Recenzja Wix – 3 rzeczy, które należy wiedzieć przed użyciem Wix (2020)

Nas: „Czego chcesz?”


Ty: „Chcę zbudować stronę internetową!”

Nas: „Och, chłopcze, jaka zabawa. Istnieje wiele opcji.

Ty: „Powiedz mi, którego użyć. TERAZ!!!!”

Us: „Jezu, dobrze, uspokój się. Czy chcesz nauczyć się HTML i całkowicie dostosować swoją stronę, czy raczej przeciągnij i upuść przy użyciu gotowych szablonów ”

Ty też nie. Chcę całkowicie dostosować moją stronę internetową, a jeśli zmusisz mnie do nauki HTML, zamorduję cię. ”

Grafika wektorowa rozwoju sieci

My: „Ok… chyba powinniśmy porozmawiać o Wix.”

Zakładam, że tak przebiegałaby między nami rozmowa. Nie wiem, dlaczego jesteś potencjalnym mordercą w tym scenariuszu, ale tworzenie stron internetowych może powodować, że ludzie robią szalone rzeczy. Świetną wiadomością jest to, że nie będziesz musiał mordować nikogo, aby uzyskać stronę, którą chcesz! Woo-hoo! re??????

Low-Down

W końcu, jeśli szukasz funkcji masowego dostosowywania, będąc w stanie zbudować oszałamiającą stronę internetową bez kodowania i dodatkowych problemów, Wix powinien być absolutnie jednym z najlepszych konkurentów.

Dla kogo są twórcy stron internetowych

Budowanie obrazu wektorowego strony internetowejWpisz: twórcy stron internetowych. Cały sens twórców stron internetowych, takich jak Wix, polega na tym, aby pozwolić komuś szybko zbudować witrynę, eliminując potrzebę wcześniejszej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych.

Chociaż Wix jest jednym z najbardziej znanych twórców stron internetowych i ma całkiem dobrą platformę hostingową, ma swoje ograniczenia. Jako twórca stron internetowych, Wix jest prosty i łatwy w użyciu z natury. Pozostaje jednak niewielka krzywa uczenia się.

Wix jest stworzony dla osób, które chcą mieć możliwość dostosowywania wszystko na ich nowej stronie internetowej. Jeśli chcesz samodzielnie zbudować witrynę, która wygląda niesamowicie – Wix jest numerem jeden. Wszystko bez poświęcania szybkości i funkcjonalności.

Przeciągnij-upuść

przeciągnij i upuść wektor

Istnieje wiele usług programistycznych, które mają funkcję przeciągania i upuszczania, takich jak Squarespace i Weebly. Zasadniczo interfejs projektowania jest tak prosty, jak to tylko możliwe.

Na stronie bierzesz element, który chcesz zbudować, i przeciągasz go do pliku wstępnie ustawiona siatka.

Jest to idealne rozwiązanie do edycji, w której priorytetem jest szybkość i łatwość użycia, a jednocześnie brak możliwości dostosowania. Ale co się stanie, gdy ta wstępnie ustawiona siatka zostanie zdjęta? Chaos?

Myślałbyś, ale nie z Wix.

Swoboda tworzenia czegokolwiek

Wix (o którym wiemy) nie spowoduje pożaru, ale szczerze mówiąc, dochodzi do chaosu. Wix wierzy, że wszystko jest możliwe dzięki ich twórcom stron internetowych.

Jest to nieco zwariowana strefa, którą zamieszkuje Wix. Jest to nie tylko funkcjonalny kreator stron z funkcją przeciągnij i upuść, ale możesz także umieścić dowolny element w dowolnym miejscu i robić prawie wszystko, co chcesz.

Oprogramowanie Wix obsługuje obecnie ponad 20 milionów stron internetowych, więc najwyraźniej robią coś dobrze. Istnieją inne narzędzia do tworzenia witryn, które działają bez ustalonej siatki, ale są naprawdę okropne w interakcji elementów.

Dobry

strona przyjazna dla użytkownikaKiedy używam różnych programów, często myślę sobie: „Chciałbym zrobić bla bla bla”. W przypadku Wix – „bla bla bla” zawsze istnieje. Szczerze mówiąc, nie sądzę, aby pominęli wszystko, co możesz chcieć zrobić z najlepszymi twórcami witryn.

Tworząc witrynę internetową, możesz sprawić, by wyglądała tak, jak chcesz, a konfiguracja witryny w połączeniu z wprowadzaniem jest najlepsze w swojej klasie. Gdy naprawdę zaczniesz korzystać z Wix – może być dość intuicyjny i łatwy w użyciu, co jest anomalią wśród wielu konstruktorów.

Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest mobilność. Co jakiś czas będziesz musiał dostosować stronę mobilną oddzielnie od wersji komputerowej. Jest to stosunkowo bezbolesne i może pomóc usunąć dodatkowe wzdęcia z oryginalnej strony. Ale trzymaj się! Nie wszystko jest idealne.

Źli

Dzięki tej nowo odkrytej wolności istnieje niezliczona ilość opcji i liczne funkcje przyciągające uwagę. Nagle prosty kreator stron z funkcją przeciągania i upuszczania zwrócił się przeciwko tobie i jesteś przytłoczony. Tyle się nauczyć! Tak mało czasu!

Dla kogo jest właściwie Wix

Powinieneś użyć Wix, jeśli chcesz przeciągać i upuszczać, ale masz także trochę cierpliwości, aby poświęcić czas na opanowanie funkcjonalności Wix. Po opanowaniu Wix jest to potężne narzędzie, które pozwoli ci zamienić puste płótno w dzieło sztuki.

Większość ludzi, którzy chcą zbudować własną stronę internetową, powinna korzystać z Wix. Jedynymi osobami, które wskazałbym w kierunku Squarespace i Weebly, są ci, którzy chcą prostej strony internetowej bez zakłóceń. Bez kłopotów.

Zasadniczo fajne dzieci używają Wix.

Rozbijmy to

Edytor

lourdes twitter ms word meme

Pozytywna strona edytor jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Edytor jest czymś, co możesz od razu odebrać i być w połowie przyzwoitym. Jest kilka sztuczek i drobiazgów do nauczenia się, ale w większości przypadków łatwo jest robić, co chcesz.

Odwieczny problem przenoszenia elementów wokół oprogramowania polega na tym, że istnieje możliwość, że może on zakłócać działanie innych elementów w pobliżu. Oprogramowanie nie jest tak dramatyczne, jak Microsoft Word, ale wciąż może powodować kilka problemów.

Problemy, na które natrafiono, można łatwo rozwiązać. Na szczęście istnieją narzędzia takie jak cofanie, ponawianie, przyciąganie do siatki i przeciąganie kotwicy. Poniżej znajduje się przykład problemów, które zwykle się pojawiają. Kiedy zmieniamy rozmiar czcionki jednej sekcji – logo nagłówka jest również niewytłumaczalnie powiększane.

Edytor Wix jest tak samo łatwy w użyciu, jak każdy inny edytor. Z edytorem Wix jest po prostu więcej. Tym bardziej, że jest fajnie – obiecujemy.

Wraz z całkowitą swobodą projektowania dostępne są w edytorze niesamowite funkcje, których nie można zrobić w większości programów do tworzenia witryn i które są niezwykle trudne do wbudowania w niestandardowe witryny. Zdolność Wix do rzucania filmów i animacji wszędzie i gdziekolwiek jest pornografia z następnego poziomu w naszej opinii.

Dziwactwa związane z niektórymi problemami związanymi z formatowaniem nie są łamiące. Problemy się zdarzają, ale zawsze można je łatwo naprawić i jest to warte całego kompletnego edytora pustych obrazów. Również łatwość użycia edytora jest cudowna. Czy wspominaliśmy, że po prostu przeciągnąłeś bzdury w wybrane miejsca, a następnie zostawiłeś je tam? To jest zajebiste!

Elementy

Daj nam znać, jeśli istnieją elementy, które chcesz dodać do strony internetowej i nie są dostępne w Wix. Próbowaliśmy i nie mogliśmy znaleźć niczego, co chcielibyśmy zrobić, co nie było dostępne. Jeśli skontaktujesz się z zespołem pomocy technicznej w firmie, prawdopodobnie dodają tę funkcję tak szybko, jak to możliwe.

W Wix dostajesz absurdalnie wiele możliwości. Lista elementów do dodania jest oszałamiająca.

elementy

Więc. Wiele. Opcje.

Pozwala to jednak na dowolne dostosowywanie strony internetowej, może to być również przytłaczające. Menu i małe ikony znajdują się w każdym zakątku Wix. Poszukiwanie opcji edycji aspektu strony może pojawić się w miejscu, w którym nigdy nie pomyślałbyś.

Ustawionych jest całkiem sporo elementów Wejdź na wyższy poziom twórców stron internetowych. Najładniejszym i najsprytniejszym elementem musi być tło wideo. Możesz chwycić telefon, nagrać psa, który liże jego Nether-bity i uczynić z niego tło swojej strony o sztuce współczesnej.

Inne elementy, o których warto wspomnieć, to paski i galerie o pełnej szerokości. Paski o pełnej szerokości pozwalają uporządkować witrynę w najczystszych sekcjach o pięknie ułożonym układzie.

Galerie (patrz poniżej) pozwalają na zrobienie kilku zdjęć i złożenie ich w estetyczny sposób. Nie użyję tego samego przykładu, co zrobiłem w przypadku filmów w tle – ale masz pomysł.

widok galerii wix

Tematy

Jednym z dziwnych aspektów Wix, o którym należy wspomnieć, jest to nie możesz zmienić motywu. Większość twórców stron internetowych pozwala na chwilę używać jednego motywu, a kiedy chcesz przetestować inny, po prostu go przełączasz.

Motywy mają się dobrze tłumaczyć na urządzenia mobilne. W większości robią – podobnie jak każdy inny program do tworzenia witryn, nie działa idealnie. Być może będziesz musiał wejść i zmienić kilka rzeczy.

Pojawia się znany temat – istnieje milion opcji. Najlepsze w Wix jest to, że możesz naprawdę dostosować swoją stronę do swoich potrzeb. Problem polega na tym, że może być trudno znaleźć to, czego szukasz, a wiele opcji sprawi, że zapytasz, dlaczego istnieją i kto ich używa.

Baza wiedzy

Jeśli czujesz się przytłoczony, Wix zapewni ci ochronę. Porada dotycząca lepszego korzystania z dowolnego oprogramowania: Skorzystaj z ich cholernej bazy wiedzy. Gwarantuję za każdym razem, gdy pytanie zostanie zadane zespołowi obsługi klienta Wix napisał artykuł z bazy wiedzy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego to wiem? Ponieważ Centrum pomocy Wix jest epicki. Wybranie części edytora w centrum pomocy prowadzi do setek artykułów. Setki! Aby dowiedzieć się, jak korzystać z dowolnej funkcji, można przejść do centrum pomocy i wyszukać to, czego szukasz. Nauczą Cię nawet wszystkiego o SEO, jeśli chcesz to przeczytać. Wix naprawdę Cię obejmuje.

Blogowanie

jak zbudować stronę bloguStrony blogujące są w pewnym sensie przeciwieństwo reszty Wix dla byle jakiego powodu. Opcje tworzenia blogów w blogach są tak proste, jak tylko się da. Jest to po prostu strukturalny edytor tekstu, który pozwala dodawać obrazy. Nie narzekam, ponieważ uważam, że sekcja blogu działa najlepiej w ten sposób.

Wix nadal oferuje wszystko, czego możesz chcieć jako właściciel bloga. Umożliwia autorom, kategoriom, szkicom, zdjęciom na okładkę, przeglądanie liczników, awatarów, takich jak liczniki i szacowanie czasu odczytu.

SEO

Wix ma dość złą reputację SEO w wielkiej sieci. Głównym tego powodem jest fakt, że Wix sprzed 2016 roku był oparty na technologii Flash, co jest naprawdę złe dla SEO. Wix miał również kilka innych problemów ze strukturami URL i dodawaniem atrybutów alt.

Podczas gdy Wix wciąż nie jest najlepszy, jeśli chodzi o SEO – John Muller, starszy pracownik Google powiedział: „Witryny Wix działają dobrze w wyszukiwaniu”. O co jeszcze możesz prosić twórcę witryny? Jeśli używasz Wix, prawdopodobnie nie jesteś ekspertem SEO, więc może być dobrze.

Wix oferuje to, czego większość użytkowników chce lub potrzebuje do SEO. Opcje dostosowywania tytułów i opisów meta oraz łączenia się z różnymi narzędziami SEO. Chociaż nie podpalisz świata dzięki szalonym możliwościom SEO – Wix wciąż może wykonać zadanie.

Jedynym momentem, w którym Wix powinien unikać, jest to, że naprawdę planujesz iść na całość z SEO. Zazwyczaj nie dotyczy to osób, które korzystają z kreatorów stron internetowych.

cennik

Wix nie ma bezpłatnego okresu próbnego. Co do cholery!? Brak bezpłatnego okresu próbnego? Dlaczego go nie ma??

Po prostu dlatego, że witryna stworzona przez Wix może być używana za darmo – na zawsze.

Podczas korzystania z bezpłatnej wersji Wix nazwa domeny będzie miała następujący format: nazwa_użytkownika.wixsite.com/siteaddress. Aby korzystać z niestandardowej domeny, musisz uaktualnić do planu Premium.

plany wix

Plan Premium obejmuje bezpłatny rok hostingu domen oprócz wszystkich innych oferowanych korzyści, a także opcji zakupu Google Apps G Suite do użycia niestandardowy adres e-mail.

Wix jest drogie, ale cena zdecydowanie jest tego warta, jeśli nie jesteś obeznany z technologią. Awansowanie za pomocą Wix może pomóc Ci ulepszyć witrynę na kilka różnych sposobów. Każdy poziom oferuje znaczące korzyści. Środkowe poziomy zwykle wystarczą większości subskrybentów.

Sztuczna inteligencja projektowa

Wix ADI jest pierwszym tego rodzaju i wciąż jest w powijakach – w rezultacie to, co zostało obiecane, jest trochę za krótkie, żeby być szczerym. ADI zadaje różne pytania i stosuje to do algorytmu, który tworzy dla ciebie witrynę. Pobiera wszystkie opcje elementu, motywów i układów oraz pobiera z każdej kombinacji.

Co jest obiecane: ADI obiecuje obecnie oszałamiającą witrynę, która jest jedyna w swoim rodzaju.

Czego oczekiwać: To, co naprawdę robi ADI, to dobry start w projektowaniu stron internetowych, nie spodziewaj się, że obejmie on cały proces.

Zamiast poświęcać czas na przeglądanie wszystkich motywów i układów, oprogramowanie wybiera dla Ciebie na podstawie preferencji i zadawanych pytań. Jest to funkcja oszczędzająca czas i łagodząca decyzje – i nie ma w tym nic złego. Z czasem narzędzie to może stać się znacznie więcej.

FAQ

Czy Wix jest lepszy niż WordPress?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Dłuższą odpowiedzią jest to, że może być. Jeśli chcesz wysoce spersonalizować swoją stronę internetową bez solidnej krzywej uczenia się, Wix jest dla Ciebie lepszy niż WordPress. WordPress jest głębokim zanurzeniem się w tworzenie stron internetowych, podczas gdy Wix przypomina brodzenie w płytkim końcu i flirtowanie z pomysłem pływania w głębokim końcu.

Czy strona Wix jest naprawdę darmowa?

Wix ma darmową wersję, ale twoja nazwa domeny będzie miała następujący format: nazwa_użytkownika.wixsite.com/siteaddress. Aby użyć niestandardowej domeny i odblokować wiele funkcji, musisz wybrać płatny abonament.

Jak uzyskać bezpłatną nazwę domeny od Wix?

Darmowa nazwa domeny jest dostępna po wybraniu płatnego abonamentu. Nadal musisz zapłacić za plan Wix, ale dodają nazwę domeny za darmo – przez rok.

Ile kosztuje domena Wix po bezpłatnym roku?

Nazwa domeny będzie kosztować 14,95 USD za rok po upływie bezpłatnego roku. Ta cena jest stosunkowo konkurencyjna w stosunku do innych platform hostingowych.

Wniosek

Niesamowite 88% osób, które korzystały z Wix, zdecydowanie poleciłoby to znajomemu. W tym miejscu powiedziałbym, że jesteśmy przyjaciółmi – i chcieliby formalnie polecam Wix Tobie.

Gdybyśmy mieli czas, odbyłaby się ładna ceremonia z trąbkami i konfetti. Wiemy, że musisz zacząć budować swoją witrynę, więc nie będę cię dłużej powstrzymywać. Przejdź na stronę cen i planów Wix, aby rozpocząć.

Referencje i zdjęcia:

 • Spericorn.com
 • EmailBoster.com
 • ClearEditorial.co.uk
 • RSWebsols.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map