69 Návody WordPress k odhalení všech tajemství CMS

Obvykle bych začal tím, že řeknu pár slov o WordPress a o tom, jak je skvělý, ale cítím, že zde bude docela zbytečné.


Pokud jste na této stránce, pravděpodobně už víte, jak úžasný může být WP.

Potřebujete další pomoc a pokyny, jak vytvořit skvělý web pomocí WordPress. Víte, tyto praktické tipy a triky, které vám pomohou lépe porozumět tomu, co řešíte a jak to správně dělat.

Mám to všechno a sáček čipů!

V tomto článku najdete rozsáhlý seznam výukových programů WordPress pro nováčky i zkušené uživatele. Pokryjeme všechny kroky od prvního setkání s WP až po dokončení doteků na nově vytvořeném webu. Dozvíte se více o tématech, různých doplňcích, SEO, zabezpečení stránek a další.

Pak můžete jít na podpůrná fóra nejlepších poskytovatelů hostingu WordPress a nechat je tam zahanbit.

Zní to dobře, že? Pojďme se ponořit!

Začněme s nejlepšími obecnými návody na webu. Každý z těchto rozsáhlých průvodců si zaslouží samostatný článek, protože pokrývá téměř vše, co si můžete myslet ohledně WordPress.

Pokud jste úplně nováčkem v oblasti webového budování – zde začíná vaše cesta…

Contents

Začínáme

1. Slovníček WordPress

Slovníček WordPress

Máme spoustu práce před námi zkoumáním světa WP, takže je nejlepší, abyste se seznámili s žargonem. Pokud neznáte výraz, který není na seznamu, můžete jej vždy přidat jako návrh.

2. WordPress.com vs. WordPress.org

WordPress.com vs. WordPress.org

Začínající uživatelé WP mohou být snadno zaměňováni se zdánlivě podobnými službami na WordPress.com a WordPress.org. Obě platformy jsou ve skutečnosti docela odlišné a zahrnují zcela odlišné nastavení, omezení a úrovně podpory. Dnes se zaměříme na samo hostovanou verzi s otevřeným zdrojovým kódem, která je k dispozici na WP.org, takže je důležité poznat rozdíl.

3. Průvodce Ultimate WordPress

Konečný průvodce WordPress

První kroky ve WordPress nebyly nikdy tak snadné. WPBegginer je jednou z největších komunit WP a její redakční tým často vydává komplexní průvodce softwarem. Dobře vědí, jak matoucí může být vytvoření webové stránky poprvé. Tato příručka tedy nastiňuje logický postup krok za krokem a jemně vás seznámí s WordPress a jeho složitostí..

4. Jak si vybrat nejlepšího hostitele

Vyberte hostitele WordPress

Existuje celá řada poskytovatelů hostingu a téměř každý tvrdí, že je vhodný pro umístění projektů WordPress. Realita však nemůže být dále od pravdy, takže se ujistěte, že provedete pečlivý výzkum, než skočíte přímo do nového online podniku. Osladím dohodu přidáním našich rozsáhlých recenzí na některé z nejlepších uchazečů – SiteGround a Bluehost.

5. Jak nainstalovat WordPress (ručně)

Ruční instalace WordPress

Ruční instalace softwaru může být trochu složitější, ale naštěstí vývojáři WP snadno sdílejí informace přímo ze zdroje. Provedou vás procesem instalace CMS na různé platformy a nabídnou řešení možných překážek, s nimiž se můžete během cesty setkat. Tato příručka je zvláště užitečná, pokud potřebujete nainstalovat WP na místním počítači a vyladit jej offline.

6. Jak nainstalovat WordPress (přes Softaculous)

WordPress Softaculous instalace

PHP a MySQL jsou v samém jádru WordPress, takže aplikace funguje nejlépe na serverech Linux. Poskytovatelé hostingu Linuxu častěji než své klienty vybavují své klienty cPanelem, který obsahuje Softaculous Autoinstaller. Tento výkonný nástroj vám ušetří čas a úsilí spojené s ruční instalací a nabízí několik kliknutí na nastavení více než 450 aplikací pro vytváření webových stránek. Instalace WP pomocí Softaculous je snadná jako 1-2-3, jak si všimnete v této příručce pro začátečníky WordPress.

7. Jak nainstalovat WordPress (přes WAMP)

Instalace WordPress WAMP

WAMP je v podstatě hromada Apache, PHP a MySQL, která běží na serverech Windows. Tento je určen pro všechny uživatele Windows, kteří chtějí pracovat s WordPressem, aniž by se přestěhovali do Linuxu. Výukový program je často aktualizován, což zajišťuje, že obsah je vždy aktuální.

8. Jak nainstalovat témata

Instalace motivu WordPress

Lidé vědomě nebo ne, soudí knihu podle jejích titulků. Váš web se neliší. Pokud se návštěvníkům nedozvíte hned od začátku, riskujete nezvratnou ztrátu. Instalace motivů WP je docela snadný úkol, takže se můžete soustředit na nalezení perfektního rozvržení, které se hodí na váš web jako rukavice.

9. Jak nainstalovat pluginy

Instalace WordPress s pluginy

Dále máme pluginy. Nesmírně užitečné doplňky vám umožňují přizpůsobit WordPress tak, jak uznáte za vhodné – nákupní vozíky, ikony sociálních médií, kontaktní formuláře – pojmenujete je. Naučit se pluginy ABC od WP se ukáže jako velmi užitečné, takže se podívejte na tyto bezplatné návody WordPress.

10. Porozumění widgetům

Pochopení Widgetů WordPress

Widgety jsou součástí architektury WP, která poskytuje praktickou sadu metod pro snadnější návrh a správu webů. S každou novou instalací WordPress je k dispozici spousta výchozích widgetů, včetně kategorií, vyhledávací lišty, značkových mraků a mnoha dalších. Mnoho motivů a pluginů obsahuje své vlastní widgety, takže porozumění jejich základům vám může pomoci co nejlépe je využít.

11. Jak nastavit Google Analytics

Nastavení WordPress Google Analytics

Znáte Google Analytics? Ano, nástroj, který vám umožní vědět vše o vašich návštěvnících – odkud přišli, na co klikli a jak dlouho zůstali. Více než 50 milionů webů po celém světě najde skvělé využití Google Analytics a vaše stránka by neměla nijak změnit, pokud chcete zůstat v kontaktu se svým publikem.

12. Jak zrychlit WordPress

Zrychlete WordPress

Náš tým již nastínil, jak zásadní je pro váš web rychlost tento faktem nabitý článek. S tím, co se v naší digitální éře pohybuje tak rychle, musíte zůstat v popředí trendů nebo rizika, které rychle zaostává. Zajištění rychlé doby načítání stránek ze všech míst a na jakémkoli zařízení je něco, co byste měli udělat dříve než později.

13. Jak zabezpečit WordPress

Zabezpečte WordPress

WordPress je jediná nejoblíbenější web-building aplikace tam. Nejčastěji se tedy zaměřují na softwarové hackery po celém světě. Ochrana webu WP je probíhající proces, který začíná hned po první instalaci této platformy. Zastaví se pouze tehdy, když… vlastně se to nikdy nezastaví. Je to neúprosná bitva, ale pokud jste dostatečně opatrní, můžete stále vyjít na vrchol.

Nyní, když jsme připraveni začít s WordPress, uvidíme, co s tím můžeme dělat.

Práce s WordPress

14. Jak přizpůsobit řídicí panel

Přizpůsobte řídicí panel

Úprava vzhledu backendu WP není jen o pohodlí. Na našich webových stránkách často pracuje více lidí a vyžadují různou úroveň přístupu. Můžeme přizpůsobit to, co vidí, a upravit je na nejmenší podrobnosti, až po styl a barevné schéma vaší přihlašovací stránky..

15. Jak vytvořit příspěvek

WordPress Vytvořit příspěvek

OK, takže jste dokončili nastavení WordPress a můžete začít přidávat obsah. Jedna věc před vámi. Možná jste slyšeli, že vývojáři WP vydali v roce 2018 zbrusu nový editor s názvem Gutenberg. To otřáslo mnoha autory a výrazně změnilo způsob vytváření obsahu. Naštěstí existují skvělé WordPress návody pro začátečníky, které docela dobře pokrývají téma Gutenberg.

16. Jak využít editor Gutenberg

Využijte WordPress Gutenberg

Poctivý vynálezce tiskařského lisu, nejnovější editor WordPress slíbil, že způsobí revoluci ve způsobu, jakým vytváříme a distribuujeme náš obsah. Počáteční vydání utrpělo skalnatým začátkem a ostřílení uživatelé byli oprávněně skeptičtí. Od té doby se věci vracejí zpět a tento moderní editor založený na blocích se dívá do budoucnosti.

17. Jak vytvořit kategorie

Vytvořit kategorie WordPress

Kategorie tvoří celou strukturu vašeho webu WP. Představují nabídky vašeho webu a pomáhají uživatelům přejít na požadovanou stránku. Kategorizace obsahu vytváří strukturu, která bude komplexní pro návštěvníky i roboty vyhledávačů. Přidání a úprava nabídek je dětská hra pomocí editoru WP přetahování, takže jděte do toho a podívejte se na to.

18. Jak vytvořit vstupní stránku

WordPress Vytvoření vstupní stránky

Dobře navržená vstupní stránka může udělat zázraky pro vaše marketingové kampaně nebo úsilí o generování potenciálních zákazníků. Majitelé podniků a obchodníci často používají stránky vytvořené na míru, protože mohou přitahovat pozornost, vést k předdefinovaným akcím a shromažďovat základní provozní data. Ať už chcete prodat produkt, sbírat předplatné nebo propagovat video – vstupní stránky jsou tou správnou cestou!

19. Jak vytvořit fotogalerii

WordPress Vytvoření fotogalerie

Vizuální obsah je dnes všude kolem nás. Máme tendenci sdílet fotografie všeho, co najdeme v pohodě – lidi, jídlo, domácí zvířata, příroda. Koneckonců, „obrázek stojí za tisíc slov“, že? WordPress je vše o estetice, a to jistě ukazuje na rozsáhlé možnosti a funkce přizpůsobení v tomto oddělení.

20. Jak vytvořit web pro elektronický obchod

WordPress Vytvoření webové stránky elektronického obchodu

Více než 22% světové populace již nakupuje online. Jsme tak zvyklí jednoduše napsat webovou adresu a objednat si produkt za dvě minuty, jako bychom nikdy nevěděli nic jiného. K vytvoření online obchodu můžete použít různé pluginy, ale WooCommerce je bezpochyby nejvýznamnější. WooCommerce již bere odvětví online obchodu bouří, dokonce překonává konkurenty na trhu, kteří se striktně zaměřují na elektronický obchod.

21. Jak vytvořit partnerský web Amazon

WordPress Vytvořte Amazon Store

Affiliate obchod Amazon vám umožňuje prodávat své produkty na největším trhu na světě. Integrace různých platforem, jako je WordPress a Amazon, zní jako velký problém, ale ve skutečnosti tomu tak není. Tento tutoriál vás provede celým procesem spouštění obchodu WP, přesouváním vašich produktů na nový trh a samozřejmě nejsladší částí – vybíráním vašich výdělků.

22. Jak přidat multimediální soubory

WordPress Přidání multimédií

Přidávání obrázků, zvukových souborů a videosouborů do příspěvků je hračkou s programem WP. Rozsáhlý tutoriál WordPress pro začátečníky objasňuje, jak vestavěný editor WISYWIG funguje a jak integrovat multimédia, aby byl váš obsah ještě přitažlivější. Jako bonus jsou k dispozici některé akční tipy na vyrovnání a optimalizaci velikosti.

23. Jak nahrávat soubory přes FTP

Nahrávání souborů WordPress FTP

Většina ovládacích panelů obsahuje vestavěný systém správy souborů, který umožňuje snadné odesílání dat. Toho lze dosáhnout také pomocí ovládacího panelu správce WP. Oba způsoby jsou však omezeny na počet a velikost souborů, které můžete současně nahrávat. FTP je naproti tomu často rychlejší, bezpečnější a eliminuje všechna taková omezení.

24. Jak přidat Favicon

WordPress Přidat Favicon

Všimli jste si někdy, že většina webů má minimalizovaný obrázek, který se zobrazuje před jejich jménem na kartě prohlížeče? Říká se tomu favicon. Nabízí vynikající příležitost zlepšit vaši značku a udělat ji nezapomenutelnější. Navíc, pokud jste jako já a necháváte neustále otevřenou spoustu oken, favicony vám ukážou obrovskou pomoc, když potřebujete rychle najít konkrétní kartu.

25. Jak přidat Gravatar

WordPress Přidat Gravatar

Gravatar, což je zkratka pro Globally Recognized Avatar, představuje váš vizuální obraz po celém webu. Místo vytváření různých profilů na více webech můžete mít předdefinované informace jeden účet. Toto řešení je užitečné zejména pro aktivní blogery, kteří si sami vytvářejí jméno.

26. Ultimate Guide for WordPress Multisite

Multisite WordPress

WordPress nabízí šikovnou možnost spuštění více webů v rámci jedné instalace. Jak je to užitečné? V jakých případech byste měli tuto metodu přijmout? Jak to funguje? Postupujte podle tohoto vynikajícího tutoriálu od skutečných vývojářů funkce více míst a zjistěte výhody spuštění celé sítě webů pod jedním kloboukem.

27. Jak přidat více jazyků

Vícejazyčný WordPress

Jaký nejlepší způsob, jak uspokojit mezinárodní publikum, než mluvit s nimi v jejich rodném jazyce? Přidání nových jazyků na váš stávající web WordPress funguje perfektně bez dalších instalací WP.

Pokud jde o kvalitu, důrazně doporučujeme, abyste pro ruční překlad vašeho obsahu zajistili upřesnění i těch nejmenších detailů. Jazykové pluginy se stále zlepšují každý den díky vývoji strojového učení, takže jsou stále vynikající volbou pro zvážení, zda potřebujete ušetřit čas.

28. Jak používat rozhraní WordPress REST API

Rozhraní WP Rest API

Rozhraní pro programování aplikací (nebo jednoduše API) umožňují dvěma různým aplikacím propojovat a vyměňovat data. Například můžete pomocí rozhraní Google Maps API umístit na svůj web mapu, která získá relevantní informace přímo od Googlu. Použitím stejné logiky na WordPress můžeme výrazně zlepšit uživatelské prostředí a vylepšit možnosti našich stránek, to vše pomocí REST API.

29. Kalendář údržby webu WordPress

Údržba webu WordPress

Údržba webových stránek je trvalý proces. I když stavíte perfektní web WP, stále jej musíte sledovat a zajistit, aby byl vždy aktuální. Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, ale nebojte se – nemusíte si je pamatovat ze srdce. Tento seznam to udělá za vás.

Teď, když už máme hotové základy, je čas zamyslet se nad tím, jak náš web vypadá a cítí.

Témata WordPress

30. Jak si vybrat motiv

Vyberte téma WordPress

Výběr správného motivu pro váš web je zásadní a nemluvím jen o hezkém vzhledu. Vaše vizuální rozvržení může výrazně zlepšit navigační zážitek návštěvníků a dokonce posílit celkovou bezpečnost webu. Tam je spousta užitečných WordPress tutoriálů na toto téma, ale tento obsáhlý průvodce zahrnuje vše.

31. Jak přizpůsobit témata

Přizpůsobte téma WordPress

Stejně jako u každé jiné open-source platformy lze každý aspekt infrastruktury WordPress přizpůsobit. Se správnými znalostmi a trochou zkušeností brzy zjistíte, že úprava motivu WP není určena pouze pro designéry a vývojáře. Jakmile se dostanete na kloub, obloha je limit!

32. Jak vytvořit podřízené téma

WordPress Child Theme

Představte si dětská témata jako testovací prostředí pro případná vylepšení a zvraty, které chcete vyzkoušet na svém webu, aniž by to narušilo jeho online dostupnost. Dětské téma replikuje jeho „rodiče“ a všechno ostatní ponechává vaší fantazii. Pokud po úpravě nového rozvržení nějaké funkce chybí, budou mezery vyplněny nadřazeným motivem.

33. Jak přidat vlastní písma

WordPress Přidání vlastních písem

Vaše písmo obsahu je základním prvkem vizuální značky, který může přidat tolik potřebný oomph do nového podnikání. Tak stylové, jak by mohly být některé z vestavěných možností, vždy byste měli hledat jedinečnost. Písmo vašeho webu je perfektní způsob, jak toho dosáhnout.

34. Pochopení psychologie barev

WordPress Color Psychology

Podle posledních studií neuvěřitelných 85% online nakupujících poukazuje na barvu jako na hlavní důvod, proč se jim určitý produkt líbí nebo nelíbí. Ať už to děláme na vědomé úrovni nebo ne, barvy mohou vyvolat emoce a progresivní podniky tuto skutečnost již využívají.

35. Jak provést testování A / B

WordPress Proveďte testování A-B

Obchodníci rádi používají metodiku testování A / B, protože mohou najít značné praktické využití. V zásadě, kdykoli čelíte rozhodnutí, můžete jej rozdělit do dvou (nebo více) variant. Řekněme, že přemýšlíte, zda by váš web měl používat zelené nebo modré barevné schéma. Každému novému návštěvníkovi můžete poskytnout jinou verzi a shromážděné metriky vám oznámí, která barva má nejlepší výkon. Koneckonců – čísla nelžou, že jo?

Až budete spokojeni s novým stylovým vzhledem vašeho webu, můžete zvážit přidání některých funkcí. Následující seznam kurzů plug-inů WordPress jsme kategorizovali podle jejich hodnoty pro různé profesionály.

Doplňky WordPress

36. Musí mít WordPress Pluginy

Musí mít pluginy WordPress

S více než 50 000 zásuvnými moduly v knihovně WP je velmi snadné se ztratit. Naštěstí najdete spoustu užitečných tutoriálů s pluginem WordPress, které nastiňují základní nástroje, které začínají a proč je potřebujete. Odtud je to všechno na vaší fantazii. Jen se ujistěte, že přidáváte pouze to, co potřebujete, a pravidelně jej aktualizujte, abyste předešli jakýmkoli bezpečnostním rizikům.

37. Pluginy WordPress pro designéry

Doplňky WordPress pro designéry

Návrháři mohou pomocí WordPress realizovat svůj plný tvůrčí potenciál. Každý malý aspekt vizuálního výhledu webové stránky WP je plně přizpůsobitelný a existuje spousta nástrojů, které vám pomohou. Podívejte se na výběr několika nejlepších doplňků, které návrháři rádi usnadňují.

38. Pluginy WordPress pro vývojáře

Doplňky WordPress pro vývojáře

Toto je pro vás všechny webmastery, devs a feťáky kódu. ElegantThemes si udělali jméno v komunitě WP díky rozsáhlé knihovně doplňků a některým z nejlepších tutoriálů WordPress. jeho průvodce vám ukáže nejvýhodnější doplňky vývojářů a proč jsou tak populární.

39. Pluginy WordPress pro obchodníky

Doplňky WordPress pro obchodníky

Pokud máte zájem o digitální marketing, společnost Neil Patel se nemusí představovat. Nemohu myslet na lepšího člověka, kterému důvěřuji s marketingovým poradenstvím, než na jednoho z nejlepších ovlivňovačů v oboru a zakladatele nesmírně úspěšné digitální agentury. Rád se podělí o své know-how a poukáže na své oblíbené doplňky.

40. Doplňky WordPress pro autory

Doplňky WordPress pro autory

Původním účelem WordPress bylo popularizovat blogování, takže nezapomeňme na všechny autory, kteří stále používají WP k napájení svých blogů. Od nástrojů, které pomáhají vylepšovat vaše psaní, až po návrhy na zabezpečení vašeho webu – tento kurz má vše. Navíc je příručka často aktualizována, takže si můžete být jisti, že informace uvnitř jsou nadčasové.

41. Doplňky WordPress pro majitele obchodů

Doplňky WordPress pro majitele obchodů

Mít internetový obchod je dnes stejně snadné jako koláč. Už jsme vzali Bližší pohled na nejlepší stavitele stránek elektronického obchodování, a nyní je čas dozvědět se více o různých doplňcích, které můžete použít ke zvýšení výkonu vašeho obchodu. Vyberte si správnou sadu nástrojů pro své podnikání a úspěch brzy bude následovat.

Až dokončíte pluginy, další sada bezplatných výukových programů WordPress vás naučí vše, co potřebujete vědět o zlepšení rychlosti a výkonu webu.

Urychlení WordPress

42. Jak zkontrolovat rychlost vašeho webu

WordPress Zkontrolujte rychlost webových stránek

Rychlost webu se nemůže snížit na jediné číslo, protože jeho výkon ovlivňuje mnoho faktorů. Dobrá věc, tam jsou různé nástroje, které nejen umožňují měřit vaše připojení z celého světa, ale také obsahují elegantní tipy pro optimalizaci. Moje rada by byla vybrat několik a porovnat výsledky, které přinášejí ze stejného místa.

43. Jak optimalizovat obrázky

WordPress Optimize Images

Dovolte mi objasnit jednu věc – vaše obrázky patří mezi nejdůležitější faktory, na které se musíme zaměřit při zvyšování rychlosti vašeho webu. Optimalizace obrazu je pečlivý proces, který začíná před nahráním vizuálů na váš web. Tento průvodce optimalizací je vhodný pro začátečníky WordPressu, ale pokročilí uživatelé mohou najít také úhledné rady.

44. Jak povolit kompresi gzip

Komprese WordPress GZIP

Komprese obrázků je u WordPress absolutní nutností. Fotografie s vysokým rozlišením mohou návštěvníky ohromit, ale vyžadují také spravedlivý podíl systémových zdrojů. Zajištění optimální doby načítání vašich fotografií zlehčuje načítání a díky tomu si můžete užívat spokojených a vracejících se zákazníků.

45. Jak používat CDN

WordPress CDN

CDN nebo síť pro doručování obsahu je síť serverů po celém světě, která obsahuje kopie vašich webových stránek v mezipaměti. Pokaždé, když návštěvník přistane na vaší stránce, zobrazí se obsah server, který je nejblíže k jeho umístění. Tímto způsobem se můžete vyhnout jakémukoli zpomalení způsobenému velkými vzdálenostmi. Váš poskytovatel hostingu WordPress může často doporučit řešení CDN a dokonce vám pomůže s jeho instalací.

46. ​​Jak využít mezipaměť prohlížeče

Využití mezipaměti prohlížeče WordPress

Tento rychlý hack umožňuje prohlížeči mezipaměti určité části stránky, takže se nenačítají pokaždé, když na ně někdo přistane. Úhledný trik vyžaduje některé úpravy vašeho souboru .htaccess, ale tento tutoriál vás naučí, jak používat mezipaměť prohlížeče WordPress pro maximální využití výhod.

47. Jak používat asynchronní načítání

Asynchronní načítání WordPress

Javascript je dnes jádrem většiny webových stránek. Tlačítka sociálních médií, moduly plug-in SEO, témata – každý malý prvek webu používá skripty a tyto skripty potřebují spravedlivý podíl prostředků. Nezapomeňte optimalizovat procesy jazyka Javascript, což se okamžitě projeví na vaší celkové rychlosti.

Rychlost je nezbytná – a můžete těžit z několika podrobných tipů, jak vás přimět k tomu, aby vám web WP přeletěl – ale také je to bezpečnost. Další sada výukových programů WordPress vás naučí, jak postavit zeď kolem svého webu (a za to nemusíte platit Mexiko).

42. Jak zkontrolovat rychlost vašeho webu

WordPress Zkontrolujte rychlost webových stránek

Rychlost webu se nemůže snížit na jediné číslo, protože jeho výkon ovlivňuje mnoho faktorů. Dobrá věc, tam jsou různé nástroje, které nejen umožňují měřit vaše připojení z celého světa, ale také obsahují elegantní tipy pro optimalizaci. Moje rada by byla vybrat několik a porovnat výsledky, které přinášejí ze stejného místa.

43. Jak optimalizovat obrázky

WordPress Optimize Images

Dovolte mi objasnit jednu věc – vaše obrázky patří mezi nejdůležitější faktory, na které se musíme zaměřit při zvyšování rychlosti vašeho webu. Optimalizace obrazu je pečlivý proces, který začíná před nahráním vizuálů na váš web. Tento průvodce optimalizací je vhodný pro začátečníky WordPressu, ale pokročilí uživatelé mohou najít také úhledné rady.

44. Jak povolit kompresi gzip

Komprese WordPress GZIP

Komprese obrázků je u WordPress absolutní nutností. Fotografie s vysokým rozlišením mohou návštěvníky ohromit, ale vyžadují také spravedlivý podíl systémových zdrojů. Zajištění optimální doby načítání vašich fotografií zlehčuje načítání a díky tomu si můžete užívat spokojených a vracejících se zákazníků.

45. Jak používat CDN

WordPress CDN

CDN nebo síť pro doručování obsahu je síť serverů po celém světě, která obsahuje kopie vašich webových stránek v mezipaměti. Pokaždé, když návštěvník přistane na vaší stránce, zobrazí se obsah server, který je nejblíže k jeho umístění. Tímto způsobem se můžete vyhnout jakémukoli zpomalení způsobenému velkými vzdálenostmi. Váš poskytovatel hostingu WordPress může často doporučit řešení CDN a dokonce vám pomůže s jeho instalací.

46. ​​Jak využít mezipaměť prohlížeče

Využití mezipaměti prohlížeče WordPress

Tento rychlý hack umožňuje prohlížeči mezipaměti určité části stránky, takže se nenačítají pokaždé, když na ně někdo přistane. Úhledný trik vyžaduje některé úpravy vašeho souboru .htaccess, ale tento tutoriál vás naučí, jak používat mezipaměť prohlížeče WordPress pro maximální využití výhod.

47. Jak používat asynchronní načítání

Asynchronní načítání WordPress

Javascript je dnes jádrem většiny webových stránek. Tlačítka sociálních médií, moduly plug-in SEO, témata – každý malý prvek webu používá skripty a tyto skripty potřebují spravedlivý podíl prostředků. Nezapomeňte optimalizovat procesy jazyka Javascript, což se okamžitě projeví na vaší celkové rychlosti.

Rychlost je nezbytná – a můžete těžit z několika podrobných tipů, jak vás přimět k tomu, aby vám web WP přeletěl – ale také je to bezpečnost. Další sada výukových programů WordPress vás naučí, jak postavit zeď kolem svého webu (a za to nemusíte platit Mexiko).

Zabezpečení WordPress

48. Jak aktualizovat WordPress

Aktualizace WordPress

Aktualizace aplikací jsou velká věc. Proč? Pro začátečníky přinášejí do stolu spoustu nových funkcí, obsahují opravy chyb a zlepšují celkový výkon webu. To samo o sobě by mělo být dostatečně přesvědčivé. Ale tady je skutečný kicker: aktualizace opravují bezpečnostní chyby, které hackeři často zneužívají. Ve skutečnosti představují hlavní počítačové útoky WP 31,5% všech narušení zabezpečení ve WordPress. Lepší bezpečí než líto, správně?

49. Jak zálohovat WordPress

Zálohování WordPress

Pokud důvěřujete svému hostiteli a bezpečnostní opatření, měli byste mít vždy plán zálohování. V tomto případě – doslova. Dochází k neočekávaným závadám a nemůžete riskovat ztrátu dat, protože vás překvapilo. Buďte proto proaktivní a zajistěte hladké plachtění vaší firmy pravidelnou strategií zálohování.

50. Jak skrýt vaši přihlašovací stránku pro správce

WordPress Hide Admin Page

Slyšeli jste o útocích s brutální silou? Hackeři je spouštějí, aby získali neoprávněný přístup k webovým stránkám. Brute-force útoky přistanou na vaší stránce administrátora (která je ve výchozím nastavení umístěna v / wp-admin) a provést algoritmus simulující pokusy o přihlášení. Spouštějí miliony uživatelských / průchozích kombinací, dokud nejsou konečně dovnitř. Nyní si představte, že „přesunete“ administrátorskou stránku na jiné, bezpečnější místo. Zní to jednoduše, ale je to neuvěřitelně efektivní.

51. Jak omezit pokus o přihlášení

Pokusy o přihlášení pomocí WordPress Limit

Dalším způsobem, jak se chránit před těmito otravnými útoky brutální síly, je omezit pokusy o přihlášení na stránce správce. Tímto způsobem, i když hacker najde své umístění, spuštění škodlivého algoritmu po několika pokusech zasáhne kamennou zeď. Na konci dne může přidání další vrstvy zabezpečení na váš web fungovat pouze ve váš prospěch.

52. Jak chránit heslem WordPress

Chraňte heslem WordPress

Může existovat mnoho důvodů, proč chcete, aby byl nějaký (nebo celý) obsah skrytý před zvědavýma očima. Naštěstí vám WordPress umožňuje zabezpečené přihlášení k jakékoli části vašeho webu – stránce, produktu, souboru ke stažení – pojmenujete jej. Postupujte podle tohoto užitečného návodu a zjistěte jak.

53. Jak přidat dvoufaktorové ověření

Nastavení ověřování dvou faktorů WordPress

Jednou z metod, jak dále posílit aplikaci WP, je přidání dvoufaktorové autentizace po přihlášení. Víte, těch pár dalších věcí, které musíme občas udělat, kromě vstupu do našeho uživatele a předání, jako je kliknutí na fotografii nebo zadání kombinace písmen a číslic. Dnes se dozvíte několik kreativnějších způsobů, jak zabezpečit svou přihlašovací stránku.

Nyní je naše bezpečnost up-to-par – pokud máte stále pocit, že něco chybí, naučte se, jak je skutečně nedobytná – a my se můžeme více soustředit na optimalizaci našich stránek. Další sada školicích příruček WordPress učiní tento úkol tak snadným, jak jen to může být.

Optimalizace WordPress

54. Ultimate SEO Guide

Ultimate SEO průvodce WordPress

Optimalizace vyhledávače (nebo zkráceně SEO) znamená, jak daleko dopředu se váš web objeví ve výsledcích vyhledávání. Google, absolutní leader na trhu, při zobrazování výsledků zohledňuje více než 200 faktorů a na většinu z nich máte vliv. Způsob, jakým je využíváte, může znamenat rozdíl mezi bzučícím nebo rozbitým.

55. Jak najít a opravit poškozené odkazy

WordPress Najděte a opravte nefunkční odkazy

Migrace webové stránky WordPress nebo změna její domény nevyhnutelně znamená, že musíte zajistit, že vaše odkazy budou správně přesměrovány do nového umístění. V opačném případě povedou návštěvníky i prolézací moduly vyhledávacích strojů k neexistujícím stránkám, které otevírají zcela novou plechovku červů.

56. Jak zastavit vyhledávače v indexování vašich stránek

WordPress Zastaví vyhledávače z indexování

Webové stránky se nezobrazují pouze přes noc. Berou hodně pečlivého plánování, pokusů a omylů a četných redakcí, dokud nedosáhnou dokonalosti. I když si můžete dovolit provádět změny přímo na živém webu v jeho raných stádiích, raději nenechte vyhledávací roboty dovnitř, než dokončíte své hlavní optimalizační úkoly..

57. Jak vylepšit vaše Permalinky

WordPress Zpřesněte Permalinky

Dokonalá struktura adresy URL je čistá, čitelná a co nejkratší. WordPress chápe, jak zásadní jsou permalinky pro vaši celkovou strategii SEO a poskytuje některé elegantní vestavěné možnosti pro jejich zdokonalení. Tento rozsáhlý tutoriál pokrývá vše a doplňuje jej o odpovědi na často kladené otázky k danému tématu.

58. Vývojáři Cheat Sheet

WordPress Cheat Sheet

Tento je určen pro pokročilejší uživatele. Pokud máte nějaké dovednosti v oblasti kódování a chcete je použít na svém webu WordPress – tento seznam se ukáže jako nezbytný pomocník. Cheat sheet vás zahajuje základy WordPress a pak se zabývá základy, které vám pomohou zlepšit vaše rozvojové dovednosti.

59. Jak nastavit Yandex na WordPress

Nastavení WordPress Yandex

Google je zdaleka nejoblíbenější vyhledávač … ale ne nutně v každé zemi. Pokud vaše publikum pochází převážně z Ruska, musíte zvážit optimalizaci pro místní vyhledávač Yandex. Společnost drží spravedlivě více než 50% ruského trhu vyhledávacích strojů, aby se země stala jedním z mála míst na světě, kde Google netvrdí nejlepší místo.

Do této chvíle by WP měla znít dostatečně skvěle, aby vás přinutila přepnout z vaší stávající platformy (a pochopitelně tak). Následující příručky WordPress vás provedou tímto procesem.

Migrace WordPress

60. Jak přesunout web Blogger na WordPress

Přesuňte Blogger na WordPress

Blogger je jednou z nejpopulárnějších platforem pro blogování a existuje mnoho dobrých důvodů. Bezplatná registrace, jednoduchá navigace, přehledná menu – to jsou všechny základní výhody, které se novým uživatelům líbí. S růstem vašich stránek se však nevyhnutelně setkáte s omezeními, a proto je přechod na WordPress více než logickým řešením.

61. Jak přesunout web Wix na WordPress

Přesuňte Wix na WordPress

Další populární řešení pro vytváření webových stránek je Wix. Když to porovnáte s WordPress, je stejně atraktivní jako samo o sobě, prostě tam není. WP je nejlepší volbou, pokud jde o všestrannost a kreativní svobodu, takže není nepřirozené chtít, aby byl přepínač.

62. Jak převést web Joomla na WordPress

Přesuňte Joomla na WordPress

Joomla roky držel přední místo na trhu CMS. Potom WordPress vyletěly a vyhnaly soutěž. Nebylo tedy divu, když se uživatelé Joomly začali hrnout na novou platformu. Obě aplikace pro vytváření webových stránek jsou ze své podstaty odlišné a proces není úplně jednoduchý. Naštěstí jsme našli něco, co vás provede celým procesem.

63. Jak převést HTML na WordPress

HTML na WordPress

Transformace statické stránky HTML na WordPress může být skličující úkol. Naštěstí existuje více než jeden způsob, jak kůži HTML kočka, takže si vybrat s metodou, která se cítíte nejlépe vyhovuje vám. Až budete hotovi, můžete se těšit z toho, že jste součástí jedné z největších online komunit a využít všechny jeho zdroje.

64. Jak přesunout WP z místního serveru na živé stránky

Přesuňte WordPress z místního do živého

Vývojáři dávají přednost tomu, aby WordPress vytvářeli a upravovali místně, místo aby přímo aplikovali změny na živé prostředí. Tato metoda přináší zjevné výhody práce offline a testování přizpůsobení bez dalšího rizika, že vaše webové stránky budou banány. Nyní se můžete naučit, jak to udělat sami, v několika jednoduchých krocích.

65. Jak migrovat WordPress na nového hostitele

Přesuňte WordPress na nového hostitele

Častěji než ne, když přesunete svůj web na nového hostitele, postarají se o jeho přenos. Přesto to není dáno, takže vždy je užitečné být připraven vyzkoušet své vlastní dovednosti. Zde je jeden rozsáhlý návod, který vám pomůže přesunout WordPress a mezitím neztratit žádná data.

Nyní jsme pokryli všechny podstatné aspekty vytváření webových stránek pomocí WordPress a máte spoustu čtení. Než vám dovolím kopat toto množství informací, mám něco – něco pro ty z vás, kteří dávají přednost poučení z audiovizuálních průvodců.

Videopríručky WordPress

66. Jak spustit web WordPress za 10 minut

YouTube - Spusťte web WordPress

Instruktážní video WPBeginneru nás provede rychlou prohlídkou od prvních kroků po výběru hostitele, až po spuštění živého webu WP. Pokud se tolik informací vejde do 10 minut, představte si, jak rychle se dostanete do hry WordPress.

67. Jak rozvíjet téma od nuly

YouTube - rozvíjejte téma WordPress

Tento tutoriál se ponoří poněkud hlouběji do složitosti za tématy WP a umožní vám stát se vývojářem WordPress sami. Po zhlédnutí videa budete moci lépe porozumět CSS a JS a implementovat tyto dovednosti při vytváření vizuálně ohromujícího webu.

68. Jak vytvořit internetový obchod

YouTube - Vytvořte obchod WordPress

Zahájení nové obchodní webové stránky s WordPressem není nic velkého, ale je třeba zvážit některé základní podrobnosti. Rozhodl jsem se vám tedy ukázat jeden z nejrozsáhlejších tutoriálů YouTube WordPress, abych vám zajistil, že vám nic nechybí. Ať už potřebujete pomoc s nákupním vozíkem, implementací produktu nebo platební bránou – toto video vás pokrylo.

69. Jak používat Docker Compose s WordPress

Vytvořte dokovací stanici WordPress

Docker Compose je nástroj, který umožňuje přesunout WordPress na další úroveň pomocí technologie více kontejnerů. Není to úplně vhodné pro začátečníky, ale pokud znáte cestu kolem podobných frameworků a skriptovacích jazyků, Docker vám pomůže udělat zázraky s WP.

Zabalení

Tady to máte, lidi!

Tím se uzavírá seznam HostingTribunal kurzů WordPress. I když jste začínali jako nováček WP, už byste se měli cítit sebejistě jako ostřílený uživatel. Jak vidíte, nejoblíbenější CMS není tak obtížné provozovat. Takže s trochou praxe brzy vytvoříte stránky svých snů.

Myslím, že mi něco chybělo nebo jsem hledal další informace o tématu WordPress?

Dejte mi vědět a rád to přidám. Ahoj, a…

… Myslíš, že jsme zapomněli na tašku s žetony? Pokud jste dosáhli tohoto bodu, pak si ho velmi dobře zasloužíte.

Pytel třísek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector