Rishikimi Kinsta

Kinsta është një host primi në internet. Kur mendoj për ndonjë gjë premium, zakonisht e dëshiroj atë mbi çdo të vjetër të ndyrë standard gjë është në dispozicion. Nëse e di se ekziston një version premium atje, unë tallem me alternativen.


Në botën e pritjes, shumica e njerëzve nuk kanë nevojë për versionin premium. Kjo është ndoshta rasti në shumicën e situatave në lidhje me shërbimet premium. Shërbimet standarde të pritjes me të vërtetë e bëjnë punën e bërë, veçanërisht për njerëzit që sapo fillojnë me faqen e tyre të internetit. 
Kjo nuk do të thotë të presë premium nuk ka vendin e vet. Ka një mori përfitimesh për shërbimet si Kinsta.

Gjëja e madhe është ajo Kinsta është më e mira e opsioneve primitive të pritjes atje dhe unë do të doja t’ju them pse.

TLDR;

Kinsta është në kategorinë premium të pritjes së WordPress. Nëse vendosni të blini paratë shtesë për të përdorur Kinsta, nuk do të zhgënjeheni. Vetëm e di se do të harxhoni shumë para. 

Shtë e rëndësishme të mbani në mend se shërbimet më të lira të pritjes mund t’ju japin atë që ju nevojitet pa shpenzuar shumë para. Nëse keni nevojë për një shërbim pritës të menaxhuar me premium, Kinsta është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Pasqyrë e Kinsta

Makesfarë e bën një premium shërbimi pritës?

Në çdo platformë standarde të pritjes do të ketë negativë të lidhur me të. Shpejtësia e faqes mund të mos jetë perfekte ose instalimi i një SSL mund të jetë një dhimbje e madhe. E gjithë qëllimi i këtyre shërbimeve premium është të heqin çdo pikë dhimbje. Mënyra se si ata e bëjnë këtë është duke ngarkuar më shumë që të mund të kenë infrastrukturën më të mirë të mundshme.

Vetë Kinsta u krijua nga zhvilluesit e WordPress. Kjo është një shenjë e mirë pasi u krijua nga njerëz që në të vërtetë donin të përdorin shërbimin. Në vitin 2013, qëllimi i tyre ishte të krijonin platformën më të mirë të hostimit WordPress në treg.

Paneli Kinsta

Krijuesit e kuptuan që ka shumë shërbime pritëse që ofrojnë të njëjtin lloj shërbimi. Në vend që të ngarkonin një sasi të ulët dollarësh, ata vendosën të ndërtojnë një shërbim pritës të ndërtuar mbi teknologji të re që është përqendruar plotësisht në shpejtësinë, sigurinë dhe stabilitetin.

Mënyra se si ata e kanë bërë këtë është duke ndërtuar në Platformën Google Cloud ndërsa duke përdorur teknologjinë më të fundit dhe duke e bashkuar atë me kontrolle sigurie të mbingarkuara dhe mbështetje më të lartë të klientit.

 • Pro

  Niveli i lartë i mbështetjes së klientit
  Rrjet i sigurt
  Rezervime ditore
  Shpejtësitë e shpejta
  Koha e besueshme
  Karakteristikat Premium

 • CONS

   Paneli i ri kështu që nuk ka cPanel ose Plesk
  i shtrenjtë
  Specializohet vetëm në WordPress

Kinsta Uptime

Serverët Kinsta vendosen në mënyrë strategjike dhe menaxhohen nga Google Cloud Platform, që do të thotë se ata janë super të shpejtë. Për çmimin që do të paguani për Kinsta, më mirë do të merrni shpejtësi absurde. Për fat të mirë, Kinsta jep.

Le të zhyten në pjesën time të preferuar, numrat aktualë.

Të gjitha testet tona u realizuan brenda Kanadasë për të ndihmuar në një përzierje të saktë të rezultateve në të gjithë vendin. Gjatë testit, ne përdorëm serverin Montréal për Montréal dhe Toronto dhe serverin Iowa për Vancouver dhe Winnipeg. Për të filluar, kontrolloni rezultatet më poshtë nga katër vendet tona të testimit.

 • Montreal

  Uptime – 99.98%
  Koha e ngarkesës – 409ms

 • Toronto

  Uptime – 99.98%
  Koha e ngarkesës – 468ms

 • Vancouver

  Uptime – 99.97%
  Koha e ngarkesës – 416ms

 • Winnipeg

  Uptime – 99.97%
  Koha e ngarkesës – 501ms

Pra, çfarë kuptimi kanë këto numra?

Epo, së pari është e rëndësishme të kuptoni terminologjinë. Kur flasim për kohën e duhur në HostingCanada.org, i referohet një mase se sa të qëndrueshme janë shërbimet e ofruesit të pritjes. Statistikat paraqiten si përqindje për të treguar kohën e përgjithshme që ofruesi i pritjes është në internet dhe funksionon normalisht.

Për shembull, Kinsta ka performuar me 99.98% në kohë nga vendet e testimit në Montreal. Kjo do të thotë se në të gjitha të dhënat që kemi mbledhur në testimin tonë, Shërbimet e Kinsta ishin vetëm për 0,02% përqind të kohës për përdoruesit e Montrealit. Matematika është e barabartë me më pak se 2 orë pushim gjatë një viti – pothuajse asgjë.

Kur vlerësoni performancën në kohën e duhur, edhe një pjesë e një pikë përqindje mund të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në disponueshmërinë e faqes suaj të internetit. Ne i konsiderojmë metrikë kohore prej mbi 98% si të forta, me asgjë më poshtë që klasifikohet si e dobët.

Kinsta me 99.9% + Uptimes

Kompanitë më të mira të pritjes ju garantojnë 99% në kohë ose përndryshe do t’ju kthejnë disa prej pagesave tuaja nëse kjo pritje nuk përmbushet. Kinsta është një nga ato kompani që ofron një garanci të tillë.

Faqja Kinsta Uptime

Tani në kalimin e ingranazheve për të ngarkuar kohën, fokusi ynë zhvendoset nga disponueshmëria e përgjithshme në matjet aktuale të shpejtësisë. Numrat e përpiluar nga Hosting Canada janë një mesatare përgjatë muajve të testimit me platformën e Kinsta me shfletues të ndryshëm si Google Chrome, Mozilla Firefox dhe Microsoft Internet Explorer. Koha e dhënë më lart matet në milisekonda dhe mbulon gjatësinë e një kërkese të plotë dhe përgjigje ndaj një serveri në internet cloud.

Mbani në mend se përdoruesit fundorë të faqes suaj të internetit mund të duken disa ndryshime në kohën e përgjigjes për shkak të një sërë faktorësh, duke përfshirë shpejtësinë e rrjetit lokal, sjelljen e shfletuesit dhe trafikun e serverëve. i përgjithshëm, Shpejtësitë e kohës së ngarkesës Kinsta performuan shumë mbi mesataren kur krahasohet me ofruesit e tjerë të zakonshëm të disponueshëm në Kanada. Ne kemi prirje të kemi shpejtësi më të shpejtë të internetit sesa shumica.

Ngarkoni herë mesataren në 2,000 milisekonda ose më pak konsiderohen të jenë me performancë të lartë, pasi do të thotë që përdoruesi përfundimtar do të përballet me shumë pak vonesë gjatë ngarkimit të faqes në internet. Ofruesit e pritjes me kohë më të ngadalta të reagimit janë të rrezikshme për t’u përdorur. Lexuesit dhe klientët tuaj mund të mërziten me vonesat dhe të vendosni të shfletoni faqet e tjera në vend.

Kinsta fryn këto kohë nga uji dhe ofron me të vërtetë një përvojë premium.

Servers

Kinsta përdor Google Cloud dhe më saktë versionin multi-rajonal të shërbimit të tyre. Kjo do të thotë që përdoruesit e Kinsta kanë qasje në 22 rajone ku ndodhen qendrat e të dhënave.

Vendndodhjet Kinsta

Si Kanadez, ekzistojnë shumë serverë që mund të kenë kuptim për kompaninë tuaj si Montréal dhe Iowa.

Nëse vendosni të përdorni Kinsta, atëherë janë qytetet e mëposhtme që mund të zgjidhni për qendrën tuaj të të dhënave:

 •  Këshilli Bluffs, Iowa, SHBA
  St. Ghislain, Belgjikë
   Qarku Changhua, Tajvan
   Sidnej Australi
   Dalles, Oregon, SHBA
  Ashburn, Virginia, USA
  Moncks Corner, Karolina e Jugut, SH.B.A.
  São Paulo, Brazil
  Londër, MB
  Frankfurt, Gjermani
 • Jurong West, Singapor
  Tokio, Japoni
  Mumbai, Indi
  Montréal, Kanada
  Holandë
  Hamina, Finlandë
  Los Angjelos, Kaliforni
  Hong Kong
  Zürich, Zvicër
  Osaka, Japoni

Siguria dhe Monitorimi

Siguria është padyshim një shqetësim i madh kur menaxhoni një faqe në internet. Ka shumë mënyra për të siguruar faqen tuaj të internetit në WordPress. Ju mund të përdorni plugins ose të zbatoni procedurën tuaj manuale, por mënyra më e mirë për të menaxhuar sigurinë e WordPress është që dikush tjetër të bëjë pjesën më të madhe të punës për ju.

Kush duhet ta përdorë atë

Kinsta implementon një rrjet me siguri të lartë që në thelb bën gjithçka që një plugin sigurie WordPress do të bënte për ju.

Një pjesë e vlerës së shtuar në një shërbim primi pritës është ai ata e bëjnë faqen tuaj tejet jashtëzakonisht të sigurt. Në mënyrë të veçantë, Kinsta implementon zbulimin e sulmit DDoS, kufizimet e bazuara në softuer, mbështetje SSL dhe firewalls.

Jo vetëm kaq, nëse për ndonjë arsye një sulm e merr faqen tuaj te internetit offline dhe fshin gjithçka, nuk keni asgjë për t’u frikësuar. Kinsta ka një politikë ditore rezervë që do të thotë se pa marrë parasysh çfarë, mund të merrni versionin e djeshëm të faqes tuaj të internetit dhe të funksiononi menjëherë. Nëse sulmuesi i faqes suaj të internetit e sulmon kohën e duhur, ju madje mund të jeni në gjendje të merrni përsëri versionin e sotëm të faqes tuaj të internetit.

karakteristikat e sigurisë kinsta

Kinsta përdor ambiente të veçanta rezervë për faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë dhe mjedisin tuaj të skenimit kështu që ju nuk do të humbni ndonjë nga përparimet tuaja të reja.

Nëse të keni një kopje rezervë ditore nuk është gjëja juaj, mund të paguani Kinsta më shumë për të azhurnuar uebfaqen tuaj sa më shpesh të jetë e mundur. Nëse jeni një person paranojak që ka nevojë për faqen tuaj të mbështetur çdo orë, Kinsta nuk do t’ju gjykojë ju, ata do të marrin disa dollarë shtesë dhe do të mbështesin faqen tuaj çdo orë.

Kinsta është proaktive në parandalimin e hacks pasi ato mbajnë të azhurnuar të gjithë programin e serverit të tyre dhe kanë një politikë të rëndë monitorimi, të cilën do ta marrim në vazhdim. Nëse merrni hak, Kinsta ka një garanci se do të kujdeseni për ju me përparësi të menjëhershme. Ekspertët e tyre të WordPress premtojnë të rikrijojnë faqen tuaj të internetit dhe të funksionojnë në asnjë kohë.

Prmimet dhe Karakteristikat

A keni blerë ndonjëherë një shërbim dhe të përfshirë në atë shërbim është më shumë sesa që ju nevojitet në të vërtetë? Ashtu si nëse blini vende me anije në shesh patinazhi në lojën e një Maple Leaf dhe që përfshihen në çmimin e biletave është një masazh sa herë që dëshironi.

fillestar-pro-biznes çmimet kinsta

Mos më gaboni, një masazh do të ishte mirë. Sidoqoftë, nuk është e nevojshme. Ju do të ishit të lumtur duke parë vetëm lojën. Versioni i Kinsta i një masazhi të lojërave në hokej është politika e tyre e monitorimit. Padyshim që është i tepërt, por ende i vlerësuar.

çmimi kinsta-ndërmarrje biznesi

Shërbimi i kontrollit kontrollon faqen tuaj të internetit çdo dy minuta. Po, çdo dy minuta. Kjo do të thotë që Kinsta kontrollon faqen tuaj te internetit 720 herë në ditë. Duket pak për mua, por çfarë di unë. Nëse ndonjë gjë shkon keq, ata e shikojnë menjëherë dhe e rregullojnë. Kjo mund të ndodhë fjalë për fjalë përpara se të kuptoni se asgjë nuk është në rregull. Kinsta bën të njëjtën gjë me të gjithë pajisjet dhe sistemet e tyre gjithashtu.

Ndihma për klientët

Kinsta me të vërtetë merr mbështetjen e klientëve në web hosting në nivelin tjetër. Kompania nuk jam i kënaqur vetëm duke ju ndihmuar të siguroheni që po bëni gjithçka në rregull për sa i përket pritjes. Ndihma për klientët madje do t’ju ndihmojë me faqen tuaj të internetit të WordPress. Mbi të gjitha është një shërbim web hosting i WordPress.

Kush duhet ta përdorë atë

Kinsta është atje për t’ju ndihmuar vërtet në faqen tuaj WordPress. Meqenëse shërbimi është vendosur si një shërbim pritës WordPress, mbështetja e klientit i di të gjitha rreth WordPress dhe mund të rregullojë çështjet e WordPress për ju. Ata do t’ju ndihmojnë për zgjidhjen e problemeve, mirëmbajtjen e serverit, temat, shtojcat dhe mirëmbajtjen e përgjithshme. Përdorimi i Kinsta si një shërbim pritës ju jep një ekspert WordPress në ekipin tuaj menjëherë.

karakteristikat e mbështetjes kinsta

Uebsajti i Kinsta madje ka një seksion të tërë kushtuar mësimit të WordPress.

Njohuri baze

Unë personalisht e urrej duke përdorur mbështetjen e klientit në një kompani pasi informacioni që më nevojitet është përgjithësisht atje tashmë. Unë jam një pinjoll për një bazë njohurish dhe Kinsta jep. Ata kanë artikuj të panumërt të dobishëm që duhet të mbulojnë shumicën e çështjeve themelore.

Duket sikur politika e Kinsta është të regjistrojë të gjitha çështjet dhe nëse dikush ndodh më shumë se nja dy herë, ata krijojnë një artikull të bazës së njohurive për të.

24/7 Mbështetje

Kinsta ka mbështetje 24/7 të klientit gjë që është fantastike për klientët ndërkombëtarë dhe njerëzit që duan të punojnë natën vonë. Mbështetja është në dispozicion përmes chat dhe email dhe është mundësuar përmes intercom, softveri më i mirë për mbështetjen e klientit sot në treg dhe lejon njerëz të shumtë të qasen në çështjen e mbështetjes së klientit tuaj.

Features

Ju duhet të prisni të merrni një mori karakteristikash nga një shërbim premium si Kinsta. Për fat të mirë, Kinsta nuk qëndron prapa dhe ju jep gjithçka që mund të dëshironit. Nëse Kinsta nuk ka aktualisht atë që dëshironi, faqja e tyre në internet na thotë të kontaktoni kështu që shërbimi mund të punojë në marrjen e tij. Nuk di nga një shërbim tjetër pritës që e ofron atë.

përmbledhje kinsta përmban

arkitekturë

Kjo është ajo që drejton gjithë barkën. Kinsta përdor teknologjinë më të fundit për të siguruar që të keni kohën e shpejtë të ngarkesës për të cilën folëm më herët. Mënyra se si realizohet kjo është duke u përqëndruar në përdorimin e teknologjisë më të mirë, izolimin e burimeve, shkallëzimin automatik dhe disponueshmërinë.

Për teknikat e teknologjisë që përdor atje, teknologjia që Kinsta përdor në arkitekturën e tyre është Nginx, PHP 7.4, kontejnerë softuerësh LXD dhe MariaDB.

Google Cloud

Platforma Google Cloud është platforma më e mirë dhe më e shpejtë që një shërbim pritës mund të përdorë. Me 22 qendra të të dhënave në të gjithë botën, gjithçka është e lidhur dhe e dizajnuar për t’u siguruar që askush nuk e përdor atë është larg. Kjo rezulton me shpejtësi shumë më të shpejtë dhe lejon çdo klient Kinsta të rrisë fuqinë e tij kur të dëshirojë.

Karakteristika te tjera

Kinsta ka karakteristika të tjera të tilla si migrimet falas në sit nëse po vini nga një host tjetër, gatishmëri për ngritje të trafikut, mjete për menaxhimin e faqes, serverë për skenë, klonim të faqes, analitikë të faqeve, pultë pronësie, ambiente provash, site zhvillimi, mbështetje të përparuar për zhvillues, PHP të shumëfishtë versione, Cloudflare Railgun, Elasticsearch, Redis, vizita në shkallë, CDN, dhe proxy e kundërt e Nginx.

Karakteristikat e shpejtësisë kinsta uptime

Një gjë tjetër, nëse nuk shihni atë që ju nevojitet në pult, Kinsta inkurajon të kontaktoni ekipin mbështetës për të kërkuar atë që ju nevojitet. Ne nuk e kemi testuar këtë, por duket se ata do të marrin të drejtën e duhur për gjithçka që ju nevojitet bazuar në atë se si kanë shkuar testet e tjera të mbështetjes së klientit.

Llojet e hostimit

Kinsta nuk ofron host të përbashkët ose host VPS. Ajo ofron llojin e vet të hostimit kjo aktualisht nuk ka një etiketë. Në vend që të ofroni një server të dedikuar ose opsione të hostimit VPS, Kinsta ofron opsionet e saj fillestare dhe pro dhe ka një kategori biznesi dhe ndërmarrje.

Opsioni fillestar është perfekt për dikë me një faqe në internet ndërsa versioni pro është për dikë që ka një ose dy faqe në internet por i duhet pak lëng shtesë.

Shtë e lehtë të thuash se cilin plan do të të duash pasi Kinsta e shtron atë me metrikë të lehtë për të përmbushur nevojat e tua në të tilla si numri i instalimeve të WordPress dhe trafiku total mujor.

Pasi të hidheni në kategoritë e biznesit dhe ndërmarrjes mënyra më e mirë për të identifikuar atë që ju nevojitet është duke e përputhur atë me atë. Nëse jeni një agjenci ose ndërmarrje që ka nevoja më të mëdha se sa që ofrohet, gjithçka që duhet të bëni është të kontaktoni kompaninë.

Planet e mimeve

Plando plan nga Kinsta përfshin si më poshtë:

 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
  Migrime falas bazë nga hostet e tjerë
  Platforma Google Cloud
  Të gjithë serverët e tyre
  Rezervime automatike ditore
  14 ditë ruajtje rezervë
  Mbështetje 24/7
 • Mjedisi me shumë përdorues
  Zona e vënies në skenë
  Certifikatë SSL
  Mbështetje PHP 7
  Hyrje në SSH
  Cache me etiketë të bardhë

Plando plan përveç planit fillestar gjithashtu përfshin klonimin e faqeve dhe mbështetjen e shumë faqeve. Planet e ndryshme janë paraqitur në tabelën më poshtë. Mënyra më e mirë për të identifikuar atë që ju nevojitet është nga sa faqe në internet do të përdorni dhe sa vizita mujore do të merrni.

Duke e mbështetur atë

Kinsta ndoshta është konsideruar atje si një nga zgjidhjet më të mira të konsumatorëve që presin WordPress në treg sot. Ne nuk e kemi Kinsta të renditur në numrin një, sepse shumica e njerëzve nuk kanë nevojë për zgjidhjen më të mirë të hostit WordPress për host në treg. 

Shërbimi është ndërtuar si një produkt premium dhe shumica e njerëzve, sidomos kur sapo fillojnë, thjesht duhet ta bëjnë faqen e tyre live.

Për ata që kanë nevojë për zgjidhjen më të mirë të hostit WordPress hosting në treg, ne ju rekomandojmë shumë të përdorni Kinsta. Nëse keni nevojë për shpejtësia më e shpejtë, kohëzgjatja më e mirë, siguria Fort Knox-esque dhe ekspertët e WordPress në thirrje, duhet të përdorni Kinsta

Nëse e keni ndërtuar uebfaqen tuaj dhe tani po merrni shumë trafik, ju sugjerojmë të kaloni edhe në Kinsta.

FAQs

Isfarë menaxhohet me mbajtjen e WordPress-it?

Pritja e menaxhuar e WordPress është një shërbim ku janë kujdesur të gjitha aspektet teknike të mbajtjes së faqes tuaj WordPress. Pritësi sigurohet që të menaxhojë sigurinë, shpejtësinë, azhurnimet, rezervimet, kohën e duhur dhe shkallëzueshmërinë. Do të thotë gjithashtu që mbështetja e klientit është fantastike. Përdorimi i hostuar i WordPress i menaxhuar kërkon shumë nga përgjegjësitë teknike të shpatullave të një pronari të faqes së internetit.

A po ndan hosting Kinsta?

Kinsta nuk po shpërndahet. Lloji i kompanisë ka krijuar kategorinë e vet. Nëse do të na duhej ta përcaktonim, do ta quajmë atë hosting të kontejnerëve të Google Cloud. Kompania që përdor Google Cloud dhe drejton secilën domen në kontejnerin e vet të softuerit përmes Linux.

Cili është ndryshimi midis një hosti dhe një domeni?

Një domen është adresa juaj e internetit. Kjo është mënyra se si njerëzit e dinë se ku ta gjejnë uebfaqen tuaj aktuale. Ata e shkruajnë atë në një shfletues në internet i cili vepron si një GPS në internet. Adresa juaj ka nevojë për diku për të ngritur dyqane në mënyrë që hosti juaj i internetit të sigurojë tokën e internetit për të lëvizur adresën tuaj. Në këtë skenar, faqja juaj e internetit aktuale do të ishte shtëpia juaj e internetit.

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Shërbimet më të mira të mbajtjes në internet
 • Hosting më i Lirë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map