Rishikimi Bluehost (2020)

Nuk është për t’u habitur pse kaq shumë njerëz na pyesin për Bluehost.


Ytdo herë që një kompani pritëse rekomandohet në mënyrë të qartë nga WordPress.org, me siguri mund të supozoni se ia vlen të kontrolloni.

Sidomos kur keni parasysh që WordPress ka më shumë aftësi sesa, ohhh gjysmë të faqeve të internetit në internet…

logo bluehost

Ndërsa miratimi i WordPress i Bluehost flet vëllime për popullaritetin e shërbimit, ka nga ne që duan të dinë nëse kjo popullaritet është në të vërtetë e merituar.

A është thjesht Bluehost duke përdorur Efektin Kardashian (një marketing i shkëlqyeshëm me vlera pothuajse zero të vërtetë) për të shitur një shërbim nënligjor hosting?

… Apo janë ata në të vërtetë një nga tre nikoqirët kryesorë në treg sot?

Well …

Ju vetëm duhet të vazhdoni të lexoni për ta zbuluar. ��

Një histori e shkurtër e gjithçkaje – Edicioni Bluehost

Në vitin 1996, gjatë epokës së telefonit në internet (kur dinosaurët bredhin tokat dhe ju akoma mund të gjeni muzikë të mirë në radio), një ekip i vogël i zhvilluesve dhe teknikëve të shkathët themeloi Bluehost në Provo, Utah.

Ata nuk e dinin atë në atë kohë, por brenda 2 dekadave, fillimi i tyre i dobët i vogël do të rritet në një nga nikoqirët më të mëdhenj të Behemoths në planet, punësojnë më shumë se 750 individë dhe janë përgjegjës për fuqizimin e më shumë se 2,000,000 faqeve të internetit në të gjithë botën.

Rekomanduar nga të gjithë nga WordPress vetë për Pat Flynn të ardhurave inteligjente pasive për John Lee Dumas të Sipërmarrësit në Zjarr (dhe shumë më tepër çdo sipërmarrës tjetër në internet atje), Bluehost është bërë sinonim i web hosting-it dhe është bërë në mënyrë efektive shërbimi i pritjes së web-it në botë.

… E cila i ka dhënë kompanisë me të vërtetë një avantazh të padrejtë.

Gjë që me të vërtetë e veçon Bluehost-un nga tjetri ndërmarrjet më të mira të mbajtjes në internet ne kemi rishikuar në sit nuk është vetëm shërbimi (i cili ka të bëjë me HostGator dhe SiteGround). Përkundrazi, është fakti që madhësia e kompanisë dhe rritja e paparë i kanë lejuar ata të ofrojnë shërbimet e tyre me një çmim kaq të ulët.

Le të hedhim një vështrim në disa nga planet që ata ofrojnë në mënyrë që të shihni se çfarë dua të them …

TIPARET PLANI: Youfarë mund të prisni

1. është e lirë e poshtër

Le ta heqim këtë tani nga rruga … Bluehost është i lirë. Ashtu si papastërtia-freaking-lirë.

me planet fillojnë të fillojnë deri në 2,95 $ / muaj, Bluehost ju lejon të organizoni uebfaqe të vogla (që marrin më pak se 20,000 vizitorë / muaj) për – mjaft fjalë për fjalë – të njëjtin çmim si një kafe i lagur Venti nga Starbucks.

Jo vertet

2. Shumë plane për të zgjedhur

Pavarësisht nga ajo që ju duhet apo biznesi juaj, Bluehost ju ka mbuluar. Ju mund të zgjidhni nga serverët e përbashkët, VPS, të dedikuar, servera cloud dhe host WordPress për të përmbushur çfarëdo kërkese me të cilën duhet të përballeni.

Pavarësisht nëse dëshironi të rritet dyqani tjetër i e-commerce me 8 figura me mijëra produkte, të ndani mendimet tuaja për politikën gjinore dhe Jordan Peterson, ose të drejtoni një faqe në internet gjigande të korporatave që gjeneron miliona shikime në muaj, Bluehost ka të paktën një plan që do të marrë ju pikërisht ajo që ju nevojitet.

3. BANDWIDTH i Pafund & 100 Llogari EMAIL

Yup. Bandwidth i pakufizuar. Nuk shqetësohet më shumë për shkatërrimin e faqes suaj të internetit, në vazhdën e këtij artikulli viral të botuar së fundmi. Do të jeni mirë të shkoni shumë përgjithmonë.

Për sa i përket emailit, planet e fillimit të Bluehost përfshijnë një dajak 100 llogari (e cila duhet të jetë e mjaftueshme për të gjithë, përveç se korporatave të mëdha) dhe ju mund të azhurnoni në një numër të pakufizuar llogarish me planin Plus ose Business Pro.

Në të kundërt, shumica e hosteve të tjerë të lirë ofrojnë diku në intervalin prej zero deri tre llogari falas të postës elektronike.

4. Shpejtësia e Madhe e Uptime dhe e ngarkesës

Edhe pse Bluehost nuk është domosdoshmërisht  shërbimi më i shpejtë ose më i besueshëm i pritjes në treg (megjithëse, varet nga kë kërkoni), është në rregull atje me qentë më të mirë.

Dhe për çmimin që paguani, do të shtypeni fort për të gjetur ndonjë shërbim pritës që mund t’i rrahë këta numra.

Bluehost-Up-kohë-Histori

5. “Bonuset” e marketingut të Bluehost

Shikoni, 99,99% e “Bonuseve Falas” që merrni me gjithçka që blini në internet është të gjitha, por të garantuara për të qenë një mashtrim marketing të dizajnuara për t’ju shtyrë mbi buzë, në mënyrë që të blini produktin kryesor.

Por, unë kam për të thënë, 200 dollarë në kredi pa reklama (për Google, Bing dhe Twitter) të ofruar nga Bluehost nuk është asgjë për të tallur. Nëse jeni një tregtar me mend, mjafton një buxhet fillestar për të fituar një fitim të shpejtë dhe për ta ri-investuar përsëri në rritjen e audiencës tuaj.

6. cPanel i shkëlqyeshëm

Sipas ekipit tonë të përvojave të njohura të pritjes në internet, saktësisht 99.87% e cPanels të implementuar nga ndërmarrja juaj mesatare e pritjes janë saktësisht të njëjta. ��

Por Bluehost ka bërë disa ndryshime dhe përmirësime të mrekullueshme për ta bërë versionin e tyre edhe më të thjeshtë për përdoruesit e rinj të faqes në internet.

Dhe kjo është pika e vërtetë e shitjes së Bluehost. Ato lejojnë fillestarët e plotë të ndërtojnë shpejt dhe në mënyrë efektive faqet e internetit të vërteta (që mund të gjenerojë fitime reale) për penitë në dollarë.

Gjyshja juaj mund të përdorë këtë cPanel…

Koha për ndarje mimet dhe planet e Bluehost

Para se të vazhdoj me këtë përmbledhje, është e rëndësishme që ta kuptoni që shërbimi i pritjes është i duhuri për ju.

Ju nuk dëshironi të shpenzoni para për shërbime që nuk do të përdorni, por gjithashtu nuk dëshironi të kaloni nëpër telashet e migrimit dhe përmirësimit të shërbimit tuaj nëse zbuloni se ka një veçori kritike (ose 10) që niveli juaj aktual e hostimit nuk ofron.

HOSTING SHARED (Ndoshta për ju)

Mendoni për një pritje të përbashkët si marrjen me qira të një jastëk të ri të ëmbël me disa miq. Përveç, në këtë rast, ju po merrni me qira hapësirën e serverit përkrah dhjetëra (ndoshta edhe qindra) të huajve në internet. �� ��

Por mos lejoni që t’ju trembë … Në të njëjtën mënyrë që me shumë mundësi keni marrë me qira një apartament me shokun e dhomës për të ndihmuar në kursimin e parave, hostimi i përbashkët lejon që Bluehost të ruajë koston e hostimit tuaj tepër të ulët.

Ky stil i shpërndarjes së burimeve është i përsosur për individët që sapo janë duke filluar në botën e pronësisë së uebfaqes dhe është vendi ideal për të filluar nëse po kërkoni të filloni një biznes të vogël, blog ose dyqan tregtie.

Dobësitë e këtij plani të pritjes janë se një rritje e trafikut nga NDONJ of nga faqet e internetit të pritura mund ta bëjë të vështirë hyrjen në faqet e tjera në server.

Ashtu si do të keni një kohë të vështirë të zgjasni nëpër kuzhinë nëse shoku juaj i dhomës ftoi mbi 50 nga miqtë e tij më të mirë, do ta keni një kohë të vështirë të përdorni juaj në qoftë se ndonjë nga faqet e tjera në serverin tuaj përjeton kërcime të papritura në trafikun e faqeve të tyre.

Bluehost ofron këto tre plane të ndryshme nën ombrellën e përbashkët të pritjes:

 • Starter: $ 7.99 / month
 • Plus: $ 10.49 / month (Filluesi + hapësira e pakufizuar dhe gjerësia e bandës)
 • biznes Pro: 23,99 $ / muaj (Starter + hapësirë ​​e pakufizuar dhe gjerësi bandë + veçori të përparuara të sigurisë)

ne testuar të tre nivelet para se të shkruajnë këtë përmbledhje, dhe të gjithë performojnë në mënyrë të barabartë me njëri-tjetrin. Nëse nuk e prisni që faqja juaj e internetit të vendoset nën ndonjë lloj tendosje serioze në të ardhmen e afërt, kjo është padyshim paketa e pritjes për ju.

VPS HOSTING

Nëse pritja e përbashkët është si të marrësh me qira një vend me disa miq, hosting VPS është si të përmirësosh në banesën tënde.

Ky stil i mbajtjes së faqes në internet, megjithëse akoma është i vendosur në të njëjtin server fizik, ndan hapësirën e serverit ndërmjet klientëve për të siguruar që nuk do të keni më shqetësim për “shokët tuaj” të bezdisshëm që vjedhin të gjithë bandën tuaj të lavdishme.

Mimet për këtë shërbim ndryshojnë nga 30- $ 120 $ / muaj në varësi të sasisë së shpejtësisë së përpunimit dhe ruajtjes që ju nevojitet.

Nëse faqja juaj e internetit ka filluar të rritet dhe ju po shkruani artikullin (ose këngën) e herëpashershme virale, atëherë ky do të jetë shërbimi që është i duhuri për ju.

HOSTING DEDIKUAR

Nëse jeni diplomuar me sukses në Ligat e Vogla dhe tani jeni duke luajtur në MLB të friguar, atëherë pritja e dedikuar është ajo që do t’ju duhet.

Përdorimi i një hosti të dedikuar është si blerja e shtëpisë tuaj. Do të keni serverin tuaj fizikisht të veçantë që do të përdoret nga ju dhe vetëm ju. Kjo është e domosdoshme vetëm nëse keni një trafik jashtëzakonisht të lartë çdo muaj (si 100,000+ vizitorë) ose një mori karakteristikash dhe magjistarësh të avancuar të faqes në internet që tejkalojnë atë që mund të trajtojë një shërbim VPS.

Duke filluar nga 149,99 $ / muaj Shtëpi dedikimi i Bluehost është padyshim opsioni më i çmueshëm në tryezë… Por është akoma më e lirë se blerja e një shërbimi të dedikuar për pritjen përmes konkurrentët e tyre.

HOSTING WORDPRESS

Mjerisht, mbretërimi i Bluehost si shërbimi më i përballueshëm i hostimit me cilësi të lartë ka marrë fund…

Ndërsa të gjitha shërbimet e lartpërmendura në listë janë, larg, zhurma më e mirë për kokën tuaj, Bluehost ka rënë seriozisht topin në lidhje me hostimin e tyre në WordPress.

Me një 25 $ / muaj të egër, Bluehost është më shumë se 2x aq i shtrenjtë sa konkurrenti i tyre më i afërt, SiteGround (i cili vetëm tarifon $ 10 / muaj për mbajtjen e krahasueshme të WordPress).

Nëse dëshironi vetëm hostimin e WordPress, atëherë do të dëshironi të zgjidhni një ofrues tjetër përveç Bluehost. (Ne fuqimisht rekomandoni SiteGround.)

TIPARET BLUEHOST & Bonuse të tjera:

ecommerce

eCommerce: Kurdoherë që dëgjoj fjalën “eCommerce” Bluehost nuk është saktësisht kompania e parë që do t’i drejtoja për ndihmë.

Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ata nuk janë të pajisur për të trajtuar të gjitha nevojat tuaja në tregtinë elektronike nëse duhet të zgjidhni t’i besoni atyre me patronazhin tuaj.

Me paketat e e-commerce të Bluehost, ju do të merrni gjerësinë e brezit të pakufizuar dhe një bollëk të karrocave për të zgjedhur së bashku me dhjetëra karakteristika të tjera që do të drejtojnë përpjekjet tuaja të shitjes në internet.

Duke u thënë kështu, ju sigurisht që mund të gjeni kompani të tjera që mund t’ju marrin dhe drejtoni shumë më e lehtë se Bluehost (për shembull… Blerje). Sidoqoftë… Shumë nga hostet e nivelit më të lartë të e-commerce në internet mund t’ju ekzekutojnë më shumë se 30 $ / muaj dhe, nëse sapo jeni duke filluar, kjo mund të ndjehet si shumë.

Pra, nëse keni nevojë për një host të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur eCommerce dhe ndërtues site, atëherë Bluehost është i përsosur për nevojat tuaja.

SIGURIA

Me kompani të të gjitha madhësive që vuajnë nga shkelje të të dhënave MASIVE dhe hacks e proporcioneve Jurassic (Target dhe Equifax dikush?), Do të ishit të falur të linit sigurinë e faqes suaj të internetit deri në rast.

për fat të mirë, Bluehost merr siguri shumë seriozisht dhe u ofron përdoruesve të tyre më themelorë tre shtresa të mbrojtjes ndaj spamit, bllokimin e veçorive të adresave IP dhe integrimin me një klikim të CloudFlare.

(Shënim: CloudFlare mund të duket si një bonus i zellshëm i marketingut… Por nuk është kështu. Nuk do të bëjë shumë. Por do ta bëjë faqen tuaj të internetit shumë më të shpejtë dhe më të sigurt duke mbyllur shpejt dhe në mënyrë të efektshme çdo sulm DDoS hyrëse).

SHICERBIMI I KLIENTIT

mbështetje chathostNëse keni blerë ndonjëherë më parë një web hosting, atëherë e dini si dhe unë që industria e faqeve të internetit që mban në internet mban një standard absolutisht qesharak të shërbimit ndaj klientit … Kjo do të thotë se nuk ka standard standard për shumicën e pritësve të internetit.

Edhe pse kjo është duke u përmirësuar vitet e fundit (mendoj se disa drejtues të nivelit C më në fund shikuan llogaritë në Twitter të kompanisë së tyre), pjesa dërrmuese e hosteve në internet në treg heqin topin në fushën e shërbimit të klientit dhe ata e heqin atë shumë.

Atëherë, si funksionon Bluehost? Touditja ime … Me të vërtetë e mallkuar mirë. Bluehost ofron fantastike 24/7 mbështetje e drejtpërdrejtë me qendrat e thirrjeve të vendosura brenda SH.B.A.-së dhe operohen nga individë që në të vërtetë mund të flasin anglisht koherent! (Afarë ideje roman).

Më shumë se kaq, shumica e përfaqësuesve janë miqësorë, të sjellshëm dhe efektivë. Në një moment, përfaqësuesi i shërbimit ishte aq i ëmbël sa supozova që DUHET të ishte nga Kanadaja dhe jo nga Sh.B.A. (fqinjët e soorry ��)

Përmbledhje e këtij Rishikimi: Bluehost = PERFEKT P FORR NEWBIES

Të gjitha në të gjitha, Bluehost është shërbimi perfekt i mbajtjes së faqes në internet për këdo që fillon në faqen e internetit të parë ose në blogun e tij.

Ata janë një kompani e madhe “fillestare” për ata prej jush pa buxhet për të investuar me një shërbim më të shtrenjtë si SiteGround dhe ata ofrojnë vlerë të madhe për çmimin që po paguani.

Do të shtypeni shumë për të gjetur më shumë mikpritës fillestar miqësor, i besueshëm dhe efektiv në treg për çmimin që ata ngarkojnë dhe Bluehost ka fituar përfundimisht vulën tonë të miratimit. ��

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet

Referenca dhe kredi për imazh:

 • CriticThoughts.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map