Przegląd Squarespace – Wady i zalety dla potencjalnego nabywcy (2020)

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy monitorowaliśmy ogólną wydajność Squarespace jako hosta internetowego. Przetestowaliśmy czas dostępności, czas ładowania, obsługę klienta, funkcje usługi i wiele innych. Poniżej znajduje się nasza szczegółowa recenzja squarespace, która w dużej mierze opiera się na danych.


Co to jest Squarespace?

Recenzja SquarespaceStrona internetowa Squarespace

Squarespace została założona w pokoju wieloosobowym dyrektora generalnego Anthony’ego Casaleny w kwietniu 2003 roku.

Obecnie jest to coś więcej niż praca w akademiku.

Firma z siedzibą w Maryland zatrudnia 827 pracowników we wszystkich trzech lokalizacjach. Miliony stron internetowych są hostowane na platformie Squarespace.

W 2017 roku Squarespace został nazwany przez HIRED „numerem 1 wśród nowojorskich marek pracodawców”.

W tym samym roku firma została nazwana przez Fortune jednym z 50 najlepszych miejsc do pracy dla rodziców, zajmując 26 pozycję na liście.

Na swojej stronie głównej marka twierdzi, że jest „zaufana przez najlepszych na świecie”, wymieniając kilku znanych klientów, takich jak Lyft i Airwalk.

Ale czy Squarespace to naprawdę wszystko, czego potrzeba? Aby się przekonać, w maju 2018 r. Stworzyliśmy własną witrynę testową w Squarespace. Osoby zainteresowane surowymi danymi można znaleźć na naszej publicznej stronie Pingdom.

Gotowy? Zacznijmy…

Zalety korzystania z Squarespace

Squarespace ma mnóstwo zalet, takich jak solidna dostępność, wsparcie i funkcje. Oto wszystkie szczegóły.

1. Mocny, 99,98% czasu działania

Nasza analiza czasu dostępności Squarespace w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wyszła ze średnim czasem pracy wynoszącym 99,98%. Bardzo szanowany w porównaniu do wielu innych hostów internetowych.

W styczniu, grudniu, październiku, wrześniu, lipcu, czerwcu i kwietniu nie mieliśmy żadnych przestojów w naszej witrynie Squarespace. Wystarczy spojrzeć na nasze wyniki.

Średni nieprzerwany okres ostatnich 12 miesięcy (2019-2020)

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 100%
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 100%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 99,87%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 100%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 100%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 99,94%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 99,96%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 99,97%

Statystyki Squarespace z ostatnich 12 miesięcyŚredni czas dostępności Squarespace | Zobacz statystyki

2. Kompleksowa obsługa klienta

Squarespace oferuje szerokie wsparcie dla klientów, w tym bazę wiedzy z możliwością wyszukiwania, forum społeczności i seminaria internetowe.

Oferują także czat na żywo. Przed połączeniem użytkowników z agentem serwisowym Squarespace automatycznie sugeruje artykuły z bazy wiedzy, które mogą pomóc rozwiązać problem.

Obsługa klienta Squarespace

Jeśli te sugestie nie łaskoczą Twojej fantazji, możesz albo wysłać wiadomość e-mail do firmy, albo porozmawiać na żywo z agentem (jeśli czat na żywo jest otwarty).

opcja e-mail i czatu na żywo

Czaty na żywo są od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00 EST.

Przetestowaliśmy funkcję czatu na żywo, aby sprawdzić skuteczność agentów Squarespace w zapewnianiu wsparcia. Oto pytanie, które wysłaliśmy:

Czat obsługi klienta

Dwie minuty później zostaliśmy przywitani odpowiedzią stwierdzającą, że wszyscy inni doradcy pomagają obecnie innym klientom, a nasza wiadomość została umieszczona w kolejce numer trzy.

kontynuacja czatu obsługi klienta

Kolejne trzy minuty później otrzymaliśmy tę wiadomość:

opóźnienie czatu obsługi klienta

Czternaście minut po skontaktowaniu się z nami w końcu połączyliśmy się z agentem. Po połączeniu agent był bardzo kompetentny i szybko reagował.

Agent czatu obsługi klienta

Była również bardzo dokładna i zadawała pytania techniczne, które mogłyby pomóc jej zrozumieć naszą sytuację.

Czat obsługi klienta Squarespace

Pod koniec naszego czatu wyszła z kilkoma zasobami i instrukcjami, które rozwiązały nasz problem.

wsparcie klienta czat informacje pomocy

I nawet wrzuciła dodatkową wskazówkę lub dwie, co naszym zdaniem było dość niezwykłe. Sprawiło to, że prawie piętnaście minut oczekiwania było warte kłopotów.

sugestie czatu dotyczące obsługi klienta

Nie za szybko. Właśnie z tego powodu prawie umieściliśmy to pod minusami. Jednak Amanda była tak bardzo pomocna, kiedy się połączyła, że ​​na razie zostawiamy jako profesjonalista.

3. Darmowa (nowa) nazwa domeny z rocznym zakupem

Squarespace oferuje bezpłatną niestandardową nazwę domeny przy zakupie abonamentu rocznego. Dopóki płacisz za ich usługi co roku, nowo zarejestrowana nazwa domeny nic Cię nie kosztuje.

Ale jeśli Twoja witryna jest już hostowana w innym miejscu, Squarespace naliczy opłatę za przeniesienie. Lub przynajmniej zapłacić za domenę najwyższego poziomu (TLD).

Oto, co strona Squarespace mówi o transferach domen:

„Ceny oparte są na TLD, od 20 do 70 USD. Aby dokończyć transfer, zapłacisz za rok rejestracji domeny. Sam transfer nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Pozostały czas na rejestrację pozostanie nad dodatkowym rokiem rejestracji za naszym pośrednictwem ”.

4. Bezpłatne WHOIS Prywatność i SSL

Za każdym razem, gdy rejestrowana jest nazwa domeny, musisz podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail.

Wszystkie te informacje są całkowicie publiczne dzięki prostemu wyszukiwaniu WHOIS. To tylko jeden ze sposobów, w jaki marketerzy lub spamerzy znajdują twoje dane osobowe.

Prywatność WHOIS chroni dane właściciela nazwy domeny, zastępując te dane osobowe informacjami z usługi przekazywania, która maskuje prawdziwą tożsamość właściciela domeny.

Ta funkcja jest całkowicie darmowa po zarejestrowaniu domeny w Squarespace.

Podobnie jest z certyfikatem SSL, który oznacza Secure Sockets Layer. Oznacza to, że twoja strona zacznie się od bezpiecznego „https: //” zamiast niezabezpieczonego „http: //”, co zapewni wszystkim odwiedzającym swobodne zaufanie do Twojej witryny.

5. Nowoczesne szablony, wbudowana wersja mobilna i opcje sklepu internetowego

Squarespace nie jest po prostu firmą hostingową.

To pełnoprawny kreator stron internetowych.

Dzięki Squarespace do wyboru jest mnóstwo pięknie zaprojektowanych szablonów stron internetowych. Nie jest wymagane kodowanie ani kod HTML.

Szablony Squarespace

Możesz nawet zainstalować wiele szablonów w jednej witrynie i uruchamiać wiele projektów jednocześnie.

Każdy szablon można całkowicie dostosować. Możesz wybrać czcionki, kolory i konfiguracje stron, które najlepiej pasują do Twojego stylu.

Najlepsza część? Każdy projekt automatycznie zawiera wersję mobilną pasującą do ogólnego projektu Twojej witryny, dzięki czemu Twoje treści będą wyglądać świetnie bez względu na urządzenie, z którego korzystają użytkownicy.

Za pomocą Squarespace możesz nawet stworzyć sklep internetowy, w którym możesz dodawać katalogi produktów, towary i zarządzać swoimi produktami oraz przypominać klientom o produktach pozostawionych w koszyku.

Przykład sklepu internetowego Squarespace

Wszystkie funkcje sklepu internetowego mają jednak dodatkową cenę, o której powiem więcej później.

1. Powyżej średnich prędkości wydajności (733 ms)

Podczas 12-miesięcznego procesu sprawdzania przetestowaliśmy także czas ładowania strony Squarespace.

Stwierdziliśmy, że ich prędkości były nieco wyższe niż ogólna średnia w branży wynosząca 890 ms, przy taktowaniu ze średnią prędkością 733 ms.

Średnia prędkość Squarespace:

Statystyki Squarespace 2019-2020Średnia prędkość Squarespace 2019-2020 | Zobacz statystyki

Wady korzystania z Squarespace

Nie ma róży bez kolców. I każdy hosting ma swoje wady.

Pomimo wszystkich niesamowitych rzeczy w Squarespace, jest kilka czerwonych flag, o których należy pomyśleć, zanim rzucisz broń z tym hostem internetowym.

1. Brak zwrotów za abonament miesięczny

Większość hostów oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. A większość z nich to „bez zadawania pytań”.

Squarespace oferuje zwrot pieniędzy, ale musisz anulować subskrypcję w ciągu 14 dni od zakupu.

Dotyczy to tylko planów rocznych!

Firma w ogóle nie oferuje zwrotów za abonament miesięczny. Nie oferują również zwrotów opłat za przedłużenie.

Jeśli chodzi o zwroty domen, staje się jeszcze lepsza. Squarespace oferuje zwrot pieniędzy tylko tym, którzy anulują domeny w ciągu pięciu dni lub rejestracji.

Po tym okresie jesteś po prostu pieprzony. W przypadku rejestracji lub przeniesienia domeny .co.uk nie przysługuje pięciodniowy okres karencji ani zwrot pieniędzy.

2. Drogie, standardowe w branży manipulowanie cenami

Ceny Squarespace są nieco mylące, podobnie jak większość innych hostów internetowych na rynku.

Przyciągają użytkowników niską ceną miesięczną wynoszącą zaledwie 12 USD miesięcznie za osobisty plan witryny. Ale ta stawka dotyczy abonamentu rocznego, który pozwoli Ci cofnąć 144 USD rocznie.

Jeśli naprawdę chcesz mieć plan miesięczny, będziesz musiał wydać 16 USD każdego miesiąca, co daje 192 USD rocznie.

Ceny witryn Squarespace

To samo dotyczy biznesplanu. Jest wymieniony jako 18 USD miesięcznie (216 USD rocznie), ale dotyczy to planu rocznego. Opcja miesięczna wynosi w rzeczywistości 26 USD miesięcznie, czyli 312 USD rocznie.

Ceny funkcji sklepu internetowego są konfigurowane dokładnie w ten sam sposób.

Podstawowy abonament sklepu internetowego kosztuje 26 USD miesięcznie lub 312 USD. Prawdziwa miesięczna to 30 USD miesięcznie lub 360 USD rocznie.

Zaawansowany abonament sklepu internetowego kosztuje 40 USD miesięcznie, czyli 480 USD. Prawdziwa stawka miesięczna? 46 USD miesięcznie lub 552 USD rocznie.

Ceny w sklepie internetowym Squarespace

Dolna linia? Jeśli chcesz uzyskać zniżkę, musisz zobowiązać się do Squarespace przynajmniej przez cały rok.

Ceny Squarespace, plany hostingowe & Szybkie fakty

Oto krótki przegląd planów hostingowych oferowanych przez Squarespace.

Ceny SquarespaceRoczne plany cenowe Squarespace

Osobisty plan hostingowy obejmuje następujące funkcje za 12 USD miesięcznie w ramach abonamentu rocznego:

 • Nieograniczone strony, galerie i blogi
 • Nieograniczona przepustowość i pamięć
 • 2 autorów
 • Witryna zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych
 • Dane witryny
 • Darmowa domena niestandardowa (z abonamentem rocznym)
 • Bezpieczeństwo SSL i prywatność WHOIS
 • Obsługa klienta 24/7

W przypadku 18 USD miesięcznie biznesplan obejmuje:

 • Profesjonalny e-mail od Google
 • Kredyt Google Ads 100 USD
 • Pop-upy promocyjne
 • W pełni zintegrowany handel elektroniczny
 • Sprzedawaj nieograniczoną liczbę produktów, akceptuj nieograniczone darowizny
 • 3% opłaty transakcyjnej
 • Mobilny pasek informacyjny
 • Dostosowywanie CSS i JavaScript
 • Bloki premium / integracja
 • Pasek ogłoszeń

Jeśli planujesz hostować witrynę eCommerce w Squarespace, ale chcesz odblokować wymyślne funkcje, takie jak zerowe opłaty transakcyjne, kasa w domenie i automatyczne odzyskiwanie porzuconych koszyków, musisz zarejestrować jedno z droższych kont w sklepie internetowym.

 • Darmowa domena? Z rocznym planem.
 • Łatwość rejestracji: Łatwy proces rejestracji.
 • Metody Płatności: Visa, MasterCard, Discover, American Express, JCB, Diners Club
 • Ukryte opłaty i klauzule: Zwroty nie są dostępne w abonamentach miesięcznych i płatnościach za przedłużenie. Za przeniesienie istniejącej domeny pobierana jest opłata od 20 do 70 USD.
 • Upsells: Brak wyprzedaży.
 • Aktywacja konta: Szybka aktywacja konta.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: Deska rozdzielcza.
 • Instalacja aplikacji i CMS-ów (WordPress, Joomla itp.): Instalacja jednym kliknięciem dla większości CMSów i popularnych aplikacji. Squarespace ma artykuły z bazy wiedzy wyjaśniające, w jaki sposób zainstalować najbardziej obsługiwane integracje.

Czy zalecamy Squarespace?

Squarespace jest pełen funkcji i są gigantem w świecie hostingu.

Oferują mnóstwo wyrafinowanych funkcji, w tym intuicyjny kreator stron internetowych z nowoczesnymi szablonami i opcjami handlu elektronicznego. Każdy projekt jest zoptymalizowany również pod kątem urządzeń mobilnych.

Czas działania jest wysoki i wynosi 99,98%, a obsługa klienta jest bardzo kompetentna. (Chociaż trochę wolno.)

Szybkość ładowania strony była nieco powyżej dopuszczalnej średniej (890 ms) przy 733 ms.

Osoby, które zarejestrują się w abonamencie rocznym, otrzymają bezpłatną domenę, a prywatność i protokół SSL WHOIS są uwzględnione we wszystkich planach.

Ale ich polityka zwrotów jest nieco niepewna i rozczarowująca, a ceny wprowadzają w błąd.

Musisz zobowiązać się do nich przez rok, jeśli chcesz uzyskać najniższą stawkę, bez względu na wybrany plan.

Jeśli chcesz sprawdzić, którzy dostawcy hostingu znajdują się wyżej niż Squarespace, zapoznaj się z naszym najlepsi gospodarze tutaj.

Lub, jeśli chcesz rzucić okiem na to, jak radzą sobie inni twórcy stron internetowych omówiliśmy to również.

Czy masz jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia ze Squarespace? Pozostaw przejrzystą, autentyczną recenzję poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector