Przegląd HostGator (2020)

Masz ogólny plan. Zamierzasz rzucić nudną pracę, założyć stronę internetową, a następnie zarobić dość pasywnego dochodu, aby przejść na emeryturę na tropikalnej plaży gdzieś w Tajlandii… ��


Ale zanim zaczniesz pisać swój list rezygnacyjny, aby przekazać go swojemu szefowi, upewnij się, że masz plan, gdzie będziesz hostować swoją nową witrynę. Bez solidnego, niezawodnego i szybkiego dostawcy usług hostingowych nowe przedsięwzięcie będzie skazane na niepowodzenie.

logo hostgatora

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba być technicznym czarodziejem, aby uruchomić nową witrynę. Ta recenzja HostGator pomoże Ci skonfigurować i hostować nową witrynę w ciągu kilku minut.

Prawdopodobnie widziałeś reklamy dla HostGator w Internecie lub słyszałem reklamy w twoich ulubionych podcastach. Firma istnieje od 2002 roku i faktycznie otworzyła swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Kanadzie, w czerwcu 2006 roku.

Na kanadyjskiej dziczy nie znajdziesz wielu aligatorów (mamy nadzieję), ale czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy HostGator da radę.

Jak testowaliśmy – śledzenie na żywo HostGator

Przeglądanie hosta internetowego nie jest małym zadaniem. Usługodawców należy oceniać na podstawie wielu czynników, w tym prędkość, niezawodność, i oczywiście koszt. Najlepszym sposobem na uzyskanie tych danych jest ich przetestowanie. Niestety nie jest to coś, co większość ludzi może zrobić skutecznie.

W HostingCanada wszystkie recenzje naszych hostów internetowych opieramy na wymiernych danych i statystykach. Jeśli dostawca usług hostingowych nie jest wart swojej ceny, powiemy Ci od razu. Zobacz nasze śledzenie na żywo tutaj, w tym HostGator.

Oceniając wydajność HostGator w porównaniu z innymi najlepszymi dostawcami, przechwyciliśmy dane z kilku głównych kanadyjskich miast i prowincji. Twoi użytkownicy końcowi będą prawdopodobnie rozproszeni po całym kraju i na całym świecie, dlatego ważne jest, aby Twój projekt internetowy ładował się szybko ze wszystkich lokalizacji. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź nasz proces testowania.

Oto przegląd naszego podejścia do tego przeglądu ofert HostGator:

 • Najpierw przedstawimy nieprzetworzone parametry wydajności HostGator, w tym czas działania, szybkość i niezawodność.
 • Następnie przejdziemy do wyceny i oceny ofert produktów HostGator, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą wartość.
 • Na koniec porównamy Hostgator z innymi popularnymi platformami i wydamy ogólną rekomendację dla Ciebie, naszych lojalnych czytelników z Kanady.

Wyniki z 4 miast

Proszę bardzo, frajerzy statystyk. Czas zagłębić się w matematykę hostingu w HostGator. Wszystkie nasze testy zostały przeprowadzone w Kanadzie, aby uzyskać dokładną mieszankę wyników w całym kraju. Aby rozpocząć, sprawdź poniższe wyniki z naszych czterech lokalizacji testowych.

 • Montreal
  • Czas działania – 98,6%
  • Średni czas ładowania – 1912 ms
 • Toronto
  • Czas działania – 98,9%
  • Średni czas ładowania – 2,012ms
 • Vancouver
  • Czas działania – 97,5%
  • Średni czas ładowania – 2,182ms
 • Winnipeg
  • Czas działania – 98,09%
  • Średni czas ładowania – 1,658ms

Ludzie mówią, że nie ma nic do roboty w Winnipeg, ale spójrz! Mają internet! I dość szybki internet. ��

Co właściwie oznaczają te liczby? Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć terminologię. Kiedy mówimy o aktualizacji na HostingCanada, odnosi się to do pomiaru spójności usług dostawcy hostingu. Statystyka jest prezentowana jako procent wskazujący całkowity czas, w którym dostawca usług hostingowych jest online i działa normalnie.

Na przykład HostGator działał z 98,6% czasu sprawności z lokalizacji testowych w Montrealu. Oznacza to, że we wszystkich danych, które zebraliśmy podczas naszych testów, usługi HostGator nie były w stanie zapewnić użytkownikom z Montrealu tylko 1,4% czasu. Matematyka odpowiada około 122 godzinom przestoju w ciągu roku. To całkiem nieźle. 

Podczas oceny wydajności czasu sprawności nawet ułamek punktu procentowego może znacząco wpłynąć na dostępność Twojej witryny. W HostingCandada uważamy, że wskaźniki czasu działania wynoszące ponad 98% są mocne, a wszystko poniżej jest klasyfikowane jako słabe. Najlepsze firmy hostingowe gwarantują 99% bezawaryjności, w przeciwnym razie zwrócą Ci niektóre płatności, jeśli nie zostaną spełnione te oczekiwania.

Co powiesz na czasy ładowania HostGator? czas pracy a przestoje

Teraz, przełączając biegi na czasy obciążenia, skupiamy się na ogólnej dostępności na rzeczywiste pomiary prędkości. Liczby zebrane przez HostingCanada to średnia z miesięcy testów na platformie HostGator z różnymi przeglądarkami, takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Internet Explorer. Czasy podane powyżej są mierzone w milisekundach i obejmują długość pełnego żądania i odpowiedzi dla serwera sieci w chmurze.

Pamiętaj, że użytkownicy końcowi Twojej witryny mogą wydawać się zmienni w czasach reakcji z powodu różnych czynników, w tym szybkości sieci lokalnej, zachowania przeglądarki i ruchu na serwerze. Ogólnie rzecz biorąc, prędkości ładowania HostGator wypadają dobrze w porównaniu z innymi powszechnymi dostawcami dostępnymi w Kanadzie.

Czas ładowania tej średniej przy 2000 milisekund lub mniej są uważane za wysoką wydajność, ponieważ oznacza to, że użytkownik końcowy napotka bardzo małe opóźnienie podczas ładowania strony internetowej. Korzystanie z usług hostingowych z wolniejszym czasem reakcji jest ryzykowne, ponieważ czytelnicy i klienci mogą być zirytowani opóźnieniami i zamiast tego wybrać przeglądanie innych witryn.

Ceny HostGator wyjaśnione

Szybkość i niezawodność są oczywiście ważne przy wyborze hosta, ale jeśli chodzi o podjęcie ostatecznej decyzji, ceny mogą być najważniejszym czynnikiem. W końcu, jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub próbujesz uruchomić nowy startup, budżet prawdopodobnie będzie napięty i będziesz chciał znaleźć najbardziej przystępny cenowo plan, który nadal zapewni solidną wydajność. Jednocześnie ważne jest, aby nie tylko wybrać najtańszą opcję hostingu, a następnie mieć nadzieję na najlepsze.

HostGator dzieli swoją ofertę hostingu na trzy opcje planu: Hatchling, Baby i Business. Pierwsze dwa są inspirowane maskotką gadów i są skierowane do małych klientów lub indywidualnych stron internetowych, podczas gdy biznesplan jest przeznaczony dla użytkowników korporacyjnych. Poniżej znajdują się aktualne ceny oferowane przez HostGator dla klientów z Kanady, należy jednak pamiętać, że stawki te często się zmieniają, zwłaszcza gdy HostGator prowadzi sprzedaż różnych planów.

Plany hostingowe Udostępniony Hosting cPanel HostGator

Jest tylko jedna zasadnicza różnica między planami Hatchling i Baby i jest to liczba domen, którymi można zarządzać. W planie Hatchling możesz połączyć tylko jedną nazwę hosta, np. .Com lub .net, ze swoim hostowanym środowiskiem. Po uaktualnieniu do planu Baby HostGator pozwoli Ci skonfigurować środowisko chmurowe do pracy z nieograniczoną liczbą domen. Z tego powodu warto zwiększyć koszt abonamentu Baby, jeśli planujesz rozłożyć swój projekt internetowy na wiele witryn i domen.

Co zaskakujące, biznesplan HostGator nie zawiera wielu istotnych zalet. Zawiera jednak dedykowany adres IP do stabilnego hostingu i automatyczną aktualizację do pozytywnego SSL zapewnianego przez Comodo. Dedykowany host może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i wydajność dla twojego projektu internetowego. Opcja Biznesplan umożliwia także zainstalowanie niestandardowego certyfikatu SSL, jeśli nie zdecydujesz się użyć dołączonego certyfikatu.

Dla kanadyjskich klientów internetowych HostGator oferuje ogólny solidny stosunek jakości do ceny. W porównaniu z innymi opcjami hostingu tego samego kalibru otrzymujesz mniej więcej te same usługi, ale o wiele szybsze działanie niż niektórzy konkurenci.

Dodatkowe korzyści Hostgator – bezpłatne SSL i wydatki na reklamę

Firmy hostingowe często wprowadzają dodatkowe funkcje lub wsparcie językowe, aby osłabić ofertę. HostGator nie jest inny. Zobacz poniżej kilka przykładów dodanych ofert pakietów.

Porównanie hostingu współdzielonego Zobacz ceny Plany HostGator

Należy pamiętać, że wszystkie plany HostGator zawierają teraz podstawowy certyfikat SSL, który pozwoli Ci szyfrować wszystkie transmisje między twoją hostowaną stroną a przeglądarkami użytkowników końcowych. Nie jestem pewien, jak działa SSL. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać podstawy.

Wszystkie plany HostGator mają również kredyt w wysokości 100 USD zarówno dla reklam Google Adwords, jak i Bing. Dzięki temu kredytowi możesz skonfigurować kampanie reklamowe na obu platformach, a następnie zarabiać na wydajności własnej witryny.

HostGator ułatwia uruchomienie strony internetowej w dowolnym języku programowania. Platforma obsługuje między innymi Python, PHP i Perl.

HostGator zapewnia również wszystkim klientom hosting poczty e-mail, co pozwala skonfigurować różne skrzynki pocztowe do użytku w domenie witryny. Obejmuje to obsługę protokołów e-mail IMAP i POP3. Wsparcie dla hostingu poczty e-mail jest kluczowe, jeśli planujesz prowadzić kampanie e-mail marketingowe w ramach nowego projektu internetowego.

Ocena obsługi klienta HostGator 8/10

Może ci się wydawać, że po uruchomieniu witryny internetowej na żywo nic nie pójdzie źle, ale tak nie jest. Przed wybraniem platformy, z której należy skorzystać, zawsze należy wziąć pod uwagę reputację i ofertę pomocy technicznej dostawcy.

obsługa czatu hostgatorHostGator oferuje obsługę klienta przez cały dzień, codziennie, przez cały rok, bez względu na rodzaj planu cenowego, na który się zapisałeś. Możesz skontaktować się z ich obsługą przez e-mail, telefon lub czat na żywo.

Bazując na doświadczeniu HostingCanada, stwierdziliśmy, że wsparcie techniczne HostGator jest raczej pomocne i łatwe do nawiązania kontaktu. Należy jednak pamiętać, że ich strona internetowa gwarantuje 99% czasu działania, co nie jest zgodne z naszymi własnymi wynikami testów.

Chciałem wspomnieć, że jeśli dopiero zaczynasz budować swoją pierwszą witrynę, wsparcie wysokiej jakości jest niezwykle ważne. Nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić ogromnego bólu związanego z samodzielnym rozwiązywaniem problemów technicznych, ale w końcu zaoszczędzisz pieniądze, wynajmując pomoc zewnętrzną. Zdziwisz się, ile próśb możesz złożyć do ich personelu pomocniczego. ��

Czy polecamy Gator?

Absolutnie tak. HostGator jest jak Ford Focus w świecie hostingu online. To nie jest wyszukane ani efektowne, nie jest ultraszybkie ani zbyt wolne. Zamiast tego siedzi pośrodku z doskonałą wydajnością w porównaniu do ceny, wsparcia jakości i wielu innych dodatkowych funkcji.
W przeszłości hostowaliśmy również kilka naszych witryn przy użyciu HostGator i osiągnęliśmy świetne wyniki. Jak widać na podstawie danych z naszego śledzenia na żywo, HostGator udowodnił, że oferuje dużą niezawodność i większą szybkość połączenia.

 • HostGator oferuje również przystępne ceny z różnymi poziomami planów, które są bardzo porównywalne z innymi dużymi firmami hostingowymi. Co ważne, HostGator zawiera również bezpłatny podstawowy certyfikat SSL dla wszystkich klientów, niezależnie od ich planu.
 • logo hostgatora

Umowy z dostawcami usług hostingowych często mogą być zawierane na wiele miesięcy, a nawet lat. Jeśli Twoja witryna jest obecnie hostowana gdzie indziej, powinieneś dowiedzieć się, na jakie zobowiązanie się zapisałeś i jakie opcje przejścia są dostępne. Dzięki HostGator możesz migrować istniejący projekt internetowy na ich platformę przy minimalnych zakłóceniach. Następnie możesz cieszyć się najlepszym hostingiem w chmurze.

Podsumowując

HostGator jest silnym konkurentem w branży hostingu, dzięki czemu chmura jest przystępna dla kanadyjskich klientów i oferuje wiele dodatkowych funkcji.

Może Ci się spodobać:

 • Najlepszy hosting
 • Najlepszy kreator stron internetowych

Referencje i zdjęcia:

 • VisualModo.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map