Sitet më të mira për mbajtjen në internet

Kush lodhet nga sendet falas? Askush … nëse sigurisht që kohët e fundit ju goditi kokën dhe nuk po mendoni qartë.


Të gjithë i duam gjërat falas. Tacos falas, birrë falas, apo edhe një bluzë falas që zhvishet në pjesën e pasme të një sirtari dhe nuk e sheh më kurrë dritën e ditës pjesën tjetër të jetës së saj natyrale. Duket se fjala “falas” nxit një lloj përgjigjeje gjenetike që na bën të ulemi dhe të bëjmë vëmendje.

Pra, le të flasim për rreth mbajtjen në internet falas. A është diçka e mirë si birra falas apo bluza e pafavorshme? Përgjigja, siç mund të dyshoni, varet nga ajo që keni ndërmend të realizoni me faqen tuaj të internetit.

Shërbimet e paguara të mbajtjes së faqes në internet (ose web meilleur hébergement për francezët mes nesh) sigurisht që kanë vendin e tyre në botë, por realiteti është se jo të gjithë ata që duan të vendosin diçka në internet kanë plane madhështore për të sfiduar Amazon në një tregti ballë për ballë ndeshje me vdekje me pakicë. Disa prej nesh kanë synime më modeste dhe thjesht duan një vend për të kryer fushata të marketingut me email, hedhin mendime ose shpërndajnë gjëra shpejt dhe pa shumë telashe.

Nëse kjo ide e fundit ju përshkruan, është dita juaj me fat. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar mendimet tona të ndaluara në faqet kryesore të internetit falas (dhe pothuajse falas) në treg tani.

Falas vs Hosting Basic Basic

Unë thjesht dua të sqaroj diçka me të cilën shoh shumë njerëz që luftojnë kur vjen puna për të gjetur një pritje falas.

Ju nuk do të gjeni një host të lirë që ju jep një URL të domain falas për zgjedhjen tuaj – ato nuk ekzistojnë.

Për shembull nëse do të doja të krijoja një faqe në internet për pjekjen. Nuk ka kompani pritëse që do t’ju ofrojnë mybakingwebsite.com. Arsyeja është se kushton para për të pritur DNS dhe regjistruar emrin.

Në vend të kësaj, kur është fjala për web hosting falas ju mund të merrni. mybakingwebsite.-
atsomehostingcompany.com

Uebfaqja juaj është gjithmonë në pronësi të kompanisë mëmë, siç është emri i domain. Ju kurrë nuk posedoni asgjë dhe në qoftë se një ditë vendosni të rimarrni lirinë tuaj – do t’ju ngarkoheni shumë.

Kjo është arsyeja pse ky përmbledhje ka të bëjë me kompanitë më të lira të pritjes “pothuajse falas”. Kam parë që shumë njerëz e bëjnë këtë gabim.

Kjo nuk është një karrem dhe kaloni, por përkundrazi ne po ndajmë këshillat tona më pas duke pritur qindra faqe në internet vetë dhe duke parë shumë njerëz tërhiqen tërësisht nga hostet e lirë.

Pritësit e Lirë nuk janë vërtet të lirë, ja pse…

Pritësit e lirë kanë serverë për të paguar, pagën e stafit dhe gypat e marketingut për të mirëmbajtur.

Kështu që ju mund të pyesni veten – si e bëjnë atë?

Kur hostimi nuk është produkti i tyre – ju bëheni produkti i tyre (ose në këtë rast të dhënat tuaja).

Ja se si ata VËRTETË bej para.

 1. Prisni që të azhurnoni – përfundoni duke paguar 4-5X për tarifat e migracionit.
 2. Malware + Spyware – Mos më besoni, lexoni këtë.
 3. Ata shesin detajet tuaja – reklamuesit blejnë informacionin tuaj për t’u përpjekur të tregtojnë për ju
 4. Reklamim i detyruar – ju mund të përfundoni me ndonjë reklamë të çmendur në faqen tuaj.
 5. Joprofesionale – nëse një ditë doni të shndërroni koleksionin tuaj të fotografive të maceve në një album profesional fotografish për të hyrë në botën e mrekullueshme të fotografisë profesionale të maceve, emri juaj falas i domain nuk do të ndihmojë! ����

5 Pritësit më të mirë “Pothuajse të Lirë” në Internet

pothuajse falasNdërsa ideja e 100% mbajtja falas në internet është e mjaftueshme për të filluar tundjen tuaj të bishtit, mos e anashkaloni faktin se versioni i tyre “falas” mund të ju lërë me kufizime serioze të ruajtjes, performancës dhe gjerësisë së bandës.

… Dhe nëse nuk paguani për një azhurnim, me siguri do të duhet të merreni me reklamat e tyre ndërhyrëse të suvatuara në të gjithë faqen tuaj të internetit.

Ndërsa është e vërtetë që ju mund të mbani pritjen falas për aq kohë sa ju pëlqen, nëse keni ndërmend të merrni më seriozisht në lidhje me një faqe interneti me të drejta të plota, do të dëshironi të përfundoni përfundimisht në një plan më të fuqishëm që kushton pak diçka nga secila muaj.

Këto ditë, ju mund të befasoheni se sa tipare dhe përfitime të një hosti të afërt pa internet përfshin për shpenzimet kudo tjetër 3 deri 10 dollarë në muaj. Ne po flasim për një domen të lirë, llogari të postës elektronike, shumë depo, dhe madje edhe funksionim të tregtisë elektronike.

Këtu janë pesë kompanitë tona më të preferuara pritëse pothuajse falas:

1. Hostinger – Premium Hosting për icingmimet me Ulje

Duke filluar nga $ 0,99 / muaj dhe 100 GB Bandwidth

 • Llogari Email falas
 • Domain falas
 • SSL falas
 • Gjerësia e bandës 100 GB
 • Baza e të dhënave MySQL
 • 24/7/365 Mbështetje
 • Paneli i fuqishëm i kontrollit

Pro

 Pricemimi i pamposhtur për cilësi të lartë dhe opsionet e CryptoCurrency për pagesa.

CONS

Shkalla e fillimit ju lejon vetëm të organizoni një faqe në internet.

Sa herë që kontrollojmë në Hostinger, kohëzgjatjet mesatare dhe koha e ngarkesës përmirësohen. Hostinger është një opsion i shkëlqyeshëm për pritjen me kosto të ulët – veçanërisht kur sapo filloni. Shtë e vështirë të kalosh një çmim prej 0,99 $ në muaj dhe përmirësimi në opsionin e tyre të pakufizuar të primit do t’ju kthejë vetëm 2.15 dollarë në muaj.

Si një shtesë e shtuar e një web hosting të lirë, Hostinger ka një ndërtues falas të faqes në internet të quajtur Zyro. Ai përbëhet nga tiparet themelore dhe jo aq themelore. Më inovative është padyshim krijuesi i logos së Zyro. Nëse jeni duke kërkuar të shpalosni logon e markës suaj, mund ta bëni atë në asnjë kohë.

Hostinger është bërë një opsion mjaft i popullarizuar në botën e pritjes. Përkundër kësaj ne ende ishim skeptikë për performancën e tyre të raportuar dhe vendosëm të hedhim një vështrim. Një vit + ndjekja live e rezultateve të tyre zbuloi disa numra mbresëlënës të performancës.

Nëse dëshironi të shihni Testet tona të kohës së pushimit dhe të pushimit të hostingerit, Shikoni Rishikimin tonë të plotë të Hostinger. 

2. SiteGround: Pritësi më i besuar

Pritësi më i shpejtë me $ 3-4 / muaj, SSL Falas, Mbështetje 24/7

 • miqësor & Stafi ndihmës i dobishëm i gatshëm për të ndihmuar 24/7
 • Krijimi i thjeshtë i vdekur dhe besueshmëria e shkëlqyer që nga viti 2004
 • Llogaritë e pakufizuara të ruajtjes dhe postës elektronike
 • FALAS për blerje dhe ndërtues faqesh
 • Mbështetje 24/7 për t’ju ndihmuar për gjithçka që ju nevojitet

Pro

 SiteGround është hosti më fillestar miqësor në internet atje. Stafi i tyre 24/7 i ndihmës mund të ju ndihmojë me gjithçka që mund të mendoni. Ata madje do të instalojnë tërë faqen tuaj për ju.

CONS

Do të duhet të paguani për një vit të tërë përpara

Falë një liste të gjerë të shtesave dhe teknologjisë së serverëve të ngurtë rock, SiteGround duhet të jetë në listën tuaj të shkurtër të hosteve të lirë, të besueshëm. Ne veçanërisht na pëlqen ndërtues falas në internet dhe domeni që ju lejon të merrni shpejtë në internet me një kosto minimale.

Për të zbuluar pse i kurorëzuam ata numër një, shikoni tonën Rishikim i faqes për një vështrim të thellë të kompanisë, nivelet e tyre të çmimeve dhe ofertat e ndryshme të shërbimit.

3. Bluehost: Mikpritësi fillestar

Duke filluar nga 2,95 $ / muaj, Domain falas

 • Reputacion për performancë të shkëlqyeshme me një çmim të ulët
 • WordPress.org i do ata
 • Modelet FALAS dhe Ndërtuesit e faqeve Weebly
 • FALAS Cloudflare CDN
 • Merrni atë sot me një zbritje 63% (ishte $ 7.99 / muaj)

Pro

 Prmimet ultra-konkurruese për VPS dhe pritja e dedikuar kur të jeni gati për të ndërmarrë hapin tjetër.

CONS

Akuzon 100 dollarë për të migruar një faqe në internet. Disa ndërmarrje e bëjnë falas.

Bluehost ka qenë në ose afër krye të botës së përbashkët të pritjes për një kohë të gjatë, me një reputacion i merituar për infrastrukturë cilësore dhe mbështetje të klientit kjo është në të vërtetë e prirur për të ndihmuar (kur ata janë në internet). Në testet tona të pritjes, Bluehost u rendit pranë majës me shpejtësi dhe performancë – gjithçka që do të prisni nga një drejtues i industrisë.

4. Nxitja në lëvizje

 • FALAS në internet dhe migrimet cPanel
 • Makinë e ngurtë për ngarkim të shpejtë në faqet e internetit
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike dhe bandës
 • FALAS për siguri me SSL dhe mbrojtje nga hack
 • FALAS ndërtues dhe shabllone Boldgrid

Pro

 Si një nga operatorët e fundit të pavarur në industri, ju do të merrni një garanci të plotë 90-ditore të kthimit të parave për paqen e fundit të mendjes.

CONS

Planet me kosto më të ulët përfshijnë disa kufizime në numrin e faqeve të internetit që mund të strehoni dhe bazat e të dhënave që mund të krijoni.

Ekspertët e TI dhe sipërmarrësit në internet i pëlqejnë planet e hostimit të klasës së biznesit InMotion (sigurisht që i bëjmë). Do të paguani një adoleshencë më shumë këtu sesa me njerëzit e poshtëm të shkëmbit, por do të fitoni një vlerë të tërë për jo shumë kosto shtesë.

Me zgjedhje të shumta të të dhënave dhe harduer të nivelit të lartë, përvoja juaj e InMotion duhet të jetë e mirë.

5. A2 Hosting

 • Ngarkim FALAS i shpejtësisë me Cloudflare CDN dhe SSD
 • 1-klikoni në WordPress dhe instalimet e tjera CMS
 • Adresat e pakufizuara të emailit, domenet dhe bazat e të dhënave
 • FALAS HackScan dhe masa të tjera të përparuara të sigurisë
 • FALAS ndërtues dhe shabllone Boldgrid

Pro

 Gjithçka e pakufizuar me 99.9% në kohën e duhur dhe të dhënat e qendrës në SHBA, Evropë dhe Singapor. Periudha e rimbursimit nuk skadon kurrë.

CONS

Për të fituar shpejtësi shtesë të serverit që ngarkon në mënyrë të shpejtë faqen tuaj te internetit kërkon një azhurnim të planit në paketat më të shtrenjta Turbo ose Swift.

Jo vetëm një shitës i planeve të parakohshëm të pritjes, A2 Hosting vendosi të ndërtojë me porosi konfigurimin e tyre të pajisjeve dhe programeve për performancën e rritur, shpejtësinë dhe sigurinë – duke supozuar se klientët nuk do të kishin fatin të paguanin disa penny shtesë në muaj për llojin e cilësisë jo gjithnjë i gjetur në hostet e përbashkëta.

6. HostPapa

 • Garantohen 99.9% uptime dhe pa kufij bandwidth
 • Pritini faqet e pakufizuara të WordPress me një llogari të vetme
 • Mbështetje 24/7 përmes bisedës, telefonit ose emailit live
 • FALAS ndërtues site-drag-and-drop
 • Siguri e përmirësuar për të mbajtur faqen tuaj të internetit pa hack

Pro

 Promovon praktikat e biznesit miqësore me mjedisin. HostPapa është i lumtur që migroi faqen tuaj të internetit CMS nga një host tjetër falas.

CONS

Mbështetja për çështje të vogla është e madhe, por mund të ketë kohë pritje deri në 72 orë nëse keni nevojë për më shumë ekspertizë të thelluar teknike.

HostPapa është më shumë sesa një zbutje dhe djegie e përbashkët e diskutimeve të thella. Qëllimi i kësaj kompanie është që të përvetësojë klientët përmes planit të tyre të fillimit me çmime të ulëta, pastaj të provojë veten të jetë një partner biznesi me shërbim të plotë. HostPapa vazhdon të rrokulliset më shumë veçori të tregtisë elektronike për klientët me mend ndërmarrësi.

4 Pritësit më të mirë “Falas” të Uebit

falasA ka ndonjë kompani me të vërtetë të lira të hostit atje?

Po, ka.

Ne pastruam internetin për zhurmën më të madhe të pritjes për të mos u gjetur para. Besoni apo jo, ekzistojnë disa opsione legjitime, njëra prej të cilave duhet të jetë e përshtatshme për projektin tuaj, nëse ju jeni një newbie naive, projektuesi i faqeve hobi i internetit, ose një zhvillues i përparuar i cili ka nevojë për një vend për të bërë punën e tij ose saj të gjitha kambanat dhe pjesën më të madhe të bilbilave.

7. Wix

 • Ndërtoni dhe publikoni një uebfaqe të plotë pa asnjë kosto
 • Fusha FALAS nëse vendosni të blini një plan
 • Modelet cilësore të tërheqjes dhe rënies janë perfekte për çdo përdorim
 • Arkiv i thellë dhe i gjerë i artikujve të njohurive
 • Zgjatni funksionalitetin e faqes suaj të internetit me një mori aplikacionesh / shtojcash

Pro

 E vështirë për tu mundur në drejtim të krijuesve të faqeve të bazuara në shfletues. Me shabllone dhe tipare të reja që vijnë në internet gjatë gjithë kohës, Wix është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar udhëtimin tuaj në krijimin e faqes në internet.

CONS

Megjithëse ata kanë një arkiv të frikshëm të artikullit, mbështetja live është pothuajse jo ekzistente. Do të jeni më së shumti vetë me çështje të teknologjisë.

Ky ndërtues kryesor i faqes në internet është aq e thjeshtë sa që mund të krijoni një llogari dhe të ndërtoni faqen tuaj në internet brenda pak minutash – shumë pak minuta. Përdorimi i vetë ndërtuesit është një kurbë e shpejtë e të mësuarit. Në asnjë kohë fare nuk do të manipuloni menutë, tekstin, imazhet, rrëshqitësit dhe më shumë. Nuk është çudi pse zgjodhëm Wix si ndërtuesin e faqes # 1 të internetit sot.

8. Vëllimi

 • Një grup i fuqishëm i mjeteve të e-commerce për inventarizim, porositë, pagesa dhe transporti
 • Integrohen lehtësisht me eBay, Facebook dhe Amazon
 • Mjaft opsione për të marrë pagesa – pa tarifa
 • Built-in SEO ndihmon për të mbajtur dyqanin tuaj në rezultatet e kërkimit
 • Në përputhje me PCI, por do të duhet të blini një certifikatë SSL

Pro

 Nëse krijimi i një dyqani në internet në kërkim profesional është qëllimi, Volusion është një mundësi serioze për t’ju ndihmuar ta bëni atë.

CONS

Shumë nga tiparet e kërkuara të tregtisë elektronike janë të disponueshme vetëm me një plan pritjeje për të cilin paguani.

Volusion specializuar në sipërmarrësit që kërkojnë të ndërtojnë dhe të presin dhe dyqan online. Ndërsa nuk është alternativa më e lirë nëse thjesht kërkoni të hidhni një faqe informative ose blog personal, ata që janë të gatshëm të hidhen në tregti elektronike do ta pëlqejnë përqendrimin e kësaj kompanie në anën e biznesit të gjërave.

9. Një

 • Paneli cPanel me instalime 1-klikim të WordPress
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • 24/7 email dhe mbështetje chat live
 • Normat konkurruese të planit të pritjes për azhurnimet
 • Ndërtuesi i faqeve FALAS i bën kujtdo një projektues

Pro

 Ndërtuesi i faqes në internet është i mirë për çmimin, me aftësinë për të parë faqen tuaj në pamje dhe në desktop dhe në celular, ndërsa e krijoni.

CONS

Periudha e rimbursimit 15 ditor është lloj i guximshëm.

Për konsumatorin jashtëzakonisht të vetëdijshëm për koston i cili mund të sigurojë një uebfaqe themelore pa frills ose ka nevojë për email që pret më shumë se gjithçka, paketa e fillestarit të Njërit përfshin një domen, llogari të pakufizuar emaili dhe ndërtues të faqes në internet me tarifën 3 $ në vit. Paketat shtrihen prej andej me një plan të aktivizuar me WordPress që kushton rreth 3,50 dollarë në muaj.

10. Blerje

 • Ndërtuesi i sitit është përfshirë me shumë modele falas dhe premium
 • Transferoni domenin tuaj, blini një të ri ose përdorni një nënfushë blerëse FALAS
 • Mjaft opsione të tregtisë elektronike, kode zbritje në dispozicion
 • Të gjitha planet e pritura plotësisht me gjithçka të pakufizuar
 • Pranoni pagesa në shirita me integrim të lehtë

Pro

 Dyqan me një ndalesë për ndërtimin e një tregu online plotësisht funksional.

CONS

Do të hasni në shpenzimet e përpunimit të pagesës nëse zgjidhni ndonjë rrugë tjetër përveç opsionit në shtëpi Rrip.

Shopify është i njohur për eCommerce, kështu që nëse kjo është drejtimi që ju drejtoni, kjo kompani e pritjes së uebit është e drejtuar për t’ju ndihmuar të merrni një dyqan në internet dhe të shkoni me një minimum bujë. Mundësia e nënfushës së Shopify është perfekt për shitësit me një buxhet të vogël të cilët duhet të bëjnë disa dollarë para se të konsiderojnë pritjen e azhurnuar.

5 Më të mirët nga pjesa tjetër: Sitet e tjera të lira dhe ndërtuesit që vlen të shikojnë

Për të rishikuar një temë të njohur – është natyra njerëzore të shikoni për marrëveshjen më të mirë dhe nuk do të bëhet shumë më mirë sesa falas. Kjo është arsyeja pse industria e mbajtjes së faqes në internet ka hipur shumë mbi idenë dhe ka drejtuar atë, duke u bërë kaq e bllokuar me opsione me kosto të lirë dhe me kosto të ulët të varur para konsumatorëve si një lloj karremi i papërmbajtshëm, sa është e vështirë për t’i zgjidhur të gjitha.

Epo, është misioni ynë t’i zgjidhim ato. Kjo është ajo që bëjmë këtu. Disa pritës të thellë me zbritje ia vlen një nuhatje, ndërsa të tjerët janë ndërmarrje të shkëlqyera, dhe disa prej tyre nuk do të dëshironit të shkonit afër pa një shkop të fortë për të rrahur me të. Këto janë mendimet tona të paarkëtuara bazuar në testimin e tyre të gjitha një nga një.

Pa ado më tej, le të gërmojmë në listën tonë të pesë shërbimeve më të mira të pritjes që nuk përshtaten mirë në dy kategoritë e para. Ne do t’i quajmë ata më të mirët e pjesës tjetër.

11. 000Webhost

 • Gjerësia e bandës / Magazinimi: 100 GB / 1.5 GB
 • Fusha: Nënfusha të pakufizuara, falas
 • Email: 5 llogari
 • Ndërtuesi / Dizajni i Uebfaqeve: 100 të shablloneve

Pro

 Vërtetë pritja falas në internet me disa kufizime të ruajtjes së bandës dhe ruajtjes.

CONS

Diku mungon kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit dhe teknike. Në varësi të nivelit tuaj të ekspertizës, kjo mund ose nuk mund të jetë një problem.

Duke siguruar një pritje pa kosto për pothuajse 14 milion konsumatorë që nga viti 2007, 000Webhost mund të mos jetë i pari në majën e gjuhës së të gjithëve, por ajo ka provuar veten të jetë një host më shumë se i aftë. I përshtatshëm për llogaritë e vogla dhe të mesme, ky ofrues ishte një nga të parët që ofroi certifikata SSL falas, një praktikë që është bërë standarde e industrisë.

12. x10Hosting

 • Bandwidth / Storage: Pafund
 • Domain: 2 shtesa, 1 të parkuara, 2 nën-fusha
 • Tregti elektronik: Instaloni 1-klik për Magento dhe të tjerët
 • Email: 3 llogari FALAS
 • Ndërtuesi / Dizajni i Uebfaqeve: Ndërtues i faqes në internet me 150+ modele; të tjerët të arritshëm përmes instalimeve cPanel

Pro

 Komuniteti mbështetës aktiv prej 750,000 anëtarësh.

CONS

Disa do të mendojnë se ky shërbim është më i çmueshëm se të tjerët, por ai gjithsesi bie në mënyrë kategorike në kategorinë e lirë të pritjes së faqes në internet.

13. Weebly

 • Bandwidth / Storage: Pafund / 500MB
 • Fusha: Nënfusha e Weebly FALAS
 • Tregti elektronik: Nuk mbështetet
 • Email: Jo
 • Ndërtuesi / Dizajni i Uebfaqeve: Drag-and-drop ose modifikoni HTML ose CSS; Modelet FALAS

Pro

 Komuniteti mbështetës aktiv prej 750,000 anëtarësh.

CONS

Megjithëse plani themelor falas nuk ka reklama, baza e faqes në internet është e markuar me logon e Weebly.com.

Weebly ka njohje të mirë të emrit në botën tërheqëse-dhe-rënie DIY të ndërtimit të faqes në internet. Cilësia e tyre, veçanërisht kur bëhet fjalë për shabllone, është përmirësuar vitet e fundit. Paketa themelore falas nuk ofron shumë në mënyrën e veçorive, por, si Wix, ju lejon të merrni një prani në internet me pamje profesionale në një kohë të shkurtër.

14. AwardSpace

 • Gjerësia e bandës / Magazinimi: 5 GB / 1 GB
 • Tregti elektronik: Jo
 • Email: 1 llogari email
 • Domain: Pritja për 1 domain përfshirë, 3 nënfusha
 • Ndërtuesi / Dizajni i Uebfaqeve: Asnjë zvarritje; Instaluesit e WordPress dhe Joomlas

Pro

 Të gjitha tiparet e pritura të një plani të mirë strehimi, së bashku me një sistem mbështetjeje të bazuar në bileta. Pricesmimet bazë të planit me vetëm 0,17 cent / muaj.

CONS

Ndërsa ofrimi i një instaluesi WordPress është një ide e shkëlqyeshme, mungesa e aftësive të projektimit tërheqje dhe rënie ndoshta kushton AwardSpace një numër të mirë të klientëve që duan atë nivel të mbajtjes së duarve.

Modeli i biznesit AwardSpace është i ngjashëm me emrat më të njohur si Wix dhe Weebly në atë që përdor hosting falas për të lejuar klientët e mundshëm të provojnë shërbimin, duke shpresuar se ata do të vendosin të shtojnë shërbime të pagimit pasi nevojat e tyre bëhen më të sofistikuara. Jo shumë bandwidth ose ruajtje falas, dhe disa do të humbasë të keni një redaktues zvarrë-dhe-lëshues.

15. Freehostia

 • Gjerësia e bandës / Magazinimi: 6 GB / 250MB
 • Domain: 5 për llogari
 • Tregti elektronik: Instalim i thjeshtë i platformave të njohura
 • Email: 3 llogari
 • Ndërtuesi / Dizajni i Uebfaqeve: Instalimet CMS me 1 klik; Modelet FALAS në internet

Pro

 Ideja e grupit të serverit – në krahasim me një pjesë të vetme të pajisjeve shërbyese – është një tipar shumë miqësor ndaj klientit.

CONS

Ruajtja e përfshirë prej 250MB e planit falas mund të duket pak e ngushtë për asgjë, por më themeloret e vendeve.

Mburrja e një qasje në klasterin e serverit të balancuar me ngarkesën, Freehostia pretendon të ketë deri 15 herë më të shpejtë të ngarkimit të faqeve sesa hostet e krahasueshme falas. Edhe plani falas nuk ka reklamim, i cili është i bukur dhe lejon që faqja juaj e internetit të duket e drejtë profesionale nga porta. Mbështetje mbresëlënëse 24/7.

Mendimet përfundimtare

Nëse jeni serioz në lidhje me fillimin e një biznesi në internet ose komunikimin me botën, ne do të jemi të parët që do të biem dakord që mbajtja në internet falas mund të mos jetë zgjidhja më e mirë e pritjes për një kohë të gjatë (këta pritës të biznesit të vogël do të ishin opsione më të mençura).

Sidoqoftë, ka disa arsye të shkëlqyera për të kaluar këtë rrugë në fillim. Shtë e qartë, ka edhe çmimi i çmimeve – ne po flasim ose plotësisht falas ose kudo tjetër nga pennies deri në vetëm disa dollarë në muaj. Kjo mund të ju ndihmojë seriozisht të zvogëloni kostot e zhvillimit të faqes në internet nëse jeni me një buxhet të ngushtë.

Shpesh shpërfillet është ideja që këto kompani (ato të besueshme sidoqoftë) dëshirojnë biznesin tuaj për një kohë të gjatë, dhe ata e dinë që do t’i gjykoni për cilësinë e planeve të tyre falas dhe themelore. Siç kemi përmendur, ata dëshirojnë që ju të përmirësoni përfundimisht në pika më të larta çmimesh, por e dinë që do të duhet të dorëzojnë së pari mallrat në nivelin e lirë.

Në fund të fundit është se, nëse tiparet e një hosti të veçantë nuk bashkohen me ju, është shumë e lirë të jepni një tjetër një udhëtim provë.

Pra, nuk keni ende një faqe në internet? Farë po pret?! Ne i kemi vënë mjetet menjëherë në duart tuaja – tani shkoni merrni ato!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map