HostGator Cloud Review – je rychlejší a spolehlivější? (2020)

recenze cloud hostgatorHostGator Cloud: Doporučeno


HostGator Cloud je „upgradovaná“ verze jejich možnosti sdíleného hostování.

Podle nich by mělo být rychlejší a škálovatelnější než jejich běžné hostování.

Za prvé, za poslední čtyři měsíce poskytl 100% provozuschopnost, čímž dosáhl vynikajícího výkonu za 24 měsíců. HostGator Cloud také neohrožuje rychlost a poskytuje průměrné doby načítání stránky pouhých 399 ms.

Přátelská podpora zákazníků a bezplatná migrace stránek dělají tuto jednu z nejlepších možností, které jsme zkontrolovali.

Nezapomeňte na další poplatky, které by se mohly objevit, když je čas na pokladnu nebo obnovení vašeho plánu.

Zde je podrobná analýza výkonu hostgatorského cloudu za posledních 24 měsíců.

Obecné informace & Přehled hostingu

NAŠE VERDICT:Nejvíce neomezený hosting
RYCHLOST:399 ms (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
UPTIME:99,99% (Průměr za únor 2018 až leden 2020)
PODPĚRA, PODPORA:24/7 Live Chat
APPS:WordPress, Joomla, Drupal a Magento
FUNKCE:Neměřená šířka pásma a úložiště, e-mailové účty, bezplatná doména 1. rok
HOSTINGOVÉ PLÁNY:Sdílené, cloudové, WordPress, VPS a vyhrazené servery
PŘEVOD STRÁNKY:Přenos jednoho místa zdarma
CENY:Začíná na $ 2,74 / mo (obnovuje se 8,95 $ / měsíc)

Výhody používání cloudu HostGator

Hned od začátku nás HostGator Cloud zaujme hvězdným časem uptime a časem načítání stránky.

Jejich servery jsou vybaveny dalšími funkcemi, které obvykle nenajdete u mnoha svých konkurentů.

Kromě toho hodí exkluzivní slevu, která snižuje ceny tohoto pokročilého hostitele na nejnižší úroveň v oboru.

Zde je krátký pohled na některé z vrcholů:

1. VELMI silná doba provozu 99,99% (za posledních 24 měsíců)

HostGator Cloud za posledních 24 měsíců zveřejnil průměrně 99,99% dostupnosti. To zní působivě, protože to je: posledních pět měsíců vidělo pět po sobě jdoucích 100% skóre napříč deskou.

Během našeho 24měsíčního sledovacího období se jejich doba provozu snížila pod hranici 99,90% záruční doby dostupnosti pouze jednou. Červenec 2018 byl těsně pod prahem s uptime 99,89%.

Jak funguje záruka dostupnosti:

Pokud je vaše průměrná doba provozu za měsíc pod 99,90%, můžete získat platební kredit za celý měsíc. Plánovaná údržba a další jednorázové události typu fluke jsou vyloučeny. Je však dobré vědět, že ochotně stojí za svými klienty, nebudou-li hostit výkon dočasně, nebudou penalizováni.

Pokud používáte jeden z jejich serverů VPS nebo dedikovaných serverů, vztahuje se na vás také jiná záruka na síť (uvedená v jejich podmínkách).

Průměrná doba dostupnosti služby HostGator Cloud za posledních 12 měsíců:

 • Průměrná doba provozu v lednu 2020: 100%
 • Průměrná doba provozu v prosinci 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v listopadu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v říjnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v září 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v srpnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v červenci 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v červnu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v květnu 2019: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v dubnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v březnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v únoru 2019: 100%

hostgator-cloud-performance-24monthsŽivé testovací stránky: hostingfacts-owp.com | Prům. uptime a rychlost: 24 měsíců+

2. Top 5 Load Times (pouze 399ms)

HostGator Cloud nabízí na svých standardních sdílených serverech několik výhod navíc. Největší však je rychlost.

Tvrdí „až dvakrát rychlejší doby načítání“ díky celé řadě dalších funkcí, včetně „serverů s nízkou hustotou, prémiového hardwaru a více mezipaměti“.

Sdílené plány HostGator narazily v tomto oddělení a zveřejnily neuspokojivě nízkou průměrnou dobu načítání 1113 ms. Upřímně řečeno, to je příliš nízké, než doporučit – načítání stránek trvá minimálně jednu sekundu (ještě předtím, než na ně přidáte text nebo obrázky).

Pochopitelně jsme pochybovali, zda by HostGator Cloud dokázal poskytnout „2x rychlejší načítání“. Ale po 24 měsících sledování průměrné doby načítání musíme říci – dodali.

Průměr 24 měsíců HostGator Cloud, pouhých 399 ms, je dost dobrý na to, aby je pohodlně zařadil mezi prvních pět nejrychlejších webových hostitelů. Vyzkoušejte si to v níže uvedeném členění na měsíc.

Zde jsou průměry doby načítání za posledních 16 měsíců:

Statistiky HostGator-Cloud-2019-2020HostGator Cloud průměrná rychlost 2019-2020 | Zobrazit statistiky

HostGator Cloud je na silném startu, který kombinuje spolehlivou dobu bezporuchového provozu s rychlými servery. Jsou to dvě zaškrtnutá políčka.

3. Speciální slevy – Exkluzivně na hostingfacts.com

HostGator Cloud uptime a rychlost stránek vyhodily jejich sdílené servery z vody.

Proč tedy více lidí neprovede upgrade na verzi Cloud? Peníze.

Inzerovaná cena této možnosti cloudu začíná na 2,95 $ / měsíc a stoupá na 9,95 $ / měsíc. Mějte na paměti, že tato cena platí i pro delší, tříleté období. (Více k tomu níže v části Nevýhody.)

Vyšší cena vypne některé uživatele, aby se drželi sdíleného hostování.

Naštěstí existují dobré zprávy. HostGator poskytuje exkluzivní slevu, aby snížil ceny Cloud HostGator Cloud na pouhých 2,99 $ / měsíc.

To znamená, že v podstatě platíte sazby za sdílený hosting, ale na oplátku získáte mnohem lepší službu. Jen mějte na paměti, že tato sleva se vztahuje pouze na jeden, tři a šestiměsíční plány. Po tomto počátečním období se cena zvýší na obnovovací sazbu 8,95 USD na nejnižší plán.

4. Velmi uživatelsky přívětivý hosting

HostGator Cloud dokáže zasáhnout pěknou střední půdu služby přátelské pro začátečníky, která funguje jako pokročilá.

Zde máme na mysli:

Šířka pásma a úložiště jsou v každém cloudovém plánu „neměřené“. To je téměř neslýchané u levnějších variant. A v podstatě to znamená, že nejste penalizováni, protože vaše stránky rostou a rostou a rostou.

Větší weby obvykle vyžadují více zdrojů, což vás tlačí do vyššího a dražšího plánu. Ale ne s HostGator Cloud. Místo toho je jediným důležitým omezením každého plánu počet webů, které chcete hostit.

Pokud tedy plánujete pouze hostování jednoho webu, můžete se dostat k možnosti „nejlevnější“ a stále vám bude v pořádku, když se váš spouštěcí web stane jedním z nejlepších.

Další dobrou zprávou je, že za použití dalších zdrojů nemůžete být potrestáni ani účtováni.

Porovnejte to se spravovaným hostitelem WordPress, jako je WP Engine. Jistě, jsou většinou skvělé. Mají však také poplatky za „překročení“, které vás zasáhly, pokud váš web začne překračovat měsíční limity plánu.

A co je horší, tyto poplatky jsou často automatické. Takže pokud máte dobrý měsíc a dopravní špičky, jste za to v podstatě potrestáni.

HostGator Cloud, na druhé straně, poskytuje více cen „all-in“, což je vzácné u levnějších hostitelů, kteří vám každý měsíc nastaví zpět jen pár babek.

5. ZDARMA navíc: správa zdrojů serveru, monitorování a migrace stránek

HostGator Cloud je rychlý, protože se nespoléhá na vaše základní servery.

Každé datové centrum je zálohováno pomocí integrovaného ukládání do mezipaměti, správy cloudových prostředků a zrcadlení dat. Všechny tyto funkce spolupracují při optimalizaci rychlosti načítání, správě přidělování prostředků a zajištění dostupnosti. V angličtině to znamená, že servery mohou spolupracovat s prohlížečem návštěvníka a omezit tak počet zdrojů, které je třeba zasílat tam a zpět.

HostGator Cloud také vyvolává monitorování serveru a automatické „převzetí služeb při selhání“, aby se ujistil, že pokud se vyskytnou nějaké problémy s hardwarem, budete o tom vědět ASAP a existuje plán B pro uložení vašich stránek.

Součástí každého plánu je přístup cPanel spolu s novými e-mailovými účty. Navíc získáte zdarma migraci stránek nebo cPanel z vašeho stávajícího hostitele webu.

Všechny možnosti hostingu HostGator Cloud zahrnují jedinou bezplatnou migraci stránek. Někteří další poskytovatelé hostingových služeb bezplatně přinesou další migrace, zatímco mnoho jiných vás přinutí zaplatit za jakoukoli migraci vůbec. Cloud HostGator Cloud tedy někde uprostřed spadne.

Pokud chcete přesunout více webů, než to, budou to dělat za odhadovanou cenu ~ 25 $ / web. I když to může trochu záviset na velikosti nebo počtu souborů.

Bohužel existuje řada stránek, které HostGator nemůže za vás přesunout. Mezi ně obvykle patří weby, které postrádají FTP nebo databáze. Do užšího výběru patří vše od VistaPrint, Intuit, Wix, Google Sites, Microsoft Office nebo MobileMe.

6. Dobrá, přátelská podpora

HostGator poskytuje podporu 24/7/365 prostřednictvím znalostní báze a spoustou videonávodů, telefonické podpory a živého chatu.

Testovali jsme jejich live chat, zadali jsme naše jméno a počáteční dotaz. Potřebovali jsme jen čekat asi pět minut, než se Puneeth spojí a pomůže nám.

Celkově byl Puneeth opravdu přátelský a odpověděl na většinu našich otázek.

Zákaznická podpora HostGator Cloud Live ChatZákaznická podpora HostGator Cloud Live Chat

Dokud nenalezl odpověď na několik otázek týkajících se migrace stránek.

Většina webových hostitelů, které jsme zkontrolovali, nabídne alespoň jednu bezplatnou migraci stránek. HostGator Cloud sleduje tento trend.

Pokud však jiní hostitelé nepřesunou více webů zdarma, obvykle je za přesun těchto stránek obvykle jednoduchý poplatek.

Puneeth nám ve skutečnosti nedokázal dát přímou odpověď na náklady spojené s více migracemi. Tvrdil, že obvykle jde o velikost nebo počet souborů a několik dalších podrobností.

Nakonec jsme obnovili relaci živého chatu a zkusili to znovu. Tentokrát jsme konečně dostali odpověď na migraci: odhadovaných ~ 25 $ / web.

Celkově tedy byla podpora live chatu trochu hrbolatá, ale byla schopna odpovědět na všechny naše otázky.

Je tu ještě jedna dobrá zpráva. Když jsme poprvé zkontrolovali hostgator, nenabízeli žádnou podporu sociálních médií.

S potěšením vám však oznamujeme, že nyní velmi reagují na sociální otázky a zodpovídají jednotlivé problémy několikrát denně:

HostGator Cloud Social Media SupportHostGator Cloud Social Media Support

Nyní máte spoustu různých možností, jak získat rychlou odpověď od hostgator.

Nevýhody použití HostGator Cloud

Výkon HostGator Cloud byl většinou působivý. Na jejich záznamu však existují dva šmouhy.

První z nich jsou vyšší ceny krátkodobých plánů a vysoké obnovovací sazby, když vyprší první termín. Druhým velkým problémem je, že se zdá, že odebrali několik dalších služeb a nyní za ně zaplatíte.

Zde je přehled:

1. Úvodní ceny & Vysoké obnovovací sazby

Můžete ušetřit velké peníze na hostování, pokud víte, jak se orientovat v běžných cenových burzách, které trápí průmysl.

První je počáteční úvodní sazba, kterou vidíte na hostitelském webu. Je to obvykle docela nízká měsíční cena. Úlovek však spočívá v tom, že obvykle budete muset platit alespoň dva nebo tři roky, abyste mohli využít výhod.

Kratší měsíční možnost, pokud ji dokonce nabízejí, může být někdy až dvakrát až třikrát vyšší než cena.

Například Cloud HostGator bude stát 3,58 $ / mo 36 měsíců (nebo 2,74 $ / mo s naší slevou na kratší období), která se obnoví na 8,95 $ / mo.

náklady na cloud hostgatorHostGator Cloud Hosting dlouhodobé ceny

Jakmile však najdete hostitele, který se vám líbí, budete pravděpodobně lépe uzamykat tříletou sazbu tak dlouho, jak je to možné. Tady je důvod.

Druhým častým problémem s cenami v hostitelském průmyslu je vysoká míra obnovy. V takovém případě se po skončení počátečního období váš plán automaticky obnoví za 8,95 $ / měsíc za stejnou službu. Nezískáváte nutně nic navíc ani lepší služby. Jsou to jen banky na vás, že v tomto okamžiku nepřepínáte hostitele.

Ujistěte se tedy, že se vám líbí hostitel, se kterým jedete. A pak platte za nejdelší možnou dobu, aby byla vaše měsíční sazba nízká.

HostGator Cloud Pricing, Hosting plány & Rychlá fakta

cloudové plányCloudové ceny a plány hostGator

Zde je rychlý přehled nabízených cloudových plánů HostGator:

 • Hatchling Cloud: Tento plán začíná na 2,74 USD za měsíc s naší slevou (nikoli 3,58 $). Podporuje 1 web, 2 GB paměti, 2 základní procesory, certifikát SSL zdarma, neměřené úložiště a šířku pásma.<- Tento plán jsme použili pro naše testovací stránky.
 • Dětský mrak: Tento plán začíná na 3,21 $ za měsíc. Podporuje neomezené weby, paměť 4FB, 4 základní procesory, certifikát SSL zdarma, neměřené úložiště a šířku pásma.
 • Obchodní mrak: Tento plán začíná na 7,18 USD měsíčně. Podporuje neomezené domény, 6 GB paměti, 5 jádrových procesorů, bezplatný SSL certifikát (pozitivní), bezplatnou dedikovanou IP, bezplatné SEO nástroje, neměřené úložiště a šířku pásma.
 • Snadnost registrace: Proces registrace je hračka!
 • platební metody: Můžete platit kreditní kartou nebo PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Přes neměřenou šířku pásma a úložiště nemůžete použít více než 25% jejich systému po dobu více než 90 sekund. Míra obnovení je vyšší než normální. A jejich tým nemůže migrovat určité typy webů bez FTP.
 • Upsells: Po cestě jsou nějaké vzestupy.
 • Aktivace účtu: V některých případech může vyžadovat aktivaci účtů až 24–48 hodin.
 • Zkušenosti z ovládacího panelu a řídicího panelu: cPanel.
 • Instalace aplikací a CMS (WordPress, Joomla atd.): Extrémně snadný proces instalace nejpopulárnějších dostupných aplikací jedním kliknutím.

Doporučujeme HostGator Cloud?

Ano, ano.

HostGator Cloud dokáže udělat pár věcí opravdu dobře. Jsou velmi uživatelsky přívětivé a levné s naší slevou. Zároveň získáváte nejlepší výkonnost při zavádění a načítání stránky, kterou jsme viděli po kontrole více než 30 dalších hostitelů.

Zákaznická podpora byla také pevná.

Takže i když jsou obnovovací sazby o něco vyšší a některé potenciální dodatečné poplatky, skutečnost, že tento plán je diskontován na přibližně stejnou cenu jako jejich sdílené možnosti, z něj činí neomylný.

P.S. Už jste dříve používali Cloud HostGator? Zvažte prosím zanechání recenze níže – dobré nebo špatné – nezáleží na tom, jak dlouho to bude užitečné pro naše návštěvníky. Děkuji za vaši podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map