Recenze Wix – 3 věci, které byste měli vědět před použitím Wix (2020)

Nás: „Co chceš?“


Vy: „Chci vytvořit web!“

Nás: „Ach, chlapče, jak zábavné. Existuje spousta možností.

Vy: „Řekněte mi, kterou použít. NYNÍ!!!!”

Nás: „Jeez v pohodě, uklidni se. Chcete se naučit HTML a zcela přizpůsobit svůj web, nebo byste raději přetahovali pomocí hotových šablon “

Vy: „Ani jeden. Chci úplně přizpůsobit svůj web a pokud mě donutíte učit se HTML, zavraždím vás. “

Webový vývoj vektorový obrázek

Nás: “Dobře … myslím, že bychom pak měli mluvit o Wixovi.”

Předpokládám, že to je způsob, jak by mezi námi proběhla konverzace. Nevím, proč jste v tomto scénáři potenciálním vrahem, ale vývoj webu může lidi přimět k šílenství. Skvělá zpráva je, že nemusíte nikoho zavraždit, abyste získali požadovaný web! Woo-hoo! ð ??????

Low-Down

Nakonec, pokud hledáte funkce hromadného přizpůsobení a zároveň si můžete vytvořit ohromující web bez kódování a bolesti hlavy, pak by Wix měl být absolutně nejlepším uchazečem.

Pro koho jsou stavitelé webových stránek určeni

Vytváření vektorového obrázku webové stránkyZadejte: Tvůrci webových stránek. Smyslem tvůrců webových stránek, jako je Wix, je nechat někoho, aby si rychle vytvořil web tím, že odstraní potřebu jakýchkoli předchozích znalostí o vývoji webových stránek..

Přestože je Wix jedním z nejznámějších tvůrců webových stránek a má docela dobrou hostingovou platformu, má svá omezení. Jako tvůrce webových stránek, Wix je jednoduché a snadno se používá v přírodě. Zbývá však jen malá křivka učení.

Wix je určen pro lidi, kteří se chtějí přizpůsobit všechno na jejich novém webu. Pokud chcete být schopni vytvořit web, který bude vypadat skvěle sám – Wix je číslo jedna. Vše bez obětování rychlosti a funkčnosti.

Přetáhněte ji

drag-drop-vector

Existuje celá řada služeb pro vývoj webových stránek, které mají funkce drag-and-drop, jako je Squarespace a Weebly. Obecně je návrhové rozhraní tak jednoduché, jak to vypadá.

Berete prvek, který chcete na stránce stavět, a přetáhnete jej do předvolená mřížka.

To je ideální pro úpravy, které upřednostňují rychlost a snadnost použití, zatímco chybí přizpůsobení. Ale co se stane, když je přednastavená mřížka odebrána? Chaos?

Mysleli byste, ale ne s Wixem.

Svoboda vytvářet cokoli

Wix (o kterém víme) nezpůsobí žádné požáry, ale ve vší upřímnosti nastane trochu chaosu. Wix věří, že s jejich tvůrcem webových stránek je možné cokoli.

Toto je mírně bláznivá zóna Wix. Nejen, že je to drag-and-drop funkční webový tvůrce, můžete také umístit jakýkoli prvek kdekoli a dělat téměř co chcete.

Software společnosti Wix dnes ovládá více než 20 milionů webových stránek jasně dělají něco v pořádku. Existují i ​​další tvůrci webových stránek, kteří pracují bez přednastavené mřížky, ale jsou skutečně hrozné v tom, jak prvky interagují.

Dobrý

uživatelsky přívětivý webKdyž používám různé programy, často mě napadlo: „Přál bych si, abych mohl dělat bla bla bla.“ S Wixem – „bla bla bla“ vždy existuje. Upřímně si nemyslím, že vynechali cokoli, co byste mohli chtít dělat s nejlepšími tvůrci webových stránek.

Při vytváření svého webu můžete nastavit, aby vypadal, ale chcete, aby vypadal a konfigurace webu kombinovaná s onboardingem nejlepší ve třídě. Jakmile s Wixem opravdu začnete – může to být docela intuitivní a snadno použitelné, což je anomálie se spoustou stavitelů.

Dalším aspektem, který stojí za zmínku, je mobilní zkušenost. Tu a tam budete muset vyladit mobilní web odděleně od desktopové verze. To je relativně bezbolestné a může vám pomoci odstranit nadbytečné nadbytečné množství z vašeho původního webu. Ale vydrž! Ne všechno je perfektní.

Špatný

S touto nově objevenou svobodou existuje nespočet možností a četné funkce popadání pozornosti. Najednou se vás snadný stavitel webových stránek, který jste si vybrali, přetáhl a stal se ohromen. Tolik se učit! Tak málo času!

Kdo Wix je vlastně pro

Měli byste použít Wix, pokud chcete drag-and-drop, ale také máte trochu trpělivosti, abyste si udělali čas na zvládnutí funkčnosti Wix. Jakmile je Wix zvládnut, jedná se o výkonný nástroj, který vám umožní proměnit prázdné plátno na umělecké dílo.

Většina lidí, kteří si chtějí vytvořit vlastní web, by měla používat Wix. Jediní lidé, na které bych chtěl poukázat ve směru na náměstí a Weebly, jsou ti, kteří chtějí jednoduchý web bez rozptýlení. Žádný povyk.

Super děti v podstatě používají Wix.

Pojďme to rozbít

Editor

lourdes twitter ms slovo meme

Pozitivní stránka editor je ten, že je stejně jednoduchý, jak se dostane. Editor je něco, co si můžete hned vyzvednout a být na půl cesty slušný. Existuje několik triků a jemnějších věcí, které byste se měli naučit, ale z velké části je snadné dělat, co chcete.

Věkem starým problémem pohybujících se prvků kolem softwaru je to, že existuje šance, že může rušit ostatní prvky v okolí. Není to tak dramatický software, jako je Microsoft Word, ale stále může způsobit několik problémů.

Problémy, na které narazíte, se snadno napraví. Naštěstí existují nástroje, jako je vrácení zpět, opakování, zaklapnutí do mřížky a přetažení kotvy. Níže je uveden příklad problémů, které se obvykle objeví. Když změníme velikost písma jedné sekce – logo záhlaví se také nevysvětlitelně zvětšuje.

Editor Wix je stejně snadno použitelný jako jakýkoli jiný editor. S editorem Wix je jen více. Čím více je zábava, i když – slibujeme.

S úplnou svobodou designu přichází v editoru některé úžasné funkce, které u většiny tvůrců webových stránek nelze provést, a je velmi obtížné je zabudovat na vlastní webové stránky. Schopnost společnosti Wix házet videa a animace kdekoli a kdekoli je porno na další úrovni podle našeho názoru.

Vtipky s některými problémy s formátováním nejsou vypínače. K problémům dochází, ale vždy jsou snadno opravitelné a stojí za to pro celý prázdný editor plátna. Snadnost použití editoru je také úžasná. Zmínili jsme se o tom, že jsi jen přetáhl ty svinstvo, kam chceš, a pak je tam nechal? Je to úžasné!

Elementy

Prosím, dejte nám vědět, pokud existují prvky, které chcete přidat na webovou stránku a nejsou k dispozici na Wixu. Zkusili jsme a nemohli jsme najít nic, co bychom chtěli udělat, a to nebylo k dispozici. Pokud kontaktujete tým podpory ve společnosti, pravděpodobně přidají tuto funkci tak rychle, jak je to možné.

Směšné množství možností je to, co získáte s Wixem. Seznam prvků, které chcete přidat, je ohromující.

elementy

Tak. Mnoho. Možnosti.

I když to umožňuje možnost přizpůsobit webovou stránku jakýmkoli možným způsobem, může to být také ohromující. Nabídky a malé ikony jsou v každém koutu Wixu. Hledání možnosti úpravy stránky se může objevit na místě, které byste si nikdy nemysleli.

Existuje poměrně málo prvků, které stanoví Wix do horní části tvůrců webových stránek. Nejhezčí a nejvznešenější prvek musí být video pozadí. Můžete si popadnout telefon, zaznamenat svého psa, který si olizuje jeho nether-bity, a učinit z něj pozadí svého webu moderního umění..

Dalšími prvky, které stojí za zmínku, jsou proužky a galerie plné šířky. Proužky s plnou šířkou vám umožní uspořádat váš web do nejčistších sekcí s krásně strukturovaným rozvržením.

Galerie (viz níže) vám umožní popadnout spoustu obrázků a esteticky je hodit dohromady. Stejný příklad, jaký jsem použil pro videa na pozadí, nebudu používat – ale získáte představu.

wix galerie zobrazení

Témata

Jeden zvláštní aspekt Wixe, který by měl být zmíněn, je to nemůžete změnit své téma. Většina tvůrců webových stránek vám umožní chvíli použít jedno téma a když chcete vyzkoušet další, stačí jej přepnout.

Motivy by se měly dobře přeložit do mobilních zařízení. Většinou to dělají – stejně jako každý jiný tvůrce webových stránek, nefunguje dokonale. Možná budete muset jít a změnit pár věcí.

Objeví se známé téma – existuje milion možností. Nejlepší věc na Wixu je, že si můžete svůj web opravdu vyrobit jako svůj. Problém je, že může být obtížné najít to, co hledáte, a na spoustu možností se budete ptát, proč existují a kdo je používá..

Znalostní báze

Pokud se cítíte ohromeni, Wix vás přikryl. Tip pro lepší využití jakéhokoli softwaru: Využijte svou zatracenou znalostní bázi. Zaručuji, že pokaždé, když je položena otázka, tým zákaznické podpory Wix napsal článek znalostní báze, který tuto otázku vyřeší.

Proč to vím? Protože Centrum nápovědy Wix je epický. Výběr části Editor v centru nápovědy vede ke stovkám článků. Stovky! Zjistit, jak používat jakoukoli funkci, lze provést přejetím do centra nápovědy a hledáním toho, co hledáte. Dokonce vás naučí věci o SEO, pokud si jej chcete přečíst. Wix tě opravdu zakryl.

Blogování

jak vytvořit blog místoStránky blogů jsou tak trochu opak zbytku Wix z nějakého důvodu. Možnosti blogování pro tvůrce webových stránek jsou stejně jednoduché, jak přicházejí. Jde v podstatě o strukturovaný textový editor, který vám umožňuje přidávat obrázky. Nestěžuji si, protože si myslím, že sekce blogu takto funguje nejlépe.

Wix stále nabízí vše, co byste mohli chtít jako vlastník blogu. Umožňuje autorům, kategoriím, konceptům, titulním fotografiím, zobrazovacím pultům, avatarům, jako jsou pulty, a odhadům času čtení.

SEO

Wix má docela špatnou pověst SEO na velkém širokém webu. Hlavním důvodem je to, že Wix před rokem 2016 byl postaven na technologii Flash, což je pro SEO opravdu špatné. Wix měl také několik dalších problémů se strukturami URL a přidáním atributů alt.

Přestože Wix stále není nejlepší, pokud jde o SEO – John Muller, starší zaměstnanec společnosti Google řekl: „Webové stránky Wix fungují dobře při vyhledávání.“ Co jiného se můžete zeptat od tvůrce webových stránek? Pokud používáte Wix, je pravděpodobné, že nejste odborník na SEO, takže pokuta pro vás může být v pořádku.

Wix nabízí to, co většina uživatelů bude chtít nebo potřebuje SEO. Možnosti přizpůsobení meta titulů a popisů a připojení k různým nástrojům SEO. I když nebudete zapálit svět pomocí šílených možností SEO – Wix může ještě udělat práci.

Jediný čas, kterému by se Wix neměl vyhýbat, je, že opravdu plánujete jít se všemi se SEO. Obvykle tomu tak není u lidí, kteří používají především tvůrce webových stránek.

Ceny

Wix nemá zkušební verzi zdarma. Co to k sakru!? Žádná zkušební verze zdarma? Proč tam žádný není??

Je to jednoduše proto, že web vytvořený Wix lze použít zdarma – navždy.

Při použití bezplatné verze Wix bude vaše doménové jméno mít tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu, budete muset upgradovat na prémiový plán.

plány wix

Prémiový plán zahrnuje bezplatný rok hostování domén kromě všech dalších nabízených výhod a možnosti zakoupení sady Google G Suite k použití vlastní e-mailovou adresu.

Wix je drahý, ale cena rozhodně stojí za to, pokud nejste zdatní. Vyrovnání s Wix vám pomůže vylepšit váš web několika různými způsoby. Každá úroveň nabízí smysluplné výhody. Pro většinu předplatitelů obvykle postačí střední úroveň.

Inteligence umělého designu

Wix ADI je první svého druhu a je stále ještě v plenkách – a v důsledku toho to, co bylo zaslíbeno, je trošku krátké, abych byl upřímný. Co ADI dělá, je, že vám položí různé otázky a aplikuje to na algoritmus, který vytvoří místo pro vás. Převezme všechny možnosti prvků, motivů a rozvržení a drapáků z každé kombinace.

Co se slibuje: ADI v současné době slibuje ohromující web, který je jedinečný.

Co čekat: To, co ADI opravdu dělá, je, že vám poskytneme solidní náskok ve vašem webovém designu, jen neočekávejte, že pokryje celý proces.

Spíše než věnovat čas prohledávání všech témat a rozvržení, které pro vás software vybere na základě preferencí a položených otázek. Je to funkce šetřící čas a zmírňující rozhodnutí – s tím není nic špatného. Časem by se tento nástroj snad mohl stát mnohem více.

FAQ

Je Wix lepší než WordPress?

Krátká odpověď zní ne. Delší odpověď je, že to může být. Pokud hledáte vysoce přizpůsobitelný web bez pevné křivky učení, pak je pro vás Wix lepší než WordPress. WordPress je hluboký ponor do budovy webových stránek, zatímco Wix je něco jako brodit se na mělkém konci a flirtovat s myšlenkou plavání do hlubokého konce.

Je web Wix opravdu zdarma?

Wix má bezplatnou verzi, ale vaše doménové jméno bude mít tento formát: username.wixsite.com/siteaddress. Chcete-li použít vlastní doménu a odemknout mnoho funkcí, budete muset vybrat placený plán.

Jak získám bezplatné doménové jméno od Wix?

Po výběru placeného plánu je k dispozici bezplatné doménové jméno. Stále musíte platit za plán Wix, ale házejí doménové jméno zdarma – na rok.

Kolik je doména Wix po volném roce?

Název domény vás bude stát rok 14,95 $ poté, co váš volný rok vyprší. Tato cena je relativně konkurenceschopná s ostatními hostitelskými platformami.

Závěr

Neuvěřitelných 88% lidí, kteří používali Wix, by to velmi doporučili příteli. V tuto chvíli bych řekl, že jsme přátelé – a chtěli bychom formálně doporučuji Wix tobě.

Kdybychom měli čas, byl by pěkný obřad s trubkami a konfetami. Víme, že se musíte dostat na stavbu svých webových stránek, abych vás už déle nevydržel. Začněte tím, že přejdete na stránku cen a plánů společnosti Wix.

Reference a obrazové kredity:

  • Spericorn.com
  • EmailBoster.com
  • ClearEditorial.co.uk
  • RSWebsols.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector