Najpopularniejszy CMS według udziału w rynku

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować witrynę dla profesjonalnego, skalowalnego biznesu, czy kreatywnego bloga zorientowanego na design, każdy znajdzie coś dla siebie. Ale w tak zatłoczonym przemyśle, od czego zaczynasz?


Oto nasz przewodnik po 10 najpopularniejszych CMSach opartych na udziale w rynku.

Należy pamiętać, że dane dotyczące udziału w rynku uzyskano od W3techs i BuiltWith.

Contents

Co to jest system zarządzania treścią (CMS)?

System zarządzania treścią (CMS) to oprogramowanie, które pozwala zarządzać, tworzyć i publikować treści, w tym kopie i obrazy, bez konieczności znajomości kodu. Doceniamy CMS, ponieważ chociaż niektórzy z nas urodzili się, by kodować (Think Bill Gates i Dennis Ritchie), większość nie była.

Prostota i dostępność stron internetowych, które nie wymagają kodu, sprawiły, że są one bardziej zachęcające zarówno dla nietechnicznych. Nic więc dziwnego, że z ponad 1,7 miliarda stron internetowych prawie połowa korzysta z CMS.

Co to jest udział w rynku?

Udział w rynku pokazuje, ile osób korzysta z każdego produktu lub usługi w porównaniu do swoich konkurentów. Zróżnicowany udział w rynku jest dobry, ponieważ oznacza większą konkurencję dla konsumentów.

Czy istnieją różne kategorie CMS?

Każdy CMS ma swoje zalety, funkcje i dziwactwa, ale ogólnie można je podzielić na dwa typy: konfigurowalne, bezpłatne oprogramowanie open source, takie jak WordPress i Drupal, oraz bardziej usprawnione, płatne opcje SaaS, takie jak Squarespace i Wix.

Oprogramowanie typu open source

Oprogramowanie Open Source zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad ich witryną i pozwala modyfikować, dostosowywać lub rozszerzać kod według własnego uznania.

Według McKinsey, oprócz możliwości swobodnego używania i pobierania&Firmowe, open-source przemawia do firm, ponieważ promuje bardziej oparte na współpracy, innowacyjne i specjalistyczne rozwiązania.

Open-source pozwala firmom otworzyć sieć dla społeczności ludzi, którzy współpracują, w tym klientów, inżynierów oprogramowania i dostawców.

Rozwiązania typu open source zasadniczo nie są odpowiednie dla początkujących, ponieważ wymagają zakupu niestandardowej domeny, samodzielnego hostowania witryny, utrzymywania bieżącej konserwacji i braku obsługi klienta.

To powiedziawszy, jeśli uważasz, że ta metoda byłaby najlepsza, zawsze znajdziesz przewodniki i samouczki online, które pomogą ci przejść przez ten proces.

Oprogramowanie jako usługa (SaaS)

Rozwiązania SaaS (Software-as-a-Service) zapewniają gotowe szablony witryn i elementy przeciągania i upuszczania do tworzenia stron internetowych.

Użytkownicy płacą miesięczną opłatę abonamentową za dostęp do swojej witryny w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.

Według McKinsey&Firma, coraz więcej firm szybko wdraża platformy SaaS, ponieważ pozwala im to uniknąć odpowiedzialności za podejmowanie środków bezpieczeństwa i uruchamianie aplikacji innych firm.

SaaS jest również tańszą opcją i pomaga firmom obniżyć koszty operacyjne, zapewniając zewnętrzny zespół wsparcia, zwiększając współpracę na całym świecie i zapewniając łatwy dostęp do danych.

10 najpopularniejszych CMS od 2020 roku

1. WordPress

 • Udział w rynku CMS: 61,8%
 • Wszystkie strony internetowe: 27 000 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 226,000+
 • Odsetek witryn w pierwszej grupie 1 mln: 34,7%
 • Popularne strony: The Walt Disney Company, Sony Music, The Official Star Wars Blog, Tech Crunch, BBC America

Innowacja rozróżnia lidera od obserwujących. Steve Jobs, współzałożyciel Apple

Jeśli nie jesteś nowy w Internecie, prawdopodobnie słyszałeś o WordPress.

WordPress to bezpłatne oprogramowanie typu open source i jest zdecydowanie najpopularniejsze wśród użytkowników CMS z ogromnym 61,8% udziału w rynku.

WordPress oferuje szeroki wybór standardowych funkcji i pozwala włączyć prawie każdą funkcję dzięki tysiącom niestandardowych motywów, widżetów i wtyczek.

Jakie firmy powinny korzystać z WordPress?

WordPress to świetny wybór dla przedsiębiorstw i dużych organizacji.

Dlaczego powinienem używać WordPress?

WordPress umożliwia tworzenie niestandardowych ról użytkowników, co zapewnia łatwość korzystania z witryny dla wszystkich, co jest ważnym czynnikiem dla dużych organizacji, które na ogół mają wiele różnych zespołów i partnerów uzyskujących dostęp do witryny. Zapewnia również, że treści są przeznaczone dla szerokiej i zróżnicowanej grupy odbiorców.

Gdy Network Rail potrzebowała aktualizacji strony internetowej, szukała rozwiązania w WordPress. Potrzebowali swojej witryny, aby odwołać się do szerokiej bazy klientów w Wielkiej Brytanii, a także do swoich pracowników i partnerów biznesowych. Oznaczało to, że użyteczność była głównym celem.

Rozwiązanie WordPress

Network Rail nakreślił osobowości klientów i stworzył na ich podstawie niestandardowy szablon. Opracowali także kilka wtyczek i widżetów, w tym:

 • Dostosowana wtyczka modułu ładującego karierę, która przyciąga nowe możliwości pracy
 • Wtyczka modułu ładującego kanały do ​​gromadzenia i publikowania artykułów od partnerów Network Rails
 • Niestandardowe widżety SiteOrigin, umożliwiające edytorom łatwe dodawanie określonych treści do postów

Wynik

Nowy motyw Network Railsów ułatwił korzystanie z witryny zarówno klientom, jak i wewnętrznym zespołom. Dzięki temu jest bardziej responsywny na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Przegląd

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym CMS-em i nie bez powodu. Jest darmowy, open-source i możesz tworzyć niestandardowe role użytkowników, widżety i wtyczki, aby zapewnić łatwą obsługę witryny zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających witrynę.

Pamiętaj, że mamy na myśli WordPress.org, a nie WordPress.com, chociaż oba są świetne do hostowania witryn o dużym ruchu.

2. Joomla!

 • Udział w rynku CMS: 4,7%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 160000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 17 000+
 • Odsetek witryn w pierwszej 1 mln: 1,71%
 • Strony używające Joomla: Peugeot, Ikea, Lipton Tea

Joomla ma 4,7% udziału w rynku, co czyni go drugim najpopularniejszym wśród użytkowników CMS. To bezpłatne rozwiązanie typu open source z markami Ebay i Peugeot

Jakie firmy powinny korzystać z Joomla?

Joomla nadaje się do każdego rodzaju działalności

Dlaczego powinienem używać Joomla?

Widzimy możliwości Joomli, gdy fabryka sera we Frossasco o nazwie Caseificio Pezzana aktualizuje swoją starą i zmęczoną stronę zgodnie z brandingiem.

Chcieli, aby ich witryna zapewniała odwiedzającym lepszą obsługę klienta i odzwierciedlała branding nowej firmy; Chcieli witryny, która smakowałaby wizualnie jak ich jedzenie.

Joomla zaktualizowała system CMS, poprawiła strategię SEO, użyteczność i szybkość reakcji.

Ponadto agencja stworzyła animacje i grafikę oraz zoptymalizowała stronę internetową, aby uzyskać najlepsze wyniki. Obejmowały one:

 • Funkcje wielu języków (włoski, angielski, niemiecki).
 • Elastyczny projekt
 • Nowy dostosowany szablon

Wszystko po to, aby zapewnić bardziej spójną i konkurencyjną markę wizualną na wielu platformach.

Wynik

Witryna Caseificio Pezzana zwiększyła swój ranking witryn organicznych i poprawiła aspekty bezpieczeństwa. Teraz także odzwierciedla i ulepsza markę Caseificio Pezzana i może bardziej agresywnie konkurować z konkurencją.

Poziom umiejętności: to nie jest łatwe

Joomla jest nieco trudniejsza niż lider CMS WordPress, a ponieważ jest open source, nie ma obsługi klienta. Jednak zespół Joomla uprzejmie stworzył szczegółową dokumentację Joomla dla użytkowników. Alternatywnie, jeśli chcesz komunikować się z ludźmi, możesz odwiedzić Joomla! Forum użytkowników.

szybki przegląd

Joomla! to responsywny, skalowalny CMS, który jest łatwy do aktualizacji. Jest przeznaczony dla większości typów firm, ale początkujący powinni zachować spokój, chyba że szukasz wyzwania.

3. Shopify (ponad 1 milion stron internetowych na żywo)

 • Udział w rynku: 3,2%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 1053000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 25 000+
 • Odsetek witryn w pierwszej 1 mln: 2,94%
 • Strony korzystające z Shopify: Budweiser, Bulletproof, Penguin Books

Jeśli chcesz założyć własną stronę internetową eCommerce, Shopify to najpopularniejsza platforma zorientowana na eCommerce z 3,2% udziałów.

Urodzona w Kanadzie firma Shopify to model subskrypcji SaaS, w którym użytkownicy mogą łatwo tworzyć strony internetowe oraz dodawać, wysyłać i zarządzać produktami.

Jakie firmy powinny korzystać z Shopify?

Shopify jest przeznaczony tylko dla sklepów e-commerce.

Dlaczego warto korzystać z Shopify?

Shopify pomaga markom w zwiększaniu skali, zarządzaniu zapasami i oferuje dobry zespół wsparcia.

Karolyn Fox, twórca Military Hippie, sześciocyfrowej marki odzieży damskiej, założył swoją firmę, realizując zamówienia w domu, dopóki nie była w stanie nadążyć za popytem. Aby pomóc jej zaspokoić popyt, zwiększyć skalę zapasów i zarządzać nimi, Karolyn założył konto Shopify Plus

Shopify pozwala zespołowi Karolyn śledzić, w jaki sposób podobne produkty sprzedawane były w przeszłości, przewidywać prawdopodobny popyt w przyszłości i utrzymywać znaczną ilość zapasów przed uruchomieniem marketingu blitz.

Firma wykorzystuje również SKULabs, wielokanałowy system zarządzania zapasami i magazynem w celu optymalizacji swojego nowego magazynu o powierzchni 4000 stóp kwadratowych.

Karolyn korzysta również z kupującego modę Shopify, który przeszukuje świat w poszukiwaniu przedmiotów, które można szybko przetestować na Instagramie i zaoferować do sprzedaży.

Wyniki

Karolyn przypisuje następujące wyniki zarówno zdolności do szybkiego dostosowywania swojej marki, jak i narzędziom i zespołowi Shopify Plus:

 • Wskaźnik konwersji wzrósł o 32% r / r
 • Wskaźnik klientów powracających skoczył z 99% r / r do 21,7%
 • Średnia wartość zamówienia (AOV) wzrosła o 3%, osiągając 79 USD
 • Przychody wzrosły o 97% w 2018 r. I są na dobrej drodze do osiągnięcia 10 mln USD

Poziom umiejętności: C-C-Commerce

Shopify koncentruje się na byciu łatwą w użyciu witryną, ale jeśli masz zapytanie, mają oni zespół wsparcia dostępny 24/7.

Przegląd

Shopify to łatwa w użyciu platforma eCommerce z wieloma funkcjami ukierunkowanymi na sprzedaż i dobrą siecią wsparcia dla użytkowników.

4. Drupal

 • Udział w rynku CMS: 3,0%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 555,000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 14 000+
 • Odsetek witryn w pierwszej 1 mln: 2,83%
 • Strony korzystające z Drupal: Tesla, Entertainment Weekly, Harvard University

Drupal to kolejne bezpłatne oprogramowanie typu open source, ale w przeciwieństwie do WordPress i Joomla, Drupal koncentruje się na zasilaniu złożonych serwisów społecznościowych, które są bardzo treściwe i zawierają duże bazy danych.

Jakie firmy powinny korzystać z Drupala?

Drupal to dobra opcja dla każdego rodzaju działalności, ale należy pamiętać, że niektóre firmy mogą wymagać dodatkowych platform i rozszerzeń Drupal. W szczególności witryny handlu elektronicznego mogą korzystać z Drupal Commerce lub Ubercart.

Dlaczego powinienem używać Drupala??

Drupal odegrał kluczową rolę w przejściu The Economist z cotygodniowego czasopisma drukowanego na codzienną platformę wydawniczą.

Zespół potrzebował narzędzia online, do którego mieliby dostęp w dowolnym miejscu i czasie, aby publikować codziennie pięć wiadomości w Ameryce, Europie i Azji.

Drupal pozwolił zespołowi redakcyjnemu zaprojektować proces tworzenia treści i publikacji. Interfejs pisania treści został dostosowany, aby wyeliminować możliwość błędu formatowania i umożliwić autorom skupienie się na treści.

Utworzono również pulpit nawigacyjny, aby umożliwić redaktorom codzienne tworzenie i publikowanie problemów; zapewnia wizualne wskaźniki stanu zatwierdzenia, liczniki odliczania dla regionu i linki do wprowadzania zmian.

Poziom umiejętności: to nie jest łatwe

Drupal nie jest dla początkujących. Wprowadzanie zmian w projekcie, a nawet aktualizowanie rozszerzeń może być trudne.

Przegląd

Drupal to darmowe oprogramowanie typu open source dla złożonych witryn społecznościowych.

Drupal zapewnia użyteczność, dostosowanie, skalowalność, tworzenie treści i funkcje bezpieczeństwa, ale może wymagać pomocy dewelopera w nawigacji.

5. Squarespace

 • Udział w rynku: 2,7%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 1 900 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 66 000+
 • Odsetek witryn w pierwszej grupie 1 mln: 1,09%
 • Strony korzystające ze Squarespace: Lumio, Egg Shop, Big Human

Squarespace to kompleksowa platforma do tworzenia stron internetowych SaaS. Są marką skoncentrowaną na projektowaniu, której celem jest umożliwienie ludziom dzielenia się swoją historią.

Jaki typ biznesowy powinien korzystać ze Squarespace?

Każdy typ firmy może korzystać ze Squarespace. ale koncentracja na designie sprawia, że ​​jest bardziej odpowiedni dla kreatywnych marek, takich jak fotografowie.

Dlaczego powinienem używać Squarespace ?

Idris Elba jest zapalonym promotorem Squarespace, a nawet współpracował z nimi w tym roku przy kampanii. Zapytany, dlaczego zdecydował się współpracować ze Squarespace, odpowiedział, że lubi używać narzędzi do rozwijania swoich myśli, kreatywności i biznesu.

W przypadku Elby chodzi przede wszystkim o wygodę użytkownika. Chciał, aby ludzie odwiedzili jego witrynę i zobaczyli dokładnie to, co oferuje, i mieli bardzo prosty sposób na uzyskanie tego.

Chce, aby jego strona była zarówno informacyjna, jak i przyjemna dla oka. Elba mówi dalej: „Wybrałem Squarespace, ponieważ chcę, aby ludzie odwiedzili witrynę 2hrset.com i powiedzieli swoim znajomym:„ Wydają się naprawdę profesjonalni. Powinieneś je sprawdzić. ”

Poziom umiejętności: masz to

Squarespace jest stosunkowo łatwą platformą, do której można się przyzwyczaić, ale jeśli nie masz pewności, możesz zapoznać się z samouczkami wideo, które pomogą Ci zacząć.

W porównaniu do WordPressa nie oferuje jednak dużej elastyczności ani możliwości dostosowywania, więc musisz zatrudnić programistę, jeśli chcesz wprowadzić zmiany poza szablonem motywów.

Przegląd

Squarespace to marka zorientowana na design znana z czystych, nowoczesnych szablonów. Mają na celu stworzenie efektownej, stylowej i łatwej w zarządzaniu obecności online i są szczególnie odpowiednie dla branż kreatywnych.

6. Wix

 • Udział w rynku CMS: 2,3%
 • Strony internetowe na żywo (globalnie): 3 800 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 705
 • Odsetek witryn w pierwszej 1m: 0,75%
 • Witryny używające Wix: Conqr, Copper Bay Candles, Tea Story

Wix to kolejna platforma SaaS oparta na designie, która oferuje subskrypcje bezpłatne i premium.

Wix uważa, że ​​każdy powinien być w stanie stworzyć piękną stronę internetową i zyskał na popularności w ostatnich latach, z nazwiskami gwiazd, w tym Adamem Grantem i Karlie Kloss.

Jaki typ biznesowy powinien używać Wix?

Opierając się na własnych testach i przeglądach, Wix jest doskonałym początkiem dla małych firm.

Dlaczego powinienem używać Wix?

Ludzie przeprowadzają się do Wix ze względu na łatwość. Jan Avellana, pisarz i użytkownik Wix, opisuje Wix jako zabawny i łatwy w użyciu, ponieważ chodzi o „projektowanie i brak kodu”. Bezproblemowo prowadzi swoją markę na swojej stronie internetowej, blogu i innych zabezpieczeniach, koncentrując się na sposobach tworzenia zauważalnej pracy.

Użytkownicy Wix lubią to, ponieważ mogą skupić się na komunikacji, nie martwiąc się o techniczną stronę rzeczy.

Poziom umiejętności: dla każdego

Wix jest przyjazny dla użytkownika, łatwy w obsłudze i ma funkcję, która automatycznie przygotowuje dla ciebie pierwszą wersję roboczą, jeśli jesteś nowy w świecie projektowania.

Przegląd

Wix to platforma zaprojektowana z myślą o projektowaniu, przyjazna dla początkujących, z ponad 500 szablonami projektantów, edytorem stron typu „przeciągnij i upuść”, zoptymalizowanym widokiem mobilnym oraz szeroką gamą łatwych w użyciu funkcji SEO.

7. Blogger

 • Udział w rynku: 1,5%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 388 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 2300+
 • Odsetek witryn w pierwszej grupie 1 mln: 1,06%
 • Witryny korzystające z Bloggera: Kuchnia Mamusi, Blog Leadership

Blogger to platforma blogowa Google. To bezpłatne, podstawowe oprogramowanie typu open source, które koncentruje się na dostępności i łatwości użytkowania dla nowych lub zwykłych pisarzy.

Blogger ma złego przedstawiciela. przez lata z powodu braku wzrostu i adaptacji. Co ciekawe, Twitter został stworzony przez Evana Williamsa po tym, jak frustrował go Blogger.

Ma jednak swoje zalety, a jego prostota jest ujmująca.

Jakie firmy powinny korzystać z Bloggera?

Blogger nie jest przeznaczony dla firm – jest przeznaczony dla zwykłych pisarzy, którzy chcą potencjalnie zacząć zarabiać za swoją pracę.

Dlaczego warto korzystać z Bloggera?

Okej, bądźmy tutaj prawdziwi. Blogger to definicja podstawowa. Ale myślę, że jego prostota jest odświeżająca, a wielu pisarzy powraca do swoich korzeni Bloggera z powodu bez fanaberii, minimalistycznej struktury.

Po utworzeniu konta Google nie musisz się niczego rejestrować, wystarczy przejść do Bloggera i zalogować się za jego pośrednictwem.

Blogger umożliwia prowadzenie jednego bloga lub wielu blogów na minimalistycznym interfejsie. Jest również przyjazny SEO i faktycznie działa dość płynnie.

Poziom umiejętności: Mam Friendly

Blogger jest najłatwiejszym w użyciu CMS na tej liście. Jeśli więc jest to coś prostego i nieformalnego, spróbuj.

Przegląd

Blogger jest piękny w swojej prostocie i pozostaje dostępny i bezpłatny, ale nie nadaje się dla firm.

8. Magento

 • Udział w rynku: 1,5%
 • Strony internetowe na żywo (globalnie): 265,000+
 • Strony internetowe na żywo (USA): 84 000+
 • Odsetek witryn w pierwszej 1 mln: 1,32%
 • Strony korzystające z Magento: Signature Hardware, Vizio, Smart Home

Magento to darmowa i elastyczna platforma e-commerce typu open source, ale oferują także inne rozwiązania w zależności od wielkości Twojej firmy, w tym SaaS.

Jakie firmy powinny korzystać z Magento?

Magento koncentruje się wyłącznie na handlu elektronicznym i może obsługiwać większe firmy oraz przedsiębiorstwa.

Dlaczego powinienem używać Magento?

Magento jest popularny ze względu na swój design i użyteczność.

Lladró, globalna firma zajmująca się porcelaną, specjalizująca się w ręcznie wykonanych figurkach, zwróciła się do Magento, gdy chciały rozszerzyć swoją działalność na całym świecie i móc szybciej wysyłać swoje produkty.

Lladró potrzebował platformy skoncentrowanej na dostarczaniu wyjątkowych, internetowych i mobilnych doświadczeń klientów.

Nowa strona internetowa ma teraz wiele nowych funkcji, w tym ulepszone strony galerii i stron produktów oraz lepszy przepływ transakcji, które poprawiły komfort obsługi klienta.

Zespół marketingowy Lladró spędza teraz mniej czasu na zarządzaniu witryną, a ich rutynowa praca jest teraz zautomatyzowana i zajmuje mniej czasu.

lladro

Poziom umiejętności: osoby niekodujące nie muszą aplikować

To nie jest nauka o rakietach, ale Magento nie ma opcji instalacji jednym kliknięciem, więc konfiguracja online może być trudna.

Przegląd

Magento sprzedają się naprawdę dobrze i są atrakcyjne dla każdego, kto chce założyć firmę e-commerce. Stanowią solidną platformę z funkcjami takimi jak zarządzanie zamówieniami i analiza biznesowa. To trudna platforma do skonfigurowania online, ale kiedy to zrobisz, dostępny jest dobry zespół wsparcia.

9. Bitrix (Bitrix24)

 • Udział w rynku: 1,4%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo (globalnie): 210 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 77
 • Odsetek witryn w pierwszej grupie 1 mln: 0,95%
 • Strony korzystające z Bitrix: Promt, Goodhouse.ru, New.far.ru

Okej, więc jesteśmy prawie na dole, ale to ekscytujące, więc zaglądajcie. Bitrix24 to pełne narzędzie do współpracy SaaS, które oferuje pełny pakiet narzędzi do współpracy, komunikacji i zarządzania dla Twojej firmy.

Bitrix24 twierdzi, że „prawie wszystko robi, ale prowadzi dla ciebie swoją firmę” i muszę przyznać, że nie jest daleko.

Jakie firmy powinny używać Bitrix24?

Bitrix24 obsługuje bardziej znane firmy, od małych po korporacyjne.

Dlaczego warto korzystać z Bitrix24?

Bitrix24 pomógł branżom pozbawionym technologii – jak budownictwo – które mają złożone i długie projekty, aby stał się bardziej zautomatyzowany i przejrzysty.

Firma RNR przyjęła Bitrix24, ponieważ pozwoliła jego zespołowi zaprogramować wszystkie zadania, które należało wykonać. Było 1800. Wykonawcy i odpowiedzialnemu przydzielono każde zadanie, a następnie połączono je w algorytm.

Terminy są teraz ustalane dla każdego zadania z filtrami do śledzenia tych, które są zaległe, a proces może być teraz bezpośrednio kontrolowany w systemie. Proces płatności został również uproszczony.

Poziom umiejętności: zostaw to Technikom

Bitrix24 to bardzo kompleksowe oprogramowanie do współpracy o dużej krzywej uczenia się.

szybki przegląd

Bitrix24 jest idealny do pomocy bardziej zautomatyzowanym i przejrzystym firmom o ustalonej pozycji.

10. Prestashop

 • Udział w rynku: 1,2%
 • Wszystkie strony internetowe na żywo: 239 000+
 • Strony internetowe na żywo (Kanada): 950
 • Odsetek witryn w pierwszej 1m: 0,24%
 • Strony korzystające z Prestashop: Cooltra, Charuca, Nos Courses Bio

Jeśli dotarłeś tak daleko, jesteś już prawie na miejscu. 10 najpopularniejszym systemem CMS jest Prestashop. Podobnie jak Magento, Prestashop to niezawodne, bezpłatne rozwiązanie eCommerce typu open source dla małych i średnich firm.

Jakiego rodzaju działalności powinien używać Prestashop?

Prestashop najlepiej nadaje się dla małych i średnich firm e-commerce

Dlaczego warto korzystać z Prestashop?

Funkcje Prestashop są nieco ograniczone w porównaniu do Magento. Biznes może zrobić podstawy, w tym umożliwić firmom szybkie i łatwe tworzenie strony.

Mogą również pomóc zwiększyć sprzedaż na osobę, umożliwiając tworzenie paczek produktów. Możesz również dostosować swoje zamówienie, pozwalając klientom przesyłać zdjęcia preferowanego przez nich produktu.

Z perspektywy konfiguracji firmy mogą oferować klientom kilka metod płatności, metod zakupów oraz prowadzić geograficzne strefy dostawy i stosować przewoźników.

Prestashop Ready to hostowana, gotowa do użycia wersja, w której możesz tworzyć blogi, dostosowywać i automatyzować biuletyny za 24,00 € / m.

Poziom umiejętności: Mógłbyś to zrobić, ale byłoby więcej wsparcia

Prestashop jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż Magento, ale jego obsługa jest ograniczona. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto ma twoje plecy, Magento jest lepszą opcją.

Przegląd

Prestashop ma ograniczone funkcje i brakuje wsparcia, ale są tańsze w obsłudze niż Magento.

Wniosek

WordPress wciąż jest mistrzem platform CMS. Jest świetny zwłaszcza dla dużych firm i przedsiębiorstw, ponieważ pozwala tworzyć niestandardowe role użytkowników dla pracowników i wybierać spośród tysięcy wtyczek i widżetów, między innymi.

Jeśli jesteś początkującym i chciałbyś czegoś z minimalnym wysiłkiem, zarówno Wix, jak i Squarespace to dobre opcje.

Shopify, będący własnością Kanady, jest obecnie królem handlu elektronicznego w systemie CMS z wieloma funkcjami ukierunkowanymi na sprzedaż. Prestashop jest na drugim miejscu.

I wreszcie, mój osobisty faworyt: Bitrix24; kompleksowe narzędzie do współpracy, komunikacji i zarządzania, idealne dla firm wymagających większej automatyzacji i przejrzystości w pracy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map