HostGator İnceleme – İnsanlar Neden Seviyor / Nefret Ediyor? (2020 Kullanıcı İncelemeleri)

HostGator Paylaşılan inceleme


HostGator, sektördeki en büyük, en eski web barındırma şirketlerinden biri olabilir, ancak hala iyileştirmeler yapıyorlar ve son 24 ayda ortalama% 99,98 çalışma süresi yayınlıyorlar.

Temel paylaşılan barındırma planları sınırsız depolama alanı, bant genişliği, ücretsiz alan adı (ilk yıl için) ve ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Ayrıca anında canlı sohbet yoluyla bağlantı kurup her soruyu birkaç saniye içinde cevaplayan mükemmel müşteri hizmetleri var..

Ne yazık ki, HostGator’un ortalama sayfa yükleme süreleri onları düşürdü (ortalama 1191 ms). Yedeklemeler ve güvenlik gibi birçok ekstra hizmet ek ücret olarak ele alınacaktır. Ayrıca, ilk döneminizin süresi dolduktan sonra yenileme oranları agresif bir şekilde yükselir.

Performanslarına ışık tutmak için Pingdom’un üçüncü taraf verilerini kullanarak uygulamalı testimize tam bir bakış.

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ:İyi Performansa Sahip Bilinen Sağlayıcı
HIZ:1,191ms (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
ÇALIŞMA SÜRESİ:% 99.98 (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
DESTEK:7/24 Canlı Sohbet
UYGULAMALAR:75’ten fazla uygulama desteklenir
ÖZELLİKLERİ:Ölçülmemiş bant genişliği ve depolama alanı, tek e-posta hesabı, ücretsiz alan adı 1. yıl
KONAKLAMA PLANLARI:Paylaşılan, Bulut, WordPress, VPS ve Özel Sunucular
SİTE TRANSFERİ:Tekli Ücretsiz Site Transferi
FİYATLANDIRMA:2,75 ABD dolarından başlayan fiyatlar (aylık 6,95 ABD doları)

Paylaşılan HostGator Kullanmanın Artıları

HostGator’un çalışma süresi performansı geçmiş yıllarda bir sorundu. Ancak artık 24 aylık izlememize dayanarak değil.

Bunun üzerine, müşteri hizmetleri hızlı ve kolay. Sitenizi hizmetlerine ücretsiz olarak aktarmaya yardımcı olurlar. Ve yeni başlayanlar yollarına yönelik basit, sezgisel seçeneklerin çoğunu beğenecekler.

İşte kısa bir özet:

1. 99.98% Güçlü ve Kararlı Çalışma Süresi

HostGator, son 24 ayda% 99,98 çalışma süresi bildirdi. Birkaç aydır% 99,98-100 çalışma süresi ile tutarlılar..

Yine de bu en iyi yanı değil. Bir nedenden dolayı tutarlıdırlar: çalışma süresi garantileri,% 99,90’ın altına düşmeleri durumunda hesabınıza bir ay kredi alabileceğinizi söyler.

Açıkçası, planlanan herhangi bir bakım veya tahmin edilmesi imkansız saldırılar bu garantiye dahil değildir. Bununla birlikte, faturalandırma departmanlarına 30 gün içinde bir destek bileti göndererek ulaşmanız ve kredi istemeniz gerekir..

Kısa bir süre önce birkaç ana bilgisayarın çalışma süresi garantisi ile geldiğini görmeye başladık ve bu da sonuç olarak tüm müşterilerin kazandığı anlamına geliyor. Rakipler çıkıyor ve bunu yapmak tüm endüstri için çıtayı yükseltmeye yardımcı oluyor. Piyasadaki diğer herkesi ya garantilerine uymaya ve standart hizmet seviyesini yükseltmeye ya da geride kalma riskine zorlamaya zorlar.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: % 99,97
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.89
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99,95
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

HostGator Son 24 aylık istatistikleri paylaştıHostGator ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

2. İyi Destek

HostGator bir bilgi tabanı, telefon, e-posta ve canlı sohbet desteği sağlar. Son seçenek en hızlısıdır ve bizi yaklaşık 15 saniye içinde bir servis temsilcisine bağlar.

Onları sorularla biberlemeye çalıştık, konudan konuya atladık ve asla bir kez tereddüt etmediler. Personeli, bilgili, iyi eğitimli ve dostça görünüyor. Çok yönlü iyi bir deneyimdi.

Hostgator Paylaşılan Müşteri Desteği Canlı Sohbet Deneyimi

3. 45 Gün Para İade Garantisi

HostGator, hizmetlerinden o kadar emindir ki, sektör ortalama 30 günlük geri ödeme politikasını 45 haftaya kadar iki hafta daha uzatır..

Bu, bunları bir ay boyunca kullanabileceğiniz ve herhangi bir sorun ortaya çıkarsa satın alma fiyatınızı geri alabileceğiniz anlamına gelir.

Bu 45 günlük para iade garantisi tüm paylaşılan, bayi ve VPS barındırma paketleri için geçerlidir.

Tek yakalama, bunun HostGator’un özel sunucuları, yönetici ücretleri, özel yazılım yükleme ücretleri için geçerli olmamasıdır. Şimdiye kadar 30’dan fazla Hizmet Şartları belgesini inceledikten sonra, bu uyarıların barındırma endüstrisinde oldukça yaygın olduğunu gördük.

Örneğin, planınız ücretsiz bir alan adı içeriyorsa alan adı için standart tutar olan 15,00 ABD doları tutarındaki geri ödeme tutarından düşülür.

Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta daha var. HostGator’un Şartları, geri ödeme yapmak için onlara 90 güne kadar süre tanır. Çek, havale, Western Union ödemeleri veya banka havaleleri için geri ödeme yapılmaz..

Geri ödemeler yalnızca yeni planlar veya hesaplar için kullanılabilir. Dolayısıyla, daha önce bir tanesine kaydolduysanız ve bir yenileme veya ikinci denemeyi iptal ederseniz, karşılığında hiçbir şey alamazsınız.

Ve son fakat aynı derecede önemli olarak, döviz iadeleri ABD Doları döviz kurlarına göre işlenir.

4. Site Güvenlik Özellikleri Mevcut

HostGator’un paylaşılan barındırma planları oldukça çıplak kemiklerdir. Bir site için yeteri kadar alıyorsunuz, ancak bunun üzerinde pek çok ekstra yok.

Neyse ki, sitenize SiteLock izleme ekleme yeteneği gibi birkaç ekstra güvenlik özelliği sunuyorlar. Bu hizmet günlük olarak çalışarak olası site ihlallerini veya saldırılarını araştırır ve bulduklarında anında size bildirir.

Ayrıca, e-posta planlarında spam e-postasına spam gönderilmesini önler.

Tek dezavantajı, SiteLock size biraz ekstra mal olacak. Eksilerini aşağıda genişleteceğiz, ancak etiket fiyatı 1,67 ABD doları / ay, yıllık 19,99 ABD doları olarak faturalandırılıyor.

5. Ücretsiz Site & cPanel Taşıma İşlemleri

Bu ilk siteniz değilse ve mevcut bir siteyi devralmaya çalışıyorsanız, HostGator arkanıza yaslanır.

Kayıt olmak için 30 gün sonra iletişim kurar ve site dosyalarının, veritabanlarının, komut dosyalarının ve hatta bir alan adının sizin yerinize taşınmasına yardımcı olmalarını sağlayın.

Buna tam bir cPanel aktarımı dahildir. Dolayısıyla, birden çok site yüklemeniz olduysa (büyük bir site için alt alan adları gibi),.

HostGator’un paylaşılan barındırma planlarının tümü tek bir site (veya cPanel) taşıma dahil. Örneğin, satıcılar gibi farklı planlar daha fazlasına erişebilir (30’a kadar).

Tek bir ücretsiz site geçişi, bazı ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında çok fazla değildir. Ancak Bluehost gibi diğerlerinden daha iyidir, bir seferde beş siteye taşınmak için 150 dolar.

6. Yeni Başlayanlar İçin Çok Kullanıcı Dostu

HostGator, yeni başlayan blogcular veya web yöneticileri için özel olarak üretilmiştir.

Siteleri, DNS ve veri merkezlerinin karanlık dünyasında gezinmenize yardımcı olacak öğreticiler, izlenecek yollarla ve daha fazlasıyla doludur..

hostgator desteği
Ayrıca, her şeyi tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için başkalarını işe alma zorluğu olmadan bir site kurmak isteyen yeni başlayanlar için ekstra özelliklere de sahiptir..

Web sitesi oluşturucu, Gator by HostGator, gözden geçirdiğimiz en iyilerden biri. Ücretsiz barındırma ve alan adı ile birlikte gelir, bu nedenle tüm ihtiyaçlar için tek bir hesap satın almanız gerekir.

Özelleştirilebilir şablonların hepsi oldukça moderndir ve her özelliği sürükleyip bırakarak nasıl göründüklerini kolayca özelleştirebilirsiniz. Ayrıca ziyaretçilerinizin kişisel verilerini (fiziksel konumları gibi) korumaya yardımcı olmak için site analizi ve ücretsiz bir SSL sertifikası alacaksınız.

HostGator tarafından Gator bir e-Ticaret planıyla bile gelir, böylece ödeme ağ geçitleri, eklentiler veya herhangi bir dağınık teknoloji hakkında endişelenmeden envanter ve daha fazlasıyla tamamen işleyen bir çevrimiçi mağaza kurabilirsiniz. Sadece çalışıyor.

Paylaşılan HostGator Kullanmanın Eksileri

HostGator’un sürekli güçlü çalışma süresi şaşırtıcıydı (iyi bir şekilde). Ayrıca çalışma süresi garantisinin hayranlarıyız.

Bunun ötesinde, başlangıç ​​dostu yaklaşımları ve yardımcı müşteri hizmetleri, hizmetleri hakkında beğenilecek çok şey olduğu anlamına gelir.

Ne yazık ki, test ederken de birkaç sorunla karşılaştık. Bulduğumuz en büyük sorunlar:

1. Yavaş Sayfa Hızı (Yüklenmesi 1 Saniyeden Fazla)

HostGator’un sunucularının sitemizi geçen yıl bir buçuk yıldır güncel ve canlı tutmakta hiçbir sorunu yoktu.

Sorun, bu aynı sunucuların da sürekli yavaş olmasıdır. Son 24 aydaki ortalama sayfa yükleme süreleri yalnızca 1191 ms’lik ortalama.

Nispeten basit, metin tabanlı içerik sayfalarını yüklemek bir saniyeden fazla sürüyor. Bu yüzden bu sayfaları binlerce kelime ve düzinelerce yüksek çözünürlüklü görüntü ile doldurursanız ne olacağını hayal edin. Evet, iyi değil.

Yavaş sayfa yükleme sürelerinin, ziyaretçinizin deneyimini doğrudan etkilediği gösterilmiştir. Ve bunun da alt çizginize vurmak için damlama etkisi var.

Ana makinelerinizi değiştirmeden sitenizi hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Ancak ev sahibiniz sürekli yavaşsa, bu sürekli olarak kaybettiğiniz bir savaşta mücadele edeceğiniz anlamına gelir..

Son 12 aylık ortalama yükleme süreleri:

HostGator Son 12 aylık detaylı istatistikleri paylaştıHostGator ortalama hızı 2019-2020 | İstatistiklere bakın

2. ‘Doğru’ Yedeklemeler, Gmail ve Kötü Amaçlı Yazılım için Ekstra Ücretler

HostGator’un paylaşılan barındırma planları ucuzdur ve tanıtım fiyatı ayda yalnızca 2,75 ABD dolarından başlar (36 ay boyunca).

En ucuz planları (“Hatchling”) tek bir alan adı, WordPress, Joomla gibi popüler uygulamaların tek tıklamayla yüklenmesi, ölçülmemiş bant genişliği, sınırsız depolama alanı ve ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir. Temel olarak, eksiksiz bir web sitesi için ihtiyacınız olan tüm temel özellikler.

HostGator Paylaşılan ek hizmetlerHostGator Paylaşılan ek hizmetler

Ancak bu, varsayılan planlarında sağladıkları her şeyle ilgilidir. Site yedeklemeleri, Gmail erişimi, SiteLock izleme ve SEO araçları gibi “ekstra” içeriklerin tümü, ödeme yapma zamanı geldiğinde size ekstra ücret ödeyecek.

Hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü bu özelliklerin birçoğu, sitede yer aldıklarını düşünmenizi sağlamak için “kullanılabilir” gibi sitede dikkatlice yazılmıştır. İncelediğimiz diğer en iyi ana bilgisayarlara göz atın ve aslında bunların birçoğunun bunları temel fiyatlarına attığını göreceksiniz..

Yalnızca sürecin sonuna geldiğinizde, fatura bilgilerinizi girmeye başladığınızda, bu ekstra özelliklerin hepsinin size mal olacağını fark edeceksiniz..

Gmail, kullanıcı başına standart 5 ABD doları veya kullanıcı başına 60 ABD dolarıdır ve bu normal fiyatlandırmasıdır. Ancak, SiteLock size yılda 19,99 ABD doları, sitenizi yedeklemek için CodeGuard’ın maliyeti 23,95 ABD doları / yıl’dır ve herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda sitenizin önceki sürümlerinin çoğunu dosyada tutmazlar..

İlk plan başlangıçta ucuz gibi görünse de, her şey söylendiğinde ve yapıldığında oldukça pahalı olmaya başlar..

3. Endüstri Standardı Fiyatlandırması “Püf Noktaları”

Ek ücretlere ek olarak, HostGator sektörde oldukça standart olan iki fiyatlandırma hilesi çekiyor.

Birincisi, 2.75 $ / ay gibi düşük bir oranın reklamını yapmaktır, sadece bunu elde etmek için tam üç yıl boyunca ön ödeme yapmanızı gerektirir. Aksi takdirde, gerçek bir aylık hizmet için ayda 10,95 ABD doları.
Uzun Vadeli Planlar için HostGator Paylaşılan Fiyat Sonları

Yine de bu sadece başlangıç. Bunun da ötesinde, HostGator’un yenileme fiyatlandırması ilk planınızın süresi dolduktan sonra önemli ölçüde arttı.

Diyelim ki devam edip üç yıl boyunca bu düşük oranı kilitliyorsunuz. Şüphesiz oldukça iyi bir anlaşma yapacaksınız.

Sorun, planınızı üç yıl içinde yenileme zamanı geldiğinde başlar. Bu noktada, aynı plan için aylık ücretiniz 6,95 $ / ay (veya toplam 250,20 $) ‘a atlar – aynı hizmet için ödediğinizin iki katından fazla.

Esasen, birkaç yıl sonra, hizmetleri değiştirme isteğinizin oldukça düşük olduğu gerçeğini avlıyorlar. Böylece bir süre kilitlisiniz (kablo şirketi veya spor salonu üyeliği gibi).

İncelediğimiz diğer ana bilgisayarların birçoğu da aynı stunt’u çekiyor. Ancak bu, onu sevmemiz gerektiği anlamına gelmez.

HostGator Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

HostGator Paylaşımlı Hosting Planları ve Fiyatlandırma

Paylaşımlı Barındırma: HostGator’da, seçim yapabileceğiniz üç paylaşımlı barındırma planı seçeneği vardır:

Kuluçka planı: Bu plan ayda 2,75 $ ‘dan başlıyor. Bir alan adı, sınırsız disk alanı ve depolama alanı, SSL sertifikası ve sınırsız alt alan adı alırsınız.

Bebek planı: Bu plan ayda 3.95 $ ‘dan başlıyor. Sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve alan adlarını destekler.

İş planı: Bu plan ayda 5,95 dolardan başlıyor. Sınırsız depolama alanı, bant genişliği ve alan adlarını destekler. Ücretsiz özel IP, SSL ve ücretsiz bir numara ile birlikte gelir.

 • Kayıt Kolaylığı: Kolay kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Tanıtım fiyatı yalnızca uzun vadeli plan satın alımlarında kullanılabilir. Yenileme oranları da iki kattan fazla olacaktır. Yedeklemeler ve kötü amaçlı yazılımların izlenmesi gibi ekstra hizmetlerin tümü de ekstra ücretlerdir.
 • upsells: Çok fazla satış.
 • Hesap Aktivasyonu: Hesabınızı etkinleştirmek 24 – 48 saat sürebilir.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): QuickInstall kullanarak popüler uygulamaları ve CMS’leri birkaç adımda yüklemeyi kolaylaştırır.

Paylaşılan HostGator’u Önerir miyiz?

Pek sayılmaz.

Ama muhtemelen düşündüğün için değil.

HostGator’un paylaşılan barındırma birçok avantaj sağlar. Çalışma süresi geçen yıl içinde gerçekten düzeldi. Müşteri hizmetleri iyiydi. Ve başlangıç ​​dostu seçeneklerin bolluğu onu kullanıcı dostu yapar.

Bununla birlikte, düşük hızların ve ekstra fiyat artışlarının bir kombinasyonu, iyi bir değer olarak düşünülmeyi çok pahalı hale getirir.

Bununla birlikte, bunu önermememizin nedeni, mağazada aslında iyi bir değer sunan daha iyi bir seçeneğe sahip olmalarıdır..

HostGator’un WordPress Cloud hosting başlangıçta kağıt üzerinde biraz daha pahalıdır, ancak performans da oldukça iyidir.

Bu yüzden, öncelikle buna bir göz atmanızı öneririz, çünkü bu ekstra ücretleri ve fiyat artışlarını attığınız gün sonunda muhtemelen aynı tutarı ödersiniz..

Not; Daha önce HostGator’ı kullandınız mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olduğu sürece önemli değil. Desteğin için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map