7 najlepszych bezpłatnych blogów – zacznij bez wydawania żadnych $

Więc chcesz blogować? Czuję Cię. Poinformowanie świata o swoich myślach i potencjalne zarobienie dodatkowej gotówki z boku brzmi jak dobry pomysł.


łoś łeb wyłania się cyfka

Mam nadzieję, że ktoś poza twoją mamą jest zainteresowany twoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego łoś wpływa na inteligencję świata i naprawdę rządzi tutaj. Nie zdziwiłbym się, gdybyś zyskał dużą popularność.

Ten facet coś ukrywa.

Pierwszym krokiem do poinformowania świata o twoich dowodach i badaniach jest rozpoczęcie blogowania. To nie jest tak, że chcesz płacić, aby rozpocząć blogowanie. Badania nad manipulacją łosia są niewielką dziedziną i źle się opłacają.

Wspaniałą wiadomością jest to, że istnieje wiele bezpłatnych opcji dla początkującego blogera. Najlepsze darmowe platformy blogowe są w zasięgu ręki i chętnie pomożemy Ci zdecydować, z której z nich korzystać.

TLDR;

Jeśli poważnie myślisz o darmowym blogowaniu, istnieją dwie możliwości, jeśli chodzi o to.

 • opcja 1 – WordPress jest dla osób, które chcą wiedzieć wszystko o swojej stronie internetowej. Są to ludzie, którzy chcą zbudować coś od zera i mają najlepsze możliwości SEO.
 • Opcja 2 – Z drugiej strony, jeśli chcesz zbudować stronę internetową z funkcją przeciągnij i upuść, w której obsługiwany jest hosting, to Wix jest dla Ciebie wyborem.

7 najlepszych darmowych witryn blogowych

Zawęziliśmy go do 7 unikalnych opcji bezpłatnego blogowania. Wszystkie te opcje mają bezpłatną wersję swojej usługi, ale pozwalają również płacić, aby poprawić wrażenia.

Jeśli nadal chcesz uzyskać więcej informacji, sprawdź nasze porównanie platform blogowych.

1. WordPress – Większa krzywa uczenia się, całkowita swoboda

WordPress to koniec wszystkiego, jeśli chodzi o blogowanie. Cena jest odpowiednia w wysokości zero dolarów i zero centów. Jeśli zastanawiasz się dlaczego, to dlatego, że WordPress to system zarządzania treścią typu open source.

Jest to rozwiązanie dla każdego, kto chce poważnie podchodzić do gry blogowej. WordPress to platforma, która pozwala na najwyższą personalizację, najlepsze praktyki SEO i narzędzia, które pozwalają ci robić wszystko.

WordPress obsługuje 30% internetu, jaki znamy dzisiaj.

Powodem, dla którego WordPress jest właścicielem tak dużego udziału w rynku, jest to, że może pomóc Ci stworzyć niesamowitą własną stronę internetową.

Jedynym problemem związanym z WordPress jest to, że istnieje stosunkowo duża krzywa uczenia się. Zwykle nie polecam WordPress osobom, które nie wiedzą nic o budowaniu witryny, ponieważ może to być mylące.

Sam WordPress jest całkowicie darmowy. Jednak są koszty, które można zsumować. Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca na hosting witryny. Istnieją bezpłatne usługi hostingowe, ale ogólnie nie są zbyt dobre. Polecamy różnorodne usługi hostingowe dla WordPress, z dużą ilością badań, aby poprzeć nasz wybór, jeśli WordPress jest rzeczywiście Twoim wyborem blogowania.

Jeśli nie podoba Ci się żadna z darmowych motywów, które oferuje WordPress, będziesz musiał zapłacić za motyw. Istnieją świetne motywy blogowe, które kosztują około 35 USD, ale najczęściej używane motywy premium to około 100 USD.

motywy WordPress

Jako początkujący projektowanie stron internetowych na WordPress może być nieco przytłaczające, a wiele osób poddaje się wkrótce po rozpoczęciu pracy. Decydują, że nadal chcą strony internetowej, więc szukają projektanta do wynajęcia. Projektanci wahają się bardzo pod względem ceny, ale dobry będzie w czterech liczbach.

Więc jeśli chcesz zbudować witrynę w przyszłości i chcesz nauczyć się korzystać z WordPress, to zdecydowanie dla ciebie wybór..

Kroki konfiguracji hostingu WordPress:

 1. Zarejestruj swoją domenę – przeczytaj nasz przewodnik tutaj
 2. Skonfiguruj hosting – tani hosting lub bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn.
 3. Zainstaluj WP przez cPanel lub Managed Host

2. Wix – najlepszy łatwy w użyciu darmowy blog

WordPress to najlepszy sposób na zbudowanie witryny, jeśli masz wiedzę, czas i zasoby. Biorąc to pod uwagę – Wix jest niesamowity.

Wix to oprogramowanie typu „przeciągnij i upuść”, które pozwala użytkownikowi tworzyć naprawdę piękne strony internetowe bez ogromnej krzywej uczenia się. Jest przeznaczony dla kogoś, kto chce mieć gotowe szablony i łatwą w obsłudze, intuicyjną obsługę.

Usługa zawiera całą gamę funkcji, które pozwalają na łatwe budowanie bez konieczności zagłębiania się w backend, hostingu lub próby znalezienia odpowiedniego motywu.

elementy wix

Wix pozwala również na stworzenie strony internetowej z ich sztuczną inteligencją projektowania.

Zamiast poświęcać czas na przeglądanie wszystkich motywów i układów, oprogramowanie wybiera dla Ciebie na podstawie preferencji i zadawanych pytań. Jest to funkcja oszczędzająca czas i łagodząca decyzje, która usuwa około 75% przytłoczenia związanego z budowaniem strony internetowej.

Rejestracja na blogu na Wix jest również niezwykle łatwa. Wystarczy wejść na stronę i wybrać bezpłatną opcję, aby rozpocząć. Wspaniałą rzeczą w Wix jest to, że nie musisz nic płacić, aby naprawdę przetestować nowego bloga. Jeśli zdecydujesz, że go nienawidzisz i chcesz sprawdzić inną usługę, nic Cię nie powstrzyma.

Wix ma łatwe w użyciu szablony blogów, dzięki którym pisanie pierwszego postu jest łatwe i bezbolesne, a jeśli potrzebujesz pomocy, baza wiedzy i obsługa klienta są świetne. Opcje SEO nie są na tym samym poziomie co WordPress, ale są one serwisowalne i tak dobre, jak to tylko możliwe dla twórcy witryny.

Jedna ważna uwaga – Jeśli chcesz używać własnej nazwy domeny, będziesz musiał zapłacić za korzystanie z Wix, ale bezpłatna wersja jest świetna w użyciu, jeśli nie obchodzi Cię to lub chcesz ją przetestować przed zatwierdzeniem nazwy domeny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Wix.

3. Średni – najlepsze blogowanie poza witryną

Są szanse, że jeśli w ciągu ostatnich kilku lat uruchomiłeś Internet, przeczytałeś coś na Medium.

W 2016 r. Średnia liczba napisanych opowiadań co tydzień na Medium było 140 000. To dużo informacji latających na Medium.

Medium miało inne podejście do tworzenia serwisu blogowego. Wszystkie treści, które napiszesz, będą na średnim poziomie, a nie na Twojej stronie internetowej. Są plusy i minusy, ale aby ktoś mógł odwiedzić Twoją witrynę (Jeśli posiadasz) będą musieli przejść do niego z Twojego posta na blogu w Medium.

średnia edycja artykułu

Fajną rzeczą w medium jest to, że nigdy nie będziesz musiał płacić bez względu na wszystko, jest to łatwe, jak do cholery w użyciu, i że istnieje wbudowana publiczność ze wszystkimi osobami, które już odwiedzają medium.

Złą rzeczą jest to, że jesteś po ekspozycji SEO Medium zmusza kogoś do zrobienia dodatkowego kroku w celu znalezienia Twojej witryny.

Medium to jedno z najlepszych miejsc do blogowania. Jeśli masz jakieś pomysły, które chcesz opublikować, aby świat je zobaczył – wszystko, co musisz zrobić, to wskoczyć na Medium, zarejestrować się i pozwolić, aby te myśli zgasły.

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz zbudować własną przestrzeń, możesz po prostu skopiować i wkleić dowolne posty z medium na swojej stronie internetowej i opublikować je tam.

Jeśli nie masz pewności, jak założyć własny blog, zalecamy rozpoczęcie od Medium, przyzwyczaić się do pisania online, a następnie przejść od tego miejsca.

4. Weebly – jak Wix z mniejszym designem

Weebly jest dobrze znanym narzędziem do tworzenia stron internetowych, podobnym do Wix, ponieważ możesz przeciągać i upuszczać wszystkie potrzebne elementy na stronę.

Poleciłbym Weebly, jeśli spełniasz dwa kryteria. Po pierwsze: absolutnie nie chcesz płacić za swojego bloga. Po drugie: jesteś przytłoczony przez Wix i chcesz czegoś jeszcze prostszego.

Wix nie jest przytłoczony, jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z oprogramowania i zabawie w Internecie. Jeśli tak – Weebly ma bezpłatny plan, który pozwala zbudować prostą stronę internetową z ich reklamami.

elementy przeciągające się weebly

Wiele osób korzysta z Weebly, a interfejs jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Nie stworzysz tak pięknej witryny, jak dwa najlepsze narzędzia do tworzenia witryn – Squarespace i Wix.

Jednak Weebly nadal pozwala zbudować ładnie wyglądającą stronę internetową, która ma wszystkie funkcje blogowania, których potrzebujesz wraz z pewną pomocą SEO.

Weebly zawiera dane analityczne, które pokazują, ile osób przychodzi do Twojej witryny. Jeśli chcesz korzystać z własnej domeny, musisz skorzystać z płatnego abonamentu.

Pełna recenzja Weebly tutaj.

5. Blogger – Old School Cool

Jeśli czytałeś blogi, kiedy po raz pierwszy zaczęli, to czytasz blog, który był w Bloggerze. Blogger został uruchomiony w 1999 r., Zanim pojawił się bąbelek kropki, aby umożliwić każdemu i każdemu szansę usłyszenia głosu.

Blogger, obecnie należący do Google, wciąż pozwala początkującym pisarzom na zabranie głosu w Internecie.

Aby rozpocząć, zarejestruj się w usłudze. Interfejs platformy wygląda prawie na wszystko inne obsługiwane przez Google, ale umożliwia dostosowanie bloga do różnych motywów.

stwórz blogera

Dostępne opcje umożliwiają utworzenie osobistego bloga, który wygląda na naprawdę Twój.

Jedynym problemem związanym z Bloggerem jest to, że wygląda nieco przestarzale. Jeśli porównasz własną witrynę do Bloggera lub nawet Medium, może to wyglądać jak blogowanie z 2006 roku.

Podobnie jak w przypadku Medium – Blogger to świetne miejsce na rozpoczęcie, ponieważ jest bezpłatne. Jeśli chcesz wypróbować blogowanie, a następnie zbudować witrynę później, łatwo jest po prostu przenieść poprzednie posty na swoją stronę.

6. Squarespace – bezpłatny, ale tylko przez 14 dni

Korzystanie ze Squarespace jest bardzo podobne do korzystania z Wix. Obaj są twórcami witryn, oboje mają prawie identyczne możliwości blogowania i pozycjonowania oraz obaj mają wspaniałą obsługę klienta, która pomoże Ci, jeśli utkniesz. Obie są opcjami dla początkujących.

Jaka jest zatem różnica między nimi? Wix jest łatwy w użyciu, ale Squarespace jest jeszcze łatwiejszy. Złą rzeczą (lub dobrą rzeczą w zależności od tego, jak na to patrzysz) w Squarespace jest to, że trudniej ją dostosować.

Squarespace jest jak życie w pięknej okolicy gotowych domów. W okolicy znajduje się około dziesięciu różnych gotowych domów, ale są dziesiątki takich samych gotowych domów, w których mieszkasz w całej okolicy.

Inni ludzie mieszkający w tej samej wersji domu, w której przeprowadziliście się w swoich meblach i wprowadzili kilka zmian dekoracyjnych, ale stowarzyszenie sąsiedzkie nie pozwoli na żadne duże zmiany.

Squarespace ma piękne szablony, które możesz wprowadzać również niewielkie zmiany, ale tak naprawdę jesteś ograniczony do szablonu. Z drugiej strony Wix pozwala Ci całkowicie dostosować to, co chcesz.

squarespace-theme1

Wspaniałą rzeczą w Squarespace jest to, że bardzo trudno jest stworzyć źle wyglądającą stronę internetową. Szablony są czyste, a funkcja blogowania to odzwierciedla. Squarespace naprawdę nadaje się do takich twórców jak fotografowie i artyści, którzy również chcą blogować.

Squarespace znalazłby się wyżej na liście, gdyby był wolny dłużej. Usługa oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby sprawdzić, czy chcesz pozostać przy oprogramowaniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Squarespace, przeczytaj naszą szczegółową recenzję Squarespace. 

7. Tumblr – rozwiązanie multimedialne / społecznościowe

Tumblr powstał w 2007 roku jako platforma blogowa, która działa również jako portal społecznościowy.

Ponieważ Tumblr został stworzony do blogowania, ma wiele funkcji wbudowanych do pisania i przesyłania dowolnych treści multimedialnych, których możesz chcieć użyć.

Tumblr oferuje opcje dostosowywania, ale dostosowanie jest bardziej podobne do profilu w mediach społecznościowych niż do strony blogowej.

Jedną wielką zaletą Tumblr jest łatwość obsługi i łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny.

pulpit tumblr

To jednak Tumblr – został zbudowany jako platforma blogowa, ale większość użytkowników Tumblr używa go jako mediów społecznościowych bardziej niż platformy blogowej. Wiele firm korzysta z Tumblr w celu uzupełnienia ruchu na swoim blogu.

Jeśli chcesz mieć zintegrowanego społecznie bloga bez konieczności posiadania własnego, Tumblr może być dla Ciebie wyborem.

Podsumowując

Jeśli chodzi o to, naprawdę istnieją dwie opcje, które przodują w przestrzeni blogów. Chyba że naprawdę nie chcesz mieć własnej witryny, wybierz WordPress i Wix jako dwie główne opcje. Jeśli nie lubisz Wix, istnieją dwie alternatywy, które są podobne w Weebly i Squarespace.

Jeśli cenisz dostosowywanie i prawdziwe posiadanie swojej witryny, skorzystaj z WordPress.

Jeśli cenisz sobie prostotę, łatwość obsługi i nie musisz się tym martwić, skorzystaj z narzędzia do tworzenia stron internetowych, takiego jak Wix.

FAQ – najlepsze bezpłatne strony blogowe

Jak zarabiają blogi dla początkujących??

Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy na blogach. Dochód partnera jest najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie, ale możesz także sprzedawać produkty cyfrowe, książki elektroniczne i kursy. Istnieje również niezależne pisanie i reklama.

Jak założyć bezpłatny blog w Kanadzie?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na uruchomienie darmowego bloga w Kanadzie jest skorzystanie z usługi takiej jak Medium. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i zacząć pisać.

Jakie są najpopularniejsze witryny blogów?

Najpopularniejsze strony to WordPress, Wix, Squarespace, Medium, Weebly, Blogger i Tumblr.

Czy blogerzy naprawdę zarabiają pieniądze??

W Internecie jest niezliczona liczba blogerów, którzy stworzyli żywe blogowanie. Są nawet blogerzy, którzy wzbogacili się dzięki blogowi i uruchomili książki, podcasty itp.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map