Recenzja Weebly

obraz człowieka zadającego pytanie o hostingWeebly, najłatwiejszy w obsłudze kreator stron internetowych.


To byłaby moja odpowiedź na dziwnie wyimaginowany scenariusz.

Jaki jest ten scenariusz? ?

Mężczyzna podchodzi do mnie na ulicy, chwyta mnie za ramię i szepcze cicho: „Najlepszy przyjaciel mojego kuzyna nigdy nie słyszał o stronie internetowej. Jak miałbyś go zbudować?

Byłbym trochę przestraszony, ale chciałbym pomyśleć, że spokojnie powiem: „Weebly, najłatwiejszy w użyciu kreator stron”.

Prawdopodobnie nigdy tak się nie stanie, ale lubię planować z wyprzedzeniem na wypadek, gdyby coś takiego się wydarzyło.

Ok, przepraszam za moją dziwną analogię, przejdźmy do szczegółów. ?

TLDR;

Weebly jest jednym z najprostszych twórców stron internetowych, który jest w stanie zbudować dobrze wyglądającą stronę internetową.

Tak naprawdę jest tylko dwóch innych konkurentów, Wix i Squarespace. Najlepszym sposobem, aby zdecydować, którego z trzech użyć, jest dowiedzieć się dokładnie, czego szukasz w kreatorze witryn.

Jeśli szukasz najprostszego rozwiązania i nie masz nic przeciwko poświęceniu możliwości dostosowywania, nie szukaj dalej niż Weebly jako twórca witryn. Jeśli chcesz całkowicie dostosować, wybierz zwykłego kreatora witryn.

Dla kogo jest Weebly

Weebly to kreator stron internetowych, z którego powinieneś korzystać, jeśli nie masz prawie żadnego doświadczenia w nawigacji.

Istnieje skala dla twórców stron internetowych. ⚖️

Z jednej strony masz Weebly – niezwykle łatwy w użyciu z niewielkimi możliwościami dostosowywania. Utworzona witryna zostanie podzielona na pola i przekaże informacje, które chcesz przekazać osobie odwiedzającej Twoją witrynę.

Z drugiej strony masz Wix, który służy do dostosowywania na wysokim poziomie i ma małą krzywą uczenia się. Wix to w zasadzie pusta wersja narzędzia do tworzenia stron internetowych z niesamowitą ilością opcji. Dla naprawdę technologicznie trudnego Wix może być przytłaczający. Każdy, kto używał częściowo skomplikowanego oprogramowania w dzisiejszych czasach, nie powinien mieć problemu z jego rozgryzieniem.

Squarespace działa na środku dzięki prostym w użyciu i artystycznym szablonom. Istnieje miejsce na nawigację poza szablonami, a zmienianie rzeczy może nadal otwierać puszkę robaków. Jeśli trzymasz się szablonu, jest on prawie tak łatwy w użyciu jak Weebly.

Jeśli chodzi o to, Weebly po prostu Cię powstrzymuje. Nie musisz podejmować zbyt wielu decyzji, a te, które musisz podjąć, nie są skomplikowane. Piękno Wix to jego prostota. 

Podjęcie decyzji o kreatorze stron internetowych jest tak proste, jak ustalenie, gdzie jesteś w tym spektrum.

Jeśli nie masz pewności, czy umiesz korzystać z oprogramowania do tworzenia stron internetowych, skorzystaj z Weebly. Nawet jeśli nie masz pewności siebie – nadal jesteśmy przekonani, że możesz zbudować solidną stronę internetową za pomocą Weebly.

Narzędzie do przeciągania i upuszczania (nie wymaga kodowania)

weebly przeciągnij i upuść ekran

Istnieje wiele usług programistycznych, które mają funkcję przeciągania i upuszczania. Jak wspomniano wcześniej, Wix i Squarespace to konkurencja w przestrzeni do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Na stronie bierzesz element, który chcesz zbudować, i przeciągasz go tam, gdzie chcesz.

Przeciągasz, a następnie upuszczasz!

Weebly sprawia, że ​​jest to jeszcze prostsze, ponieważ po wybraniu motywu jesteś ograniczony do tego, co faktycznie możesz przenieść. Słowa szczerze nie mogą wyrazić, jak łatwo można używać Weebly dzięki funkcji przeciągania i upuszczania.

Po wybraniu motywu dostępnych jest tylko kilka opcji przeciągania i upuszczania. To trochę pozostawia do zbudowania witryny i poczucia się jak Cóż, chyba moja strona jest już gotowa.

Zbuduj swoją stronę w kilka godzin

Najlepszym sposobem na opisanie Weebly jest niesamowicie proste. Kompromis polega na tym, że w oprogramowaniu nie ma wielu opcji. Jest to duży kompromis – niekoniecznie zły – ale nie ma wiele opcjonalności i możliwości dostosowania.

Dobro – w prostocie tkwi piękno

Jestem przekonany, że 97% osób czytających ten artykuł może stworzyć witrynę internetową w Weebly w niecałe cztery godziny. Pozostałe 3% to ludzie tacy jak mój dziadek – przepraszam dziadku. ?

Jest typem osoby, która ma zdolność otwierania przeglądarki internetowej i znajdowania postów na blogu, ale miałby problemy z używaniem dowolnego oprogramowania. Nieźle jak na 88-latka.

weebly-SSLJeśli możesz znaleźć tę stronę i wykonywać inne tego typu czynności bez wysiłku, dobrze zrobisz z Weebly. Jest naprawdę bardzo łatwy w użyciu.

Co więcej, istnieje wiele dobrych cech, jeśli chodzi o korzystanie z Weebly. Nie martwienie się o szybkość i bezpieczeństwo to ogromny aspekt korzystania z narzędzia do tworzenia witryn. Weebly zdecydowanie dostarcza w tej kategorii, ponieważ mają szybki czas ładowania.

Zajmują się także zapobieganiem atakom hakerów i spamem, aw planach biznesowych zawierają SSL.

Więcej szczegółów zostanie podanych w dalszej części, ale innymi wspaniałymi cechami Weebly są ceny, łatwość użytkowania, obsługa klienta, wdrażanie i niezawodność.

Złe – nie świetne dla osób, które chcą wszystko dostosować

Chodzi o spektrum, z którym się wcześniej spotkałem. Jeśli nie należysz do kategorii, o której wspomniałem, istnieje duża szansa, że ​​nie spodoba ci się korzystanie z Weebly.

Weebly jest prosty – jest świetny dla wielu ludzi. Ta podstawowość pozostawia wiele do życzenia komuś, kto jest zmotywowany do rozwoju firmy. Jeśli wzrost ma wysoki priorytet, pojawią się przeszkody w dostosowywaniu.

Opcje Twojej witryny są w zasadzie całkowicie ograniczone do tego, co zapewnia Weebly. Ponownie, nie jest to zła rzecz, ponieważ nadal możesz zbudować stronę internetową, ale właśnie dlatego usługa jest tak łatwa w użyciu.

Weebly-Editor

„Backend” witryny pozostawia wiele do życzenia. Prostota jest wyraźnie głównym celem, jeśli chodzi o Weebly, a dostosowywanie czegokolwiek jest wyjątkowo trudne w interfejsie.

Weebly ma również dodatki i rozszerzenia, ale pozostawiają wiele do życzenia.

Powinieneś używać Weebly?

Odpowiedź = Ludzie chcą budować szybko

ikona myśleniaPoza tym, gdzie mieścisz się w spektrum tego, co chcesz zbudować stronę internetową, istnieje jeszcze jeden powód, aby korzystać z Weebly.

Jeśli faktycznie wiesz, co robisz z budowaniem witryny i jesteś pewien swoich umiejętności, ale naprawdę chcesz zbudować witrynę tak szybko, jak to możliwe i nie przejmujesz się niczym innym, to Weebly jest najlepszym wyborem.

Rynek konstruktorów witryn jest świetny, ponieważ tak naprawdę są tylko trzej liderzy i możemy śmiało polecić jednego z nich konkretnej grupie osób. Gdyby tylko każda branża ułatwiała sprawę!

Awaria

Czas na trochę szczegółów. Wiesz wszystko o tym, kto powinien korzystać z oprogramowania, ale zawsze dobrze jest znać szczegóły – szczególnie jeśli jesteś na granicy dwóch różnych opcji.

Łatwość użycia

Oto jak korzystasz z Weebly:

Weebly-Review-Easy-of-Use

Nie wydaje się to zbyt trudne, prawda??

Z boku strony nie ma wielu rozrywek, a tylko kilka opcji u góry strony. Wszystko, co musisz zrobić, to zamienić trochę tekstu i zmienić własne zdjęcia, a masz funkcjonalną stronę internetową.

Realistycznie, jeśli nic nie zmieniłeś w szablonie oprócz zdjęć i tekstu, możesz mieć stronę internetową uruchomioną w ciągu 30 minut..

Konstruktor ma coś więcej. Możesz dalej dostosowywać w ramach każdego szablonu za pomocą przycisków, filmów, zdjęć, pokazów slajdów, sekcji, dzielników itp.

Zmiana każdego elementu jest łatwa, ponieważ wystarczy kliknąć go, aby zobaczyć opcję. Ponadto masz opcje dla dowolnego elementu na stronie.

Jest to kolejny poziom łatwego w użyciu. Gdyby wszystko w życiu było takie proste.

Darmowe szablony – ograniczone opcje

Najlepsze szablony do tworzenia stron internetowych na rynku istnieją w Squarespace. Kilka lat temu powiedziałbym, że Weebly nie może nawet porównać.

Tak już nie jest, ponieważ Weebly wzmocniło swoją grę tematyczną. Nie wszystkie motywy, które można kupić w Weebly, są dostosowane do urządzeń mobilnych, więc musisz być ostrożny. Większość z nich jest tak, że chcesz o tym pamiętać, patrząc na nie.

szablony weebly

Podczas wyszukiwania motywu możesz spojrzeć na wszystkie opcje lub sprawdzić różne oferowane kategorie.

Istnieje również opcja kupowania szablonów ze stron internetowych osób trzecich, ale zdecydowanie należy być ostrożnym, ponieważ nie można zagwarantować wsparcia dla nich.

Integracje i aplikacje

Niedoceniana część wartości twórcy witryny to dobre centrum aplikacji lub sklep z aplikacjami, które pozwolą Ci na dostosowanie, którego inaczej byś nie zrobił. Najbardziej szalona dostępność aplikacji to WordPress, ale korzystanie z WordPress wymaga wielu skomplikowanych kroków.

Najlepszym łatwym w użyciu sklepem z aplikacjami do tworzenia witryn jest zdecydowanie Shopify. Shopify to najlepszy konstruktor witryn internetowych eCommerce i oferuje tysiące przydatnych aplikacji.

Jest to rodzaj dziwnego Weebly w porównaniu do innych twórców stron internetowych. Weebly wyraźnie traktuje priorytetowo prostotę – na początku pozwala ci wybrać określoną liczbę elementów, których możesz użyć.

Centrum aplikacji umożliwia dodawanie nowych elementów do użytku, a większość z nich jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz czegoś bardziej skomplikowanego niż najprostszy element, Weebly chce, abyś sam je dodał, zamiast przytłaczać kogoś od samego początku.

To naprawdę fajna strategia i naprawdę działa dla osób, które nigdy wcześniej nie budowały strony internetowej.

szablony weebly

Inne fajne opcje w tej kategorii, które są najwyżej oceniane w witrynie, to wykres odliczania, wyskakujące okienka, nagłówki wiadomości, wezwania do działania i kalendarze.

Te konkretne dodatki nie zmienią się nagle w Weebly w Wix, ale oferują dodatkową funkcjonalność.

Inne aplikacje istnieją w Weebly do celów marketingowych, komunikacyjnych i eCommerce. Pomogą Ci one w czymkolwiek, od Google Ads i SEO po korzystanie z usług takich jak Printful do sprzedaży koszulek.

Wyjście poza szablon

Jeśli chcesz zmienić więcej niż trzy rzeczy poza szablon, który zapewnia Weebly, powiedziałbym, że idź gdzie indziej.

Sama łatwość Weebly w szablonie jest wspaniała. Oto jak zmieniasz kolory:

weebly-Changing-Colors

Jeśli jesteś projektantem graficznym, na tej stronie łatwo jest skrępować się. Próba zmiany określonych kolorów doprowadzi cię do szaleństwa i być może będziesz musiał uciekać się do próby zakodowania kodu, który przeczy celowi Weebly. Zmiana czcionek i inne aspekty to podobna historia.

Ostrzegam cię jeszcze raz – nie używaj Weebly, jeśli chcesz wyjść poza temat.

Baza wiedzy i wsparcie

Weebly obsługuje czatWspaniałą rzeczą w Weebly jest to, że nie będzie zbyt wielu przypadków, w których będziesz musiał skontaktować się z zespołem wsparcia.

Wygląda na to, że Weebly traktuje wsparcie priorytetowo, ponieważ ma bilety pomocy technicznej, czat na żywo i wsparcie telefoniczne.

Wsparcie telefoniczne jest dostępne tylko w godzinach pracy, ale oni mają e-maile dostępne 24/7.

Jeśli twoje pytanie dotyczy bardziej funkcji, Weebly ma bogatą bazę wiedzy pełną pomocnych odpowiedzi.

Wszystkie artykuły są skonfigurowane tak, jak powyższy. Zazwyczaj są one dostarczane wraz z instrukcjami krok po kroku, jeśli mają zastosowanie. Nie powinno być potrzeby kontaktowania się z obsługą klienta, chyba że znajdziesz błąd, szczególnie w bazie wiedzy.

słabo zmienić stopkę

Blogowanie i SEO

seo-blogowanie-grafikaUwzględniono wszystkie podstawowe funkcje, które każdy może chcieć do blogowania. Blogowanie na powierzchni nie jest skomplikowane, więc jeśli twórca witryny przekręci tę część, jest to ogromna czerwona flaga.

Poza tym, że jest przyjazny dla wyszukiwarek z możliwością edytowania opisów, tagów i tytułów meta, możliwości SEO idą jeszcze dalej. Możesz także edytować tekst alternatywny obrazu i adresy URL.

W centrum aplikacji dostępne są również narzędzia SEO, które pomogą upewnić się, że podążasz właściwą ścieżką SEO.

Inne niesamowite funkcje blogowania, które są dostępne, to harmonogramy blogów i systemy komentowania.

Jedną z głównych wad jest to, że nie można prowadzić bloga z wieloma autorami, co wydaje się dziwną wadą.

Ceny Weebly

Najlepszą rzeczą w Weebly (i każdej usłudze, która to oferuje) jest to, że możesz wypróbować podstawową funkcjonalność usługi całkowicie za darmo. Firmy, które to oferują, mają szczególne miejsce w naszym sercu.

Funkcje i ceny są wyszczególnione poniżej:

Jak widać, darmowa wersja ogranicza niektóre z twoich funkcji, ale jest to świetny sposób na przetestowanie oprogramowania. W tym momencie musisz zdecydować, które funkcje są dla Ciebie naprawdę ważne, i wybrać między Pro a Business.

Czy potrzebujesz hostingu z Weebly?

Krótka odpowiedź brzmi: nie.

Długa odpowiedź również brzmi „nie”, ale chcę podać nieco więcej informacji na temat przyczyny.

Tworząc witrynę internetową, jednym z aspektów, który należy znaleźć, jest sposób hostowania witryny. Aby hostować stronę internetową, potrzebujesz serwera, który zapewni przestrzeń dyskową i dostęp do sieci WWW. Jeśli nie korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn, istnieje kilkadziesiąt usług hostingowych, które mogą zapewnić, że witryna jest uruchomiona.

Wielką zaletą twórców witryn jest to, że są to platformy typu „wszystko w jednym”, które zapewniają hosting swoich usług. Kolejnym pozytywnym aspektem tego rozwiązania jest to, że strony internetowe zbudowane w narzędziu do tworzenia witryn są zoptymalizowane pod kątem serwerów używanych do hostowania witryny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hostingu, przeczytaj nasz przewodnik po kanadyjskich hostach internetowych.

Podsumowując wszystko

Weebly może być świetnym wyborem do budowy witryny. Najlepsza rada, jaką mogę dać, to naprawdę pomyśleć o tym, czego szukasz od twórcy witryny i ogólnie witryny.

Jeśli szukasz głównie łatwego w użyciu narzędzia do tworzenia witryn i witryny, która ma rozpowszechniać trochę informacji, nie możesz się pomylić z Weebly.

FAQ

Jest Weebly całkowicie darmowy?

Weebly ma całkowicie darmową wersję, w której możesz zbudować świetną stronę internetową. Nie będziesz jednak mieć własnej spersonalizowanej domeny, która w większości przypadków nie jest idealna.

Czy Weebly jest dobry??

Weebly to świetny wybór dla osób, które nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, a także dla osób, które chcą korzystać ze skomplikowanego oprogramowania. Weebly jest świetny dla uproszczenia.

Ile kosztuje korzystanie z Weebly?

Weebly ma trzy poziomy cen. Darmowa wersja jest dostępna wraz z wersją 12 USD miesięcznie i 15 USD miesięcznie.

Czy Wix jest lepszy od Weebly??

Zależy to całkowicie od tego, co cenisz. Jeśli szukasz najprostszego i najłatwiejszego podejścia do budowy strony internetowej, Wix nie jest lepszy od Weebly. Jeśli szukasz wolności i pełnego dostosowania, Wix jest lepszy niż Weebly.

Referencje i zdjęcia:

  • Mycmcu.org
  • WestMark.org
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector