HostPapa İncelemesi – Kanada’dan En Hızlı Sunucu

HostPapa, tüm nişlerden küçük işletme girişimlerine uyacak şekilde uyarlanmış hizmetleri olan ödüllü bir ev sahipliği yapmaktadır. Yüzeyde, barındırma platformu uygun fiyatlı ve çok yönlü görünüyor, ancak yutturmacaya kadar yaşıyor?


Birkaç ay önce HostPapa paylaşılan hizmetinin ücretini ödedim ve sürekli testler yaparak çalışma süresini kaydederken performansını kapsamlı testlerle test etmeye başladım.

Uzman ve kullanıcı incelemelerinin prizmasıyla ev sahibinin itibarını değerlendirmek için birkaç hafta geçirdim ve ayrıca hizmet şartlarını ve vaat edilen özellikleri dikkatlice okudum. Sonuç, bu barındırma sağlayıcısının tüm yönlerini dikkatlice inceleyen bu ayrıntılı, tarafsız HostPapa incelemesidir..

HostPapa Kimdir?

Kanada’dan gelen HostPapa web hosting’in merkezi Burlington, Ontario’dadır..

2006 yılında kurulan bu özel şirket, güzel ve istikrarlı bir şekilde büyüyor. Daha önce genişleme çabasının şirketleri nasıl yok ettiğini zaten yorumladım. HostPapa’daki halk, şirketin büyümesini mükemmel altyapı ve mükemmel müşteri hizmetleri ile dengeleyen bütünsel bir yaklaşımla net bir plana sahip gibi görünüyor..

Geçmiş olaylar geleceğin çok güvenilir bir öngörücüsü olmasa da, HostPapa felsefesi kıt mallar olan bir güvenlik ve bütünlük duygusu aşılar.

Bunlar boş kelimeler değil.

Onlara göstermek için sert-soğuk sayılar topladım ve kontrol ettiğim HostPapa incelemelerinin çoğuna katılıyorlar.

"Küçük İşletmeler İçin En İyi Hosting"

uptime

% 99.90

Destek

8/10

Yükleme Hızı

0.90s

Özellikleri

9/10

OVERAL4.2

Temel Malzemeler – HostPapa Çalışma Süresi, Hız ve Destek

Önce hızını, çalışma süresini ve teknik desteğini kontrol etmeden fiyatlandırma ve özelliklerle bir HostPapa incelemesi başlatmak boşuna bir alıştırma olacaktır. Eğer şartları teslim edemezseniz, hiçbir fantezi hileler sizi en iyi web barındırma sağlayıcıları arasında koyamaz.

1. Çalışma Zamanı -% 99,91

HostPapa vaat ettiklerini sunar:% 99.9 kullanılabilirlik.

Çalışma süresi daha fazla düşerse, ancak tazminat veya geri ödeme hakkında bir kelime görmediyse ne olacağını görmek için hizmet şartlarını dikkatlice inceledim..

Tuhaf, değil mi? Özellikle bunu servis garanti sayfasında görebileceğiniz göz önüne alındığında:HostPapa kesintisiz çalışma garantisi?

Her durumda, bunu HostPapa destek ekibi tarafından çalıştırdım. Etkilenen herkese yeterli geri ödemeyi uygulayacak faturalandırma ekibine aşırı kesinti sürelerinin kaydedildiğini ve bildirildiğini bildirdiler.

Artık, canlı izleme araçlarına göre, minik küçük HostPapa WordPress sitem Ocak ve Şubat aylarında beklenenden daha uzun süre çevrimdışı kaldı ve şirketin faturalandırma ekibinden herhangi bir indirim veya açıklama almadım.

Kuşkusuz, onları dürtme ve neler olup bittiğini sorma fırsatını kaçırdığımda, şimdi bir dahaki sefere bu tür davaları nasıl ele aldıklarını görme fırsatına sahip olacağımı merakla bekliyorum.

Tepkileri ne olursa olsun, TOS’un geri ödemeler ve tazminatlar hakkında açık bir şey ifade etmemesi iyi bir sonuç vermiyor.

Ortalama Çalışma Süresi 2018

 • Ekim -% 99.99
 • Kasım -% 100
 • Aralık -% 99.97

Ortalama Çalışma Süresi 2019

 • Ocak -% 99.81
 • Şubat -% 99,59
 • Mart -% 100
 • Nisan -% 99.92
 • Mayıs -% 99.93
 • Haziran -% 99.99
 • Temmuz -% 99.98

"HostPapa endüstri standardı% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunuyor ancak geri ödeme politikası biraz zor."

2. Hız – En Hızlı Sunucu

 • İkinci En Hızlı Tepki Süresi – 0.20s (2.)
 • Mükemmel Yükleme Süresi – 0.90s (4.)
 • Süper Stres Altında – 0.19s (3d)

Not: Alanımda hız testleri uygularsanız, sonuçlar biraz dalgalanabilir. Aynı test platformundan bile, iki ardışık test normalde biraz farklı sonuçlar gösterir. HostPapa sitem Kuzey Amerika’da barındırılıyor, bu yüzden ABD’deki konumlardan test ettim. Tüm eklentiler ve sunucu tarafı önbellekleme devre dışı bırakıldı.

İlk bayt süresi (TTFB) ve tam yüklü süre, SEO ve son kullanıcı deneyimi için çok önemlidir (bu, açık ve büyük ölçüde aynı şeydir). Bu yüzden her ikisini de dikkatlice ölçüyorum, çeşitli kıyaslama araçlarıyla.

HostPapa yüksek hızlarla beni etkiledi. WordPress sitem, bugüne kadar gördüğüm en hızlı TTFB’den birinde sürekli saatler izliyor. Ortalama 200 milisaniye son derece düşük.

Kullanıcıların etkileşimde bulunabilmesi için sitenin tamamen yüklenmesi için gereken süre de kısadır. Bir saniyeden az bir sürede ziyaretçilerin zevk alması için her şey görüntülenir.

Sadece bu değil, aynı zamanda HostPapa paylaşılan barındırma platformu, ziyaretçi akınlarını ve eşzamanlı bir bağlantıyı dikkate değer bir kolaylıkla gerçekleştirebilir. Aynı anda sunucuya yaklaşık 300 istek açan 50 sanal kullanıcı gönderdim ve 0.19 saniye içinde hepsine cevap verdi.

vay canına!

Eşzamanlı bağlantılarla bu bombardıman sırasında neredeyse hiç sivri veya gecikme olmadı.

Ortalama Tepki Süreleri 2018

 • Ekim – 0.19s
 • Kasım – 0.17s
 • Aralık – 0.16s

Ortalama Tepki Süreleri 2019

 • Ocak – 0.21s
 • Şubat – 0.18s
 • Mart – 0.18s
 • Nisan – 0.19s
 • Mayıs – 0.26s
 • Haziran – 0.24s

Yük Altında Yanıt 2018

 • Ekim – 0.23s
 • Kasım – 0.23s
 • Aralık – 0.17s

Yük Altında Yanıt 2019

 • Ocak – 0.20s
 • Şubat – 0.20s
 • Mart – 0.19s
 • Nisan – 0.15s
 • Mayıs – 0.17s
 • Haziran – 0.21s

"HostPapa, üç metriğin tümü göz önüne alındığında Hosting Tribunal’daki en hızlı ana makinedir."

3. Büyük Destek

HostPapa destek ekibi ile birkaç hoş değişimim oldu.

Öncelikle, paylaşılan her barındırma planının kesin sınırlarını bulmakta zorlandım. Görüyorsunuz, HostPapa teknik gerçeklerle hiçbir bağlantısı olmayan lingo pazarlamaya giden başka bir ev sahibi.

Plan detaylarını genişlettikten sonra bile “sınırsız SSD” gibi klasik saçmalıkları görebilirsiniz. Bu sefer hizmet şartlarında “sınırsız” ifadesinin ne anlama geldiği belli bir şekilde belirtildi, ancak daha spesifik bir şey istedim.

Bu nedenle, “kelimenin tam anlamıyla sınırsız” ın, sunucuların dahil olduğu her yerde ve her zaman mevcut olmadığını itiraf edecek kadar iyi bir yardımcı destek temsilcisiyle sohbet ettim. Çünkü, web sunucuları fiziksel sınırlamalara bağlı güçlü bilgisayarlardan başka bir şey değildir..

Destek aracısı ayrıca, plan başına düğüm sayısının belirtildiği paylaşılan planların ayrıntılarına başka bir bağlantı sağladı.

Yararlı oldu.

HostPapa ile ilgili bir başka harika şey de kendi kendine yardım merkezidir. Ev sahibi çok yararlı kılavuzları ile büyük bir bilgi tabanı vardır. Bunlar iyi yazılmış ve doğru; tam acemiler adımları kolaylıkla takip edebilir.

"Mükemmel bir bilgi tabanı ile birlikte çok hızlı ve kolay destek."

HostPapa’nın Artıları

HostPapa bir dizi iyi nedenden dolayı 2019’un en iyi web barındırma hizmetlerinden biridir. Paylaşılan platformu çok yönlü, uygun fiyatlı, güvenli ve güçlü.

1. Çok Çeşitli Hosting Seçenekleri

HostPapa her türlü küçük işletme için ideal bir hosting çözümüdür. Forumlar, wiki’ler, alışveriş sepetleri, CRM’ler ve galeriler – adını siz koyun, HostPapa bunu barındırabilir ve iyi barındıracak.

Kuşkusuz, bu InMotion Hosting gibi çok sayıda uygulamadan sonra da hizmet verdiği için Toronto tabanlı web barındırıcısına özgü değildir, ancak HostPapa bunu bir adım daha ileri götürür. Ana bilgisayarda çok sayıda uygulama için birçok özel kaynak var.

Yeni kullanıcılar genişletilmiş bilgi tabanından büyük ölçüde yararlanabilir, ancak destek ekibi de birçok ürünün ortalamasının üzerinde bilgiye sahiptir..

2. Mükemmel Kullanıcı Yorumları

Bir kişinin web sağlayıcıları iyice ve tamamen zaman ve çaba yatırım çaba miktarına bakılmaksızın gözden geçirmek için kolay değil.

Neyse ki, ev sahiplerini yıllarca kullanan insanlar olumlu ve olumsuz izlenimlerini paylaşarak durumun daha eksiksiz bir resmini çiziyorlar.

HostPapa orada en iyi değerlendirmeleri ile web hosting sağlayıcılarından biri olarak Hostinger ve FastComet ile orada. Oybirliğiyle övgüyle olmasa da, kötü deneyimleri paylaşan HostPapa kullanıcı yorumları az ve çok.

3. Cömert Planlar

HostPapa, en küçük planla bile çok şey sunan uygun fiyatlı bir ev sahipliği yapmaktadır. Yeni kullanıcılar her şeyi kolayca erişilebilir bulacak, ancak deneyimli web yöneticileri de sevecek çok şey bulacak.

Özel cron işleri, RAID-10 yedekliliği, CDN ve diğer birçok avantaj, kartta bulunur.

4. Ücretsiz Göçler

Bunu görmek her zaman güzel. Toronto web barındırma sağlayıcısı, başka bir ev sahibinden herhangi bir cPanel hesabının gelen geçişini gözden geçirmeye ve yaptırıma hazırdır. Destek ekibi, tüm e-postaları, veritabanlarını ve web sitelerini ücretsiz olarak devralacaktı.

Tek kısıtlama, HostPapa’ya kaydolduktan sonraki 30 gün içinde taşıma için başvurmaktır. Çeşitli sağlayıcılarda olsalar bile 50’den fazla cPanel hesabını ücretsiz olarak HostPapa’ya taşıyabilirsiniz.

5. Özel Kaynaklar

2019 için değerlendirmeleri barındıran tüm web sitemde olduğu gibi okumaktan bıkabilirsiniz, ancak adanmış sunucu kaynaklarına sahip olmanın ne kadar iyi olduğunu tekrarlamaktan sıkılmayacağım. Çünkü bu dır-dir harika ve son derece önemli.

HostPapa’nın küçük işletmeler için ne kadar uygun olduğunu birkaç kez belirtmiştim, ancak gerçek şu ki, ev sahibi genişleyen bir şirketin veya e-mağazanın artan ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir.

Paylaşılan barındırma planlarının her biri kullanıcılarına belirli sunucu kaynakları vaat eder ve geleceği planlamalarına ve ne için ödeme yaptıklarını bilmelerine olanak tanır.

6. Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

HostPapa gerçekten de tüm kutuları işaretliyor. Şirket çılgın bir web sitesi oluşturma çözümleri çeşitliliğini destekliyor, ancak kendi web sitesi oluşturucusunu sunuyor.

Önceden site oluşturma deneyimi olmadan bile birkaç saat içinde çevrimiçi bir varlık oluşturmanıza yardımcı olabilecek çok sezgisel bir araçtır. Arayüz iyi düzenlenmiş, şablon sayısı 120’den fazla – tatmin edici daha fazla ve işlevsellik orada.

Kuşkusuz, sürükle ve bırak oluşturucu gördüğüm en hızlı değil, ancak aynı şey oldukça yeterli ve site oluşturma çabalarını önemli ölçüde engellemiyor.

7. Web Sitesi Oluşturma Yardımı

Şirketin web sitesi oluşturma fırsatlarını kullanmak istiyorsanız, web tasarım uzmanlarından biriyle ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Çevrimiçi varlığınızı nasıl düşündüğünüzü belirtmek ve sizin için bir site oluşturmalarına izin vermek için harika bir fırsat.

Şimdi, bu ücretsiz bir hizmet değil, ama çok uygun fiyatlı ve hızlı. Bu hizmeti pozitifler listesine koymuyorum çünkü onunla kişisel deneyimim yok ve nihai sonucun ne olduğunu bilmiyorum.

Bununla birlikte, sadece varlığı dikkate değer bir şeydir ve kesinlikle işlerini yürütmesi gereken ve teknik özelliklerle boşa harcayacak vakti olmayan küçük işletme sahiplerine yardımcı olabilir..

8. Yeterli Güvenlik

HostPapa güvenlik önlemlerini veriyor ve yeterli olduğunu söylemeliyim. Bu web hosting şirketleri ilk inceleme olsaydı, güvenlik özellikleri ile çok daha etkilendim olurdu, ama gerçek şu ki olağanüstü bir şey değildir.

Yine de, HostPapa tüm kutuları işaretliyor.

9. HostPapa WordPress Barındırma

İlk bakışta, HostPapa’nın sunduğu WP çözümü şüpheli bir şekilde normal paylaşılan pakete benziyor. Ancak daha yakından incelendiğinde, WordPress planlarının Varnish ve WP’nin önceden yüklenmiş olduğu ve Jetpack ile geldiğini öğrenebilirsiniz.

HostPapa, isterseniz WP’nizi otomatik olarak güncellemeyi vaat ediyor.

Fena değil, özellikle bu fiyat için.

10. Ücretsiz Eğitim

Tüm yeni HostPapa müşterileri, ilk kurulum, genel tavsiye veya Web’i fırtınaya çekmek için belirli bir strateji geliştirmede yardımcı olabilecek PapaSquad ile 30 dakikalık bir istişare yapma hakkına sahiptir..

Bir anlamda, bu, kendi içinde mükemmel bir şey olan yüceltilmiş bir konsiyerj hizmetidir, ancak aynı zamanda barındırma dünyasında çok yararlı bir giriş haline gelebilir.

Bir uzmanla erken konuşmak, büyük ölçüde clueless olduğunda, gelecek için dümen olarak hizmet edebilir.

11. Yeşil Hosting Sağlayıcı

HostPapa, hosting endüstrisinde yenilenebilir enerjinin öncülerinden biridir. % 100 yeşil enerjiye adanmış Toronto barındırma sağlayıcısı, bu konuda çok ayık ve sosyal olarak sorumlu bir tutum sergiliyor.

Veri merkezleri bol miktarda elektrik tüketir; yenilenebilir enerji ile çalışmasını sağlamak.

HostPapa’nın Eksileri

HostPapa birçok şeyi doğru yapıyor. Bununla birlikte, hala büyüyor ve gelişiyor ve şirketin teklifinin genellikle olumlu izlenimi zayıflatan birkaç yönü var.

1. Yedekleme Ücreti Ekstra

Ölü, vergiler ve veri kaybı kaçınılmaz.

RAID-10 disk dizilerine sahip olmak harika, ancak veri kurtarma için ödeme yapmanız gerekiyorsa, bu büyüklük manifoldu azaltır.

Otomatik yedeklemeler, çoğu modern web barındırma paketinde oldukça standart bir özelliktir ve açıkçası, ana bilgisayarlar böyle temel bir hizmet için ödeme yaptığımda sinirlerimi öğütür.

Burada incelenen web barındırma hizmetlerinin çoğu, (en az) haftalık sıklıkta otomatik yedeklemeler içerir, ancak HostPapa bunlar arasında değildir.

Yalnızca en pahalı planının kullanıcıları bu özelliğin tadını çıkarır ve ev sahibinin onu süper özel bir premium hizmet olarak gördüğü hissini artırır..

O değil.

Hareketli.

2. Belirsiz Hizmet Şartları

HostPapa% 99,9 çalışma süresi vaat ediyor, ancak bu söz boş görünüyor. Harici araçlara güvenmeden sitenizin çalışma süresini görmenin bir yolu yoktur; ne HostPapa cPanel ne de müşteri alanı çalışma süresini göstermez.

Ve böyle bir özellik nadir bir şey olsa da – HostGator buna sahiptir – çalışma süresini garanti eden tüm sunucular uzun süreli bir kesinti durumunda tazminatın ne olacağını belirtiyor.

HostPapa, daha fazla kesinti süresi yaşayan kullanıcıların ne alacağını veya nasıl sağlanacağını belirtmez.

Dürüst olmak gerekirse, bu çok şaşırtıcı bir ihmal.

HostPapa’yı Öneririz?

Yankılanan bir EVET!

Trendden uzaklaşmayacağım – yapamam: HosPapa incelemeleri, şirket iyi bir hizmet sağladığı için büyük ölçüde olumlu. Kadar basit.

Çok iyi hız ve çalışma süresi, dürüst ve yardımsever destek ekibi tarafından desteklenir ve bu, mükemmel bir hizmet oluşturmak için yeterlidir. Aslında, şirket SiteGround ve InMotion Hosting gibi bazı gelişmiş özelliklerden yoksun olabilir, ancak paylaşılan paketleri çok iyi yuvarlanmıştır.

O kadar ki HostPapa incelememdeki birçok negatifi listelemeyi zor buldum. Evet, Toronto merkezli ana makinenin gerçekten küresel bir varlığı yok – dünya çapında veri merkezleri yok – ancak yerelleştirilmiş barındırma seçenekleriyle iyi bağlantıları var, yani veri merkezlerindeki sunucular başkaları tarafından yönetiliyor.

Sonuç olarak, HostPapa pazarı çoğunlukla Kuzey Amerika’da olan kullanıcılar için en iyi seçimdir.

Bir Bakışta HostPapa

Destek

Bilgi tabanı

Paylaşılan barındırma planları

Kontrol Paneli

Barındırılan alan sayısı

Veri tabanı sayısı

E-posta hesapları

E-posta depolama alanı

Yedeklemeler ve geri yükleme

Depolama

Bant genişliği

teknoloji

Güvenlik

Alan adı kaydı

Site taşıma

Web Sitesi Oluşturucu

E-ticaret

Özel barındırma

Windows barındırma

Veri merkezleri

uptime

hız

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma yapısı

teminatlar

Erken iptal için orantılı geri ödemeler

Freebies

Şirket Web Sitesi

Şirket kültürü

Telefon, sohbet, e-posta, 7/24
Farklı ve bilgilendirici
3 paylaşılan barındırma planı
HostPapa cPanel
En küçük plan için 2 alan, geri kalanı için sınırsız
En küçük için 25, diğer iki plan için sınırsız
Başlangıç ​​planı için 100, geri kalanı için sınırsız
Business Pro için ilk etapta toplam 5 GB, 1 GB ve 10 GB olmak üzere toplam e-posta başına 500 MB
İlk iki planda yedeklemelerin maliyeti ek
Sınırsız; yalnızca en küçük plan alanı 100 GB ile sınırlar
Unmetered
SSD’ler, özel kaynaklar, 400’den fazla uygulama mevcut
Sağlam güvenlik paketi
Tüm planlarla ücretsiz alan adı
Evet, ilk 30 gün içinde
Sezgisel ve esnek site oluşturucu
Ücretsiz SSL dahildir, birçok özel e-ticaret çözümü desteklenir
HostPapa birçok WordPress hosting planına ve birçok web teknolojisinde bilgili desteğe sahiptir
Hayır
Dünyadaki sunucular
Sağlam performans,% 99,9 söz verdi
Çok hızlı ön ve arka uç
Düşük tanıtım ücretleri, yenileme sonrasında makul artış
Ön ödeme, aylık maliyeti azaltır. Yenileme ücretleri sektörde ortalama
% 99 çalışma süresi vaat edilir, ancak Hizmet Şartları’nda belirtilen açık bir garanti yoktur
Hayır
Alan adı kaydı, SSL
Yararlı ve bilgilendirici, belki biraz dağınık
Toronto merkezli bir ev sahibi olan HostPapa, Kanada’daki birçok şey gibi samimi, yararlı ve yeşil bir yüz yansıtıyor
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector