En İyi 9 Web Sitesi Oluşturucu (Karşılaştırma) |

web sitesi kurucularıHangi web sitesi oluşturucuyu seçmelisiniz?


Piyasada 50’den fazla farklı web sitesi oluşturucu var.

Bu araçların her biri, düşük bir maliyetle kolayca bir web sitesi oluşturmanızı vaat ediyor.

Peki gerçek kullanılabilirlikleri ve performansları ne olacak? Esneklik hakkında – bir çevrimiçi mağaza veya blog oluşturabilir misiniz??

En popüler 9 web sitesi üreticisine kaydolmak, test etmek ve incelemek için biraz zaman ve para harcamaya karar verdik.

Ayrıca her üretici ile basit bir ‘5 dakikalık’ test sitesi oluşturduk ve 12+ ay boyunca çalışma sürelerini ve hız performanslarını izledik.

Ama önce:

Kimler Web Sitesi Oluşturucu Kullanmalıdır? Senin için mi?

Web sitesi oluşturucular doğru kullanıldığında harika bir varlıktır. Ne yazık ki, herkes için doğru değil. Olduğu söyleniyor, muhtemelen sizin için doğru aşağıdakileri oluşturmak istiyorsanız:

 • Küçük işletme web sitesi
 • Kişisel web sitesi (blog)
 • Ürün veya hizmet satmak için e-ticaret web sitesi (çevrimiçi mağaza)

… Ve hızlı ve ucuz olmasını istiyorsunuz.

Muhtemelen değil sizin için:

 • HTML, CSS ve PHP bilen deneyimli bir web geliştiricisisiniz
 • Çok karmaşık ve büyük bir web sitesi oluşturmak istiyorsunuz

Tam açıklama: Hostingfacts.com adresinde, bu incelemedeki bağlantılar aracılığıyla bir web sitesi oluşturucu satın alırsanız komisyon kazanırız. Desteğiniz için teşekkürler (inceleme sürecimize bakın).

2020’nin En İyi 9 Web Sitesi Oluşturucusu

İşte en popüler 9 web sitesi üreticisinin özetini:

1. Wix.com

Wix ana sayfası

 • Wix Kullanmanın Artıları 

+ Kullanımı çok kolay (sürükle ve bırak)
+ Ücretsiz sürüm & ücretsiz deneme sürümü mevcut
+ 630+ tema ve şablon
+ Web siteleri, bloglar, çevrimiçi mağazalar için iyi
+ Güvenilir performans
+ AI oluşturucu (5 dk web sitesi)
+ 30-gün para iade garantisi

  • Wix Kullanmanın Eksileri

Canlı sohbet yok, sadece biletler / telefon
E-posta hesapları ekstra maliyet

Wix web sitesi oluşturucu ile birlikte gelir 630 temalar birçok farklı işletme, kişi ve kar amacı gütmeyen kuruluş için uygun olan.

Temalarını fotoğraf, portföy, seyahat, yemek, güzellik ve daha fazlasına göre sınıflandırdılar. Buna ek olarak, bir blog, çevrimiçi mağaza veya bir işletme web sitesi için en uygun birçok teması vardır:

Wix Şablonları

Birden çok tema tasarımına ek olarak, Wix, kullanıcılarının 100’den fazla farklı yazı tipi arasından seçim yapmalarına izin verir ve bu yeterli değilse kendi özel yazı tiplerinizi de yükleyebilirsiniz. Web siteniz için herhangi bir resme ihtiyacınız varsa, 1000’den fazla stok resminden oluşan bir kütüphane içerir.

Wix ile çalışmanızı sergilemek için bir galeri oluşturabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz favicon ve logo yapımcısı. Web siteniz için bir logonuz yoksa, bu araç kesinlikle bir tane oluşturmanıza yardımcı olabilir (tasarım becerileriniz olmasa bile).

Wix’in bir “web sitesi oluşturucu” dan biraz daha fazlası olduğunu söylemek de adil. Wix ile ürünlerinizi satmak, kupon oluşturmak ve e-posta bültenleri göndermek için çevrimiçi bir mağaza oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, diğer birçok popüler web sitesi oluşturma aracının aksine, Wix bir sürükle ve bırak özelliği – Bu, web sitesi oluşturmayı olabildiğince basit hale getirir. Wix’te sürükle ve bırak işlemi şu şekilde gerçekleşir:

Wix Sürükle ve Bırak Editörü

Sürükle ve bırak, web sitenizi yeniden düzenlemenizi, bölümler / bloklar eklemenizi ve web sitenizde neredeyse anında yayınlama ve değişiklikler yapan değişiklikler yapmanızı sağlayan bir Wix özelliğidir..

Buna ek olarak, yakın zamanda ADI adlı yeni bir özellik eklediler. Kısacası, birkaç dakikadan kısa bir sürede sizin için tamamen benzersiz bir web sitesi oluşturan bir yapay zekadır. Sadece birkaç basit soru ile, Wix AI işinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir web sitesi tasarlayacaktır. Hiçbir iki site aynı görünmeyecektir, yani tamamen özel bir web sitesi alabilirsiniz.

Wix kullanıcıları web sitelerini diğer cihazlarda da düzenleyebilirler. iOS ve Android uygulamaları mevcut. Son olarak, bir web sitesine birden fazla editör / yazar atanabilir. Bu, web sitesini / dükkanı yönetecek daha büyük bir ekibiniz veya kuruluşunuz varsa iyi bir avantajdır. Destekleri telefon ve bilet yoluyla alınabilir..

