Rishikimi Hostinger – Shërbimi i Pritjes me Vlerën më të Mirë

Nëse i keni lexuar rishikimet tona në lidhje me mbajtjen e lirë të uebit, do të dini se ne nuk jemi entuziazmuar jashtëzakonisht shumë se si funksionon zbritja në zbritje.


Në përgjithësi shkon kështu.

Ata ju tërheqin me një ofertë të lirë dhe më pas ju merrni një shërbim të tmerrshëm. Ne po flasim për pushime të tepërta për kohën e duhur, kohën e keqe dhe mbështetjen më të madhe për atë Rogers Cable. ��

Ne përgjithësisht nuk ju rekomandojmë hoste ultra të lirë, por me Hostinger – ne do të bëjmë një përjashtim.

Që nga viti 2004, Hostinger ka ofruar vazhdimisht hostet më kosto-efektive, por me cilësi të lartë atje për më shumë 29 milion klientë.

Ne ishim pak skeptik ndaj disa prej informacioneve të tjera në dispozicion në internet në lidhje me Hostinger. Pra, për 18 muajt e fundit ne i kemi ndjekur ato. Ju mund të shihni tonë gjurmimi i drejtpërdrejt këtu.

Në këtë përmbledhje të Hostinger, ne do të shikojmë në shërbimin dhe mbështetjen e tyre nga lart poshtë – të mirat, të këqijtë dhe të mëdhenjtë – për të parë se si ata grumbullohen midis hosteve të tjerë të njohur të internetit.

Pro – Whatfarë na pëlqen rreth Hostinger

Uptime – 99.91%

Përmes vitit 2018 Hostinger mesatarisht ishte një kohë e gjatë 99,91% – e cila është e mirë, shumë e mirë.

Farë do të thotë koha e duhur?

 • uptime – Një përqindje për të treguar kohën e përgjithshme që ofruesi i pritjes është në internet dhe funksionon normalisht.
 • Koha mesatare e ngritjes së hostinger ishte 99.91% në 2018. Kjo do të thotë se shërbimet ishin të padisponueshme vetëm 0.09% përqind të kohës për përdoruesit. Matematika është e barabartë me rreth 7.88 orë pushim gjatë një viti.
 • Pritësit e tjerë me çmime të ulëta kanë një mesatare të drejtë kohore rreth 94% që është rreth 525 orë pushim gjatë një viti. Ky ndryshim është masiv.
 • Meansfarë do të thotë kjo për disponueshmërinë – Një pjesë e një përqindje pikë mund të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në disponueshmërinë e faqes suaj të internetit.
 • Kohët e mira – Ne i konsiderojmë metrikat në kohë mbi 98% si të forta. Një mesatare kjo afër 100% është e mahnitshme me dorë.

Koha e ngarkesës – 389 ms

Farë do të thotë koha e ngarkesës?

Në 2018, koha mesatare e ngarkesës për Hostinger ishte 389 ms. Kjo fryn mesataren e industrisë jashtë ujit.

pingdom live stat

 • Koha e ngarkesës – Matjet e shpejtësisë aktuale.
 • Njësia e matjes – Kohët e parashikuara më lart maten në milisekonda dhe mbulojnë gjatësinë e një kërkese të plotë dhe përgjigje ndaj një serveri në internet cloud.
 • Si testohet kjo – Numrat e përpiluar janë mesatarisht gjatë muajve të testimit me platformën e iPage me shfletues të ndryshëm si Google Chrome, Mozilla Firefox dhe Microsoft Internet Explorer.
 • Variablat e tjerë – Përdoruesit fundorë të faqes suaj të internetit mund të duken disa ndryshime në kohën e përgjigjes për shkak të një sërë faktorësh, duke përfshirë shpejtësinë e rrjetit lokal, sjelljen e shfletuesit dhe trafikun e serverëve.
 • Koha të mira të ngarkesës – Ngarkoni herë më shumë se mesatarja në 2,000 milisekonda ose më pak konsiderohen të jenë me performancë të lartë.

Ofruesit e strehimit me kohë më të ngadalta të reagimit janë të rrezikshme për t’u përdorur, sepse lexuesit dhe klientët tuaj mund të mërziten nga vonesat dhe të vendosni të shfletoni faqet e tjera në vend. Marrja e një zhytjeje më të thellë në hulumtimin tonë do t’ju tregojë se ofruesit e pritjes janë në të gjithë hartën.

Me këto statistika, Hostinger krenohet me një ecuri të mahnitshme në të gjithë bordin – madje krahasuar me listën tonë të kuruar të ofruesve të mirë të pritjes.

Shpjegimi i çmimeve të hostimit

Kjo është ajo që tërheq vëmendjen tuaj me Hostinger. Ata kanë një 0,99 dollarë në muaj norma e çmimeve hyrëse. Asshtë sikur ata shikuan pjesën tjetër të industrisë dhe thanë: “Ne mund të bëjmë më mirë”.

Ne do të futemi më shumë në specifikat e asaj që merrni me këtë çmim më larg, por gjëja kryesore që duhet të mbani në mend është që të merrni kohëzgjatje konkurruese dhe shpejtësi ngarkese në këtë pikë çmimi.

Në thelb, ju jeni duke marrë aktual mirë pritja dhe kursimi i parave. Po – është e mundur të kesh pritje e mirëçmime të mëdha. Farë koncepti!

Trulyshtë vërtet më e mira e të dy botëve kur bëhet fjalë për performancën dhe çmimin. Cent për qind Hostinger është ndoshta vlera më e mirë për para sot në treg si një shërbim pritës. A e përmendëm që po merr një domain falas me .DO paketë pritëse?

Ndërtues i faqes falas të Hostinger

Zyro – Ndërtuesi falas i faqes në internet nga Hostinger është çuditërisht mbresëlënëse. Shumica e ndërtuesve të uebfaqeve të përfshirë me një shërbim pritës janë një pasqyrë, por Hostinger solli në të vërtetë modele dhe funksionalitete ndërtimi që mund të krijojnë faqe të ngurta të uljes për një faqe në internet.

hostinger-Personalizoni-faqet

Ju nuk do të hedhni ndokush larg me këto modele, por funksionaliteti ndjehet shumë si ai që do të merrnit nga një krijues kryesor i faqes së uljes pa pasur nevojë të përdorni një shërbim të veçantë.

Ajo vjen me shumë karakteristika të dobishme – si plotësisht të reja ashtu edhe ato që kemi dëgjuar tashmë – Certifikata SSL Falas, ruajtje e pakufizuar e SSD, dhe bandë e pakufizuar.

Karakteristikat më të reja duhet të jenë gjeneratori i përmbajtjes AI dhe krijuesi i logos Zyro. Vendosni kreativitetin tuaj në përdorim të mirë me karakteristikën e re të Hostinger e cila ju lejon të krijoni logot për markën tuaj në asnjë kohë. Reinventoni logon e kompanisë suaj me Prodhuesin e Logos së Zyro.

Natyrisht, softverët e faqeve të uljes janë ndërtuar për atë mënyrë që ato të optimizohen për gypat dhe të gjitha ato gjëra argëtuese, por ky është një zëvendësim i thjeshtë nëse thjesht kërkoni një faqe për të hedhur në internet.

Me pak fjalë, nëse po kërkoni një pritje të përballueshme (0,99 dollarë në muaj) dhe kërkoni të hedhni një faqe në internet sa më shpejt të jetë e mundur, Hostinger është një opsion fantastik. Ju dëshironi një domain, doni diku të dërgoni njerëz, nuk jeni të sigurt se çfarë tjetër ju nevojitet tani. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni dhe të krijoni një faqe të shpejtë me ndërtuesin e faqes në internet të Hostinger.

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë ndërtues, shikoni udhëzuesin tonë për ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit në Kanada.

Garancia e kthimit të parave 30-ditore

chatinger liveGarancitë e kthimit të parave janë relativisht të drejtuara nga mulli në industrinë e pritjes tani, por ato gjithmonë ia vlen të flasin. Disa site pritjeje akoma nuk ofrojnë garanci për kthimin e parave dhe ato faqet e pritjes ose duhet të marrin me kohën ose të largohen.

Unë jam i ashpër – e di.

Nëse një shërbim pritës ofron një garanci për kthimin e parave, atëherë ne mund të sjellim dy gjëra:

 1. Kompania dëshiron të të trajtojë drejt
 2. Ata janë të sigurt në ofertat e tyre

Në disa pjesë të faqes së tyre në internet Hostinger i referohet garancisë së tyre për kthimin e parave si një proces gjyqësor falas. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë këto garanci, në mënyrë që të keni mundësinë të ndaloni përdorimin e shërbimit nëse e shihni që nuk po funksionon mirë.

Ka shumë gjëra në këtë botë që nuk vijnë me një garanci të kthimit të parave. Nëse ka një të ofruar në një produkt, pasi të jeni pa mend nuk do ta mbani mend këtë kur merrni një vendim.

Garancia 99.9% e Uptime

Hostinger garanton që serverët e tyre do të funksionojnë 99.9% të kohës. Siç thashë disa fjali më parë – garancitë do të thotë shumë.

Nëse kjo garanci dështon, mund të merrni disa para mbrapa. Në marrëveshjen e regjistrimit ligjor me Hostinger ata thonë që nëse garancia në kohë dështon mund të merrni një kredi prej 5% të tarifës tuaj mujore të pritjes për atë muaj. Nuk është shumë por është diçka.

Kompanitë vendosin shumë në linjë kur ofrojnë një garanci si kjo dhe përsëri, kjo tregon shumë besim në shërbimin e tyre.

Lehtë për t’u përdorur

Do të flas për panelin e kontrollit në seksionin Pro dhe seksionin Cons.

Ja pse është një Pro: Paneli i kontrollit i përdorur nga Hostinger nuk është një cPanel tradicional. Ata krijuan të tyren.

panel kontrolli hostinger

Ky panel i ri kontrolli është mënyra më e lehtë për t’u përdorur sesa cPanel. Farë do të thotë është nëse jeni fillestar do t’ju pëlqejë më shumë. Shtë e qartë se qëllimi për këtë panel kontrolli ishte ta bënte atë sa më të lehtë për t’u përdorur, për të menaxhuar gjithçka në sfondin e faqes tuaj..

SSL Falas në të gjitha nivelet

Një SSL falas duhet të jetë standarde në pritjen sot. Sigurisht, me Hostinger, marrja e një SSL falas vjen me çdo plan që vendosni të blini.

Exactlyfarë është saktësisht SSL? Ai qëndron për mbrojtjen e shtresave Secure Sockets. Në thelb, ajo që bën është transmetimi i sigurt i të dhënave ndërmjet shfletuesve të internetit dhe serverëve në internet. Ju e dëshironi patjetër nëse po përpiqeni të ndërtoni një biznes të suksesshëm.

Si funksionon SSL

Të mos kesh një çertifikatë SSL mund të tregojë renditjen e SEO-së tuaj dhe t’i bëjë njerëzit të largohen nga faqja juaj në internet kur të kuptojnë se nuk keni një të tillë.

Karakteristikat e Pafund nëse Azhurnoni

Të gjitha aspektet standarde që merrni me planin e nivelit të parë janë zhbllokuar më tej për disa dollarë.

Me planin fillestar, ju mund të keni vetëm një faqe në internet, një llogari email, një bazë të dhënash dhe një sasi të kufizuar të hapësirës në disk dhe bandës së bandës.

Nëse vendosni të shkoni me një plan më të lartë niveli që mund të keni faqet e internetit të pakufizuara, llogari të pakufizuara të postës elektronike, baza të të dhënave të pakufizuara, hapësirë ​​e pakufizuar në disk, dhe Bandwidth i pakufizuar. Flisni për performancën maksimale efektive, që është ashtu atje.

Paguajeni me Crypto

Ju jeni i zgjuar, apo jo? Ju u futët në Bitcoin waaaaaay para dhjetorit të vitit 2017. Ju po blini Bitcoin për fraksione të një qindarke përsëri në 2010. Unë thjesht e di atë.

Epo, pasi jeni super të pasur me monedhë virtuale, ju gjithashtu mund të paguani me të. ����

Cons – Whatfarë nuk na pëlqen në lidhje me Hostinger

Asnjë mbështetje telefonike

pa mbështetje telefonikeNdërsa mbështetja e klientit është e nivelit të lartë në Hostinger – ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike. Shumë njerëz nuk u pëlqen të flasin në telefon kur merren me mbështetjen e klientëve në kompani.

Ndonjehere – po, ndonjëherë – është mirë të zgjidhësh një çështje shpejt me anë të telefonit. Ekzistojnë situata të caktuara kur shkojnë përpara dhe mbrapa emaili ose chat nuk e shkurtojnë atë.

Do shërbim që nuk ofron mbështetje telefonike duhet të marrë një hit. Po sikur të keni nevojë të flisni me dikë sa më shpejt dje? Biseda do të ju zhvishem në këtë skenar.

Një gjë tjetër e çuditshme është se ju duhet të regjistroheni për të biseduar në të vërtetë me ekipin e mbështetjes së klientit. Natyrisht, kjo nuk është çështje nëse jeni regjistruar tashmë.

Nëse jeni duke kërkuar informacione për shërbimin përpara se të regjistroheni, patjetër që nuk do të ndihmoheni përmes bisedës.

Paneli i Kontrollit të ndryshëm

Paneli i kontrollit ishte gjithashtu në seksionin Pro për këtë përmbledhje. Pozitivat gjenden atje – është e lehtë për t’u përdorur, miqësore për përdoruesit dhe ka më shumë kuptim sesa cPanel tradicionale.

Tani, imagjinoni të jeni një veteran në botën e web hosting – që disa njerëz që lexojnë këtë do të jetë. Ata do të mërziten se duhet përdorni një panel kontrolli të ndryshëm.

Kurba e të mësuarit në panelin e ri të kontrollit nuk është saktësisht e vështirë për tu mësuar por pse të rregulloni diçka që nuk prishet? Shumë njerëz kanë mësuar se si të kontrollojnë faqen e tyre të pritur përmes një cPanel tradicional.

Mbështetja e klientit dhe Baza e njohurive

Ne kemi prekur në aspektet negative të përvojës së mbështetjes së klientit Hostinger më lart. Tani le të flasim për të si një e tërë.

Më pëlqen të mendoj për mbështetjen e klientit si një makinë shumë funksionale. Nëse ju mungon një pjesë e makinës nuk do të thotë që makina nuk është e mirë ose jo e plotë – thjesht nuk ka funksione specifike që mund të merrni në makineritë e tjera. Kjo nuk është mirë ose keq në shumicën e rasteve.

Hostinger mungon funksioni i telefonit të makinës për mbështetjen e klientëve dhe ka një pyetje të çuditshme të vogël ku duhet të identifikoheni përpara se të mund të bisedoni me një person përmes bisedës.

Sidoqoftë, pasi të filloni të përdorni atë makinë për mbështetjen e klientit, ajo me të vërtetë është e besueshme.

Anydo pyetje chat që kemi kërkuar nga ekipi mbështetës i Hostinger ka qenë u përgjigj brenda pesë minutave që krahasohet në mënyrë të favorshme me pjesën tjetër të industrisë.

Funksioni tjetër në këtë makinë që shpesh është anashkaluar, por me rëndësi jetike është baza e njohurive. Baza e njohurive e Hostinger mund të përgjigjet goxha në çdo pyetje që i drejtohet. Negative këtu është se është e organizuar dobët dhe ju duhet të mbështeteni në shiritin e kërkimit për të gjetur atë që ju po kërkoni.

bazë e njohurive hostinger

Së fundmi, kompania gjithashtu ofron mësime për të gjitha llojet e lëndëve të ndryshme që çdokush mund t’i konsiderojë të dobishëm. Të gjitha kanë të bëjnë me ndërtimin e një faqe në internet dhe ka shumë vlerë të shtuar për dikë që sapo fillon.

Çmimeve

Mimi është ajo që ju tërheq vërtet për të përdorur Hostinger, kështu që le të hyjmë në atë që sigurohet në të vërtetë në atë pikë çmimi 0,99 $, si dhe nivelet më të larta.

Të gjitha këto plane janë me çmim për t’u mbyllur në një pajtim për 48 muaj. Katër vjet – kush dreq e di se çfarë do të ndodhë në katër vjet? Kjo është një kohë e gjatë dhe të paguash për atë shumë kohë përpara është nganjëherë e vështirë të gëlltitet.

Vizatimi i një klienti me një normë të ulët nuk është asgjë e re në biznes dhe padyshim asgjë e re në web hosting. Hostinger nuk shkoi për këtë pak më ndryshe pasi niveli i tyre më i ulët është jashtëzakonisht me çmim të ulët dhe i shërbueshëm. Sidoqoftë, nëse dëshironi që të shqetësoheni pa pritje në internet ndërsa rriteni – niveli i biznesit ka kuptim më të madh dhe është akoma relativisht e përballueshme.

përfundim

Me Hostinger vini për çmimin dhe qëndroni për cilësinë përvoja pritëse Ju mund të keni nevojë të përdorni nivelin më të lartë për të marrë më shumë zhurmë për kokën tuaj, por Hostinger është atje lart me drejtuesit e industrisë për sa i përket shërbimit.

Ne definitivisht rekomandojmë Hostinger si një shërbim pritës i nivelit të lartë dhe duhet të shikohet seriozisht kur merrni një vendim për mbajtjen në internet.

FAQ Pyetje

A është Hostinger i mirë për WordPress?

Hostinger është një zgjedhje e mirë për WordPress pasi lejon instalimin me një klik. Përdorimi i Hostinger për WordPress është një mundësi e fortë nëse po shikoni në një pritje të përbashkët si një mundësi për faqen tuaj të internetit (gjë që shumica e njerëzve po bëjnë).

Farë kuptohet nga host virtual?

Pritja virtuale është kur emra të shumëfishtë domain janë duke përdorur një server të vetëm ose shumë serverë. Farë po bën kjo është të lejosh një server të përdorë ciklet e tij të memorjes dhe procesorit në shumë faqe në të njëjtën kohë. Kjo është ideale për kompanitë që nuk kanë nevojë për të gjithë fuqinë përpunuese të një serveri të vetëm.

Pse është e domosdoshme mbajtja në internet?

Pritja në internet është e domosdoshme sepse një faqe në internet duhet të pritet në një server për të jetuar në internet. Në qoftë se nuk keni fonde për të përdorur serverët tuaj në internet, një shërbim pritës është i nevojshëm.

Referenca dhe kredi për imazh:

 • Bisend.com
 • TheSSLStore.com
 • RainHosts.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector