Recenzja Namecheap – czy to naprawdę tak dobre?

Testujemy Namecheap od kilku miesięcy i wierzymy, że możemy rzetelnie i szczegółowo przeanalizować usługę i porównać jej narzędzia z innymi dostępnymi opcjami podobnymi.


Kim jest Namecheap i o czym one są?

Najpierw trochę o tym, czym jest Namecheap i co robi.

Firma Namecheap rozpoczęła się w 2000 roku, aw ciągu dwóch dekad działalności zdobyła miliony klientów. Namecheap to firma zajmująca się hostingiem i rejestracją domen, która kontroluje ponad siedem milionów nazw domen i użytkowników.

Oto, gdzie Namecheap wydaje się różnić od niektórych innych firm tam. Istnieje wiele firm hostingowych, które są znane z robienia takich i podobnych rzeczy, i wykorzystują ten dobrze znany branding i siłę finansową do wykonania dodatkowej usługi.

Okazuje się jednak, że nie są dobrzy w tej nowej usłudze i mogą nawet nie być świetni w swoich oryginalnych ofertach usług – mają po prostu dobrze znaną nazwę w branży.

Czym różni się Namecheap?

Idealnie, Namecheap byłby w stanie odnieść sukces z tym, co robili z nazwami domen i przenieść je na inne obszary, takie jak hosting i rejestracja domeny powinny być dziecinnie proste. Próbowaliśmy się dowiedzieć.

Poprzez rejestrację nazwy domeny zakupiliśmy ich najtańszy plan hostingowy i stworzyliśmy testową stronę internetową, aby zobaczyć, jak się sprawdza.

Nasze wskaźniki oparte były na czasie pracy i szybkości. Opiszemy dokładnie to, czego się nauczyliśmy, ale zaczniemy od tego, co naszym zdaniem jest najlepsze w zdolności hostingu Namecheap.

Namecheap Hosting Pro

Namecheap oferuje wiele funkcji, w tym:

Darmowa domena i migracja

To jest ich ofiara z chleba i masła. Namecheap działa najlepiej, jeśli chodzi o nazwy domen.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których otrzymujesz go bezpłatnie, rejestrując się na hosting. A jeśli już założyłeś witrynę w innym miejscu, Namecheap pomoże w migracji tej istniejącej witryny bezpłatnie.

Nie wspominając, wszystkie domeny Namecheap są objęte bezpłatną ochroną prywatności, co czyni go jednym z moich ulubionych rejestratorów domen.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

30-dniowy wektor gwarancji zwrotu pieniędzyNamecheap oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ta gwarancja nie jest żartem, a Ty masz cały miesiąc na skorzystanie z usługi i określenie, czy jest to najlepsza opcja dla Ciebie lub Twojej firmy. Oznacza to, że masz dużo czasu na wypróbowanie go i wyjście z sytuacji, jeśli zdecydujesz, że wolisz pójść w innym kierunku.

To dobra wiadomość i oznacza, że ​​powinieneś wypróbować ją sam, niezależnie od tego, co ktoś o niej powiedział. W końcu, dopóki podejmujesz decyzję w ciągu 30 dni, nie masz nic do stracenia.

W pełni załadowany plan wartości

Mamy duże doświadczenie w próbowaniu i przeglądaniu planów hostingowych. Wiemy, co tam jest i wiemy, co oferują.

W większości przypadków zapisaliśmy się na najbardziej podstawowy plan i korzystaliśmy z witryny testowej, podobnie jak w przypadku Namecheap. Robimy to, ponieważ większość planów oferuje zasadniczo to samo i chcemy mieć pewność, że opieramy naszą analizę na podobnych okolicznościach. Zasadniczo dokładamy wszelkich starań, aby porównywać jabłka tylko z jabłkami.

Pomimo zastosowania naszych typowych kryteriów oceny dla Namecheap, zaskoczyło nas to, czego dowiedzieliśmy się o firmie. Na początek oferowali niezmierzone pasmo w najtańszym planie.

Zapewniają również dostęp do standardowych funkcji, w tym dostępu do cPanel oraz aplikacji WordPress i innych. Przy najtańszym abonamencie otrzymujesz również bezpłatny certyfikat SSL na cały pierwszy rok. Potem zapłacisz, ale to wciąż rok, który otrzymujesz za darmo.

cpanel namecheap

Plan zawiera również kopie zapasowe, które pojawiają się dwa razy w tygodniu, co chroni twoją witrynę, jeśli aktualizacja nie pójdzie zgodnie z planem.

Wreszcie, co naszym zdaniem jest bardzo atrakcyjne w podstawowej ofercie planu, otrzymasz 50 baz danych MySQL. Większość firm hostingowych nie oferuje nic w swoim podstawowym planie.

Możesz także skonfigurować trzy witryny z opcją podstawową. Większość planów wartości oferuje możliwość hostowania tylko jednej witryny. Jeśli masz więcej niż jedną witrynę, powiedzmy witrynę osobistą i firmową lub wiele witryn firmowych, ta opcja jest nie do pobicia. Jest więcej.

Zaraz po rejestracji otrzymasz nawet 50 adresów e-mail. Daje to możliwość prowadzenia firmy z kompleksową witryną i udostępnienia pracownikom własnych adresów e-mail powiązanych z witryną firmy.

To ogromna oszczędność kosztów, której nie znajdziesz u większości firm hostingowych.

Recenzje innych firm są znakomite

Nie tylko my zauważyliśmy, że Namecheap wykonuje świetną robotę.

Częścią naszego procesu oceny jest ustalenie, co inni mają do powiedzenia na temat ocenianych przez nas firm hostingowych. A w przypadku Namecheap większość tego, co mówią, jest naprawdę dobra. Tak bardzo, niektóre pozytywne recenzje zaskoczyły nas.

ocena recenzji namecheap

Namecheap ma 4,6 gwiazdki na Shopper Review, która podobno oparta jest na prawie milionie recenzji. Połącz tę mocną ocenę z tym, co już wiedzieliśmy o ich planie podstawowym i byliśmy podekscytowani Namecheap. Dopiero po uruchomieniu naszej witryny testowej zaczęliśmy dostrzegać niektóre słabości Namecheap.

Namecheap Hosting Cons

Oceniając hosta, bierzemy pod uwagę trzy kwestie. Naszą ogólną ocenę opieramy przede wszystkim na tych trzech kwestiach, z kilkoma innymi rozważaniami, które różnią się w zależności od firmy.

Trzy główne kategorie to:

 • Czas działania: Czy moja witryna działa przez większość czasu?
 • Prędkość: Czy oferują pozytywne wrażenia dla odwiedzających witrynę, więc na pewno będą chcieli wrócić?
 • Wsparcie: Pomagają mi, jeśli coś pójdzie nie tak?

Namecheap nie dostarczył w żadnym z tych trzech obszarów.

Podamy kilka przykładów:

Przestój był kiepski

Początkowo mieliśmy 100% dyspozycyjności podczas pierwszego miesiąca próbnego (pamiętasz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy?). Nasze nadzieje były duże, ale w ciągu następnych kilku miesięcy czas dostępności nie był nawet równy średniej w branży. Ostatecznie nasz czas sprawności wyniósł tylko około 99,876%, co oznacza ponad 60 minut, gdy Twoja witryna przestaje działać każdego miesiąca.

Test czasu pracy Namecheap

Nawet jeśli uważasz, że możesz poradzić sobie z godzinnym przestojem w miesiącu, nie można przewidzieć, kiedy to nastąpi. Co jeśli jest to w najbardziej pracowitej porze roku? Co się stanie, gdy nadejdzie Twoja najważniejsza wyprzedaż? Nie ma sposobu na zaplanowanie tego nieprzewidywalnego przestoju, więc musisz cierpieć za każdym razem, kiedy to nastąpi. To nie jest dobre i oznacza utracone przychody dla Twojej firmy.

Oto konkretny podział naszych miesięcznych liczb w ciągu 10 miesięcy. Możesz zobaczyć śledzenie na żywo tutaj. Przeczytaj więcej o naszym 4-etapowy proces badawczy tutaj.

 • Śr. 2017 grudzień czas pracy: 99,83%
 • Styczeń 2018 r. czas pracy: 99,85%
 • Śr. Luty 2018 czas pracy: 99,78%
 • Śr. Marzec 2018 czas pracy: 99,94%
 • Śr. Kwiecień 2018 czas pracy: 99,94%
 • Śr. Maj 2018 czas pracy: 99,94%
 • Śr. Czerwiec 2018 czas pracy: 99,89%
 • Śr. Lipiec 2018 czas pracy: 99,84%
 • Śr. 2018 sierpień czas pracy: 99,80%
 • Śr. Wrzesień 2018 czas pracy: 99,95%

Czas ładowania był powolny

Nikt nie chce czekać na załadowanie strony, a to oświadczenie staje się coraz bardziej wiarygodne z każdym rokiem. Ludzie są niecierpliwi i głównym celem każdej firmy hostingowej powinno być możliwie szybkie ładowanie. Czas ładowania uważamy za drugi najważniejszy aspekt przy ocenie firmy hostingowej, po czasie dostępności.

czas ładowania namecheap

Właściciele witryn chcą uszczęśliwić odwiedzających i dopóki nie uzyskają potrzebnych im informacji, nie będą zadowoleni. Kilka statystyk Google, które pokazują, jak ważny jest czas ładowania i jak szybko czasy ładowania tworzą zadowolonych klientów:

 • Witryny, których ładowanie trwa maksymalnie trzy sekundy, mają średni współczynnik odrzuceń wynoszący 32%.
 • Gdy czas ładowania wzrasta do pięciu sekund, współczynnik odrzuceń wzrasta do 90%.
 • Do sześciu sekund współczynnik odrzuceń wzrasta do 106%.
 • A jeśli odwiedzający czekają 10 sekund na załadowanie witryny, współczynnik odrzuceń wynosi 123%.

Dolna linia? Odpychasz ludzi, jeśli Twoja strona ładuje się wolno. Spójrz na to w ten sposób: jeśli twoja strona jest zbyt wolna, by ją załadować, równie dobrze mogłaby być zła, ponieważ tak wiele osób udałoby się gdzie indziej.

Według danych Namecheap ma zegary o prędkości średnio 942 milisekund w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Jest to dwa razy wolniejsze niż HostGator Cloud i A2 Hosting.

Kolejną rzeczą, którą zauważyliśmy: nie był to żaden zły miesiąc obniżający średnią. Namecheap był dla nas powolny od pierwszych kilku dni, kiedy go używaliśmy, a ostatnio zaczął trochę przyspieszać.

Oto nasze numery dla naszej witryny testowej w okresie 10 miesięcy:

 • Śr. 2017 grudzień prędkość: 905 milisekund
 • Styczeń 2018 r. prędkość: 1127 milisekund
 • Śr. Luty 2018 prędkość: 1297 milisekund
 • Śr. Marzec 2018 prędkość: 1299 milisekund
 • Śr. Kwiecień 2018 prędkość: 1303 milisekund
 • Śr. Maj 2018 prędkość: 1117 milisekund
 • Śr. Czerwiec 2018 prędkość: 590 milisekund
 • Śr. Lipiec 2018 prędkość: 559 milisekund
 • Śr. 2018 sierpień prędkość: 662 milisekund
 • Śr. Wrzesień 2018 prędkość: 559 milisekund

Obsługa klienta mniejsza niż Stellar

Obsługa klienta jest ostatnim obszarem, w którym oceniliśmy Namecheap. Odkryliśmy, że pomimo silnej platformy FAQ, która była bardzo pomocna jako dostawca usług hostingowych, zespół wsparcia nie miał wiele do zaoferowania.

To prawda, że ​​większość problemów, które mogłyby się pojawić, można rozwiązać za pomocą informacji zawartych w FAQ. Ale chcielibyśmy również wiedzieć, że czat na żywo i inne wsparcie jest dostępne w razie potrzeby.

Czat na żywo jest opcją w Namecheap. Połączyło się szybko, a przedstawiciel wsparcia był przyjazny. Nie była jednak w stanie nam pomóc i musiała przenieść nas do konsjerża – wydaje się pomocna i przyjazna. Nie było.

obsługa czatu namecheap2

Zasadniczo konsjerż Namecheap po prostu wyciął i wkleił artykuł z podstawowymi informacjami do czatu, co wcale nie pomogło. Nie potrzebowaliśmy nikogo, aby wyjaśnić ten proces, ale potrzebowaliśmy go do wykonania usługi – coś, co przeciętna firma hostingowa jest bardziej niż chętna, nawet w ramach podstawowego planu. Zasadniczo otrzymaliśmy dodatkowe informacje i kazano nam to zrobić sami.

Ponadto, gdy przekazano nam pierwotnego przedstawiciela, proces zwolnił. Dużo. Zajęło to kilka minut i odeszliśmy tylko od informacji, które moglibyśmy znaleźć na własną rękę, gdybyśmy nie spojrzeli, co nawet nie zapewniło rozwiązania.

To złe wieści. Jeśli Twoja witryna nie działa i potrzebujesz pomocy, potrzebujesz jej szybko i musisz zaufać zespołowi obsługi klienta, który rozwiąże problem.

Ceny Namecheap, plany hostingowe i fakty

Zanim podsumujemy naszą recenzję, rzućmy okiem na szalone informacje o hostingu Namecheap.

Plany hostingowe obejmują:

 • Stellar: Niespodziewana przepustowość nawet trzech stron internetowych za 2,88 USD miesięcznie w pierwszym roku.
 • Stellar Plus: Zwiększono ilość miejsca na dysku do Unmetered, za 4,88 USD miesięcznie w pierwszym roku.
 • Biznesowy dysk SSD: miejsce na dysku SSD o pojemności 50 GB, co wystarcza na dziesięć witryn internetowych, a wszystko to kosztuje jedynie 8,88 USD miesięcznie.

Otrzymasz bezpłatną domenę w pierwszym roku, a rejestracja jest łatwa. Akceptują płatności kartą kredytową, a także PayPal, Bitcoin i Dwolla.

Jeśli chodzi o ukryte opłaty, nie ma ich oficjalnie, ale należy pamiętać, że oferty są dostępne tylko dla nowych zakupów hostingu. Cena jest ważna przez 12 miesięcy, gdy płacisz rocznie, a stawka zostanie przedłużona według stałej stawki. Wszelkie uaktualnienia lub obniżki są dokonywane po pełnej cenie odnowienia.

plany cenowe namecheap

Doświadczysz sprzedaży dodatkowej, która nie jest przytłaczająca ani denerwująca. Aktywacja konta jest szybka i uzyskasz dostęp do panelu sterowania i pulpitu nawigacyjnego, którym jest cPanel.

Wreszcie możesz instalować aplikacje i systemy CMS, w tym WordPress i Joomla, a także inne za pomocą łatwego w instalacji narzędzia instalacyjnego za jednym kliknięciem.

Dolna linia

Dolna linia? Uważamy, że nasze doświadczenia z Namecheap były początkowo pozytywne, ale na dłuższą metę nie byliśmy zadowoleni.

Jest wielu zadowolonych klientów i nie można zaprzeczyć, że wszystko jest związane z ich podstawowym planem.

Niestety ta świetna wartość zanika po pierwszym roku, a wskaźnik odnowienia wzrośnie o ponad 300%. Bez wątpienia Namecheap to fantastyczny miejsce, aby kupić nową nazwę domeny, ale nie tak świetne, jeśli naprawdę chcesz hostować swoją witrynę.

Weź pod uwagę brak przestojów, wolne niskie prędkości i brak obsługi klienta, i po prostu nie warto.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map