Bluehost İnceleme (2020) – Bu Popüler Web Hosting Herhangi İyi mi?

Bluehost incelemesiBluehost: Önerilen web barındırıcısı


2017-2020 boyunca ücretli bir Bluehost web barındırma müşterisiyiz.

Bu, en ucuz “temel” paylaşılan barındırma planı performansını (hem ortalama yükleme süresi hem de çalışma süresi) 3 yıldan fazla bir süredir izlediğimiz anlamına geliyor.

Bu Bluehost incelemesi, büyük ölçüde verilere ve barındırma özellikleri ve müşteri desteğiyle ilgili genel deneyime dayanır..

Özetle, tüm Bluehost planları müşterilerine 7/24 canlı sohbet, ölçülmemiş bant genişliği ve beş e-posta hesabı sunuyor. Diğer birçok web sitesi barındırma şirketine benzer şekilde, yeni kullanıcılarına da ilk yıl için ücretsiz bir alan sunuyorlar. Planları $ 2.75 / ay’dan başlıyor ve gelişmiş güvenlik, yedeklemeler ve ücretsiz SSL sertifikası içeriyor. Bunlar blogunuzun veya web sitenizin korunmasına ve güvenli kalmasına yardımcı olur.

Genel olarak, son 24 aylık performansları iyi oldu. Bluehost, çalışma süresi ile açıkça en üst sıradadır (% 99.99) ve hızlı yükleme süresi 405ms (0.4 saniye).

Aşağıdaki tüm “Artıları” ve “Eksileri” okuyun:

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ:En İyi Genel Paylaşımlı Hosting
HIZ:405 ms (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
ÇALIŞMA SÜRESİ:% 99.99 (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
DESTEK:7/24 Canlı Sohbet
UYGULAMALAR:WordPress, Joomla, Drupal ve bazı web sitesi oluşturucuları
ÖZELLİKLERİ:Ölçülmemiş bant genişliği ve depolama alanı, e-posta hesapları, ücretsiz alan adı 1. yıl
KONAKLAMA PLANLARI:Paylaşılan, Bulut, VPS ve Özel Sunucular
SİTE TRANSFERİ:Ücretsiz değil
FİYATLANDIRMA:2,75 ABD dolarından başlayan fiyatlar (aylık 7,99 ABD doları)

Bluehost Hosting Kullanmanın Artıları

1. En İyi Çalışma Süresi -% 99.99 – Yıl Boyunca

Çalışma süresi, bir web barındırma seçerken en önemli özelliklerden biridir – sonuçta, siteniz kapalı ise, kullanıcılarınız erişemez. Bu yüzden sürekli olarak iyi çalışma süresi en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır.

30 web sunucusunu inceledikten sonra, “iyi” çalışma süresi için referans ölçütümüz% 99,93’tür. Bu oldukça yüksek görünebilir, ancak aslında ortalamanın biraz altında bile. Bu sayıları bir hesap makinesine yazın, hızlıca her ay en az 26 dakikalık kesinti süresine veya bir yıl boyunca beş saatten fazla süreye dönüştüğünü görürsünüz..

İdeal olarak, bundan daha az bir şey görmek istemiyoruz.

İyi haber, Bluehost’un bu karşılaştırmayı kolayca aşması ve test sitemizi son 24 ay boyunca (2018-2020) zamanın% 99,99’unu rahatça canlı tutması..

Son 12 ayın aylık dökümü:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100% 
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

Sonuç? Bluehost, çalışma süresine göre en güvenilir web barındırma sağlayıcılarından biridir.

bluehost performanslı-24monthsCanlı test sitesi: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+

2. Top 5 Web Sitesi “Yük” Hızı – 405ms

Geçen yıl Google’dan gelen bir raporda, mobil web sitelerinin büyük çoğunluğunun çok yavaş olduğu bulundu.

Bu iki önemli nedenden dolayı bir problem. Google’ın mobil ilk dizini, kullanıcı aramalarında sitenizi yükleme hızlarına göre yükseltebilir veya gizleyebilir. Araştırmalar, yavaş web sitelerinin neredeyse her zaman düşük satışlara dönüştüğünü gösteriyor.

Bu nedenle, çalışma süresinden sonra, barındırıcınızın sayfa yükleme süreleri, sitenizin başarısını tam anlamıyla elde edebilecek veya bozabilecek ikinci en önemli şeydir.

Bluehost’un Şubat 2018’den bu yana üçüncü taraf bir araç olan Pingdom’u kullanarak performansını izliyoruz. Ve bir kez daha, sonuçlardan memnun kaldık – onları test ettiğimiz herkesin en hızlı 5. sitesi haline getiren ortalama 405ms’lik sayfa yükleme hızı.

Bluehost-2019-2020-istatistikBluehost ortalama hızı 2019-2020 | İstatistiklere bakın

3. Düşük Tanıtım Fiyatı (2.75 $ / aylık)

Bir dakika içinde Bluehost’un tam fiyatlandırmasına ve planlarına bakacağız.

Ancak, başlangıç ​​fiyatlarına bakacak olsaydınız, ilan edilen en düşük fiyatın 3,95 $ / ay olduğunu fark edeceksiniz. Başlangıçta ayda 7,99 $ ‘dan düşürdüğü düşünülüyorsa, bu oldukça iyi bir anlaşma.

Bu fiyat için, tek bir web sitesi için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi alırsınız. Buna 50 GB SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz SSL sertifikası ve daha fazlası dahildir.

Böylece fiyat için oldukça iyi bir değer elde edersiniz, bunların tutarlı çalışma süresi ve sayfa yükleme hızları.

İyi haber şu ki, okuyucularımız için Bluehost ile başlangıç ​​fiyatını 2.75 $ / ay’a kadar düşüren bir anlaşma yapabildik..

Bu, çevrimiçi ortamda herhangi bir yerde gördüğümüz en düşük oran (ve bize güvenin, ekibimiz çevrimiçi olduğu gibi çok fazla zaman harcıyor). Yeni bir uygun fiyatlı ev sahibi için pazardaysanız,.

4. İyi Güvenlik Seçenekleri

Bluehost piyasadaki “daha ​​ucuz” seçeneklerden biri olsa da, güvenlik gibi kritik özelliklerin çok fazla köşesini kesmediğini veya eksik olmadığını görmekten memnuniyet duyduk.

Bluehost, daha önce bahsettiğimiz gibi her plan için ücretsiz SSL sertifikası da dahil olmak üzere varsayılan olarak birçok iyi güvenlik seçeneği sunar.

Tüm planlar ayrıca bir etki alanına kaydolmak için kullandığınız kişisel bilgilerin gizli kalmasına yardımcı olacak bir etki alanı gizlilik özelliği içerir. Bu, bilgisayar korsanlarının sizi veya başkalarını hassas bilgileri iletmek için kandırmak amacıyla kimlik avı düzenleri için bu kişisel ayrıntıları bulmasını ve kullanmasını önler.

WordLress sitelerinde maalesef oldukça yaygın olan kötü amaçlı yazılım saldırılarını önlemeye yardımcı olmak için SiteLock eklenmiştir. CodeGuard, günlük yedeklemeler sağlayan başka bir koruma biçimidir, böylece sitenin saldırıya uğraması durumunda önceki sürümlerini geri alabilirsiniz.

Google’dan Postini, kayda değer son güvenlik aracıdır. E-postanız için spam koruması sağlar, bu nedenle şüpheli olan her şeyin gelen kutunuza girmesi önlenir.

Tamamen, bu sitenizi güvenli ve sağlam tutmak için oldukça iyi bir güvenlik paketi.

5. Birçok Entegrasyon, Uygulamalar, ve e-Ticaret Özellikleri

Dahil edilen güvenlik özelliklerinin ötesinde, Bluehost çok sayıda farklı uygulamaya ve entegrasyona erişim sağlar, böylece web’deki en popüler hizmetleri kullanabilirsiniz.

Örneğin, yalnızca birden fazla alanı satın alıp yönetmeyi tercih ediyorsanız bir alan adı yöneticisine sahiptir. Her ihtimale karşı günlük, haftalık veya aylık yedeklemeler ayarlayabilirsiniz.

WordPress’i tek bir tıklama ile yükleyebilirsiniz (daha fazla bilgi aşağıdaki sonraki bölümde yer almaktadır). Ayrıca Drupal, Joomla gibi diğer popüler içerik yönetim sistemlerini (CMS) yükleyebilir, bir e-ticaret mağazası işletebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca, Bluehost bir İçerik Dağıtım Ağına (CDN) erişim de içerir. Bunlar, resimlerinizi ve büyük dosyalarınızı barındırır ve sunucularınızı işten çıkarır, dünyadaki kullanıcılara daha hızlı sunabilir ve sitenizi aynı anda hızlı tutabilir.

6. ‘Resmi’ WordPress.org Önerilen Sunucu

WordPress, piyasada en çok kullanılan web sitesi platformudur.

Ve sadece “resmi olarak” üç barındırma iş ortağının bir WordPress sitesiyle birlikte kullanılmasını öneriyorlar:

 • Bluehost
 • Dreamhost
 • SiteGround

Tabii ki, bir WordPress sitesi oluşturmak için hemen hemen her web barındırma sağlayıcısını kullanabilirsiniz. Ancak Bluehost’un resmi olarak tanınan birkaç ortaktan biri olması cesaret verici.

WP.org Bluehost'u önerirWordPress.org Bluehost’u önerir

7. Yeni Başlayanlar İçin Kullanımı Kolay

Gördüğümüz bazı web barındırıcıları yalnızca ileri düzey kullanıcılar içindir.

Örneğin, ne yaptığınızı biliyorsanız, LiquidWeb mükemmeldir. Ancak teknik olmayan kişiler için kullanıcı dostu bir arayüze sahip değiller. Eğer yeni başlayan biriyseniz, bir siteyi canlı yayınlamakta zorlanırsınız.

Bluehost’un kontrol panelinin (cPanel) düzeni kullanımı kolaylaştırır. Çoğu durumda işaret etmeniz ve tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca ileri düzey kullanıcılar için özelliklere sahiptir, ancak yeni başlayanlar da WordPress’i kolayca yükleyebilir ve başlatabilir.

Veya özellikleri sürükleyip bırakarak özelleştirebileceğiniz bir şablonla başlamak için Bluehost web sitesi oluşturucu araçlarını (Weebly veya Drupal gibi) kullanabilirler.

Bluehost cPanelBluehost kullanımı kolay cPanel

8. 30 Gün Para İade Garantisi

Web hosting en iyi anlaşma Başlarken genellikle birkaç ay, bir yıl veya bir seferde birkaç yıl için ön ödeme anlamına gelir.

Bluehost farklı değil – aşağıda daha fazlası. Ancak planlarında 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

Performanslarını kendiniz ölçmek için hizmeti deneyebilir ve ardından tam olarak memnun kalmazsanız geri ödeme isteyebilirsiniz. Yine de birkaç dikkat sözümüz var.

Şartlarına göre, bu garantinin kapsamında olan ve olmayan şeyler şunlardır:

 • Alan adları veya diğer eklentiler gibi diğer ürünler için değil, yalnızca web barındırma maliyetinde geri ödeme alabilirsiniz.
 • Planınızda ücretsiz bir alan adı aldıysanız 15,99 ABD doları tutarında bir ücret düşülecektir.
 • 30 gün sonra yapılan talepler iade edilmez.

Bazı ev sahiplerinden gördüğümüz gibi tam olarak soru sorulmayan bir politika değildir. Bu yüzden kaydolmadan önce bu puanları tamamladığınızdan emin olun.

9. Müşteri Desteği

Bluehost, bir bilgi tabanından canlı sohbete, e-posta bileti desteğine ve hatta telefon desteğine kadar her şeyi sunar. İki dakika içinde Bluehost’tan canlı sohbet ve Vinutha’yı denedik.

Her cevap arasında küçük gecikmeler vardı, ancak genel olarak Vinutha son derece cana yakındı ve her soruya doğrudan cevaplar sundu. Ağrısız bir deneyimdi, bu da bir ev sahibinin müşteri desteğinden tam olarak istediğiniz şeydi.

Bluehost müşteri hizmetleri canlı sohbetBluehost Live Chat temsilcisi ile sohbet ettik

Bluehost Hosting Kullanmanın Eksileri

Bluehost tahta boyunca oldukça iyi bir performans sergiliyor. Ancak, maliyetlerin biraz dikleştiği iki büyük alan var. Her birine daha derinlemesine bakalım.

1. Yüksek Yenileme Oranları (Web Hosting Endüstrisinde Yaygın)

Barındırma için mümkün olan en düşük fiyatı almanın en iyi yolu, bir, iki veya hatta üç yıl için ön ödeme yapmaktır..

Bluehost Üç Yıllık FiyatlandırmaBluehost detaylı fiyatlandırma

Bir yandan, aylık fiyat düşüktür, ancak diğer yandan, daha uzun bir süre (12-36 ay arasında) ön ödeme yapmak, sadece birkaç dolara değil, yaklaşık yüz dolara bağlı olduğunuz anlamına gelir..

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, tanıtım döneminizin süresi dolduktan sonra daha yüksek yenileme oranlarıdır. Bu durumda, tam üç yıl boyunca 3,95 ABD doları olarak ön ödeme yapmak iyi bir anlaşmadır, çünkü bu düşük oranda olabildiğince uzun süre kilitliyorsunuz.

Ancak bu dönemin sonunda, oranlar “Normal” oranlarına geri dönecektir. Bunlar, ne kadar ön ödeme yapacağınıza bağlı olarak en temel paylaşılan planda $ 7.99 – $ 8.99 / ay arasında değişir..

Bluehost yenileme fiyatıBluehost yenileme fiyatı

2. Site Taşıma İşlemleri Ücretsiz Değil

İncelediğimiz çoğu web barındırıcısı mevcut web sitenizi hizmetlerine ücretsiz olarak taşıyacaktır. Bunu, yeni müşterilerin mutlu olmasına yardımcı olan güler yüzlü bir hizmet olarak görüyorlar, bu nedenle herhangi bir ücret ödeyecekler.

Maalesef, Bluehost ücretsiz taşıma işlemi yapmıyor.

En fazla beş web sitesinin, 20 e-posta hesabının ve bu siteler için diğer tüm veritabanı dosyalarının taşınmasını içeren bir kerelik ücreti $ 149.99’dır..

Hızlı ve sorunsuz olacağını iddia ediyorlar, bu nedenle herhangi bir gecikme veya kesinti yaşamayacaksınız.

Bununla birlikte, bunun için ödeme yapmanız ve çok fazla ödeme yapmanız gerçeği, dikkate alınması gereken büyük bir “Con”.

Bluehost web sitesi transferiBluehost web sitesi transfer maliyeti

Bluehost Fiyatlandırması, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

Bluehost’un Temel planı size 3,95 $ / ay (veya indirimimizle 2,75 $) mal olacak.

Artı planı, sınırsız web siteleri, SSD depolama alanı ve bant genişliği için Choice Plus seçeneğiyle aynı fiyat olan 5,45 $ / ay’a yükselir. Ayrıca bu planlardaki sınırsız alanları, park edilmiş alanları ve alt alanları da yönetmenizi sağlar.

Pro planı, tüm bu özellikler ve sunucularından yüksek performansla aylık 13,95 ABD dolarından başlıyor.

Buna ek olarak, Bluehost, VPS, bulut ve özel veri merkezleri de dahil olmak üzere tüm büyük web barındırma türlerine sahiptir.

Bluehost fiyatlandırması ve planları

 • Ücretsiz alan adı? 1. yıl için evet, sonra 15,99 $ ‘dan yenilenir.
 • Kaydolma Kolaylığı: Kolay iki sayfalık kayıt işlemi.
 • Ödeme metodları: Başlıca kredi kartları ve PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Alan adlarında geri ödeme yapılmaz. Hem alan adları hem de barındırma artışı için yenileme oranları.
 • upsells: Bazı Upsells. Ne yazık ki, bu web barındırma sektöründe yaygın bir durumdur ve birçok farklı büyük isim barındırma şirketi ile olur.
 • Hesap Aktivasyonu: Çoğu kullanıcı anında etkinleştirmenin keyfini çıkarır. Bilgiler yanlışsa veya sahtekarlık şüphesi varsa, etkinleştirme gecikebilir.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: Basit ve kullanımı kolay kontrol paneli.
 • Uygulamaların ve CMS’nin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Mojo Marketplace, uygulama kurulumunu hızlı ve kolay hale getirir.

Bluehost’u Önerir miyiz??

Evet yaparız.

Bluehost, bir yıldan uzun süredir hem çalışma süresi hem de yükleme süreleri için en üstte veya yakınında yer aldı.

Buna ek olarak, güçlü güvenlik desteği, para iadesi garantisi ve çok sayıda kullanıcı dostu uygulama sunarlar ve bunların tümü sektördeki en düşük oranlardan biridir (2,75 $ / ay).

Yine de mükemmel değiller. Yenileme oranları, giriş fiyatı sona erdikten sonra artacaktır. Ayrıca, diğer ev sahiplerinin ücretsiz olarak attığı site geçişleri için ekstra ücret alırlar..

Ancak genel olarak, Bluehost güçlü performans ve iyi değer sunar.

Not; Daha önce Bluehost kullandınız mı? Lütfen aşağıdan bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olduğu sürece önemli değil. Desteğin için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map