69 WordPressi õpetust CMS-i kõigi saladuste paljastamiseks

Alustan tavaliselt sellega, et ütlen mõne sõna WordPressi ja selle suurepärase kohta, kuid ma arvan, et see on siin mõttetu.


Kui olete sellel lehel, siis arvatavasti teate juba, kui hämmastav WP võib olla.

Teil on vaja täiendavat abi ja juhiseid, kuidas WordPressiga suurepärast veebisaiti üles ehitada. Teate neid praktilisi näpunäiteid, mis aitavad teil paremini aru saada, millega teil on tegemist ja kuidas seda õigesti teha.

Mul on see kõik olemas ja kott krõpsu!

Selles artiklis leiate ulatusliku loetelu WordPressi õpetustest nii algajatele kui ka kogenud kasutajatele. Katame iga sammu teie esimesest kohtumisest WP-ga kuni teie vastloodud veebisaidi lõpuni. Lisateave teemade, erinevate pistikprogrammide, SEO, saidi turvalisuse ja muu kohta.

Seejärel saate minna parimate WordPressi hostingu pakkujate tugifoorumitesse ja panna kõik sinna häbi tundma.

Kõlab hästi, eks? Sukeldugem kohe sisse!

Alustame parimate üldiste õpetustega veebis. Kõik need ulatuslikud juhendid väärivad eraldi artiklit, kuna need hõlmavad peaaegu kõike, mida WordPressi kohta mõelda võite.

Kui olete veebiehituse alal täiesti uus – siin algab teie teekond …

Contents

Alustamine

1. WordPressi sõnastik

WordPressi sõnastik

WP-maailma uurimisega on meil ees palju tööd, nii et on kõige parem, kui te saate keelega tutvuda. Kui te pole tuttav terminiga, mida loendis pole, saate selle alati soovituseks lisada.

2. WordPress.com vs WordPress.org

WordPress.com vs WordPress.org

Algajaid WP-kasutajaid võib hõlpsasti segi ajada WordPress.com ja WordPress.org näiliselt sarnaste teenustega. Need kaks platvormi on tegelikult üsna erinevad ja hõlmavad täiesti erinevaid seadistusi, piiranguid ja tuge. Täna keskendume ise hostitavale avatud lähtekoodiga versioonile, mis on saadaval veebisaidil WP.org, nii et on oluline, et teaksite erinevusi.

3. Ülim WordPressi juhend

WordPressi ülim juhend

Esimesed sammud WordPressis pole kunagi varem olnud nii lihtne. WPBegginer on üks suurimaid WP kogukondi ja selle toimetus annab sageli välja tarkvara kohta põhjalikke juhendeid. Nad teavad suurepäraselt, kui segane võib esmakordselt veebisaidi ehitamine olla. Niisiis, see juhend kirjeldab loogilist, samm-sammult protsessi ja tutvustab teile õrnalt WordPressi ja selle keerukusi.

4. Kuidas valida parimat peremeest

Valige WordPressi host

Seal on hulgaliselt hostimise pakkujaid ja peaaegu kõik väidavad, et nad sobivad WordPressi projektide majutamiseks. Kuid tegelikkus ei saa tõest kaugemal olla, nii et veenduge enne oma uue veebipõhise ettevõtmise alustamist, et teete oma põhjaliku uurimistöö. Mahustan tehingu, lisades meie põhjalike arvustuste mõnele peamisele kandidaadile – SiteGround ja Sinine vaim.

5. Kuidas WordPressi installida (käsitsi)

WordPressi käsitsi installimine

Tarkvara käsitsi installimine võib olla pisut keeruline, kuid õnneks jagavad WP-i arendajad teavet otse otse allikast. Nad viivad teid läbi CMS-i installimise protsessi mitmesugustele platvormidele ja pakuvad lahendusi võimalikele tagasilöökidele, mida võite selle käigus ilmneda. Juhend on eriti kasulik siis, kui peate installima WP-i kohalikku arvutisse ja seda võrguühenduseta kohandama.

6. Kuidas installida WordPress (Softaculous’i kaudu)

WordPressi Softaculous installimine

PHP ja MySQL on WordPressi keskmes, nii et rakendus töötab kõige paremini Linuxi serverites. Enamasti varustavad Linuxi hostimise pakkujad oma kliente cPaneliga, mis sisaldab Softaculous Autoinstallerit. See võimas tööriist säästab teie käsitsi installimisega seotud aega ja vaeva ning pakub üle 450 veebiehitusrakenduse mõne hiireklõpsuga seadistamist. WP installimine tarkvaraga Softaculous on lihtne nagu 1-2-3, nagu märkate sellest WordPressi algajate juhendist.

7. Kuidas WordPressi installida (WAMP-i kaudu)

WordPressi install WAMP

WAMP on põhimõtteliselt Apache, PHP ja MySQL virn, mis töötab Windowsi serverites. See on mõeldud kõigile Windowsi kasutajatele, kes soovivad WordPressi abil Linuxis kasutamata liikuda. Õpetust värskendatakse sageli, mis tagab, et sisu on alati ajakohane.

8. Kuidas teemasid installida

WordPressi teema installimine

Teadlikult või mitte, inimesed hindavad raamatut selle kaante järgi. Teie veebisait ei erine. Kui te külastajatele kohe vaatama ei lähe, siis riskite neid pöördumatult kaotada. WP-teemade installimine on üsna lihtne ülesanne, nii et võite keskenduda täpse paigutuse leidmisele, mis sobib teie veebisaidile nagu kinnas.

9. Kuidas pluginaid installida

WordPressi installimine pistikprogrammidega

Järgmisena on meil pistikprogrammid. Äärmiselt kasulikud lisandmoodulid võimaldavad teil WordPressi oma äranägemise järgi kohandada – ostukärud, sotsiaalmeedia ikoonid, kontaktvormid – panite sellele nime. WP-pistikprogrammide ABC-de õppimine osutub väga kasulikuks teel, nii et kontrollige kindlasti neid tasuta WordPressi õpetusi.

10. Vidinate mõistmine

WordPressi vidinate mõistmine

Vidinad on osa WP arhitektuurist, mis pakub praktilisi meetodeid veebi lihtsamaks kujundamiseks ja haldamiseks. Iga värske WordPressi installimisega on kaasas hulk vaikimisi vidinaid, sealhulgas kategooriad, otsinguriba, sildipilved ja palju muud. Paljud teemad ja pistikprogrammid sisaldavad oma vidinaid, nii et nende põhialuste mõistmine aitab teil neist parimat kasutada.

11. Kuidas Google Analyticsit üles seada?

WordPressi seadistamine Google Analytics

Kas olete tuttav Google Analyticsiga? Jah, tööriist, mis võimaldab teil külastajatest kõike teada saada – kust nad tulid, mida nad klõpsasid ja kui kaua nad viibisid. Google Analyticsi kasutab suurepäraselt üle 50 miljoni veebisaidi kogu maailmas ja teie leht ei tohiks midagi muuta, kui soovite oma vaatajaskonnaga ühendust hoida.

12. Kuidas WordPressi kiirendada

Kiirendage WordPressi

Meie meeskond on juba kirjeldanud, kui oluline on teie veebisaidi kiirus see faktidega pakitud artikkel. Kuna meie digitaalajastu asjad liiguvad nii kiiresti, peate suundumustest eespool olema või peate kiiresti maha jääma. Lehtede kiire laadimisaja tagamine igas asukohas ja igas seadmes on midagi, mida peaksite tegema varem, mitte hiljem.

13. Kuidas WordPressit kaitsta

Turvaline WordPress

WordPress on seal kõige populaarsem veebi loomise rakendus. Sellisena on see ka tarkvara häkkerid, kes kogu maailmas kõige sagedamini sihivad. WP-veebisaidi kaitsmine on pidev protsess, mis algab kohe, kui installite platvormi esmakordselt. See peatub alles siis, kui… noh, see ei peatu kunagi. See on järeleandmatu lahing, kuid võite siiski liiga kõrgel välja tulla, kui olete piisavalt ettevaatlik.

Nüüd, kui oleme valmis WordPressiga alustama, vaatame, mida me sellega teha saame.

Töö WordPressiga

14. Kuidas juhtpaneeli kohandada

Kohandage juhtpaneeli

WP-taustaprogrammi väljanägemise muutmine ei tähenda ainult mugavust. Sageli töötab meie veebisaidil mitu inimest ja neile on vaja erinevat juurdepääsu. Saame kohandada seda, mida nad näevad, ja redigeerida väikseimate detailideni, kuni sisselogimislehe stiilini ja värvilahenduseni..

15. Kuidas postitust luua

WordPress Loo postitus

OK, nii et olete WordPressi seadistamise lõpetanud ja võite hakata sisu lisama. Üks asi enne, kui teete. Võib-olla olete kuulnud, et WP-i arendajad lasid 2018. aastal välja uhiuue toimetaja nimega Gutenberg. See raputas paljusid autoreid ja muutis oluliselt sisu loomise viisi. Õnneks on algajatele mõeldud suurepäraseid WordPressi õpetusi, mis käsitlevad Gutenbergi teemat üsna hästi.

16. Kuidas Gutenbergi toimetajat kasutada?

Kasutage WordPress Gutenbergi

Austades trükikoja leiutajat, lubas uusim WordPressi toimetaja pöörde muuta meie sisu loomisel ja levitamisel. Esialgne väljalase kannatas läbi kivise alguse ja kogenud kasutajad olid õigustatult skeptilised. Sellest ajast alates on asjad tagasi liikunud ja see tänapäevane plokkidel põhinev toimetaja vaatab ees olevat helget tulevikku.

17. Kuidas luua kategooriaid

WordPressi kategooriate loomine

Kategooriad moodustavad teie WP veebisaidi kogu struktuuri. Need esindavad teie saidi menüüsid ja aitavad kasutajatel navigeerida soovitud lehele. Sisu kategoriseerimisel luuakse struktuur, mis on nii külastajatele kui ka otsingumootorirobotitele terviklik. Menüüde lisamine ja muutmine on lapse mäng WP-redaktori lohistamisega, nii et minge edasi ja kontrollige seda.

18. Kuidas luua maandumislehte

WordPressi sihtlehe loomine

Hästi läbimõeldud sihtleht võib teie turunduskampaaniate jaoks imet teha või jõupingutusi genereerida. Ettevõtete omanikud ja turundajad kasutavad sageli eritellimusel loodud lehti, kuna need võivad tähelepanu äratada, viia etteantud toimingute juurde ja koguda olulisi liiklusandmeid. Ükskõik, kas soovite müüa toodet, tellimusi koguda või videot reklaamida – sihtpunkt on tee!

19. Kuidas luua pildigaleriid

WordPressi fotogalerii loomine

Visuaalne sisu on tänapäeval kõikjal meie ümber. Me kipume jagama fotosid kõigest, mis meil lahe on – inimestest, toidust, lemmikloomadest, loodusest. Lõppude lõpuks, “pilt on väärt tuhat sõna”, eks? WordPress on seotud ainult esteetikaga ja seda näitavad kindlasti osakonna ulatuslikud valikud ja kohandamisfunktsioonid.

20. Kuidas luua e-kaubanduse saiti?

WordPress Looge e-kaubanduse veebisait

Üle 22% maailma elanikkonnast kaupleb juba veebis. Oleme nii harjunud, et tippime lihtsalt veebiaadressi ja tellime toote kahe minutiga, see on nagu poleks me kunagi teist teadnud. Veebipoe loomiseks võite kasutada mitmesuguseid pistikprogramme, kuid vaieldamatult kõige silmatorkavam on WooCommerce. WooCommerce võtab veebikaubandussektorit juba tormi, ületades isegi turukonkurendid, kes keskenduvad rangelt e-kaubandusele.

21. Kuidas luua Amazoni sidusettevõtte veebisaiti

WordPress Looge Amazoni pood

Amazoni sidusettevõtte pood võimaldab teil oma tooteid müüa maailma suurimal turul. Erinevate platvormide nagu WordPress ja Amazon integreerimine kõlab nagu suur asi, kuid tegelikult pole see nii. See õpetus viib teid läbi kogu WP-poe käivitamise protsessi, toodete teisaldamise uuel turul ja muidugi ka kõige magusama osa – teie sissetulekute kogumise.

22. Kuidas lisada multimeediumfaile

WordPressi lisamine Multimeedium

Piltide, heli- ja videofailide lisamine postitustesse on WP-ga imelihtne. See ulatuslik WordPressi juhend algajatele tutvustab veidi sisseehitatud WISYWIGi redigeerija toimimist ja multimeediumite integreerimist, et muuta teie sisu põnevamaks. Boonusena on mõned näpunäited joondamise ja suuruse optimeerimise kohta.

23. Kuidas faile üles laadida FTP kaudu

WordPressi failide üleslaadimise FTP

Enamik juhtpaneele sisaldab sisseehitatud failihaldussüsteemi, mis võimaldab teil hõlpsalt andmeid üles laadida. Selle saate saavutada ka WP administraatori armatuurlaua kaudu. Mõlemad viisid on aga piiratud failide arvu ja suurusega, mida saate samaaegselt üles laadida. FTP on seevastu sageli kiirem, turvalisem ja välistab kõik sellised piirangud.

24. Kuidas faviconi lisada

WordPressi lisamine Favicon

Kas olete kunagi märganud, kuidas enamikul veebisaitidel on minimeeritud pilt, mis kuvatakse teie nime ees teie brauseri vahekaardil? Seda nimetatakse faviconiks. See pakub suurepärase võimaluse oma brändi täiustada ja meeldejäävamaks muuta. Lisaks, kui olete minuga sarnane ja hoiate kogu aeg palju aknaid lahti, osutavad kaubikud tohutut abi, kui peate konkreetse vahekaardi kiiresti leidma.

25. Kuidas lisada Gravatari

WordPressi lisamine Gravatar

Gravatar, mis tähistab ülemaailmselt tunnustatud avatari, tähistab teie visuaalset pilti veebis. Mitmel veebisaidil erinevate profiilide loomise asemel saate oma eelmääratud teabe abil omada ühte kontot. See lahendus on eriti kasulik aktiivsetele blogijatele, kes loovad endale lihtsalt nime.

26. WordPress Multisite ülim juhend

WordPress Multisite

WordPress pakub moodsa võimaluse mitme installimisega ühe veebisaidi käitamiseks. Kuidas see kasulik on? Millistel juhtudel peaksite seda meetodit kasutama? Kuidas see töötab? Järgige seda suurepärast mitme saidi funktsiooni arendajate õpetust ja saate teada, mis kasu on terve saitide võrgu käitamisest ühe mütsi all.

27. Kuidas lisada mitu keelt

WordPressi mitmekeelne

Mis oleks parim viis rahvusvahelise publiku toitlustamiseks, kui nendega emakeeles rääkimine? Uute keelte lisamine olemasolevale WordPressi saidile toimib suurepäraselt ilma täiendavate WP-installideta.

Kvaliteedi osas soovitan tungivalt oma sisu käsitsi tõlkida, et saaksite täpsustada ka kõige väiksemaid detaile. Kuid tänu masinõppe arengule muutuvad keele pluginad iga päevaga paremaks, seega on need endiselt suurepärane võimalus kaalumiseks, kas peate aega kokku hoidma..

28. Kuidas kasutada WordPress REST API-t

WP Rest API

Rakenduste programmeerimisliidesed (või lihtsalt API-d) võimaldavad kahel erineval rakendusel andmeid omavahel ühendada ja vahetada. Näiteks saate Google Maps API abil oma veebisaidile kaardi paigutada, mis hangib asjakohast teavet otse Google’ilt. Rakendades sama loogikat WordPressile, saame REST API abil märkimisväärselt parandada kasutajakogemust ja oma saidi võimalusi..

29. WordPressi saidi hoolduskalender

WordPressi saidi hooldus

Veebisaidi hooldus on pidev protsess. Isegi kui loote täiusliku WP-saidi, peate selle siiski üle vaatama ja tagama, et see oleks alati ajakohane. Arvesse tuleb võtta palju asju, kuid ärge kartke – te ei pea neid südamest meelde tuletama. See nimekiri teeb seda teie eest.

Nüüd, kui põhitõed on tehtud, on aeg mõelda veidi sellele, kuidas meie veebisait välja näeb.

WordPressi teemad

30. Kuidas valida teemat

Valige WordPressi teema

Veebisaidi jaoks õige teema valimine on ülioluline ja ma ei räägi ainult ilusatest väljanägemistest. Teie visuaalne paigutus võib märkimisväärselt parandada külastajate navigeerimise kogemust ja veelgi tugevdada saidi üldist turvalisust. Seal on palju kasulikke WordPressi õpetusi selle teema kohta, kuid see ulatuslik juhend hõlmab seda kõike.

31. Kuidas teemasid kohandada

WordPressi teema kohandamine

Nagu iga teise avatud lähtekoodiga platvormi puhul, saab ka WordPressi infrastruktuuri kõiki aspekte kohandada. Õigete teadmiste ja vähese kogemuse olemasolul saate varsti teada, et WP-teema muutmine pole mõeldud ainult disaineritele ja arendajatele. Kui olete selle üles riputanud, on taevas piir!

32. Kuidas luua lapse teema

Lapse teema WordPress

Kujutage lapseteemasid ette nagu proovikeskkonda mis tahes näpunäidete ja keerdumiste jaoks, mida soovite oma veebisaidil proovida, häirimata selle veebis kättesaadavust. Lasteteema kopeerib oma “vanemat” ja jätab kõik muu teie kujutlusvõime juurde. Kui pärast uue paigutuse muutmist on mõni funktsioon puudu, täidab vanemteema lüngad.

33. Kuidas lisada kohandatud fonte

WordPressi kohandatud fondide lisamine

Teie sisufond on visuaalse brändingu oluline element, mis võib teie uuele äritegevusele lisada nii hädavajaliku sisu. Nii stiilne kui mõni sisseehitatud valik võib olla, peaksite alati otsima ainulaadsust. Teie veebisaidi font on ideaalne viis selle saavutamiseks.

34. Värvipsühholoogia mõistmine

WordPressi värvipsühholoogia

Värskete uuringute kohaselt on 85% veebipoest ostjatest toonud värvi peamiseks põhjuseks, miks nad konkreetsele tootele meeldivad või ei meeldi. Ükskõik, kas teeme seda teadlikul tasemel või mitte, värvid võivad emotsioone esile kutsuda ja edumeelsed ettevõtted kasutavad seda fakti juba ära.

35. Kuidas läbi viia A / B testimist

WordPress viib läbi A-B testimise

Turustajatele meeldib kasutada A / B testimise metoodikat, kuna see võib leida märkimisväärset praktilist kasutust. Põhimõtteliselt saate iga otsuse ees jagada kaheks (või enamaks) variatsiooniks. Oletame, et mõtlete, kas teie sait peaks vastu võtma rohelise või sinise värvilahenduse. Saate iga uue külastaja jaoks pakkuda erinevat versiooni ja kogutud mõõdikud annavad teile teada, milline värv toimib kõige paremini. Lõppude lõpuks – numbrid ei valeta, eks?

Kui olete oma veebisaidi uue stiilse väljanägemisega rahul, võite kaaluda mõne funktsiooni lisamist. Oleme liigitanud järgmised WordPressi pistikprogrammide loendid nende väärtuse järgi erinevatele professionaalidele.

WordPressi pistikprogrammid

36. WordPressi pistikprogrammid peavad olema

Must-have WordPressi pistikprogrammid

Kuna WP teegis on üle 50 000 pistikprogrammi, on seda üsna lihtne eksida. Õnneks leiate hulga kasulikke WordPressi pistikprogrammide õpetusi, kus on ära toodud olulised tööriistad, millest alustada, ja miks neid vajate. Sealt edasi on kõik teie kujutlusvõime otsustada. Lihtsalt lisage kindlasti vaid vajalik ja värskendage seda regulaarselt, et vältida turvariske.

37. WordPressi pluginad disaineritele

WordPressi pluginad disaineritele

Disainerid saavad WordPressi abil oma täieliku loomingulise potentsiaali realiseerida. WP veebisaidi visuaalse väljavaate kõiki pisiaspekte saab täielikult kohandada ja seal on terve hulk tööriistu, mis aitavad teid sellest välja. Vaadake valikut parimatest lisandmoodulitest, mida disainerid armastavad armastada.

38. WordPressi pluginad arendajatele

Arendajatele mõeldud WordPressi pluginad

See on mõeldud kõigile teie veebimeistritele, arendajatele ja koodijuppidele. ElegantThemes on WP-kogukonnas endale nime pannud oma ulatusliku lisandmoodulite kogu ja mõne parima WordPress-õpetuse abil. tema juhend näitab teile arendajate eelistatuimaid pistikprogramme ja miks need on nii populaarsed.

39. WordPressi pistikprogrammid turustajatele

WordPressi pistikprogrammid turundajatele

Neil Patel ei vaja tutvustamist, kui olete digitaalturundusest kaugel huvitatud. Ma ei suuda mõelda paremale inimesele, keda turundusnõuannetesse usaldada, kui valdkonna üks suurimaid mõjutajaid ja tohutult eduka digitaalagentuuri asutaja. Tal on hea meel jagada oma oskusteavet ja tuua välja oma lemmik pluginad.

40. WordPressi pluginad autoritele

Autorite WordPressi pistikprogrammid

WordPressi algne eesmärk oli ajaveebide populariseerimine, nii et ärgem unustagem kõiki autoreid, kes oma ajaveebide loomiseks ikka peamiselt WP-d kasutavad. Tööriistadest, mis aitavad parandada teie kirjutamisoskust, kuni ettepanekuteni oma veebisaidi turvamiseks – selles õpetuses on see kõik. Lisaks värskendatakse juhendit sageli, nii et võite olla kindel, et selles sisalduv teave on ajatu.

41. WordPressi pistikprogrammid poeomanikele

Poeomanike WordPressi pistikprogrammid

Tänapäeval on veebipoe omamine sama lihtne kui pirukas. Oleme juba teinud a parimate e-kaubanduse saitide ehitajate lähemalt tutvumine, ja nüüd on aeg teada saada rohkem erinevate lisandmoodulite kohta, mida saate oma poe toimivuse suurendamiseks kasutada. Valige oma ettevõtte jaoks õige tööriistakomplekt ja edu on varsti käes.

Kui olete pistikprogrammidega lõpetanud, õpetab järgmine tasuta WordPressi õpetuste komplekt teile kõike, mida peate teadma oma saidi kiiruse ja toimivuse parandamise kohta.

WordPressi kiirendamine

42. Kuidas kontrollida oma veebisaidi kiirust

Kontrollige veebisaidi kiirust

Saidi kiirus ei saa väheneda ühe arvuni, kuna selle jõudlust mõjutavad paljud tegurid. Hea, et seal on mitmesuguseid tööriistu, mis mitte ainult ei võimalda mõõta teie ühendust kogu maailmast, vaid sisaldavad ka kenaid optimeerimisnõuandeid. Minu soovitus oleks valida mõni ja võrrelda tulemusi, mida nad samast asukohast annavad.

43. Kuidas oma pilte optimeerida

WordPressi piltide optimeerimine

Lubage mul üks asi selgeks teha – teie pildid on kõige olulisemad tegurid, millele saidi kiiruse parandamisel tähelepanu pöörata. Kujutise optimeerimine on hoolikas protsess, mis algab enne visuaalide üleslaadimist oma veebisaidile. See optimeerimisjuhend sobib WordPressi algajatele, kuid ka edasijõudnud kasutajad leiavad mõnda asjalikku nõu.

44. Kuidas Gzip-pakkimist lubada

WordPress GZIP-pakkimine

Piltide tihendamine on WordPressi puhul absoluutne kohustus. Kõrge eraldusvõimega fotod võivad meie külastajaid vaevata, kuid need nõuavad ka õiglast osa süsteemiressurssidest. Fotode optimaalse laadimisaja tagamine muudab selle laadimise kergemaks ja saate sellest tulenevalt rõõmu tunda õnnelikest, naasvatest klientidest.

45. Kuidas kasutada CDN-i

WordPressi CDN

CDN ehk sisu edastamise võrk on serverite võrk kogu maailmas, mis sisaldab teie veebisaidi puhverdatud koopiaid. Kui külastaja langeb teie lehele, kuvab sisu tema asukohale kõige lähemal asuv server. Nii saate vältida suurte vahemaade põhjustatud aeglustusi. Teie WordPressi hostiteenuse pakkuja võib sageli soovitada CDN-lahendust ja isegi aidata selle installimisel.

46. ​​Kuidas kasutada brauseri vahemälu

WordPressi võimendusbrauseri vahemälu

See kiiruse häkkimine laseb teie brauseril teie lehe teatud osad vahemällu salvestada, nii et neid ei laadita iga kord, kui keegi sellele maandub. Puhas trikk nõuab teie .htaccess-failis mõningaid muudatusi, kuid see õpetus õpetab teile, kuidas kasutada WordPressi brauseri vahemälu maksimaalselt ära.

47. Kuidas kasutada asünkroonset laadimist

Asünkroonne laadimine WordPressis

Javascript on täna enamiku veebisaitide keskmes. Sotsiaalmeedia nupud, SEO pistikprogrammid, teemad – iga väike saidielement käitab skripte ja need skriptid vajavad oma õiglast osa ressurssidest. Optimeerige kindlasti Javascripti protsessid ja see kajastab kohe teie üldist kiirust.

Kiirus on hädavajalik – ja võite saada põhjalikke näpunäiteid, kuidas panna teid WP-sait lendama -, aga ka turvalisus. Järgmine WordPressi õpetuste komplekt õpetab teile, kuidas oma veebisaidi ümber seina ehitada (ega pea Mehhikot selle eest maksma).

42. Kuidas kontrollida oma veebisaidi kiirust

Kontrollige veebisaidi kiirust

Saidi kiirus ei saa väheneda ühe arvuni, kuna selle jõudlust mõjutavad paljud tegurid. Hea, et seal on mitmesuguseid tööriistu, mis mitte ainult ei võimalda mõõta teie ühendust kogu maailmast, vaid sisaldavad ka kenaid optimeerimisnõuandeid. Minu soovitus oleks valida mõni ja võrrelda tulemusi, mida nad samast asukohast annavad.

43. Kuidas oma pilte optimeerida

WordPressi piltide optimeerimine

Lubage mul üks asi selgeks teha – teie pildid on kõige olulisemad tegurid, millele saidi kiiruse parandamisel tähelepanu pöörata. Kujutise optimeerimine on hoolikas protsess, mis algab enne visuaalide üleslaadimist oma veebisaidile. See optimeerimisjuhend sobib WordPressi algajatele, kuid ka edasijõudnud kasutajad leiavad mõnda asjalikku nõu.

44. Kuidas Gzip-pakkimist lubada

WordPress GZIP-pakkimine

Piltide tihendamine on WordPressi puhul absoluutne kohustus. Kõrge eraldusvõimega fotod võivad meie külastajaid vaevata, kuid need nõuavad ka õiglast osa süsteemiressurssidest. Fotode optimaalse laadimisaja tagamine muudab selle laadimise kergemaks ja saate sellest tulenevalt rõõmu tunda õnnelikest, naasvatest klientidest.

45. Kuidas kasutada CDN-i

WordPressi CDN

CDN ehk sisu edastamise võrk on serverite võrk kogu maailmas, mis sisaldab teie veebisaidi puhverdatud koopiaid. Kui külastaja langeb teie lehele, kuvab sisu tema asukohale kõige lähemal asuv server. Nii saate vältida suurte vahemaade põhjustatud aeglustusi. Teie WordPressi hostiteenuse pakkuja võib sageli soovitada CDN-lahendust ja isegi aidata selle installimisel.

46. ​​Kuidas kasutada brauseri vahemälu

WordPressi võimendusbrauseri vahemälu

See kiiruse häkkimine laseb teie brauseril teie lehe teatud osad vahemällu salvestada, nii et neid ei laadita iga kord, kui keegi sellele maandub. Puhas trikk nõuab teie .htaccess-failis mõningaid muudatusi, kuid see õpetus õpetab teile, kuidas kasutada WordPressi brauseri vahemälu maksimaalselt ära.

47. Kuidas kasutada asünkroonset laadimist

Asünkroonne laadimine WordPressis

Javascript on täna enamiku veebisaitide keskmes. Sotsiaalmeedia nupud, SEO pistikprogrammid, teemad – iga väike saidielement käitab skripte ja need skriptid vajavad oma õiglast osa ressurssidest. Optimeerige kindlasti Javascripti protsessid ja see kajastab kohe teie üldist kiirust.

Kiirus on hädavajalik – ja võite saada põhjalikke näpunäiteid, kuidas panna teid WP-sait lendama -, aga ka turvalisus. Järgmine WordPressi õpetuste komplekt õpetab teile, kuidas oma veebisaidi ümber seina ehitada (ega pea Mehhikot selle eest maksma).

WordPressi turvamine

48. Kuidas värskendada WordPressi

WordPressi värskendamine

Rakenduste värskendused on suur asi. Miks? Alustuseks toovad nad tabelisse palju uusi funktsioone, sisaldavad veaparandusi ja parandavad teie saidi üldist toimivust. Ainuüksi see peaks olema piisavalt veenev. Kuid siin on tõeline hävitaja: värskendused parandavad turvaauke, mida häkkerid sageli ära kasutavad. Tegelikult moodustavad WP põhilised küberrünnakud 31,5% kõigist WordPressi turvarikkumistest. Parem ohutu kui kahju, eks?

49. Kuidas WordPressi varundada

WordPressi varundamine

Nii palju kui usaldate oma hostit ja turvameetmeid, peaks teil alati olema varukava. Sel juhul – üsna sõna-sõnalt. Ootamatuid tõrkeid juhtub ja te ei saa riskida andmete kaotamisega, kuna teid võttis üllatus. Niisiis, ole ennetav ja kindlusta oma ettevõtte sujuv purjetamine tavalise varundusstrateegia abil.

50. Kuidas oma administraatori sisselogimislehte peita

WordPress peidab administraatori leht

Kas olete kuulnud vägivaldsetest rünnakutest? Häkkerid käivitavad nad veebisaitidele loata juurdepääsu saamiseks. Jõhker jõud ründab teie administraatori lehte (mis vaikimisi asub saidil / wp-admin) ja käivitage sisselogimiskatseid simuleeriv algoritm. Nad käitavad miljoneid kasutaja / pääsukombinatsioone, kuni nad lõpuks sisse saavad. Kujutage nüüd ette, kui “teisaldate” administraatori lehe teise, turvalisemasse kohta. Kõlab lihtsalt, kuid see on uskumatult tõhus.

51. Kuidas piirata sisselogimiskatseid

WordPressi sisselogimiskatsete limiit

Teine viis kaitsta end nende ebameeldivate julma jõu rünnakute eest on piirata sisselogimiskatseid oma administraatori lehel. Nii tabab pahatahtliku algoritmi käitamine isegi pärast seda, kui häkker selle asukoha leiab, pärast mitut proovimist kiviseina. Päeva lõpus saab oma saidile täiendava turvakihi lisamine töötada ainult teie kasuks.

52. Kuidas WordPressit parooliga kaitsta?

Paroolikaitse WordPress

Võib olla palju põhjuseid, miks soovite osa (või kogu) sisust varjata silmapaistvate silmadega. Õnneks lubab WordPress turvalise sisselogimise oma veebisaidi igasse ossa – lehele, tootele või allalaaditavale failile – nimetate selle. Järgige seda kasulikku õpetust, et teada saada, kuidas.

53. Kuidas lisada kahefaktorilist autentimist

WordPressi häälestus kahefaktoriline autentimine

Üks meetod oma WP-rakenduse edasiseks tugevdamiseks on sisselogimisel kahefaktorilise autentimise lisamine. Teate, need mõned lisad asjad, mida me lisaks oma kasutaja sisestamisele ja läbimisele mõnikord ka peame tegema, nagu näiteks fotol klõpsamine või tähe- / numbrikombinaadi tippimine. Täna saate teada veel paar loomingulist viisi oma sisselogimislehe turvamiseks.

Nüüd on meie turvalisus optimaalne – kui tunnete end ikkagi puuduvast, õppige, kuidas muuta see tõeliselt immutamatuks – ja saame rohkem keskenduda oma saidi optimeerimisele. Järgmine WordPressi koolitusjuhendite komplekt muudab selle ülesande nii lihtsaks kui võimalik.

WordPressi optimeerimine

54. Ülim SEO juhend

Ülim SEO juhend WordPress

Otsimootori optimeerimine (või lühidalt SEO) tähendab seda, kui kaugele teie veebisait otsingutulemustes hüppab. Absoluutne turuliider Google võtab tulemuste kuvamisel arvesse üle 200 teguri ja teil on mõju enamikule neist. Nende kasutamisel saab vahet teha sumiseval või katkenud ettevõttel.

55. Kuidas leida ja parandada purunenud linke

WordPress Leia ja parandage katkised lingid

WordPressi veebisaidi migreerimine või selle domeeni muutmine tähendab paratamatult seda, et peate tagama, et lingid suunatakse uude asukohta õigesti. Muidu viivad nad nii külastajad kui ka otsimootorite indekseerijad olematule lehele, mis avab täiesti uue ussikannu.

56. Kuidas peatada otsingumootorite saidi indekseerimine

WordPress lõpetage otsingumootorite indekseerimine

Veebisaidid ei ilmu ainult üleöö. Kuni täiuslikkuseni jõuavad nad palju hoolikat kavandamist, katsetamist ja tõrget ning arvukalt redigeerimisi. Ehkki võite lubada muudatusi otse reaalajas saidil selle varases staadiumis, ei tohiks te parem lasta robotitel enne peamiste optimeerimisülesannete lõpuleviimist.

57. Kuidas oma püsilinke täpsustada

WordPressi täpsustage püsilinke

Täiuslik URL-i struktuur on puhas, loetav ja võimalikult lühike. WordPress mõistab, kui olulised püsilinkid on teie üldise SEO strateegia jaoks, ja pakub mõned täpsed sisseehitatud võimalused nende täiustamiseks. See mahukas õpetus katab selle kõik ja täiendab seda vastustega selle teema korduma kippuvatele küsimustele.

58. Arendajate petajaleht

WordPressi petajaleht

See on mõeldud kogenenumatele kasutajatele. Kui teil on kodeerimisoskusi ja soovite neid oma WordPressi saidile rakendada – osutub see nimekiri asendamatuks abistajaks. Pettuseleht aitab teil alustada WordPressi põhitõdesid ja hõlmab seejärel olulisemaid asju, mis aitavad teie arenemisoskusi parandada.

59. Kuidas Yandexi häälestada WordPressis

WordPressi seadistus Yandex

Google on vaieldamatult kõige populaarsem otsingumootor … kuid mitte tingimata igas riigis. Kui teie vaatajaskond on pärit peamiselt Venemaalt, peate kaaluma optimeerimist kohaliku otsingumootori Yandexi jaoks. Firma omab lihtsalt üle 50% Venemaa otsimootorite turust, muutes riigi üheks vähestest kohtadest maailmas, kus Google ei pretendeeri esikohale.

Selleks hetkeks peaks WP kõlama piisavalt hästi, et tekitada soov oma olemasolevalt platvormist üle minna (ja arusaadavalt). Need järgmised WordPressi õpetused juhendavad teid protsessist läbi.

WordPressi migratsioon

60. Kuidas teisaldada Bloggeri sait WordPressi

Teisaldage Blogger WordPressi

Blogger on üks populaarsemaid ajaveebiplatvorme ja selleks on hulgaliselt häid põhjuseid. Tasuta registreerimine, lihtne navigeerimine, selged menüüd – need on kõik olulised eelised, mis uutele kasutajatele meeldivad. Teie saidi kasvades satuvad paratamatult piirangud, mistõttu WordPressi kolimine on loogilisem lahendus.

61. Kuidas Wix-saiti WordPressi teisaldada

Teisaldage Wix WordPressi

Teine populaarne veebisaidi loomise lahendus on Wix. Nii atraktiivne kui see iseenesest on, kui võrrelda seda WordPressiga, siis pole see lihtsalt üleval. WP on mitmekülgsuse ja loomingulise vabaduse seisukohalt parim valik, nii et pole ebaloomulik vahetada.

62. Kuidas teisendada Joomla sait WordPressiks

Teisaldage Joomla WordPressi

Joomla oli aastaid CMS-i turul esikohal. Siis WordPress tõusis kiiresti ja pühkis võistluse minema. Seega polnud üllatus, kui Joomla kasutajad uuele platvormile asusid. Kaks veebiehitusrakendust on olemuselt erinevad ja protsess pole täpselt sirgjooneline. Õnneks leidsime midagi, mis juhendaks teid kogu protsessi vältel.

63. Kuidas teisendada HTML WordPressiks

HTML WordPressi

Staatilise HTML-lehe muutmine WordPressiks võib olla hirmutav ülesanne. Õnneks on HTML-kassi nahka nakatamiseks rohkem kui üks viis, nii et vali endale sobiv meetod. Kui olete lõpetanud, saate nautida kuulumist ühte suurimasse veebikogukonda ja kasutada kõiki selle ressursse.

64. Kuidas teisaldada WP lokaalsest serverist veebisaidile

Teisaldage WordPress kohalikust Live'i

Kunagi nii sageli eelistavad arendajad WordPressit lokaalselt üles ehitada ja muuta, selle asemel, et muudatusi otse elavasse keskkonda rakendada. See meetod toob võrguühenduseta töötamise ja kohandamise testimise ilmselged eelised ilma, et teie veebisaidil tekiks oht, et banaanid lähevad. Nüüd saate mõne lihtsa sammu abil õppida, kuidas seda ise teha.

65. Kuidas migreerida WordPress uude masinasse

Teisaldage WordPress uude hostisse

Enamasti hoolitsevad saidi üleviimise eest veebisaidi uude hostisse kolimisel. See pole siiski ette antud, seega on alati kasulik olla valmis oma oskusi proovile panema. Siin on üks ulatuslik õpetus, mis aitab teil WordPressi teisaldada ega kaota vahepeal andmeid.

Oleme nüüd WordPressiga hõlmanud kõiki veebisaidi loomise olulisi aspekte ja teil on palju lugeda. Enne kui ma lasin teil seda rikkalikku teavet uurida, olen neile midagi ette valmistanud, kes eelistavad õppida audiovisuaalsetest juhenditest.

Videoõpetused WordPressis

66. Kuidas käivitada WordPressi sait 10 minutiga

YouTube - käivitage WordPressi sait

WPBegineri juhendvideo viib meid kiirele ringkäigule juba hosti valimise esimestest sammudest alates, kuni WP-saidi reaalajas avamiseni. Kui 10 minutiks mahub nii palju teavet, siis kujutage lihtsalt ette, kui kiire on WordPressi mängu pääseda.

67. Kuidas arendada teema nullist

YouTube - arendage WordPressi teemat

See õpetus sukeldub veidi sügavamale WP-teemade taga peituvatest keerukatest teemadest ja laseb teil ise WordPressi arendajaks saada. Pärast video vaatamist saate CSS-i ja JS-i paremini mõista ja neid oskusi visuaalselt uimastava veebisaidi loomisel rakendada..

68. Kuidas luua veebipoodi

Youtube - WordPressi poe loomine

Uue ettevõtte veebisaidi loomine WordPressi abil pole suur asi, kuid seal on mõned olulised üksikasjad, mida tuleks kaaluda. Niisiis, otsustasin näidata teile ühte kõige ulatuslikumat YouTube WordPressi õpetust, et veenduda, et teil pole midagi puudu. Ükskõik, kas vajate abi ostukorvis, toote juurutamises või makseväravas – see video on teid kajastatud.

69. Kuidas kasutada Docker Compose’i koos WordPressiga

WordPressi dokkuri koostamine

Docker Compose on tööriist, mis võimaldab mitme konteineri tehnoloogia abil viia WordPressi järgmisele tasemele. See ei sobi täpselt algajatele kasutajatele, kuid kui tunnete end sarnaste raamistike ja skriptikeelte ümber, võib Docker aidata teil WP-ga imesid teha.

Selle mähkimine

Seal sul see on, inimesed!

Sellega lõpetatakse WordPressi õpetuste hostimise tribunali nimekiri. Isegi kui alustasite täieliku WP algajana, peaksite juba tundma end sama enesekindlalt kui kogenud kasutaja. Nagu näete, pole kõige populaarsemat CMS-i nii raske kasutada. Seega loote väikese harjutamisega varsti oma unistuste saidi.

Arvan, et jäin millestki kahe silma vahele või otsisin WordPressi teema kohta lisateavet?

Andke mulle teada ja lisan selle hea meelega. Vaata nüüd ja…

… Arvate, et unustasime teie kotitäie krõpse? Kui jõudsite selle punktini, siis olete selle väga ära teeninud.

Laastude kott

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map