Przewodnik dla początkujących po optymalizacji plików na stronie (70% szybsze ładowanie)

Aby przyspieszyć witrynę i zaoszczędzić przepustowość, kompresja jest jednym z najbardziej skutecznych (i najłatwiejszych) sposobów osiągnięcia tego celu.


… Jednak wielu właścicieli witryn nadal nie optymalizuje swoich plików w 2020 r., Ponieważ nie wiedzą, jak to jest ważne, lub nie wiedzą, w jaki sposób.

Krótko mówiąc, jednym z najważniejszych sposobów na przyspieszenie ładowania strony jest przyspieszenie ładowania plików JavaScript (JS)… Możesz przyspieszyć JavaScript za pomocą kompresji GZIP.

Teraz jest to idealne rozwiązanie tylko dla nowoczesnych przeglądarek, ale większość ludzi w Internecie korzysta z najnowszego urządzenia i przeglądarki. Zarówno Yahoo, jak i Google używają kompresji GZIP.

Ale najpierw ustalmy trochę kontekstu.

Krok 1: Co to jest kodowanie treści?

Aby móc skutecznie optymalizować pliki witryny, ważne jest zrozumienie pojęcia znanego jako kodowanie treści.

Mówiąc najprościej, służy to do kompresji dokumentu bez ryzyka utraty tożsamości tego typu nośnika. Twoja przeglądarka będzie komunikować się z serwerem internetowym, gdy poprosisz o plik.

Żądanie HTTP

Zasadniczo przeglądarka mówi serwerowi, czego chce. Serwer szuka go i znajduje. Przeglądarka następnie go ładuje. Im większy plik, tym dłużej trwa ładowanie go przez przeglądarkę.

Co robisz, gdy plik jest zbyt duży?

Spakujesz go. Wysyłając plik spakowany do przeglądarki, oszczędzasz zarówno czas pobierania, jak i przepustowość.

Z serwerem i przeglądarką związane są dwa elementy, które wiedzą, że można wysłać skompresowany plik:

 • Przeglądarka informuje serwer, że wysyłanie skompresowanej treści jest prawidłowe, wysyłając nagłówek
 • Jeśli zawartość jest skompresowana, serwer wysyła odpowiedź

Jeśli plik nie zostanie skompresowany, serwer nie wyśle ​​nagłówka odpowiedzi kodowania treści. Nagłówek akceptowania kodowania nie jest żądaniem, ale tylko żądaniem złożonym przez przeglądarkę.

Przeglądarka będzie musiała poradzić sobie ze zwykłą ciężką wersją, jeśli serwer nie wyśle ​​skompresowanej zawartości.

Konfigurowanie serwera

Nie masz kontroli nad przeglądarką. Wyśle nagłówek lub go nie wyśle. Możesz jednak skonfigurować serwer, którego używasz, aby mieć pewność, że zawartość suwaka jest zwracana, o ile przeglądarka jest w stanie ją obsłużyć. Powoduje to znaczne oszczędności przepustowości.

wydajność sieci po kompresji

Aby to zrobić, po prostu włącz ustawienia kompresji dla IIS. Jeśli używasz Apache, stosunkowo łatwo jest włączyć kompresję danych wyjściowych. Wystarczy uzyskać dostęp do pliku .htaccess i dodać odpowiedni kod.

W Apache dostępne są dwie opcje kompresji:

 • mod_deflate jest standardem i łatwiej go skonfigurować
 • mod_gzip pozwala wstępnie skompresować zawartość i wydaje się być bardziej wydajny

łatwa deflacja apache

Bez względu na wybraną opcję Apache sprawdzi, czy przeglądarka wysłała nagłówek do zakodowania akceptacji, a następnie zwróci plik w wersji zwykłej lub skompresowanej.

Jeśli starsza przeglądarka powoduje problemy, możesz to zrobić, dodając określone specjalne dyrektywy.

Aby zwrócić skompresowaną zawartość, możesz użyć PHP, jeśli nie możesz dokonać zmian w pliku .htaccess. W PHP:

<?php if (substr_count ($ _ SERVER [„HTTP_ACCEPT_ENCODING”], „gzip”)) ob_start („ob_gzhandler”); else ob_start (); ?>

Skopiowana wersja pliku jest zwracana po sprawdzeniu nagłówka accept-encoding. Jest to podobne do samodzielnego budowania serwera WWW. Aby skompresować wydajność, Apache to ułatwia.

Ważne zastrzeżenie: większość oprogramowania do tworzenia stron internetowych nie pozwala na edycję na poziomie kodu (z pewnymi wyjątkami). W Hosting Canada jesteśmy zwolennikami samodzielnego hostowania Twojej witryny, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to dla wszystkich. Podczas korzystania z kreatorów stron internetowych, takich jak Squarespace, Wix lub Weebly, tego rodzaju majsterkowanie na poziomie serwera jest prawdopodobnie poza twoim zasięgiem.

Sprawdź swoją kompresję

Ważne jest, aby upewnić się, że dostarczasz skompresowaną zawartość po zakończeniu konfigurowania serwera. Aby ustalić, czy twoja strona jest skompresowana online, możesz skorzystać z internetowego testu GZIP.

W przeglądarce narzędzia programistyczne mogą ci w tym pomóc. Będziesz chciał przejść do karty sieci, odświeżyć stronę, a następnie kliknąć linię sieciową konkretnej strony.

Jeśli zawartość została przesłana w postaci skompresowanej, zobaczysz nagłówek „content-encoding: GZIP”.

google chrome gzip header

Aby uzyskać więcej informacji, możesz kliknąć ikonę „użyj dużych wierszy”. Zapewnia to również informacje o prawdziwym rozmiarze treści i rozmiarze skompresowanego transferu.

Zastrzeżenia do rozważenia

Kompresja zapewnia wiele korzyści, ale wszystko ma swoje wady. Chcesz wiedzieć o następujących kwestiach:

 • Wykres współczynnika kompresjiTreść, która jest już skompresowana: Większość muzyki, filmów i zdjęć jest już skompresowana. Jeśli spróbujesz je ponownie skompresować, jest to w dużej mierze strata czasu. W większości przypadków musisz tylko martwić się o kompresję CSS, HTML i JavaScript.
 • Starsze przeglądarki: Skompresowana treść nie jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku starszych przeglądarek. Na przykład możesz uniknąć kompresji HTTP, jeśli musisz pracować w systemie Windows 95 lub Netscape 1.0. Istnieją pewne zasady i wytyczne, aby unikać kompresji w starszych przeglądarkach z funkcją deflacji modów Apache.
 • Obciążenie procesora: Oszczędź przepustowość i wykorzystaj czas procesora podczas kompresji zawartości w locie. Biorąc pod uwagę szybkość kompresji, kompromis jest zwykle postrzegany jako sprawiedliwy. Istnieją sposoby przesyłania zarówno skompresowanych wersji, jak i wstępnej kompresji zawartości statycznej. Zwykle wymaga to większej konfiguracji. Pamiętaj, że ludzie w Internecie mają krótki czas koncentracji, więc zwiększenie prędkości w celu lepszego doświadczenia użytkownika za pomocą cykli procesora jest zwykle zawsze dobrym pomysłem.

Dlaczego warto korzystać z kompresji GZIP

konsola kompresji httpKompresja GZIP oferuje wiele korzyści. Ważne jest, aby wiedzieć, co to jest, abyś był w pełni świadomy, dlaczego powinieneś zacząć go używać.

Średnio, użycie GZIP do kompresji plików CSS i HTML pozwala zaoszczędzić od 50 do 70 procent całkowitego rozmiaru pliku. Ta znaczna oszczędność rozmiaru pliku zapewnia znacznie lepszą i wydajniejszą obsługę użytkownika w Twojej witrynie.

Ta technika odgrywa również ważną rolę w ogólnym SEO Twojej witryny. Wyszukiwarki używają złożonych algorytmów do określania, gdzie witryny i strony internetowe mieszczą się w wynikach wyszukiwania.

Jednym z elementów, który staje się coraz ważniejszy przy każdej aktualizacji algorytmu, jest czas ładowania strony. Wyszukiwarki wykorzystują te informacje do określenia ogólnej optymalizacji witryny.

test prędkości kompresji gzipGdy strony ładują się szybko, osoby odwiedzające witrynę nie muszą czekać na dostęp do treści, której szukają. Pamiętaj, że internauci mają krótki okres uwagi.

Jeśli ładowanie strony trwa zbyt długo, użytkownik może kliknąć i znaleźć szybszą witrynę z podobnymi informacjami. Wyszukiwarki chcą nagradzać strony ładujące się szybciej, dzięki czemu dają im wyższe wyniki wyszukiwania.

Szybsza witryna również zwiększa konwersje. Oznacza to, że jeśli masz witrynę e-commerce, im szybciej się ładuje, tym wyższa jest sprzedaż. W rzeczywistości około 51 procent Amerykanów twierdzi, że głównym powodem rezygnacji z zakupu jest powolna strona internetowa.

Studia przypadków pokazują, że możesz poprawić współczynnik konwersji o ponad 15 procent, skracając czas ładowania witryny o zaledwie 2,2 sekundy.

Rozwiązywanie problemów z kompresją GZIP

Podobnie jak wszystkie elementy technologii, kompresja GZIP może zawieść z najmniejszych powodów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość przyczyn niepowodzenia można naprawić.

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, czy Twój host obsługuje kompresję GZIP. Podczas gdy większość obsługuje to ze względu na znaczenie dla ładowania strony, jest kilka osób, które nie zadały sobie trudu, aby zapewnić zgodność. Możesz skontaktować się z usługodawcą internetowym, aby ustalić, czy problem stanowi zgodność z GZIP.

Następnym elementem do zbadania jest twój kod. Nawet jedna zła postać może powodować problemy. Poszukaj pominiętego znaku, błędu składniowego lub dowolnego źle sformułowanego kodu. Aby kodowanie zakończyło się powodzeniem, całe kodowanie musi współpracować z architekturą.

Możesz po prostu sprawdzić kod, który wpisujesz za pomocą PHP lub .htaccess (zostało to omówione powyżej). Jeśli nie możesz znaleźć problemu, ale uważasz, że kod jest winny, zastanów się nad całkowitym zastąpieniem go innym kodem, który ma większe szanse na działanie.

W niektórych przypadkach Twój hosting ma dostęp do odpowiednich plików, aby umożliwić kompresję GZIP, ale nie masz takiej możliwości. W takim przypadku wystarczy zadzwonić do hosta i poprosić go o włączenie tych opcji.

Dowiedziałeś się wcześniej w tym artykule o sprawdzaniu kompresji GZIP. Jest to szybka i łatwa opcja rozwiązywania problemów. Ogólnie zaleca się, aby zrobić to najpierw. Jeśli coś nadal jest nie tak, skontaktuj się z usługodawcą internetowym i oceń użyty kod.

Jeśli Twoja przeglądarka jest nieaktualna, to również może powodować problemy z kompresją GZIP. Jest to szczególnie powszechne w przypadku starszych wersji Internet Explorera. Jeśli wiele osób odwiedzających Twoją witrynę korzysta ze starej przeglądarki, jest to problem, z którym możesz się zmierzyć.

Jeśli pliki w witrynie są bardzo duże, może to również powodować problemy z kompresją GZIP. Jeśli używasz starszej wersji GZIP, limity wielkości pliku mogą być stosunkowo małe, na przykład dwa gigabajty lub mniej. Z tego powodu chcesz ustalić, jakie są granice twojej wersji GZIP.

Jeden z najlepszych sposobów poprawić wydajność i szybkość swojej witryny poprzez włączenie kompresji. Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić, możesz zacząć w pełni korzystać z korzyści.

Pamiętaj o zastrzeżeniach i rozważ je podczas pracy. Następnym krokiem jest skonfigurowanie go, aby użytkownicy mogli czerpać korzyści.

Często pomijany czynnik prędkości witryny ma związek z wyborem firmy hostingowej. Tak, to robi różnicę, którą wybierzesz, ponieważ niektóre po prostu działają lepiej, gdy poświęcisz czas na zebranie danych.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z moim przewodnikiem, w jaki sposób poprawić szybkość witryny.

Referencje i zdjęcia:

 • BetterExplained.com
 • OpenSourceVarsity.com
 • Geekeasier.com
 • WebPerformance.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map