Kas yra DNS, kaip jis veikia ir kaip naudotis jūsų DNS zona

Įsivaizduokite, kad turite naudoti savo telefoną, bet negalite naudoti jokios adresatų saugyklos – turite atsiminti ir surinkti kiekvieno asmens telefono numerį. Skamba nuobodžiai, tiesa? Štai kaip atrodytų pasaulis be DNS!


Nors praktinį jos naudojimą galima paaiškinti tik aukščiau esančiu sakiniu, domeno vardo sistemoje yra daug įdomių painiavų, kurias išsamiai panagrinėsime šiame straipsnyje. Sekite naujienas ir ieškokite įdomių faktų bei naudingų žinių apie tai, kaip veikia DNS!

1. Apžvalga

Dešimtajame dešimtmetyje, kol nebuvo įvestas DNS, prie tinklo kompiuterių buvo galima patekti per jų IP adresą, kuris panašus į telefono numerį.

Tai tik skaitmenys.

Tai buvo naudinga kurį laiką, kai internetas buvo gana mažas. Ir taip, ji buvo pakankamai maža šiai sistemai vos prieš porą dešimtmečių. Vis dėlto augant, šis požiūris tapo vis mažiau praktiškas. Visi žinome artimiausių draugų telefonų numerius, bet įsivaizduokime, kas nutiktų, jei tavo draugų ratas per porą metų išaugtų iki kelių milijonų žmonių.

DNS verčia internetą veikti.Domeno vardo paslauga nukreipia srautą visame pasauliniame tinkle.

Jordan Harrison nuotrauka „Unsplash“

Na, tai atsitiko internetu, o atsiminti ar užrašyti numerius nebuvo taip galima, jau praktiškai kalbant.

Vienu metu MIT mokslininkai suprato, kad žmogaus smegenys yra puikios pajėgios įsiminti žodžius ar frazes, o ne visos tokios stiprios, kai reikia atsitiktinių skaičių sekos.. Šis logiškas, tačiau nepaprastai svarbus suvokimas pagimdė DNS pirmtaką – pagrindinio kompiuterio pavadinimo paslaugą.

Tai buvo neapdorotas sprendimas, tačiau atitiko jo paskirtį. Pagrindinio kompiuterio vardas buvo tiesiog didžiulis failas, pavadintas „priegloba“, kurį turi kiekviena operacinė sistema, net ir šiais laikais. Jis buvo naudojamas ARPANET laikais (didžiausias tinklas, kol nebuvo interneto).

Kitas logiškas šio minčių ciklo žingsnis buvo centralizuoti ar globalizuoti šią sistemą. Taip atsirado domenų vardų tarnyba (arba serveriai, arba sistema) arba trumpai DNS. Tai globali, centralizuota sistema, suteikianti „vardus“ IP adresams ir palengvinanti jų sąveiką su žmonėmis ir įsimenimą.

Kai įvedate „google.com“ į savo naršyklę, jūsų naršyklė * žino *, kuriam kompiuteriui (-iams) ta frazė taikoma. Yra keletas žingsnių, kaip tai realizuoti, ir mes juos pereisime kituose skyriuose.

2. Kas yra DNS

DNS yra interneto pagrindas. Šis teiginys toli gražu nėra tikslus DNS apibrėžimas, tačiau jo teisingumo negalima nuginčyti. Be domenų vardų sistemos visas internetas neveiktų, kartu su visomis bauginančiomis pasekmėmis, kurias tai sukels.

Domeno vardo tarnyba veikia keliais abstrakcijos lygiais, kurie leidžia tinkamai suskirstyti domenus, griežtoje hierarchinėje struktūroje. Šios abstrakcijos vadinamos vardų erdvėmis ir yra atskiriamos taškais, esančiais kiekviename domene. Pavyzdžiui, jei paimate domeną www.hostingtribunal.com, turite šiuos sluoksnius:

Aukščiausio lygio domenai

Tai yra „.com“ domeno dalis. Nebent jūs užaugote po uola, jūs tikrai būtumėte girdėję apie „.com“, „.net“, „.org“ ir kitus populiarius aukščiausio lygio domenus. Jie yra labiausiai paplitę ir taip pat seniausi. Šiuo metu yra daugiau nei 342,4 mln. domenų vardų registracijų, ir „.Com“ ir „.net“ bendra suma už 151,7 mln jų.

Kai kurios aukščiausio lygio domenai yra globaliai tinkami naudoti, kaip minėtieji, tačiau yra ir tokių, kurie apsiriboja konkrečiomis organizacijomis ar šalimis. „.Edu“ gTLD yra skirtas švietimo įstaigoms, „.gov“ – vyriausybinėms organizacijoms ir kt.

Įdomus faktas apie „gTLD“: Itin populiarus .TV „gTLD“, kuris yra plačiai naudojamas kaip nuoroda į „televiziją“, iš tikrųjų yra „Tuvalu“ šalies kodo TLD (ccTLD), kuris sukuria nemažą dalį savo nacionalinės grynosios vertės grynai. dėl šio sutapimo!

Šalies kodas Aukščiausio lygio domenai

Šalies kodo TLD yra aukščiausio lygio domenai, naudojami aprašyti svetaines, kurios veikia konkrečiose šalyse ir regionuose (arba iš jų). Jie yra naudingi prekės ženklo kūrimui, vietiniam verslui ir tarptautinėms svetainėms, kuriose yra daugybė vietinių iteracijų.

Internetinė milžinė „Amazon“ turi „dot-com“ versiją, „dot-de“ Vokietijai, „dot-uk“ Jungtinei Karalystei ir kt. Šis požiūris padidina skverbimąsi į vietinę rinką, apeina kalbos barjerus ir žymiai palengvina gabenimo išlaidų (ir muito mokesčių) apskaičiavimą..

Atminkite, kad ccTLD vis dar yra ALD, o ne antriniai domenai.

Antra-Domenų lygis

Antrojo lygio domenai yra prieš tašką „dot-com“ arba „dot-us“. Mūsų pavyzdyje tai yra www.hostingtribunal.com dalis „hosttribunal“. Jei paimtume pavyzdį www.bbc.co.uk, „.co“ dalis būtų antro lygio domenas.

Nauji gTLD sukuriami per ilgą, brangų taikymo procesą ir vertinimą atlieka ICANN (visų domenų vardų, be kita ko, reguliavimo institucija), o jūs, kaip vartotojas, galite naudoti tik esamą rinkinį.

ICANN svetainėje yra daug naudingos informacijos apie domenų pavadinimus.Galiausiai ICANN reguliuoja visus egzistuojančius domenų vardus.

Kita vertus, antro lygio domenai gali būti bet kokie, kuo tik nori. Kol vardas nemokamas, galite jį užregistruoti. Tačiau atsižvelgiant į interneto dydį, tai ne visada lengva užduotis.

Įdomus faktas apie antro lygio domenus: kuo trumpesnis ir atpažįstamas domenas, tuo jis vertingesnis. Yra daugybė kompanijų ir žmonių, kurie gauna pelną iš domenų registravimo, kurie gali sukelti komercinį susidomėjimą, ir tada parduoti juos, kad gautų didžiulį pelną. Naujo domeno vardo registracija paprastai kainuoja nuo 1 iki 100 USD, tačiau perkant „premium“ domeną iš asmens, kuris jį įsigijo vien tam, kad jį perparduotų, dažnai gali prireikti dešimtys ar šimtai tūkstančių dolerių.!

Padomeniai

Padomenius valdo antrojo lygio domeno savininkas, jie DNS zonoje gali sukurti bet kokį padomenių skaičių. Dėl šios priežasties gana dažnai matysite naudingus padomenius, pvz., „Parduotuvė.dydomain.com“ arba „tinklaraštis.mandomenas.com“..

Padomenių kūrimas yra nemokamas ir jie yra labai naudingi teikiant papildomą informaciją URL juostoje. Bendrovėse juos pamatytumėte dar labiau įdėtus į lizdus, ​​ten pat nurodoma vieta, tipas, paskirtis ir pan. Pvz., „Serveriai.storage.eu-west.region1.google.com“ lengvai gali būti teisėtas „Google“ serverio domeno vardas.

3. Kaip veikia DNS

Ten ir vėl – DNS užklausos gyvavimo ciklas

Pateikdami užklausą dėl domeno www.hostingtribunal.com, jūsų naršyklė pirmiausia patikrina, ar vietinėje operacinėje sistemoje nėra jokių jos įrašų.

Prisimenate failą „hosts“, kurį minėjome anksčiau? Jis vis dar yra šalia ir tai yra pirmoji vieta, kur OS ieško IP adresų, susietų su tuo domenu.

Jei joje neranda nuorodos, tada OS kreipiasi į jūsų interneto paslaugų teikėją.

Tai yra proceso, vadinamo, pradžia DNS įrašų peržiūra, kai IPT siunčia užklausą į visuotinį tinklą, kad surastų išteklių (paprastai svetainėje), kurių nori galutinis vartotojas. Dėl kiekvieno teikėjo atliekamų DNS paieškų skaičiaus (pažodžiui, milijonai per sekundę) IPT paprastai saugo talpykloje esančią įrašų versiją, todėl jiems nereikia kiekvieną kartą ieškoti tų pačių šaltinių..

Tinklo kabeliai yra nuostabūs!Šis laidas yra DNS užklausos pradžia arba pabaiga.

Markus Spiske nuotrauka „Unsplash“

Šį proceso žingsnį vykdo rekursyvinis sprendėjas. Pabrėžtinas faktas apie rezoliuciją yra tai, kad jis grupuoja gautas užklausas dalimis. Iš esmės tai sukuria talpyklos duomenų bazę, kad nedidelis užklausų skaičius galėtų aptarnauti nemažą kiekį vartotojų. Tai taupo tinklo srautą, o tai yra nepaprastai svarbu, turint omenyje interneto mastą.

Jei jūsų interneto paslaugų teikėjas neturi IP, kurio norite OS, IPT jūsų užklausą platina toliau grandinėje, kuri pridės grąžą į savo DNS talpyklos duomenų bazę.)

Šakniniai vardų serveriai

Jei jūsų užklausoje nerandama atsakymo talpykloje esančiuose duomenyse visame maršrute, ji gaunama šaknies vardų serveriai. Jie yra institucija, kurioje yra kiekvienas DNS įrašas, ir yra atsakingi už visų jų autentiškumo ir prieinamumo kontrolę. Šakniniai serveriai nukreipia kiekvieno gTLD srautą į atitinkamą valdžią.

Kai jūsų užklausa patenka į šaknies vardų serverius, jie patikrina, ar nėra atitinkamos „gTLD“ valdžios. Pirmiausia jie nuskaito domeno vardą iš dešinės pusės. (Techniškai domenų vardai skaitomi iš dešinės į kairę.) Pavyzdžiui, bet kokia „.Com“ domeno vardas, jie nukreipia užklausą į „.com“ ALD vardų serverius – „VeriSign“ serverius.

TLD vardų serveriai jau žino, už kurį „gTLD“ jie yra atsakingi, todėl patikrina antrojo lygio domeną. Mūsų užklausos www.hostingtribunal.com atveju ALD vardų serveriai patikrins, ar nėra „hosttribunal“, ir naudodami optimizuotus algoritmus gaus rezultatą.

TTL

Grąžindami užklausą, mūsų pertraukiamieji serveriai (rekursiniai serveriai) tam tikrą laiką saugos gautas DNS reikšmes.. Tai vadinama „laiko gyvu“ (TTL), kurį turi bet kuris domeno įrašas. TTL trukmė nustatoma atsižvelgiant į patį įrašą.

Jei norite, kad jūsų įrašai dažnai būtų atnaujinami DNS serverių grandinėje, galite nustatyti trumpą gyvenimo laiką. Tai gana dažnai nereikalinga, nes veikiančio domeno DNS įrašai dažnai nesikeičia.

Po viso to užklausa grąžinama į jūsų kompiuterį, kur įrašą įrašote naršyklėje kaip vietinę nuorodą, o pati naršyklė siunčia užklausą IP, kurį gavote už tą domeną..

Koks važiavimas, eh!

Atsižvelgiant į tai, kad keitimasis duomenimis internete yra artimas šviesos pluošto kabelio greičiui, visa ši techniškai sudėtingų įvykių serija užtruks tik milisekundžių..

Smagus faktas apie šaknies vardų serverius: Yra tik 13 šakninių vardų serverių! Realybėje kiekvieną iš jų sudaro mašinų grupė, užtikrinanti reikiamą skaičiavimo galią, saugumą, perteklių ir pralaidumą. Jei net vienas šakninis serveris neveikia, poveikis internetui yra milžiniškas. Nesuskaičiuojama daugybė svetainių nebebus sprendžiama; net didžiuliai, kurie visada yra prieinami, bus žemyn. 13 serverių valdo:

„VeriSign“, Inc., Pietų Kalifornijos universitetas (ISI), Suderintos komunikacijos, Merilando universitetas, ASA (Ames tyrimų centras), Interneto sistemų konsorciumas, Inc., JAV gynybos departamentas (NIC), JAV armija (tyrimų laboratorija), Netnod, „VeriSign“, Inc., RIPE NCC, ICANN ir WIDE projektas

4. DNS zonos dissekcija – įrašų tipai

Terminas, su kuriuo galite susidurti kurdami savo svetainę, ypač jei domeno vardas yra užregistruotas vienoje vietoje, o priegloba teikiama kitoje vietoje, yra įrašas arba DNS įrašai. Visi su svetaine susiję DNS įrašai yra svetainės DNS zonos dalis.

Savo ruožtu DNS zona atlieka administracinę ir techninę funkciją. Griežtai tariant, DNS zonos apibrėžime teigiama, kad tai yra visos domenų vardų sistemos, kuriai vadovauja vienas administratorius, segmentas, nesvarbu, ar tai juridinis, ar privatus subjektas..

Aš žinau, tai skamba kaip techninė nesąmonė.

Taip atrodo DNS zona.Išsami DNS zona su daugybe įrašų. Padenkite atsargiai.

Vis dėlto paliksiu tai ir sutelksiu dėmesį į praktinius DNS zonos aspektus, tiesiogiai susijusius su svetainių priegloba.

Pritaikant žiniatinklio prieglobą, kelios sujungtos paslaugos turi būti nukreiptos į tinkamus prieglobos paslaugos serverius – svetainę, duomenų bazę, el. Paštą – kad jis veiktų, o koordinavimą reguliuoja duomenys, saugomi DNS zonoje. Zona yra DNS įrašų, surūšiuotų pagal jų tipus, rinkinys; turinys vadinamas a DNS zona.

Pvz., Įrašas, kuriame nurodomas domeno vardas, iš kur (iš kurio serverio, tai yra) įkelti turinį (dar žinomas kaip „svetainė“), yra saugomas pagrindiniame A įraše. Gana dažnai www įrašas gauna ir A įrašą.

Tačiau yra ir kitų pašto paslaugų, papildomų paslaugų, nuosavybės autentifikavimo ir kitų įrašų tipų.

5. Pagrindiniai DNS įrašų tipai

Įrašas

Įrašas yra DNS įrašas, susiejantis domeno vardą su IP adresu. Štai kaip jūsų svetainės namų serverį galite rasti internete. Tai yra A įrašas, kuris susieja svetainę (turinį) su paskirtu domeno pavadinimu (adresu)..

AAAA įrašai

AAAA įrašai yra visiškai tokie patys kaip A įrašai, tačiau vietoj IPv4 adresų jie naudoja IPv6, o tai jau yra būtinybė. Kai buvo sukurtas internetas, 4 milijardų adresų, kuriuos pateikė 4 IP versija, dydis atrodė didesnis už tai, ko kada nors prireiks. Tačiau sparčiai populiarėjant internetui ir sprogstant prie jo prijungtiems įrenginiams, tai nebetaikoma. „IPv6“ buvo įvesta siekiant kovoti su „IPv4“ fondo išsekimu, nekeičiant viso to, kaip veikia DNS.

CNAME įrašas

CNAME įrašas yra gana panašus į A įrašą, tačiau jis susieja domeno vardą su kitu domeno vardu. Tokiu būdu galite prijungti savo domeno padomenius prie išorinių domenų, nesijaudindami dėl jų IP adresų pakeitimo – būsite nukreipti tiesiai į kito domeno vardą.

MX įrašas

MX įrašas yra tas, kuris nukreipia ten, kur yra pašto serveris, ir gana dažnai yra „serveriai“. Norėdami atidaryti savo svetainę, turite būti: Tinklapio serveris kuris aptarnauja svetainės duomenis; tačiau el. laiškus siunčia ir gauna a pašto serveris, taigi MX įrašo egzistavimo tikslas.

MX įrašai turi specifinę savybę, vadinamą prioritetu. MX serverio prioritetas žymimas skaitmenimis, pradedant nuo nulio. Dažniausiai tai daroma dėl atleidimo iš darbo priežasčių, kad kelis pašto serverius būtų galima susieti su vienu domeno vardu. Jei serveris, kurio prioritetas yra 0, neatsako į užklausą, užklausiama kito numerio numeriu ir t. T..

SPF įrašai

SPF įrašai yra TXT įrašas (tekstinis įrašas), naudojamas pašto paslaugų autentiškumui nustatyti. Pašto protokolas yra gana senas ir per pastaruosius dešimtmečius nebuvo matomas daug atnaujinimų (jei tokių buvo), kaskart vėl imamasi papildomų saugumo priemonių. Daugelis jų padeda nustatyti, ar el. Laiško siuntėjas yra tas asmuo, kuris, kaip jis teigia. SPF įrašai yra vienas iš tų mechanizmų.

PTR įrašai

PTR įrašai yra atvirkštiniai DNS įrašai, kurie yra visiškai priešingi A įrašams. Jie susieja IP su domenais. Tokiu būdu pateikdami užklausą dėl IP galite gauti reikšmingos informacijos, koks domeno vardas yra susijęs.

„NS Records“

Vardų serverių įrašai yra vieni iš svarbiausių, nes jie nurodo domeno vardą, kurią DNS zoną naudoti. Paprastai galite sukurti DNS zoną bet kokia DNS serveris ir turi skirtingus įrašus. Pvz., Galite sukurti „google.com“ galiojančią DNS zoną ir nusiųsti ją į savo svetainę. Ar tai reiškia, kad visas „Google“ srautas dabar yra jūsų? Na, ne, nes autentiški „Google.com“ NS (vardų serverio) įrašai sako, kuriose tiksliose vardų serveriuose yra teisinga DNS zona. Gana patogu.

6. Kas yra DNS kaupimas

Kaip ir kiekvienoje interneto sistemoje, visada kyla saugumo problemų ir aplinkybių, o DNS nėra išimtis.

Ypač dažnas išnaudojimas yra Apsinuodijimas DNS talpykla. Tai atsitinka, kai autoritetingas serveris yra piktybiškai nustatytas tiekti neteisingus DNS užklausos rezultatus.

Paprastas DNS apsinuodijimo pavyzdys yra tas, kad „google.com“ visada nukreipia į „Google“ serverius ir atidaro liūdnai pagarsėjusią svetainę. Jei tam tikras serveris ar serverių rinkinys pateikia neteisingus įrašus paskesnių DNS ieškotojams, tada google.com gali išspręsti bet kurį IP, kurį nustatė įsilaužėliai. Paprastai tai atliekama per virusus ar trikdžius DNS protokole.

Kitas išnaudojimas yra DNS sustiprinimo išpuoliai, kai DNS serveriai yra apgaulingi dėl neteisingo DNS užklausos pateikėjo adreso ir visi jie grąžina duomenis į tą patį IP. Tokiu būdu tūkstančiai serverių gali nusiųsti DNS atsakymo užklausą į tam tikrą kompiuterį, kol jo turimi ištekliai nebus išeikvoti. Tokio tipo kenkėjiškų išpuolių atveju ataka nėra nukreipta į pačius DNS serverius; vietoj to jie naudojami kitiems serveriams sumažinti.

DNS tuneliavimas yra dar viena ataka prieš DNS serverius. Iš esmės tai būdas perkelti kenksmingus duomenis iš vieno kompiuterio į kitą. Patys duomenys užkoduojami serveriui siunčiamoje užklausoje. Atsakęs, serveris sukuria dvipusį ryšį duomenims perduoti ir tai dažnai įgalina nesankcionuotą nuotolinę prieigą prie paties serverio..

Vietinio DNS išnaudojimo tipas yra DNS užgrobimas. Tai reiškia, kad reikia redaguoti tinklo informaciją tam tikrame kompiuteryje, kad ji išspręstų savo DNS užklausas nukreipdama į kenksmingą DNS serverį. Paprastai jūsų sistema naudotų patikimus DNS serverius, kad gautų įrašus aukščiau, tačiau jei šie duomenys buvo pakeisti, galite baigti bet kokiais DNS įrašais, kuriuos užpuolikas nustatė kenkėjiškam DNS serveriui..

Piratai gerai žino apie DNS spragas.DNS atakos yra dažnesnės, nei jūs manote, ypač DDoS įvairovė.

Samuelio Zellerio nuotrauka „Unsplash“

DDoS (paskirstyto paslaugų atsisakymo) ataka yra NXDOMAIN ataka kuris naudoja labai daug serverių, kad pateiktų užklausas dėl neegzistuojančio domeno, perpildydamas DNS serverius prašymais procese. Kiekvienas kompiuteris turi ribotus išteklius ir gali atlikti ribotą skaičių užklausų prieš tai, kai jis pradeda pridėti delsą ar paslaugos pradeda gesti. Kai serveris užvaldo užpuolikų užklausas, jis nebegali aptarnauti teisėtų vartotojo užklausų.

7. Saugumo problemos

Šiandien apžvelgėme, kas yra DNS, jo veikimo principus ir įmantrybes, kurios gali sukelti netinkamą naudojimąsi.

Tema yra gana plati ir užpildyta techninėmis specifikacijomis, tačiau šios informacijos turėtų būti daugiau nei pakankamai, kad galėtumėte tinkamai išmokti kalbėtis apie DNS su draugais ir kolegomis..

Domenų vardų paslauga, kaip viso interneto kertinis akmuo, yra tema, kurią kiekvienas profesionalas ir mėgėjas turėtų bent šiek tiek suprasti. Tikimės, kad dabar jūs turite tą reikiamą supratimą ir galite įsigilinti į DNS specifikacijas, jei šis straipsnis sukėlė jūsų susidomėjimą.

Išvada

Šiandien apžvelgėme, kas yra DNS, jo veikimo principus ir įmantrybes, kurios gali sukelti netinkamą naudojimąsi.

Tema yra gana plati ir užpildyta techninėmis specifikacijomis, tačiau šios informacijos turėtų būti daugiau nei pakankamai, kad galėtumėte tinkamai išmokti kalbėtis apie DNS su draugais ir kolegomis..

Domenų vardų paslauga, kaip viso interneto kertinis akmuo, yra tema, kurią kiekvienas profesionalas ir mėgėjas turėtų bent šiek tiek suprasti. Tikimės, kad dabar jūs turite tą reikiamą supratimą ir galite įsigilinti į DNS specifikacijas, jei šis straipsnis sukėlė jūsų susidomėjimą.

DUK

Koks yra DNS pavyzdys?

Domenų vardų tarnyba (DNS) yra pasaulinė specifikacija, leidžianti žmonėms skaitomus vardus susieti su interneto IP. Jūs, kaip interneto vartotojas, naudojatės DNS kasdien kiekvienoje apsilankytoje svetainėje, tikrindami savo el. Paštą ir skambindami internetu. Kiekviena iš šių operacijų atlieka DNS užklausą, kad jūsų kompiuteris galėtų sužinoti, į kurį serverį turėtų būti siunčiama užklausa.

Kodėl turėtumėte naudoti DNS?

DNS naudojamas bet kokioms interneto paslaugoms išspręsti. Savo paslaugas visada galite nukreipti į IP, tačiau IP adresus (ypač IPv6) yra daug sunkiau atsiminti, o taip pat gali keistis paslaugos IP. DNS tvarko tuos pakeitimus už jus. Pvz., Serveriai, kuriuose yra „google.com“, gali keistis, tačiau jums nereikia jų tikrinti ar įsiminti – DNS tvarko tuos pakeitimus, kad visada galėtumėte įvesti „google.com“ ir pasiekti pažįstamą svetainę, nepaisant jokių pakeitimų gali praeiti tikrasis IP.

Koks yra DNS IP adresas?

IP adresas yra protokolas, sukurtas taip, kad kiekvienam tinklo įrenginiui būtų galima priskirti unikalų identifikatorių. Paprastai kiekvienas IP yra unikalus mašinai ir leidžia minėtą įrenginį pasiekti per tinklą arba, dažniausiai, per internetą, kuris yra didžiausias tinklas pasaulyje. Kai atliksite DNS užklausą, jūsų užklausa pasiekia IP, kuris yra aparato, į kurį turėtumėte nukreipti užklausą, adresas.

Kas yra DNSSec?

„DNSSec“ yra specifikacija, leidžianti sukietinti DNS siekiant didesnio saugumo. Tai yra DNS protokolo plėtinių rinkinys, leidžiantis patikrinti užklausos kilmę ir teikiamų bei prašomų duomenų vientisumą pateikiant užklausų pasirašymo mechanizmą. „DNSSec“ sustabdo manipuliuotų duomenų pateikimą serveriams, kad piktybiškai pakeistų įrašus.

Kas yra 1.1.1.1 DNS?

1.1.1.1 DNS yra gana naujas (paleistas 2018 m. Balandžio 1 d.) DNS rekursinis vardų serveris, kurį sukūrė „CloudFlare“ bendradarbiaudama su APNIC. „CloudFlare“ yra pirmaujanti tarptautinė įmonė DNS ir anti-DDoS srityse. Vardų serverio paskirtis – pateikti kuo greitesnį DNS išsprendimą ir sutelkti dėmesį į privatumą. Be „CloudFlare“ 1.1.1.1, kiti garsūs DNS serveriai yra „Google“ 8.8.8.8 ir 8.8.4.4, kuriuos naudoja daugelis sistemų.

Kas yra DNS peržiūra?

DNS paieška yra tam tikro domeno arba IP užklausos išsiuntimo ir ją atitinkančio įrašo gavimo procesas. DNS užklausos vyksta kiekvieną kartą, kai jūs patenkate į svetainę ar su ja susijusią paslaugą, nes visada turi būti serveris (su nurodytu IP adresu), kuris aptarnauja tą užklausą..

Kas yra DNS serveris?

DNS serveriai yra mašinos, naudojamos priglobti programą, kuri išsaugo, kaupia talpyklas ir aptarnauja DNS įrašus. Šiems tikslams populiariausia programa yra BIND, kurią taip pat naudoja kai kurios šaknies vardų serveriai. Kai serveris turi programą, tinkamai nustatytą kaip vardų serveris tam tikram domenui, jis tampa DNS serveriu. Kiti DNS serverių tipai yra rekursiniai DNS serveriai, kurie naudojami tik DNS įrašams palaikyti ir teikti.

Kas yra DNS zona?

DNS zona yra DNS įrašų rinkinys, kuriame pateikiama prasminga informacija apie tam tikrą domeną. Tai apima visų su domenu susijusių paslaugų įrašus – žiniatinklio serverį, el. Pašto paslaugas, autentifikavimo įrašus, teksto įrašus ir daugelį kitų. DNS paieškos užklausos gali būti vykdomos atsižvelgiant į konkretų įrašą DNS zonoje arba į visą DNS zoną.

Kas yra DNS?

Domenų vardų sistema yra pasaulinė specifikacija internete, leidžianti „vardus“ (arba domenų vardus) susieti su IP adresais. Jis buvo sukurtas, nes žmonėms gana sunku įsiminti skaičių sekas, tokias kaip IP adresai, ir daug lengviau įsiminti žodžius, nes su jais galite susieti reikšmes. Pvz., Atsiminti IP „157.240.1.35“ ir įvesti jį kiekvieną kartą norint patikrinti savo socialinės žiniasklaidos paskyrą gali būti nuobodu, tačiau „facebook.com“, kuris nurodo tą IP, yra kur kas patogiau..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map