Wix’e kaydolduktan sonra, sitenizi barındırmaktan ve hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamaktan da sorumlu olacaklardır. Son 12 ayda,% 99,98’lik istikrarlı bir çalışma süremiz ve 412 ms’lik sayfa hızımız vardı, bu da diğerlerine kıyasla iyi.

Wix ayrıca hizmetlerini test etmek için ücretsiz bir plan sunuyor. Herkes bir hesap oluşturabilir ve anında bir web sitesi oluşturmaya başlayabilir. Tek uyarı, kendi alan adınızı bağlayamamanızdır ve sitenizde Wix reklamları olacaktır. Oluşturduklarınızı beğenirseniz, daha sonra istediğiniz zaman yeni sürüme geçebilirsiniz.

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Tüm planlar 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle geliyor
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 12,95 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın maliyeti 13 $ / ay olup 2GB bant genişliği ve 3GB depolama alanı içerir
 • En ucuz e-Ticaret planı aylık 23 ABD doları başlar ve sınırsız bant genişliği ve 20 GB depolama alanı içerir
 • Google Suite aracılığıyla her e-posta hesabının maliyeti aylık 6 ABD dolarıdır

Wix.com ile yapılan test sitemiz
Wix çalışma süresi ve hız verileri

2. ConstantContant.com (CTCT Oluşturucu)

 • Sabit Kontak Oluşturucu

  CTCT Builder’ı Kullanmanın Artıları

+ Kullanımı kolay ve basit
+ Ücretsiz sürüm
+ AI oluşturucu içerir
+ 7/24 canlı sohbet desteği
+ Mükemmel görüntü seçenekleri
+ 30 günlük para iade garantisi

  • CTCT Builder’ı Kullanmanın Eksileri

Şablonlar yerine mizanpajlar kullanır
– Görüntüleri düzenlemek / özelleştirmek zordur

Constant Contact Builder, istemcilere içerik önerileri ve kişiselleştirilmiş görüntüler ekleyebileceğiniz tamamen özel bir web sitesi hazırlayan rehberli AI sihirbazı sağlar.

AI oluşturucu otomatik olarak bir mobil uyumlu web sitesi tüm cihazlarda çarpıcı görünecek. Önceden oluşturulmuş seçenekler, metin, renk ve görüntü düzenleme araçlarıyla yeni oluşturulan web sitenizi düzenlemek kolaydır (ayrıca 1 milyondan fazla yüksek kaliteli görüntüye erişmenizi sağlayan Unsplash ile bir entegrasyonu vardır). Ayrıca, e-posta otomasyonu, üçüncü taraf eklentileri ve sosyal ağlarla otomatik senkronizasyonu destekler.

Sabit Kişi Oluşturucu Şablonları

Constant Contact Builder ile oluşturulan her web sitesi, ziyaretçilerin istedikleri zaman en hızlı yükleme sürümünü almalarını sağlayan sağlam ve hızlı bir İçerik Dağıtım Ağı’na (CDN) güvenir. Bu web sitesi oluşturucu bir AI destekli logo üreticisi yani markanızı doğru yapmak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Sürekli İletişim AI-builder ile çalışmak kolaydır. Sadece birkaç soruyu cevaplamanız gerekiyor ve web sitesi oluşturucu cevaplarınıza göre kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturuyor.

AI destekli oluşturucunun yardımıyla kolayca yeni sayfalar ekleyebilir ve bölümleri düzenleyebilir, düzenleri özelleştirerek sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz..

Sürekli İletişim Online Tasarımcı

Constant Contact Builder, Paypal ve Stripe gibi büyük ödeme ağ geçitleriyle entegrasyon sunar.

Unsplash görüntü kitaplığı ile entegrasyon, müşterilere bir milyondan fazla kaliteli görüntüye erişim sağlar, bu da yüksek çözünürlüklü görüntüler çekme ve sürekli olarak kaliteli fotoğrafları elinizden alma yükünü üstlenebilecek bir şeydir.

Bu web sitesi oluşturucu bir ücretsiz plan (kredi kartı gerekmez) ve 30 günlük para iade garantisi vardır. Ücretsiz plan, platforma alışmanız ve daha sonra ek özelliklerle yükseltmek isteyip istemediğinize karar vermenizi sağlar. Ancak, e-posta abone listesi ücretsiz planla sınırlıdır.

Bu platformun bu kadar güçlü bir e-posta pazarlama çözümü olmasının nedeni, kişiselleştirebileceğiniz hedeflenmiş e-postalar gönderme şansı vermesidir. Ayrıca, web sitesi analizi, olası satış yakalama formları ve etkinliklerinize katılım sağlamanıza yardımcı olabilecek bir etkinlik kayıt seçeneği gibi harika özellikler sunar..

Platform bir 7/24 canlı sohbet, e-posta ve telefon desteği. Ayrıca, sürekli iletişim Oluşturucu, e-ticaret sahipleri için akıllı bir seçenektir; Ayrıca, Business Plus planını alacak müşteriler için işlem ücreti alınmaz.

Constant Contact Builder ile test sitemiz% 99,98’lik sabit bir çalışma süresi ve 264 ms’lik bir sayfa hızı gösterdi. Sonuç olarak, Constant Contact Builder, uzun süreli bir web sitesi tasarım sürecinin zorluğuna girmek istemeyen küçük işletmeler, e-posta pazarlama yeni başlayanlar ve teknik olmayan işletme sahipleri için sağlam ve uygun fiyatlı bir seçenektir..

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Ücretsiz plan mevcut
 • Tüm planlar ücretsiz bir SSL sertifikası içerir (https: //)
 • Tüm ücretli planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adıyla gelir, daha sonra 22,00 $ / yıl karşılığında yenilenir
 • Daha ucuz ücretli planın maliyeti $ 10 / aylık olup sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerir
 • e-Ticaret ücretsiz plana dahil ancak 3 öğe ile sınırlıdır ve% 3 işlem ücreti (Business Plus planıyla sınırsız ve% 0 ücret) vardır

ConstantContact.com ile yapılan test sitemiz
CTCT üretici çalışma zamanı ve hız verileri

3. SITE123.com

 • SITE123

  SITE123 Kullanmanın Artıları

+ Bloglar gibi küçük siteler için iyi
+ Reklamlarla ücretsiz sınırlı plan
+ Online mağaza özelliği ekleyebilir
+ Galeri ekleyebilir
+ Web sitesi çeviri özelliği

  • SITE123 Kullanmanın Eksileri

Sürükle ve bırak yok
– Her şey tamamen özelleştirilemez

SITE123, birkaç tıklamayla küçük işletme web sitesi, blog veya e-ticaret sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Bazı yüksek kaliteli şablonlarını kullanarak başlayabilirsiniz – tüm SITE123 şablonları tamamen duyarlı ve mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

SITE123 Şablonları

SITE123, resim yüklemek, yazı tiplerini ve renk düzenlerini değiştirmek ve yeni web sitenizin ana sayfasının yapısını ve tasarımını ayarlamak konusunda esnektir, ancak web siteniz herkese açık hale geldiğinde şablonları değiştiremezsiniz. Platformun yüzlerce ücretsiz stok resmi ve Google yazı tipi kitaplığına erişimi var. Uygulamaları sadece birkaç tıklamayla entegre eder ve 25 farklı sosyal medya platformuna bağlanabilir.

Bu belirli web sitesi oluşturucu, müşterilere içeriklerini bir tel kafes düzeninde yüklemelerine izin veren basitleştirilmiş bir seçenek sunmayı seçerek sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularına bir alternatif sunar. Buradaki uyarı, kolay arayüzü kullanmanın kurulum sürecini hızlandırmasına rağmen özelleştirilebilirliği azaltmasıdır.

SITE123’ü diğer web sitesi üreticilerinden özellikle ayıran şey, müşterilerin çok dilli web siteleri oluşturun. Bu, uluslararası işletmeler için sağlam bir seçenektir, çünkü diğer dillerde birden fazla web sitesine sahip olmaları gerekmeyecek, ancak web sitelerinin ek dil sürümleri.

SITE123, müşterilerin analitik araçlar, canlı sohbet desteği, pazarlama ve web yöneticisi araçları da dahil olmak üzere kapsamlı bir web sitesi eklentileri listesi sağlayarak web sitesi içeriğini zenginleştirmelerine yardımcı olur.

Platform iyi SEO işlevselliği sunar – istemciler meta ve başlık açıklamalarını düzenleyebilir, URL’leri özelleştirebilir ve görüntülere alternatif metin ekleyebilir. Google Analytics ayrıca SITE123’ün web sitesi eklenti listesinin bir parçasıdır.

Bu platform şunları sunuyor 7/24 canlı sohbet ve telefon desteği her türlü teknik yardım için. Ayrıca, araçlarının ve özelliklerinin nasıl kullanılacağına dair ücretsiz rehberlerle dolu bilgi merkezlerine erişim sunarlar ve müşteriler ayrıca daha fazla bilgi için Youtube kanallarındaki web sitesi oluşturucu eğiticilerine de bakabilirler.

SITE123 ile, web sitesi tanıtımı ve işletme itibarı açısından çok önemli olan alan adıyla ilgili e-postanızı kolayca etkinleştirebilirsiniz..

SITE123 Arka Uç

Müşteriler, platform üzerinden PayPal ve Stripe çevrimiçi ödemelerini kabul edebilir. Kupon kodları sosyal medya ve e-posta pazarlaması yoluyla da verilebilir. Ayrıca, SITE123, yetkisiz erişim yaşamayacağınızdan emin olmak için ücretsiz bir SSL sertifikası sunar.

Son 12 ayda, SITE123% 99.87’lik istikrarlı bir çalışma süresi ve 724ms’lik bir sayfa hızı sağladı. Ne yazık ki, Eylül ayının başından beri, SITE123 Pingdom’un web sitelerini izlemesini engelledi, bu konuda canlı sohbet desteklerini sorduk, ancak bize yardımcı olamadılar.

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Ücretsiz sürüm mevcut
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 13,00 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın maliyeti 8,45 $ / ay ve 5GB bant genişliği ve 10GB depolama alanı içeriyor
 • En ucuz e-Ticaret planı aylık 14,45 ABD doları başlar ve 45 GB bant genişliği ve 90 GB depolama alanı içerir
 • Sınırlı e-posta hesapları (Ücretsiz – 0, İleri – 2, Profesyonel – 5, Altın – 10)

SITE123.com ile yapılan test sitemiz
SITE123 Eylül ayından bu yana Pingdom izlemeyi engelledi, işte önceki çalışma süresi ve hız verilerimiz

4. Squarespace.com

 • Squarespace

  Squarespace Kullanmanın Artıları

+ Kullanımı kolay, sürükle ve bırak özelliğini kullanır
+ Modern 70+ temalar ve şablonlar
+ Çok sezgisel
+ E-posta yoluyla güvenilir destek
+ Eklenti özelliklerinin iyi seçimi
+ Yaratıcı işletmeler / insanlar için en iyisi

  • ns of Using Squarespace

Yüksek aylık maliyet
Sınırlı üçüncü taraf entegrasyonu

Squarespace, hem telefonlara hem de tabletlere yanıt veren 100’den fazla iyi tasarlanmış tema sunan bir web sitesi oluşturucusudur. Tasarımlar, yazı tipleri, boyutlar ve görüntüler söz konusu olduğunda, Squarespace mükemmellik için çabalayan bir platformdur. Site Stilleri menüsü mükemmel şablon özelleştirilebilirliği sağlar. Platform kesinlikle “Build It Beautiful” sloganına uyuyor.

Kare Şablonlar

Squarespace’in diğer web sitesi oluşturucularına göre sahip olduğu büyük bir avantaj, herhangi bir içerik kaybetmeden şablonlar arasında geçiş yapma fırsatı vermesidir. Platform, aynı web sitesi için aynı anda birden fazla şablon kullanmanıza bile izin verir. Sitenizin çarpıcı bir tasarıma sahip olması sizin için önemliyse, Squarespace size kendi fotoğraflarınızı değiştirerek benzersiz şablonlar oluşturma konusunda yaratıcı özgürlük verir, ancak yüksek çözünürlüklü olmaları gerekir.

Blog ile ilgileniyorsanız, Squarespace sağlam bir seçenektir çünkü müşterilere çok yazarlı işlevsellik, yayın planlaması, AMP desteği ve hatta kendi podcast’inizi barındırma fırsatı da dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özellik sunar.

Dört adet Squarespace mobil uygulaması vardır. En iyisi sadece Squarespace olarak adlandırılır ve bloglarınız, mağazanız ve sayfalarınız da dahil olmak üzere web sitenizin neredeyse tüm yönlerini yeniden düzenleme fırsatı sunar..

Platform, meta açıklama, etiketler ve URL’leri (herhangi bir sayfa için) özelleştirme seçeneği de dahil olmak üzere sağlam SEO optimizasyon seçenekleri sunar. Resimler için alternatif metin ekleyebilirsiniz, ancak diğer web sitesi oluşturucularına kıyasla daha karmaşıktır.

Sosyal medya widget’ları, galeri widget’ları, restoranlar için araçlar ve randevu planlama gibi güzel bir eklenti özellikleri sunmasına rağmen, Squarespace uzantıları ve üçüncü taraf uygulamaları desteklemez. Üçüncü taraf uygulamalar, yalnızca kod yerleştirmeyi geliştirici araç seti olarak kullanırsanız uygulanabilir.

Squarespace, e-Ticaret web sitelerinin ürünleri, siparişleri, envanter ve kupon indirimlerini kolayca yönetebilecekleri bir arayüze sahip bir çevrimiçi mağaza eklemesine olanak tanır. Ödeme işlemleri Stripe, Apple Pay ve PayPal ile yapılabilir. Squarespace, ek ödeme kaçışlarına izin vermiyor.

Squarespace arayüzü çekici ve minimalist görünüyor, ancak sezgisel değil. Kullanılabilirliği istenen bir şey bırakıyor – zaman alıcı olabilecek yeni değişiklikleri sürekli olarak kaydetmenizi gerektirdiğinden.

Kare Arka Uç

Platformun 6 arayüz dili (EN, ES, FR, DE, IT, PT) vardır, ancak çok dilli web siteleri oluşturma konusunda çok sağlam değildir, çünkü yalnızca Google çevirisine dayanır.

Son zamanlarda, Squarespace birkaç çarpıcı yeni özellik başlattı – Kapak Sayfası Oluşturucu, G Suite, ve Getty Images. En son sürümü (sürüm 7), satır içi düzenlemeyi kullanarak canlı içerik düzenleme seçeneği de dahil olmak üzere bazı harika düzenleme özelliklerini uyguladı.

Son 12 ayda, kendi test sitemizi kullanarak Squarespace performansını izledik ve platform% 99,99’luk kararlı bir çalışma süresi ve 587 ms’lik bir sayfa hızı sağladı..

Platform 7/24 müşteri desteği, canlı sohbet ve e-posta biletleri sunuyor ancak telefon desteği sunmuyor. Ayrıca, yönergeler ve videolarla harika bir bilgi tabanına sahiptirler..

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • En premium özelliklerle 14 günlük ücretsiz deneme
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar, yenilemelerden sonraki ilk yıl için 20,00 ABD Doları / yıl olarak ücretsiz alan adı içerir
 • En ucuz planın maliyeti 12 $ / ay olup sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerir
 • En ucuz e-Ticaret planı aylık 26 ABD doları başlar ve ayrıca sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerir
 • Bir yıl boyunca 1 ücretsiz Gsuite hesabı, Google Suite ile ayda 6 ABD doları yenileniyor

Squarespace ile yapılan test sitemiz
Kare alanı çalışma süresi ve hız verileri

5. HostGator.com (Gator Oluşturucu)

 • HostGator web sitesi oluşturucu incelemesi

  Gator Builder’ı Kullanmanın Artıları

+ Kullanımı kolay ve basit
+ Maliyet etkin
+ 200’den fazla web sitesi şablonu
+ Ücretsiz resim galerisi
+ Ucuz

  • Eksileri nın-nin Ugünahg Gator Oluşturucu

Yavaş müşteri desteği
Ücretsiz plan veya deneme yok

Gator, küçük işletme web sitesi, blog veya e-ticaret web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir web sitesi oluşturucusudur..

Platform sezgisel bir özellik sunuyor sürükle ve bırak editörü web sitenizi oluşturmak için. Basit editörle özelleştirmesi inanılmaz derecede kolay olan birkaç iyi tasarlanmış şablona sahiptir – sürükleme, bırakma ve yayınlama en üst düzeye çıkarılmıştır.

Tüm profesyonel şablonları mobil uyumludur, bu nedenle müşteriler mobil cihazlar için tamamen optimize edilmiş, sitelerinin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırabilecek duyarlı bir web sitesi alacaktır. Seçim yapabilirsiniz 200’den fazla profesyonelce tasarlanmış web sitesi şablonu, ve geniş bir alanı var yerleşik stok fotoğraf kütüphanesi kaliteli fotoğraflar da alabilirsiniz.

Gator Şablonları

Platform, müşterileri site ziyaretçilerinin sayısı veya ana trafik oluşturma kaynakları gibi önemli web sitesi istatistikleri hakkında bilgilendiren entegre web sitesi analizlerine sahiptir. Her Gator planı bir ücretsiz SSL sertifikası her bir alana otomatik olarak eklenir, böylece sitenizin yetkisiz erişime karşı güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Gator yüksek performanslı bir oluşturucu değildir ve karmaşık web siteleri için uygun değildir, ancak küçük bir işletme veya kişisel bir blog başlatmak isteyen teknik olmayan kişiler için çok iyidir. Bununla birlikte, Gator nispeten yeni bir web sitesi oluşturucusudur, bu nedenle zamanla yükseltilmesi muhtemeldir..

HostGator Web Sitesi Oluşturucu Arka Uç

Küçük e-ticaret web siteleri söz konusu olduğunda, Gator yeterince iyi çalışır – envanter kontrolü, kupon yönetimi, nakliye, vergi hesap makinesi ve raporlama dahil tüm temel özellikleri sunar. Platform ayrıca müşterilere yerleşik bir alışveriş sepeti işleviyle çevrimiçi bir mağaza oluşturma fırsatı verir ( e-Ticaret planı).

Şu anda Gator, web sitesi oluşturucuları için ücretsiz deneme sunmuyor. Teklif ettikleri şey 7/24 canlı destek. Her ne kadar müşteriler canlı sohbet kanallarının yoğunluğuna bağlı olarak bir gecikme yaşayabilirler. Gator Premium planı öncelikli destekle birlikte gelir.

Bununla birlikte, Gator, en yaygın site sorunlarıyla ilgili çeşitli konuları kapsayan temel makaleler içeren etkileyici bir bilgi tabanına sahiptir..

Test sitemizi son 12 ay boyunca izlemekten elde ettiğimiz performans istatistikleri, Gator’un% 99,98’lik sağlam bir çalışma süresine ve 299 ms’lik bir yükleme süresine sahip olduğunu gösteriyor..

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Ücretsiz sürüm veya deneme yok
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 15,00 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın maliyeti 3,84 $ / aydır ve ölçülmemiş bant genişliği ve depolamayı içerir
 • e-Ticaret planı aylık 9,22 ABD doları başlar ve ayrıca ölçülmemiş bant genişliği ve depolama alanı içerir
 • Google Suite aracılığıyla her e-posta hesabının maliyeti aylık 6 ABD dolarıdır

Test tarafımız Gator ile yapılmıştır
Gator çalışma süresi ve hız verileri

6. GoDaddy.com

 • GoDaddy Ana Sayfası

  GoDaddy Builder’ı Kullanmanın Artıları

+ Kullanımı kolay ve basit
+ AI Builder dahil
+ 30 günlük ücretsiz deneme
+ Canlı sohbet ve telefon desteği
+ Yönetimi kolay çevrimiçi mağaza
+ Köklü şirket

  • Eksileri nın-nin UsiGoDaddy Builder adlı geliştiriciden

Birçok yükselme
Sınırlı özelleştirme

GoDaddy, kullanıcı dostu, popüler bir web sitesi oluşturucu Yapay Tasarım Zekası (ADI) yalnızca birkaç tıklamayla benzersiz bir özelleştirilmiş web sitesi oluşturmalarına yardımcı olmak için. Platformun kullanımı çok kolay ve teknoloji meraklısı olmayan ancak çevrimiçi basit bir site kurmak isteyen kişiler için mükemmel.

GoDaddy uygun maliyetlidir ve karmaşık özellikler gerektirmeyen küçük işletme web siteleri için iyi çalışır. Bloglama için iyi bir seçenektir çünkü okuyucuların resim, video ve hatta ses yayınlayabileceği blog yayınlarındaki yorumları etkinleştirmenize izin verir. Ek olarak, platform ziyaretçilere RSS beslemesi yoluyla kaydolma ve yayınladığınız her şey hakkında anında bilgi alma şansı verir..

GoDaddy Şablonları

Bilgi tabanı SEO rehberliği işletmelerin Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almayı öğrenmelerine yardımcı olabilecek iyi bir kaynak olduğundan, bir e-Ticaret sitesi kurmakla ilgilenen GoDaddy’yi seçerek iyi olur. Buna ek olarak, müşteriler terk edilmiş bir sepet kurtarma işlevi ve web sitelerini tüm sosyal medya mağazalarına bağlama kapasitesi elde eder.

Platform, güvenlik için harika ve Google tarafından şiddetle tavsiye edilen SSL şifrelemesine sahiptir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Arka Uç

2017 yılında GoDaddy, web sitesi oluşturucusunun yeni bir sürümünü tanıttı. GoCentral. GoDaddy, GoCentral’ı bir ay boyunca ücretsiz olarak test etme fırsatı sunar ve yeni sürümün mobil cihazlar için duyarlı ve optimize edilmiş olduğunu bilmekten memnuniyet duyarız. Altı tema stiline sahiptir ve istemciler sınırlı sayıda şablon, önceden doldurulmuş fotoğraf öğeleri ve tasarımlar arasından seçim yapabilir.

Ancak, GoDaddy henüz GoCentral’a bir sürükle ve bırak editörü eklemedi, bu yüzden web sitesi tasarımının temellerinin ötesine geçmek isteyen herkes bunu sınırlandıracak. Örneğin, müşteriler yazı tiplerini değiştiremez ve platform, boyutlarını değiştirme veya metin ekleme olanağı olmadan fotoğraf ve video eklemenin yalnızca belirli bir yoluna izin verir.

GoCentral, küçük işletmeler için sağlam bir seçenektir çünkü müşterilerin fiziksel ürünler ve hizmetler satmasına olanak tanıyan bir çevrimiçi mağaza ile birlikte gelir. Bu çok basit bir çözüm – GoDaddy’de dijital ürünler satamazsınız ve platform derecelendirmelere veya önerilen ürünlere izin vermez.

GoCentral bir alan adı içermez, ancak arayüzlerinden ayrı olarak bir tane satın alabilir veya zaten bir alan adınız varsa alan adınızı aktarabilirsiniz.

GoDaddy barındırma işleminin kararlı (% 99,99 çalışma süresi) ve hızlı (ortalama 614 ms) olduğunu bulduk.

Platform 7/24 telefon ve canlı sohbet desteği sunuyor.

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • 30 günlük ücretsiz deneme sürümü (kredi kartı gerekmez)
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 17,99 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın fiyatı 10 $ / ay
 • E-Ticaret planları aylık 25 ABD doları

Test sitemiz GoDaddy oluşturucu ile yapılmıştır
GoDaddy çalışma süresi ve hız verileri

7. Weebly.com

 • Weebly

  Weebly Kullanmanın Artıları

+ Kullanımı kolay, sürükle ve bırak özelliği
+ 64 duyarlı tema
+ Üyelik sitesi oluşturabilir
+ Harika SEO araçları
+ Birçok uygulama entegre edilebilir

  • Eksilerif Using Weebly

Sınırlı tasarım esnekliği
E-posta pazarlama aracı yok

Weebly, orada en popüler web sitesi üreticilerinden biridir. Weebly ile portföyler, iş siteleri, bloglar ve çevrimiçi mağazalar oluşturabilir ve birkaç dakika içinde canlı hale getirebilirsiniz. Sezgisel sürükle ve bırak editörü yeni başlayanlar için uygundur ve istemcilerin bir kod satırı olmadan site oluşturmasına olanak tanır. Blogcular ve ilk çevrimiçi mağazalarını oluşturmak isteyen kişiler için mükemmel.

Weebly, tamamen duyarlı profesyonel tasarımlı şablonlara sahiptir, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek yoktur. Görsel içeriği özelleştirme söz konusu olduğunda, Weebly bazı işlevler sunar, ancak kesinlikle en esnek web sitesi üreticisi değildir. Weebly şablonları CSS ile özelleştirilebilir ve platform kaynak kodunun düzenlenmesine izin verir, ancak yalnızca tasarım ve programlamayı iyi bilen kişiler tarafından yapılabilir.

Weebly Temaları

Weebly’nin rakiplerine göre avantajı süper pratik olmasıdır Uygulama Merkezi tek bir tıklamayla yüklenebilen çok çeşitli eklentiler sunar. Weebly Uygulama Merkezi, çoğu ücretsiz sürümü ve ek işlevsellik için premium bir uygulaması olan yaklaşık 250 farklı uygulamaya sahiptir. Müşterilerin Weebly’nin yerleşik özellikleriyle oluşturamadıkları, çarpıcı Weebly Uygulamaları ile yapabilecekleri.

Weebly, müşterilerin birden fazla site editörü olan şirketler için hayati önem taşıyan farklı girişler ve erişim seviyeleri oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca, üyelerin özel içeriklere erişebileceği parola korumalı bir üyelik alanı oluşturma seçeneği de vardır.

Weebly Arka Uç

Weebly harika SEO optimizasyonu sunar – meta açıklamalar, başlıklar, URL adları, resimlerin yanına alternatif metin ve 301 yönlendirmeleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, site başlığına ve sayfalara kod eklemenize olanak tanır; bu, çevrimiçi sohbet ve ödeme düğmeleri gibi harici araçlar eklemek için iyi bir fırsat olabilir. Önemli bir dezavantaj, platformun e-posta pazarlama araçları sağlamamasıdır. E-posta pazarlama kampanyaları için müşteriler MailChimp, E-goi ve Aweber gibi diğer pazarlama platformlarını kullanabilir.

Weebly, müşterilerin küçük bir site oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz bir plan sunuyor. Buradaki uyarı, kendi alan adlarını kullanmak istiyorlarsa ücretli planlarından bazılarına geçmek zorunda kalacaklarıdır..

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Ücretsiz plan mevcut
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 19,95 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın fiyatı 6 $ / ay
 • En ucuz e-Ticaret planları aylık $ 12’dan başlar ve sınırsız depolama alanı içerir
 • Weebly, e-posta sağlayıcıları olarak Google Suite’i kullanıyor ve bu da hesap başına 6 ABD doları / ay

Weebly ile yapılan test sitemiz
Tuhaf çalışma süresi ve hız verileri

8. Jimdo.com

 • Jimdo ana sayfası

  Jimdo Kullanmanın Artıları

+ Sürükle ve bırak özelliğini kullanır
+ Reklamları içeren ücretsiz sınırlı plan
+ Mükemmel SEO yetenekleri
+ Esnek stil setleri

  • Jimdo Kullanmanın Eksileri

Canlı sohbet ve telefon desteği yok
Kötü çalışma süresi ve sayfa hızı performansı
– Az sayıda şablon

Jimdo, kodlama bilgisi olmayan kişilere tam özellikli, mobil cihazlar için optimize edilmiş web siteleri oluşturma fırsatı veren her şey dahil bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Kullanım kolaylığı Jimdo’nun en güçlü yanlarından biridir.

Jimdo ile müşteriler iki farklı yaklaşımdan birini seçerek içeriklerini yönetme fırsatı buluyor: “Dolphin” ve “Creator”.

Jimdo Arka Uç

“Dolphin” modunu kullanan müşteriler web sitelerini AI editörü. Yapay zeka tasarımcısı ile sohbet edebilir ve oluşturmak istedikleri web sitesinin türü hakkında soruları cevaplayabilirler. “Dolphin” modu, müşteriler hakkındaki bilgileri sosyal medya hesaplarından çıkarır ve web sitesini kişisel zevklerine göre ayarlamaya çalışır. Basit ve kullanımı kolaydır, ancak tasarım değişiklikleri yapma konusunda çok esnek değildir.

Jimdo’nun “İçerik Oluşturucu” modu, müşterilere sunduğu için çok daha esnektir 40 şablon, sürükle ve bırak editörü arka plan videoları, galeriler, bloglar ve çevrimiçi mağaza gibi ek özellikler ekleme fırsatı. İçerik Oluşturucu arayüzü sezgisel ve kullanıcı dostudur ve web tasarımı deneyimi olmayan kişiler tarafından kolayca yönetilebilir. Ancak, platform, müşterilerin büyük bir aksaklık olan Jimdo’nun düzenleyicisiyle resimleri doğrudan düzenlemesine veya kırpmasına izin vermez.

Jimdo Şablonları

Her şablon, ayarlar alanında kolayca etkinleştirilebilen mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sürümle birlikte gelir. Jimdo’nun rakiplerine göre büyük bir avantajı, renkleri ve yazı tipi boyutlarını değiştirme konusunda neredeyse hiç sınırlama olmamasıdır.

Kodlama konusunda rahat olanlar, Jimdo’nun web sitesindeki CSS’ye kolayca erişebilir ve sitelerinin tasarımı üzerinde ek kontrol elde edebilir. Ayrıca, ileri düzey kullanıcılar sitelerinin HTML kodunu düzenleyebilir ve özel şablonlar oluşturabilir.

Jimdo, müşterilerin alternatif metin, sayfa başlıkları ve meta açıklamalar eklemelerine ve SEO dostu başlıklar kullanmasına olanak tanıdığı için harika SEO yeteneklerine sahiptir. Müşteriler ayrıca Google dostu URL’ler ve 301 yönlendirmeleri oluşturabilir. Platform, müşterilerin SEO eklentilerini ve uygulamalarını kullanmasına izin vermez, ancak Google Arama Konsolu, Pingdom, Yoast’ın Gerçek Zamanlı İçerik Analizi Aracı veya HubSpot’un Web Sitesi Sınıflandırıcısı gibi harika kaynakları kullanabilir. Buna ek olarak, Jimdo müşterilere anında bir Google aramasında sayfalarının nasıl görüneceğinin bir önizlemesini sunar.

Platform SSL şifreli ve tüm güvenlik standartlarını karşılar. Jimdo müşterilerine e-posta ve sosyal medya desteği ancak telefon ve canlı sohbet desteği yok. Bununla birlikte, yaygın sorunların çözülmesine yardımcı olabilecek kapsamlı makaleler ve videolar içeren kullanışlı bir bilgi tabanına sahiptir..

Son 12 ayda, Jimdo ideal performans istatistikleri sağlamadı – platform% 99.91 çalışma süresi gösterdi ve sayfa yükleme süresi 893 ms..

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Temel ücretsiz sürüm mevcut
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 20,00 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın maliyeti $ 9 / ay olup 10GB bant genişliği ve 5GB depolama alanı içerir
 • En ucuz e-Ticaret planı aylık 19 ABD doları başlar ve 15 GB depolama alanı içerir
 • Google Suite aracılığıyla her e-posta hesabının maliyeti aylık 6 ABD doları

Jimdo ile yapılan test sitemiz
Jimdo çalışma süresi ve hız verileri

9. Webs.com

 • Webs

  Web Kullanımının Artıları

+ Kullanımı kolay (sürükle ve bırak)
+ Ücretsiz temel plan
+ Üyelik sitesi oluşturabilir
+ Bilgili destek
+ 30-gün para iade garantisi

  • Web Kullanımının Eksileri

Sınırlı özelleştirme
Düşük çalışma süresi ve sayfa hızı performansı

Webs, bir web sitesi oluşturucu ve bilgi ve bilgi kodlamadan işletmelere ve bireylere güzel web siteleri oluşturma şansı veren bir hosting platformudur. Minimalist ancak sezgisel sürükle ve bırak editörü ve kullanıcıların kolaylıkla modül ekleyip düzenleyebileceği temiz bir arayüz. Arayüz, müşterilerin resimleri ve metni yerine sürükleyerek web sitesinde herhangi bir yere içerik eklemelerine olanak tanır. Her şey çok basit olduğu için, Web’lerin bazı rakiplerine kıyasla büyük bir öğrenme eğrisi yok.

Müşteriler seçim yapabilir 400 şablon ancak müşteriler çoğunlukla iş odaklı oldukları için bazılarını tarihli bulabilirler. Platform, kullanıcıların ideal olmayan HTML ve CSS kodları aracılığıyla tasarımlarını değiştirmelerine izin vermez, çünkü Webs’in sunduğu özelleştirme kapsamı yalnızca yazı tipi stili, arka plan ve renk şeması değişikliklerine izin verir. Ayrıca, ücretsiz ve mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonların sayısı sınırlıdır. Bir tek Profesyonel plan müşterilerin mobil web sitelerini özelleştirme fırsatı.

Web Temaları

Web’lerin rakiplerine göre büyük bir avantajı, müşterilerin özel içerik ve grup e-postaları göndermesine izin veren üyelik işlevidir..

Daha gelişmiş araçlara ve özelliklere ihtiyaç duyan kullanıcılar Webs App Store sitelerine takvimler, forumlar, bloglar, videolar ve fotoğraf galerileri ekleyebilirsiniz. Mevcut web uygulamaları rakiplerine kıyasla etkileyici değildir, ancak platform müşterilerin yüklemesine olanak tanır üçüncü taraf widget’ları özel HTML seçeneğini kullanarak.

e-Ticaret web siteleri, ürünleri ve satışları kolayca yönetebilecekleri ve kupon kodları verebilecekleri bir arayüze sahip bir çevrimiçi mağaza ekleyebilir. Bir Webs çevrimiçi mağazası, kullanıcıların öğe başına birden çok resim yüklemesine, ürünleri kategoriler halinde düzenlemesine ve fiyat düşüren grafikler oluşturmasına olanak tanır.

Ödeme işlemleri Stripe ve PayPal ile yapılabilir. Platform, müşterilere dünya çapında bir müşteri tabanı oluşturma şansı veren kullanışlı küresel para birimi seçeneklerine de sahiptir..

Web’ler kullanıcılara zaman sınırı olmaksızın ücretsiz, reklam destekli bir sürüm sunar. Web’ler, ücretli planlarından bazılarına abone olan müşterilere, aboneliklerini 30 gün içinde iptal etme ve paralarını geri alma şansı verir.

Bir topluluk forumu, bir bilgi tabanı, e-posta ve telefon desteği (yalnızca Pro plan kullanıcıları için mevcuttur) içeren iyi bir müşteri desteği seçenekleri oluşturdular. Platform çok dilli destek sunmuyor.

Son 12 ay içinde, Web içeren test sitemiz% 99,69’luk bir çalışma süresi ve 759 ms’lik bir sayfa hızı sağladı.

Webs Arka Uç

Fiyatlandırmaya Genel Bakış:

 • Ücretsiz sürüm mevcut
 • Tüm planlar SSL içerir (https: //)
 • Tüm yıllık planlar 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı içerir, daha sonra 19,95 $ / yıl olarak yenilenir
 • En ucuz planın maliyeti 5,99 $ / ay ve 1GB depolama alanı
 • En ucuz e-Ticaret planı aylık 12,99 ABD doları / ay’dan başlar ve 5 GB depolama alanı içerir
 • Sınırlı e-posta hesapları (Geliştirilmiş planla 3 hesap ve Pro ile 25 hesap)

Webs ile yapılan test sitemiz
Web çalışma süresi ve hız verileri

Sonuç

Doğru web sitesi oluşturucuyu seçmek zaman alıcı ve bunaltıcı olabilir, ancak size yardımcı olmak için buradayız. Önerilen tüm yapımcılarımızla test siteleri oluşturduk ve çalışma zamanını ve sayfa yükleme hızı verilerini izledik, böylece zemin yapısını kendiniz yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Hala taahhütte bulunmaya hazır değilseniz, özellikleri nispeten risksiz olarak test etmenizi sağlayacak ücretsiz bir plan veya ücretsiz deneme seçeneğine sahip bir web sitesi oluşturucu seçmenizi öneririz.

Burada bulunmayan web sitesi oluşturucu önerilerimiz hakkında bir sorunuz mu var? Daha spesifik bir şey veya bu inşaatçılardan biri hakkında daha önce kapsamadığımız bir şey bilmek ister misiniz? Aşağıya bir yorum bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map