Recenzja HostMonster: Ważne wady i zalety, które należy rozważyć przed zakupem

Recenzja HostMonster


Niektóre rzeczy stają się lepsze z wiekiem. To i tak stara przysłowie.

Niestety nie zawsze tak jest.

HostMonster został założony w 1996 roku, co czyni go jednym z najstarszych hostów internetowych w branży (przed połączeniem z EIG w 2015 roku).

W czerwcu 2015 r. Zakupiliśmy „Podstawowy plan” HostMonster, aby rozpocząć szczegółowe testy wydajności w celu oceny ich wydajności. Stworzyliśmy podstawową stronę WordPress i monitorowaliśmy statystyki witryny, takie jak prędkość & czas pracy (wśród innych ważnych kryteriów) przez kilka miesięcy, aby ustalić, gdzie mają się one do innych hostów internetowych w branży.

Czy doświadczenie HostMonster daje im przewagę konkurencyjną? Lub ich wydajność spadła, podobnie jak wiele innych niedawno nabytych marek EIG?

Rzućmy okiem na to, co znaleźliśmy!

Zalety korzystania z HostMonster Hosting

Przyznamy: mieliśmy duże nadzieje dla tych weteranów branży.

Byli kilka razy w pobliżu i są teraz własnością jednego z największych konglomeratów branżowych. Można by pomyśleć, że powinni mieć swoje rzeczy razem.

HostMonster zapewnia pewne przyzwoite rzeczy (wprowadzając kilka fajnych dodatkowych funkcji, takich jak natychmiastowe udostępnianie).

Oto krótkie podsumowanie największych pozytywnych aspektów, które znaleźliśmy:

1. Ponad średni czas pracy (99,96%)

W oparciu o naszą analizę średnia w branży czasu dostępności wynosi około 99,93%.

HostMonster jest powyżej standardu branżowego, ze średnią czas sprawności 99,96 procent w ciągu ostatnich 24 miesięcy. To całkiem nieźle.

Średni czas nieprzerwanej pracy z ostatnich 12 miesięcy:

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 99,99%
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 99,98%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 99,85%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 99,93%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 99,98%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 99,97%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%

HostMonster z ostatnich 24 miesięcyŚredni czas pracy HostMonster | Zobacz statystyki

2. Przyzwoite (ale niespójne) wsparcie

Podczas osobistej oceny HostMonster ich agent wsparcia czatu na żywo połączył się w ciągu czterech minut i odpowiedział na większość naszych pytań w ciągu 2 minut. Wsparcie nie zachwyciło nas, ale było wystarczająco dobre, aby wykonać zadanie w tym czasie.

Chociaż oferują wsparcie przez telefon, e-mail i czat na żywo, istnieje długi proces weryfikacji, który może być niewygodny dla niektórych użytkowników.

Kontrola przeszłości ujawniła jednak niezwykle niespójne recenzje innych klientów. Więc stąpaj ostrożnie.

Wsparcie HostMonster

Przyzwoita obsługa klienta od HostMonster

3. Dobre opcje bezpieczeństwa

HostMonster zapewnia kilka różnych opcji bezpieczeństwa do wyboru, które pomagają chronić twoją witrynę i powstrzymywać złośliwych ludzi (lub programy) na dystans.

Niewiarygodne, że głównym sposobem włamania się do witryn WordPress jest luka w zabezpieczeniach firmy hostingowej (aż 41% w jednym badaniu)!

Tuż za nimi znajdują się „niepewne motywy” i „wrażliwe wtyczki”, co jest naturalnym wynikiem wielu różnych narzędzi innych firm, które próbują współpracować w szybko ewoluującym środowisku.

HostMonster wykonuje dobrą robotę, w tym różne funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona Hotlink, dostęp SSH, obsługa SSL, regularne kopie zapasowe witryn i ochrona przed zabójcą spamu.

4. Natychmiastowe udostępnianie & Szybka konfiguracja

Jeśli zdecydujesz się na hosting dedykowany lub VPS, obiecują natychmiastowe udostępnienie swoich serwerów.

To dobra wiadomość dla osób, które chciały szybko zacząć (lub tych, które znajdują się za granicą poza USA), ponieważ nie musisz przechodzić długiego, przeciągniętego połączenia weryfikacyjnego ani nic takiego. Zamiast tego powinieneś oczekiwać, że twoje serwery będą gotowe w kilka sekund.

Podobnie jak wielu innych dostawców usług hostingowych, wprowadzą także bezpłatną nazwę domeny na rok ze wszystkimi nowymi planami. Yippee!

5. Całkiem dobra wartość (50 GB przestrzeni dyskowej, niezmierzona przepustowość, bezpłatne SSL)

Podstawowy plan HostMonster nie jest najtańszy i kosztuje 4,95 USD / miesiąc, ale można uzyskać całkiem niezłą wartość, biorąc pod uwagę niektóre ograniczenia i dodatki.

Na początek dostajesz do 50 GB przestrzeni dyskowej i niepomierną przepustowość wprost z bram. Ponadto otrzymujesz również bezpłatny certyfikat SSL.

Biorąc pod uwagę, że GoDaddy próbuje sprzedać Ci kolejne 100 USD rocznie za tę funkcję, zdajesz sobie sprawę, że początkowa cena jest całkiem przyzwoitą wartością.

Wady korzystania z HostMonster Hosting

Jak dotąd nasze wsparcie było dobre. Ale znaleźliśmy kilka mieszanych recenzji od innych.

Doceniliśmy dodatkową dbałość o szczegóły w kwestiach bezpieczeństwa, pomagając upewnić się, że witryny ich klientów są bezpieczne.

Ale tutaj sprawy stają się interesujące.

Zobaczmy, jakie negatywne aspekty należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o kolejnym hostingu.

1. Średni czas ładowania strony w ciągu ostatnich 24 miesięcy

HostMonster dostarczył średnią prędkość strony 936 ms w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

To zdecydowanie nie najlepsze, ale nie najgorsze, jakie widzieliśmy.

Jest to bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że Grupa Aberdeen odkryła, że ​​tylko niewielkie, małe sekundowe opóźnienie powoduje trafienie:

 • 7% spadek konwersji
 • Zmniejszenie liczby wyświetleń strony o 11%
 • 16% spadek zadowolenia klienta

Średni czas ładowania HostMonster:

HostMonster z ostatnich 16 miesięcy szczegółowych statystykŚrednia prędkość HostMonster 2019-2020 | Zobacz statystyki

2. Wprowadzające w błąd ceny wymagające długiego zaangażowania

HostMonster nie oferuje prawdziwego planu „z miesiąca na miesiąc”, a minimalny wymóg zaczyna się od 12 miesięcy.

Co gorsza – również ta opcja jest droższa.

Na przykład, jeśli chcesz niższej stawki „promocyjnej”, którą wyświetlają w witrynie, musisz zobowiązać się do trzech lat (płatna z góry).

To duże zobowiązanie do podjęcia, gdy dosłownie nie masz pojęcia, czy je polubisz.

Niestety ta technika jest również standardową praktyką na arenie hostingowej.

HostMonster szczegółowe ceny

3. Ukryte koszty & Opłaty

Niestety, po drodze jest też kilka ukrytych kosztów, które mogą Cię zaskoczyć.

Po pierwsze – Twoja promocyjna „niska” stawka jest dostępna tylko dla nowych planów. Po odnowieniu planu cena wróci do normalnej (zawyżonej) stawki.

Ich „darmowa nazwa domeny” nie jest darmowa. Jeśli zdecydujesz się zlikwidować konto, zostanie naliczona opłata, której nie można zwrócić.

30-dniowy zwrot pieniędzy

4. Pobierają opłaty za kopie zapasowe

Mówiąc o dodatkowych opłatach, za kopie zapasowe (jeśli chcesz) pobierana jest również opłata miesięczna w wysokości 1,99 USD. Wiele innych firm hostingowych, które sprawdziliśmy do tej pory, podrzuci tę funkcję jako gratis, więc jest to kolejna opłata na długiej liście, która się teraz sumuje.

5. Wysokie koszty migracji

Przeniesienie istniejącej witryny z jednej firmy hostingowej do drugiej nie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie. Technicznie proces ten jest dość prosty, jeśli wiesz, co robisz.

Ale to jest właśnie problem:

Wykonanie całej tej pracy fizycznej nie jest warte twojego czasu, jeśli nie jesteś jeszcze specjalistą od technologii.

Dlatego wielu sprawdzonych przez nas hostów zapewni migrację witryn bez dodatkowych kosztów. Ma to dla nich sens, biorąc pod uwagę fakt, że w zasadzie pozyskują nowego klienta, podczas gdy jego konkurent traci jednego w tym samym czasie. Dlatego łatwo jest „bezpłatnie” zaoferować ludziom uzyskanie dobrej woli.

Niestety, HostMonster nie zgadza się z tym ujęciem. Zamiast tego używają go jako kolejnej okazji do zarabiania pieniędzy.

Umożliwiają migrację własnej witryny za darmo przez FTP (co oznacza „File Transfer Protocol”). Ale, jak już omówiliśmy, prawdopodobnie nie warto poświęcić czasu.

HostMonster może to dla Ciebie zrobić, ale w zamian za 149,99 USD. Zrobią to dla maksymalnie pięciu witryn i 20 kont e-mail. Jednak nadal jest dość drogi w wielkim schemacie rzeczy, gdy kupowany plan hostingowy prawdopodobnie nie kosztuje nawet tyle.

Przynajmniej nie w pierwszym semestrze. Co prowadzi nas do następnego wydania…

6. Wysokie koszty odnowienia planu

Witryny internetowe nie kłamią per se. Po prostu trochę rozciągają prawdę.

Weź przykładową stronę z cenami. Te najniższe stawki wyglądają świetnie przy pierwszym przejściu, prawda? Kilka dolców miesięcznie prawdopodobnie nie pokrywa nawet rachunku za kawę w dzisiejszych czasach.

Jednak dopiero po przejrzeniu najczęściej zadawanych pytań lub warunków zaczniesz odrywać warstwy oszustwa.

Pierwszą powszechną wadą jest zazwyczaj to, że możesz uzyskać te niskie reklamowane ceny tylko, jeśli zapłacisz z góry przez co najmniej trzy lata. Zmieniamy się jednak z gorszych, kiedy zaczniesz patrzeć, ile będą kosztować te plany, gdy nadejdzie czas na odnowienie po pierwszych kilku latach.

Ceny odnowienia HostMonster podwajają się po pierwszym okresie.

„Tanie” stawki miesięczne HostMonster podwoją się w mgnieniu oka, z 4,95 USD miesięcznie na niskim poziomie do prawie dziesięciu dolarów za tę samą dokładną usługę. Większe plany Plus, Choice i Plus Pro rosną jeszcze bardziej dramatycznie, co kosztuje ceny premium za stosunkowo podstawową ofertę na koniec dnia.

Więc jeśli nie widzisz, że chcesz ponownie przenieść gospodarzy za kilka lat, prawdopodobnie warto zarobić kilka dodatkowych dolarów i uzyskać najlepszą wartość w perspektywie długoterminowej.

Ceny HostMonster, plany hostingowe & Szybkie fakty

Oto krótki przegląd planów hostingowych HostMonster:

Shared Hosting: Mają trzy wspólne plany hostingowe:

 • Podstawowy plan: Ten plan kosztuje 4,95 USD miesięcznie. Obsługuje 1 stronę internetową i oferuje 50 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość, obsługę 5 kont e-mail i 25 subdomen.
 • Plus plan: Ten plan kosztuje 6,95 USD miesięcznie. Obsługuje nieograniczoną liczbę stron internetowych i jest wyposażony w nieograniczoną przestrzeń dyskową, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę subdomen i kont e-mail.
 • Pierwszy plan: Ten plan kosztuje 14,99 USD miesięcznie, ale jest często w sprzedaży za 6,95 USD na miesiąc. Obsługuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, pamięci, kont e-mail, subdomen i przepustowości

Uwaga: ta cena jest dostępna tylko, jeśli zarejestrujesz się na trzyletni okres.

Ceny i plany HostMonster

 • Łatwość rejestracji: Rejestracja jednostronicowa. Ułatwiają rejestrację.
 • Metody Płatności: Karta kredytowa, PayPal.
 • Ukryte opłaty i klauzule: Rejestrując się, wyrażasz zgodę na udzielenie im niewyłącznej, bezpłatnej licencji na korzystanie z treści dostępnych na Twoim koncie, jeśli uznają to za stosowne. Wszystkie współużytkowane konta hostingowe mają limit 1000 całkowitych tabel baz danych, całkowity rozmiar bazy danych 3 GB i 200 000 i-węzłów.
 • Upsells: Kilka dodatków.
 • Aktywacja konta: Natychmiastowa aktywacja.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: cPanel.
 • Instalacja aplikacji i CMS-ów (WordPress, Joomla itp.): Mojo Marketplace do łatwej instalacji popularnych aplikacji i systemów CMS.

Czy zalecamy HostMonster?

Nie, my nie.

Szczerze mówiąc, wydajność HostMonster jest dość przeciętna.

Ich obsługa klienta jest przyzwoita, ale niespójna.

HostMonster zawiódł w naszych testach prędkości i jest to poważny problem, ponieważ „działająca” witryna jest tutaj niezbędnym warunkiem.

Następnie masz problem z nazbyt powszechnymi sztuczkami cenowymi, które nie są tak dobre, jak reklamowane, gdy zaczynasz sumować wszystkie dodatkowe opłaty i obciążenia w miarę upływu czasu.

Mówiąc prosto – są lepsi gospodarze za twoje pieniądze.

Na przykład nasze recenzje wykazały, że zarówno A2 Hosting, jak i SiteGround są lepsze w prawie każdej kategorii. Przed wypróbowaniem programu HostMonster zalecamy wypróbowanie jednego z nich.

Czy masz jakieś doświadczenie z HostMonster? Chcielibyśmy zobaczyć recenzję poniżej! Przyjmujemy z zadowoleniem wszystkie recenzje – pozytywne lub negatywne – o ile są one uczciwe i przejrzyste.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map