Przegląd Squarespace – wszystko, co musisz wiedzieć (2020)

Życie jest trudne. W niektóre dni budzisz się, idziesz do kuchni i otwierasz szafkę, próbując chwycić miskę, aby wrzucić do niej pyszne płatki. Kiedy idziesz do szafy, gra złowieszcza muzyka i ziemia zaczyna się trząść…


plastikowe zalanie

Całe wasze tupperware wita was na cały dzień z wielkim uściskiem. Po prostu wiesz, że to będzie zły dzień.

Siadasz i płaczesz. To był ciężki poranek – naprawdę ciężki miesiąc. Jeśli jesteśmy szczerzy, ten rok był ogólnie trudny.

Wszystko, o czym możesz pomyśleć, to jak musisz dziś zbudować stronę internetową dla swojego szefa pomysł opanowania sztuki tworzenia strony internetowej wydaje się cholernie niemożliwy.

Zatrzymaj się na chwilę – weź głęboki oddech, wstrzymaj go, zwolnij… czujesz się teraz lepiej? Dobrze. To jest to samo uczucie, które poczujesz podczas używania Squarespace. To po prostu ułatwia życie.

Widocznie podekscytowany, widzisz, jak łatwo jest szybko i łatwo stworzyć piękną stronę internetową dzięki Squarespace. Na twojej twarzy pojawia się uśmiech, gdy zdajesz sobie sprawę, że wszystko będzie dobrze. Wynik obrazu dla buźki

Low-Down

Tworzenie stron internetowych z obrazu wektorowego HTMLJeśli szukasz sposobu, aby jak najszybciej zbudować czystą i prostą stronę internetową w szablonie, Squarespace jest właściwym narzędziem do tworzenia stron internetowych dla Ciebie.

Łatwiej i szybciej jest stworzyć piękny gotowy produkt za pomocą Squarespace niż gdziekolwiek indziej. To, czego brakuje w funkcjach, nadrabia łatwością użytkowania i gotowym produktem.

Jeśli chcesz zbudować w pełni dostosowaną stronę internetową z fantastyczną obsługą klienta i świetną społecznością, która pomoże Ci zbudować stronę internetową, powinieneś również sprawdzić Wix.

Wix różni się od Squarespace, ponieważ jest to naprawdę puste płótno, na którym możesz stworzyć dokładnie taką stronę internetową, jaką sobie wyobrażałeś. Chociaż jest trochę trudniejszy w użyciu – opcje są nieograniczone.

Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i typu witryny, którą chcesz zbudować.

Dla kogo jest Squarespace

Pomysł zbudowanie strony internetowej może być przytłaczające, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jednak brak wcześniejszego doświadczenia lub szkolenia nie jest przeszkodą w tworzeniu stron internetowych w XXI wieku.

Faktem jest, że czasami szef przychodzi i prosi o pomoc w budowie strony internetowej, aby zaprezentować swoją kolekcję głów lalek. W takich sytuacjach musisz się zwrócić świetni twórcy stron internetowych takich jak Squarespace—i całkiem możliwe, że władze.

Squarespace jest stworzony dla osób, które chcą tworzyć piękne i profesjonalne strony internetowe minimalny wysiłek. Możliwość dostosowania wszystkiego nie jest priorytetem Squarespace, ale oferuje różnorodną kolekcję szablonów, które można łatwo edytować, aby stworzyć to, co masz na myśli.

Przeciągnij i upuść

ikona przeciągnij i upuść

Istnieje wiele usług programistycznych, które mają funkcję przeciągania i upuszczania. Wix a Weebly to inni duzi gracze w obszarze kreatora witryn typu „przeciągnij i upuść”. Na stronie bierzesz element, który chcesz zbudować, i przeciągasz go tam, gdzie chcesz.

Przeciągasz, a następnie upuszczasz!

Wix pozwala swobodnie tworzyć wszystko, co chcesz. Wraz z tą swobodą pojawia się morze przytłaczających opcji i daje możliwość zepsucia wielu aspektów tworzonej witryny.

Interfejs projektowania Squarespace jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Bierzesz element, który chcesz zbudować na predefiniowanym szablonie, i w ustalonej pozycji, którą można umieścić. Cały proces jest ustandaryzowany, aby zapewnić spójność i stylizację witryny.

Życie w świecie Squarespace

Dobry

Grafika wektorowa AnalyticsDobrze świetny w Squarespace jest to, jak łatwo jest stworzyć naprawdę przyjemną estetycznie stronę internetową zaskakująco mała ilość czasu.

Squarespace jest all-inclusive i zapewnia dosłownie wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować i rozwijać swoją stronę internetową. Pozostanie na jednej platformie z wszystkim, co jest własnością i jest rozwijane przez Squarespace, ułatwia wszystko. Oni nawet dostarczać analitykę internetową i dane właśnie dla ciebie.

W Squarespace naprawdę płacisz za oprogramowanie typu przeciągnij i upuść w połączeniu z ich niesamowitymi szablonami. Te dwie funkcje razem tworzą fantastycznie wyglądające strony internetowe.

Na koniec dnia, jeśli nie zależy Ci na dostosowaniu każdego aspektu witryny i swojego naszym celem jest stworzenie witryny, która działa i wygląda niesamowicie, wtedy zdecydowanie powinien być Squarspace na górze listy.

Źli

W zależności od twojej opinii może to nawet nie być złe. Najgorsze w Squarespace jest niemożność dostosowania. Z wielkością szablonu pochodzi klątwa szablonu. (Klątwa szablonu… hmm… to brzmi fajnie Może chcę to oznaczyć.)

Za pomocą szablonu możesz umieszczać tylko niektóre elementy w określonych miejscach. Chociaż zwykle nie stanowi to problemu – podczas tworzenia witryny możesz mieć świetny pomysł. Gdy próbujesz wdrożyć ten pomysł, szybko widzisz, że nie jest to możliwe. Kreatywność za pomocą szablonu zwykle powoduje rozczarowanie.

Istnieje kilka innych problemów ze Squarespace, które zostaną wyróżnione poniżej, ale żaden z nich nie powinien powstrzymywać nikogo przed korzystaniem z oprogramowania. Jedynym innym naprawdę godnym uwagi aspektem, który jest negatywny, jest Squarespace trochę drożej niż konkurenci.

Dla kogo jest właściwie Squarespace

Powinieneś użyć Squarespace, jeśli chcesz przeciągać i upuszczać, ale chcesz także, aby twoja strona internetowa została zbudowana jak najszybciej. Wysoki priorytet dla Ciebie to to, że wszystko wygląda elegancko, profesjonalnie i jednolicie, bez potrzeby majstrowania przy różnych ustawieniach, aby wyglądać w ten sposób.

Jeśli Twoim celem jest piękna i prosta strona internetowa, nie chcąc nadmiernie komplikować rzeczy, postaw Squarespace dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz naprawdę wyrazić siebie poprzez swoją stronę internetową, możesz nadal szukać innych twórców stron internetowych, które będą pasować do twoich potrzeb – chyba że obnażanie duszy wygląda jak szablon Squarespace. Nie oceniam, czy tak jest!

Awaria

Łatwość użycia

Squarespace to najlepszy kreator stron internetowych pod względem funkcjonalności i łatwości użytkowania łącznie. Istnieją narzędzia do tworzenia witryn z większą liczbą funkcji, jak wspomniano wcześniej w Wix, i są narzędzia do tworzenia witryn, które są łatwiejsze w użyciu. Zasadniczo wszystkie łatwiejsze w użyciu opcje są dość złe.

Wspaniałą rzeczą w Squarespace jest to, że wszystko jest intuicyjne. Możesz przewijać różne elementy, aby je wybrać, i edytować ustawienia tego elementu.

projekt squarespace

Lub możesz po prostu kliknąć to, co znajduje się na stronie internetowej i po prostu edytować ustawienia bez konieczności szukania tego, czego szukasz.

w stylu squarespace

Szablony

Ta sekcja jest powodem, dla którego ktoś wybrałby Squarespace zamiast Wix. Squarespace ma najlepsze szablony. Nie tylko są najlepsi każdy z nich jest niesamowity.

motyw squarespace

Absolutnie możliwe jest wybranie szablonu, zmiana całego tekstu i zdjęć i bycie zrobione ze swoją witryną w niecałą godzinę. To jest powód, aby używać Squarespace. Za pomocą ich szablonów łatwo jest stworzyć prostą i naprawdę piękną stronę internetową.

Problem pojawia się, gdy rzeczywiście chcesz go bardziej dostosować. Nie ma całej masy, którą możesz zrobić, aby dostosować szablon do tego, czego chciałoby wiele osób.

squarespace-theme2

Szablony Squarespace są idealne do prezentowania niesamowitej fotografii z kilkoma opisami tekstowymi. Gdyby to była cała moja strona internetowa, za każdym razem korzystałbym ze Squarespace.

Szablony nie tylko pięknie wyglądają na pulpicie, ale wszystkie są przyjazny dla urządzeń mobilnych do maks. To idzie tak daleko, że niektóre szablony nie pozwalają nawet edytować wersji mobilnej witryny.

Integracje

Każdy twórca stron internetowych posiada integracje. Wielu twórców stron ma więcej integracji niż Squarespace. Wspaniałą rzeczą w integracji Squarespace jest to, że wszystko działa bez zarzutu.

Cokolwiek im brakuje, nadrabiają jakość. Nie udało mi się wymyślić żadnych integracji, których chciałbym, aby Squarespace też nie miał. Naprawdę musiałbyś znaleźć oprogramowanie hipster, aby użyć, aby znaleźć coś niedostępnego.

Niektóre integracje, które są uwzględnione, to śledzenie partnerów Amazon, Mailchimp, Instagram i Pinterest, aby wymienić tylko kilka.

Wyjście poza szablon

Możliwościami backendu, które nie mieszczą się w szablonie w Squarespace, mogą być wręcz trudne. Jeśli Twoim celem jest przejście od szablonu, prawdopodobnie będziesz miał zły czas.

Kiedyś widziałem, jak ktoś próbuje użyć Squarespace, wybierając szablon – przejdź do usunięcia wszystkich elementów ze strony – a następnie spróbuj zbudować coś od zera. Śmiałem się z niego i powiedziałem mu powodzenia.

Jeśli to jest twój plan, ponownie poszukaj innej opcji. Squarespace nie jest przeznaczony do użycia w ten sposób.

Próba zbudowania od podstaw spójnej strony internetowej na Squarespace jest jak próba zbudowania komody z IKEA na swój osobisty i kreatywny sposób. W końcu możesz mieć coś, co wygląda na komodę, jeśli zmieści się w niej szuflada.

Właściwie trzymaj się szablonu lub nie używaj Squarespace.

Baza wiedzy i wsparcie

czat wsparcia squarespaceTo jest jeden obszar, w którym Squarespace trochę upuścił piłkę. Jeśli potrzebujesz pomocy, to na pewno trzeba ją mieć. Problem polega na tym, że czas oczekiwania może być nieco dłuższy niż chcesz.

Od Największą siłą Squarespace jest bycie prostym, ale potężnym nie ma aż tak wiele do wykorzystania bazy wiedzy. Jeśli jednak jest to potrzebne – wszystko tam jest.

Przydaje się baza wiedzy, jeśli nie mogę znaleźć określonych ustawień lub elementów. Wystarczy szybkie przeszukanie bazy wiedzy, aby wskazać właściwy kierunek.

Jedyne problemy, które powinieneś mieć, to takie, które mają charakter techniczny. W tym momencie musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej.

Blogowanie

Dzięki Squarespace blogowanie jest raczej łatwe. Istnieje cała funkcjonalność blogu, której można się spodziewać. Świetną funkcją, której nie ma we wszystkich programach do tworzenia witryn, jest możliwość zaplanowania publikacji postów do późniejszego opublikowania.

Inne funkcje obejmują polubienia, komentarze i ikonę udostępniania. Możesz także włączyć kanał RSS i skonfigurować integrację podcastingu.

blogowanie dla biznesu

SEO

Podobnie jak każdy inny kreator stron internetowych – SEO jest w Squarespace w porządku. Ich funkcje SEO obejmują automatycznie generowane mapy witryn, a także dostosowywane tytuły stron i opisy meta. Jeśli planujesz blogowanie i optymalizację SEO, Squarespace będzie dla Ciebie działać.

Jedyny czas Squarespace należy unikać, jeśli naprawdę planujesz iść z SEO. Zazwyczaj nie dotyczy to osób, które korzystają z kreatorów stron internetowych.

cennik

Wspaniałą rzeczą w Squarespace jest to oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Dzięki wersji próbnej możesz rozpocząć tworzenie witryny i zobaczyć, jak podoba ci się oprogramowanie. To więcej niż wystarczająco czasu, aby sprawdzić, czy naprawdę lubisz używać Squarespace.

Po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego zostaną wyświetlone cztery różne opcje. Dwa dla normalnej strony internetowej i dwa dla handlu elektronicznego.

ceny squarespace

Płatne co roku – subskrypcje Squarespace są zgodne z konkurencją. W przypadku płatności miesięcznej – koszt jest stosunkowo wysoki. Tak jak w przypadku każdego narzędzia do tworzenia witryn, płacisz premię za łatwość użytkowania i wszystko w jednym rozwiązaniu.

Wniosek

Squarespace zdecydowanie powinien znajdować się na górze listy do budowy strony internetowej. Jeśli zamierzasz skorzystać z narzędzia do tworzenia stron internetowych zamiast hostować i używać WordPress, twój wybór powinien sprowadzić się do Squarespace i Wix.

Istnieje niezliczona liczba wspaniałych witryn internetowych, które zostały zbudowane za pomocą Squarespace i zakładam, że większość z nich została zbudowana bardzo szybko.

FAQ

Jaki jest najlepszy kreator stron dla początkujących?

Squarespace to świetny wybór, jeśli czujesz, że jesteś początkującym i masz trochę niepokoju, jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej. Wix jest również fantastycznym wyborem i należy go używać, jeśli czujesz się bardziej pewny swoich umiejętności uczenia się oprogramowania. Użyj Squarespace, jeśli szukasz najprostszego podejścia do budowy witryny.

(Czytać więcej: Wix vs Squarespace)

Który jest najłatwiejszym narzędziem do tworzenia stron internetowych?

Squarespace to zdecydowanie najłatwiejszy kreator stron internetowych, który potrafi zbudować piękną stronę internetową. Istnieją alternatywy, które są połączeniem łatwości i możliwości dostosowania, ale pod względem łatwości użytkowania wygrywa Squarespace.

Czy Squarespace jest lepszy niż WordPress?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Długa odpowiedź brzmi: może być. Zobacz powyższe pytania w celach informacyjnych. Squarespace jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż WordPress i ma około jedną dwudziestą krzywej uczenia się. Jako początkujący WordPress może być zniechęcający.

Czy Squarespace jest lepszy niż Wix?

Obie opcje zapewniają korzyści. Squarespace jest dla osób, które chcą zbudować piękną stronę internetową w fantastycznym szablonie, podczas gdy Wix jest dla osób, które szukają większej możliwości dostosowania.

Referencje i zdjęcia:

  • ConceitCode.com
  • ITarian.com
  • Poetry2u.com
  • Verint.com
  • BusinessProcessIncubator.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector