Tani hosting dla Australii

Jako agencja cyfrowa hosting jest czymś, bez czego nie możemy się obejść, i chociaż korzystamy z droższego hostingu premium dla naszych klientów, mamy również wiele dodatkowych projektów, które również wymagają hostingu, a dla tych, których używamy tańsze opcje. W tej chwili mamy konta hostingowe z ponad 30 firmami!


Więc jeśli chodzi o uzyskanie rzetelnego wglądu w najlepsze tanie firmy hostingowe w Australii, trafiłeś we właściwe miejsce!

Poniżej znajdziesz nasze 3 najlepsze osobiste tanie usługi hostingowe dla Australii. Każdy z nich przeanalizowaliśmy, zrecenzowaliśmy i porównaliśmy z najbliższą konkurencją, aby dać im miejsce na liście. Używamy następujących kryteriów, aby dać naszym ulubionym miejsce: łatwość użycia, przystępność cenową oraz wydajność / moc.

Dygresja: Jesteśmy przekonani, że możesz uzyskać lepsze i bardziej przystępne cenowo opcje, jeśli spojrzysz na amerykańskich hostów internetowych btw. Tak długo, jak mają serwery w Australii lub w jej pobliżu (np. Singapur <- przewyższa wiele hostów z Australii), zwykle są lepszym wyborem (jak nasz niesamowity nr 1, Hostinger)!

Web Hosting CompanyOgólna ocenaCena / mo.Disk SpaceFeaturesRecenzjeStrona internetowa
Logo Hostingera0,99 USD (w porównaniu z 9,99 USD)10 GB
 • Bardzo przystępne
 • Bardzo łatwa konfiguracja
 • Świetna wydajność i szybkość
 • Globalna sieć serwerów
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Recenzja Hostingera
siteground24,95 AUD (tymczasowe 67% zniżki, w porównaniu z 14,95 USD)10 GB
 • Łatwy w użyciu
 • Szybkie serwery
 • Świetne wsparcie 24/7!
 • Niestandardowe, kuloodporne zabezpieczenia
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
Przegląd SiteGround
hostpapa3,36 AUD (w porównaniu z 8,99 USD)100 GB
 • Bardzo tani
 • 100 GB miejsca na dysku
 • Serwery z siedzibą w USA, więc wolniej ładują się.
Recenzja HostPapa

„Przy tak wielu firmach hostingowych do wyboru znalezienie przyzwoitej, która odpowiada Twoim potrzebom, może być bardzo czasochłonne, zwłaszcza, że ​​wszystkie wydają się oferować te same funkcje w nieco innych cenach, pozostawiając większość ludzi zastanawiających się, gdzie leży różnica…

Poza powyższym zestawieniem tabel utworzyliśmy również bardziej szczegółową listę 10 najtańszych firm hostingowych w Australii. Do posortowania najlepszych hostów internetowych posłużyliśmy się następującymi kryteriami: łatwość użytkowania, przystępność cenowa oraz wydajność / moc. Cieszyć się!”

Matthew RogersMatthew Rogers – Redaktor

Najtańszy hosting Australia 2020 – Recenzje

1. Hostinger

Logo Hostingera
Strona internetowa: hostinger.com
Cena: 0,99 USD
Miejsce na dysku: 10 GB
Wsparcie: czat na żywo
Globalny zasięg: Tak

Hostinger to ten, którego szukasz. Jest nie tylko najtańszy na naszej liście, ale jakość ich usług hostingowych jest na równi lub czasem lepsza niż u ich droższych konkurentów, jest to bardzo imponujące!

Za jedyne 0,99 USD otrzymasz naprawdę szybki serwer blisko AU (Singapur – ta sama lokalizacja, której używamy dla głównego centrum danych naszej witryny), 10 GB miejsca na dysku SSD, obsługa klienta 24/7/365 i bezpłatny SSL.

Oferują nawet 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wypadek, gdybyś nie był zadowolony!

Ale to, co naprawdę odróżnia ich od większości konkurencji, to sposób, w jaki rejestrują nowe osoby. Nigdy nie przeszliśmy przez tak płynny proces konfiguracji (i przez lata utworzyliśmy wiele kont hostingowych). Jest bardzo dobrze zaprojektowany i bardzo szybko uruchamia się.

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu innych hostów internetowych, nie używają cPanel jako panelu sterowania. Stworzyli własne, wyglądają o wiele czystiej i są bardzo łatwe w użyciu.

Jeśli chodzi o globalny zasięg ich usług, oprócz ich serwera w Singapurze, mają także serwery w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Litwie, Singapurze, Brazylii lub Indonezji. Jest to świetne, jeśli twój rynek docelowy nie znajduje się w Australii.

Mają 3 wspólne plany hostingowe, z których najtańszy jest tylko 0,99 USD / mc (w porównaniu z 7,99 USD), co jest naprawdę szaloną wartością, biorąc pod uwagę ich ustawienia jakości. A jeśli pójdziesz z kolejnym planem w górę (nadal poniżej 3 USD / mc), otrzymasz codzienne kopie zapasowe, nieograniczoną liczbę domen, 20 GB miejsca na dysku i zwiększoną pamięć RAM.

W naszej książce nie ma wątpliwości!

Plusy

 • Bardzo łatwy w konfiguracji
 • Świetny występ
 • Super niedrogie
 • Szybki serwer w Singapurze + globalna sieć

Cons

 • Nie dotyczy

2. SiteGround

Logo SiteGround
Strona internetowa: www.siteground.com
Cena: 4,95 AUD
Miejsce na dysku: 10 GB
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: Tak

SiteGround to kolejny świetny hosting. Ich obsługa jest na najwyższym poziomie (przez telefon, czat i bilety), przystępne ceny, a serwery szybko (ponownie wybierz serwer singapurski dla witryn australijskich). SG jest również oficjalnie rekomendowany przez WordPress, co jest naprawdę imponujące.

Podobnie jak w przypadku Hostinger, naprawdę podoba nam się ich globalny zasięg, mają centra danych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii i Wielkiej Brytanii, na wypadek, gdybyś kiedykolwiek zaczął celować w rynek globalny.

Dodaj do tego bardzo skuteczny system bezpieczeństwa (wbudowany na zamówienie), automatyczne kopie zapasowe i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Inne dodatkowe korzyści obejmują bezpłatny SSL w celu zabezpieczenia twoich witryn, codzienne tworzenie kopii zapasowych dla spokoju ducha i wiele więcej.

Najtańszy plan SG zaczyna się już od 4,95 AUD / mc (67% od normalnej ceny)! 

Plusy

 • Łatwy w konfiguracji
 • Solidne bezpieczeństwo
 • Globalny zasięg dzięki wielu centrom danych
 • Wewnętrzny system buforowania dla szybkich czasów ładowania

Cons

 • Wysokie opłaty za przedłużenie

Przeczytaj naszą recenzję SiteGround Hosting tutaj

3. HostPapa

Logo HostPapa
Strona internetowa: hostpapa.com.au
Cena: 3,36 AUD
Miejsce na dysku: 100 GB
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: nie

HostPapa to kolejny super przystępny cenowo dostawca hostingu. Chociaż brakuje im bardziej wyrafinowanych funkcji konkurentów, takich jak SiteGround, nadrabiają to, zapewniając DUŻO miejsca na dysku i bardzo dobre wsparcie.

Oferują kilka dobrych gratisów, takich jak bezpłatna nazwa domeny, bezpłatne SSL i darmowy transfer strony, jeśli jest to potrzebne. Oprócz zwykłego hostingu współdzielonego (ogólna opcja dla większości osób), oferują również hosting dla sprzedawców, hosting VPS i hosting WordPress, a także usługi projektowania stron internetowych, G Suite i obsługę integracji Office 365.

Jednym minusem jest to, że ich serwery nie znajdują się w Australii, ale w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, więc czasy ładowania będą trochę ucierpieć… ale z drugiej strony możesz włączyć CDN, taki jak Cloudflare (który jest bezpłatny), aby przesyłać swoje treści na cały świat i mieć działa płynnie z dowolnego miejsca (i nie jest to trudne do skonfigurowania).

Tylko w bardzo przystępnej cenie 3,36 AUD / mc!

Plusy

 • 100 GB miejsca na dysku
 • Wsparcie 24/7
 • Darmowa nazwa domeny
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Cons

 • Serwery w USA

4. Hosting A2

Logo hostingu A2
Strona internetowa: www.a2hosting.com
Cena: 3,92 USD
Miejsce na dysku: Nieograniczone
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: Tak

Podczas gdy A2 Hosting jest – naszym zdaniem – fantastyczny w przypadku hostingu dla sprzedawców, ich tanie, wspólne plany hostingowe również są imponujące. Oferują wszystkie zwykłe funkcje, których można oczekiwać od porządnego hosta, za całkiem przystępną cenę 3,92 USD miesięcznie.

Oferują hosting SSD dla prędkości, nieograniczonego miejsca na dysku, szybkie centrum danych w Singapurze dla australijskich witryn (takich jak SiteGround) oraz wsparcie 24/7.

Tym, co odróżnia ich od konkurencji, jest ich gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie… chociaż jeszcze tego nie przetestowaliśmy.

Oferują 3 wspólne pakiety hostingowe, ich najtańszy plan zaczyna się już od USD 3,92 USD / mc (około 5,22 AUD / mc).

Plusy

 • 4 globalne serwery
 • Nieograniczone miejsce na dysku
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie

Cons

 • Koszty w USD

5. GreenGeeks

Logo GreenGeeks
Strona internetowa: www.greengeeks.com
Cena: 2,95 USD
Miejsce na dysku: Nieograniczone
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: Tak

GreenGeeks jest znany głównie z ekologicznego sposobu prowadzenia firmy, przywracają 300% zużywanej energii z powrotem do sieci, co jest bardzo miłe.

Jeśli chodzi o ich rzeczywiste usługi hostingowe, jest bardzo podobny do A2 Hosting, ale bez centrum danych w Singapurze, co oznacza, że ​​będziesz hostował w USA, co spowoduje nieco dłuższy czas ładowania. Najbardziej podoba nam się jednak sposób, w jaki traktują bezpieczeństwo. Stworzyli własny system bezpieczeństwa, aby wszystkie centra danych były czyste. Jeśli chodzi o szybkość, działają na dyskach SSD i obsługują PHP7, łączą te 2 i możesz nawet nie zauważyć tak dużego opóźnienia z serwerów amerykańskich.

GreenGeeks oferuje współdzielony hosting (doskonały dla małych firm i blogów), hosting dla sprzedawców, serwery dedykowane, hosting WordPress i hosting VPS. Mają także 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z ich usług.

Ich najtańszy plan zaczyna się od 2,95 USD / mc.

Plusy

 • Super zielony
 • Świetne wsparcie
 • Nieograniczone miejsce na dysku

Cons

 • Brak serwerów w Australii lub w jej pobliżu

6. HostingCloud

Logo HostingCloud
Strona internetowa: hostingcloud.com.au
Cena: 2,50 AUD
Miejsce na dysku: 5 GB
Wsparcie: Bilety
Globalny zasięg: nie

HostingCloud to nowy host, w 100% australijski host budżetowy. Podoba nam się cena (2,50 AUD jest naprawdę tani), hosting SSD (świetny pod względem szybkości) oraz bezpłatne certyfikaty SSL.

Sądzimy, że prawdopodobnie lepiej poradzą sobie z opcjami pomocy technicznej, ponieważ w tej chwili widzimy tylko bilety pomocy technicznej… i miejsce na dysku, które wynosi tylko 5 GB. Ale znowu, przy 2,50 USD, stosunek wartości do kosztów jest nadal bardzo imponujący.

Oferują również bezpłatne migracje cPanel, mają 7-dniowe przechowywanie kopii zapasowych i ochronę DDOS. W sumie nieźle!

Plusy

 • Bardzo przystępne
 • Darmowe SSL

Cons

 • Może potrzebować lepszych opcji wsparcia
 • Brak serwerów zagranicznych

7. MediaFortress

Logo MediaFortress
Strona internetowa: mediafortress.com.au
Cena: 7,70 AUD
Miejsce na dysku: 1 GB
Wsparcie: telefon, bilety
Globalny zasięg: nie

MediaFortress może wyglądać dziwnie na tej liście, ponieważ są one droższe niż zwykły host i oferują bardzo mało miejsca na dysku (tylko 1 GB). Powodem, dla którego znajdują się na liście, są ich dodatkowe usługi. Są także agencją marketingową, co oznacza, że ​​jeśli chcesz mieć prawdziwą witrynę z hostingiem, mogą to zrobić. Potrzebujesz SEO lub PPC, a co z kampaniami w mediach społecznościowych? Tak, oni też to robią.

Są one miejscem kompleksowej obsługi cyfrowej strony Twojej firmy i są w 100% australijskie. Właśnie dlatego umieściliśmy je na liście… na wypadek, gdyby ktoś szukał sklepu z marketingiem cyfrowym.

Ich najtańszy plan zaczyna się od 7,70 AUD / mc.

Plusy

 • Kompleksowy sklep z marketingiem cyfrowym
 • 100% australijski

Cons

 • Kosztowny

8. Bluehost

Logo Bluehost
Strona internetowa: www.bluehost.com
Cena: 3,95 USD
Miejsce na dysku: 50 GB
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: Tak

Bluehost jest bardzo dobrze znany i chociaż mieli ciężką łatkę w ciągu ostatnich kilku lat po ich zakupie przez EIG, stopniowo ulepszali zarówno wsparcie, jak i usługi hostingowe.

Oferują dużo miejsca na dysku i przyzwoitą wydajność w przystępnej cenie. Podoba nam się również różnorodność dostępnych opcji pomocy technicznej, od bazy wiedzy, biletów pomocy technicznej, czatu na żywo, telefonu, a nawet samouczki wideo.

Jeśli chodzi o plany hostingowe, oferują one zwykły hosting dzielony, hosting WordPress, VPS, hosting dedykowany i hosting w chmurze. Nie mają jednak żadnych serwerów w Australii ani w jej pobliżu, więc CDN jest potrzebny do optymalnego czasu ładowania.

Ich najtańszy plan zaczyna się od 3,95 USD / mc.

Plusy

 • Darmowe SSL
 • 50 GB miejsca na dysku

Cons

 • Serwery w USA
 • Obecna reputacja nie jest taka świetna

9. Host Geek

Logo Host Geek
Strona internetowa: www.hostgeek.com.au
Cena: 4,58 AUD
Miejsce na dysku: 400 MB
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: nie

HostGeek jest kolejnym gospodarzem w Australii, który ma dość przyzwoite ceny, ale przestrzeń dyskowa, którą oferują w podstawowym planie, jest bardzo niewielka, tylko 400 MB.

Mimo to istnieją 2 powody, dla których wciąż tworzą listę. 1 jest to, że mają centra danych zarówno w Australii, jak i Singapurze, innym powodem jest to, że – podobnie jak MediaFortress – oferują różnorodne cyfrowe usługi marketingowe oprócz swoich głównych pakietów hostingowych.

Oferują hosting dzielony, hosting dla sprzedawców, VPS, serwery dedykowane i bardziej wyspecjalizowane plany hostingowe dla WordPress, Joomla i Magento. Plany specjalistyczne są droższe, ale zoptymalizowane dla każdego CMS.

Najtańszy plan zaczyna się od 4,58 AUD / mc.

Plusy

 • Wiele opcji hostingu
 • 100% australijski

Cons

 • Tylko 400 MB miejsca na dysku

10. Netregistry

Logo Netregistry
Strona internetowa: www.netregistry.com.au
Cena: 9,95 AUD
Miejsce na dysku: 20 GB
Wsparcie: telefon, czat na żywo, bilety
Globalny zasięg: nie

Netregistry jest weteranem australijskiej branży hostingowej. Chociaż nie jesteśmy wielkim fanem, zasługują na wzmiankę, ponieważ są bardzo stare, oferują mnóstwo miejsca na dysku dzięki planom hostingowym, a także oferują projektowanie stron internetowych i usługi marketingu cyfrowego.

Biorąc to pod uwagę, ich certyfikaty SSL są dość drogie (podstawowe są bezpłatne z większością hostów), a większość najnowszych opinii użytkowników online i na forach nie jest zbyt pozytywna.

Plusy

 • Lokalny Gospodarz
 • Przyzwoita ilość miejsca na dysku

Cons

 • Kosztowny
 • Recenzje użytkowników
 • Koszt SSL

Tania klawiatura hostingowa

Tani hosting: Co / dlaczego / jak

Czy szukasz taniej opcji hostingu w Australii (może nawet darmowego hostingu witryny)? Hosting dzielony to świetny sposób dla małych firm na utrzymanie swoich stron internetowych bez rozbijania banku. Ci, którzy szukają swojego pierwszego pakietu do hostingu, zwykle trzymają się taniego planu hostingowego, takiego jak hosting dzielony. Zazwyczaj jest to usługa dla użytkowników podstawowych, która oferuje wszelkie zasoby potrzebne do uruchomienia, małej witryny e-commerce lub osobistej witryny, aby odnieść sukces. Jest to idealny sposób dla tych, którzy chcą hostować mniejszą witrynę, aby uzyskać wszystkie funkcje profesjonalnej witryny za ułamek ceny. Zazwyczaj wszystkie witryny i treści z wielu powiązanych z nimi witryn są przechowywane na jednym komputerze, co znacznie obniża koszty, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość usług.

Wybór australijskiego dostawcy hostingu (lub taniej firmy hostingowej w Nowej Zelandii lub dowolnego z innych krajów, które obsługujemy w MangoMatter, takich jak Wielka Brytania, Kanada, Singapur, & Irlandia), która zapewnia im to, czego potrzebujesz w ramach swojego budżetu, może być herkulesowym zadaniem, jeśli dopiero zaczynasz swoją stronę internetową. Chociaż byłoby miło mieć wirtualny prywatny serwer lub VPS, zwykle mają one wysoką cenę. Jeśli chodzi o uzyskanie wszystkich funkcji potrzebnych do stworzenia profesjonalnej strony internetowej z najnowocześniejszymi aplikacjami internetowymi, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, tani hosting jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak działa tani hosting??

Hosting współdzielony może zapewnić tanią opcję hostingu użytkownikom australijskim, wykorzystując potężne zasoby nowoczesnego serwera i obsługując go dla wielu klientów. Jest to bardzo podobne do tego, jak w budynku mieszkalnym z 10 jednostkami każda jednostka jest zasilana prądem, wodą i kablem przez dopływy rozgałęzione z jednej głównej linii. Ponadto w przypadku zerwania linii wodnej wynajmujący rozwiąże problem. Założenie współdzielonego hostingu jest takie samo; dzielisz serwer z innymi stronami internetowymi i ufasz administratorowi serwera, aby zajął się wszystkimi poważnymi awariami. Każda witryna na serwerze ma określoną moc obliczeniową, przestrzeń dyskową i przepustowość łącza internetowego do działania i dobrego samopoczucia witryny. Administrator serwera aktualizuje system operacyjny i powiązane oprogramowanie, więc nie musisz się tym martwić.

Jeśli chodzi o poszukiwanie niedrogiej opcji hostingu twojej strony internetowej, tani hosting zawsze można znaleźć za pośrednictwem wspólnego dostawcy hostingu (nawet jeśli niektórzy australijscy gospodarze, jak Digital Pacific, są nieco drożsi). O ile nie planujesz rozległego, niestandardowego rozwoju aplikacji lub nie spodziewasz się wyjątkowo dużego przepływu ruchu, ograniczona przestrzeń i przepustowość dozwolona przez hosting współdzielony prawdopodobnie nigdy nie będzie stanowić problemu.

Dlaczego tani hosting??

O ile nie planujesz obsługiwać witryny, która jednocześnie generuje duży ruch, lub która korzysta z wyjątkowo zaawansowanych technologii, prawdopodobnie nie wystąpi problem z udostępnianiem hostowanym. Oznacza to, że duża korporacja prawdopodobnie powinna zrezygnować z hostingu współdzielonego jako opcji, ale Twój start-up lub mała firma powinna być na razie w porządku (zdecydowanie, jeśli prowadzisz porządny CMS, taki jak WordPress) – i zawsze możesz przenieść swoją stronę internetową gdzie indziej, jeśli i kiedy ograniczenia taniego hostingu stają się problemem. Osoby, które chcą założyć blog lub zbudować małą stronę internetową dla swojej firmy, powinny znaleźć tani hosting idealnie odpowiadający ich potrzebom.

Niezależnie od tego, jaki jest cel Twojej witryny, prawdopodobnie chcesz znaleźć sposób, aby uruchomić ją tak szybko, jak to możliwe, bez pogorszenia jakości w jakikolwiek sposób. Jeśli nie uważasz, że Twoja witryna stanie się popularnym miejscem w Internecie, hosting dzielony to sposób na uzyskanie wszystkiego, czego chcesz, w jednym miejscu bez wydawania dużych pieniędzy. Większość ludzi decyduje się na tani australijski hosting dla swojej pierwszej strony internetowej, ponieważ jest to o wiele łatwiejsze, wciąż oferuje wszystkie funkcje, których możesz chcieć używać, oferuje mnóstwo miejsca dla większości ludzi itp. Pod koniec dnia, ty nie zauważy różnicy, chyba że naprawdę poświęcisz dużo czasu – w tym momencie cena zmodernizowanego serwera nie powinna stanowić problemu.

Uwaga dodatkowa: jeśli jesteś projektantem stron internetowych, który chce obsługiwać klientów, nie korzystaj ze wspólnego konta, skorzystaj z konta sprzedawcy i oszczędzaj sobie przyszłych problemów.

Plusy

 • Mniej kosztowna alternatywa: Jak sama nazwa wskazuje, tani hosting witryn internetowych nie jest tak drogi, jak inne alternatywy, takie jak hosting dedykowany. To sposób na uruchomienie witryny bez opróżniania portfela.
 • Administrator serwera: W przypadku hostingu współdzielonego administrator serwera monitoruje i rozwiązuje problemy za Ciebie. Aktualizują system operacyjny i powiązane oprogramowanie do najnowszej wersji, więc nie musisz się nad tym zastanawiać.
 • Oferuje wszystkie potrzebne funkcje: Tani hosting zapewnia wszystkie funkcje, których może potrzebować startup, blog, osobista strona internetowa lub inne małe witryny, więc masz wszystko, czego potrzebujesz, na wyciągnięcie ręki.

Cons

 • Limitowana przestrzeń: Chociaż wiele usług reklamuje nieograniczoną przestrzeń serwera, to po prostu nieprawda. Jeśli zaczniesz zbliżać się do pojemności, którą ci przydzielili, zostaniesz poproszony o uaktualnienie pakietu hostingowego, prawdopodobnie do VPS.
 • Nie radzi sobie z dużym ruchem: Jeśli uważasz, że możesz odwiedzać Twoją witrynę wielu ludzi, możesz uniknąć taniego planu hostingowego. Duży ruch często powoduje, że Twój serwer jest zapchany i działa znacznie wolniej, niż byś chciał.

kod hostingowyFAQ

Co to jest hosting współdzielony?

Hosting dzielony to plan hostingu witryny, w którym kilku użytkowników korzysta z jednego serwera do hostowania swojej witryny.

Jak to działa? W jaki sposób zapobiega się pomieszaniu plików?

Pliki i aplikacje na każdym koncie są przechowywane osobno na serwerze (zwykle za pomocą cPanel) i nie ma możliwości ich interakcji. Każdy użytkownik otrzymuje własną partycję serwera, na której przechowywane są jego pliki i aplikacje oraz własne drzewo katalogów plików. Użytkownicy nie będą mieli dostępu do swoich partycji ani znajdujących się w nich plików. Serwer WWW i zasoby obliczeniowe są jednak wspólne dla wszystkich kont na serwerze.

Czy hosting dzielony oznacza, że ​​będę udostępniać adres IP innym stronom internetowym?

W większości przypadków tak. Udostępniane plany hostingu domyślnie są „hostami wirtualnymi opartymi na nazwach”. Z tego powodu wszystkie konta mają wspólny identyczny adres IP, a procedura zostanie przeprowadzona na podstawie nazwy domeny. Nie powinno to jednak mieć bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo Twojej witryny. Jedną wadą tego faktu jest to, że nie będziesz w stanie działać z certyfikatem bezpieczeństwa SSL za pośrednictwem wirtualnego hosta opartego na nazwie, który odnosi się do większości dostępnych udostępnianych planów hostingu. Powodem tego jest to, że gdy przeglądarka łączy się z serwerem za pomocą protokołu HTTPS, sprawdzanie szyfrowania i certyfikatu bezpieczeństwa jest zakończone przed wysłaniem przez klienta całego nagłówka żądania do serwera. W tym momencie nie można ustalić, dla której nazwy domeny przeznaczony jest certyfikat bezpieczeństwa.

Ile stron internetowych może istnieć na jednym serwerze?

Dużo. Każda firma hostingowa musi zdecydować o gęstości współdzielonych kont na podstawie liczby posiadanych komputerów i statystyk użytkowania. Często zdarza się, że jeden serwer obsługuje ponad 1000 witryn, co oznacza, że ​​wszystkie te domeny działają z jednego adresu IP. Jednak prawdopodobnie nie jest to rodzaj pakietu hostingu współdzielonego, którego chcesz używać, i powinieneś poszukać takiego, który nie spakowałby tylu witryn na jednym serwerze.

Czy mogę mieć unikalny adres IP poprzez hosting dzielony??

Tak, możesz. Wielu dostawców hostingu współdzielonego oferuje plan z „dedykowanym adresem IP”, co oznacza, że ​​rutyna zostanie wykonana za pośrednictwem „hostów wirtualnych opartych na IP”. Oznacza to, że pojedynczy serwer WWW może obsługiwać wiele adresów IP, w takim przypadku nadal udostępniasz wszystkie zasoby komputera, ale działasz z własnego adresu IP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map