Przegląd silnika WP – czy ten zarządzany hosting WordPress jest wystarczająco szybki?

Przegląd WPEngineStrona główna WP Engine


Prawdopodobnie zastanawiałeś się nad WordPress na swojej stronie biznesowej i nie bez powodu.

Jest to jeden z najbardziej popularnych i przyjaznych dla użytkownika systemów zarządzania treścią na świecie. Dlatego kilka usług hostingowych postanowiło skupić się całkowicie na platformie WordPress. WP Engine nawet umieścił WordPress w nazwie.

WP Engine to firma hostingowa, która wielu kojarzy się z wysoką jakością. Oferuje funkcje specyficzne dla WordPress i automatycznie optymalizuje elementy witryny pod kątem platformy.

Obejmują one również kilka opcji zabezpieczeń, takich jak zapora ogniowa, codzienne aktualizacje, certyfikaty SSL i wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Ale czy WP Engine jest odpowiednią usługą hostingową dla Ciebie??

Właśnie dlatego planujemy pomóc Ci w zrozumieniu tej recenzji. Przeprowadziliśmy kilka testów usługi i opracowaliśmy dobre i złe, wraz z naszą ogólną rekomendacją.

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Zalecana
PRĘDKOŚĆ: 425ms (Od lutego 2020 do kwietnia 2020)
UPTIME: 100% (Od lutego 2020 do kwietnia 2020)
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo, ograniczona pomoc telefoniczna
APLIKACJE: WordPress, Amazon Web Services, Google Cloud
FUNKCJE: Codzienne kopie zapasowe, zabezpieczenia SSL, globalny CDN, brama SSH
PLANY HOSTINGU: WordPress Zarządzany, dedykowany
TRANSFER STRONY: Unlimite Free (wtyczka niestandardowa)
CENNIK: Już od 25,00 $ / mc

Plusy korzystania z WP Engine Hosting

1. Zoptymalizowany dla WordPress

Jeśli chcesz hostować witrynę WordPress, trafiłeś we właściwe miejsce. WP Engine oferuje tylko hosting WordPress i robi to poprzez udostępnione lub dedykowane plany hostingowe.

W tym przeglądzie skupimy się wyłącznie na udostępnianych usługach hostingowych.

WP Engine obsługuje Twoją witrynę WordPress we w pełni zarządzanym środowisku. Jest to platforma hostingowa zaprojektowana specjalnie pod kątem instalacji, motywów i wtyczek powiązanych z witryną WordPress.

Nie ma również potrzeby instalowania WordPressa, ponieważ CMS jest wstępnie zainstalowany na platformie.

Pulpit nawigacyjny WPEngine

Jeśli szukasz uproszczonego zarządzanego procesu hostingu, być może znalazłeś właściwego hosta. Poza samym procesem rejestracji wymagana jest bardzo niewielka konfiguracja.

2. Codzienne kopie zapasowe

WP Engine zapewnia Twojej witrynie WordPress automatyczne codzienne kopie zapasowe i aktualizacje wtyczek.

Automatyczne kopie zapasowe WPEngine

Oznacza to, że nigdy nie stracisz pracy, jeśli witryna ulegnie awarii. WP Engine zawsze może przywrócić witrynę do poprzedniej wersji. Dzięki codziennym kopiom zapasowym nigdy nie będziesz musiał wracać do przestarzałej wersji.

3. System wykrywania zagrożeń i bezpieczeństwo SSL

Jeśli chodzi o platformy hostingowe, chcesz wiedzieć, że masz bezpieczne połączenie, zarówno dla Ciebie, jak i dla klientów korzystających z Twoich usług.

Dlaczego to ma znaczenie?

Jeśli Twoja witryna jest standardową witryną HTTP, Google oznaczy Cię jako niezabezpieczonego w przeglądarce Chrome.

Istnieje powód, dla którego ponad 90% czasu przeglądania w Chrome przypada na strony HTTPS. Gdy przeglądarka ostrzega, że ​​witryna może nie być bezpieczna, nie wchodź tam.

Na szczęście WP Engine używa certyfikatu Secure Socket Layer, który chroni wszystkie dane przesyłane między użytkownikiem a witryną.

Certyfikaty SSL zapewniają najważniejszą HTTPS przed adresem URL.

Co więcej, nie jest to usługa, za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Kilka innych hostów wymaga zakupu zabezpieczeń SSL.

Oprócz tego ulepszonego certyfikatu bezpieczeństwa WP Engine wykonuje codzienne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i używa zapory sieciowej do ochrony witryny. Zapora jest codziennie aktualizowana w celu zwalczania nowych zagrożeń bezpieczeństwa.

Oferowane jest także wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, kiedy na Twojej stronie dzieje się coś podejrzanego.

WP Engine korzysta z pomocy wyszkolonych ekspertów ds. Bezpieczeństwa, aby zapewnić subskrybentom bezpłatne środki zaradcze.

To host, który naprawdę wykracza poza bezpieczeństwo przeglądania sieci.

4. Świetny czas pracy – 100%

WP Engine może pochwalić się imponującą gwarancją czasu pracy wynoszącą 99,9%.

Nie dlatego, że im nie wierzymy, ale oceniając usługi hostingowe, ważne jest, aby wykonać swoją pracę nogą.

Właśnie dlatego jesteśmy w trakcie testowania czasu pracy WP Engine. Robimy to, tworząc witrynę testową na platformie hostingowej i mierząc zarejestrowany czas pracy w dłuższym okresie.

WPE Wydajność i szybkość działania silnikaŚredni czas pracy silnika WP | Zobacz statystyki

Testy są nadal w toku, ale od dwóch miesięcy, kiedy je testowaliśmy, mieli doskonały czas sprawności 100%. Będziemy je nadal monitorować i będziemy aktualizować tę recenzję, gdy będziemy mieli więcej danych.

5. Szybka prędkość ładowania strony

Przy wyborze hosta witryny szybkość ma ogromne znaczenie.

Jeśli Twoja strona ładuje się wolno, współczynnik odrzuceń wzrośnie, a wynik SEO spadnie.

Dlatego oprócz przestojów mierzymy również szybkość ładowania strony. I do tej pory nie udało nam się zebrać, mają imponującą prędkość ładowania strony 425 ms.

WPEngine szczegółowy czas pracy i szybkośćŚrednia prędkość silnika WP luty luty – kwiecień 2020 | Zobacz statystyki

Po zebraniu dalszych danych odpowiednio zaktualizujemy tę recenzję.

6. Obsługa klienta na czacie na żywo

Obsługa klienta jest ważna.

Naprawdę bardzo ważne.

Tak więc, oceniając różne usługi hostingowe, bardzo koncentrujemy się na opcjach i jakości obsługi klienta

Na szczęście WP Engine oferuje naszą ulubioną formę obsługi klienta – czat na żywo przez całą dobę.

WPEngine obsługa czatu na żywo

Zadaliśmy dwa proste pytania w jednej wiadomości. Odpowiedzi otrzymaliśmy prawie natychmiast, a na oba pytania dobrze odpowiedzieliśmy.

Dostarczyli nam dobrych i pełnych odpowiedzi. Kilka dni później musieliśmy skontaktować się z obsługą klienta, aby potwierdzić coś jeszcze na temat usługi, i mieliśmy podobne pozytywne doświadczenia.

WP Engine ma również numer telefonu obsługi klienta, ale nie jest dostępny dla wszystkich. Omówimy to w dalszej części.

7. Bezpłatne transfery stron

Istnieje wiele kosztów związanych z przenoszeniem istniejącej witryny z jednej usługi hostingowej do drugiej.

Dlatego zawsze jest mile widziany, gdy widzimy hosta chętnego do oferowania transferów bez żadnych kosztów.

WP Engine zamieni twoje witryny na swoje serwery za darmo dzięki niestandardowej wtyczce migracji WordPress. Jest to ręczny transfer strony internetowej, ale wsparcie jest dostępne 24/7, aby pomóc ci w tym procesie.

8. 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zawsze dobrze jest, gdy usługa hostingowa jest gotowa udzielić gwarancji finansowej.

Większość sprawdzonych przez nas hostów oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. WP Engine faktycznie podwaja ten okres, co jest niesamowite.

Dają ci dużo czasu na zapoznanie się z usługą hostingową, więc rejestracja nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Wady korzystania z WP Engine Hosting

1. Tylko dla użytkowników WordPress

WordPress jest popularny. Nie ma co do tego wątpliwości. Z jakiegoś powodu jest to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią.

WPEngine WordPress

Ale fakt, że WP Engine całkowicie przyłączył się do wozu WordPress, może czasami wydawać się ograniczający.

Nie zapewniają one również dobrze znanego panelu c, zamiast tego mają własny system zaplecza, który jest łatwy w nawigacji.

Może podoba Ci się bezpieczeństwo, wycena i obsługa klienta WP Engine, ale nie chcesz budować swojej witryny na WordPress.

Niestety musiałbyś go wyssać i użyć WordPressa lub wybrać inną usługę hostingową.

2. Nie można kupić nazwy domeny

Wiele usług oferuje bezpłatne nazwy domen podczas rejestracji. Jest to coś, co oferuje wielu dostawców, których sprawdziliśmy, na przykład GreenGeeks, przez co najmniej pierwszy rok, kiedy jesteś z nimi.

Dzięki WP Engine nie możesz nawet kupić nazwy domeny za pośrednictwem platformy, a co dopiero uzyskać ją za darmo. Jesteś zmuszony skorzystać z usługi innej firmy, z których wiele oferuje również hosting.

Niektóre osoby mogą zdecydować, że łatwiej jest po prostu zrobić wszystko z jednej centralnej usługi, takiej jak GoDaddy, niż kupić domenę od jednego dostawcy i zbudować oraz hostować swoją witrynę na innym.

3. Brak adresów e-mail

Pamiętasz, co mówiliśmy o nazwach domen? To samo dotyczy adresów e-mail.

Jest to kolejna usługa, którą widzi wielu dostawców hostingu oferujących bezpłatnie. Jednak jeśli chodzi o WP Engine, nie podano ani nie sprzedano adresów e-mail.

To kolejny raz, gdy będziesz musiał przejść przez firmę zewnętrzną. Potrzebujesz markowych adresów e-mail dla swojej firmy, jeśli chcesz wzbudzić poczucie pewności i profesjonalizmu u ludzi, z którymi prowadzisz interesy. Uwzględnienie ich u dostawcy usług hostingowych (lub przynajmniej oferowanego) ułatwia wszystko.

4. Uruchomienie ma ograniczone wsparcie telefoniczne

Powiedzieliśmy wcześniej, że opcje obsługi czatu na żywo dla WP Engine są świetne i nadal tak jest. Podejmujemy jednak wyjątek w zakresie obsługi telefonicznej.

Wsparcie telefoniczne jest dostępne tylko z planu rozwoju silnika WP Engine i nowszych wersji. Oznacza to, że jeśli korzystasz z planu uruchamiania, który jest najtańszą opcją, nie będziesz w stanie wywołać żadnego ze swoich problemów w.

Chociaż czat na żywo jest nadal dostępny, niektóre osoby nie chcą korzystać z systemu czatu i wolą dzwonić przez telefon. Ograniczenie dostępu do pomocy telefonicznej zawęża zakres wsparcia, które oferujesz ludziom.

5. Drogie

To jedna z najdroższych usług, które sprawdziliśmy.

Zazwyczaj bierzesz pod uwagę miesięczne koszty w wysokości 3–9 USD.

Ale plan uruchomienia dla WP Engine to aż 25 dolarów miesięcznie. I to jest ich roczna cena subskrypcji! Miesięczne koszty zaczynają się od 30 $ miesięcznie.

Ceny silnika WP, plany hostingowe & Szybkie fakty

WP Engine oferuje trzy wspólne plany hostingowe. Są to Startup, Wzrost i Skala. Istnieją również dedykowane plany hostingowe o niestandardowych cenach, ale nie skupiamy się na tych tutaj.

Ceny i plany WPEngine

  • Plan uruchomienia: kosztuje 25 USD miesięcznie z rocznym zobowiązaniem. Obejmuje jedną witrynę internetową, która może wytrzymać do 25 000 odwiedzin miesięcznie. Jest 10 GB lokalnej pamięci i 50 GB przepustowości.
  • Plan wzrostu: wynosi 95,83 USD miesięcznie przez rok. Może obsłużyć do 100 000 wizyt w ciągu miesiąca dla maksymalnie 10 witryn. Lokalna pamięć masowa ma 20 GB i ma przepustowość 200 GB.
  • Plan skali: wynosi 241 $ miesięcznie przez okres jednego roku. Umożliwia utworzenie 30 witryn, które mogą obsłużyć 400 000 odwiedzających w ciągu miesiąca. Lokalne miejsce do przechowywania osiąga 50 GB przy 500 GB przepustowości.

Jeśli Twoja witryna uzyska gwałtowny wzrost ruchu i przyciągnie więcej odwiedzających niż plan pozwala na naliczenie dodatkowej opłaty w wysokości 2,00 $ za 1000 odwiedzin.

WP Engine akceptuje wszystkie główne karty kredytowe i debetowe. Nie wymaga PayPal i nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Jednak wszystkie wspólne plany hostingowe są objęte 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Czy zalecamy WP Engine?

Tak.

Jest to bardzo bezpieczna i łatwa w użyciu usługa hostingowa. Naprawdę podobało nam się ich wsparcie na czacie na żywo i mając 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, warto sprawdzić.

Ich dostępność i szybkość były również świetne w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Niestety ta cena stanowi ogromny problem. Przy cenie 25 USD miesięcznie jest to po prostu znacznie drożej niż w przypadku innych zarządzanych hostów WordPress. Tak więc trudno jest wyciągnąć ostateczny wniosek. Zapewniają doskonałą obsługę, ale jej cena jest wielokrotnie wyższa niż u konkurencji. Ostatecznie zalecamy je, jeśli miesięczny koszt nie jest twoim głównym zmartwieniem.

P.S. Czy korzystałeś już wcześniej z WPEngine? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector