Wix Review – 3 veci, ktoré by ste mali vedieť pred použitím Wix (2020)

Nás: „Čo chcete?“


Vy: „Chcem vytvoriť webovú stránku!“

Nás: „Ó, chlapče, aké zábavné. Existuje veľa možností.

Vy: „Povedzte mi, ktorú použiť. SE !!!! “

Nás: „Jeez v poriadku, upokoj sa. Chcete sa naučiť HTML a úplne prispôsobiť svoje webové stránky, alebo by ste radšej drag and drop pomocou ready-made šablón ”

Vy: „Ani jeden. Chcem úplne prispôsobiť môj web a ak ma prinútite naučiť sa HTML, zavraždím vás. ““

Vektorový obrázok vývoja webových aplikácií

Nás: „Dobre … myslím, že by sme mali hovoriť o Wixovi.“

Predpokladám, že toto je rozhovor medzi nami. Neviem, prečo ste v tomto scenári potenciálnym vrahom, ale vývoj webových aplikácií môže ľudí prinútiť robiť šialené veci. Skvelá správa je, že nikoho nebudete musieť zavraždiť, aby ste získali požadovaný web! Woo-hoo! ð ??????

Low-Down

Nakoniec, ak hľadáte funkcie hromadného prispôsobenia a zároveň ste schopní vytvoriť úžasný web bez kódovania a ďalších bolestí hlavy, potom by Wix mala byť absolútne najlepším uchádzačom.

Pre koho sú zostavovatelia webových stránok

Vytvorenie vektorového obrázka webovej stránkyZadajte: Tvorcovia webových stránok. Zmyslom tvorcov webových stránok, ako je Wix, je umožniť niekomu rýchlo vytvoriť webovú stránku tým, že vylúči potrebu akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí o vývoji webových stránok..

Aj keď je Wix jedným z najznámejších tvorcov webových stránok a má celkom dobrú hostingovú platformu, má svoje obmedzenia. Ako tvorca webových stránok, Wix je jednoduché a ľahko sa používa v prírode. Zostáva však malá krivka učenia.

Wix je určený pre ľudí, ktorí sa chcú prispôsobiť všetko na ich novej webovej stránke. Ak chcete vytvoriť webovú stránku, ktorá vyzerá úžasne sama – Wix je číslo jedna. Všetko bez zníženia rýchlosti a funkčnosti.

Presuňte myšou

drag-drop-vektor

Existuje mnoho služieb pre vývoj webových stránok, ktoré majú funkcie drag-and-drop, ako je Squarespace a Weebly. Vo všeobecnosti je návrhové rozhranie také jednoduché, ako sa dá.

Beriete prvok, ktorý chcete na stránke vybudovať, a pretiahnete ho do a prednastavená mriežka.

Toto je ideálne pre editáciu, ktorá uprednostňuje rýchlosť a jednoduchosť použitia, pričom chýba prispôsobenie. Čo sa však stane, keď sa táto predvolená mriežka odoberie? chaos?

Mysleli by ste, ale nie s Wixom.

Sloboda vytvárať čokoľvek

Wix (o ktorom vieme) nespôsobí žiadne požiare, ale úprimne povedané trochu chaosu. Wix verí, že s tvorcom webových stránok je možné všetko.

Toto je mierne bláznivá zóna Wix. Nielen, že je to drag-and-drop funkčný webový tvorca, môžete tiež umiestniť akýkoľvek prvok kdekoľvek a robiť takmer všetko, čo chcete.

Softvér spoločnosti Wix dnes ovláda viac ako 20 miliónov webových stránok jasne robia niečo správne. Existujú aj ďalší tvorcovia webových stránok, ktorí pracujú bez prednastavenej mriežky, ale sú skutočne hrozné, ako prvky interagujú.

Dobré

užívateľsky prívetivý webKeď používam rôzne programy, často by som si myslel: „Prial by som si, aby som mohol urobiť bla, bla.“ S Wixom vždy existuje „bla bla bla“. Úprimne si nemyslím, že vynechali všetko, čo by ste mohli chcieť robiť s najlepšími tvorcami webových stránok.

Pri vytváraní svojich webových stránok môžete nastaviť, aby vyzerali tak, ako to chcete, a konfigurácia stránok kombinovaná s nastupovaním najlepší v triede. Akonáhle skutočne začnete s Wix – môže to byť celkom intuitívne a ľahko použiteľné, čo je anomálie s mnohými staviteľmi.

Ďalším aspektom, ktorý stojí za zmienku, je mobilný zážitok. Tu a znova budete musieť vylepšiť web pre mobilné zariadenia oddelene od verzie pre počítače. Toto je relatívne bezbolestné a môže pomôcť odstrániť nadúvanie z pôvodnej webovej stránky. Ale vydrž! Nie všetko je dokonalé.

Zlý

S touto novoobjavenou slobodou existuje nespočet možností a množstvo funkcií na upútanie pozornosti. Zrazu vás ľahký, drag-and-drop tvorca webových stránok, ktorý ste si vybrali, zapol a ste ohromení. Toľko sa naučiť! Tak málo času!

Kto je Wix

Wix by ste mali používať, ak chcete drag-and-drop, ale tiež máte trochu trpezlivosti, aby ste si našli čas na zvládnutie funkčnosti Wix. Po zvládnutí Wix je to výkonný nástroj, ktorý vám umožní premeniť prázdne plátno na umelecké dielo.

Väčšina ľudí, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný web, by mala používať Wix. Jediní ľudia, ktorých by som namieril v smere na námestie Squarespace a Weebly, sú tí, ktorí chcú jednoduchý web bez rozptýlenia. Bez problémov.

Chladné deti používajú Wix.

Poďme to rozbiť

Editor

lourdes twitter ms slovo meme

Pozitívne stránky editor je taký jednoduchý, ako sa dá. Editor je niečo, čo si môžete hneď vyzdvihnúť a byť na polceste slušný. Existuje niekoľko trikov a jemnejších vecí, ktoré sa treba naučiť, ale z väčšej časti je ľahké robiť, čo chcete.

Vekovým problémom pri premiestňovaní prvkov okolo softvéru je pravdepodobnosť, že môže rušiť ďalšie prvky v okolí. Nie je to tak dramatický softvér, ako je Microsoft Word, ale stále môže spôsobiť niekoľko problémov.

Problémy, na ktoré narazili, sa dajú ľahko napraviť. Našťastie existujú nástroje, ako je napríklad vrátenie späť, opakovanie, zaklapnutie a pretiahnutie kotvy. Nižšie je uvedený príklad problémov, ktoré sa zvyčajne objavia. Keď zmeníme veľkosť písma jednej sekcie – logo hlavičky sa tiež nevysvetliteľne zväčší.

Editor Wix je rovnako ľahko použiteľný ako akýkoľvek iný editor. S editorom Wix je to tak viac. Čím viac je zábava, sľubujeme.

S úplnou slobodou dizajnu prichádza niekoľko úžasných funkcií v editore, ktoré nie je možné vykonať vo väčšine tvorcov webových stránok a je veľmi ťažké ich zabudovať do vlastných webových stránok. Schopnosť spoločnosti Wix hádzať videá a animácie všade a kdekoľvek je porno na ďalšej úrovni podľa nášho názoru.

Vtipy s niektorými problémami s formátovaním nie sú prerušovače obchodov. Problémy sa vyskytnú, ale vždy sa dajú ľahko opraviť a oplatí to pre kompletného prázdneho editora plátna. Ľahkosť použitia editora je tiež úžasná. Spomínali sme, že si len pretiahol kecy, ktoré chceš, na miesta, kde ich chceš, a potom ich tam necháš? Je to úžasné!

elements

Dajte nám vedieť, či existujú prvky, ktoré chcete pridať na webovú stránku a nie sú k dispozícii na serveri Wix. Skúsili sme a nemohli sme nájsť nič, čo sme chceli urobiť, čo nebolo k dispozícii. Ak kontaktujete tím podpory v spoločnosti, pravdepodobne túto funkciu pridajú čo najrýchlejšie.

To, čo s Wixom získate, je smiešne množstvo možností. Zoznam prvkov, ktoré sa majú pridať, je ohromujúci.

prvky

tak. veľa. možnosti.

Aj keď to umožňuje možnosť prispôsobiť webovú stránku akýmkoľvek možným spôsobom, môže to byť tiež ohromujúce. Ponuky a malé ikony sú v každom kútiku Wixu. Hľadanie možnosti úpravy časti stránky sa môže objaviť na mieste, ktoré by ste nikdy nenapadlo hľadať.

Je ich dosť Wix do hornej časti tvorcov webových stránok. Najčistejším a najkrajším prvkom musí byť pozadie videa. Môžete si zobrať telefón, zaznamenať svojho psa, ktorý si olizuje jeho kúsky, a urobiť z neho pozadie vášho webu moderného umenia..

Ďalšími prvkami, ktoré stojí za zmienku, sú prúžky a galérie v celej šírke. Prúžky s plnou šírkou vám umožňujú usporiadať vaše webové stránky do najčistejších sekcií s krásne štruktúrovaným rozložením.

Galérie (zobrazené nižšie) vám umožňujú uchopiť kopu obrázkov a esteticky ich hodiť. Rovnaký príklad, aký som použil pre videá na pozadí, nebudem používať.

zobrazenie galérie wix

témy

Jeden divný aspekt Wix, ktorý by sa mal spomenúť, je to svoj motív nemôžete zmeniť. Väčšina tvorcov webových stránok vám umožňuje chvíľu používať jednu tému a keď chcete vyskúšať ďalšiu, stačí ju prepnúť.

Témy by sa mali dobre prekladať do mobilných zariadení. Z veľkej časti to robia – rovnako ako ktorýkoľvek iný tvorca webových stránok, nefunguje dokonale. Možno budete musieť vstúpiť a zmeniť niekoľko vecí.

Objaví sa známa téma – existuje milión možností. Najlepšie na Wixe je to, že si môžete svoj web skutočne vyrobiť ako svoj. Problém je, že môže byť ťažké nájsť to, čo hľadáte, a na veľa možností sa budete pýtať, prečo existujú a kto ich používa..

Vedomostná základňa

Ak sa cítite ohromení, Wix vás prikryl. Tip na zlepšenie používania akéhokoľvek softvéru: Využite svoju prekliatu vedomostnú základňu. Zaručujem, že pri každej otázke tím zákazníckej podpory Wix napísal článok databázy znalostí, ktorý túto otázku vyriešil.

Prečo to viem? Pretože Centrum pomoci Wix je epický. Výber časti Editor v Centre pomoci vedie k stovkám článkov. Stovky! Ak chcete zistiť, ako používať ľubovoľnú funkciu, môžete to urobiť tak, že prejdete do centra pomoci a vyhľadáte, čo hľadáte. Dokonca vás naučia veci o SEO, ak si ich chcete prečítať. Wix ťa skutočne zahalil.

blogovanie

ako vytvoriť blogovú stránkuWebové stránky blogov sú akési opak zvyšku Wix z akéhokoľvek dôvodu. Možnosti blogovania pre tvorcu webových stránok sú také jednoduché, ako prichádzajú. Ide v podstate o štruktúrovaný textový editor, ktorý vám umožňuje pridávať obrázky. Nesťažujem sa, pretože si myslím, že sekcia blogu takto funguje najlepšie.

Wix stále ponúka všetko, čo by ste mohli chcieť ako vlastník blogu. Umožňuje autorom, kategóriám, pracovným konceptom, titulným fotografiám, zobrazovacím pultom, avatarom, ako sú pulty a čítanie odhadov času.

SEO

Wix má dosť zlú povesť SEO na veľkom širokom webe. Hlavným dôvodom je to, že Wix bol pred rokom 2016 postavený na technológii Flash, čo je pre SEO skutočne zlé. Wix mal tiež niekoľko ďalších problémov so štruktúrami URL a pridaním atribútov alt.

Aj keď Wix stále nie je najlepší v oblasti SEO – John Muller, starší zamestnanec spoločnosti Google povedal: „Webové stránky Wix fungujú pri vyhľadávaní dobre.“ Čo iného môžete požiadať od tvorcu webových stránok? Ak používate Wix, je pravdepodobné, že nie ste odborník na SEO, takže pokuta pre vás môže byť v poriadku.

Wix ponúka to, čo väčšina používateľov bude chcieť alebo potrebuje pre SEO. Možnosti prispôsobenia meta titulov a popisov a pripojenie k rôznym nástrojom SEO. Aj keď nebudete búriť svet pomocou šialených možností SEO – Wix dokáže ešte svoju prácu dokončiť.

Jedinému času, ktorému by ste sa mali vyhnúť, je to, že skutočne plánujete ísť so SEO všetci. Toto zvyčajne neplatí pre ľudí, ktorí používajú predovšetkým tvorcov webových stránok.

stanovenie ceny

Wix nemá skúšobnú verziu zadarmo. Čo to do čerta!? Žiadna bezplatná skúšobná verzia? Prečo tam niet??

Je to jednoducho preto, že webové stránky vytvorené vo formáte Wix sa dajú používať navždy zadarmo.

Pri použití bezplatnej verzie Wix bude mať vaše doménové meno tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Ak chcete používať vlastnú doménu, musíte prejsť na prémiový plán.

Wix-plány

Prémiový plán zahŕňa bezplatný rok hostenia domény okrem všetkých ďalších ponúkaných výhod a možnosti zakúpenia balíka Google G Suite na použitie vlastnú e-mailovú adresu.

Wix je síce drahý, ale cena rozhodne stojí za to, ak nie ste dôvtipní. Vyrovnanie s Wix vám môže pomôcť vylepšiť vaše webové stránky niekoľkými rôznymi spôsobmi. Každá úroveň ponúka zmysluplné výhody. Pre väčšinu účastníkov bude zvyčajne stačiť stredná úroveň.

Inteligencia umelého dizajnu

Wix ADI je prvý svojho druhu a stále je v plienkach – a výsledkom je, že to, čo sa sľúbilo, je trochu krátke, aby som bol úprimný. Čo robí ADI, kladie vám rôzne otázky a týka sa algoritmu, ktorý pre vás vytvára web. Berie všetky možnosti prvkov, tém a rozložení a drapákov z každej kombinácie.

Čo sa sľubuje: ADI v súčasnosti sľubuje ohromujúci web, ktorý je jedinečný.

Čo očakávať: To, čo ADI skutočne robí, je dobrý začiatok vo webdizajne, neočakávajte, že pokryje celý proces.

Namiesto toho, aby ste si našli čas na preštudovanie všetkých tém a rozvrhnutí, softvér pre vás vyberie na základe preferencií a položených otázok. Je to funkcia šetriaca čas a zmierňujúca rozhodnutia – s tým nie je nič zlé. Časom by sa tento nástroj mohol, dúfajme, stať oveľa viac.

FAQ

Je Wix lepší ako WordPress?

Krátka odpoveď znie nie. Dlhšou odpoveďou je, že to môže byť. Ak hľadáte vysoko prispôsobiteľné webové stránky bez spoľahlivej krivky učenia, potom je pre vás Wix lepšia ako WordPress. WordPress je hlboký ponor do budovy webových stránok, zatiaľ čo Wix je niečo ako brodenie sa na plytkom konci a flirtovanie s myšlienkou plávania do hlbokého konca.

Je web Wix skutočne zadarmo?

Wix má bezplatnú verziu, ale názov vašej domény bude mať tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Ak chcete použiť vlastnú doménu a odomknúť veľa funkcií, musíte si vybrať platený plán.

Ako získam bezplatné doménové meno od spoločnosti Wix?

Po výbere plateného plánu je k dispozícii bezplatný názov domény. Stále musíte platiť za program Wix, ale zadarmo vám hodia doménové meno – na rok.

Koľko je doména Wix po voľnom roku?

Názov domény vás bude stáť 14,95 dolárov za rok po vypršaní vášho voľného roka. Táto cena je relatívne konkurencieschopná s ostatnými hostiteľskými platformami.

záver

Neuveriteľných 88% ľudí, ktorí používali Wix, by to veľmi odporučili priateľovi. V tejto chvíli by som povedal, že sme priatelia – a chcel by som formálne odporúčame Wix vám.

Keby sme mali čas, bol by pekný obrad s trúbkami a konfetami. Vieme, že musíte prejsť na zostavenie svojich webových stránok, aby som vás už viac nedržal. Ak chcete začať, prejdite na stránku cien a plánov spoločnosti Wix.

Referencie a obrazové kredity:

 • Spericorn.com
 • EmailBoster.com
 • ClearEditorial.co.uk
 • RSWebsols.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map