjet më të zakonshme që konsumatorët kanë kur përpiqen të gjejnë opsionin më të mirë të lirë të pritjes për nevojat e tyre:

Sa kushton për të pritur një faqe në internet?

Pritja e një faqe në internet mund të shkojë nga falas deri në mijëra dollarë. Zgjidhjet për shumicën e pronarëve të uebfaqeve shkojnë midis 2 $ në muaj deri në 5 dollarë në muaj.

Paralajmërim – nuk do t’ju rekomandoja hostet ultra të lirë, siç mund të lexoni më poshtë.

Cila është mënyra më e lirë për të pritur një faqe në internet?

Ka mundësi falas për pritjen e faqes në internet. Për pjesën më të madhe, mënyra më e mirë dhe më e lirë për të pritur një faqe në internet është të përdorni një shërbim që tarifon disa dollarë në muaj siç është Bluehost.

Cili është hosti më i mirë falas i faqes në internet?

Ekzistojnë plotësisht shërbime pa pritje, por shërbimi shpesh është i keq dhe zakonisht ju kushton shumë para për tu azhurnuar. Përdorimi i një alternative të përballueshme, por e shkëlqyeshme, si psh Hostinger në 80c në muaj, është mënyra më e mirë për të shkuar.

Cili është hosti më i mirë falas i faqes në internet?

mbajtje e lirë në internetNëse po kërkoni përgjigjen 100% të saktë për këtë – është një host i VPS me cilësi të modifikuar.

Meqenëse shumica e lexuesve tanë nuk dinë si të shkulni një pikëz VPS në një ofrues si oqeanin dixhital, atëherë një nga ofruesit tanë të përbashkët të pritjes do të bëjë punën. SiteGround vjen në radhë të parë sipas matjeve tona në 475 herë ngarkesë.

Cili është hosti më i mirë i cPanel?

Shumica e ndërmarrjeve tona të rekomanduara për hostim kanë një integrim të cPanel hosting i cili është i lehtë për tu operuar dhe për të marrë mbështetje për të.

Si për mbajtjen e menaxhuar të WordPress-it?

Në ditët e sotme, mund të merrni zgjidhje të përballueshme për WordPress të menaxhuara për shumë më lirë se sa prisni. Zgjidhjet si kjo janë të shkëlqyera për pronarët dhe ndërtuesit e faqes së parë të internetit.

Verdikti Final – Shouldështja Duhet të mimi?

Kërkimi i një marrëveshje kur bëhet fjalë për asgjë nuk është kurrë një ide e keqe. Askush nuk dëshiron të paguajë dyfish atë që duhet të paguajnë për të njëjtin shërbim. Gjëja e shkëlqyeshme në lidhje me mbajtjen në internet është se nuk keni pse të prishni bankën për të marrë oferta me cilësi të lartë.

Nuk ka asnjë mënyrë që një person të shikojë të gjitha opsionet dhe të marrë një vendim të arsimuar pa marrë faqe dhe faqe shënimesh. Me gjithë hulumtimin që kemi bërë ju mund të shikoni gjashtë opsionet më të mira të buxhetit që ofrojnë shërbim cilësor.

 1. Hostgator: 2.75 dollarë në muaj
 2. Hostinger: 0,80 dollarë në muaj
 3. Bluehost: 2,95 dollarë në muaj
 4. iPage: 1.99 dollarë në muaj
 5. A2 Hosting 3.92 dollarë në muaj
 6. SiteGround: 3,95 dollarë në muaj

’Shtë djema. Mos ngurroni të na lini një koment më poshtë nëse keni ndonjë sugjerim. ✌️

Referenca dhe kredi për imazh:

 • Enom.com
 • Squote.de
 • PagerDuty.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector