Przegląd hostingu IONOS – dobry, ale nie dla wszystkich …

Recenzja IonosStrona główna hostingu IONOS


IONOS (wcześniej znany jako 1&1) to usługa hostingowa, która obejmuje kilka narzędzi strony internetowej.

Obejmują one większość dostępnych opcji hostingu, takich jak hosting dzielony, hosting VPS, hosting WordPress, hosting w chmurze i wiele innych.

To, w połączeniu z doskonałymi opcjami obsługi klienta i przyzwoitymi cenami, uczyniło IONOS ulubionym w świecie usług hostingowych.

Jak dobry jest hosting IONOS? Do celów tej recenzji w większości przypadków udostępniamy usługi hostingu współdzielonego IONOS.

Przetestowaliśmy szereg czynników, w tym obsługę klienta, ogólną użyteczność, czas dostępności usługi i wiele innych, aby przedstawić Ci możliwie najbardziej kompletny przegląd.

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Zalecana
PRĘDKOŚĆ: 649ms (Od marca 2020 do kwietnia 2020)
UPTIME: 100% (Od marca 2020 do kwietnia 2020)
WSPARCIE: 24/7 Czat na żywo, Baza wiedzy
APLIKACJE: WordPress, Duda, Drupal, phpBB, Joomla
FUNKCJE: Dedykowany certyfikat SSL, pulpit nawigacyjny, kreator stron internetowych
PLANY HOSTINGU: Serwer współdzielony, VPS, WordPress, chmura, serwer dedykowany
TRANSFER STRONY: Nie darmowy
CENNIK: Już od 1,00 $ / mc (odnawia się po 8,00 $ / mc)

Zalety korzystania z hostingu IONOS

1. Responsywna obsługa klienta

Pierwszą rzeczą, którą zauważyliśmy w IONOS, były opcje obsługi klienta.

Obsługa klienta to ogromna sprawa w niemal każdej branży.

Jeśli zarabiasz na życie całkowicie poza witryną (co ma miejsce w przypadku wielu współczesnych przedsiębiorców), musisz mieć pewność, że Twoja witryna będzie zawsze działać. Ale gdy wystąpi problem, musisz również zaufać, że można natychmiast skontaktować się z firmą obsługującą hosting, aby rozwiązać problem.

IONOS oferuje czat na żywo przez całą dobę i centrum pomocy online, które oferuje wiele artykułów na temat wszystkich swoich kluczowych usług.

Podczas czatu na żywo proszą Cię o nakreślenie pytania przed nawiązaniem połączenia. Następnie od razu jesteś sparowany z agentem.

W mniej niż minutę rozmawialiśmy z Jeanem F..

Obsługa czatu na żywo Ionos

Odpowiedzi Jean były natychmiastowe i kompletne. Nigdy nie czułem, że mamy do czynienia z kimś, kto nie mówi płynnie po angielsku lub jakimś zautomatyzowanym botem. To była prawdziwa osoba udzielająca odpowiedzi w czasie rzeczywistym.

Podsumowując, poziom usług był fantastyczny. Gdybyśmy wytropili, moglibyśmy powiedzieć, że jej odpowiedzi mogłyby być bardziej serdeczne, ale ogólnie rzecz biorąc, byliśmy bardzo zadowoleni z komunikacji.

2. Silny czas sprawności – 100%

Jednym z najważniejszych wskaźników, które mierzymy, jeśli chodzi o dostawców hostingu, jest czas pracy.

Płacisz za swoją witrynę internetową. Jeśli brakuje czasu bezczynności, a witryna rutynowo przestaje działać, oznacza to, że usługa hostingowa zawiodła w najważniejszym obszarze.

IONOS twierdzi, że ma 99,9% czasu sprawności. Według ich działu obsługi klienta jedynym powodem, dla którego nie twierdzą, że są w 100% bezawaryjne, jest to, że nie są w stanie uwzględnić klęsk żywiołowych.

Statystyki czasu pracy i prędkości IonosŚredni czas pracy IONOS | Zobacz statystyki

I tak daleko od danych, które zebraliśmy czas pracy było idealne 100%. Pamiętaj, że to tylko dane z dwóch miesięcy, więc nie możemy jeszcze wyciągać żadnych wniosków, ale początek był obiecujący. Z biegiem czasu będziemy aktualizować ich statystyki.

3. Dobra prędkość ładowania strony

Wolna witryna nie jest po prostu irytująca: gdy ładowanie strony trwa dłużej niż 5 sekund, ponad 25% potencjalnych użytkowników będzie już szukać gdzie indziej

Dlaczego?

Wydajność witryny to wielka sprawa, gdy Google bada ją. Twój najważniejszy wynik SEO, który determinuje Twoje miejsce w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie, w dużej mierze na nim opiera się.

Szybkość witryny jest czwartym najważniejszym czynnikiem w rankingu SEO, po jej bezpieczeństwie, indeksowalności i łatwości obsługi mobilnej.

Tak więc powolna strona jest natychmiastowym wyłączeniem dla Google i odwiedzających witrynę.

Żyjemy w epoce błyskawicznej komunikacji i natychmiastowej informacji. Jeśli jesteś w tyle, istnieje szansa, że ​​użytkownik może znaleźć inną witrynę z podobnymi informacjami, które bardziej dbają o jej wrażenia.

Wraz ze spadkiem prędkości strony, współczynnik odrzuceń rośnie gwałtownie.

Wskaźnik wczytywania strony wczytywania

Dlatego wspaniale jest widzieć, że IONOS generuje dobrą średnią szybkość ładowania strony wynoszącą 649ms (0,65 s). Jest jeszcze wcześnie na wyciąganie jakichkolwiek wniosków lub stwierdzeń, ale to dobry początek. Będziemy aktualizować tę recenzję, gdy gromadzimy więcej danych.

Ionos szczegółowo określił czas pracy i szybkośćŚrednia prędkość IONOS marzec 2020 – kwiecień 2020 | Zobacz statystyki

4. Bezpłatne bezpieczeństwo SSL

Bezpieczeństwo to kolejny ważny aspekt usługi hostingowej. Na szczęście jest to obszar, w którym wyróżnia się IONOS.

Usługa korzysta z dedykowanego certyfikatu SSL GeoTrust i certyfikatu SSL Wildcard. Szyfruje to twoją witrynę dla zaawansowanych zabezpieczeń, co powinno pomóc ci odetchnąć z ulgą, gdy prowadzisz działalność online.

Certyfikat SSL jest potrzebny do posiadania strony internetowej HTTPS. Jeśli adres URL zaczyna się od HTTP, Google faktycznie oznaczy Twoją witrynę jako niezabezpieczoną. Ponadto certyfikaty SSL chronią dane wymieniane między użytkownikami a witryną. Dzięki temu Twoi klienci bardziej ufają Tobie, co jest podstawą każdej relacji biznesowej

Dedykowany certyfikat SSL GeoTrust znajduje się w pakiecie z serwerem, deweloperem Shared Hosting i programistą eShop. Certyfikat SSL Wildcard jest standardem we wszystkich udostępnianych planach hostingu w systemie Linux i Windows.

5. Bezpłatna domena i poczta e-mail z niektórymi pakietami

Dodatki są zawsze miłe. Cieszymy się, że pakiety hostingowe udostępniają niektóre funkcje bonusowe bez żadnych kosztów, gdy subskrybujesz jedną z ich płatnych opcji.

IONOS oferuje dwie najczęściej używane bezpłatne funkcje, rejestrację domeny i adresy e-mail.

Nazwa domeny jest bezpłatna przez rok w przypadku pakietów Essential, Business i Expert Shared Hosting.

Jeśli chodzi o markowe konto e-mail (kolejna konieczność, jeśli chcesz być traktowany poważnie przez osoby, z którymi prowadzisz działalność), zarówno pakiety Linux, jak i Windows są dostarczane z kontami e-mail na wszystkich poziomach. Subskrybenci Windows mogą otrzymać od 25 do 500 kont e-mail, a klienci Linuksa otrzymają od 10 do 100 kont. Wszystko zależy od wybranego pakietu.

6. Ulepszony interfejs użytkownika

IONOS nie korzysta z klasycznego cPanel, zamiast tego opracowali własny niestandardowy backend. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do cPanel, może to być mylące i na początku przyzwyczaić się, ale ogólnie rzecz biorąc, jest raczej łatwy w użyciu.

Interfejs użytkownika Iono

W panelu możesz zarządzać domenami, certyfikatami SSL, adresami e-mail, sprawdzać statystyki swojej witryny i tak dalej.

IONOS dodał również ulepszony pasek wyszukiwania, w którym można szybciej znaleźć ustawienia i przełączać się między produktami.

Interfejs IONOS wzbudził wiele mieszanych uczuć, zwłaszcza że nie jest on zbyt intuicyjny w porównaniu z cPanel. Wygląda jednak na to, że IONOS dołożył starań, aby poprawić użyteczność deski rozdzielczej i uczynić ją bardziej logiczną w użyciu.

Wady korzystania z hostingu IONOS

1. Rejestracja konta jest możliwa tylko w ograniczonej liczbie krajów

Jedną z rzeczy, o których najpierw możesz nie wiedzieć o IONOS, jest to, że możesz zarejestrować swoje konto w nich tylko w ograniczonej liczbie krajów. Większość krajów jest reprezentowana, ale na przykład jeśli mieszkasz w Chinach i chcesz zarejestrować się w IONOS, nie jest to możliwe, ponieważ nie ma ich na liście.

To samo dotyczy większości krajów europejskich. Mimo że IONOS powstał w Niemczech, a jego główna siedziba nadal się tam znajduje, tylko niektóre kraje europejskie są reprezentowane na liście.

Kilka przykładów, w których nie możesz zarejestrować się w IONOS:

 • Chiny
 • Iran
 • Egipt
 • Maroko
 • Myanmar
 • Europa (Polska, Rumunia, Holandia, Portugalia, Szwecja, Finlandia, Belgia, Republika Czeska itp.)

Lepiej więc sprawdzić przed zarejestrowaniem, czy możesz kontynuować rejestrację w swoim kraju.

2. Brak bezpłatnych transferów stron internetowych

Jeśli przeprowadzasz migrację witryny do nowego usługodawcy hostingowego, doskonałym sposobem na osłodzenie puli jest zaoferowanie bezpłatnego transferu.

Umożliwia to nowemu klientowi zmniejszenie stresu i obciążeń finansowych związanych z procesem.

To nie jest coś, co oferuje IONOS.

Sprawdziliśmy w dziale obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo. Według Jean z działu obsługi klienta nie oferują bezpłatnych transferów, a ona nie mogła udzielić solidnej odpowiedzi na pytanie o cenę.

Według Jean proces transferu musi być indywidualnie wyceniany dla klientów, ponieważ jest naliczany co godzinę.

Koszt IONOS, plany i metody płatności

IONOS ma dwie różne odmiany usług hostingu współdzielonego, każda z trzema pakietami hostingu do wyboru.

Po pierwsze, oferują hosting Linux – który na oficjalnej stronie internetowej nazywa się po prostu hostingiem.

Oferują również hosting systemu Windows. Oczywiście te różne odmiany hostingu dzielonego mają miejsce w różnych systemach operacyjnych.

Oba są w dobrej cenie, ale dzięki opcji Windows zyskujesz o wiele więcej funkcji. Każda przeglądarka ma trzy różne poziomy do wyboru.

Zacznijmy od Linuksa:

 • Plan systemu Linux Essential to pakiet bez ryzyka z miesiąca na miesiąc. Kosztuje 4 USD miesięcznie. Ten poziom działa najlepiej w przypadku jednej witryny i oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej. Każdy, kto kupi ten poziom, otrzyma również 10 kont e-mail i bezpłatną domenę na jeden rok. Ma poziom wydajności, który pozwala nawet 50 odwiedzającym na minutę na twojej stronie.
 • Warstwa biznesowa zaczyna się od 1 USD za pierwszy miesiąc, a następnie wzrasta do 8 USD miesięcznie bez zobowiązań. Użytkownicy na tym poziomie mogą mieć nieograniczoną liczbę witryn z nieograniczoną ilością miejsca. Dostają także do 50 kont e-mail i bezpłatną domenę na okres jednego roku. Witryny na tym poziomie są zoptymalizowane do 200 odwiedzających na minutę.
 • Poziom ekspercki kosztuje 14 USD miesięcznie i może zostać anulowane w dowolnym momencie. Obejmuje również nieograniczoną liczbę stron internetowych, pamięci i baz danych z bezpłatną domeną roczną i maksymalnie 100 kontami e-mail. Witryny w planie eksperckim są zoptymalizowane do 500 odwiedzających na minutę. Uwzględniono również ochronę przed złośliwym oprogramowaniem SiteScan i sieć dostarczania treści.

Ionos udostępnił ceny hostingu dla systemu Linux

Po stronie systemu Windows masz wiele większych planów z okresem zobowiązań.

 • Biznesplan działa dla jednej strony internetowej lub projektu. Wynosi 1 USD miesięcznie przez 12 miesięcy, a następnie odnawia się za 8 USD miesięcznie. Otrzymasz 100 GB przestrzeni dyskowej, 25 kont e-mail i bezpłatną domenę.
 • Plan Pro jest również wyceniony na 1 USD miesięcznie przez okres sześciu miesięcy, a następnie odnawia się na 10 USD miesięcznie. Jest dobry lub ma maksymalnie pięć witryn i oferuje 250 GB przestrzeni dyskowej. Subskrybenci otrzymują 100 kont e-mail i bezpłatną domenę.
 • Plan eksperta jest najwyższą z trzech warstw systemu Windows. Podobnie jak inne, zaczyna się od 1 $ miesięcznie i trwa jako taki przez okres sześciu miesięcy. Potem wynosi 14 USD miesięcznie. IONOS twierdzi, że najlepiej dla maksymalnie 50 stron internetowych i ma 500 GB przestrzeni dyskowej. Bezpłatna domena i 500 kont e-mail zawiera ten plan, a także sieć dostarczania treści.

Ionos udostępnił ceny hostingu okien

IONOS akceptuje płatności PayPal i kartą kredytową.

Czy zalecamy IONOS?

Tak.

Ich elastyczne plany dla systemu Linux i Windows są niedrogie i zawierają wiele przydatnych funkcji. Błyskawiczna obsługa klienta, której doświadczyliśmy, była również ogromnym piórkiem w jej czapce.

Ale są też wady, nie można się z nimi zarejestrować w większości krajów europejskich, a promocja 1,00 USD / miesiąc odnawia się o znacznie wyższej 8,00 USD / miesiąc.

Zabezpieczenia SSL sprawiają, że jest to bardzo bezpieczna usługa, a my naprawdę podobało nam się, że ma bezpłatną domenę. Chociaż nie odznacza się tyloma wygranymi, co, powiedzmy, czymś takim jak Bluehost, nadal jest niezawodnym dostawcą hostingu, który wykona zadanie, nawet tam z GoDaddy.

P.S. Czy korzystałeś wcześniej z IONOS? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector